לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 05-08-2017, 19:26
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,582
חלק ראשון תותחים ותחמושתם.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "צריחים, תותחים ותחמושתם, טילי נ"ט והגנה אקטיבית."

תותחים ותחמושתם.
ישראל היא אחת המדינות היחידות בעולם שמערכת הנשק של הנגמ"שים שלה בנוי על מקלעים ומקל"רים במקום על תותחים בקליבר זה או אחר.
במאמר הזה הראה את האפשרויות השונות של התקנת תותח כמערכת נשק עיקרית.
אאל"ט ה"מרדר" הגרמני היה הראשון להציג צריח שמותקן בו תותח 20 מ"מ וטיל נ"ט כבר בשנת 1971 וזאת כתגובה להופעה המדהימה של ה-BMP-1 הרוסי, כאשר המערב חשש שהצבא הרוסי יניע את הרק"מ שלו ויעצור בתעלה. מאז זרמו הרבה מים וכיום אין נגמ"ש שמכבד את עצמו שלא הותקן בו צריח נושא תותח ורובם גם נושאי טילי נ"ט. התקנת תותחים על הנגמ"שים הפכה אותם מנושאי גייסות משוריין (APC) כדוגמת ה-M-113, לרכב לחימה לחי"ר (IFV) כדוגמת הברדלי האמריקאי.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
רכב הלחימה הגרמני "מרדר"

מרבית התותחים הקלים בעולם (20-40 מ"מ) מיוצרים ע"י ארה"ב ורוסיה כאשר גרמניה ושבדיה גם הן בין היצרניות של תותחים אלו. בארה"ב היצרנית של התותחים הקלים היא חברת אי.טי.קי שמייצרת את משפחת תותחי ה"בושמאסטר". במשפחה זו נכללים התותחים הבאים:

1. אמ-242 בקליבר 25 מ"מ. תותח זה מותקן ע"ג הברדלי.
2. התותח "בושמאסטר-2" בקליבר 30 מ"מ ופגז 173*30. זהו התותח הנפוץ ביותר במערב. התותח נכנס לשירות בשנת 1972 וזה אומר לפני 45 שנה.
3. התותח "בושמאסטר-3" בקליבר 35 מ"מ ופגז 220*35. לאחרונה קראנו שבמכרז האוסטרלי לרכבי סיור, 2 המתמודדים הציגו את הרכבים שלהם עם תותח 35 מ"מ.
4. התותח "בושמאסטר-4" בקליבר 40 מ"מ והפגז 365*40. התותח אמור היה להיות מפותח יחד עם חברת "בופורס" השבדית, (שנמכרה לחברת בי.אי.איי). אין לי מידע איפה מצוי הפרוייקט האמריקאי, אבל "בופורס" בהחלט סיימה את הפרוייקט ויש מספר רכבים שהתותח שלהם מותקן בם.

היחוד של תותחי ה"בושמאסטר" הוא שהם מופעלים ע"י מערכת חשמלית ולא ע"י גזים, והיתרון הוא שהתרמילים נפלטים ע"י מערכת חשמלית וגם אם הפגז לא נורה הוא נפלט החוצה והירי אינו נעצר.

ברוסיה ובשאר העולם מותקנים תותחים בקליבר 30 מ"מ. מספר ארצות התקינו תותחים בקליבר כגון 35 ו-40 מ"מ אבל יחסית לתותחי ה-30 מ"מ אלו כמויות מיזעריות.

רוסיה, ארה"ב ואירופה שידרגו עם הזמן את מיגון החזית ברכבי הלחימה שלהם והפגזים של תותחי ה-25 וה-30 מ"מ אינם חודרים אותם, לכן לדעתי זמנם עבר וצריך לעבור לתותח אחר.

התותח הבא הוא ה"בושמאסטר-3" בקליבר 35 מ"מ. ראינו שבפרוייקט האוסטרלי שנקרא "לנד 400" שלב "ב" התותח שנבחר הוא ה-35 מ"מ. גם אלביט הלכה לפרוייקט זה יחד עם החברה האוסטרלית, והציגה צריח נהדר שהיה בו רק חסרון אחד, התותח היה בקליבר 30 מ"מ וזה לא הספיק כנגד ה-35 מ"מ שהותקנו על רכבי ה-"BOXER" וה-AMV-35. הבעיה היחידה עם תחמושת ה-35 מ"מ היא שהפגז גדול, ראה תמונה למטה, ולכן כמות הפגזים בצריח קטנה בהרבה מהכמות של פגזי 30 מ"מ. זה קרוב לוודאי ניתן לשיפור ע"י תיכנון נכון של מבנה הצריח, ובעיקר הכנסת מטען לתחמושת לא משורשרת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
פגזי 35 מ"מ.

בתמונה למטה נראה ארגז תחמושת ל-75 פגזים של חברת "מגייט", לתותחים עם הזנה כפולה ניתן להתקין 2 יחידות כאלה סה"כ 150 פגזים. לדעתי במחסנית לפגזי 35 מ"מ ניתן יהיה לאחסן 60 פגז בכל תיבה, כך שסה"כ תחמושת מוכנה לירי תהיה 120 פגזים וזה בהחלט עדיף על פני ה-30 מ"מ.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ארגז תחמושת לתותח 30 מ"מ לא משורשר שמכיל 75 פגזים

במשך הזמן שופרו פגזי ה-30 וה-35 מ"מ והקישורים והתמונות שמופיעים למטה יעזרו להבנת שינויים אלו. לתותחי ה-30 מ"מ פותח פגז חדש שנקרא "סופר-40". לקחו תרמיל של 30 מ"מ והתקינו בו קליע בקוטר 40 מ"מ.
למידע נוסף ותמונות של פגז זה ראה קישור למטה.

לתותחי ה-35 מ"מ עשו דבר דומה, לקחו תרמיל של 35 מ"מ והתקינו בו קליע של 50 מ"מ וקראו לפגז "סופרשוט- 50". אחד היתרונות של פגז זה הוא שניתן להפוך אותו לפדז מתקן מסלול. למטה תמונה של מערכת כזו שאמורה לפעול כנגד רחפנים, מטוסים קלים וגם כנגד רקטות, פגזי ארטילריה, ומרגמות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מערכת ירוט רחפנים ו-C-RAM

למידע נוסף ותמונות לתותח ה-35 מ"מ ראה קישור למטה.

בתמונה למטה ניראים הפגזים החדשים:

בצד שמאל של התמונה ניראים 3 פגזי 30 מ"מ, כאשר הראשון משמאל הינו הפגז הרגיל 173*30, השני למיטב הבנתי הוא פגז ח"ש חדש, והשלישי הוא הפגז 180*40 שנקרא "סופר 40".
הפגז הבא הוא הפגז של ה-35 מ"מ והשניים שאחריו אלו שידרוגים של פגז ה-35 מ"מ לפגז ה-50 מ"מ שנקרא "סופרשוט-50".
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הפגז השביעי משמאל הוא הפגז החדש שפותח ע"י צרפת ואנגליה בפרוייקט שנקרא סי.טי.אי ואני מניח שנראה אותו בקרוב על נגמ"שי ה"ווריאר" האנגלים ורכבים אופניים של צרפת כגון: ה"יגואר". הקליע בפגז זה מותקן בתוך התרמיל כאשר הוא עטוף באבש"ר. עי"כ קיבלנו פגז קצר יותר ושמן יותר שנקרא 225*40 אבל קוטר הפגז הוא כנראה 65 מ"מ. אני לא קונה מערכות נשק לא מצרפת ולא מאנגליה, ב-1967 הם עשו אמרגו נשק על ישראל ואני לא יודע אם הם הסירו אותו עד היום.

למידע על תותח ה-40 מ"מ ותחמושתו ראה קישור מצורף

הפגז השמיני לענ"ד נמצא בחבורה הזו רק על מנת להראות את המידות הקטנות של פגז ה-40 מ"מ של סי.ט.אי יחסית לפגז ה- 30 מ"מ.

לפני שאני עובר לתותח האחרון והטוב מכולם לענ"ד, הייתי רוצה לומר שמכל התותחים שמוזכרים למעלה, תותח ה"בושמאסטר-3" בקליבר 50 מ"מ הוא הטוב מכולם בפרט בלחימה בשטח בנוי.
יש כמובן את השידרוג של פגז ב-30 מ"מ ל-180*40 שעדיף על פגזי ה-30 מ"מ, אבל אם ללכת לתותח חדש עדיף להתחיל מלמעלה ולבחור ב-50 מ"מ.

התותח האחרון שהייתי רוצה להרחיב את הדיבור עליו הוא התותח בקליבר 57 מ"מ. ישנם שני יצרנים לתותח ה-57 מ"מ.

היצרנית הראשונה היא "בופורס" השבדית שניקנתה ע"י בי.אי.איי. התותח שלהם משמש כתותח עיקרי לספינות האל.סי.אס האמריקאיות והוא התחרה עם תותח ה-76 מ"מ של "אוטומלרה" האיטלקית. לתותח ה-57 מ"מ של "בופורס" יש טווח מקסימלי של כ-17 ק"מ, טווח יעיל 8.5 ק"מ, קצב אש של 220 פגזים לדקה ומשקל הפגז כ-6.5 קילוגרם.

חברת "בופורס" פיתחה לתותח זה וגם לתותח ה-40 מ"מ, פגזים חכמים שנקראים 3פי. לפגז זה יש מספר אפשרויות יזימה בהתאם למטרה כגון: פגז נפיץ אויר, פגז שמתפוצץ עם הפגיעה במטרה, ופגז שמתפוצץ לאחר השהייה.
למידע על התותח ותחמושתו בהשוואה לפגז ה-40 מ"מ של "בופורס" ראה קישור מצורף:
http://www.dtic.mil/ndia/2003/gun/boren.pdf

לאחרונה פיתחה חברת BAE. פגז 57 מ"מ שמתביית על כתם לייזר (נראה בתמונה למטה), ותפקידו העיקרי יהיה לפגוע בספינות המירוץ האיראניות שמטרידות את חיל הים האמריקאי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
פגז 57 מ"מ מונחה לכתם לייזר

החסרון היחידי של תותח ה-57 מ"מ של "בופורס", הוא שהתותח שלה מותקן על ספינות ולא על רק"מ, לעומתה רוסיה שגם היא התקינה את תותחי ה-57 מ"מ שלה על ספינות ותותחי נ"מ, מצאה דרך להתקין את התותח ה-57 מ"מ שלהם גם ע"ג רכב לחימה. (לנו מוכר תותח הנ"מ הדו-קני אס-60 מהקרבות בסיני)

בתערוכת הנשק ב-2013 הציגה רוסיה את הרכב שנקרא "אטום". רכב זה שנעשה בשת"פ בין חברת רנו הצרפתית, שסיפקה את הנגמ"ש וי.בי.סי.איי, ובין רוסיה שסיפקה את הצריח ואת תותח. השת"פ לא יצא לפועל בסופו של דבר, ואיחוד האמריות רכש את חלקה של צרפת בפרוייקט זה. אפשר להניח שבקרוב ניראה רכב לחימה חמוש בתותח 57 מ"מ באיחוד האמריות.
למטה תמונות של מספר רכבים רוסיים שמותקן בם תותח ה-57 מ"מ.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
רכב הלחימה שנקרא "אטום"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
BMP-3 נושא תותח 57 מ"מ

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
BTR-82 עם תותח 57 מ"מ

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מחסנית ל-20 פגזים להזנת תותח ה-57 מ"מ

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הטנק PT-76 עם תותח 57 מ"מ

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
פגז ה-57 מ"מ

לסיכום דעתי בנושא "תותחים ופגזים" אין לי ספק שתותח ה-57 מ"מ הוא התותח שמתאים לנו והוא יהיה מכפיל כוח רציני לחיל השריון ולכוחות החי"ר. צריך לזכור שעיקר הלוחמה של ישראל בעשרות השנים האחרנות וגם בעתיד הייתה ותהיה כנגד מיבנים ולא כנגד שיריון ופגז ה-57 מ"מ יהיה יעיל יותר מכל פגז אחר שמותקן על רכבי לחימה. גם אם נילחם עם צבאות סדירים כלשהם אין לי ספק שהתחמושת של תותח ה-57 מ"מ תתאים גם ללחימה זו. הבעיה שלי עם הצריח AU-220 היא שאני חושש מהשילוב של תחמושת נפיצה ואנשי צוות בצריח כפי שנראה בתמונה למעלה,
והייתי מעדיף סידור אחר. יתכן ששילוב של תותח רוסי ותחמושת של בBAE תהיה אידיאלית, אם כי ברור שיש לישראל את היכולת לייצר את התותח ותחמושתו בעצמה, אבל טוב שנברר אם ניתן לסמוך על BAE לאספקת תחמושת במידה ונצטרך.

נערך לאחרונה ע"י AJ-47 בתאריך 05-08-2017 בשעה 19:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 05-08-2017, 19:36
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.10.03
הודעות: 10,159
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "חלק ראשון תותחים ותחמושתם."

בשביל מה צריך פגזי 57 מ"מ ללוחמת חי"ר? כדורי/פגזי 30 מ"מ ח"ש יטפלו היטב ברוב הגמ"שים והמשוריינים של האויב, ובשביל כלים כבדים יותר יש טילי נ"ט וטנקים. ההרס שפגז 30 מ"מ גורם ממוקד יותר מאשר פגז 57 ק"מ, והשאיפה בלש"ב היא לנזק ממוקד ולא רחב. גם מבחינת הטווח אין צורך בפגז כבד יותר, נגמ"ש הלחימה נועד לסייע לחי"ר בטווחים קרובים ובינוניים ולא לצלוף במטרות ממרחק כמה קילומטרים (וגם בשביל זה יש טילי נ"ט). כמו כן, נגמ"ש הלחימה יוכל לשאת יותר פגזי 30 מ"מ מאשר פגזי 57 מ"מ, וזה שיקול חשוב.

אני חושב שנגמ"ש הלחימה לא יפעל בודד אלא בשיתוף פעולה עם חי"ר וטנקים. הטנקים ישלימו את יכולות נגמ"ש הלחימה עם התותח הכבד וארוך הטווח שלהם.

לסיום, לפני שתציע את הפיתרון עליך להגדיר את הבעיה. מה אתה רוצה מתותח נגמ"ש הלחימה?
_____________________________________
ArmouredDov_D9
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ארץ ישראל לעם ישראל - הציונות תנצח!
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 06-08-2017, 18:36
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,582
תגובה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "בשביל מה צריך פגזי 57 מ"מ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
בשביל מה צריך פגזי 57 מ"מ ללוחמת חי"ר? כדורי/פגזי 30 מ"מ ח"ש יטפלו היטב ברוב הגמ"שים והמשוריינים של האויב, ובשביל כלים כבדים יותר יש טילי נ"ט וטנקים. ההרס שפגז 30 מ"מ גורם ממוקד יותר מאשר פגז 57 ק"מ, והשאיפה בלש"ב היא לנזק ממוקד ולא רחב. גם מבחינת הטווח אין צורך בפגז כבד יותר, נגמ"ש הלחימה נועד לסייע לחי"ר בטווחים קרובים ובינוניים ולא לצלוף במטרות ממרחק כמה קילומטרים (וגם בשביל זה יש טילי נ"ט). כמו כן, נגמ"ש הלחימה יוכל לשאת יותר פגזי 30 מ"מ מאשר פגזי 57 מ"מ, וזה שיקול חשוב.

אני חושב שנגמ"ש הלחימה לא יפעל בודד אלא בשיתוף פעולה עם חי"ר וטנקים. הטנקים ישלימו את יכולות נגמ"ש הלחימה עם התותח הכבד וארוך הטווח שלהם.

לסיום, לפני שתציע את הפיתרון עליך להגדיר את הבעיה. מה אתה רוצה מתותח נגמ"ש הלחימה?


אני רוצה מתותח נגמ״שי הלחימה שיהיה עם יכולת השמדה גבוהה בשטח בנוי, וגם בלחימה כנגד שריון אוייב עם כוחות סדירים ורק״מ מודרני, אני מחפש טווח ארוך כך שנוכל לפגוע באויב לפני שהוא יפגע בנו.

אני לא רוצה שמג״ד חי״ר יהיה תלוי בטנקים שצריכים לחבור עליו מפני שלעתים זה עלול לא להתממש, רצוי שהגדוד יוכל לטפל במטרות שלו בצורה עצמאית.

אני רוצה שרכב הלחימה שלנו יהיה עם עוצמת האש הגבוהה ביותר והבהרתי שאם ללכת לתותחי בושמאסטר אזי תותח הבושמאסטר-3 בקליבר 50 מ״מ יהיה עדיף על תותח הבושמאסטר-2 בקליבר 30 מ״מ.

כתבתי שרכבים כגון BMP-3 ואולי עוד כלים רוסיים והרבה כלים אירופאיים עמידים בחזית לפגזי 30 מ״מ. רוסיה מפתחת מיגון רה-אקטיבי כנגד פגזי 30 מ״מ וצריך לתת פיתרון ליכולת הזו שגם אם היא אינה מוכנה כיום היא עשויים לקרות בעתיד הקרוב.

אשר לתותחי 57 מ״מ תרשה לחזור על מספר נקודות
בלחימה בשטח בנוי פגז 30 מ״מ עלול לא לחדור קירות ביטון מזוין, לא כל הקירות עשויים מבלוקים, פגז 57 מ״מ יחדור הכל. כדאי שתקרא את הקישור לבי תחמושת ה-3P שדומה באפשרויות היזימה שלה לפגזי הפרחים של הטנקים. נקודה נוספת שלדעתי חשובה ביותר והיא שמערכת ה-Soft Kill יכולה למצוא את נקודת השיגור של צוותי נ״ט, שיפעילו טילי קורנאט שהדגם החדש שלו יכול להגיע לטווח של 10 ק״מ, לכוון לעברו את התותח ולירות צרור של 2 שניות ו-40 אלף רסיסיםישמידו ציוד ואנשים והטיל יאבד.
תוסיף לזה את היכולת לשגר פגזים מונחים לכתם לייזר וקיבלת את התותח הטוב ביותר, על תדאג לכמות הפגזים כי אם הם לא ישמידו את המטרה אזי אין להם חשיבות. וכמו שכתבתי למעלה אל תסמוך על טנקים וארטילריה, סמוך על מה שאתה המג״ד יכול געת בו.

נערך לאחרונה ע"י AJ-47 בתאריך 06-08-2017 בשעה 18:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 13-08-2017, 15:47
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.10.03
הודעות: 10,159
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אני רוצה מתותח נגמ״שי הלחימה שיהיה עם יכולת השמדה גבוהה בשטח בנוי, וגם בלחימה כנגד שריון אוייב עם כוחות סדירים ורק״מ מודרני, אני מחפש טווח ארוך כך שנוכל לפגוע באויב לפני שהוא יפגע בנו.


נגמ"ש הלחימה לא צריך להיות משחית טנקים. בשביל זה יש טנקים. כמו כן, טווח הירי של תותח 30 מ"מ מספיק ארוך ללש"ב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אני לא רוצה שמג״ד חי״ר יהיה תלוי בטנקים שצריכים לחבור עליו מפני שלעתים זה עלול לא להתממש, רצוי שהגדוד יוכל לטפל במטרות שלו בצורה עצמאית.

ההווה והעתיד זה צוות קרב משולב רב-חילי. נגמרו הימים ששריון נלחם לחוד, חי"ר נלחם לחוד והנדסה קרבית נלחמים לחוד. היום יש שילוביות בין החילות: שריון וחי"ר נלחמים זה לצד זה, כשהם זוכים לסיוע הנדסי צמוד.
לפי ההיגיון שלך אתה לא רוצה שמג"ד חי"ר יהיה תלוי בכלים הנדסיים (כמו דחפור ופומ"). אז האם עכשיו תתקין על נגמ"ש הלחימה גם כף-דחפור/מגוב מקדימה ורקטות ריצוף מאחורה?
באותו אופן, עוד מעט תרצה להוסיף גם תותח או טילי נ"מ על הנגמ"ש.
הבעיה היא שנגמ"ש לא יכול לסחוב כמות בלתי מוגבלת של תותחים ותחמושת, וככל שיש יותר סוגי אמל"ח כך התפעול והתחזוקה קשים ומסובכים יותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אני רוצה שרכב הלחימה שלנו יהיה עם עוצמת האש הגבוהה ביותר והבהרתי שאם ללכת לתותחי בושמאסטר אזי תותח הבושמאסטר-3 בקליבר 50 מ״מ יהיה עדיף על תותח הבושמאסטר-2 בקליבר 30 מ״מ.

אם אתה רוצה את עוצמת האש הגבוהה ביותר למה לא ללכת על תותח 120 מ"מ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
כתבתי שרכבים כגון BMP-3 ואולי עוד כלים רוסיים והרבה כלים אירופאיים עמידים בחזית לפגזי 30 מ״מ. רוסיה מפתחת מיגון רה-אקטיבי כנגד פגזי 30 מ״מ וצריך לתת פיתרון ליכולת הזו שגם אם היא אינה מוכנה כיום היא עשויים לקרות בעתיד הקרוב.


בשבילם יש מסק"רים, טנקים וטילי נ"ט.
_____________________________________
ArmouredDov_D9
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ארץ ישראל לעם ישראל - הציונות תנצח!
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 06-08-2017, 01:14
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.07.15
הודעות: 1,323
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "חלק ראשון תותחים ותחמושתם."

1)תחמושת 35ממ סובלת מעוד בעיה פרט למה שציינת - כמעט ואין לה שימוש. בייחוד ברק"מ. 30ממ לעומתו זה קוטר כמעט סטנדרטי בעולם.

2)רק"מ בעל מיגון כבד מספיק נגד תותחי 30ממ, או רמה 6 בסטנדרט 4569 של נאט"ו, לא נפוץ מספיק בעולם. וגם אלו העומדים בסטנדרט זה, יכולתם לרוב מוגבלת לפגיעה אחת, בעוד המקרה הטיפוסי הוא מטח. זה מ-2 סיבות. ישנם אלה המשתמשים במיגון נפיץ ברמה 6, שנעלם אחרי פגיעה אחת, וישנם אלה המשתמשים במיגון פסיבי שהוא לרוב מאבד את רוב תכונותיו ההגנתיות לאחר מספר מצומצם מאוד של פגיעות, או פגיעה.

בנוסף על כך, בעוד בנאט"ו מיגון כזה נדיר, ברוסיה הוא לא קיים.
אפילו הנגמ"ש החדיש ביותר שלהם, קורגנץ 25, לא בנוי לעמוד בסטנדרט כזה. תובת האלומיניום שלו נחשבת לאף פחות ממוגנת מהבראדלי. אפילו הבראדלי המיושן כבר עובר לתובה עשויית פלדה.
הרק"מ החדיש היחיד שלהם שמסוגל להגן מפני תחמושת 30ממ הוא הT-15, אבל נגדו אם לא תשתמש בתחמושת 120ממ ומעלה, סביר שהתוצאה תהיה שריטות ותו לא.

כהכנה ארוכת טווח, האמריקאים מפתחים תותח 50ממ. רוב הסיכויים סופרשוט מבוסס על הבושמסטר 3, וכרגע מסתפקים ב-30ממ. אז אני לא רואה שום סיבה למה שריון של כל אויב עלול להצריך תותחי 57ממ.

3)הבושמאסטר בגרסת 30ממ אולי קיים כארבעה עשורים, אבל התותח שצה"ל בחר עדיין צעיר מאוד. אולי תכיר אותו בשם הנסיוני שלו XM813, או בשמו העכשווי סימן 2.

את הדיון לגבי תותח 57ממ ולמה הוא יהיה זוועתי, עברנו. אבל אחזור על המסקנות.

4)לתותח 57ממ יש קצת תחמושת. ככל שאתה עולה בקוטר, הירידה בכמות החימוש נהיית יותר ויותר משמעותית.
רוב לקוחות הCV90 ויתרו על ה-40ממ מאחר וזה דרש ירידה לשליש מהחימוש שתותח 30ממ יכול לשאת.
כמובן, ניתן בכל זאת לקחת כמות תחמושת סבירה ל-57ממ, אבל זה ידרוש או צריח גדול במיוחד עם משקל גדול במיוחד, או הכנסת חלק מהצריח לפנים הנגמ"ש, מה שיוצר לא מעט בעיות קריטיות.

5)יותר מדי חנ"מ. כשאתה בסביבה אורבנית, אתה רוצה לבצע פגיעות כמה שיותר ממוקדות. אתה רוצה לפגוע בקיר ולהרוס את מה שבחדר אחד, או לפגוע בקרקע וליצור רסס מבוקר. 30ממ נותן לך כוח הרס משמעותי. כשאתה משתמש ב-57ממ, אתה צריך להתמקד בלא לפגוע בכוחותיך.
אוקיי אולי הגזמתי בהערתי האחרונה, אבל התותח הזה לא יעזור להשלים משימה אם כבר ניתן להשלים אותה עם 30ממ.
אתה לא צריך לחדור קיר יותר חזק, ואתה לא צריך לקרוע לגזרים גופות של מחבלים שכבר נהרגו. המשימה הושלמה, וה57ממ פה כדי להפוך אותה מהצלחה ל"אוברקיל".

אז מה שנוצר פה זה תותח עם אותו האפקט רק יותר גדול עם יותר משקל ופחות תחמושת.

6)ה57ממ פותח כתותח נ"מ וזהו. הסיבה היחידה שעוד משתמשים בו ברוסיה היא כי יש יותר מדי תחמושת 57ממ מכדי להיפטר ממנה. והחסרונות מהשימוש בתחמושת זו ברורים.
עובדתית, ברוסיה פותח תותח 30ממ שנמצא על כל נגמ"ש לחימה.
גם תותח ה45ממ שפותח ברוסיה, התעלה בכל פרמטר על ה57ממ, אך לא נכנס לשימוש כי לא היה צורך.

7)העתיד הוא בCTA, תחמושת טלסקופית. בנשק הקל, לטווח הארוך מתוכנן בארה"ב מעבר ל6.5ממ כתחליף ל5.56 ו7.62 ביחד.
בתותחים בינוניים, כנראה 40 או 50ממ. זאת עקב תכונות ניצול הנפח שלהם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 11-08-2017, 01:18
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,582
טילי נ"ט והגנה אקטיבית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "חלק ראשון תותחים ותחמושתם."

טילי נ"ט.
מאחורי הצריח או סל הצריח (אם קיים) יותקנו טילי נ"ט מדגם גיל-2. אני לא יודע מה גובהו של הצריח, אבל אם ניתן להתקין את הטילים בצורה אנכית לאורך חלקו האחורי של הצריח מבלי שהם יבלטו מעל הצריח זה יהיה המיקום הטוב ביותר. הטילים ישוגרו בשיטת ה"שיגור הרך" וזה אומר שהם ישוגרו על מחוץ לזביל ע"י אויר דחוס או שיטה אחרת שתקפיץ אותם לאויר, כשיגיעו לגובה מסויים יופעל המנוע הרקטי העיקרי ורקטות עזר קטנות בחרטום הטיל, שישנו את כיוון הטיל מתנועה אנכית לתנועה אופקית לכיוון האיום. אם הטיל גבוה יותר מהצריח, ניתן יהיה להשכיב את הטילים מאחורי הצריח על גבי מיתקן שיעלה אותם בזמן המתאים למצב אנכי. עי"כ נשמור את צידי הצריח של רכב הלחימה פנויים להתקנת מיגון ריאקטיבי או להתקנת מערכת הגנה אקטיבית.

הגנה אקטיבית.
לחימה בשטח בנוי שונה מלחימה בשטח פתוח ומערכת יירוט שמתאימה לטנקים לא בהכרח מתאימה ללחימה בשטח בנוי. כמות שיגורי ה-ר.פי.גי כנגד רכבי לחימה בלש"ב יהיו גבוהים ביותר, הם יכולים להגיע במטחים, הם יכולים להגיע מכל בית, מכל חלון, פינת רחוב ועוד לא מעט מקומות. בנוסף הירי יהיה בטווחים קצרים והזמן שיעמוד לרשות מערכת היירוט לטפל באיום/איומים אלו יהיה קצר ביותר, לכן יש צורך להתאים את מערכת ההגנה האקטיבית לפעולה בלש"ב וזאת ניתן לעשות עי"י הגדלת כמות המיירטים המוכנים לירי, כך שניתן יהיה לפגוע בו זמנית במספר רב של איומים.

הגישה של הרוסים בלחימה שלהם באפגניסטן, וצצניה הביאה אותם להתקין מספר מיירטים מוכנים לירי על טנקים. המערכת הראשונה שהותקנה נקראה "דרוז" והותקנה על טנקי טי-55. ניתן לראות בתמונה למטה שבכל צד של הצריח מותקנים 4 משגרים. עם הזמן פותחה מערכת הגנה אקטיבית נוספת שנקראת "ארינה" וניתן לראות אותה בתמונה מתחת ל-טי-55 כאשר היא מותקנת על ה-בי.אמ.פי-3. בתמונה ניתן לראות מספר רב של קסטות ירוט כאשר הן מותקנות בהיקף הצריח של ה-בי.אמ.פי-3. אאל"ט מערכת זו לא נכנסה לשירות אבל מערכת אחרת שנקראית "אפגנית" הותקנה על רכבי ה"ארמטה" וניתן להבחין ב-5 משגרים מכל צד של הטי-14 והטי-15. גישה זו של מספר מיירטים מוכנים לירי ניראת לי נכונה ואותה צריך להתאים ל"מעיל רוח" שלנו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
T-55 עם מערכת ההגנה ,דרוז"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
BMP-3 עם מערכת ההגנה האקטיבית ARENA

את כל אחד מהמיירטים של "מעיל רוח" נתקין בהיקף הצריח ובחלקו העליון על גבי מדף כבד שיפרד בין האיזור של המיירטים ובין המיגון הריאקטיבי שמתחיל מתחת למדף. המיירטים יותקנו אחד לצד השני כאשר הכוונה היא להתקין מספר רב של מיירטים גם אם זה יצריך וויתור על מערכת הטעינה האוטומטית כפי שאנו מכירים מהמרכבה 4אמ. מדף זה ישמש גם למעבר של כל החיבורים שנדרשים לחיבור המיירטים למחשב שמותקן בתוך רכב הלחימה.

אפשרות נוספת של היא התקנת תעלת מתכת בצורת "יו" מעל המדף לאורך כל היקף הצריח. בתוך ה-"יו" יותקנו מיירטי "מעיל רוח", תעלת ה-"יו" תגן על המיירטים מקליעי ח"ש בחזית וגם תגן על מיירטים סמוכים מהפיצץ שנוצר בעת ירי המיירט. והיה וזוהה איום המערכת תעלה את המיירט על מעל הצריח והוא יהיה מוכן לירי.
לסיכום אני חייב להסביר את הסיבות לבחירת כלי הנשק שבחרתי:

1. תותח 57 מ"מ. לתותח זה ישנם מספר יתרונות יחסית לתותחים בקליבר 30-40 מ"מ והם:
טווח- הטווח של התותח הוא בין 6-12 ק"מ וזה אומר טווח שמכסה את טווח טילי הנ"ט שמגיע בדגמי הקורנט האחרונים ל-10 ק"מ. מערכת ה-"סופט קיל" שמותקנת על רכב הלחימה, והיא חלק מהמערכת "מעיל רוח", תזהה את האיום, תקבל את כל הנתונים הנחוצים, ותפעיל את התותח כנגד האיום. ירי של מספר פגזים שיתפוצצו באויר מעל המטרה יכסו את איזור השיגור בעשרות אלפי רסיסים, (8,000 רסיסים בפגז בודד) ישמידו את המשגר וציוותו והטיל ילך לאיבוד. זו לבד סיבה מספקת להשתמש בתותח זה.

קצב אש-לתותח זה קצב אש של 120 פגזים בדקה וזה קצב אש גבוה, יחסית לפגזי ה"בושמאסטר", שלהם קצב אש של 200 כדורים לדקה.
אם נתקין את המטען האוטומטי שמחזיק 34 פגזי 120 מ"מ שכתבתי עליו קודם, ניתן יהיה להתקין בו לענ"ד לפחות כ-100 פגזי 57 מ"מ ואולי יותר, עוד תחמושת ניתן להתקין על רצפת הצריח או במקומות אחרים בתלות אם הצריח מאוייש או לא, לכן אני לא מודאג מכמות התחמושת ברכב הלחימה.

קטלניות-תחמושת ה-3P של תותח ה-57 מ"מ היא בסגנון של פגזי הפרחים של הטנקים שלנו וניתן לקרוא עליהם בקישור למטה. פגז אחד שלו ישמיד את החדר שמשם יורים על כוחותינו. התחמושת יכולה לחדור את כל נגמ"שי האוייב ובמקרים מסויימים גם את צדדיו של חלק מהטנקים. בנוסף צריך לזכור שמלחמה כוללת עם צבאות ערב עדיין שרירה וקיימת, גם אם הלחימה כרגע בסוריה הוציאה אותה מסד"כ הכוחות נגדנו
.
http://www.dtic.mil/ndia/2003/gun/boren.pdf


2. תותח קל/מק"כ בקליבר 23 מ"מ.
לתותח זה קצב אש של 3,000 כדור בדקה ואם יורים עלינו ממקום מסויים התותח שמופעל ע"י מחשב ה-"סופט קיל", יסגור חשבון עם היורה מהר מאוד. עוצמת האש שלו תוציא מכלל פעולה את צוותי ה-רפיגי למיניהם, גם בקומות הגבוהות של הבנינים, וזה לדעתי חשוב יותר מאשר כמות הכדורים שנורתה.


3. מקלע מיניגן בקליבר 7.62 מ"מ.
זהו מקלע רב קני שיכול לייצר קצב אש של 3,000 כדור לדקה וצרור אחד לכיוון האוייב יספיק לנטרל אותו. בלילה לדוגמא קשה לראות את האוייב, אבל צרור של 50 כדור בשניה אני מקווה שימצא את האוייב גם אם ירצה להימלט.


הערות: לגבי הנושא של ביזבוז תחמושת. גם אם נורו יותר כדורי מקלע בהשוואה למאג זה לא בעיה רצינית, מה עוד שלמיטב זכרוני מסרטי ירי ביוטיוב, המיניגן פוגע יותר פעמים במטרה מירי במקלע רגיל באותו פרק זמן, מה גם שבזבוז כדורי 7.62 הוא לא רציני. מה שיותר בעייתי, הוא הביזבוז של פגזי ארטילרייה שנורים לשום מקום.
בסה"כ יש ברכב הלחימה הזה תותח, מק"כ מקביל, עמדה נשלטת וטילי נ"ט. זה לא יותר מערכות נשק מטנק או נגמ"ש לחימה מודרני.
עוד נקודה אחת לסיום והיא קשורה לפלוגה המסייעת:
בפלוגה זו יהיו, בנוסף למה שיש בה כיום, מספר כלים נוספים והם:
מחלקת נמ"רים שיחומשו בתותח 105 מ"מ לחץ נמוך על מנת לסייע באש ישירה מטווח ארוך.
מחלקה נוספת תקבל את משגרי ה-TOS-1A. שנראים בתמונה למטה, לדגם החדש יש טווח מוגדל שמגיע ל-10 ק"מ.


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
TOS-1A בתנועה. דגם חדש של הרקטה כמעט מכפיל את הטווח ויגיע ל-10 ק"מ.

ישנו גם נושא המרגמות 120 שהייתי רוצה לראות אותם מותקנים על גבי נמרים ובתוך צריחים. היו לנו בזמנו מרגמות 160 מ"מ והייתי שמח לראות אותם חוזרים לשירות שוב ע"ג נמרים, נטענים מהבריח ועם פצמ"ר חדש שיכפיל את הטווח של המרגמה ויגיע ל-20 ק"מ.
ישנה כמובן גם מרגמת 240 כפי שניראת בתמונה למטה, ואאל"ט יש תוכנית להאריך את טווח המרגמה ל-20 ק"מ, אבל צריך למצוא דרך להטעין אותה בצורה מהירה יותר, מפצמ"ר אחד בדקה כיום. מרגמה כזו היא לא ברמת הגדוד, אבל הייתי שמח לראות אותם מסביב לרצועה ובאיזור הגבול עם לבנון.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מרגמת 240 מ"מ שהפצמ"ר החדש יגיע ל-20 ק"מ.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 12-08-2017, 21:49
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,582
תותחים רוסיים וגרמנים.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "חלק ראשון תותחים ותחמושתם."

בנוסף לתותחי ה-"בושמאסטר" בארה"ב גם לרוסיה יש מיגוון רחב של תותחים בקליבר 30 מ"מ. אחד התותחים המעניינים נקרא 2אי42, לתותח זה יש שני קצבי אש: הראשון עם קצב אש נמוך שמיועד בעיקר ללחימה כנגד מטרות קרקע ויש לו קצב אש של בין 200 ל-300 פגזים בדקה, קצב האש השני מיועד בעיקר כנגד מטרות אויריות והוא בין 550 ל-800 פגז בדקה. טווח כנגד מטרות יבשתיות כגון: רכבים עם שריון קל הוא 1,500 מטר וכנגד מטרות לא משורינות כ-4,000 מטר. הפגז הינו בגודל 165*30 והוא שונה מהפגזים של המערב שהם בגודל 173*30. התותח מותקן על הרבה מאד כלי רכב. התותחים מיוצרים ע"י חברת קי.בי.פ תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


30mm automatic cannon 2A72

תותח נוסף הוא ה-2אי72. תותח זה קל יותר בכ-30 ק"ג מה-2אי42 והוא מותקן ע"ג ה-בי.אמ.פי-3, בי.טי.אר-80אי ועמדת הנשק שניקראת "KLIVER" וניראת בתמונה למטה. לתותח קצב אש של 400 פגז בדקה, משקל 84 ק"ג, טווח כנגד מטרות משורינות 1,500 מטר, 2,000 מטר כנגד מטרות רכות, ועד 4,000 כנגד מטרות אויריות. לתותח מערכת הזנה כפולה, אחת לפגזי ח"ש והשניה לפגזים נפיצים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עמדת הנשק Kliver

תותח נוסף הוא 2A38 שנראה בתמונה למטה ע"ג מערכת הנ"מ שנקראת "טונגסקה", זהו תותח כפול קנה בקליבר 30 מ"מ שמותקן ע"ג מערכות הנ"מ הניידות בצבא הרוסי כגון: ה"טונגסקה" וה-"פנטסיר". לתותחים כפולי קנה אלו שמותקנים בזוגות יש קצב אש של 4,000 ל-5,000 פגז לדקה. הפגזים יכולים לפגוע במטרות בגובה של 3 ק"מ וטווח של בין 200 מטר ל-4,000 מטר. בפגזים מותקן מרעום שמופעל ע"י זמן, ע"י פגיעה והשמדה עצמית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
The Tunguska

בנוסף לתותחי ה-30 מ"מ קיימים גם תותחי 23 מ"מ ואחד מהם הוא תותח הנ"מ שנקרא "שילקה" ותמונתו למטה, תותח זה יורה את הפגז 152*23. מערכת זו, שמצויידת במכ"מ מעולה תחמושת קטלנית וקצב אש של עד 4,000 פגז לדקה, מוכרת לנו ממלחמת יום כיפור והיא אחראית לנפילתם של מספר רב של מטוסים במלחמה זו. כיום מערכת זו הוחלפה חלקית ע"י מערכות נ"מ אחרות, אבל עדיין קיימים ברוסיה אאל"ט כמה אלפי יחידות. בנוסף למערכת זו קיים דגם דו קני שנקרא ZSU- 23-2 שנראה בתמונה השניה למטה וגם הוא יורה את הפגז 152*23. תותח זה במקורו הינו דגם קרקעי, אבל אילתורים שונים הפכו אותו לנייד וראינו אותם בסוריה מותקנים על כלי רכב מסוגים שונים. ישנו גם הדגם GSh-23-2 שאותו היזכרנו בכתבה למעלה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ZSU-23-4 מימין ו- ZSU-23-2 משמאל

THE MK30-2/ABM the German 30mm Gun
The optimum combination of a high rate of fire and state-of-the-art ammunition technology makes the MK30-2/ABM an uncompromising, highly reliable weapon system. With a maximum effective range of 3,000 metres, the MK30-2/ABM is extremely effective against land, air and sea targets. The MK30-2/ABM is the main armament of The MK 30-2/ABM was developed as the main armament of the new German PUMA infantry fighting vehicle
Air burst munition (ABM) rounds feature a programmable igniter. The best possible combination of a high rate of fire and state-of-the-art ammunition technology makes the MK 30-2/ABM an uncompromising and reliable weapon system which can be deployed universally.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
The Pumawith 30mm gun and 2 Spike ATGMThe Wotten 30 mm gun


The WOTAN30 is externally driven, medium-calibre automatic cannon with a rate of fire of 200rds/min. Easy to handle and highly reliable, the WOTAN30 can neutralize a wide variety of targets, making it the perfect choice for arming modern IFVs and other combat vehicles. The WOTAN35 is the latest member of the new WOTAN family and, due to its larger calibre, delivers longer range and deeper penetration than 30mm cannons. Typical installation: Rheinmetall Lance turret and naval applications


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 06-08-2017, 00:57
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.08.09
הודעות: 321
תצחקו עלי ותגידו שאני הזוי. אבל על הרעיון הזה עוד לא חשבתם.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "צריחים, תותחים ותחמושתם, טילי נ"ט והגנה אקטיבית."

תצחקו עלי ותגידו שאני הזוי. אבל על הרעיון הזה עוד לא חשבתם.
תותח 50mm בצריח לא מאויש שיורה פגזים נפיצים. אבל התחמושת שלו לא תהיה תחמושת קבועה אלא כזו שטוענים בנפרד את הפגז ואת חומר הנפץ ההודף שיבוא בצורה של גלילים. למה זה טוב? כדי שיהיה אפשר בכול פעם לירות את הפגז עם הכמות הרצויה של אבק השרפה ולשלוט במהירות הלוע של הפגז. זה יאפשר ירי בזוויות שונות ולטווחים שונים בהתאם למיקום המטרה. זה בעצם מה שקורה בארטילריה 155mm אבל אפילו ב AGM האוטומטי, קצב הירי הוא מאוד אטי. מעניין לאיזה קצב אש אפשר להגיע אם עושים כזה דבר ב 50mm. לפי אתר היצרן, לבופורס 57mm mark 3 יש קצב אש של 4 יריות בשנייה כשהתחמושת היא קבועה. מה יהיה קצב הירי כשהקלע וגלילי אבק השרפה יטענו בנפרד? האם יהיה אפשר לשמור על קצב ירי שיתאים לשימוש נגד מטוסים?
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 06-08-2017, 01:32
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.07.15
הודעות: 1,323
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "תצחקו עלי ותגידו שאני הזוי. אבל על הרעיון הזה עוד לא חשבתם."

קצב האש יקטן משמעותית.
אני אולי לא חשבתי על כך, אבל הבריטים כן, עם הצ׳אלנג׳ר 2 שלהם. אמרתי צ׳אלנג׳ר 2? התכוונתי לפח אשפה הנדסי שתוכנן ככל הנראה ע"י כלכלן זוטר ולא איש צבא מכל סוג שהוא.
המסכן, לא חגג עשור וכבר משרד הביטחון הבריטי הצהיר בשמחה Obsolete!

אגלה לך סוד, אתה לא רוצה להוריד חנ"ה. מ-2 סיבות טובות:
1)לא פעם ולא פעמיים בחרו תותחנים שריונרים להשתמש בקליע קינטי נגד מטרות רכות רק כי הוא היה מהיר יותר והטווח היה ארוך. לא קל ולא כיף לפגוע במטרה במרחק 2ק"מ ממך כשיש לך קליע בעל מהירות 900מ"ש לעומת קליע במהירות 1700מ"ש.

ואם תבחר חנ"ה רק בשביל טווח, יהיה לך מסלול תלול והסבירות לפגיעה תהיה נמוכה מאוד. שלא לדבר על זמן מעוף בלתי מתקבל על הדעת.

2)כשהחנ"ה ידוע וספור לפי כל פגז שהשתמשת בו, קל לדעת מתי יהיה התיקון הבא, או ההחלפה הבאה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 06-08-2017, 10:27
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.09.09
הודעות: 10,472
תקשיב - הטיעונים הללו חלשים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אתה תמיד הזוי, כבר התרגלנו..."

פיצול החימוש - יכול לאפשר אחסון של החנ"ה במיקום מאובטח יותר, ולכן הפחתת הסיכון.
וזה כבר שיפור, כי היום, אם הטנק נחדר ופגזים הושמדו - אין שום סיכוי לשרידות מפעילי הטנק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
סיבה נוספת היא שמנגנון טעינה וההזנה יהיה מורכב פי 2, מה שמגדיל את פוטנציאל התקלות בהתאם.
לא יודע. זה כמובן גם פונקציה של מחיר: תיאורטית העלות תעלה פי 2, ואם ינסו לחסוך זה עלול להוביל לפגיעה באמינות.
מה שברור זה ששימוש בעוצמה משתנה ומנגנוני פיצוי יכול דווקא להפחית בלאי.

השאלה העיקרית - היא כמובן:
בהנחה שיש לך טנקים בשפע, מה הדרישות מהמערכת?
לפי מיטב הבנתי - הדרישות הן בעיקר הגנה-עצמית ולש"ב, ולא בהכרח טווח, יכולות נ"מ, ויכולות נ"ט.
מכך צריך לגזור את מאפייני המערכת - ולא מנסיון לתרץ למה קוטר מסויים הוא אידאלי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #24  
ישן 07-08-2017, 01:17
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.07.10
הודעות: 141
הטיעון כאן הוא לIFV, לא לנגמ"ש רגיל.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ZVI O שמתחילה ב "סליחה על דעתי הלא מקצועית בעליל.."

IFV - נגמ"ש לחימה, יצוייד בצריח ושלל אמל"ח ולכן השאלה איזה תותח וכו' כן רלוונטית.
נגמ"ש הוא אכן נושא חי"ר בלבד, ועל כן לא מצויד בצריך בכלל, אלא במקלע נשלט/מקל"ר לכל היותר.

בכל מקרה, לא שיש לנו השפעה על מה צה"ל או צבא כלשהו יבחר...אך לשם הדיון התיאורטי כאן -
הסקירה יפה, אך חסר נתונים חשובים ובראש ובראשונה - מחיר.
יש כמובן יתרונות וחסרונות לכל קוטר, ואפשר לטעון ש30 מ"מ הנוכחי זה די והותר, וזה כנראה נכון. אבל כמה עולה פגז של 30 וכמה עולה של 57?
גם אם נדע מחיר (וגם זה תלוי כמובן בכמה כלים באמת ירכשו, באיזה קצב, וכמה תחמושת תירכש עבורם ואיזו), אז יש שיקול חשוב לא פחות של אופי השימוש. בתותח 30 מ"מ בדר"כ נראה בראדלי, פומה וכד' יורים מספר פגזים כל פעם. לא אחד. האם פגז 30 מ"מ בודד מספיק כדי לחדור קירות בטון/אבן ולטהר חדר? אם כן, אז לא צריך יותר מזה. אם צריך כמה פגזים - אז אולי הקפיצה ל40-57 תהייה דווקא כלכלית יותר, וגם קיבולת המחסנית הנמוכה יותר - גם כן פחות משמעותית.

אני שם בצד את שיקול החדירת שריון, שלעתיד הנראה לעין - הוא חסר משמעות. יש מספיק אמל"ח ייעודי לפגיעה ברק"מ לסוגיו. גם אם נניח שבעוד X שנים יהיה פתאום איום של מאות BMP חדישים על הגדרות, ואפילו אם תוסיף להם מערכת הגנה אקטיבית - עדיין יהיה יתרון לקליבר קטן ומהיר יותר, שיוכל להעסיק את ההגנה האקטיבית, לפגוע בדפנות/אחור, צריח ואמצעי תצפית, מאשר פגז אחד בינוני בקצב ירי איטי.
השיקול העיקרי כפי שנאמר הוא לחימה בלש"ב ומתאר לבנוני/סורי/עזה, ואז השאלה היא האם התו"ל המתאים הוא לירות בתותח רק בזיהוי ודאי או גם לטיהור נק' חשודות - מבנים, עמדות, סבך וכד'.
כיום טנקים לא יורים פגזים על כל שיח וחלון חשוד. גם מהיבט העלות, וגם מהיבט הנזק. פגז 50-57 - כן יוכל להיות חכם יותר, עם יותר פונקציות, מהכוונת לייזר לרש"ק מגוון, וזה יתרון משמעותי, אבל האם זה באמת נדרש?
בהנחה ו30מ"מ אכן זול מספיק ובעל חדירות קירות טובה מספיק - אז עדיף שיתקינו 30 מ"מ היום, והרבה, מאשר 57 יקר, על פחות כלים ופחות תחמושת, לטובת תסריט עתידני בסיכוי נמוך.

מספיק לראות את ההקצאות לתחמושת מטול, מקל"ר, צלפים וכד' בצה"ל...קודם שיביאו מספיק ממה שזול ועובד, במקום לקוות לקוטר ותחמושת אקזוטית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #26  
ישן 07-08-2017, 12:35
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.07.10
הודעות: 141
לא בדיוק
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ZVI O שמתחילה ב "כמובן שהדיון הוא על IFV אך עדיין.."

IFV הוא כלי לחימה וסיוע בפני עצמו. לעיתים הוא נושא (מעט) ח"יר, ולעיתים בכלל לא ויש לו יתרונות משלו.
בכל מקרה, גם אם הוא נושא מחלקת ח"יר (ורוב הIFV בעולם נושאים כיתה או שניים לכל היותר) שיכולה לסייע ולחפות, אי אפשר לסמוך, בוודאי במתאר עירוני, שהחי"ר יוכל לעמוד ולחפות לצידו כל הזמן. הוא צריך לתפקד לבד ועיקר העניין כאן הוא בסיוע לחי"ר במתארים שרלוונטים לחי"ר. כמובן שאפשר להצמיד טנק, ואפשר גם מסוק, אבל זה יהיה יקר יותר ופחות מתאים למשימה.
אם הוא יוכל לנטרל מטרות בפגז מדוייק אחד של 57 מ"מ, במקום 5 של 30מ"מ - זה לא יפגע ביעילות שלו, נהפוכו. אם תוכל להוריד גם את תפקיד מחלקת המרגמות והמקל"ר בשימוש בתותח כזה, אז זה כבר לא כזה מופרך. בכל מקרה עדיין יש כברת דרך בין 57מ"מ ל120מ"מ של טנק, שהוא הרבה פעמים - אוברקיל, שמסכן לא רק אוכלוסיה אזרחית אלא גם את כוחותיך. הטנק גם לא מסוגל לצודד גבוה ומהר כמו IFV, פוגע בכבישים, כבד, איטי ושורף הרבה יותר דלק...אם הטנק היה מספיק טוב לתפקיד, זול להפעלה ומספיק טנקים זמינים - אז לא היה נוצר הצורך בIFV מלכתחילה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 07-08-2017, 14:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,198
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "לא בדיוק"

אין IFV שיכול לשאת יותר מכיתה אחת, וגם זה בקושי.
לא ברור לי אין תותח בכינון ישיר יכול להחליף מרגמה, ואני בקושי רב מבין איך יחליף מקל"ר.

הצורך ב IFV (לפחות אצל מדינות המערב) נולד מצורך אחר לחלוטין. הוא נולד מהצורך להביא לשדה הקרב חי"ר, ובו זמנית להוריד מעומס המטרות שיש על השריון. ההנחה האמריקאית היא לחימה מול הסובייטים בנחיתות של 1:5 וגרוע מזה. כפועל יוצא, השריון לא יכל לעמוד במשימת השמדת המטרות של הטנקים וגם של נגמ"שי לחימה של האויב, נ"מ וכלים אחרים. זו הסיבה שלבראדלי היה תותח 25מ"מ. בשביל להשמיד מטרות רכות ולהוריד את עומס המטרות מעל השריון. הסיבה שיש לו נ"ט היא גם בגלל פוליטיקה פנימית בצבא (לכלים דומים בצבאות מערב אירופה לא היה נ"ט), גם בגלל המחשבה שליחידות ממוכנות יש נחיתות מובנית אל מול שריון אויב וגם בגלל הצורך להשתמש באותה פלטפורמה לטובת יחידות הסיור, שלהן הנ"ט מאוד חשוב.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 07-08-2017, 20:01
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.08.09
הודעות: 321
זה דווקא חוסך בעיות לוגיסטיות
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "תצחקו עלי ותגידו שאני הזוי. אבל על הרעיון הזה עוד לא חשבתם."

זה דווקא חוסך בעיות לוגיסטיות.
היתרון של טעינה בנפרד של הקלע ושל ההודף בכמויות משתנות, הוא שניתן יהיה לירות ירי תלול מסלול על אויב שמסתתר מאחורי שוחות, מה שירי בכינון ישיר לא תמיד מאפשר. בגלל זה יש גם בסימן 4 וגם בצריח החדש של הנמ"ר תותח עם קדח חלק וקנה קצר בקוטר 60mm (שקוראים לו מרגמה למרות שהוא נטען מהמכנס) והוא מיועד אך ורק לירי תלול מסלול. אז מישהו בצה"ל חושב שיכולת ירי במסלול תלול זה משהו חיוני. אז מה שקורה פה זה שבעצם גם בסימן 4 וגם בצריח יש גם תותח 60mm לירי תלול מסלול וגם תותח 120mm או 30mm לירי שטוח מסלול כשכול תותח דורש את אספקת התחמושת הייחודית שלו. זו מעמסה לוגיסטית יותר מאשר מה שאני מציע. תותח אחד בקוטר 50mm שיורה את אותו סוג של פגזים נפיצים, עם מרעום אלקטרוני ניתן לתכנות, רק עם כמות משתנה של הודף. ולא, צריח עם תותח כמו שאני מציע לא אמור לתפוס מקום בתוך התובה של הכלי אז לא יחסר מקום לאף חייל רגלי בתובה.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #33  
ישן 09-08-2017, 21:33
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.08.09
הודעות: 321
ובכול זאת
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "כי הסברתי כבר למה להפחית..."

ובכול זאת, את התותח שאני מציע לבנות ניתן יהיה לטעון בכמויות משתנות של הודף בדיוק כמו את תותחי ה 155mm/L52 של ריינמטל רק שאני מדבר על 50mm/L80. כשטוענים את ה 155mm/L52 בכמות המקסימלית של הודף, ניתן להגיע למהירות לוע של יותר מ 900 מטר לשנייה. זה בעוד שלפגז נפיץ 105mm של טנקים תוצרת תע"ש, מהירות הלוע היא 800 מטר לשנייה. זה אומר שאין קשר בין העובדה שטעינת ההודף היא בנפרד מהקלע לבין טווח הירי. אבל כן יש קשר בין כמות ההודף לבין טווח הירי. בתותח שאני מציע, כשתרצה לבצע ירי של מספר פגזים נפיצים במסלול תלול לטווח קצר נגד מטרה שאינה בתנועה תשתמש במעט הודף ובזוית הגבהה גבוהה. שתרצה לפגוע ברק"ם, תשתמש בכמות האפשרית הכי גבוהה של הודף ותירה קלע חודר שריון. הבעיה כאמור היא קצב הירי ואולי ניתן יהיה להתגבר על הבעיה הזו על ידי פיתוח מנגנון חדשני.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #35  
ישן 07-08-2017, 18:29
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,582
צריח וכלי נשק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "צריחים, תותחים ותחמושתם, טילי נ"ט והגנה אקטיבית."

צריח וכלי נשק

מכיוון ששילוב של תחמושת וצוות בצריח לענ"ד הוא לא נכון, הייתי רוצה להציע פיתרון אחר. הייתי מעדיף שבאחורי הצריח יותקן מטען אוטומטי שיאחסן את התחמושת ויטעין את התותח בפגז המתאים בדומה לשיטת הטעינה בטנקים. ישנה חברה שמייצרת מטענים אוטומטים לטנקי האברמס וגם לתותחי 30 מ"מ, החברה הציגה מטען חדש לאברמס שמכיל 34 פגזים. אפשר להניח שהמטען האוטומטי יוכל להחזיק 100 פגזי 57 מ"מ ואולי יותר. אם זה מה שיקרה ניתן יהיה לחשוב על אפשרות לצריח מאוייש או לא מאוייש.

כמקלע מקביל הייתי מתקין את התותח הרוסי הקל בקליבר 23 מ"מ. הפגז הוא שידרוג של הפגז בקליבר 14.5 מ"מ כאשר על התרמיל שלו התקינו קליע של 23 מ"מ. לתותח זה שעובד על שיטה שנקראת Gast principle ששונה משיטת העבודה של מקלעים מערביים. למקלע קצב אש של 3,000 כדור לדקה שזה קצב אש מרשים לכל הדעות, משקל 50 ק"ג, ואורך כ-160 ס"מ. (דומה למק"כ "0.5). אני מניח שקצב אש ברמה הזו אינו יכול להשאר לזמן רב, אבל צרור של 50 פגז בשניה יהיה סופת אש לאיזור שנפגע. התותח המקביל יהיה אחראי לקומות עליונות ואילו ה-57 מ"מ יהיה אחראי קומות הראשונות שעשויים להיות בנויים מבטון מזויין ולא קירות בלוקים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
GSh-23

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הפגז השני מימין הוא ה-23 מ"מ שנקרא 115*23 נראה ששלשת הפגזים מימין בנויים על בסיסהתרמיל 115*14.5
R.W.S
על גבי הצריח תותקן עמדה נשלטת מהתובה שיותקן בה מקלע 7.62 מסוג גאטלינג עם קצב אש של 3,000 כדור בדקה ותותח 23 מ"מ כמו בצריח. אני לא יודע אם שני כלי הנשק יכולים להיות מותקנים בעמדה אחת או שצריך שתי עמדות כדוגמת העמדות על ה-טי-64. העמדה תופעל ע"י המ"כ של כיתת החי"ר שמוסעת ברכב ולא ע"י מפקד הטנק שיהיה עסוק מעל לראשו בלחימה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #37  
ישן 07-08-2017, 19:49
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.08
הודעות: 6,582
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "תפסת מרובה לא תפסת. יש גבול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
תפסת מרובה לא תפסת. יש גבול לכמות כלי הנשק והתחמושת שנגמ"ש לחימה יכול לסחוב.

מקלע גאטלינג מיותר, הוא סתם זולל תחמושת ואין צורך בקצב אש סופר-רצחני (ולא מבוקר) מול מטרות חי"ר ומבנים סטטיים, בעיקר בלש"ב, בה נדרש ירי סלקטיבי מרוסן ולא לרוקן שרשירים בלי הבחנה.
בניסויים שנעשו התברר שהגטלינג פוגע הרבה יותר טוב ממקלע רגיל. הירי יכול להיות מרוסן ומדוייק והרעש בלבד ישתק את האוייב.

מספיק לדעתי תותח 30 או 35 מ"מ, עם מקלע 7.62 מ"מ ואולי 1-4 טילי נ"ט ומרגמה 60. נגמ"ש הלחימה לא יפעל לבדו, אלא בשילוביות עם טנקים, חי"ר והנדסה.
לדעתי יהיה קשה מאד ליצור מסגרות לחימה כפי שציינת שלא התאמנו ביחד, לא אכלו מאותו מסטינג וכיוצא בזה. לכן לדעתי המג"ד צריך לדאוג שיהיה לו את כל הכלים שהוא צריך במסגרת הכח שלו, ושלא יהיה תלוי בגורמים אחרים.

בלחימה בשטח בנוי החשוב הוא מקצועיות הכוח ועוצמת האש האינטגרלית שלו.
אני מוכן לקבל תותח 35/50 מ"מ כמו שכתבתי, אבל ה-57 מ"מ יהיה עדיף לאורך הזמן. צריך לזכור שיש עוד מדינות שעוינות את ישראל וצריך להתכונן גם למלחמה כנגד מדינות ולא רק כנגד קירות בעזה.

טילי נ"ט ומרגמת 60 מ"מ לא יהיו נחוצים אם יש לך 57 מ"מ עם חימוש חכם. רקטות 70 מ"מ מונחות לכתם לייזר יהיו עדיפות על טילי נ"ט, מפני שניתן להחליף טיל אחד ב-4 רקטות מונחות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #42  
ישן 07-08-2017, 19:04
  NimDod NimDod אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.06.05
הודעות: 2,623
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "צריח וכלי נשק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
צריח וכלי נשק

כמקלע מקביל הייתי מתקין את התותח הרוסי הקל בקליבר 23 מ"מ. הפגז הוא שידרוג של הפגז בקליבר 14.5 מ"מ כאשר על התרמיל שלו התקינו קליע של 23 מ"מ. לתותח זה שעובד על שיטה שנקראת Gast principle ששונה משיטת העבודה של מקלעים מערביים. למקלע קצב אש של 3,000 כדור לדקה שזה קצב אש מרשים לכל הדעות, משקל 50 ק"ג, ואורך כ-160 ס"מ. (דומה למק"כ "0.5). אני מניח שקצב אש ברמה הזו אינו יכול להשאר לזמן רב, אבל צרור של 50 פגז בשניה יהיה סופת אש לאיזור שנפגע. התותח המקביל יהיה אחראי לקומות עליונות ואילו ה-57 מ"מ יהיה אחראי קומות הראשונות שעשויים להיות בנויים מבטון מזויין ולא קירות בלוקים. [b][font=Arial]

[/right]


מטרת המקלע מקביל הוא בעיקר לירי נגד רכבים לא ממוגנים וחי"ר. יש צורך בכלי שמבצע ירי רציף, לאורך זמן.
תותח עם קליבר גדול, עם מעט מדי תחמושת (יחסית ל7.62), שלא מסוגל לקיים ירי לאורך זמן מפספס לגמריי את המטרה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #48  
ישן 08-08-2017, 06:33
  lazn lazn אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.11.06
הודעות: 276
לייצר צריח לא מאוייש זה לא פשוט ככ .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "צריחים, תותחים ותחמושתם, טילי נ"ט והגנה אקטיבית."

לייצר סתם ככה צריח שהוא מעין " אולר שוויצרי" שיש בו הכל ועושה הכל .. אפשרי אבל יקר.
לצורך העניין זה לא משהו שצבאות אחרים " התחשמו " באופן מאסיבי.
יש פה הנדסה שלמה מאוחרי הרכיב הזה שמכיל בתוכו עוד אלפי רכיבים לפעמים..
הכי קשה עד היום זה להגיע למצב שאתה מייצב את כל החימוש שאתה שם בצריח וגורם לו לפעול ב"הרמוניה" אחד עם השני .
לצורך העניין את משגר עכשיו טיל נט סופר מתקדם . הוא צריך להתקפל פנימה או לעבור לאיזה שהוא מצב שיגור .. בזמן שהוא עושה את כל זה הוא צריך לא להפריע לאף פעולה של אף מערכת אחרת .
מה קורה אם אתה משגר טיל ופייחת את אחת מהמצלמות שגם הם אחת מהכווונות של חימוש אחר ?
כנל מערכת טעינה אוטומטית וכו וכו וכו.......

נניח וייצרו צריח אולר שוויצרי סופר שוורצנעאגר שעושה הכל ...
כמה יעלה בסוף לשים אחד כזה על הכלי שלך ?
ולהתאים אותו לכלים אחרים ?
כמה יעלה להחזיק כזה כלי בנוסף לכלי שעליו הוא מורכב ?
מערך החזקה? הדרכה?
מה אם בסוף המשתמש הסופי ( החייל בשדה הקרב)
יהיה עמוס באופציות לבחירת חימוש ומרוב אופציות הוא רק יתבלבל ? או לסירוגין יאט את קצב הקרב של החייל ?
קח בחשבון שהכל מוגבל ויחסי .


בנוסף קח בחשבון שכשאר למשתמש הסופי ( החייל בשדה הקרב ) או אחד משאר המשתמשים ( חימוש אחזקה וכו )
אין גישה "ישירה באופן פיזי למערכת הנשק עצמה "
התול שונה וזה עדיין עניין מורכב מבחינת הפעלה . ולאו דווקא בעניין של הקרב עצמו . אלא מה קורה אם קרתה איזה שהיא תקלה והתותח השתגע ומהערכת שאמורה למנוע אתזה לא מנעה את זה .
ויצא מצב של ירי דוצ?
קח בחשבון שנגיד ויש חייל מאוחרי הנשק הוא יכול לנצור אותו או להסיט אותו באופן יעיל .
אם אתה יושב בתוך הרקם ולא שולט בו אז יצא מצב שכל מי שמחוץ לרקם בסכנה. מה קורה אם עפים עכשיו 60 פגזי 40 ממ לכל עבר ?
בכל מקרה ... עד שיתעסקו בזה..
מתעסקיםבינתיים במצבצעיות של המרעכת והסיבה שזה לא נפוץ היא שעדיין מאוד קשה לייצר מערכת יצוב כוונת-נשק כבד בזמן תנועה והפעלה ולא רק בזמן עצירה.
זה רכבי סיוע קרוב . הם צריכים להיות זריזים ומהירים ומדוייקים בהפעלה שלהם .

נערך לאחרונה ע"י lazn בתאריך 08-08-2017 בשעה 06:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #50  
ישן 11-08-2017, 07:37
  lazn lazn אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.11.06
הודעות: 276
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "קצת נסחפת..."

אף פעם לא ראיתי מישהו עומד מאחורי חצובה או מאחורי מישהו בזמן שיגור .
סביר להניח שאם תעמוד מאחורי הטיל בזמן שיגורו "סתם ככה" או בזמן מעופו . אתה לא רק תשרף .אלא גם תעוף כמה מטרים אחורה.
עכשיו . שים מצלמה סופר איכותית מאחרוה עדשה ממוגנת .
והוצאת אותה מכלל שימוש . לא בגלל המצלמה . אלא בגלל הרכיבים מסביב . יש הדף . חום אש והרבה דברים מסביב .
שלא מאפשרים ירי " סתם ככה" מכלי ובטח מצריח לא מאוייש .

מתי לאחרונה ראיתי צריח כזה משתגע ..?
מתי לאחרונה ראית איזה שהוא צבא מפעיל את הכלים הללו האופן מבצעי וסדיר . ?
מתי לאחרונה יצא לך לשמוע על תקלה חדשה מטנק כזה או אחר ?
יש דברים שהם חסויים אבל גם הם נלקחים בחשבון . וזה שזה לא קיים לא אומר שזה לא קרה כבר.

כמה פעמים ראית מנוע שדרך אגב .. עובד על מחשב . והשליטה שלו היא כבר לא מכאנית ( מכוניות היום זה כבר בלי כבל גז)
כמה פעמים יצא לך לראות גיר או מנוע משתגעים ?
פלאפון ?
מצלמת רשת אלחוטית ?
מחשב ?
בני אדם ?
כל זה לא נוטה להשתגע ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 17:08

הדף נוצר ב 0.45 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר