לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2020, 19:15
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Puki שמתחילה ב "Wild Goose מערכת נשיאת משקלים ללוחם של חברת 'מרעום דולפין'"

א. פיזיקלית, נראה שהמשקל נמצא בין הגלגלים למותן- כך שהחייל עדיין מרגיש ~חצי מהמשקל (30 ק"ג+חצי ממשקל הכלי) על המותניים. אפשר היה למקם את הגלגלים מתחת למרכז הכובד- אולי השליטה היתה פחות אינטואיטיבית.

ב. גלגלים נראים מעט קטנים וצרים- אולי כדי להקל על נשיאת הכלי עצמו; אולי כדי להקטין גובה כשלא בשימוש; ואולי הם פשוט נלקחו מפרויקט אחר.

ג. מעניין כמה הכלי מבוקר מחשב. היום, כשיש "הובר-בורד" בפחות מאלפיים ש"ח, מתבקש לשים כמה חיישנים בכלי ועל הלוחם, שיבינו את תוואי השטח, את חלוקת המשקל ואת תנועת הלוחם, ויניעו את הכלי באופן כמעט-טבעי. נניח, הלוחם רוכן מעט קדימה והולך- הכלי נע קדימה; הלוחם מיישר את הגב או נעצר- הכלי בולם.

ד. מעניין מה טווח הפעולה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2020, 16:11
  שמגר שמגר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.12
נמצא הפתרון לשילוב נשים "לוחמות" בצה"ל איך לא חשבו על זה קודם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Puki שמתחילה ב "Wild Goose מערכת נשיאת משקלים ללוחם של חברת 'מרעום דולפין'"

מקניות בשוק בצלאל ישר לשדה הקרב
ד. המטה הכללי לוקה בתסמונת "הראש הקטן", מוביל את צה"ל לאובדן הגמישות הצבאית והופך אותו לגוף מסורבל וכבד תנועה.
ה. הדרג המדיני נמנע מלקבל החלטות אסטרטגיות, מלקבוע תפיסת ביטחון שתתמודד עם התמורות שחלו באזור ומלשאת באחריותו למחדלים בניהול הביטחון הלאומי."

ישן 27-01-2020, 19:35
צלמית המשתמש של שפן סלעים
  שפן סלעים שפן סלעים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.14
הפורום הזה הולך ונחרב

כואב לי להגיד את זה, אבל משהו פה לגמרי מקולקל בזמן האחרון. ממקום שאיפשר שיח פתוח פלורליסטי ומרובה דיעות, הוא הפך לזירת איגרוף מילולית שעוסק בעיקר בלנגח כל דבר שזז בצה"ל ובתעשיות הבטחוניות. לא יכול להיות שחוץ מהפרלמנט של גאונים כאן אצלנו, כל דרגי הניהול והפיקוד מאויישים על ידי ערימה של מטומטמים חדלי אישים וגם חובבנים חסרי ידע וניסיון. אז סבבה שאנשים פה באים עם ניסיון ואני מקווה שהביקורת מגיעה כנראה ממקום של איכפתיות, ועדיין תסתכלו שניה ימינה ושמאלה ותראו מה הולך פה. אולי זה בגלל שאנשים מרגישים פה בבית אבל בין אם תודו בזה או לא, משהו פה השתנה מאוד בשנה האחרונה. לרעה.

ישן 29-01-2020, 20:26
צלמית המשתמש של Puki
  משתמש זכר Puki Puki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.04

אני באמת מנסה להבין את הסיבה שיש כזה אנטיגוניזם לנושא הזה כאן.

פער המשקלים בחי"ר הוא אחד הפערים המובהקים ביותר והבלתי פתורים בכל צבאות העולם.

יש מספר וקטורים ע"מ להקל על 'עקת המשקל' של הלוחם:
1. לקחת פחות ציוד או ציוד אחר למשימה (לרוב לא מתאפשר)
2. להפוך את הציוד לקל יותר
3. לעזור בנשיאת הציוד

צה"ל עסק בנושא שנים ללא הצלחה בנושא.
באיזור 2012 נבחנו מספר מערכות נשיאת משקלים לא ממונעות מתעשיות וגופי מחקר שונים בארץ.
כשנבדקו המערכות בבדיקות פיזיולוגיות לצריכה אנרגטית ראו שזה פשוט לא יעיל והפעילות נפסקה.

אז היום, 2020, אחרי פריצת הטכנולוגיה של מנועי ה-Hub בעיקר בגלל ה-Hover boards והקורקינטים, נראה שהצליחו להביא פתרון ממונע חשמלית שהוא גם מבצעי.
לא רק זה, נראה שהוא גם צולח שטח שנראה טכני ומאפשר נשיאה של 60 ק"ג!.

מי פה הרים פעם אחרונה 60 ק"ג...? זה הרבה... מאד.... אי אפשר באמת להרים את זה מהקרקע. זה ציוד נשיאה נטו (ללא כוננות לחימה) של 2-3 אנשים ביחידה קרבית.

אז נראה שזה יכול לתת ערך מבצעי ב-3 אלמנטים:
1. לקחת יותר ציוד למשימה - מקל"רון, טילים, לוגיסטיקה, תחמושת, מים, ציוד לחימה צוותי
2. לקחת אותה כמות ציוד עם פחות אנשים
3. להגיע ליעד מהר יותר ובצורה הרבה יותר מבצעית כי האנשים שסוחבים את המשקל לא נמצרים עם הראש בקרקע

אז יכולים להיות מקת"גים, אבל זה בסדר, גם לרגל עץ או האמר או נגמ"ש יש מקת"גים והם לא מתאימים לכל משימה אבל יש להם ערך מבצעי שהמפקד המבצעי בסוף אומר לעצמו - זה שווה לי ואני אדע איך להתמודד עם הנושא.

אז ברצינות, עד שיש פתרון, שחיילים כנראה מאד ישמחו לקבל, למה כל הציניות הזו?
בתור אחד שנשא הרבה משקלים (וכן.. יותר מ-40% ממשקל הגוף) בשירות הצבאי אני באמת לא מבין את רוב התגובות כאן.
זה הדבר הכי קרוב לפתרון אמל"חי שתומך את החי"ר ובאמת נראה בכיוון חיובי.

לא ארוך, לא קצר
לא קשה, לא קל

ישן 29-01-2020, 20:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Puki שמתחילה ב "[SIZE=3][FONT=Verdana]אני..."

אני בטוח שהחבר'ה ב-2006 היו שמחים לדבר כזה. (וגם אני הייתי שמח, עם 60 קילו...).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 29-01-2020 בשעה 20:32.
ישן 30-01-2020, 09:55
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "זה פועל בשני הכיוונים..."

הלך הדברים כאן הוא להתנהל בצורה מאוזנת. אין ומעולם לא היתה בעיה עם ביקורת והטלת ספק, במיוחד לאור העובדה שבשנים האחרונות יש תחושה כללית שלדובר צה"ל יש בעיית אמינות מסויימת. אבל מכאן ועד קטילת יוזמות ומוצרים חדשים על הסף יש מרחק מאוד גדול. לטעמך המוצר הזה הוא על גבול האבסורד, לדעת אחרים הוא סביר והגיוני למרות שעדיין דורש את חובת ההוכחה. בשום נקודה Puki לא "הילל ושיבח" אלא רק הציג את המוצר יחד עם דיעה שהוא רואה בו מענה רלוונטי לבעיות אמיתיות. אם אתה רואה בתשובה הזאת תמרור החוצה מהפורום, צר לי על כך אבל באמת שלא ברור לי על מה ולמה.

ישן 30-01-2020, 10:29
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הלך הדברים כאן הוא להתנהל..."

1. אני מקבל בברכה כל ניסיון להקל על הרגלי העמוס ולשפר את תנאיו.
2. כבר היו לנו בפורום זה הרבה מאד דוגמאות להמצאות הזויות יותר והזויות פחות, ולכל אחת מהן היו תומכים גם ללא סימוכין. להזכיר רק אחת מהן - ההמצאה המהפכנית של אלונקה מסוג חדש, שהיא כל כך סודית שהממציא סרב לפרטה כאן וביקש שנקבל את ההמצאה על סמך האמונה בלבד....
3. בדבריו של פוקי (ואחרים) ראיתי יותר משאלות לב מאשר נתונים. חיפושי דרך הם לגיטימיים, אולם התבכיינות ופסילת גישה ביקורתית אינה תורמת דבר.
4. כשמישהו מנסה למכור לי משהו (מוצר או רעיון) - חובת ההוכחה עליו ולא עלי, ומותר לי להיות ספקן, עד שיוכח אחרת.
5. בביקורת שנמתחה עלי לעיל אני רואה ניסיון השתקה. אני בהחלט מוכן להודות שאני טועה - אם יוכח לי שכך, ואני בהחלט מצפה למידע של ממש ולא להטחות!
6. בהעדר דיון משמעותי וענייני, ועוד יותר מזה - כשאני "ננזף" על גישתי השלילית כביכול, אני לא רואה את מקומי כאן.
ישן 30-01-2020, 11:32
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Puki שמתחילה ב "[SIZE=3][FONT=Verdana]אני..."

שמע, אני לא יכול להגיד שהייתי באיזו סיירת מטורפת או שעשיתי טרקים של מאות קילמטרים עם 100ק"ג על הגב, אבל הייתי קצת בפעילות מבצעית בלבנון ועזה וטיילתי בשטח ל"מיטיבי לכת" בארץ ובעולם.
הביקורת הראשונה שלי היא כזאת - במקום לייצר תלאי על תלאי ולהכניס עוד מערכת לצבא, למה שלא נחליף מערך קיים? למשל, את הקילוגרמים על גבי קילוגרמים של שימורים מיותרים. אשנב לעבר: אחרי הכניסה הראשונה בלבנון השנייה והפקת לקחים עקומה מהפאק הלוגיסטי - נכנסו ל-48, עם אוכל ל-48, ובסוף נתקענו 96, אחרי התקלות ובלי אוכל - לכניסה השנייה כולם הצטיידו בתיקי לואו (מתרומות) והעמסנו אוכל כך שבסוף כל אחד סחב 50%-60% משקל הגוף נוספים כשחצי מזה, זה מים והמון משקל מת של השימורים (רק בשביל שיחזל"שו אותנו רגע לפני היעד אחרי שחצינו כבר את ההר בגלל שהכח המוביל התברבר ונכנס לזריחה).
משם אפשר להמשיך למחסניות פולימריות, למדים יותר קלים וכו'.

למערכת עצמה:
1. היא באמת יכולה להיות אחלה לאזרחות, לדעתי.
2. ראיתי את הסרטון כמה פעמים - בלי לנתק את העגלה, החייל לא יכול לרדת לשכיבה עם הדבר הזה, החייל לא יכול להסתובב 180.
3. בהתקלות בשטח פתוח יקח המון זמן יקר לנתק את העגלה הזאת מעצמך ומהנשק או לחילופין לותר על יד אחת שתחזיק את השלט הזה ואז רק ניתוק העלגה, כי להסתער עם הזנב הזה נשמע לי כמו רעיון רע.
4. בשטח בנוי החייל שיסחב את זה יהיה בעיקר עסוק בלנתק ולחבר אותה ולהפריע לחברים שלו וזה עוד בלי לעבור קירות, לעלות במדרגות צרות וכו'.
5. בהליכה בשטח הררי או בתנועה על טרסות, בנוסף למשקל הפק"ל, החייל ירים בידיו גם את העגלה שאני בטוח שיש לה משקל עצמי, כשבכל עליה וירידה לשם מעבר טרסה, מדרגה, ירידה/עליה תלולה או מפותלת אל/מערוץ נחל, שוחה וכו' החייל ינתק ויחבר את העגלה.
6. סוללות! עד שלא ימציאו איזה תא דלק מימני שמספיק לכמה ימים ולא שוקל 4-8 ק"ג שמספיקים לשעה או איזה flux capacitor, אין, לדעתי, לכלים האלה שום תועלת.

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 30-01-2020 בשעה 11:40.
ישן 31-01-2020, 07:32
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "שמע, אני לא יכול להגיד שהייתי..."

כל קילוגרם שאתה מגלח מהמשקל הנשוא, ע"י הפחתת משקל הציוד במקום הפחתת הציוד עצמו, יכול לעלות כמויות בלתי מבוטלות של כסף.
מחסניות וכדורים עשויים פולימרים? סבבה. זה הרבה מאוד ציוד להחליף בשביל צה"ל שמבקש שחיילים ירימו את המחסניות בסוף שימוש.
נשק קל יותר? במקסימום תגלח חצי קילו עם פיתוח של עשור (סתם השערה, לא לקטול por favor).

2)זה קצת כמו להגיד שעדיף להגיע ליעד בלי שום נגמ"ש כי אתה לא יכול לרדת בשכיבה לנגמ"ש.
רוצה לשכב? סבבה. תנתק את הדבר. יש לך שלט על הנשק ככה שאתה יכול לעשות את זה בפחות משנייה.
3)תנתק ותזרוק את השלט. זהו.
וכשעשית את זה, לא רק שהורדת די הרבה משקל, גם אין לך עכשיו משקל על הגב שיכול להפריע לך. תיק, לדוגמה, לוקח הרבה יותר זמן להוריד.
4)בשביל לש"ב אפשר לחשוב על פתרונות יותר נוחים, שבתמורה זוללים הרבה יותר אנרגיה.
5)כשאתה מרים 60 קילו, אתה בכל מקרה לא תרים את המשקל הזה היכן שאתה אומר, לבד. אתה תצטרך לפרק את המשקלים, או לבקש עזרה ממישהו. אלא אם כן אתה רוצה לקבל קצבת נכות מוקדם בשירות שלך.
6)די הרבה דברים בשימוש כוחות חי"ר פועלים על סוללות ודורשים טעינה. אז מה?
ישן 31-01-2020, 13:45
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "כל קילוגרם שאתה מגלח מהמשקל..."

אני לא תמיד יודע האם יש טעם לענות לבן אדם שכותב שטויות. אז אשיב רק לפסקה הראשונה, כי כל כולה עוסקת בהבנת הנקרא, ואתעלם מגיבוב השטויות בסעיפים.

נטפלת למחסניות, כאשר עיקר הביקורת שלי על דברים שניתן לשפר, זה אוכל ומים ורק משם אפשר להתקדם למחסניות יותר קלות, למשל. אגב, לגבי כדורים פולימריים או לא, לא כתבתי כלל וכלל.

ובכן, לגבי המחסניות, אגיד לך דבר כזה - כשהחליפו את הקסדות הישנות בקסדות קלות, העולם לא נחרב וצה"ל לא פשט רגל. כשהחליפו את נעלי ברווז על שלל גרסאותיהן בנעל אמריקאית, העולם לא נחרב וצה"ל לא פשט רגל. אם יחליפו ללוחמי חוד את המחסניות בפולימריות, וגם זה רק אחרי טיפול בלוגיסטיקה יותר "כבדה", גם במקרה הזה אני בטוח שהעולם לא יחרב וצה"ל לא יפשוט רגל.

ישן 31-01-2020, 12:01
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "האמריקאים בחרו בסוסים ופרדות"

סוסים ופרדות הם לא כלי לתנועה בקו ראשון, הם עזר לדחיפת אספקה מאחור. הם חשופים,פגיעים, דורשים לוגיסטיקה ספציפית ומיומנות מעבר לבסיסית לצורך תפעול. הגרמנים, האמריקאים וגם האיטלקים עד לא מזמן החזיקו אותם כחלק ממערך לוגיסטי לדחיפת אספקה בקרקע הררית ליחידות חוד, או ליחידות מאוד מאוד ספציפיות עם צורך שהייה ארוך. ממש לא אמצעי שמיועד לפעול בצמוד לכוח מתמרן תוך כדי פעילות אינטנסיבית.

בגדול, עד שלא יהיה מיול רובוטי או פתרון דומה, אין באמת כלי ספציפי שיכול לפתור את בעיית המשקל. זה יותר עניין של התאמת מערך לוגיסטי לעמוד בקצב התקדמות ותנועה של החי":ר.

אגב,
יצא לי לעשות טרק עם פרדות משא, בע"ח מדהימים! עוברים שטח הררי עם זויות ובולדרים שצריך לטפס על 4 בלי מאמץ ועם 100-120 קילו על הגב!
ישן 31-01-2020, 14:38
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "ומיול לוגיסטי לא מצריך לוגיסטיקה."

חמור מצריך חציר, מזון מרוכז, פרזון, שימור ציוד, טיפול ווטרינרי, סיכוי גבוה לפצעיות שאין להם פתרון מכני, הובלה לנקודות ריכוז בכלים יעודיים, בע"ח הוא גם רועש (כשבא לו) ומצריך יכולת ניהוג לא טריוויאלית. תוסיף לזה שחמורים ופרדות לא יוצאים ממוסך, אלה דורשים גידול,אימון,חשיפה וסינון במתקנים יעודיים וכוח אדם ספציפי. אמנם אפשר לפתור חלק מהבעיות ע"י מיקור חוץ, אבל זה עדיין לא מתחרה במכשיר מכני שניתן לייצור המוני ותיקון בכלים סטנדרטיים קיימים.

לגבי הגרמנים, הווידאו עצמו מתאר אותם כיחידת אספקה, ושים לב לכמות הלוגיסטיקה והכוח אדם שדוקשים 6 פרדות.

הרעיון של פרדות\ סוסים הוא מאוד מרתק ורומנטי, ואישית הייתי רוצה לשרת ביחידה כזאת (אחד המקצועות המעניינים לווטרינר), אבל בשדה הקרב המודרני יש להם שימוש מאוד מוגבל, לפעמים על גבול הפנטזיה. עברו להם ימי הצ'ינג'יטים והאלפינים שבנו תורת לחימה שלמה סביב היכולת להפעיל פרדות, וזה בטוח לא מה שיפתור את בעיות הלוגיסטיקה של חי"ר מתמרן בסד"כ משמשעותי.
ישן 31-01-2020, 22:48
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "חציר? אתה יכול להאכיל חמור רק עם תערובת במשך שבועות...ולתת לו ללחך עשב בשעות הפנאי."

כן, חציר! למיניטיס מכיר? קוליק מכיר? הדרך הבטוחה ביותר לגרום להם זה עודף תערובת. זה למה היסטורית פרשים תמיד נשאו רשתות חציר לפעילות סיור לטווחים ארוכים. וזה גם כולל יכולת לתקוע יתד ולאפשר מרעה נקודתי. מובילי עצים משתמשים בסנדול של הרגליים הקדמיות כדי לאפשר מרעה בלילה, אבל אז מבלים חצי מהבוקר בלאסוף את הפרדות שלהם. לא בדיוק סיטואציה מבצאית.

גרמנים משתמשים בפרדות כסבלים גם לכוחות הקדמיים וגם למסייעים ולא כיחידת לוגיסטיקה.

אני אקח את המילה שלך בעניין כי את הגרמנים אני לא מכיר מקרוב. אני כן מכיר מקרוב את האלפינים האיטלקים, כולל היחידות הרכובות וההיסטוריות של מובילי הפרדות שלהם. מעבר לתמונות רומנטיות של לוחם מוביל פרדה עמוסה פצצות מרגמה בהרים יש מציאות תפעולית, והפרדות תמיד שויכו לזנב הלוגיסטי של היחידה המתמרנת ולא לקו ראשון.

אתה כותב על דברים שאין לך בהם שמץ של מושג, לכמה זמן אתה צריך חמורים בשעת מלחמה או מבצע?

תודה על המחמאה. כמו שאתה אומר, השימוש שלהם מוגבל לסיטואציות ספציפיות, ומצד שני מדובר במערך לוגיסטי נפרד

בין פרזול לפרזול יש כמה חודשים, חמור שמתאמן תדירות ולא יושב באורווה הרבה פחות.

בין פרזול לפרזול זה 60-90 יום בממוצע, לעיתים נדירות אפשר למשוך את זה יותר, ובד"כ סוסים עובדים זה 40 יום בין הפרזולים. כל זה לא כולל שחיקת פרסות תוך כדי פעילות (כן, סלעים שוחקים פרסות מתכת), ואז את צריך פרזול במקום. זה למה הפרשים האוסטרליים נשאו פרסות רזרביות אישיות לכל פרש. גם פרדות וגם סוסים דורשים פרזול, חמורים דורשים טילוף, אבל גם מובילים משקל הרבה יותר נמוך ויותר קשים לניהוג.

וטרינר? בשטח? באמצע מבצע? לבינתיים אפשר להסתפק במה שיש לבני אנוש.

אתה מתחזק מערך, גם שגרה דורשת את זה, ולא רק חירום ומלחמה. הניסיון להטות את זה למיקור חוץ (גיוס רק לחירום, ובשאר היום תחזוקה של אזרחים פרטיים) לא באמת עובד, כי אתה צריך לייצר חשיפה (של הבע"ח) לפעילות מבצעית, ומקצועיות של החיילים. תראה את המערך הלוגיסטי שעומד מאחורי הפרשים של המשטרה ותגיד לי שזה פשוט.

אגב, אם ווטרינריית שדה מעניינת אותך, יש לא מעט תיעוד של זה ממלחמת העולם הראשונה.

נערך לאחרונה ע"י לוגיין בתאריך 31-01-2020 בשעה 22:51.
ישן 31-01-2020, 07:45
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13

אני לא פוסל מראש את הקונספט, אבל אני עדיין בהתלבטות - איזו משימה אני צפוי לבצע שתצריך להסתמך על עגלה כזו? באיזה מתאר היא עשויה להועיל?

נניח שאני לא אקבל בקרוב רובו-מיול של בוסטון דיינאמיקס שיילך מאחורי חוליית החוד ויסחוב את הציוד שלי באופן עצמאי, כפתרון עזר פשוט וזול זה יכול להקל על התנועה בשטחים מסויימים אבל האם זה מבצעי?

כרגע אני יכול לחשוב רק על תנועה מנהלתית מההאמר לתספוק עמדה קדמית / עמדת תצפית באימונים. בכל מתווה מבצעי נראה לי עדיף שלא ייגרר מאחורי זנב שגם מגביל תנועה, גם קושר אותי אליו עם הכבל שמחובר לנשק וגם תלוי בסוללות.

מה קורה בשטח מבולדר או טראסות? מה קורה בשיפוע צד? כשנגמרות הסוללות?

מה קורה אם העגלה נפגעת או מתקלקלת? עכשיו צריכים כולם לסחוב את כל המשקל העודף ובנוסף לכך את העגלה עצמה...

ובכלל, אולי צריך לחשוב מראש כמה באמת צריך לסחוב ולכמה זמן, ולשפר את הלוגיסטיקה?
בצה"ל של היום ברור לי שחייל עם העגלה עדיין יסחוב עליו תרמיל עם סוללות, מים, קשר אוכל שימורים, ביגוד חם וגם הקיטבג, כי מתישהו מישהו התייבש אז אם יש פחות משקל עלינו חייבים להוסיף עוד משהו.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 31-01-2020, 08:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אני לא פוסל מראש את הקונספט,..."

תחשוב על תמרון החי"ר ב-2006. רוב החיילים נעו בשני טורים או טור אחד עם העיניים ברצפה ובשטח שהוא יחסית פשוט. אין שום סיבה באמת שחטיבה שנעה להתקבת על עין-אבל, בינת' ג'בל או חצביה לא תוכל לנצל את האמצעי הזה להגיע עם קצת יותר הספקה וקצת פחות עייפות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-01-2020, 10:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "בעיה שגם אם רוב ההליכה היא..."

לא משכנע. לעבור נקודתית שטח של 100 מטר עדיין לא מבטל את היתרון היחסית של גרירת 60, אפילו ללא סיוע מנוע, לעומת נשיאה של 40 על הגב.
אני מציע שתשים לב היכן הם מניעים את העגלה הזו בשטח, וקח בחשבון ששינויים פשוטים (כמו הגדלת הגלגלים) משפרים באופן משמעותי את העבירות של העגלה. יש מעט מאוד תוואי שטח בעיתיים לכלי כזה וממילא ברובם לא תמצא תנועה של סד"כ רגלי משמעותי.
בא נחשוב על נשיאה של מקל"ר, קנה 81 ותחמושת על הגב וכיוב לעומת גרירה שלהם...
http://www.theliberator.be/handcart.htm
http://www.combatreform.org/atac.htm

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 31-01-2020 בשעה 10:59.
ישן 31-01-2020, 11:20
  Jack Heart Jack Heart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.18
לא מסכים כלל
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא משכנע. לעבור נקודתית שטח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
יש מעט מאוד תוואי שטח בעיתיים לכלי כזה וממילא ברובם לא תמצא תנועה של סד"כ רגלי משמעותי.

רבים המתארים שנתקלתי בהם באימונים בסדיר שאני בטוח שהעגלה הזו לא תצלח ותהווה מעמסה.
חול עמוק-דיונות, בוץ עמוק, בולדרים, מדרגות סלע, מעברים צרים, נקיקים, סבך, סמטאות לש"ב, עליות חדות, מעברי מים, שטח מסולע כמו ברמת הגולן ועוד ועוד...
חלק מתפקידו של החי"ר הוא להוות כוח מתמרן במקומות עם עבירות בעייתית. כיום העברת ציוד שלא ניתן לנשיאה על גבי לוחמים נעשית ע"י סבלי חי"ר, האמרים ורק"מים בצירים מקבילים ועוקפים. בנוגע למבצעים מיוחדים שלא ניתן להשתמש בכלי רכב הפתרונות הן כנראה לחלק את משקל הציוד על הלוחמים או מהאוויר באמצעות מסוקים...
ישן 01-02-2020, 13:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "פריקה, סחיבה והעמסה של ציוד,..."

אני לא יודע על סמך מה אתה אומר שהעבירות מוגבלת להיכן שבאגי וטרקטורון עוברים, אבל בסדר.

ישן 01-02-2020, 19:33
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "אין שום סיכוי שבעולם שהדבר..."

נקודה חשובה ומעט מתמיהה (או מזעזעת) לגבי שימוש בצירים להנעת חי"ר בקרב שאמור להיות משולב.
זו נקודה חשובה למ"פ, למג"ד, למח"ט ואפילו למאו"ג. איך הרגליים שלך נעים, מה ההשלכות של זה באל-היעד, ומה ההשלכות של זה בעל-היעד.
וסליחה על המונחים ה"ישנים", אני גם מתקשה להיפרד מתפישת הבטחון של בן-גוריון...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 02-02-2020, 07:25
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10

לדעתי פתרון מעולה ולא מבין את כל הביקורת כאן.
נראה פשוט, נוח ועושה את העבודה ובזול יחסית אני מניח וזה מה שחשוב.
עגלות למינהן שימשו הרבה צבאות אלפי שנים...מהרומאים לוייט קונג בג'ונגלים.
חצי עם ישראל גם עושה סינגלים טכניים על אופניים על בולדרים וכו' כל סופ"ש. אז מה כזה מגביל כאן?
שימו מקל"ר על הגב, מרגמה, תיק טילי גיל, ברוסים של תחמושת, ג'ריקנים של מים או מנות קרב...תעמיסו על הגב בתרמיל רגיל ונראה איזה עבירות בשטח קשה תהייה לכם...איזו מודעות סביבתית ומוכנות לקרב וכמה מהר תצליחו להיפטר מהתיק הענק הזה אם נתקלתם...
דווקא עגלה כזו נראית בטוחה בהרבה, חוסכת מהחייל הרבה כאבי גב ועומס וקל ומהיר להיפטר ממנה ולהישאר קלים וזריזים. גם תחסוך כנראה הרבה נפילות על התחת/פנים עם תיק כבד מידי שמוציא את כל השיווי משקל.
אפשר לראות בסרטון שהולכים איתה בשטח הררי, על בולדרים ושיפוע קשה ושביל סבוך יחסית.
למי שטוען שזה לא יעבור פודרה/בוץ וכו' - בוא תשים עוד 60 קילו על הגב, עם חלוקת משקל רחוקה מאידאלית כטבעם של פק"לים צבאיים, ונראה כמה עמוק תשקע בבוץ/פודרה.
דווקא החלוקת משקל כאן יכולה לעזור הרבה. אם הגענו לאיזה נקיק בלתי עביר, אז ננטוש את העגלה באיזה שיח, לא ביג דיל.
גם הכניסה/תקיפת היעד מין הסתם יכולה להעשות בלי העגלה ובתום המתקפה לחזור לאסוף ולהצטייד.
זה שיש אפשרויות להאמר/טרקטורון/הצנחה/כלב רובוטי של בוסטון דיינמיקס...בכלל לא רלוונטי לעניין. הפתרונות האלו הם למשקלים הרבה יותר כבדים מ60 קילו, חשופים הרבה יותר וחושפים את הכוח הרבה יותר, שלא נדבר על העלות. יש להם גם זנב לוגיסטי משל עצמם.
בקיצור, מבורך. שיביאו אחד לפחות לכל מחלקת מסייעת לדוגמא וכבר יש שינוי דרמטי ביכולת להביא את המקל"ר, מרגמה, מק"כ וכו' ליעד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:29

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר