לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2014, 09:47
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מחקר חדש: נשים לא יכולות לשרת כלוחמות (NRG)

ספר שנכתב לאחר מחקר של 13 שנים יוצא נגד תוכנית השילוב של נשים בצה"ל וטוען כי "אחוז גבוה מהלוחמות נפגעו בשירות"
יוחאי עופר ואסף גולן

צבא לא שוויוני: ספר חדש פרי עטו של אל"מ (מיל') רז שגיא, "לוחמות בצה"ל", המתבסס על מחקר ייחודי שנמשך 13 שנים יוצא נגד שילוב נשים בתפקידי לחימה בצה"ל. שגיא, שהיה מפקד גדוד בסדיר, אוסף חומרים וממצאים אודות שירות הנשים בצה"ל, וכן על שירות דומה בצבאות זרים. בחדר העבודה שבביתו קיבץ קלסרים עבי כרס בהם הוכחות לדבריו אודות הנזק שגורם שילוב הנשים בתפקידי לחימה.

"במחקר נמצא שאחוז גבוה במיוחד של נשים ששרתו בתפקידי לחימה נפגעו בעת שירותן ויסבלו כל חייהן כתוצאה מפריצות דיסק, שברי הליכה באגן הירכיים, צניחות רחם ועוד", אומר רז שגיא.

הכותב מציין כי "מן המחצית השנייה של המאה ה-20 ואילך, התגבשה תפיסה חברתית שהובילה להתייחסות שוויונית לגברים ולנשים". אולם לטענתו "אין כאן שום ערך של שוויון כי לא בכל תפקיד ניתן להתנדב, ולכן לא נדרש לפתוח את כלל המקצועות לנשים כי הן יכולות לתרום גם בתפקידים שאינם קרביים".

לכתבה המלאה

דשנו בנושא לא מעט כאן בפורום, אך לא זכור שעד היום פורסם מחקר מקיף שכזה - שטח שלא ע"י גוף או אדם פרטי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2014, 12:51
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אם יועצת הרמט"כל לשעבר היתה..."

אחד מאנשי הקש האהובים בנושא הוא איך חטיבת גולני תיהרס אם יגייסו אליה בנות, למרות שזה מעולם לא עלה כאופציה אמיתית.

אין בנות בחיר"מ, אין בנות בשריון, אין בנות במערך הקני בחת"מ - וגם לא יהיו.

יש בנות בנ"מ וטיס, יש בנות במערך הרקטי והאיכון בחת"מ, בפיקוד העורף, באיסוף קרבי, במג"ב ובקרקל. כל אחת כזו, מפנה 13-18 מילואימניקים בשנה, ומאפשרת לדחוף עוד בנים עם פרופיל 82 לחי"ר וחש"ן. נזק בריאותי? גם לבנים יש. כשחישבו לי פרופיל מחדש לפני הגיוס לקבע, הסתבר שהוא צלל באלגנטיות מ82 ל64, קצת באשמת דברים שעשיתי לעצמי במילואים וסדיר.

זה הכל.

ישן 15-06-2014, 22:30
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "לא באופרטיבי."

כאמור, קרקל היום בדיוק איפה שכפיר היו לפני 4 שנים, טרום הרחבת האופרטיבי שלהם. אני לא חושב שאז כפיר היו "לא חיר"מ".
לאור כל השינויים שמניתי ובמידה והמגמה הזאת (שהתחילה מיד עם פתיחת היחידה) תימשך אני בטוח שגם היא תעבור "פתיחת אופרטיבי" כמו שכפיר עברו.

יותר מכך- יחידה שעל הנייר יש לה הכשרת חיר"מ אבל אופרטיבי לא תואם- בעת חירום סביר ביותר שתופעל במתאר חיר"מ.

יותר מהיותר מכך- האופרטיבי בהקשר הזה זניח, מה שמשנה הוא המאמץ הפיזי של ההכשרה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-06-2014, 11:15
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מחקר חדש: נשים לא יכולות לשרת כלוחמות (NRG)"

מתאים מאוד לנזקי גוף אצל כל הבנות שיצא לי להכיר אשר שירתו בתפקידי לחימה (קרקל,וכו')
לחלקן לקח מעל 7 שנים להתאושש מנזקים לאגן ועצמות הרגליים, וחלקן נותרו עם כאבים לכל החיים בגב ובבטן, אשר מיוחסים גם לצניחת רחם או להתפתחות של צניחת רחם שנבלמה בסוף.
המחיר לא שווה את התמורה.
העצוב הוא, שבנות בשלב ה"לפני" אשר רוצות מאוד לבצע תפקידים כאלו, לא תמיד שוקלות ולא משתכנעות בחשיבות ועוצמת המחיר הבריאותי האישי, אבל מצטערות אחרי כשכבר מאוחר מידי.
עידן ה"פוליטיקלי קורקט" גובה מחיר הרסני מאוד ומוחשי מאוד מנשים בחברה, מסיבות עדריות וייצריות ולא נכונות.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 13-06-2014 בשעה 11:20.
ישן 15-06-2014, 20:55
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "יש לך נתונים סטטיסטיים השוואתיים מהימנים?"

לצערי אין לי נתונים ביד.
אבל יש לי רושם מוצק מממגע עם חיילות וקצינות מקרקל וממקצועות שדה אחרים בצבא ההגנה.
זה כמובן פורום באינטרנט ואפשר לשלוח אותי ואת הרשמים שלי לאן שתרצה,
אבל זה מה שיש.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 13-06-2014, 17:10

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "ואתה אדם נבון, הלא תוכל לבור..."

תראה, הטיעון שאני ראיתי מכמה שדולות (עם אותן מקורות מימון פחות או יותר) היה בשלושה צירים:

1) פמיניסטיות מרושעות מנסות להרוס את צה"ל - אגדת סכין בגב.
2) יגייסו בנות לגולני ושריון ובגלל זה הפסדנו במלחמת לבנון השניה! - איש קש שקרי.
3) בנות כשירות פיזית פחות ונפצעות יותר - רלוונטי לחלק מהמערכים (איפה שזה הפריע, הפסיקו לגייס בנות - אב"כ למשל, ואגב - בבג"ץ שטולברג גילגלו את הגברת מכל המדרגות עוד לפני שזה עלה כאופציה מעשית) ולא לכולם, ומשמש בעיקר כמעטפת ל-1 ו-2.

הטיעון העיקרי נגד שירות מעורב בפרט ושירות נשים בכלל, הוא טיעון דתי. הנה לדוגמא מישהו שניסח אותו בצורה די נהירה:
http://www.nrg.co.il/online/11/ART2/545/972.html

אי אפשר לומר שלטיעונים תרבותיים ודתיים אין שום משקל, כי הם בכל זאת משמעותיים לכל מיני אנשים, אבל הם לא בדיוק טיעונים מבצעיים. שאלת הכשרות בצבא למשל - שגם היא הייתה בויכוח בתחילת ימי צה"ל.

אבל, מה שנראה לאנשים כמו אסף גולן כמו אסון ערכי (הבת שלו עלולה להכיר חבר בצבא) לא נראה כמו סיפור גדול לאנשים שאינם דתיים. לאלה, צריך לשווק את זה אחרת.

ישן 13-06-2014, 17:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תראה, הטיעון שאני ראיתי מכמה..."

הבעיה האובייקטיבית היחידה היא שצה"ל לא משקיע בהכנה גופנית של הבנות והתוצאה היא כמות פציעות גבוהה מהרגיל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-06-2014, 17:27
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תראה, הטיעון שאני ראיתי מכמה..."

1) פמיניסטיות מרושעות מנסות להרוס את צה"ל - אגדת סכין בגב.

לצערי גם אתה חוטא בבניית אנשי קש - הצגת טיעון די משמעותי בצורה מוגזמת ומגוחכת. (רז שגיא עושה את אותה טעות ומשחק היישר לידיהם של מתנגדיו):

הטיעון הוא שארגונים פמיניסטיים רוצים להפוך את צה"ל למעבדה חברתית ולקיים רעיונות סוציאליים אוניברסליים שלא בהכרח עוזרים לצבא לבצע את תפקידו (לחימה).
הם לא עושים זאת מתוך קונספירציה אפלה להחליש את עם ישראל (מי שטוען זאת ברצינות ייחשב משוגע קונספירטיבי ובצדק), אלא מתוך בורות ואי הבנה במקצוע הצבאי ובאיך מתנהלת המציאות.

שוויון ופמיניזם זה רעיון נחמד, אבל תסכים איתי שתפקיד הצבא העיקרי הוא להרוג אויבים בצורה היעילה ביותר? ברגע שהכנסת ללחימה שיקולים לא רלוונטים, אתה פוגע ביכולת הצבא לבצע את תפקידו וזה בהכרח עולה בחיי אדם - חיילים ואזרחים.

כמו שצבא הוא לא דמוקרטיה (מסיבות טובות), יש רעיונות שפשוט לא מתאימים לאופי הפעילות הצבאי.

בארה"ב מנסים כעת לעשות אותו דבר, כדי לאפשר עליית נשים לתפקידים בכירים במערכת הביטחון (שכיום מצריכים רקע קרבי), ויחידות לוחמות נאלצות להילחם בפוליטיקאים שדוחפים להן את המועמדות ומפעילים לחץ כבד להוריד את הסטנדרטים.

אותי הטיעון הדתי לא מעניין כל כך, הטיעון החשוב יותר הוא לכידות היחידה הלוחמת - שאל כל לוחם גולני כיום האם יסכים להסתער יחד עם בחורה או שבחורה תפקד עליו - אם אתה חושב שביטול הוותיקות מתקבל בקושי, אני יכול להבטיח ששילוב נשים ביחידות לוחמות יפגע קשות במורל ויוריד את הרמה.

לסיכום, אין לי בעיה עם שירות צבאי של נשים באופן כללי או ביחידות תומכות לחימה, אבל כשזה נוגע ללחימה אמיתית ברזל בברזל, אין להן מקום לדעתי.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 13-06-2014 בשעה 17:38.
ישן 13-06-2014, 18:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "1) פמיניסטיות מרושעות מנסות..."

ללוחמים בתש"ח לא היתה בעיה כזו, וגם ללוחמים האמריקאים והבריטים באפגניסטן. ההתנגדות מטיבעה היא פסיכולוגית, וזו מפנה דרכה מרגע שאותו לוחם יקבל הוכחה פיזית ליכולת או אי יכולת. ההוכחה הזו, אגב, עיוורת למין ותלוית אדם.

מצד שני אני חושב שאין חשש לגבי בחורות בגולני, כך שמדובר בתרגיל תיאורטי בלבד.

לגבי צבאות זרים, הרי שלמרות שמעורבת בנושא המון פוליטיקה, אתה רואה מקומות מאוד ספציפיים בהם ישנן נשים בתפקידי לחימה, ובד"כ מדובר ביחידות במעגל שני. מה שמשותף לצבאות שמשלבים נשים בתפקידי לחימה הוא מחסור בגברים שימלאו אותו תפקיד - זה היה נכון במלחמת העולם השניה וזה נכון היום.
במצב היום ישנן יחידות קרביות שיסגרו אם יפסיקו גיוס בנות. לעומת זאת, אפשר לחסוך הרבה כסף לצה"ל ולמשק הישראלי על כל פתיחת גדוד מעורב נוסף, דרך חסכון בבט"ש מילואים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-06-2014, 19:11

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "1) פמיניסטיות מרושעות מנסות..."

בעוד שנשים בצבא כן מהוות מכפיל כוח (יש משהו כמו 1500 לוחמות בשירות ברגע נתון. איזה חטיבה אתה רוצה לסגור כדי להחליף אותן?) הרי שהצבא מגייס עוד הרבה סוגים של אנשים ששום צבא אחר לא היה רוצה בשם עקרונות של בניין אומה ותיקון חברה - אנשים עם מגבלות פיזיות, רקע בעייתי ואפילו אמונות מגבילות (אני לא מדבר על חרדים דווקא - כללי הכשרות הטבעונית של קהילת העבריים מדימונה הרבה יותר קשוחים).

ולמרות הפיחות במעמדו, הצבא הוא עדיין חלק מרכזי ב"קורסוס הונורום" הישראלי. הוא אחד הכלים הטובים ביותר למוביליות חברתית, ובמידה כזו או אחרת המקום היחיד שמסוגל לייצר לך "אליטות משרתות" אמיתיות שהן לא סוג של הידאלגו (בן-של) או אצולת ממון של גבירים שבירים.

אז כשלצבא יש תפקיד חברתי כזה, גם נשים רוצות לקחת בו חלק כדי לזכות בקידום החברתי הזה - לפניהן עשו זאת גם עולים חדשים ודתיים למשל, במידה כזו או אחרת של הצלחה.

כאן כמובן נוצרת דילמה חברתית אחרת - כמו שיוקרת הצבא נשחקה דווקא כשיותר עולים ודתיים התגייסו ליחידות קרביות, כך קיימת האפשרות שמקצועות צבאיים מסויימים יסבלו מפיחות במעמדם כ"מקצועות צווארון ורוד" - כמו שקרה לתחום ההוראה באזרחות למשל. אבל זו כבר בעיה של החברה הישראלית כולה, לא של נשים, עולים או דתיים.

ישן 14-06-2014, 20:13
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.12

אוי, תמימות קדושה.

לפעמים ישנה גם רשעות. מרטין ון-קרפלד בעשרים שנה האחרונות פירסם מאמרים וכן ספר בסוגיית מקומן של נשים במלחמה ובלחימה. הוא הצביע על המוגבלות של נשים בתפקידי לחימה ושהכנסתן ליחידות לוחמות תביא בהכרח להפחתת יכולתו הקרבית של כל גוף לוחם. עקב כך, הוא הפך למטרת התקפה של נשים באקדמיה ומחוצה לה. הן הגיבו במאמרי נגד, הויכוח היה מתמשך. (המעניין הוא שאותן נשות אקדמיה אמריקניות שניסו לצלוב אותו, וקראו לגייס נשים ליחידות העילית האמריקניות, לעולם לא חשבו להוות דוגמא בעצמן. הפלאבאיות אדומות-הצוואר יעשו זאת.) העניין שהוויכוח שהוא גם במרכזה של סוגיה פוליטית בתוך החברה האמריקנית, כשם שבישראל, גלש על ון-קרפלד בארץ. הוא נאלץ לפרוש לפנסיה מוקדמת מן האוניברסיטה העברית.

ון-קרפלד הוא היסטוריון צבאי בעל שם עולמי. אני מכיר אותו היטב, הוא לא שה תמים, ואינו זקוק לרחמנו. אולם השאלה היא כבר מעבר לסוגיה החשובה מאד של הכנסת נשים לתפקידי לחימה, כיוון שאם אורית קמיר, פוליטיקאית אקדמית מתוחכמת, הצליחה להעיף אותו, כמובן בעזרת הפחדנים בצמרת האוניברסיטה, הרי האקדמיה נפגעה.
ישן 14-06-2014, 22:09

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "איזה מדהים, קיבלתי גושפנקא למשהו שאני טוען כבר שנים..."

הספר, עושה רושם, הוא מיחזור של טענותיו של שגיא מלפני עשור.

אותן טענות פחות או יותר עלו גם כשמדריכות היח"ש הראשונות הופיעו בצה"ל (מישהו מדמיין היום להשבית מט"קים שלמים ובריאים כדי שיסתובבו בביסל"ש ויעבירו שיעור על נפלאות הבלם ההידראולי?)

כמו כן, אני זוכר ספר מהסבנטיז (אבל לא את שם הספר עצמו, פדיחות) בו המחבר, ביטחוניסט במיל' כלשהו, טען שאסור גם לגייס בנות בכלל כי בצבא הן מתחילות לעשן ולומדות להיות פקידות גרועות ואז הן פקידות גרועות גם באזרחות (כי לא שהן יהיו יותר ממזכירות של מישהו באזרחות, לא?)

ישן 14-06-2014, 23:49
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "הספר, עושה רושם, הוא מיחזור..."

אתה לא בקיא באמת בנתונים וגם אני לא.

אתה כותב הרבה מילים יפות וגבוהות ומצוטט בצורה יפה, רק חבל שאין קשר לנושאי הליבה שרז שגיא מעלה.

אני קצת מופתע שבהינף יד אתה מבטל מחקר של עשור בטענות שונות ומשונות...

לא סתם עיקר הלחץ על המערכת הצבאית הוא על מקצועות נחשקים (טייס, חובלים) וממש לא על שוויון.

הרי ברור שכל המלחמה של כל מיני ארגונים ועמותות הוא על תודעה ועל סדרים חברתיים - "מלחמת תרבות"

לעניות דעתי השאלה היא לא "האם בחורה יכולה לעשות X לעומת בן" וכו', אלא מה זה גורם לצבא ומה ההשלכות .

לכן, אני תומך בדברי חבר הפורום "סיורניק"
ציטוט:
הטיעון הוא שארגונים פמיניסטיים רוצים להפוך את צה"ל למעבדה חברתית ולקיים רעיונות סוציאליים אוניברסליים שלא בהכרח עוזרים לצבא לבצע את תפקידו (לחימה).
הם לא עושים זאת מתוך קונספירציה אפלה להחליש את עם ישראל (מי שטוען זאת ברצינות ייחשב משוגע קונספירטיבי ובצדק), אלא מתוך בורות ואי הבנה במקצוע הצבאי ובאיך מתנהלת המציאות.

שוויון ופמיניזם זה רעיון נחמד, אבל תסכים איתי שתפקיד הצבא העיקרי הוא להרוג אויבים בצורה היעילה ביותר? ברגע שהכנסת ללחימה שיקולים לא רלוונטים, אתה פוגע ביכולת הצבא לבצע את תפקידו וזה בהכרח עולה בחיי אדם - חיילים ואזרחים.

כמו שצבא הוא לא דמוקרטיה (מסיבות טובות), יש רעיונות שפשוט לא מתאימים לאופי הפעילות הצבאי.
ישן 16-06-2014, 09:20
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
ב-"מערכות" 454 יש מאמר רלוונטי ("פורצות קדימה") של אל"מ טליה לנקרי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מחקר חדש: נשים לא יכולות לשרת כלוחמות (NRG)"

נתונים רלוונטיים:
* היחידות המעורבות ביותר הן קרקל (66% נשים), אב"כ (33% נשים), נ"מ (30% נשים) ותותחנים (12% נשים).
* ב-2013 נשים היו 5% מהלוחמים; פי 2 מב-2006
* בשנים 2009-2010, רק 14.4% מהמלש"בות שהוזמנו למיונים לתפקידים קרביים אכן סיימו שירות קרבי; חלק לא הגיעו כלל למיון, 56% חתמו ויתור.
* רק 12% מהלוחמות המשוחררות משרתות במילואים

כלומר- לנשים עצמן אין מטויבציה רבה לשרת בקרבי.

אישית, שאלת נשים בתפקידי לחימה עצימים (או "קלאסיים", או מסתערים, או אך שנקרא לתפקידים שסגורים כיום לנשים) היא בעיקר יחסי-ציבור;
עיתונאים אוהבים את אליס מילר וכו' שרוצות שיוויון ושירות משמעותי (ולא מעניין אותם שבסופו של דבר, יש לכל היותר ~100 בכל שנתון שיכולות ורוצות להחזיק שירות מלא),
ומנגד, יש מי שנזעק להגן על האחיוקיות הגברית בגולני, שהיא חשובה- אבל לא ממש מאוימת, כי אין בשום מקום מאסה של פמיניסטיות-נאות-אך-מסוקסות שעומדות בתור לשם. הרבה לפני, תהיה חטיבת קרקל, כנף "כיפת ברזל" נשית (עם גדוד נשים דתיות) וכו'.

השאלה החשובה היא מה עם 90% מהתפקידים שכן פתוחים לנשים כיום: מה משנים בחוק, בתיכון, בתהליך הגיוס, בתנאי השירות, בתגמול וכו'- כדי שנשים ישרתו יותר בתפקידים שהצבא (או החברה הישראלית)צריך, ופחות בתפקידי שלישות ופקידות.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 16-06-2014 בשעה 09:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:47

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר