לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2017, 10:20
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bitmuna שמתחילה ב "פעולה חוזרת של משיכת נתוני Metadata"

אם הכוונה ל metadata של תמונות מהסוג שנלכד על ידי מצלמה דיגיטלית (כגון פרטים על המצלמה, מיקום GPS אם יש, וכדו') - ניתן לשלוף אותם ולערוך תמונה כדי להוסיף אותם באמצעות סקריפט (ללא קשר ל Indesign), וזה גם לא מסובך במיוחד אם הכל יכול להיות קבוע (כלומר המידע יתווסף בכל תמונה באותו מיקום יחסי בדיוק, ומה שמתווסף יתווסף תמיד באותו צבע, פונט, גודל פונט, וכו'). אם זה אמור להיות שונה בכל תמונה ובעצם חייב התערבות אנושית כדי לקבוע את כל הפרמטרים שהצגתי, פר-תמונה, אז לא יהיה אפשרי לעשות את זה עם סקריפט (אא"כ יש לו גישה למנוע AI ואתה הצלחת "ללמד" את מנוע ה AI מהו האופן שבו אתה בוחר למקם את הכיתוב ואיך להתאים את הצבעים לצבע הרקע היכן שמוטבע הכיתוב וכו'...)

תוכל לראות דוגמה של עבודת סקריפט כזאת כאן, מתחת לתמונה: https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=601089 - אמנם כאן הסקריפט לוקח את הנתונים וכותב אותם על תמונה אחרת, אבל זה הרי לא באמת משנה (מבחינה תכנותית) מה התמונה שאתה עורך כשאתה מטביע את הנתונים.

אם אתה שואל על אופציה מובנית ב Indesign לעשות את זה (מעין מקרו), אין לי מושג, מעולם לא השתמשתי בתוכנה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2017, 12:03
  Bitmuna Bitmuna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.17
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם הכוונה ל metadata של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אם הכוונה ל metadata של תמונות מהסוג שנלכד על ידי מצלמה דיגיטלית (כגון פרטים על המצלמה, מיקום GPS אם יש, וכדו') - ניתן לשלוף אותם ולערוך תמונה כדי להוסיף אותם באמצעות סקריפט (ללא קשר ל Indesign), וזה גם לא מסובך במיוחד אם הכל יכול להיות קבוע (כלומר המידע יתווסף בכל תמונה באותו מיקום יחסי בדיוק, ומה שמתווסף יתווסף תמיד באותו צבע, פונט, גודל פונט, וכו'). אם זה אמור להיות שונה בכל תמונה ובעצם חייב התערבות אנושית כדי לקבוע את כל הפרמטרים שהצגתי, פר-תמונה, אז לא יהיה אפשרי לעשות את זה עם סקריפט (אא"כ יש לו גישה למנוע AI ואתה הצלחת "ללמד" את מנוע ה AI מהו האופן שבו אתה בוחר למקם את הכיתוב ואיך להתאים את הצבעים לצבע הרקע היכן שמוטבע הכיתוב וכו'...)

תוכל לראות דוגמה של עבודת סקריפט כזאת כאן, מתחת לתמונה: https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=601089 - אמנם כאן הסקריפט לוקח את הנתונים וכותב אותם על תמונה אחרת, אבל זה הרי לא באמת משנה (מבחינה תכנותית) מה התמונה שאתה עורך כשאתה מטביע את הנתונים.

אם אתה שואל על אופציה מובנית ב Indesign לעשות את זה (מעין מקרו), אין לי מושג, מעולם לא השתמשתי בתוכנה.

תודה על התשובה!
בתוכנת Indesign ניתן לכוון איזה נתונים לקחת מה- Metadata . אני מכוון רק את השדה Description וגם קובע את מרחק שורת הטקסט מהתמונה, למעלה ו למטה וכד'. ע"כ חשוב לי הדרך בה ניתן לבצע זאת דרך ה- Indesign באופן אוטמטי. ניתן גם להוסיף מקרו שעושה את הפעולה אבל זאת בדרך של כתיבת סקריפט או מציאה של משהו קיים. אני איני יודע שפת כתיבת סקריפט ולא מצאתי משהו מוכן ברשת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר