לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2017, 00:15
  gilad1ka gilad1ka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.17
קטעים מפעיל לוחמה אלקטרונית בחיל האוויר.

שלום
הייתי במיונים לאחרונה לחיל האוויר ולאחר מיון ההמשך נודע לי שהתקבלתי לתפקיד מפעיל לוחמה אלקטרונית ונותר לי לעשות בדיקות רפואיות וסיווג ביטחוני (בדיקות כבר עשיתי נשאר לי הסיווג ) והתקשתי להבין מה עושים בתפקיד. במיון המשך באה מישהי שמשרתת בתפקיד והיא וגם הגבר שהיה שהסביר על תפקיד אחר (מפעיל מודאל מוטס ) לא בדיוק פירטו כל כך ואמרו שזה מסווג . אני לא מבקש מאף אחד לעבור על ביטחון מידע אבל אני אשמח אם יש אנשים שמשרתים/שירתו בתפקיד אם הם יוכלו לשפוך קצת אור על התפקיד- איך השירות? האם התפקיד מהנה ומספק יש תחושה של חשיבות ? איך האנשים ? מה עושים בערך במהלך השירות ? אם יש לך עוד משהו להגיד או לתת טיפים לדרך אני אשמח. גם אנשים שפשוט יודעים על התפקיד הזה אשמח אם הם יגיבו.
תודה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2017, 09:20
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gilad1ka שמתחילה ב "אף אחד לא יודע :( ?"

קודם כל ברכות על ההישג, מאחלים לך הצלחה בתחקיר הביטחוני, בקורס עצמו ובשירות.
אז כמו שאתה יודע ומבין, התפקיד מסווג והאנשים הנבחרים אליו מטבעם גם לא מדברים על אופי העבודה והתנאים ובוודאי לא חושפים את עצמם.

מה כן אפשר להגיד? רק את מה שחיה"א בחר לפרסם.
מפעילי ל"א יכולים להיות במתקנים קרקעיים בכל מיני מקומות של חיה"א או מוטסים על כלי טיס שונים.
הפעילות של מפעילי הל"א/מודא"ל היא מול אמצעי הייטק שונים של חיה"א אשר תפקידם לחסום/לשבש אותות מצד אחד ו/או לאסוף אותות לצרכי מודיעין זמן אמת מצד שני
תריץ חיפוש בגוגל על המושגים SIGINT,ELINT,EW

כחלק מכוח משימה ו/או כוננות העמדות צריכות להיות מאויישות 24/7 לכן לפעמים יש משמרות לילה ולפעמים סוגרים שבתות וזה בסדר, לא טוחנים אף אחד יותר מכל יחידת כוננות אחרת בצה"ל.
זה לא תפקיד לחימה כמו חי"ר/שריון/כלי שיט או כלי טיס אבל הוא לא פחות חשוב לשמירה על עליונות אווירית ולספק מודיעין זמן אמת לכוחות צה"ל אחרים.
שדה הקרב של העידן הנוכחי רווי אלקטרוניקה ואותות, התפקיד הזה בהתאם.
יש בו יכולת לרכוש מקצוע ותחום שטובים גם לאזרחות או להתפתח בו בדרגות ותפקידים.

יחידת עורבי השחקים
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9...%A7%D7%99%D7%9D

מתוך אתר חיה"א
http://www.iaf.org.il/4450-46929-HE/IAF.aspx

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 09-05-2017 בשעה 09:30.
ישן 09-05-2017, 21:06
  gilad1ka gilad1ka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.17
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "קודם כל ברכות על ההישג,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
קודם כל ברכות על ההישג, מאחלים לך הצלחה בתחקיר הביטחוני, בקורס עצמו ובשירות.
אז כמו שאתה יודע ומבין, התפקיד מסווג והאנשים הנבחרים אליו מטבעם גם לא מדברים על אופי העבודה והתנאים ובוודאי לא חושפים את עצמם.

מה כן אפשר להגיד? רק את מה שחיה"א בחר לפרסם.
מפעילי ל"א יכולים להיות במתקנים קרקעיים בכל מיני מקומות של חיה"א או מוטסים על כלי טיס שונים.
הפעילות של מפעילי הל"א/מודא"ל היא מול אמצעי הייטק שונים של חיה"א אשר תפקידם לחסום/לשבש אותות מצד אחד ו/או לאסוף אותות לצרכי מודיעין זמן אמת מצד שני
תריץ חיפוש בגוגל על המושגים SIGINT,ELINT,EW

כחלק מכוח משימה ו/או כוננות העמדות צריכות להיות מאויישות 24/7 לכן לפעמים יש משמרות לילה ולפעמים סוגרים שבתות וזה בסדר, לא טוחנים אף אחד יותר מכל יחידת כוננות אחרת בצה"ל.
זה לא תפקיד לחימה כמו חי"ר/שריון/כלי שיט או כלי טיס אבל הוא לא פחות חשוב לשמירה על עליונות אווירית ולספק מודיעין זמן אמת לכוחות צה"ל אחרים.
שדה הקרב של העידן הנוכחי רווי אלקטרוניקה ואותות, התפקיד הזה בהתאם.
יש בו יכולת לרכוש מקצוע ותחום שטובים גם לאזרחות או להתפתח בו בדרגות ותפקידים.

יחידת עורבי השחקים
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9...%A7%D7%99%D7%9D

מתוך אתר חיה"א
http://www.iaf.org.il/4450-46929-HE/IAF.aspx

וואו קודם כל תודה רבה על התגובה האם לדעתך זה תפקיד טוב ? שהייתי במיון המשך לתפקיד היינו איזה 120 אנשים ובבדיקות הרפואיות היו איתי איזה 10 ילדים שעברו (ועוד כמה שהיו ממודאל ) האם זה אומר שזה קורס קטן ? איך האנשים בו ? האם יש תחושה של חשיבות ושירות משמעותי או שהשירות עצמו לא מעניין ? לא הבנתי האם התפקיד עצמו מבצעי או מודיעיני או זה בין לבין כזה? אני ממש רוצה תפקיד שאני ארגיש אני באמת עושה משהו חשוב. אין לי בעיה עם משמרות לילה וכל מה שאמרת אני סבבה עם זה לגמרי זה לא מרתיע אותי. האם ממה שאתה יודע אנשים מרוצים מהתפקיד ?

נערך לאחרונה ע"י gilad1ka בתאריך 09-05-2017 בשעה 21:09.
ישן 10-05-2017, 14:38
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי gilad1ka שמתחילה ב "[QUOTE=Fang]קודם כל ברכות על..."

1. כמו שנכתב בהודעה הקודמת שלנו, אנשים מהסוג שלך צריכים לדעת לצנזר לבד מידע שרלוונטי להליך המיון ולתפקיד, אז נא להפסיק לרשום מספרים ונתונים שידועים לך!
2. התפקיד הוא מבצעי מלא בתחום הל"א, אין הרבה הבדל בין מפעילי מודא"ל מוטס למפעילי ל"א מוטס מלבד המידע איתו הם מתעסקים והאמצעים שהם מפעילים.
3. שני התפקידים חשובים, מהנים ונעשים בסביבת הייטק דינמית ועם אנשים איכותיים.
4. אני מציע שנעצור כאן עם הדיון, יש לך לא מעט מידע להחליט, תמשיך מול גורמים הרלוונטיים ותזרום עם מה שיתפתח.
5. בהצלחה!

נ.ב אומרים שנית, נא לא לרשום אף מידע פרטני שרלוונטי להליך המיון ולתפקיד!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 10-05-2017 בשעה 14:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר