לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2017, 09:51
  etio40 etio40 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.14
שאלה האם צוות של אנשי שב"כ מוצב בנמל התעופה בעמאן?

(נטעאל בנדל, NRG):

המטוס הקטארי נוחת בירדן, דלתותיו נפתחות ואני יורד במדרגות, כאשר בזווית העין אני רואה גברים בחליפות ומשקפי שמש עומדים בצד. כמה שניות לאחר הירידה מן המטוס ותחילת הצעידה לכיוון שדה התעופה הירדני, ניגשים אלי הבחורים בחליפות ושואלים אותי באנגלית האם אני בדרכי לישראל. אחרי שאני עונה בחיוב, הם אוחזים לפתע בידי ומורים לי בעברית: "בוא מיד אחרינו". בעוד ששאר הנוסעים צועדים אל שדה התעופה, אני נלקח למעבר צדדי.

מפה לשם, אני מוצא את עצמי בתשאול של יחידת שב"כ שיושבת בשדה התעופה של ירדן. אני מתמקם בחדר הקטן, ובמשך כשעה שלמה אני נשאל שאלות שמטרתן לברר את פשר ביקורי המוזר בקטאר. המתשאל מבקש ממני לפרט על כל מקום שבו ביקרתי בדוחא, ולציין את השעה המדויקת של כל ביקור. הוא דולה ממני עוד ועוד פרטים, ולבסוף אני נלקח לחדר אחר, שם אני פוגש את המזוודה שלי. אישה בחליפה מבקשת ממני לשפוך את תכולת המזוודה. האישה, יחד עם גבר נוסף, מתחילים לבדוק את חפציי ברמה כזו שגם הגרביים שלי, הלא מכובסות, נפתחות ונבדקות אחת אחת.

סוף סוף אני עובר את הבידוק הדקדקני בהצלחה, ומאושר להמשיך בטיסה הבאה לישראל – לא לפני שמובהר לי שכניסתי לקטאר הייתה אסורה. איך לומר, קצת מאוחר מדי. בטיסה חזור אני מזהה כמה מאנשי השב"כ שפגשתי קודם לכן. הפעם הם לבושים כאזרחים.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/880/897.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2017, 00:13
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי etio40 שמתחילה ב "האם צוות של אנשי שב"כ מוצב בנמל התעופה בעמאן?"

לפני כחודשיים טסתי לחופשה באיים המלדיבים דרך עמאן וקטאר. לפני הטיסה, שאלתי חברים לעבודה שטסו כך בעבר אם יש בעיה כלשהי עם הקונקשן הזה. הם סיפרו לי על הנוהל שפורט פה. הנימה שלהם היתה דווקא נוסחת ביטחון: אל תדאג, יש מי שיפקח עליך שם. בפועל, איש לא דיבר איתנו בקונקשן. עברנו מטיסה לטיסה דרך הדיוטי פרי מבלי שאיש ייגש אלינו. וכך היה גם בדוחה. יצוין שמכיוון שקטאר היא מדינה שבה מיעוט זעיר של 300 אלף מקומיים מחזיק כ-1.5 מיליון שואבי מים וחוטבי עצים זרים, כל עובדי השדה - אנשי ביטחון, אנשי ביקורת הגבולות, המוכרים בדיוטי פרי וכו' - מתנהגים כאילו הדרכון הישראלי שקוף בעיניהם ואין להם מושג מי אנחנו ומנין באנו. גם בהלוך וגם בחזור התרשמתי שסמל המנורה על הדרכון הכחול פשוט לא אומר להם כלום. בסך הכל: חוויה מרתקת והצצה לעולם אחר וזר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:56

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר