לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2017, 00:33
צלמית המשתמש של big1981
  big1981 big1981 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
גלילון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cobra unit שמתחילה ב "שירות עם רובה הגליל ??"

שירתתי בשריון 2000-2003 עם גלילון כמעט כל השירות. ממה שאני זוכר:
יתרונות: עמיד כמעט להכול, היינו זורקים אותו בעלייה מהירה לתוך הטנק, אם היה לך מעצור זה היה בדרך כלל מהמחסנית לא מהרובה. קצר, הקת מתקפלת והיה הרבה יותר נוח מהבחינה הזו בנשיאה מM16 ארוך.

חסרונות: כבד, מחסניות של 35 כדור כבדות, כוונת אחורית על מכסה גוף שזז ולפעמים איפוס לא משהו (למרות שבדרך כלל מדויק). מחליד די מהר ברגע שציפוי ההשחמה יורד, לרובנו היו גלילונים כסופים מרוב שיפשוף.

סה"כ רובה טוב, אני אף פעם לא הבנתי למה החליפו לשריונרים לM16 קצר, הגלילון החזיק מעמד בכל הפודרה בשטח בכבוד והיה די טוב. הבעייה שאנחנו נתקלו בה, רובים ישנים עם קנים ישנים אחרי כמות גדולה מאוד של תחמושת שהם עברו, עם שחיקה מואצת.

זהו, אני די אהבתי אותו, למרות שצולבת על גליל היה דיי מעיק (המ"מ שלי מהטירונות היה עם מחסנית 50 כדור). המ"פ שלי (במבצעית, היום מח"ט עציון) היה מסתובב אם אלביט עליו מעל לצינורית הגזים (אם אני לא טועה במקור האלביט יועד לגליל).

אני מקווה לשים את הידים שלי על הACE יום אחד
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2017, 03:29
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי big1981 שמתחילה ב "גלילון"

לי אישית יצא לשרת חלק מהשירות בסוף שנות ה-90 עם גלילון ואחרי זה עם מקוצר. הייתי קצת עם גליל ארוך לזמן קצר בטירונות אני מאמין. אולי אני "עדין" אבל שנאתי את הגליל והגלילון. הנשק הזה הרבה יותר כבד ממקוצר ומה שבעיקר הפריע לי היה שהתפעול שלו דרש כוח פיזי הרבה יותר גדול (דריכה של גליל או גלילון דרשה משיכה מאד חזקה אחורה לעומת מקוצר או M16 ארוך ולי הרבה מאד פעמים יצרה חתכים בידיים). לגבי עמידות - אני לא עבדתי בפודרה ותחזקתי את הנשק היטב אז הבעיות של חלודה וכו' לא הפריעו לי. אגב גם התחזוקה שלו לא הייתה נוחה לי - שוב דרושה הרבה הפעלה של כוח (ושריטות בידיים) בשביל לפתוח את הכלי ולטעמי מאד לא נוח לנקות אותו (את ה-M16 קל לפתוח ולנקות אבל יש לו ריבוי של חלקים קטנים - פין פציל וכו' שאין לי מושג אם הוחלפו בדגמים מתקדמים יותר של M16 - לצערי לא יצא לי לירות או לפרק תבור אז אני לא יודע מה המצב שם).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 02-06-2017, 13:21
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
במוצב של תותחנים על הקו הסגול, זאת היתה לנו האופציה היחידה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הסיליקון הזה אף פעם לא עבד כמו שצריך..."

את הגלילון החזקתי בפעם האחרונה במילואים ב2005. כל הגדוד התייצב לאימון בבא"פ אליקים וחתם על מקוצרים \ מטולים. רק הסוללה שלי החותמה (בטעות!) על גלילונים עד סוף התע"מ. לגלילון המושחם והתקין אני קצת מתגעגע. לבזנ"ט הכסוף עם המתפסים הרקובים של הטירונות - ממש לא. הכי מבאס היה להסתובב איתו בדימונה ביום הבחירות של 1999 עם צולבת שאילתרתי מכדור והמון איזולירבנד, לפי פקודה.

בM16 לא התנסיתי כלל בסדיר. עד היום אני קצת מתקשה איתו. רק במילואים האחרונים קיבלנו נשקים עם "מקפורק" בלי שהסבירו לנו על ההתקן הזה, מה שרק מסבך את העניין.

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-06-2017, 01:24
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "בטירונות היה לי גליל מאוד מאוד דומה למה שמופיע בסרטון ..."

אני חושב שהרבה מההבדלים בגישות שיש בשרשור הזה נובעים מהבדלים פיזיים בין לוחמים. חברה יותר גדולים פיזית ויותר "מחוספסים" יעדיפו אולי את הגליל או הגלילון (ועל אותו משקל לא אתפלא אם גם את הקלאץ שדי דומה לו מהרבה בחינות), מי שמעדיף משקל קל, תפעול עדין יותר (עם פחות רתע אגב) ונוחות כללית רבה יותר יילך לדעתי כמעט תמיד על ה-M16 (לי אישית היה הרבה יותר מהיר להחליף מחסניות ב-M16 מאשר בגליל למרות שבתקופות מסוימות היה לי יותר זמן גליל/ון מאשר זמן M16 - לחיצה והמחסינית נופלת, ודוחפים חדשה בקו ישר - התנועה החצי סיבובית שבהכנסת המחסנית של הגליל/ון היא מתכון לפספוסים אין סופיים בהכנסת מחסניות - אין לי מושג מי הגה את הקונספט הזה שהגיע אני מניח מהקלאץ אבל הוא איום ונורא).

לגבי דיוק וכו' - אני יכול רק לומר שיריתי הרבה בשניהם אבל בשורה התחתונה רמת הדיוק הייתה כל כך משתנה ותלויה בפרמטרים שונים שאין לי דרך לומר מה היה עדיף (זה תלוי בין השאר בכמה נקי או חדש היה הרובה/מחסניות/איכות קליעים, מה היה המצב שלי באותו הזמן, תנאים סביבתיים וכו' - אף פעם לא עשיתי השוואה של נשק לצד נשק - וגם אם היה מצב לזה מעולם לא קיבלתי ליד נשקים חדשים מהמפעל והנשקים בצה"ל עברו לרוב הרבה מאד לפני שהגיעו אלי).

בכל מקרה לפחות בשבילי - אפילו 20 שנה מאוחר יותר אין לי ספק שאם אני מקבל מקוצר ליד הוא הופך בתוך רגע לחלק ממני - להשתמש במקוצר זה כמו לנסוע על אופניים - לגבי גליל/ון - ממש לא.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 01-06-2017, 07:55
  ser11 ser11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
את כל השירות וגם חלק ניכר מהמילואים העברתי עם גליל\גלילון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cobra unit שמתחילה ב "שירות עם רובה הגליל ??"

רק כשקיבלתי M16 מקוצר הבנתי כמה הוא היה כבד.
טירונות : גליל עם מתפסי עץ ודורגלים.
כבד, כבד מאד (רק הנשק יותר מארבעה קילו ) + 7 מחסניות כבדות עם 35 כדורים.
קל לפירוק ולהרכבה, בלי פינים קטנים שיכולים ללכת לאיבוד.
כמעט ללא מעצורים.
קת מתקפלת - מאד נח כשנוסעים בטרמפים (היה לי M16 ארוך בקורס חובשים - קראנו לו נשק נ.ט - נגד טרמפים).
אופטיקה לא היתה , אבל הפגיעות היו בהחלט טובות. (עשינו פעם מטווח טייסונים בצאלים עם גלילון למטרות ב 350 מטר עם פגיעות יפות מאד).
הדורגל היה מיותר לחלוטין, מוסיף למשקל, קורע כיסים ולא שימושי בעליל. (למעט פתיחת בקבוקים)
ישן 01-06-2017, 08:49
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הגלילון היה רוס"ר מצוין ואמין

רוב השירות הייתי עם גלילון אך בקורסים הייתי עם m16 ארוך.

בהשוואה לm16 הגלילון היה מאוד פשוט לתפעול ופירוק. הוא היה מאוד אמין ועמיד. מכות, חול וכו' לא הזיזו לו כלל. מבחינת דיוק לא היה הבדל משמעותי בטווחים של פחות ממאה מטר, שזה הטווח הרלוונטי ללוחמים שאינם אנשי חי"ר והרוס"ר משמש אותם בעיקר בבט"ש ובפעילות מחוץ לרק"ם או האמצעי המרכזי שהם מתפעלים. מה שכן- היה הבדל ביניהם בהנדסת האנוש. עבורי לפחות, ה-m-16 "ישב יותר טוב בידיים" ולכן קלעתי בו טוב יותר. מאידך גיסא, אין דבר מתסכל יותר מלסיים בוחן "אסון טבע קצר" בזמן שיא רק כדי להיכשל משום שהרובה הצליח להוציא רק כדור אחד....
עדיף רובה שאתה קולע בו קצת פחות טוב אבל שאתה יכול לסמוך עליו.

המגרעה העיקרית שלו (והיא הייתה עוד יותר בולטת בגליל הארוך) הייתה המשקל. פחות של הנשק עצמו ויותר של המחסניות. אני זוכר שאבא שלי ביקר אותי בטירונות והיה כהרגלו מלא זלזול נוסח "חילי השוקלד לעומת בימינו..." עד שניסה להרים את האפוד שלי והיה המום מהמשקל....
מגרעה נוספת- על הגלילון לא היה פשוט להוסיף אביזרים שונים כמו מטול, כוונות טלסקופיות וכו'.

בקיצר, גרסה של הגלילון שבה הברזל מוחלף בחומרים קלים יותר, יש מסילות מתאימות לתוספת אביזרים והמחסניות מאלומיניום הייתה יכולה להוות נשק אופטימלי. ויש כזה....
ישן 01-06-2017, 09:25
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
אמין, כבד ולא מדוייק

כמו big1981, התגייסתי לשריון בשנת 2000 וקיבלתי את הגלילון.
נשק כבד, נוטה להחליד (אם לא קיבלת אחד מושחם), ואמין - כל עוד אתה משתמש במחסנית חדשה ולא בלויה (כל טירון קיבל מחסנית אחת חדשה ושחומה. את השאר קיבלת מהנשקיה).
שימוש במחסנית אחרת היה מוביל למעצור.
אחת הסיבות לבלאי במחסנית היה שחיילים שפחדו לקבל שבת בגלל פאק בכוננות, היו מצמידי אם שפתי המחסניות עם לדרמן, כדי למנוע נפילה של כדורים בתוך האפוד.

חוץ מזה, הנשק לא היה מדוייק. הכוונות שלו היו הרבה פחות נוחות משל ה M16 והאיפוס לא היה שווה הרבה כי הכוונת האחורית ישבה על המכסה גוף של הנשק, ואותו פירקו וחיברו עם כל ניקוי.

רק כשקיבלתי M16 ארוך במסגרת קורס אחר הבנתי כמה שהגלילון לא מדוייק.

במילואים הסבו אותנו לM16מקוצר. הוא התאים יותר לתעסוקת חי"ר. היה קל בהרבה ונוח. בטנקים הרגשנו שהוא חסר שימוש. אני הייתי תותחן וגם ככה לא יריתי, אבל הטען והמפקד לא טרחו בכלל להשתמש בו (בניגוד לגלילון, שהיו מרססים איתי באוטומט)

הייתי חתום על גליל ארוך (עם מדפסי פלסטיק, ללא דורגלים) לתקופה קצרה מאד. הוא היה כבד מאד, והיה מאד לא נוח לירות בו ממצב עמידה.

בסך הכל, להרגשתי, הגלילון התאים לשריונרים, והיה נחות יחסית לM16, על כל גרסאותיו עבור חי"רניקים.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 01-06-2017 בשעה 09:28.
ישן 01-06-2017, 10:52
  טען קשר טען קשר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.17
גלילון- הגנת יישובים.

בסדיר הייתי עם מקוצר (ותקופה קצרצרה עם M16 ארוך)
מילואים תקופה קצרה עם גלילון, אח"כ עברנו למקוצר.

עיקר ההתנסות שלי עם גלילון היתה באבטחת יישובים, במשך קרוב לשנתיים.

אמינות- מעצורים בלי סוף, גם אחרי שהחלפנו מחסניות.
רובים מתפרקים. סיפורים שהסתובבו במטווח על קנה שהתפוצץ.

כנראה אלו היו נשקים שלא טופלו טוב או שהיו לקראת סוף חייהם. תהילת העבר של נשק אמין ומדויק היתה הרבה מאחוריהם. הרבה.

משקל- ה' ישמור. אגרסיביות כנ"ל.
הכנסת מחסנית ודריכה לא אינטואיטיביות, בעיני, ולא משנה כל מי שיסביר לי שככה הכי נכון.

בכל פעם שהנשק נפל על הרצפה או סתם הונח עליה בלי מספיק עדינות נשברה בלטה.
לך תסביר לרבש"ץ שלך שצריך להחליף ריצוף פעם בחצי שנה.

בסוף התקופה שלי מערך הגנת היישובים עבר למיקרו תבור. קל, אינטואיטיבי, אמין. פשוט חלום. נשקים חדשים מהניילונים.
המטווח הכיף ביותר בחיי.
הגלילונים עברו, לפי השמועות, לכל מיני דרום אמריקאים שחשקו בהם.

הפי אנד:
אחרי זמן קצר מצאתי עבודה טובה יותר.
ישן 01-06-2017, 18:09
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
עבד טוב כתחליף מאג

הפעם היחידה שיצא לי להתעסק עם גליל היתה בטירונות ובסדרת הכנה לקורס מ"כים. שני קורבנות מהצוות שלנו חתמו על גליל ארוך, אחד מהם קיבל בתור סוג של "צ'ופר" דורגלים שבוע אחרי. בסדרת שטח פתוח, הרובים החליפו ידיים במהלך התרגילים כדי לתת לכל אחד התנסות אישית עם המפלץ הזה. אני זוכר שדווקא ירי במצב שכיבה היה לא נוח כי המחסנית בלטה מתחת לגובה ידית האחיזה ודרשה הרמת כתף לא טבעית.

המקרה היחיד שבו הכלי הוכח כמועיל היה ביום או ימיים האחרונים של אותו שבוע, בהם המאג היה מושבת עקב תקלה - לירות בגליל על אוטומט כשהוא על דורגלים היה בהחלט התנסות חביבה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר