לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2017, 18:29
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "פיתוח אפליקציות - מה מומלץ ללמוד?"

אתה לא נותן מספיק פרטים אז קצת קשה לעזור לך.

פרטים שיכולים לעזור ומן הסתם תצטרך בקורות חיים אלו פרטים כמו: כמה ניסיון? מה עשית? סביבות פיתוח? בסיסי נתונים? מערכות הפעלה? האם הנדסאי מחשבים?

תתיחס לנושאים שאתה יודע לעומק. לא דברים שעברת לידם וראית בגדול.

תחת ההנחה שאתה מתחיל והרקע שלך ממוקד כרגע בלימודי הנדסאי מחשבים ורקע עמוק בפתוח ווב (אני מניח MYSQL,HTML, JS, CSS, PHP) . הייתי מציע לך לחפש עבודה במקום שמשלם יותר טוב משום שיש הרבה אירגונים שמושקעים בסביבות הללו. ולהתעמק בידע יותר תשתיתי לפתח את תחומי ההנדסאי:
לינוקס, SQL, NON SQL DB, WINDOWS SERVER, JAVA התקנות וקונפיגורציה של הדופ

למשל מכר שלי, הנדסאי מחשבים התייאש מפיתוח בחברות קטנות. שינה כיוון ל ORACLE DBA ועוסק בזה הרבה מעל 10 שנים ומרוויח מעל 30 . תחומים דומים: IBM על תחומיה השונים, SAP,...

אם אתה בתחילת הדרך הייתי ממליץ לך לנסות להגיע לאירגון גדול שמשקיע בעובדיו. המשכורת ההתחלתית פחות חשובה. יותר חשוב נסיון יחד עם לימודים. גם אפליקציות מובייל במקומות כאלו זה דבר נחמד.

תזכור שלחברות קטנות או סוחרי גולגלות אין אינטרס לפתח את העובדים. אבל אם הלכת לשם חשוב שיהיה ארכיטקט או קבוצות מפתחים שמשתפים פעולה שתוכל ללמוד מהם. לימים תהיה כמותם ותרוויח כמוהם.

תזכור שבז וורדס ואופנות של סביבות פתוח משתנים במהירות. למשל לפני כמה שנים היה רובי. היום תמצא הרבה גופי תוכנה שהעבירו מוקדים לפייטון. בסופו של דבר ארגונים מושקעים בסביבות פתוח להרבה זמן ושם יש עבודה למכביר.

אם אתה בתחילת הדרך חשוב לזכור שפתוח אתרים בווב זה לא כל העולם. הרבה אנשי מחשבים עובדים בתחומים מאוד מגוונים.

לפעמים עדיף להתעמק בנישה. למשל elasticsearch, microstrategi . אם מצאת מקום עבודה שגם מכשיר בנישות הללו אפשר בהמשך לעשות הרבה מאוד כסף בפתוח, שירותי התקנה, ייעוץ וקונפיגורציה.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 15-08-2017 בשעה 18:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2017, 21:25
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אתה לא נותן מספיק פרטים אז..."

שנה ניסיון, קצת יותר, כי עבדתי קצת כפרילאנסר איזה חודשיים שלושה לפני, (לא שנשאר משהו להראות בקו"ח ככה שאני לא יודע כמה זה רלוונטי, בכל מקרה זה לא היה מקצועי).

עובד עם html css js jq ember.js php laravel sql בשוטף.

לגבי תחומים שהמלצת להתפתח בהם,
1) JAVA , פיתוח לאנדרואיד או צד שרת?
2) לא עדיף ללמוד רק לינוקס כי זה יותר נפוץ? או שגם ווינדוס סרבר נפוץ?
לגבי SQL אני יודע, אמנם אני עדיין עובר קורסים במכללה שמלמדים אותי דברים, אבל הבנתי שאין מקור אחר באינטרנט שמלמד SQL לעומק. (לפחות בסביבת mysql)

לגבי להגיע לאירגון גדול, הבעיה שרובם דורשים שנתיים שלוש ניסיון , וגם אז כיוון שאין התפתחות כל כך בחברה שאני עובד בה אני מרגיש שזה לא יהיה מספיק שאני אגיע לראיון
אפילו code review לא עושים אצלנו

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 16-08-2017, 02:35
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "שנה ניסיון, קצת יותר, כי..."

להלן רשימה להתחלה :
- לינוקס בלי שום ספק יותר חשוב. אבל הרבה אירגונים שואלים על הבנה באקטיב דיירקטורי ו LDAP
- חשוב להכיר כלי אחד לפחות של קוד קונטרול. להכיר לעומק IDE רוב המקומות שאני מכיר משתמשים ב http://www.eclipse.org/d/. להבין ברמה עקרונית את ענין קונפיגוריישן מנג'מנט. לא יודע אם בחברה קטנה ולימודי הנדסאי זה קיים.

- תכיר את https://www.docker.com/ או סביבה וירטואלית אחרת ותוריד ORACLE EXPRESS. שם תוכל ללמוד SQL לעומק. יש גם VM של ORACLE עם DBMS מותקן. לא בדקתי את זה לאחרונה אז לכבודך ביקרתי באתר שלהם והוא השתנה מאוד אז אין לי לינק. תחפור קצת ותמצא בטוח. אפשר גם PostgreSQL.

- צריך להכיר ולנסות NOSQL. אולי מונגו

- כדאי מאוד להכיר לעומק REST API. לתרגל עם ה ORACLE. כדאי להבין XML
- בגלל שאתה מפתח ווב ואוהב לפתח הייתי אומר שכדאי להעמיק בקיאות במשפחת
nodejs AND AJAX JQUERY JS.
-
- כדאי להכיר פיצ'רים מיוחדים של HTML 5. זה מאמץ קטן למישהו שעובד בסביבה ויש לזה ביקוש.

- מקומות שאני מכיר עובדים הרבה ב REACT ו FIREBASE

אתה לא מספר מיקרים אז אי אפשר לדעת מה הנסיון התהליכי / סוגי אפליקציות (פיננסי? לוגיסטי? רשתות חברתיות? CRM? ממשקים עם כרטיסי אשראי?). אז אני מניח שאין.

רצוי להתאמן בסיפורי מקרה תהליכים, זרימה, ותאורי תהליך. איך אתה מעביר לפיתוח? צריך להתאמן בנתוח מודל נתונים, מודלי אובייקטים ניתוח ישויות ומבנה טבלאות. כ"כ להקפיד על TDD (אני מניח שלמדת ואתה עובד ב OOP). אם משהו חסר מרשימה זו אז לשבת ללמוד ולהתאמן.

אנגולר בעיתית. במעבר בין גירסה 1 ל2 היו בעיות והיה צריך הרבה פיתוח כך שאירגוני פיתוח נרתעים. אני אישית הייתי מחכה לראות שיהיו כמה שנים של שידרוג מוצלח בין גירסאות.

כל מה שקשור לעבודה עם טקסט. REJEX

- אם אפשרי, כשאתה בעבודה תעשה לך מנהג להתעמק בכל טכנולוגיה שאתה נוגע בה. תשקיע 30% מהזמן בלימוד. מנהלים לא אוהבים את הטריק הזה ולא פעם הייתי מתעצבן שמעכבים לי עבודה, אבל לאנשים שנקטו בשיטה הזו זה עזר מאוד. אחרי שנים אף אחד לא זוכר שעשו לי בלגן חוץ מתלוש המשכורת שלהם שהשתפר פלאים.

- יכולת חשובה לאנשי פיתוח זה ללמוד ולעבור לטכנולוגיות חדשות. זה החלק המעצבן וכדאי להתאמן. זה נובע מהרבה סיבות. אפשר לראות היום אפליקציות שמבוססות על המון סביבות פתוח שונות ומוצרי OPEN SOURCE ומשקיעים יותר ב API ואינטגרציה. בכל אחד צריך יכולות מגוונות: פיטון, ג'וה, C, C++, ועוד ועוד. מגדל בבל. אם יש טכנולוגיה חדשה בעבודה קפוץ על המציאה ו"תתנדב" לעזור. זה מבטיח הרבה תסכול והרבה התקדמות.

- ללמוד מאחרים בעבודה. רוב הידע עובר מפה לאוזן וזה הכי מהיר והכי קל. חשוב להיכנס לקוד של אחרים ולהבין למה עשו את מה שעשו.

זו רשימה קצרה והתחלתית.ספר איך אתה מתקדם ועדכן אם צריך עוד רעיונות. אתה רק שנה ניסיון ועדין סטודנט. צריך סבלנות.
ישן 15-08-2017, 19:51
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
ההתחלה שלך לא טובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "פיתוח אפליקציות - מה מומלץ ללמוד?"

אתה הנדסאי לקראת שנה שניה - ולפי מה שראיתי, משכורות של FULL STACK הן לא רעות בכלל,
הבעיה היא - שהמקצוע הזה דורש הרבה תת-התמחויות, ולפי מה שהבנתי רוב האנשים בתחום מתמחים בסט קטן מהם, ואז הולכים ומתמקצעים בהדרגה לפי צורך.
כך שאם אתה מציג את עצמך כFULL STACK ויש לך יכולות בינוניות בחלק מהכשירויות, לצד חיסרון בתואר - זאת תהיה הבעיה: חלק גדול מדי ממי שאתה מתמודד מולו נראה טוב ממך ולך קשה להתבלט.

לכן השאלה היא: האם אתה אוהב מה שאתה עושה?
ומה מהדברים שאתה עושה אתה הכי אוהב?
אם אתה אוהב כל מה שאתה עושה תסתכל ברשימות דרושים - כדי לראות מה היכולות שחסר לך, ותמיך בFULL STACK.

יש אצלנו עובד בFULL STACK, שמרוויח ממש לא רע, וגם לו אין תואר.
הוא יודע טוב JS, בשני הצדדים, והרים את הסרבר והדאטאבייסים שלנו מאפס אחרי שלפניו היה לנו מישהו שעשה המון רושם, אבל הסרבר היה ספגטי מבוגג ובלתי שמיש והיה צריך לכתוב מהתחלה.
בצד של הקליינט הוא היה פחות טוב, ועדיין למד והרים אתר ואפליקציה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nati323
היי, אני עובד בחברה כ full stack web והמשכורות לא משהו, גם בחברות אחרות (אין לי תואר, סה"כ הנדסאי לקראת סוף שנה שנייה)
מה הוותק שלך?
אם יש לך פחות מ3 שנים בחברה - אולי כדאי לך להישאר רק כדי שיהיה לך משהו יפה בקורות החיים. נסיוןן והמלצות זה חשוב לא פחות מתואר.
ישן 15-08-2017, 21:17
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ההתחלה שלך לא טובה"

אני אתחיל מהסוף, יש לי וותק רק של שנה, (החודש הזה זה היה שנה), בחברה קטנה בצפון, אולי בגלל זה המשכורות קצת נמוכות.

אני אוהב מאוד לפתח, זה מעביר לי את הזמן ולפעמים אני עושה את זה גם בזמני הפנוי אחרי העבודה, זה מעניין אותי.
בעיקרון הפיתוח שאני מחשיב זה php ו js , אבל זה לא יותר מדיי דברים מפוצצים, מקסימום יוצא לך לעבוד עם API או קצת שאילתות (SQL), לא משהו רציני, לכן אני גם מרגיש שאני לא צובר ממש ניסיון תעסוקתי.
ניסיתי לבקש מהבוס קצת משימות אחרות על מנת להתפתח והוא שאל אותי במה אני מעוניין, אבל אני לא יודע מה אפשר לבקש, מה יהפוך אותי למתכנת טוב? שאני אוכל אחרי זה ללכת לחברה ולהגיד אני יודע PHP טוב.

לגבי המתכנת שהצגת, אמנם אני יודע js , לא מכיר את כל השפה על בורייה, לא יוצא כל כך להתעסק עם כל השפה כאשר אתה עובד עם spa frameworks, וגם כמו שציינתי למעלה, המשימות פחות או יותר אותו דבר, אין יותר מדיי תחכום.

לגבי ה SPA FRAMEWORKS, אני כרגע מפתח ב EMBERJS אבל זה לא כל כך נפוץ, התחלתי ללמוד ANGULAR 4 אבל גם זה אני מתלבט אם זה כדאי כי אולי כולם מפתחים ב 2 או ב 1.

בכל מקרה, האם תוכל להמליץ על טכנולוגיות להתמקד בהם? אתרים שמלמדים best practice לגבי הטכנולוגיות האלו?

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר