לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2017, 23:37
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
האם צה"ל רכש את ה-TIKAD - רחפן חמוש?

דיווח באתר defenseone (שאישית לא ברורה לי אמינותו אבל הוא די מציק תפעולית) מספר על כך שצה"ל (או מערכת הבטחון) רכשו לכאורה מספר לא ידוע של רחפנים מסוג TIKAD של חברת dukeroboticsys (חברה אמריקנית שהוקמה על ידי יוצאי צבא ישראליים).

אם אני מבין על מה מדובר מהפרסום אז יש לנו פה רחפן גדול יחסית עם יכולת נשיאת נשק עד כ-10 ק"ג וגימבל עם מנועים חזקים מספיק בכדי לעמוד ברתע של הנשק ולאפשר ירי נוסף. לכאורה לא שונה מאד מרחפנים כבדים נושאי מצלמות אבל עם שיפורים בגימבל שיאפשרו התמודדות עם רתע ואולי הקשחות נוספות במטרה להגיע ליכולת שימושית במתארים צבאיים.

בגדול מדובר בעניין מתבקש ודי מפתיע שרק עכשיו (לכאורה) אנו רואים פתרונות כאלו. לדעתי היו לנו כמה וכמה דיונים בהם העליתי בעצמי את הרעיון - כולל את האופציה לצייד רחפן ברובה צלפים לביצוע חיסולים מזוויות וכיוונים שלא אפשריים עבור צלף רגיל.

אם למישהו יש מידע נוסף יהיה מעניין לשמוע.
תמונה של ה-Tikad מאתר החברה (לי נראה יותר כמו אילוסטרציה מאשר תמונה של הכלי עצמו)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2017, 11:56
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
חברה המשווקת בארה"ב ומפתחת בטירת הכרמל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "האם צה"ל רכש את ה-TIKAD - רחפן חמוש?"

(אם הבנתי נכון בעזרת חברת-אם וחברת-בת) לא נשמע מופרך שחברה כזו תמכור גם בישראל.
מכיר חברה מתחרה לה, שישבה ביקנעם, וניסתה למכור ל2 שווקים אלו רחפנים-צבאיים אחרים.

ציטוט:
ההשקעה ברחפן נושא נק"ל נראית, בעיני, תמוהה.
האם קיזוז הרתע הוא משימה כל כך קלה עבור רחפן בגודל כזה?

באותם הנתונים לכאורה ניתן היה להעמיס עליו כמה רימוני רסס/ פצמ"רים ולהטיל חימוש ללא האילוץ של הרתע (אך כמובן ישנם האילוצים של דיוק, וכתוצאה מזה צורך במערכת הנחיה, בק"ש וכו'= עוד משקל. אני לא יודע אם לירי נק"ל מרחפן יש צורך במרכיבים אלו).

רחפן כזה, שמטיל חימוש, יכול להטיל גם חימוש אלפ"ה (הלם, גז מדמיע וכדו')- שוב, הטלת חימוש ללא רתע.

אני לא יודע, רק שואל.
לי לפחות - זה לא נשמע מופרך. הטלת חימוש ללא רתע, מחייבת עמידה בדיוק מעל המטרה. קל להציב תצפית ולזהות רחפן כזה מרחוק, כשהוא מתקרב למטרה מלמעלה.

רחפן-צלף לעומת זאת - ניתן לתכנן כך שעיקר הרתע יזרוק את הרחפן לאחור (מה שישמר את כיוון הקנה והדיוק), ואז הרחפן יתמודד בעיקר עם התייצבות מחדש לצורך ירי נוסף.
מיקומו - קשה לזיהוי, מספיק שהוא יתחבא מאחורי קיר במרחק ק"מ, יורה וחומק שוב, למיקום אחר,
ואף אחד לא מבין מאיפה הירי בוצע.
ישן 09-07-2017, 14:46

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "נשמע אידאלי לשטח בנוי"

אני מסכים לגמרי (כאמור הצעתי את הרעיון הזה בדיוק לפני כמה שנים).
דעא"ש אכן השתמשו ואף הציגו סרטונים של רחפנים נושאים פצצות קטנות (משהו בגודל רימון לערך). הנזק שלהם מהסרטונים נראה יחסית מינורי אבל זה הישג תעמולתי יפה. צה"ל לא מחפש אני מניח הישגים תעמולתיים אבל אם אפשר ליצור רחפן כזה נושא רוב"צ ולהשיג איתו פגיעות יפות ממרחקים של נניח 1 ק"מ לערך זה יהיה מצויין (זה ידרוש מערכות ייצוב/תצפית טובות אולי אפילו סמן לייזר מובנה - בניגוד לצלף רגיל אין כאן סכנה אמיתית לאיתור המל"ט באמצעות הסמן כי מל"ט הוא כלי זריז מאד ואחרי הירי הוא יכול להסתלק לעמדה הבא בתוך שניות).

למעשה כלי כזה יכול לשמש גם לאיתור וחיסול צלפי אוייב - אני יכול לראות קבוצה של רחפנים - חלק עם מאתרים אקוסטיים של ירי ואמצעים אחרים לאיתור צלפים וכמה רחפנים נושאים נשק שנעים בצמוד לכוחות באזור בנוי ומנסים לאתר באופן רציף חוליות צליפה של האוייב - יכול להיות די אפקטיבי.

הבעיה העיקרית לדעתי היא הטווח. רחפנים היום מצליחים לשהות באוויר בערך 30 דקות לכל היותר (יש אולי גרסאות צבאיות שהצליחו קצת להגדיל את העניין אני לא יודע) אבל בכל מקרה אלו כלים עם יכולת שהיה הרבה יותר קצרה כמעט מכל מל"ט צבאי סטנדרטי. אני מניח שהפתרון צריך להיות שיפור מסוים בטכנולוגיית הסוללות אבל לא פחות חשוב מערכות אוטומטיות שיאפשרו החלפה של סוללות מהירה בשטח ללא מגע יד אדם. כלומר נניח עמדה שטוחה על גג הכלי השולט ברחפן (סתם לדוגמא איתן) בה יש זרוע רובוטית המחזיקה את הרחפן על הגג ומחליפה סוללות במהירות עם נחיתתו ומאפשרת לו לצאת שוב לדרך בתוך פחות מדקה. הסוללות הגמורות מועברות אוטומטית להטענה ממערכת החשמל של הכלי ויהיו מוכנות עד הסיבוב הבא וכך עם מספר רחפנים שעושים כל הזמן סבבים באזור הלחימה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 09-07-2017, 16:23
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
ככל הידוע לי, פתרונות ירוט לרחפנים הם לא זולים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי M.G.Stone שמתחילה ב "האם לשטח בנוי לא עדיף להשתמש..."

ועלות הרחפנים זולה. זולה מספיק כדי שירוט לא יהיה אסון.
מסוקי קרב אינם זולים כלל, ואם תתקרב למרחק של מאות מטרים עלולה להיות תוצאה שלילית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי M.G.Stone
האם לשטח בנוי לא עדיף להשתמש בכרב''מ?

לא מבין את יתרון הכרב"מ בשטח בנוי על הרחפן.
את אותם המטענים והטילים הוא יספוג, קשה לו לחמוק מהם, וקלות הזיהוי זהה לכלים אחרים.

אני מסתכל על הרחפן כמכפיל יכולת:
אם כל נגמ"ש יכול לשאת כמה רחפנים - הם יכולים לתצפת ולצלוף בחיילי אוייב, עם נזק סביבתי נמוך,
וזמן פעולה של חצי שעה שזה לא רע לצורך טקטי. אם חלק מהם ימתינו על גגות ועמודים עד לשעת כושר - הזמינות גם יכולה להיות גבוהה יותר.
ישן 09-07-2017, 17:42

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ככל הידוע לי, פתרונות ירוט לרחפנים הם לא זולים"

אני כאמור לגמרי עם AI22 בעניין הזה.
רחפן הוא כלי שאפשר להתייחס אליו כמתכלה (גם אם בפועל סביר שיעשה בו הרבה יותר משימוש אחד). אתה וודאי לא תתייחס כך אל כרב"מ שהוא כלי מוגבל מאד - הרבה יותר קשה ויקר לייצר כרב"מ טוב, הוא מוגבל בתוואי הנסיעה שלו - הרבה יותר פגיע והוא לא מאפשר ירי אל כל נקודה בשטח בנוי. כל זה כמובן לא אומר שצה"ל לא פיתח ומפתח ויצטייד בכרב"מ אבל במשוואה של כרב"מ מול רחפן כזה - לרחפן יש הרבה מאד יתרונות.

לגבי טווח הירי - סתם נתתי 1 ק"מ כדוגמא. אידאלית כמובן עדיף לירות מרחוק או מגבוה כדי שלאוייב יהיה קשה לזהות ולפגוע ברחפן אבל אם 1 ק"מ זה בעייתי אז גם 700 מ' אני מניח שזה סביר במתארים בנויים. ההסתכלות שלי היא פחות על לרסס מבנה - יש לנו אמצעים אחרים לבצע דברים כאלו - אני חושב על חיסול ממוקד או רדיפה אחר צלפי אוייב - במתארים כאלו יש לו לדעתי יתרון מסוים על רוב האמצעים האחרים שאני יכול לחשוב עליהם - אם יהיה לו מספיק טווח/זמן אוויר.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר