לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2017, 09:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "It's not about google. Discrimination is not exactly legal"

קראת מה הוא כתב? אחד המסמכים היותר מנומקים (עובדתית) שקראתי שלא במסגרת אקדמית-מדעית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-08-2017, 03:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "קראת מה הוא כתב? אחד המסמכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
קראת מה הוא כתב? אחד המסמכים היותר מנומקים (עובדתית) שקראתי שלא במסגרת אקדמית-מדעית.

"להגנתם" של כמה מהתוקפים ייאמר שקל לתת רפרנסים והוא לא נתן.
לדוגמה, כאן יש כמה רפרנסים טובים. הוא לא היה חייב לתת רפרנס לכל משפט שהוא אומר ולהתנהג כמו פוץ אקדמאי, אבל לתת הפניות קצת יותר כלליות (לא לויקיפדיה, כמו שהוא עשה לפחות במקרה אחת ששמתי לב אליו) זה לא כזה קשה.

אבל כמובן שהוא די צודק, והתגובה המטורפת הוכיחה את מה שהוא טוען פי אלף מהמסמך המקורי שלו.

אני אישית מקווה שהוא יתבע אותם ויוציא מהנבלות כמה דינרים.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-08-2017, 09:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נומק עובדתית?? איך בדיוק?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "קראת מה הוא כתב? אחד המסמכים..."

בהנחה שהמזכר שמצאתי באינטרנט הוא אכן המזכר המקורי, אין בו כמעט הפניות למקורות מדעיים שיתמכו בטענות. הבחור הזה לקח כמה קורסים בתואר ראשון וזה מכשיר אותו לקבוע מסמרות ביחס לנושא כל כך מורכב כמו מקורות ההבדלים בין גברים לנשים?
בתור מישהו שהעיסוק שלו הוא בתחום הפסיכולוגיה אני יכול לומר לך שהמזכר שלו שיטחי ובעייתי. יש כמובן חוקרים שיתמכו בו בהתלהבות כי הם שייכים למחנה מדעי (ואןלי לא רק מדעי) מסויים אבל וודאי שאי אפשר לומר שהוא משקף איזו "אמת" מדעית או קונצנזוס מדעי. אתן כדוגמא מאמר סקירה מפורט שפורסם השנה בכתב עת מכובד מאוד-

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27870447

ובאופן כללי, הבעיה עם העמדות (שכאמור, ביסוסן המדעי לכל הפחות שנוי במחלוקת) שהבחור הזה מציג ומפיץ היא שהן בפועל (גם אם זו ממש לא כוונתו) תומכות באפליה על רקע שייכות לקבוצה מסויימת. בפועל, יש הרבה נשים מאוד מוכשרות והישגיות בתחומים הלוונטיים (ואני מניח שאני לא היחיד שמכיר כמה וכמה כאלו) ואם הן באות לראיון עבודה כאשר למעסיק הפוטנציאלי יש דיעה קדומה מראש על היכולות שלהן זה יכול לגרור בעיה לא הוגנת.
ישן 13-08-2017, 12:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נומק עובדתית?? איך בדיוק?"

אני לא חושב שקראנו את אותו מזכר, אם כך, והמאמר שלך לחלוטין לא קשור למה שהוא כתב במזכר שלו.
הוא כתב על הבדלים התנהגותיים וחברתיים בין נשים וגברים (ולא הרבה, הוא מיד עובר להתנהלות של החברה) - אתה רוצה לומר שהם אינם קיימים?

ואיך בדיוק אתה מפלה? אם אתה לוקח אנשים שמתאימים ביותר לתפקיד מסויים ורובם הם גברים (או נשים), זו אפליה? זו אפליה אם אתה בכוונה שוכר אנשים בגלל סיבות שלא קשורות לכישורים שלהם! זו אפליה של אסיאתים כאשר מורידים להם נקודות ב SAT בגלל שאסיאתיים מצליחים יותר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-08-2017, 09:19
מנהל

הקצף שלי עלה על הטענה שמדובר בהבדלים על בסיס ביולוגי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני לא חושב שקראנו את אותו..."

ברגע שזו הטענה אזי המסקנה היא בעצם שיש נחיתות בסיסית אינהרנטית על כל ההשלכות של זה.
עכשיו, כמובן שיש הבדלים ביולוגיים בין גברים ונשים, כולל במה שנוגע למערכת העצבים. העניין הוא שהקשר בין הבדלים אלו ובין היכולות השונות (כביכול) הוא מאוד מאוד לא ברור וחד משמעי.

"ואיך בדיוק אתה מפלה? אם אתה לוקח אנשים שמתאימים ביותר לתפקיד מסויים ורובם הם גברים (או נשים), זו אפליה? "

הטענה שלי היא די הפוכה: אם לממיינים/מראיינים יש דיעות קדומות על מועמד הם עשויים לא לבחור אותו למרות שהוא לא פחות טוב ואולי אף יותר טוב. לכן הנצחה של סטיראוטיפים היא בסיס לאפליה.

בעיני זאת הבעיה העיקרית במזכר הזה. אילו הוא היה אומר פשוט שצריך להתייחס לכולם כשווים בלי קשר למין, מוצא וכו' לא הייתה לי שמץ טענה כלפיו. ברגע שהוא התחיל לטחון על הבדלים בסיסיים בין נשים וגברים אז הוא שם את עצמו בבור.
ישן 13-08-2017, 22:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נומק עובדתית?? איך בדיוק?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
בהנחה שהמזכר שמצאתי באינטרנט הוא אכן המזכר המקורי, אין בו כמעט הפניות למקורות מדעיים שיתמכו בטענות. הבחור הזה לקח כמה קורסים בתואר ראשון וזה מכשיר אותו לקבוע מסמרות ביחס לנושא כל כך מורכב כמו מקורות ההבדלים בין גברים לנשים?
בתור מישהו שהעיסוק שלו הוא בתחום הפסיכולוגיה אני יכול לומר לך שהמזכר שלו שיטחי ובעייתי. יש כמובן חוקרים שיתמכו בו בהתלהבות כי הם שייכים למחנה מדעי (ואןלי לא רק מדעי) מסויים אבל וודאי שאי אפשר לומר שהוא משקף איזו "אמת" מדעית או קונצנזוס מדעי. אתן כדוגמא מאמר סקירה מפורט שפורסם השנה בכתב עת מכובד מאוד-

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27870447

ובאופן כללי, הבעיה עם העמדות (שכאמור, ביסוסן המדעי לכל הפחות שנוי במחלוקת) שהבחור הזה מציג ומפיץ היא שהן בפועל (גם אם זו ממש לא כוונתו) תומכות באפליה על רקע שייכות לקבוצה מסויימת. בפועל, יש הרבה נשים מאוד מוכשרות והישגיות בתחומים הלוונטיים (ואני מניח שאני לא היחיד שמכיר כמה וכמה כאלו) ואם הן באות לראיון עבודה כאשר למעסיק הפוטנציאלי יש דיעה קדומה מראש על היכולות שלהן זה יכול לגרור בעיה לא הוגנת.

K BRO

http://quillette.com/2017/08/07/goo...ntists-respond/

https://mobile.nytimes.com/2017/08/...-diversity.html

https://beta.theglobeandmail.com/op...rticle35903359/ (שים לב בפרט להתייחסות לקשקשת של דפנה יואל.)

וכמובן:

https://www.amazon.com/Blank-Slate-.../dp/0670031518/

ולא הרבה השתנה ב-15 השנים האלה. ומה שהשתנה בטח שלא היה לצד של הפסאודו-ליברלים.

ישן 14-08-2017, 10:16
מנהל

הבדלים קיימים. השאלה היא מה משמעותם ומה מקורם
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]בהנחה שהמזכר..."

טוב, אני מזהיר מראש שאני הולך לחפור כאן....

המגזין הראשון שאתה מצטט הוא בעל עמדה פוליטית מוצהרת ואני מניח שזה הנחה אותו בבחירת המדענים המסויימים שהוא ראיין. עם זאת, המדענים הללו בחלקם בסך הכל כותבים מה שאני מסכים עימו לחלוטין. לגבי דברה סו, היא לא בדיוק מדענית מובילה (בלשון המעטה) ויותר סוג של אמיר חצרוני. אצטט אחד מהם שדי מסכם את הדברים יפה:

"But it is not clear to me how such sex differences are relevant to the Google workplace.

בדיוק. כלומר, זה שקיימים הבדלים לא אומר שהם רלבנטיים בצורה כלשהי לסביבת עבודה מסויימת.

And even if sex differences in negative emotionality were relevant to occupational performance (e.g., not being able to handle stressful assignments), the size of these negative emotion sex differences is not very large (typically, ranging between “small” to “moderate” in statistical effect size terminology; accounting for less than 10% of the variance). So, using someone’s biological sex to essentialize an entire group of people’s personality would be like operating with an axe. Not precise enough to do much good, probably will cause a lot of harm.

וזאת פיסקה חשובה מאוד ונכונה מאוד: ההבדלים בין גברים ונשים בתחומים מנטליים רבים הם קיימים בממוצע אבל קטנים יחסית. המשמעות היא שהרבה נשים יהיו "טובות" יותר מהרבה גברים באותו תחום (ולהיפך). לכן, התייחסות גורפת לנשים כפחות או יותר טובות בתחומים אלו תגרום יותר נזק מאשר תועיל.

לגבי דפי יואל (שלמען הגילוי הנאות הכרתי לפני שנים רבות והיא אדם מבריק מאין כמוהו): מצד אחד אני מאלה שלחלוטין חולקים עליה לגבי הטענה על חוסר הבדלים בין נשים וגברים בפעילות המוח. מצד שני לא הייתי קורא לדברים שלה "קשקשת". בטח לא על סמך מה שכותבת המדענית המהוללת דברה סו שבקושי פרסמה מחקר מדעי משלה ובחרה "לכתוב על מדע" במקום "לעשות מדע". לדפנה יואל היה פרסום שהיכה גלים והיה פרובוקטיבי ולכן ברור שמדענים ממעבדות מתחרות ניסו לערער עליו. מעניין לציין שהם לא ממש הפריכו אותו לחלוטין כמו שהדוקטור סו טוענת ומטעה. למשל, כך מסכם אחד מהם את מאמר התגובה שלו למאמר של יואל:
"We wholly agree that a strict dichotomy between male/female brains does not exist, but this does not diminish or negate the importance of considering statistical differences between the sexes (e.g., including sex as a covariate in morphometric analyses).
כלומר, ובניגוד לתפיסה שהייתה קיימת עד לא מכבר, ההבדלים במוח בין נשים וגברים אינם קטגוריאליים.
מאמר שני מבין ה-ארבעה כלל לא מציג מחקר נוגד לממצאי יואל אלא רק טוען שזה שאין הבדלים אנטומיים קטגוריאליים לא אומר שאין הבדלים פונקציונאליים.
כאמור, אני חולק על המסקנה של דפי יואל ביחס לכך שאין הבדלים בתפקוד המוח בין גברים ונשים. אבל זה לא סותר אתך חשיבות הממצאים שלה ביחס לאופי ההבדלים האלה.

לסיכום: הבדלים בין גברים ונשים מבחינת תפקודים פסיכולוגיים בהחלט קיימים אלא שהם בסופו של דבר לא גדולים והשונות כה רבה שאין שום טעם להתייחס לנשים כמכלול לעומת גברים. מעבר לכך, לא ניתן לקבוע בוודאות באיזו מידה מקור ההבדלים ביולוגי ישיר (פעילות מוחית אחרת) ובאיזו מידה מקורו ביולוגי לא ישיר (למשל, ההבדלים בכוח הפיזי-שלהם השלכות על המיצוב החברתי וכו' בגילאים הצעירים מאוד) וסביבתי (מגיל 0 לא מתייחסים באופן זהה לנשים וגברים).
ישן 13-08-2017, 16:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "צדק או לא צדק זה לא רלבנטי"

גוגל עושים הרבה דברים שלאו דווקא קשורים לתכנה במסגרת הפנימית שלה. כל מיני סדנאות של unconscious bias וכד' שהם תוצר ישיר של האקדמיה בשנים האחרונות ממש ולא משהו שקשור ל PC האמריקאי. ודווקא בשוק הפרטי יש הרבה פחות רגישות ל PC מאשר בשוק הציבורי, שם מבזבזים את כספי הציבור בלי חשבון. זו תופעה חדשה יחסית, שעוד לפני עשור לא היתה קיימת.

ישן 13-08-2017, 21:19
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
אני מסכים שגוגל עושים הרבה מעבר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "גוגל עושים הרבה דברים שלאו..."

מוויקיפדיה ב 2014 שווי שוק 398 מיליארד דולר, הכנסות 66 מיליארד, רווח תיעודי 49 מיליארד, הון עצמי 80, כ 50k עובדים. אם אני לא טועה נחשבים היום החברה הגדולה בעולם.
גוגל זה לא משהו רגיל. זה סדר גודל של מדינה. המרכיבים של יכולת כלכלית גלובלית, מיקוד עיסקי בדעת קהל עם קהל עצום ויכולת טכנית מוכחת נותן שילוב מנצח ועוצמתי. מתחייב להתנהל בזהירות.
מעבר לעניין המישפטי הבחור מנסה לערער על תפיסות ניהול כוח האדם בחברה. מה שקורה בגוגל משפיע ללא ספק והבחור מנסה להגיד שלנשים יכולת פחותה ולכן... לכן מה: פחות שכר לנשים? לא לקבל נשים לעבודה? להעדיף להעסיק גברים?
סביבת הייטק היא סביבה תחרותית. הסביבה הכלכלית מטריפה. מתכנתים עם אגו שהצליחו הם בכלל קטגוריה בפני עצמה. לא פעם אתה רואה איך אנשים דורסים אחד את השני בלי חשבון. לנשים יש בעיה מלכתחילה בסביבה אירגונית כזו. הנהלה חכמה חייבת לאזן. אם לא תאזן את ההורמונים והאגו בחוכמה אתה מקבל סביבה מאוד בעייתית ואולי פגיעה בדעת הקהל של החברה,או לחילופין השפעה גלובלית נגד נשים.
בכללי בעולם התוכנה יש וויכוח גדול אם להעדיף מתכנתים מעולים ויקרים שמפתחים דברים פנטסטיים ויוצרים תלות, או לשמור על פשטות ולאפשר שמוש באנשי תוכנה זולים יותר ולייצר סביבות יותר בשלות שאינן תלויות בכוח אדם ספציפי. בקיצור גוגל צריכה לנער ממנה את הדבר הזה: כמה שיותר רחוק יותר טוב
ישן 13-08-2017, 22:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אני מסכים שגוגל עושים הרבה מעבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
ולכן... לכן מה: פחות שכר לנשים? לא לקבל נשים לעבודה? להעדיף להעסיק גברים?

ולכן לקרוא. לקרוא מה הוא כתב. למה לשאול שאלות מטופשות ולנחש?
דוגמה מצוינת לחרפה של התקשורת המודרנית ולנזק שבאינטרנט.
לכל אחד יש דעה בת 200 מילים, אבל אשכרה לקרוא את מה שהוא מביע עליו דעה? אין צורך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
סביבת הייטק היא סביבה תחרותית. הסביבה הכלכלית מטריפה. מתכנתים עם אגו שהצליחו הם בכלל קטגוריה בפני עצמה. לא פעם אתה רואה איך אנשים דורסים אחד את השני בלי חשבון. לנשים יש בעיה מלכתחילה בסביבה אירגונית כזו. הנהלה חכמה חייבת לאזן. אם לא תאזן את ההורמונים והאגו בחוכמה אתה מקבל סביבה מאוד בעייתית ואולי פגיעה בדעת הקהל של החברה,או לחילופין השפעה גלובלית נגד נשים.
למה שלנשים תהיה בעיה בסביבה תחרותית ומה הקשר להורמונים?
מלכת ה-PC המגדרי בגוגל אמרה שאין שום הבדל בין גברים לנשים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
בכללי בעולם התוכנה יש וויכוח גדול אם להעדיף מתכנתים מעולים ויקרים שמפתחים דברים פנטסטיים ויוצרים תלות, או לשמור על פשטות ולאפשר שמוש באנשי תוכנה זולים יותר ולייצר סביבות יותר בשלות שאינן תלויות בכוח אדם ספציפי. בקיצור גוגל צריכה לנער ממנה את הדבר הזה: כמה שיותר רחוק יותר טוב

WAT?
כל "מתכנים מעולים ויקרים" ניתנים להחלפה ב"מתכנתים מעולים ויקרים". התלות היא רק בראש שלך.
ובכל מקרה מה הקשר בין כל הפסקה ההזויה הזאת למשפט האחרון שבה?

ישן 14-08-2017, 02:52
  rpi rpi אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=rpi]ולכן... לכן מה:..."

נתחיל מהסוף :
קרא הלינק הבא ויש עוד טונות של חומר בעינין של Maturity Model
https://en.wikipedia.org/wiki/Capability_Maturity_Model

מהניסיון המצומצם שלי, במרבית גופי הIT המאוד גדולים שהיכרתי שהישקיעו ושאפו להגיע לרמת "בשלות" 5. במקומות הללו היתרונות הם יותר בתחומי הרגלי עבודה, "ניקיון", היצמדות לנהלים וסטנדרטים ופחות ענין של הברקות. יש כמה היבטים לסיפור אבל זה גם ענין אירגוני וענין של רמות שכר.
הענין המרכזי הוא התמודדות עם תלות. ראיתי לא מעט אירגונים שנפלו חזק. נתקלתי בחיים בלא מעט אנשי פתוח/IT טובים אבל עם אגו מנופח וחוצפה שהירגישו שהשמש זורחת להם מהתחת, ניסו לשמר מעמד (שמגיע כמובן עם הטבות כלכליות משמעותיות), שמרו קלפים קרוב לחזה או יצרו מורכבויות או סביבות יחודיות וגרמו לנזקים מהותיים מאוד. לפעמים זה היגיע להרס של אירגון.
ומענין, דווקא נתקלתי בלא מעט נשים שמסתדרות טוב במקומות "בשלים". אפשר להסביר את זה בכמה דרכים.

בכללי גוגל לא שם. גוגל מנסה לצוד את הטובים ביותר כבר בבתי הספר מעודדת יצירתיות ומשלמת מצוין.

ולגבי הענין השני: והבחור צריך ללכת בדיוק בגלל שזה ינוקא שמתחיל לעשות רעש ואוסף סביבו את כל היעני סקפטים: אני רואה מאבקי שליטה של "רוצים לדחוף לי אישה/סיני/הודי/ישראלי/שטינקר לצוות" ושטויות אחרות. ואגב לא קראתי, שמעתי אותו בראיון. אין לי את המסמך המקורי, חיפשתי ולא מצאתי.

ולגבי השאלות, לא ממש חיפשתי תשובה מהינוקא: נושא צוותים משולבים/מעורבים + לדחוף נשים, משהו ששובר קצת את האחידות/הנאמנות ה"גברית" (סימלי, זה יכול להיות גם נשים) של הצוות זה דבר שלטעמי האישי צריך לנסות להגיע אליו, אבל יכול להיות בעייתי. בלי קשר כל נסיון להצמיד לנשים חוסר יכולת מולד זה ענין טעון משפטית, יגרום נזקים כלכליים (פיצויים והרבה) ואין לו מקום באירגון כמו גוגל.

בגדול הכשלון רשום על גוגל שאולי נכשלו בהגדרה של התרבות באירגון או שלא הצליחו להסביר אותה לינוקא. באינטל הוא היה מקבל שעורי אוריינטציה, לא היה פותח את הפה, לומד בדיוק איך האירגון עובד ולא מבזבז את זמנו לחפש חומר על חוסר היכולת של נשים.
ישן 12-08-2017, 22:33
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתור מי שעובד בפיתוח תוכנה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "It's not about google. Discrimination is not exactly legal"

יצא לי לראות איך שילוב נשים בצוות משפר משמעותית את הדינמיקה בצוות (כולל גם צוות באינטל-ירושלים, שבו רוב העובדים היו חרדים ודתיים).
כך שאני בהחלט יכול להבין את ההגיון מאחורי מניעת מצב שבו הצוותים ההומוגנים אינם מיעוט זניח.

אלא שנשמע שהוא דיבר על משהו אחר לגמרי - על נסיון להפוך את כל הצוותים לכאלו שמשקפים את שיעור המיעוט באוכלוסיה.
בהתחשב בכך שיש בארה"ב הרבה מאוד מהנדסים ממוצא ישראלי, הודי וסיני, ומעט מאוד ממיעוטים אחרים,
ובהתחשב בכך שיש הרבה יותר סטודנטים שלומדים מדמ"ח, לעומת סטודנטיות,
זה נשמע לחלוטין כמו מדיניות נומרוס-קלאוזוס.

מבחינת השפעה על אופי החברה: המשמעות היא עידוד בינוניות כל עוד היא מתאימה ל"שבלונה": העדפה להעסקת סטודנטית בינונית על פני סטודנט מצטיין.
מרגע שזה חורג משיעור זניח של העובדים בחברה - זאת בעיה חמורה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 12-08-2017 בשעה 22:35.
ישן 12-08-2017, 08:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "גוגל ותרבות ה PC"

אם הוא דובר אמת די שפכו פה דלי על גפרור
אבל זה בשביל שיוכלו להגיד שהם צדיקים וכשמדברים את האור אין ניצוצות תועים
שזו צביעות
אבל מצד שני למה לדרוך בערימת חרא הזאת ? נשים זה נושא רגיש, גזעים זה נושא רגיש, אבל בגזעים טיפ טיפה יותר קל לטפל כאשר לא נוגעים במגדרים.
אמריקה מטורללת והתקשורת רק מחכה למקרים כאלה וכמעט מייצרת אותם בשאלות המכוונות שנשאלות.
חופש הדיבור סבבה, אבל לחזור כל פעם לאותה סמטה ללא מוצא ?
אז אלו צבועים וההוא מעצבן והם הבוס אז פיטרו אותו
מהמקרים שלא היו צריכים בכלל לקרות

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 13-08-2017, 03:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם הוא דובר אמת די שפכו פה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אם הוא דובר אמת די שפכו פה דלי על גפרור
אבל זה בשביל שיוכלו להגיד שהם צדיקים וכשמדברים את האור אין ניצוצות תועים
שזו צביעות
אבל מצד שני למה לדרוך בערימת חרא הזאת ? נשים זה נושא רגיש, גזעים זה נושא רגיש, אבל בגזעים טיפ טיפה יותר קל לטפל כאשר לא נוגעים במגדרים.

בגזעים יותר קל לטפל? כן, אם אתה רוצה מהומות ובוזזים ורציחות שוטרים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אמריקה מטורללת והתקשורת רק מחכה למקרים כאלה וכמעט מייצרת אותם בשאלות המכוונות שנשאלות.
חופש הדיבור סבבה, אבל לחזור כל פעם לאותה סמטה ללא מוצא ?

כי ממשיכים לנהוג בפרקטיקות גזעניות, מפלות ופוגעניות.
זה כמו לשאול למה אנשים המשיכו להתנגד לעבדות ולחפור על זה אחרי 1787? דנו בנושא, קיבלו החלטה. זהו. כמה אפשר לבכות על זה? כי על עוד יש עבדות, ראוי להתנגד לה. מי שזה לא מובן מאליו עבורו צריך לעזוב את האינטרנט, לשבת עם עצמו, ולבחון את העמדות המוסריות שלו טוב-טוב.

ישן 13-08-2017, 03:27
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]אם הוא דובר אמת..."

כן בגזעים ללא הבדל מין וגנדר, יותר קל לטפל.
עצוב והזוי אבל נכון.
ושוטרים בארה"ב כבר יש מכל הגזעים , כמובן לפי פיזור הגזעים במדינות השונות.
ועדיין מפריע לי ששואלים איזה סוג אתה בטפסים ממשלתיים וטפסים של המון חברות, כי רוצים להתאים את השרותים לצבע שלך.
לפני ניתוח שעשיתי לא מזמן התקשרו לשאול מה הדת שלי ? די התרגזתי על השאלה החודרנית ומה זה משנה להם ? ואמרו שעדי יהוה למשל מסרבים לעירוי דם ככה שהם צריכים להיות מוכנים להכל.
שזה עצוב למאושפזים עדי יהוה אבל מראה שההתחשבות נמצאת בהרבה מקומות.
סתם אנקדוטה שעיסוק בגזע או דת העלה לי.

התקשורת באמריקה היא הצבועה הגדולה מכולם אבל מקדמת אגנדה חיובית בעיני.
התקשורת הליברלית כמובן.
ולאחרונה הם מנצחים את פוקס ברייטינג, שזה גם אומר משהו.
התקשורת עושה מכל זבוב פיל, אבל בעולם של פילים, לא אכפת לי שלא יהיו זבובים.
זבובים כמו גזענים, לאומנים וכו'.
מה הלכת לעבדות ? יש מספיק נושאים רלבנטים מהמאה האחרונה לחפור בהם

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 13-08-2017, 03:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כן בגזעים ללא הבדל מין וגנדר,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
כן בגזעים ללא הבדל מין וגנדר, יותר קל לטפל.
עצוב והזוי אבל נכון.
ושוטרים בארה"ב כבר יש מכל הגזעים , כמובן לפי פיזור הגזעים במדינות השונות.
ועדיין מפריע לי ששואלים איזה סוג אתה בטפסים ממשלתיים וטפסים של המון חברות, כי רוצים להתאים את השרותים לצבע שלך.
לפני ניתוח שעשיתי לא מזמן התקשרו לשאול מה הדת שלי ? די התרגזתי על השאלה החודרנית ומה זה משנה להם ? ואמרו שעדי יהוה למשל מסרבים לעירוי דם ככה שהם צריכים להיות מוכנים להכל.
שזה עצוב למאושפזים עדי יהוה אבל מראה שההתחשבות נמצאת בהרבה מקומות.
סתם אנקדוטה שעיסוק בגזע או דת העלה לי.

התקשורת באמריקה היא הצבועה הגדולה מכולם אבל מקדמת אגנדה חיובית בעיני.
התקשורת הליברלית כמובן.
ולאחרונה הם מנצחים את פוקס ברייטינג, שזה גם אומר משהו.
התקשורת עושה מכל זבוב פיל, אבל בעולם של פילים, לא אכפת לי שלא יהיו זבובים.
זבובים כמו גזענים, לאומנים וכו'.
מה הלכת לעבדות ? יש מספיק נושאים רלבנטים מהמאה האחרונה לחפור בהם

משהו מהחפירה המטורפת הזאת קשור למה שאמרתי?

ישן 13-08-2017, 11:43
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "גוגל ותרבות ה PC"

נו, גם אם הוא צודק, זה די אוטיסטי לשלוח מייל כזה בתפוצה רחבה ולצפות להתייחסות רצינית.
הוא אמור לדעת איזה סוג של אנשים עובדים בגוגל (SJW) ולצפות שיתייחסו לנימוקים שלו ולא ייכנסו להיסטריה "אנטי-מיזוגנית" מראה על בעייה קשה בהבנת הסביבה החברתית שהוא עובד בה.

הדברים שהוא אמר הם דברים שאנשים כותבים בעילום שם באינטרנט, או באתרים של האלט-רייט, או אומרים אחד לשני בשיחות אישיות שלא לציטוט.
מי ששולח מסמך כזה באופן גלוי לכלל החברה (לא רק בגוגל) מחפש לעצמו צרות.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 13-08-2017, 12:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "נו, גם אם הוא צודק, זה די..."

הוא לא שלח בתפוצה רחבה. הוא שלח לקבוצת ה"סקפטים" בגוגל בשביל לקבל פידבק.

ישן 14-08-2017, 20:30
  rpi rpi אינו מחובר  

השאלה המרכזית: האם זו תרבות PC או לכאורה אסטרטגיה עיסקית?

הבחור "מתלונן" שגוגל מעודדת מגוון (diversity) בצוותים. בנוסף הוא מספר שהוא בכלל התפתח מתחומי ענין שקשורים למדע מדעי ההתנהגות, ביולוגיה ומדע. לא בדיוק איש מחשבים קלאסי.

אז למה גוגל בכלל לוקחת אנשים כאלו לשורותיה?

השיקולים הם שיקולים עיסקיים לחלוטין. ענינה של גוגל להגיע לקהלים גדולים ומגוונים ואחת הדרכים זה לשמור על מגוון כח אדם בשורותיה: צעירים יבינו טוב יותר צעירים, סינים יבינו טוב יותר סינים, ונשים יבינו טוב יותר נשים. זה פשוט, והבחור עצמו מן הסתם חלק מהמגוון.

אבל למה מדעי ההתנהגות וביולוגיה ולמה מגוון אנושי רחב ככל האפשר?

אז כל מה שאכתוב מכאן והלאה זה רק לכאורה. לחלק מהאנשים כאן זה מן הסתם בידיוני/הזוי. לחלק אחר זה כל כך ברור ששכחו לדבר על זה כחלופה ל PC.

בשנים האחרונות עולם טכנולוגיות המידע עובר שינוי כבד והשקעות משמעותיות בתחומי
Deep Machine Learning and Big Data. גוגל היתה אחת החלוצות.

הטכנולוגיה הזו רלבנטית בהרבה תחומים וגם בתחומי הענין של גוגל, למשל בעיניני פרסום ודעת קהל.

רק לסבר את האוזן סין משקיעה מאמצים עצומים. פגשתי סינים שטוענים ש 60% ממהנדסי ה Deep Machine Learning בעולם הם סינים. הסינים מנסים לשאוב אליהם כל פריט מידע. למשל הם מוכרים מצלמות לאתרים גדולים מאוד שיש בהם תנועה עצומה ברחבי העולם. האם ידעתם שהם גם שואבים את המידע אליהם אם לא שמים לב?

כל אתר אינטרנט מנסה היום לזהות דפוסי התנהגות מיקום ומאפיינים נוספים של של הגולשים ולא רק מכתיבה: אם הגולש התמים התעכב לקרוא משהו המערכות מזהות את תחומי הענין של הגולש. כולם מן הסתם חוו את החוויה המשונה שקראת על מטוסים ופתאום אתה מקבל פרסומות על תעופה ב YNET. (אתר פרש דיר באלאק, תעזבו אותנו בשקט). וגוגל כמובן מספקת לכולם את כלי הנתוח...

גוגל לכאורה נוגעת לנו בהכל: כרום, GMAIL, CLOUD, מעבד תמלילים, טלפון נייד, מיקום, מצלמה...

לכאורה גוגל יכולה את כל המידע ממרבית האנשים בעולם (רק לכאורה הרי הם PC) ובאופן תיאורטי הטכנולוגיה מסוגלת לזהות דפוסי התנהגות, מאפינים אתניים ודמוגרפיים, דפוסי אישיות ומאפינים בריאותיים. ומדובר על כמויות עצומות של מידע, הרבה יותר מכל קבוצת מחקר.

לכאורה הטכנולוגיה הזו יכולה לנבא התנהגות ולתקף אותה. למשל, לזהות מאפינים (קול, תנועה, תווי פנים, כתיבה, נתוח טכסט, קריאה) בהתייחס למסרים מסוימים לקבוצת אוכלוסיה מסויימת, להעביר מסרים ישירים או מנוגדים ולבחון את ההתנהגות. אפשר כמובן להשליך לתחומי פוליטיקה ומודיעין אבל זה סתם בדימיון הפרוע שלי. כל מה שצריך זה זמן כסף וכמה מהנדסים ומזה יש לגוגל ופייס בוק ואמזון בשפע.

אז האם האינטרס העיסקי של אירגון שעושה כסף מפרסום לקבוע את דעת הקהל? לא כי זה יהרוג את הביזנס. צריך לעודד תחרות. לשסות את כולם אחד בשני שיהיו חייבים לפרסם בשביל לשרוד.

אבל כמובן שזה דימיוני ורק לכאורה. גוגל בגלל ה PC ישמרו מן הסתם ויזהרו שלא לערבב את העסקים עם העזרה לקהילה בחיפושים

כל פוליטיקאי שמייצר מחלוקת טוב לביזנס. מעורר תנועה באינטרנט.

ביבי ובנט לא צריכים לקנות עיתונים ולבזבז כסף על שאלונים ומכוני מחקר סטטיסטיים. רק לקבל את המידע האמור, לנתח ולשחק.

בקיצר זה לא ענין של PC
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר