לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2017, 18:24
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
ירידה במוטיבציה לשירות ביחידות הקרביות

http://m.ynet.co.il/Articles/5003499

זו עובדה - יש ירידה במוטיבציה לשרות ביחידות קרביות.
סמי פרץ מדה מרקר מציע הסבר בכתבה הבאה:

כמה שווים בוגר 8200, גולנצ'יק - ומי שלא התגייס לצה"ל?

https://www.themarker.com/markerweek/1.4364100

אולי זה משהו אחר? אולי זה משהו שמצביע על שינוי מהותי בחברה הישראלית שקשור להצבעה ברגליים של אלו שרוצים להתרחק מטיפוסים כמו אלאור?

ואולי בכלל היגיע הזמן לצבא מיקצועי קטן וחכם. אולי מדינת ישראל כבר התחזקה דיה שיכולה להרשות לעצמה שאנשים יתגייסו לצבא ויקבלו שכר.

ואולי היחידות הקרביות איבדו מחשיבותן. הן כבר לא משפיעות עיקריות על תוצאות המלחמה והמוקד עבר למודיעין וטכנולוגיה, כאשר גולני/גיבעתי מגיסות אנשים כמו אלאור ונשארו הרבה מאחור.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 19-08-2017 בשעה 18:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2017, 22:22
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אם אתה מחפש ללעוג - אתה זה שמצטיין בחשיבה חד-מימדית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "לעימנואל שילה מערוץ 7 הסברים משעשעים"

כדי לענות על שאלת המוטיווציה, צריך לשאול: איפה המוטיווציה יורדת?
אם עיקר הירידה היא בקיבוצים ובערים-חילוניות-במרכז - הסיבה היא אחת,
ואם הירידה היא בעיקר בהתנחלויות ובערים דתיות - הסיבה תהיה הפוכה.
אם הירידה היא לשירות ביחידות המשרתות הרבה ביו"ש - הסיבה תהיה אחת,
ואם הירידה היא ביחידות מעורבות - הסיבה תהיה הפוכה.

נראה - שנכון לשנה שעברה הבעיה העיקרית היא ירידת מוטיווציה בערים חילוניות-במרכז, ולא בערים דתיות,
בעיר מודיעין למשל - שבעבר הובילה עם מעל 59% גיוס קרבי,
ירדה ל53.5% בשנה הקודמת.
לעומת זאת, המוטיווציה לשרת בחטיבת כפיר (גם החטיבה של אלאור, וגם חטיבה שעסוקה בדיוק באותו בט"ש שמעלילים עליו שמוריד מוטיווציה) עלתה ולא ירדה.
מה שגורם להבנה - שהבעיות אינם "אפקט אלאור" או "זה הכל בגלל הכיבוש", אלא תופעות אחרות.

סביר מאוד למשל - שהתעמולה להגברת המוטיווציה לשרת ביחידות ג'ובניקיות - פגעו ישירות במוטיווציה לקרבי באותן ערים שבהן שירות כזה הוא כרגע קל"ב, אבל בשנים הקרובות, המעבר לנגב יפגע משמעותית באטרקטיביות שלהן,
כך שבטווח הקצר - נגרמת פגיעה, אבל בטווח הארוך המגמה עשויה להיות הפוכה.
כך שהנסיון לקבוע מגמה דווקא בשנים של תהפוכות - מייצר עיוות משמעותי.

לצד זאת, נראה שהמדיניות הנוכחית היא "גול-עצמי" מבחינת המוטיווציה, גם בקרב דתיים,
לא בגלל שהיא מנסה למקסם כח אדם - אלא בדיוק בגלל שהיא לא עושה זאת:
ברגע שהאמצעים להכנסת נשים לצבא מתבצעים תוך כפיית שירות-מעורב על דתיים שהדבר פוגע במוטיווציה שלהם, תוך התעלמות מצרכי כח האדם,
ההשלכות עלולות להוביל לאסון.
לדעתי, הסיבה העיקרית שזה לא משתקף בנתונים משנה הקודמת - היא שמדובר בהתפתחות די חדשה, ולמעשה - כזו שגם נמצאת בדיונים ולא נקבעה סופית,
כך שתיקון הנזקים הפוטנציאלים שכרגע מאוד מדאיגים ציבור רחב - יכול להתבצע בקלות ובמהירות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 19-08-2017 בשעה 22:26.
ישן 20-08-2017, 00:02
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "לעימנואל שילה מערוץ 7 הסברים משעשעים"

הגמל אינו רואה את דבשתו.
אתה מסביר שבעצם הירידה במוטיבציה להתגייס לקרבי קשורה ברצון להתרחק מיחידות ש''מגייסות אנשים כמו אלאור''.כלומר אתה מלביש את העמדה האידאולוגית שלך על המלש''ב הפוטנציאלי,תוך התעלמות ברורה מדעת הקהל כפי שבאה לידי ביטוי בסקרים ועוד מעז ללעג לעמנואל שילה שעושה בערך את אותו הדבר,אולי אפילו בצורה יותר סבירה ממך...משעשע...

החברה בישראל פשוט נהיית אינדיבידואליסטית ונהנתנית יותר ויותר,הנכונות להקריב ולהשקיע למען מטרות מופשטות פוחתת והולכת והנוער,בכללי,נהיה מפונק יותר.הבעייה היא לא בערכים שמאלניים/פמיניסטיים/דתיים אלא בחוסר ערכים בכלל.
ייתכן שבעייה נוספת היא הריבוי של מסלולי ''הקומנדו'' למיניהם. יחידות עילית כגון סיירת מטכ''ל,שייטת,שלדג ו669.חטיבת קומנדו שלמה שמורכבת מארבעה יחידות מיוחדות. מסלולים קרביים מיוחדים כמו קורס טייס וקורס חובלים. יחידה מיוחדת ב8200,יחידה מיוחדת בתותחנים,יחידה מיוחדת בהנדסה ושתי יחידות מיוחדות בשריון.והמכה בפטיש - גדוד סיור שלם לכל חטיבת חי''ר.אני לא מומחה אבל אני תוהה האם אפשר לשאוב ולשאוב כח אדם איכותי בלי סוף לכל מסלולי הקומנדו למינהם בלי - א. לרוקן את היחידות הרגילות בחי''ר ובטח בהנדסה ובשריון מכמויות גדולות של חבר'ה איכותיים שספק אם יש להם תחליף. ב. לפגוע קשה ביוקרה ובגאוות היחידה של הגדודים שהופכים למעשה לסוג ב'.
ישן 20-08-2017, 05:45
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
לא מנסה ללעוג, לא הצגתי את האידיאולוגיה שלי, ואין לי מושג למה יש ירידה במוטיבציה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הגמל אינו רואה את דבשתו. אתה..."

א. התמונה כפי שהוצגה בדה-מרקר מקוממת. וזה גם נכון שבחור שמסיים שרות ב 8200 ויוצא לשוק העבודה "מסודר" בעוד בחור אחר שדומה לו

ב. אז במקרה דיברתי עם אחד כזה לפני כמה שבועות, ששורף 4.6 שנים, גם מסכן את חייו, גם מבלה במחסומים ורב עם כולם וגם מתגלגל לגדוד וצריך להסתדר עם אנשים לא מקצועיים כמו אלאור שיורים מתי שבא להם ומשמשחירים לו את החיים, מה שלא קורה בגדס"ר בדיוק כמו שאמרת. ואחרי השחרור הוא צריך מכינה כי עברו שנים ולא בדיוק זוכר. אז אחד כזה, איכותי ביותר, מתעייף ולא יחתום וגם לאחיו הוא יגיד "שמע חבל על הזמן". ואין לי מושג אם זו הכללה וסיבה לסטטיסטיקה המדאיגה. אבל רשמתי כאפשרות, אולי?

ב. וגם דיברתי עם איזה חייל אמריקאי, חמוד שעומד להשתחרר אחרי 4 שנים: והוא סיפר על התנאים לרבות משכורת, לימודים חינם, מגורים וקיצבה מסוימת בזמן הלימודים, וביטוח רפואי לתמיד. וסיפרתי לו על הדילמה אז הוא אמר שבישראל משוגעים, תנו לקרביים כסף ותנאים ותראו שהכל מסתדר. אולי? לא יודע אם אפשרי ונכון, אבל יש כאן חוסר צדק מסוים.

ג. ובאמת אין לי מושג מה הפתרון, בגלל זה זה כאן. ונכון שצריך לנתח ai22

ד. ובטוח אין קשר לגיוס חיילות או שהשמאל מדבר על הכיבוש. זו סתם מן מנטרה קבועה לא רלבנטית

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 20-08-2017 בשעה 05:47.
ישן 20-08-2017, 06:29
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "לא מנסה ללעוג, לא הצגתי את האידיאולוגיה שלי, ואין לי מושג למה יש ירידה במוטיבציה"

א.כתבת במפורש שאולי הירידה באחוזי הגיוס לקרבי נובעת מהצבעה ברגליים של אנשים שרוצים להתרחק מחיילים כמו אלאור אזריה.על כך אמרתי שבהתחשב בסקרים שמראים תמיכה גדולה באלאור זה לא סביר,מה גם שאזריה דווקא הוגדר כחייל מצטיין לפני אותה תקרית אומללה.
ב. לדעתי הירידה בשיעורי הגיוס קשורה לתהליכים חברתיים עמוקים ולא לכל מיני שערוריות שהיום עושים מהן כותרות ומחר עוטפים בהן דגים. הניתוח שלי,ואני כמובן מביא בחשבון שאני טועה,הוא שיש תהליך של אינדיבידואליזם קיצוני הולך ומתגבר במדינה בכלל ובנוער בפרט. כשאתה מוסיף לזה את העלייה ברמת החיים,האורבניזציה,והעובדה שסך הכל אנחנו כבר לא חיים,או לפחות לא מרגישים שאנחנו חיים,תחת איום קיומי - אפשר להבין למה אנשים פחות רוצים להגיע לקרבי.
ג. מה שאגב מדאיג אותי הוא שהירידה במוטיבציה לשירות קרבי לפני הגיוס עלולה להיות רק קצה הקרחון. אם כל כך הרבה בני נוער מחליטים בדעה צלולה,כשהחיים יפים והכל נח,שקרבי זה לא בשבילהם,כמה מהם מסמנים במנילה מוטיבציה גבוהה ללוחמה כי נשק נראה להם מגניב אבל יישבר להם אחרי שבועיים של שגרה משעממת וסיזיפית בטירונות או גג אחרי שתי סגירות רצופות בקו?
ד.מתן הטבות חומריות יעזור לדעתי בעיקר להוציא עוד אנשים טובים לקבע,אבל אתה חייב שתהיה לך קבוצה גדולה של כמה שיותר של אנשים שיעשו הכל כדי לסיים לפחות שלוש שנים כלוחמים. אם בשביל כמות גדולה מידי מהלוחמים ''לרדת לג'וב'' תהיה בכלל אופציה שעומדת ברצינות על הפרק אם קשה אז אנחנו בבעיה.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 20-08-2017 בשעה 06:32.
ישן 20-08-2017, 07:50
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לתהליכים האינדבידואליסטים - יש יתונות ויש חסרונות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "א.כתבת במפורש שאולי הירידה..."

ספיציפית לגבי אטרקטיביות הג'ובניקיות הקל"בית - היות ומדובר בתופעה שמשתנה כעת דראסטית, ומפסיק להיות קל"ב, מה שמוביל לכך שהצבא מייחצן אופציות אלו - קשה להתייחס לתופעה זו כ"מגמה" ברצינות.
הצבא - הרי יכל להימנע מיח"צ אלו, ולהפחית את מגמת ה"אינדבדואליזציה, ויש לו סיבות טובות - לא לעשות כך.

לגבי אלאור אזריה - התופעה חלוקה על פני מגזרים שונים.
לצד פטריוטיות עיוורת המובילה לתמיכה עיוורת,
אם מדובר במוטיווציה של חילונים-מהמרכז לשרת ב"כפיר", תופעות מכוערות של התעלמות מפקודות ומה שנראה כמו "אווירה" העדפת כהניזם על ציות לפקודות - יבריח הרבה אנשים מהחטיבה,
ומהצד השני - אם מישהו מתגייס לחטיבה כדי להרוג ערבים - העדר הגיבוי יפחית את המוטיווציה שלו.
אלא שנראה - שבשני המקרים זו לא המגמה אלא להפך.
ובעצם הפופולריות של "כפיר", מאפשר להם לבצע את רוב הבט"ש, ולהשאיר את שאר הקרביים - עם הרבה פחות חיכוך עם האוכלוסיה.
מה שאומר - שכל הטיעונים הנוגעים לאזריה קורסים זה אחר זה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
ד.מתן הטבות חומריות יעזור לדעתי בעיקר להוציא עוד אנשים טובים לקבע,אבל אתה חייב שתהיה לך קבוצה גדולה של כמה שיותר של אנשים שיעשו הכל כדי לסיים לפחות שלוש שנים כלוחמים.
הרבה מעבר לזה,
אם עד היום (וכולל) ג'וב אמר קל"ב, בשנים הנוכחיות ג'וב אומר להתחיל קל"ב ולסיים בנגב.
עצם המעבר - גורם למדינה להשקיע ביח"צ, כי הרבה פחות ברור כמה קל יהיה לשמר את שיעורי הפופולריות הגבוהים של אותן יחידות, כשפער תנאי השירות - מצטמצם.

מתן שיפורים חומריים - אינו צריך להיות עיוור, אלא להפך - לתגמול בחובה ומאפייני השירות יש קשר הדוק עם המוטיווציה לסיים שירות בתפקיד.
משמע - אם יש בעיה לגייס קצינים - הפיתרון הוא להשקיע יותר בתגמול הקצונה הצעירה,
ואם יש בעיה לגייס קרביים - יש להשקיע יותר בתגמול ותנאי השירות שהקרביים זוכים להם.

יש לי למשל חבר שהתגייס לתפקיד טוב בתותחנים, היה צריך לחתום קבע ראשוני - ובגלל תנאי השירות הנוחים יכול לחסוך את כל כספו, הוא מתכנן להאריכו.
אני - ששירתי בבסיס שבו המצב היה הפוך וראיתי את כל חותמי הקבע מכלים את כל משכורתם עקב תנאי השירות הגרועים - ראיתי בחתימה כזו שיגעון.
כך שלתנאי השירות - יש קשר הדוק למוטיווציה.
ישן 19-08-2017, 21:56
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "ירידה במוטיבציה לשירות ביחידות הקרביות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
סמי פרץ מדה מרקר מציע הסבר בכתבה הבאה:

כמה שווים בוגר 8200, גולנצ'יק - ומי שלא התגייס לצה"ל?

https://www.themarker.com/markerweek/1.4364100
אחד המאמרים המטופשים בתקשורת שקראתי זה מספר ימים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
ואולי בכלל היגיע הזמן לצבא מיקצועי קטן וחכם. אולי מדינת ישראל כבר התחזקה דיה שיכולה להרשות לעצמה שאנשים יתגייסו לצבא ויקבלו שכר.
אבל לא מטופש כמו זה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
ואולי היחידות הקרביות איבדו מחשיבותן. הן כבר לא משפיעות עיקריות על תוצאות המלחמה והמוקד עבר למודיעין וטכנולוגיה, כאשר גולני/גיבעתי מגיסות אנשים כמו אלאור ונשארו הרבה מאחור.
ובטח שלא מטופש כמו זה.

אולי ליגיל ולביטיס יהיה כוח להתעסק עם הטמטום הזה.
לי הספיק "היחידות הקרביות לא משפיעות עיקריות על תוצאות המלחמה" ו"סייבררררררררררר".

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר