לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2017, 16:38
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
צה"ל מציג: ג'יפ האמר ללא נהג (Ynet)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כתבות על ציוד אישי ויחידתי חדש בצה"ל וכוחות הביטחון, אשכול מס' 2"

באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה עובדים על חידושים שישפיעו על שדה הקרב העתידי. על הפרק: מצלמה שתוצב על ג'יפ תשדר תמונות בזמן אמת למפעיל שיישב בקרון הפעלה במרחק של עד 3 ק"מ, ומדים חדישים ועמידים ללוחמים.
יואב זיתון

ג'יפ האמר ללא נהג שמופעל מרחוק, מדים חדישים ועמידים וברכיות רובוטיות – אלה הם רק חלק מהחידושים עליהם עובדים באגף הטכנולוגיה הלוגיסטיקה של צה"ל. בבסיס הניסויים בדרום ראשון לציון עורכים בימים אלה בדיקת היתכנות להאמר שמונע ונוסע ללא נהג כחלק מפיתוח ראשוני של כלי רכב שיישא ציוד מבצעי עבור הכוחות בשטח אויב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

צילומים: יואב זיתון

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4985766,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2017, 16:56
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

עצמאי בשטח: האמר צבאי חדש שנוסע ללא נהג
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כתבות על ציוד אישי ויחידתי חדש בצה"ל וכוחות הביטחון, אשכול מס' 2"

באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הציגו כמה מהפיתוחים החדשים עליהם הם שוקדים, שבעתיד ייכנסו גם לשימוש מבצעי. בין היתר: ג'יפ האמר ללא נהג - שמופעל מרחוק. כך זה נראה.

הכתבה באתר צה"ל, עם וידאו המציג כלים וציוד חדש נוסף.

הערה שלי: הכתבה של ynet יש הסבר ללא תמונות, בכתבה זו מוצגות תמונות ללא הסבר - הכיתוב מתחת התמונות הוא שלי, לצורך הבנת הקונטקסט.

האמר יירוט מופעל מרחוק

אמבולנס דודג' ראם

סבל חי"ר מנוהג מרחוק (אמור להיות, בפועל לא רואים התקנות בהתאם)

דובי עם מיכל תדלוק שטח - לא חדש, הופעל במבצע צוק איתן

אושקוש רמסע - לפי ynet אמור לעבור הסבה לניהוג מרחוק (אבטיפוס הוצג לאחרונה בכנס לטרון)

האמר פינוי רפואי

ובאותה תמונה מסתתרת בצניעות מאחורה משאית אושקוש FMTV ממוגנת

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 07-07-2017 בשעה 17:04.
ישן 09-07-2017, 17:28
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
תוספת לתסריטי התקיפה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אם יורים - מקווים לטוב..."

1.השתלטות:
1.1 פיזית או
1.2 מרחוק... סייבר, האירנים עשו זאת לפחות במקרה אחד לכלי נשלט מרחוק.

2. הטעיית קואורדינטות GPS.

"לא נעים"... במיוחד אם מדובר בניוד אנשים, כגון חילוץ פצועים.

3. יירוט הוידאו, היריב מקבל ב"חינם" מיידע על התחנה הסופית - מקבלי השרות, מיקומם והדרך אליהם. אפילו החמס יכל...

שורה תחתונה, עלול להיות חרב פיפיות.
יכולת ההפעלה מרחוק! של כל כלי היא לכל היותר "המבוא לפתיחה של ההתחלה"(*).
ושלא יחשובו על הפעלה מבצעית לפני השלמת שלמות המגננה, או לחילופין השיקול על משמעות כשל. לכל הפחות - מורלית לצד השני.

(*) מפניני לשונו של מורה אהוב ומוערך למתמטיקה מאורט רחובות במילניום הקודם. לאחר מלוי שני לוחות בתרגילים לבית
פרור נוסטלגיה, אם יורשה לי

ישן 10-07-2017, 05:12
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בהתחשב שכל צה"ל קורן כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בהתחשב שכל צה"ל קורן כמו חנוכיה (צי"ד מישהו?), זה בסה"כ עוד תוספת קטנה...
ועל כך כתבתי בזמנו באשכול על צי"ד. שהרים וגבעות נבנים על מערכת בעלת "Single Point of Failure". אז חשבתי על חסימת הרשת, מאז נוספו אפשרויות של חדירה, האזנה, הכנסת נתונים מטעים ועוד מרעין בישים שכאלו...
יש להניח שיש חכמים ממני העושים במלכה מצד שני, שנים רבות אחרי אנצרייה, הופתענו לגלות שהחמס(!) יירט וידאו מכתבמים

כבר לפני שנים, היו שמועות שבזמן תקיפת הכור בסוריה, הנ"מ הסורי רגע אחד לא הבחין בשום מטרה וברגע שני קיבל מאות מטרות... זאת בעוד שהתוקפים היו מטוסים בודדים... כך שהיכולות היו מזה שנים רבות, יש להניח שהן לא רק השתפרו, אלה גם יותר נפוצות...

ישן 08-07-2017, 16:17
צלמית המשתמש של Duke of Judea
  משתמש זכר Duke of Judea Duke of Judea אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
ציוד הלחימה החדש של צה"ל נחשף

אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל חושף את השדרוגים החדשים בציוד לכל הלוחמים והלוחמות: מדי ב' חדשים, וסט יותר קל, קסדה משופרת וגם כוונות חדשות לנשק. וגם: מה התחליף למימיות ושקיות שתייה? צפו

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

קל, ממוגן ונוח יותר: אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה חשף היום (חמישי) את ציוד הלחימה החדש של צה"ל. מדים קלים ומנדפי זיעה, שיונפקו תחילה ליחידות המובחרות, יחליפו את מדי ב' המוכרים, תחולק קסדה ממוגנת יותר עם תופסנים מיוחדים להתקנה מהירה של הציוד הייעודי, ווסט קל במיוחד בהתאמה אישית יאפשר נשיאה נוחה יותר של הציוד, ושקית שתייה מיוחדת עם קש תחליף את המימיה הישנה.

כמו כן, ישודרגו הנעליים, מגני הברכיים, הנשק והכוונות של הלוחמים. את ציוד הלחימה החדש יקבלו החיילים בסיום הטירונות, עם הגעתם לפלוגה המבצעית. לאחרונה ביצע אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל שינויים רבים בציוד וכעת הוא אמור להיות קל ונוח יותר עבור הלוחמים. את הציוד החדש שכולל גם משקפי מגן, מגני ברכיים ובעקבות התלונות על מחסור בציוד חם לחורף גם כפפות תרמיות, יקבלו החיילים בתוך תיק ציוד ייעודי שיאפשר להם לשמור על איכות הדברים לאורך זמן.

ישן 09-07-2017, 17:24
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "ציוד הלחימה החדש של צה"ל נחשף"

על העובדה שצה"ל מנפיק לכל מתגייס חדש "שק" עם כל הדברים שלו שישאר איתו לכל אורך השירות, אפשר עוד להתדיין,
אני רק תוהה איפה המקום שלי ושל שאר המילואימניקים ביחידות השדה, בתוך כל המיתוג הלוגיסטי החדש של צה"ל.

המצב שלי טוב יחסית למילואימניקים אחרים - יחידת המילואים שלי היא ת"פ גדוד סדיר (כלומר יש אבא ואמא לרוב הצרכים שלנו כיחידה) ואני חייב להודות שלמרות שכל מילואים מחדש אני מגלה דברים מחדש שצה"ל רכש/הטמיע/שינה לטובה, יש לי הרגשה שהוא עדיין לא יודע מה לעשות עם הכוח הלא סדיר שלו מבחינה לוגיסטית.

מהמדים שאנחנו מקבלים (קיטבג עם כיתוב ב', שבפועל יש בו חולצת מ' ומכנס ק' בלויים), לציוד העזר (כפפות/סרבלים קרועים), לעובדה שבאירוע האופריטיבי האחרון היינו צריכים לחפש שכפ"צים תקינים מתוך ערימה מוזנחת למדי.
אני לא נאיבי ואני מודע למצוקה התקציבית, אבל לפעמים הכתבות האלו נראות לי כמו לעג לאנשים שעוזבים את הכל באמצע החיים וקופצים לשבועיים של זיעה ומדים משנות השמונים.
השיפור הלוגיסטי ברור, השאלה מתי הוא יגיע למילואים.
ישן 09-07-2017, 20:32
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי arielsh שמתחילה ב "על העובדה שצה"ל מנפיק לכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי arielsh
השיפור הלוגיסטי ברור, השאלה מתי הוא יגיע למילואים.

המושג "מילואים" הוא יותר מדי כוללני ולכן חסר משמעות לשאלתך. משום מה יש ציפיה שבמילואים תהיה אחידות לוגיסטית בדומה לחטיבות הסדירות, וזאת ציפיה תלושה מהמציאות ודי נאיבית. כשהשמיכה קצרה תמיד יהיה מי שמקורב יותר לצלחת ומי שפחות מקושר. יצא לי לראות ציוד של מילואימניקים ביחידות היותר מובחרות שיגרום לסדירים הכי מקומבנים להפוך לירוקים מקנאה, ומצד שני חיילים שלי שקיבלו בקיץ 2014 ציוד ממיטב בציר 1983 (אם כי זה היה חריג, אנחנו שייכים לאוגדה עסוקה ומתוקצבת בהתאם - ואנשי הלוגיסטיקה שלנו אכפתיים ורציניים מספיק).

ישן 11-07-2017, 17:29
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE=arielsh]השיפור..."

כמובן, ולכן ציינתי מראש שאת המילואים אני עושה בגדוד סדיר. היינו פעם חלק מגדוד מונפץ בחטיבה מונפצת עוד יותר, "בציר 1983" זה אחלה בציר לעומת מה שהלך שם.

אני ניסיתי להתמקד בעובדה שגם כשהמעטפת הלוגיסטית שלנו היא סדירה ואנחנו פוגשים בה פעם בכמה חודשים (ולכן הנפשות הפועלות יחסית מכירות אותנו, בעיקר הנגדים שלא מתחלפים כל שנה), הגדוד והחטיבה עדיין לא יודעים מה לעשות איתנו:
לא מבחינת זיווד חסר, לא מבחינת ציוד אישי, ולא מבחינת ציוד עזר. מילא חור במדים, אבל להתאמן בלי תחבושת אישית אחת בכל הפלוגה באימון בן שבוע שסגרנו חודשים מראש, זה קצת מוזר בעיניי.

מעבר לזה, גם כשאנחנו סוגרים שטחי אש מראש, נותנים להם את מספר האנשים, את הציוד, סוגרים לינה ותחמושת והכל, יש הרגשה כללית שאנשי המילואים הם נטל ולכן אין צורך להשקיע בו - לא מקצועית או מבחינת וותק, שם גומעים את הטיפים והנסיון שלנו בשקיקה, אלא מבחינה לוגיסטית.

ושם מוזר לי לראות את המיתוג הלוגיסטי הזה - כי למרות שכל מילואים מחדש אני רואה את המדים החדשים והציוד על סדירניקים שאני עובד איתם צמוד, אני יודע שאליי הוא לא יגיע, גם במלחמה.
ישן 12-07-2017, 22:49
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי arielsh שמתחילה ב "כמובן, ולכן ציינתי מראש שאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי arielsh
לא מבחינת זיווד חסר, לא מבחינת ציוד אישי, ולא מבחינת ציוד עזר. מילא חור במדים, אבל להתאמן בלי תחבושת אישית אחת בכל הפלוגה באימון בן שבוע שסגרנו חודשים מראש, זה קצת מוזר בעיניי.

יש הבדל בין מדים חדשים וצעצועים יפים לבין המינימום ההכרחי. למרות שאישית מזמן לא נתקלתי בתקלות לוגיסטיות ואפילו חיילים שלי בקושי נפלו עם דברים כאלה בעשור האחרון, דברים כמו אלה שאתה מתאר זה כבר סיבה להפוך שולחנות ולהרים צעקות. מלחמת העולם השניה נגמרה מזמן ואין שום סיבה הגיונית שחייל ירד לשטח בלי ת.א, אם זה קורה יש אצלכם כשל שדורש עימות חזיתי עם הרמה האחראית. האלטרנטיבה היא משהו שלפחות בתפיסתי הוא בכלל לא אופציה.

ישן 22-07-2017, 22:59
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
מה החידוש כאן?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "וסט מולי קל חדש"

לא רואה מה החידוש הגדול כאן מול וסטים וקרמים שהיו (ועדיין) נפוצים עוד בתחילת ה2000.
בשביל מה צריך כל כך הרבה תפרים, רצועות, אבזמים, עשרות רצועות גומי אורכיות עם לולאות של סנטימטר ורבע, פאוצ'ים לא נוחים, חלקם עם כפתורים מתכת מוכספים?...פשוט המון משקל וחומר מיותר ומעט מידי נוחות ושימושיות. זה שרוצים וסט מודולרי שיעשה הכל כולל הכל לכל תפקיד בצה"ל זה נחמד אבל אולי עדיף בכל זאת לפצל ל2-3 דגמים? מי צריך את כל הבד הזה בכלל? תוסיפו קרמי וציוד מלחמה מלא, בחום של 35+ מעלות וקיבלתם חייל נוטף זיעה ועם הראש באדמה.
מעבר לכך לי היו אז וסטים מודולרים של מרום דולפין ואמלחיות שעל פי התמונות הללו, היו הרבה יותר קלים, נוחים ונושמים מזה, וגם הרבה יותר שימושיים - עם פאוצ'ים שמסודרים כך שקל לשלוף, ומהר.
חדשנות אין כאן.
ישן 23-07-2017, 15:18
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04

יסלחו לי כל אנשי האמלחיה המפוארים וכל חובבי ווסטי המולי למיניהם, אבל לי בלחימה היה הכי נוח עם החגור של פעם.
ב"חומת מגן" פתחנו את הימחי"ם רק כדי לגלות קיטבגים עם אפודים וציוד ברמות שונות של התפרקות.
כשיצאנו ללחימה בדרום הר חברון, לכל החיילים שלי כבר היו אפודי חי"ר חדשים ואני המשכתי עם החגור הישן שאפשר היה לראות אותו רק על ג'ובניקים באבטחת טרמפיאדות.
אז נכון שבאימון הוא לא נוח כי הוא לא מרופד, אבל בלחימה, כשאתה הולך עם שכפ"ץ, זה הכי נוח שיש. בכל מקרה השכפ"ץ מונע את השפשופים. כיוון שאין את כל הריפודים של הווסט, אתה מרגיש יותר קל ונייד.
גם המשקל ההתחלתי שלו הוא בערך שליש מהציוד של היום וניתן לשפצר כל מה שאתה רוצה ואיך שאתה רוצה
ולכל זוג רגליים היה לב, לב שחש בכאב, שהרגיש בעייפות, שנאבק עם הפחד. בלב הזה התחולל הקרב האמיתי, הקרב שהכריע. בלבו של הלוחם הבודד ניצחה החטיבה. זה הסוד אשר שמו "גבעתי"."
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 23-07-2017, 23:11
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
..
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "יסלחו לי כל אנשי האמלחיה..."

אלא אם אתה מתכוון לחגור 'חזיה' סטייל האצ"ל/פלמ"ח שמכיל רק כמה מחסניות ו2 מימיות שקופצות על הישבן, אפוד החגור הרגיל לא קל יותר מוסט וחלוקת המשקל הרבה פחות נוחה לאורך זמן ועם משקלים כבדים - גם עם קרמי שממילא מעמיס על הכתפיים לא מעט. הוסט, גם אם היה מעט כבד יותר - מחלק את המשקל טוב יותר על הגוף, וגם פונקציונלית (בהנחה והוא וסט טוב ותקין) - גם התאים יהיו נוחים ומהירים יותר.
זה קצת כמו מוצ'ילת טיולים מעולה לעומת תיק גב רגיל עם כתפיות. התיק אולי נוח ומאוורר יותר אבל לאורך זמן ועם הרבה משקל...
אני העדפתי את הוסטים הקרמים - אלו שכבר כללו פאוצ'ים ישירות לקרמי, ומאחור תיק מודולרי נשלף/פאוצ'ים לפי מקצוע. ככה אין ריפודים ובד מיותר אלא רק מה שצריך באמת.
אם הולכים בלי קרמי - אז וסט קל.
חבל שאנחנו מעצמת ייצוא שיפצורי נשקים לסוגיהם אבל כאן בבית נראים עדיין כמו צ'יקומוקו. מילא החפש"ים אבל כאן מדובר כבר ביחידות מובחרות.
ישן 23-07-2017, 23:46
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב ".."

אתה מתכוון ל"אפוד קרב מדוגם" שנכנס לשימוש בסוף שנות ה80 תחילת ה90 ושהוחלף ע"י הווסטים.
אני מתכוון לאפוד ה"לא מדוגם" שהיה לפניו:

(דורון אלמוג)
הייתרון הגדול שלו הוא בהעדר פאוץ גב.
אחד הדברים המזעזעים באפודים/ווסטים עם פאוץ גב הוא לשים עליו מנשא/תיק לאו. אין דרך לשים את זה שישב בצורה נוחה
ולכל זוג רגליים היה לב, לב שחש בכאב, שהרגיש בעייפות, שנאבק עם הפחד. בלב הזה התחולל הקרב האמיתי, הקרב שהכריע. בלבו של הלוחם הבודד ניצחה החטיבה. זה הסוד אשר שמו "גבעתי"."
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:54

הדף נוצר ב 0.49 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2017 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר