לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2022, 11:11
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
ניסיון מהפכה בקזחסטן

בקזחסטן כבר כמה ימים מתנהל ניסיון מהפכה שבא להפיל את השלטון הקיים. מה שהתחיל בתור הפגנות נגד התייקרות הדלק על רקע של שחיתות הצמרת הפוליטית, הפך פתאום למרד חמוש עם גוונים של האיסלאם. יש דיווחים על ירי משני הצדדים, עשרות הרוגים ויותר מאלף פצועים. והכרז מצב חירום והצבא נכנס לעיר בירה ומנסה להדוף קבוצות של מפגנים\מורדים.

בתגובה, הרוסים ולבלרוסים שולחים כוחות צבא לקזחסטן (במסגרת סיוע ביטחוני למדינה חבירה בברית "ארגון האמנה לביטחון משותף"). לפי ידיעות לא רשמיות, מדובר ביחודות חטיבת (רג'ימנט) הצנחנים ה-45, לוחמים של הכוחות המיוחדים של המטה הכללי הרוסי, ויחידות של אוגדת הצנחנים ה-103 הבלרוסית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2022, 13:35

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "הונגריה - 1956 צ'כוסלובקיה -..."

אני דווקה חשבתי יותר על אוקראינה 2014, בלרוס 2021, והאביב הערבי בעשור הקודם -- מחאה עממית ליבראלית, אידאולוגית ורומנטית שמנוצלת ע"י גורמים זרים אינטרסנטיים במטרה להפיל שלטון לא נוח. מדינות ברית וורשה רצו עצמאות פוליטית מברה"מ. מצד שני קזחסטן היא מדינה מוסלמית-אזרחית וקפיטליסטית שמנהלת פוליטיקת פנים וחוץ עצמאית (ולא פרו-רוסית או קומוניסטית, כמו שמנסים להציג במערב). כאמור, המחאות החלו על רקע כלכלי. מדובר במדינה עשירה במשאבים, כאשר חלק ניכר מהרווחים הולכים לאליטות המושחתות.

בשלב השני הופיעו בזירה כוחות רדיקליים\לאומניים\אופוזיציוניים, כך נראה, שמנוהלים ע"י גורמים מחוץ למדינה, מעשי לינץ', ביזה, וניסיון תפיסת מוקדי שלטון. כלומר מה שהחל כמחאה עממית רחבה נגד מדיניות השלטון הפך למרד חמוש מצומצם שמטרתו החלפה כוחנית של השלטון.

כרגע נראה שהשלטון הצליח לייצב את המצב. בנוסף לרוסיה ובלרוס, גם שאר מדינות האמנה שולחים כוחות צבא לפי בקשת השלטון הקזחי: ארמניה, טקג'יקיסטן וקירגיזיה.

ישן 07-01-2022, 23:47
צלמית המשתמש של שפן סלעים
  שפן סלעים שפן סלעים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.14
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "אני דווקה חשבתי יותר על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
אני דווקה חשבתי יותר על אוקראינה 2014, בלרוס 2021, והאביב הערבי בעשור הקודם -- מחאה עממית ליבראלית, אידאולוגית ורומנטית שמנוצלת ע"י גורמים זרים אינטרסנטיים במטרה להפיל שלטון לא נוח.

בשלב השני הופיעו בזירה כוחות רדיקליים\לאומניים\אופוזיציוניים, כך נראה, שמנוהלים ע"י גורמים מחוץ למדינה.

אם התכוונת לשלטון לא נוח לממשל פוטין, אתה לגמרי צודק. כי איכשהוא אתה תמיד מצדד במסרים של שלטונות רוסיה, לא משנה כמה הם גסים כוחניים ותלושים מהמציאות. לפוטין יש רקורד מוכח ועקבי של שימוש בלוחמה היברידית משולבת פרובוקציות ודיסאינפורמציה כדי ליצור כאוס ולהשתלט על מדינות שהוא רוצה לעצמו, ולא משנה איזה תירוצים על "גורמים זרים אינטרסנטיים" תנסה למכור כאן. אולי על אזרחי רוסיה האגדות האלה עובדות, על שאר העולם ממש לא.

ישן 08-01-2022, 14:54
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תסלח לי, זה קשקוש
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "אני דווקה חשבתי יותר על..."

ביררתי קצת עם מי שמכיר ומבין מה הולך שם, ואין שום "כוח זר" אלמוני ומסתורי שבוחש מאחורי הקלעים. בסופו של דבר מדובר במדינה די מושחתת ומקוטבת, מי שהתמרד הם בעיקר כפריים ובני המעמד הנמוך שרחוקים מהצלחת ותמיד שילמו את מחיר השחיתות. הפעם פשוט נמאס להם, וזאת התוצאה.

שים לב שהנשיא טוקאייב צייץ אתמול הודעה מביכה על "פושעים ומחבלים ביצעו לפחות שישה גלי תקיפה שכללו עד 20,000 טרוריסטים. חלקן דיברו שפות זרות לא קזאחיות" (ההדגשה שלי). לאחר זמן קצר הוא מחק את הבדיחה, כנראה כי מישהו אמר לו שזה כבר גובל בלעשות מעצמו בדיחה.

ישן 08-01-2022, 17:44
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "CTSO לא באו לעזרת אף אחד, הם..."

לא הכי בקיא בעניינים אלה, אבל על פניו, נראה ש- CSTO אמור להיות מופעל בערך כמו NATO, כלומר לא במקרים של חוסר שקט פנימי במדינות החברות.
בתחילת האירועים הנשיא המכהן אפילו הספיק לעשות מספר מחוות כדי לנסות לפייס את המפגינים, כמו השבת מחירי הגז הנוזלי, הדחת נזרבייב מתפקיד יושב ראש מועצת הבטחון של קזחסטן ופיזור הפרלמנט. רק משההפגנות לא שככו, הוא שינה את היחס אליהן כמעט באופן קטבי, החל לכנות את המפגינים טרוריסטים וכו' וגורמים זרים, אולי כדי לתת הצדקה להתערבות הארגון. אגב, באמת יכול להיות שרמזו לו מאיזה מקום מוקף חומות אדומות שהוא חייב לשנות את הפאזה ו"לבקש" את עזרת CSTO. עוד אגב, הראשון לדבר פומבית על בקשת התערבות של רוסיה היה בכלל קוסמונאוט קזחי - טוקטר אאובקירוב, הוא כנראה נבחר לתפקיד מתוך מחשבה שאולי יש סביבו קונצנזוס חיובי. רק לאחר הבקשה "העממית", טוקייב ביקש באופן רשמי להפעיל את הארגון כדי שיתערב.
פרט מעניין נוסף, עד אתמול בערך - כלומר, כמעט שבוע מתחילת ההפגנות - ראשי הפרופגנדה הרוסית כמעט ולא דיברו על המתרחש בקזחסטן, למעט רחשים ברשתות החברתיות ועכשיו הסכר לאט לאט נפרץ וערוצי הפרופגנדה מתחילים למלא את השידורים במסרים הסטנדרטיים על הקשר המערבי (ובמיוחד האמריקאי - תראו מופתעים), על המהפכות הצבעוניות וכמובן על כך שזה מנוהל מאוקראינה.

ואנקדוטה קטנה על CSTO, אירועים בקזחסטן ודיפלומטיה בתוך חבר העמים (מתוך ויקיפדיה):

In 2009, Belarus boycotted the CSTO summit due to their Milk War with Russia. After refusing to attend a CSTO summit in 2009, Lukashenko said: "Why should my men fight in Kazakhstan? Mothers would ask me why I sent their sons to fight so far from Belarus. For what? For a unified energy market? That is not what lives depend on. No!"

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 08-01-2022 בשעה 17:56.
ישן 11-01-2022, 18:12

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "תסלח לי, זה קשקוש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
ביררתי קצת עם מי שמכיר ומבין מה הולך שם, ואין שום "כוח זר" אלמוני ומסתורי שבוחש מאחורי הקלעים. בסופו של דבר מדובר במדינה די מושחתת ומקוטבת, מי שהתמרד הם בעיקר כפריים ובני המעמד הנמוך שרחוקים מהצלחת ותמיד שילמו את מחיר השחיתות. הפעם פשוט נמאס להם, וזאת התוצאה.

אין צורך להתנצל - אם יש לך מידע אחר ממקורות שלך אני רק אשמח לשמוע. מה שאמרתי התבסס על המקורות מתוך מדיה ציבורית ודיווחים פרטיים בקזחסטאן שהגיעו לאתרי מדיה ציבורית בשפה הרוסית. אחרי זה ראיתי הודעות רשמיות מסין, טורקיה, אזרבייז'ן (בסדר כרונולוגי הזה), ורק היום מרוסיה, שמדברים על גורמים חיצוניים שניהלו את ההתקפות על המשטר. לכן גם נזהרתי ואמרתי "כך נראה", בהסתייגות. רק אחרי שהדברים ירגעו ותהיה חקירה רצינית ופתוחה לתקשורת, יהיה אפשר להגיד באופן יותר וודעי האם היה או לא היה.

לגבי השחתות והכפריים שבהו למרכז בחיפוש עבודה - נראה לי שזה מה שגם אני אמרתי. ויש גם הרבה פועלים זרים ממדינות איסלמיות שכנות שלפי דיווחים לא רשמיים השתתפו במהומות. וזה לא סותר בכלל את העניין הקודם, כי ברקע ועל בסיס המחאה הלגיטימית קמו גם התקפות חמושות על מתקני צבא (דווח שראש האקדמיה של משמר הגבול הקזחי נהרג כשהשתתף בהגנה על המתקן ביחד עם השוחרים, נגד תוקפים חמושים) ומשטרה (נעשה לינץ' בשוטרים וחיילים, ראשם של שניהם עורף), ראיתי דיווח של אוקריאיני שנמלט משם על מעשי אונס אמוניים בנשים\בחורות ע"י "אנשי הכפר", כמעט 200 הרוגים (כולל שני ילדים), ביזה של בנקים, חנויות וכו'. כל אלו (כפי שדווחו באמצעי תקשורת רשמיים) אינם מעשה מחאה כלכלית, לא היה בהם שום מסר או דרישה פוליטית. אין אדם שפוי ובעל מוסר שיגיד על המאורות האלא שהן הפגנה או מחאה עממית.

ולגבי הפרטים ומספרים מדוייקים וידיעות כוזבות פה ושם -- בא נזכור שאין יכולת כרגע לברור את האמת מן השקר. כעבור זמן המצב יתבהר. השלטון הקזחי פועל בעיניים חצי עצומות: שירות הביטחון הקזאחי, שבראשו עמד אחיינו של הנשיא הקודם (שנעצר באשמת ניסיון מהפכה), היה מעורב וסיעה לכוחות המתפרעים, לפי הדיווחים הקזאחים הרשמיים. שני בעלי תפקידים בכירים במשטרה התאבדו. זהו מצב של כאוס, כאשר האמת מעורבבת בשקר.

אני רק מקווה שהמצב ימשיך להירגע, השלום, הסדר והחוק יחזרו למדינה, ונראה רפורמות כלכליות ופוליטיות שישפרו את מצב העם הקזחי.

ציטוט:
שים לב שהנשיא טוקאייב צייץ אתמול הודעה מביכה על "פושעים ומחבלים ביצעו לפחות שישה גלי תקיפה שכללו עד 20,000 טרוריסטים. חלקן דיברו שפות זרות לא קזאחיות" (ההדגשה שלי). לאחר זמן קצר הוא מחק את הבדיחה, כנראה כי מישהו אמר לו שזה כבר גובל בלעשות מעצמו בדיחה.

ראיתי ידיעות (לי אישית אין טוויטר) וכמובן שמתי לב. אבל אנחנו הרי מבינים שמספרים האלה הם הערכות מאות גסות ומופרזות שיוצאות משלל משרדים ומטות מכל עבר המדינה. גם אם היו רק אלפיים מחבלים (כלומר אנשים שעברו הכשרה צבאית ופעלו בצורה מהורגנת ונשלטת) בתוך אלפי בוזזים ופושעים, אין לי בעיה עם זה. כל עוד ינהלו חקירה אמיתית, ימצאו את האשמים באסון הזה, ויפרסמו את הממצאים כפי שהם.

ישן 08-01-2022, 18:32

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "ניסיון מהפכה בקזחסטן"

1. אזרח ישראלי שמתגורר בקזחסטן נורה למוות
"לבן קוג'יאשוילי, בן 21 שהתגורר עם הוריו במדינה האסייתית בשנים האחרונות, נורה למוות במהומות בעיר אלמטי. קרוב משפחתו סיפר שהיה בדרכו לעבודה - ונפגע מירי מבלי שהשתתף בהפגנות"
https://www.ynet.co.il/news/article/hjecgalnk

2. מסתבר שמטוסי המטען הרוסיים ראשונים המריאו לקזחסטן בבוקר השישה בינואר, בסך הכל כשש שעות לאחר קריאת הנשיא התורן של CSTO פשיניאן לשלוח כוח "שמירת שלום" לקזחסטן.

3. יתכן והייתה טיסה בחמישה בינואר שיועדה לבייקנור. בכל מקרה, למחרת, נשיא רוסקוסמוס רוגוזין כבר הודיע על העלאת כוננות ועיבוי האבטחה סביב מתקני התאגיד. מאוחר יותר דווח באופן בלתי רשמי, שבין יתר מתקני הצבא הקזחי, החיילים הרוסיים "מאבטחים" את בייקנור והעיירה הסמוכה.

ישן 09-01-2022, 18:06

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "ניסיון מהפכה בקזחסטן"

מה-6.1 ועד אתמול יצאו 5 טיסות An-124 ולפחות 15 טיסות Il-76 (כולל מהדגם האחרון Il-76MD-90A). 15 קנדיד'ס תועדו אתמול בשדה התעופה הבינלאומי באלמטה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וזה נראה לי לפחות כמו עבירה על חוקי האו"ם. לא סגור אם אלה קזחים או ארמנים.

דוגמה לפרופגנדה הקזחית-רוסית-בלרוסית. לפי גורמי הבטחון הקזחים, הבחור בסרטון הראשון הוא אזרח קרגיזי שגויס לטובת השתתפות בפרעות מאורגנות ובזיזה תמורת 200 דולר והודה בכך.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

אלא שמהר מאוד הסתבר שזהו נגן ג'אז קרגיזי מאוד מוכר שמרבה להופיע בקזחסטן הסמוכה. על פניו, תרתי משמע, ניכרים סימני מתן ההודאה לגורמי הבטחון הקזחים. קרוביו ומכריו זיהו אותו ופנו למשרד החוץ של ארצם.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ופה רואים מה שעלול להפוך לפשע מלחמה אמיתי. זה ה- SOF הארמני. אם קזחסטן תדרדר לרעב, התמונה תהווה קצה חוט עבור בית הדין בהאג.

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 09-01-2022 בשעה 18:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:32

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר