לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2016, 20:05
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
עריקים עליך צה"ל

באשכול הזה נעשה אתנחתא קצרה מהדיונים האינסופיים על מטוסים,צוללות,טנקים,טילים ושאר כלי המשחית.
נדבר על כ"א, אבל לא על טייסנו הגיבורים, לא לוחמי הקומנדו עם הסכין בין השיניים, לא חיילי הגדודים שמהווים את עמוד השידרה של הכוח הלוחם בצבא וגם לא על תומכי הלחימה ונותני השירותים - כולם ללא יוצא מין הכלל מוערכים ומכובדים.

הפעם נדבר על אותם אנשים בשולי החברה שהחליטו לקום וללכת, האנשים האלה שבדרך כלל לא זוכים לאשכול עליהם..

אתחיל בסיפור אמיתי מהימים האחרונים שינסה להמחיש את נושא האשכול:
הוא רק בן 19 וכבר רכש אופנוע, זיכרון דברים קצר והעברת כסף - בלי טסט, בלי ביטוח, בלי קסדה ובלי רישיון נהיגה.
נסיעה מהירה ופרועה ולפתע ניידת משטרה שעוצרת כלי רכב לבדיקה שגרתית, נבהל וברח להם, פתחו במרדף אחריו וקראו להצבת מחסום.
אחרי כמה דקות הגיע למחסום, נבהל, ניסה לפרוץ את המחסום, התבלבל והתהפך.
ניגשו אליו באקדחים שלופים, ראו נער מבולבל ומפוחד, בדיקה מהירה במחשב והתברר שהוא עריק מצה"ל כבר בפעם הרביעית.
טלפון באמצע הלילה, האימא בידיים רועדות עונה כשהלב שלה מנבא את הרע מכל, "הבן שלך עצור!" - היא נרגעת.
משטרה צבאית לקחה אותו לכלא 4, שיפוט מהיר והוא בפנים.

איך זה שהמערכת מאפשרת לחייל להיות עריק בפעם הרביעית? הרי לצו ראשון לא הגיע מעולם, גם כשחיילות מיטב הלכו אליו הביתה (כן, מיטב שולחים חיילות לכל מיני מלש"בים שלא מגיבים לצו ראשון) וגם כשמיטב כבר התייאשו והעבירו את התיק שלו למ"צ.
התגייס כי חוליית לוכדי עריקים תפסה אותו כשניסה לברוח באמצע הלילה בקפיצה מהחלון, ברח מהבקו"ם והתסתתר אצל הסבתא, תפסו אותו עוד פעם ושוב חלילה.
בפעם השלישית שברח זה שוב היה מהבקו"מ, אחרי שישב בכלא 4 זמן מה והבטיח לשופט שיהיה חייל טוב, הוא הגיע לבקו"מ לשיבוץ, חיכה שעה ולא קראו לו אז הלך.
חודשיים נהנה מהחופש, רכש אופנוע בכסף שלקח מהוריו ונתפס כאמור, עכשיו הוא בפנים.
השאלה מה הלאה? למה בדיוק הצבא מצפה? משקיע בו עוד פעם ועוד פעם כשהוריו כבר התייאשו וסרבו לממן לו עו"ד, האם אמרה "הוא בכלא, לפחות הוא לא על הכביש מסכן את החיים שלו.."

צה"ל מגייס מלש"בים ע"פ חוק שירות ביטחון המאפשר לשרהב"ט/צה"ל לתת פטורים מכל מיני סיבות
http://main.knesset.gov.il/Activity...witemid=2001386

עריקות ע"פ הפצ"ר
http://www.law.idf.il/942-4692-he/Patzar.aspx

באשכול הזה אפשר ורצוי להביא לא רק דוגמאות שליליות, אלא גם איך ההתעקשות על החייל גרמה לשינוי אצלו ובסוף הוא כן הפך לחייל טוב ומועיל ובהמשך לאזרח טוב.

כתבה עם וידאו על לוכדי עריקים
http://www.mako.co.il/pzm-magazine/...rtner=interlink

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2016, 21:48
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "עריקים עליך צה"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
באשכול הזה נעשה אתנחתא קצרה מהדיונים האינסופיים על מטוסים,צוללות,טנקים,טילים ושאר כלי המשחית.
נדבר על כ"א, אבל לא על טייסנו הגיבורים, לא לוחמי הקומנדו עם הסכין בין השיניים, לא חיילי הגדודים שמהווים את עמוד השידרה של הכוח הלוחם בצבא וגם לא על תומכי הלחימה ונותני השירותים - כולם ללא יוצא מין הכלל מוערכים ומכובדים.

הפעם נדבר על אותם אנשים בשולי החברה שהחליטו לקום וללכת, האנשים האלה שבדרך כלל לא זוכים לאשכול עליהם..

אתחיל בסיפור אמיתי מהימים האחרונים שינסה להמחיש את נושא האשכול:
הוא רק בן 19 וכבר רכש אופנוע, זיכרון דברים קצר והעברת כסף - בלי טסט, בלי ביטוח, בלי קסדה ובלי רישיון נהיגה.
נסיעה מהירה ופרועה ולפתע ניידת משטרה שעוצרת כלי רכב לבדיקה שגרתית, נבהל וברח להם, פתחו במרדף אחריו וקראו להצבת מחסום.
אחרי כמה דקות הגיע למחסום, נבהל, ניסה לפרוץ את המחסום, התבלבל והתהפך.
ניגשו אליו באקדחים שלופים, ראו נער מבולבל ומפוחד, בדיקה מהירה במחשב והתברר שהוא עריק מצה"ל כבר בפעם הרביעית.
טלפון באמצע הלילה, האימא בידיים רועדות עונה כשהלב שלה מנבא את הרע מכל, "הבן שלך עצור!" - היא נרגעת.
משטרה צבאית לקחה אותו לכלא 4, שיפוט מהיר והוא בפנים.

איך זה שהמערכת מאפשרת לחייל להיות עריק בפעם הרביעית? הרי לצו ראשון לא הגיע מעולם, גם כשחיילות מיטב הלכו אליו הביתה (כן, מיטב שולחים חיילות לכל מיני מלש"בים שלא מגיבים לצו ראשון) וגם כשמיטב כבר התייאשו והעבירו את התיק שלו למ"צ.
התגייס כי חוליית לוכדי עריקים תפסה אותו כשניסה לברוח באמצע הלילה בקפיצה מהחלון, ברח מהבקו"ם והתסתתר אצל הסבתא, תפסו אותו עוד פעם ושוב חלילה.
בפעם השלישית שברח זה שוב היה מהבקו"מ, אחרי שישב בכלא 4 זמן מה והבטיח לשופט שיהיה חייל טוב, הוא הגיע לבקו"מ לשיבוץ, חיכה שעה ולא קראו לו אז הלך.
חודשיים נהנה מהחופש, רכש אופנוע בכסף שלקח מהוריו ונתפס כאמור, עכשיו הוא בפנים.
השאלה מה הלאה? למה בדיוק הצבא מצפה? משקיע בו עוד פעם ועוד פעם כשהוריו כבר התייאשו וסרבו לממן לו עו"ד, האם אמרה "הוא בכלא, לפחות הוא לא על הכביש מסכן את החיים שלו.."

צה"ל מגייס מלש"בים ע"פ חוק שירות ביטחון המאפשר לשרהב"ט/צה"ל לתת פטורים מכל מיני סיבות
http://main.knesset.gov.il/Activity...witemid=2001386

עריקות ע"פ הפצ"ר
http://www.law.idf.il/942-4692-he/Patzar.aspx

באשכול הזה אפשר ורצוי להביא לא רק דוגמאות שליליות, אלא גם איך ההתעקשות על החייל גרמה לשינוי אצלו ובסוף הוא כן הפך לחייל טוב ומועיל ובהמשך לאזרח טוב.

כתבה עם וידאו על לוכדי עריקים
http://www.mako.co.il/pzm-magazine/...rtner=interlink

מזכיר לי את התמיהה בכל פעם ששומעים על עוד רוצח שרצח בכביש ומסתבר שיש לו 100 הרשעות אבל עדיין נוהג על סמיטריילר.
רק שבניגוד למשטרה ולמערכת המשפט שאמורים להסיר איומים שכאלה מחיי היומיום שלנו, בצבא הנסיבות הן שונות ולדעתי, זו סתם עקשנות של המערכת.
מניח שבמצבים כאלה, לצבא ברור שרוב הסיכויים שחייל כזה לא ייתן תועלת למערכת. נכון, שומעים על מקרים שחייל היה "ברדקיסט" ועבר שינוי של 180 מע' בפנים.
זה עניין של מזל רנדומלי, בטוח שיש לא מעט שכמותו ובסופו של דבר, לצבא אין כוח\ רצון\ משאבים להתעסק עם כל משתמט\ מתחזה לעילוי בתורה\ סתם עריק מרצון כי זה יהיה מאבק אינסופי שיצריך משאבים אדירים.
אז משחקים חתול ועכבר עד שנמאס. לפעמים יש מזל ורשות זו או אחרת תפסה את השלל בשבילך, לפעמים פשוט מישהו באכ"א התעורר במצב רוח קרבי ויצא למסע ציד.
ישן 23-10-2016, 22:24
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "[QUOTE=Fang]באשכול הזה נעשה..."

מה שאני מכיר מגיע מהנסיון האישי שלי עם חיילים מהסוג המוזכר בדברי הפתיחה של Fang (ובעיתיים בהרבה). אמנם מלפני כ-20 שנה אבל אני ממש לא בטוח כמה השתנה בצבא בהקשר הזה מאז מבחינת הגישה הכוללת.

צה"ל עשה בזמנו (כאמור אני לא יודע בדיוק מה המצב כיום אבל אני מעריך שלא מאד שונה) מאמץ לגייס אוכלוסיות בעיתיות ולנסות להעביר אותן הכשרה במסגרת טירונות ושירות כשהמטרה היא גם שילוב במסגרת הצבאית לטובת הצבא (על הנייר) וגם - לפחות ברמת החזון - סוג של שיקום חברתי (גם אם לא נקרא כך רשמית).

כמי שעבד עם החיילים הללו במשך חלק לא מבוטל מהשרות דעתי - ואתם מוזמנים לחלוק עלי אבל אני כאמור עבדתי איתם ישירות לא מעט זמן - שבגדול מדובר בפרויקט מיותר לחלוטין, בזבזני וכזה שצה"ל לא היה צריך לקחת על עצמו.

כן אני מכיר לא מעט סיפורים של נערים שהשירות דווקא הציל אותם (חלק עברו גם תחתי ממש - היו אפילו חיילים שהודו לי או זכרו אותי שנים אחרי) ועדיין כשבוחנים את כמות המשאבים שצה"ל השקיע בפרויקט השיקומי הזה לעומת מה שהצבא (ואם ממש תרצו להיות רחבי אופקים אז אפילו החברה והמדינה) קיבלו בתמורה - התוצאה לדעתי רחוקה מאד מלהיות שווה.

אין לי מספרים - ובכל מקרה מה שהיה אז לא בהכרח תקף כאמור היום. אבל הרוב המוחלט של החיילים איתם עבדתי לא סיימו צבא. חלק גדול מאד מהם בילה הרבה מאד זמן בכלא (אישית היה לי הכבוד המפוקפק להוביל חלק מהם לשם), הם חייבו העסקה של צוות מפקדים עצום במשרה מלאה לטירונות ממושכת מאד ממנה רובם לא הרוויחו כאמור כמעט כלום (ולא מעט גם לא סיימו). בעיות הת"ש וההתעסקות בנושא הת"ש בקבוצה הנ"ל הייתה פי כמה וכמה מעל ומעבר לכל קבוצת חיילים אחרת והכי חשוב לדעתי - התפוקה שהצבא ראה בסופו של דבר מהחיילים האלו (מהמעט שבכלל סיימו צבא או שירתו פרק זמן משמעותי כלשהו) הייתה מועטה ביותר.

אז יש שיגידו שהצבא הוא עדיין כור ההיתוך, שלצבא יש גם מטרות חינוכחיות וערכיות. אני כופר בתפיסה הזאת - בוודאי לנוכח ההשקעה העצומה ובעיני פשוט חסרת התכלית. כ"א שעסק בניסיון הסזיפי להציל את החיילים הללו היה כ"א איכותי מאד - כ"א שבקלות היה יכול לשמש בתפקידים פיקודיים משמעותיים אחרים בצבא עם תרומה אמיתית לבטחון המדינה. את התקציבים לפרויקט בוודאי היה ניתן לנצל טוב יותר במקומות אחרים.

ומה באשר לחיילים - שחלקם הגיעו לאחר נפקדות וחלקם הפכו נפקדים או עריקים במהלך השירות - צה"ל צריך לקחת החלטה אמיצה ולהגיע למסקנה שאנשים שמוכנים לשבת חצי שנה ויותר בכלא בשביל לא לשרת אינם מתאימים לשירות צבאי. להפסיק להפעיל מערכת יקרה ובזבזנית בשביל להכריח אותם לבצע שירות צבאי לא אפקטיבי שעולה לצבא יותר משמספק לה ערך ולשחרר אותם על סעיף חוסר התאמה (או כל סעיף רלוונטי אחר) ובא לציון גואל.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 23-10-2016, 22:27
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לא תמיד זה כזה פשוט

כשהייתי בקורס שיטור אי-אז בתחילת הסדיר, סופחנו לפני סיום הקורס לבסיס מ"צ שנלר ז"ל. היינו שם שבוע שלם, שמתוכו יממה אחת סופחנו לחוליית לוכדי עריקים. בשעות היום הצטרפנו לסיור מל"מ בו אותרו במדוייק הכתובות והדירות אליהן נגיע בלילה, כולל מיפוי מלא של חלונות דלתות פתחים ונתיבי בריחה אפשריים.

בלילה יצאו "לצוד", מאחר ולפי החוק בכל חוליה חייב להיות חייל אחד על מדים (השאר עובדים על אזרחי) אנחנו המסופחים זכינו לכבוד המפוקפק. לאחר 20 שנה המעט שזכור לי הוא הסתובבות ברחובות השוממים של בית שמש הקפואה, כניסה לבתים של אוכלוסיה לא קלה, ובעיקר ויכוחים חסרי תוחלת לנסות לשכנע את האשה שתדבר אל ליבו של בעלה לעזוב את אותה ואת חמשת ילדיהם ולהסגיר את עצמו. העובדה שהוא עריק מעל עשור, המפרנס היחיד בבית, ללא תיק פלילי, שביקש בכל דרך אפשרית לפטור אותו מטעמים כלכליים ואישיים כלל לא נכנסה למשוואה. בעוד כמה שבועות או חודשים הלוכדים יחזרו אל הבית, סביר להניח שגם אז הוא לא יהיה שם אלא אצל השכן בקומה מעל או אצל חברים.

יומיים לאחר מכן סיימנו את הסיפוח, רגע לפני העזיבה מפקד הבסיס עידכן אותנו שראש חוליית הלוכדים השתתף אתמול בלילה בפעילות בשכונת קטמון. במהלך ניסיון לעצור עריק סדיר מגולני הוא ספג גרזן בראש, נפצע בינוני ומאושפז בהדסה. לא תמיד החיים הם שחור ולבן.

ישן 23-10-2016, 23:40
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
למה הם עורקים

לפי דעתי ניתן יהיה למנוע את מרבית העריקות של חיילים סדירים מצה"ל אם היו משלמים לכול החיילים משכורת מלאה מהיום הראשון. כרגע יש לצעירים אינטרס כלכלי לערוק מהצבא כי השכר באזרחות, אפילו שכר המינימום, הוא הרבה יותר אטרקטיבי מדמי הכיס שמקבלים מהצבא. יהיו שיאמרו שתשלום שכר מלא לחיילים זה דבר יקר מדי למדינה והיא לא תוכל לעמוד בכזה דבר אבל לדעתי ניתן פשוט להטיל עוד מסים על האזרחים כדי לממן את שכר החיילים. פרופסור יעקב עמיהוד טוען שהטלת מס נוסף לצורך תגמול המשרתים לא תפגע בכלכלה כול עוד לא מגדילים את מספר החיילים על חשבון מספר האזרחים שעוסקים בעבודה יצרנית.
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1001146442
אשר לחזון כור ההיתוך ופרוייקט מקא"ם (נערי רפול) גם אני וגם ראש אכ"א לשעבר גיל רגב חושבים שזה משהו שאפשר להסתדר בלעדיו.
http://news.walla.co.il/item/307061

ישן 24-10-2016, 00:09

אני אוסיף עוד משהו בהקשר החינוכי/ערכי - אם הנושא הזה באמת חשוב לצבא מה שאפשר ולטעמי היה רצוי להשקיע בו הרבה יותר מהיום במקום באוכלוסיות המדוברות, הוא לשלוח חיילים וקצינים קרביים (במיוחד כאלו ששירתו במלחמות ועימותים - צוק איתן לבנון וכו'), אבל גם בעלי תפקידים מעניינים אחרים לשוחח עם תלמידי תיכון לפני גיוס. זה נעשה אבל על אש קטנה - אני בספק אם כל כיתה בכל מקום בארץ פוגשת חיילים לפני גיוס - אם היו לוקחים את זה כפרויקט רציני היה אפשר להגיע לכל כיתה לפני גיוס - אולי אפילו בדגש על אזורים עם אחוזי גיוס נמוכים.

זה פרויקט ערכי אמיתי, אם הוא יעשה נכון הוא יכול להגביר מוטיבציה לשירות, לחבר אנשים שלא בהכרח התלהבו משירות לפני ובאמת לעזור לצבא בניגוד להשקעה חסרת התוכלת הנוכחית.
www.MegaPixel.co.il

ישן 24-10-2016, 08:14
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני אוסיף עוד משהו בהקשר..."

אני השתתפתי בפרויקט הזה כצ'ופר בסוף השרות ואני יכול להגיד לך שספציפית אצלי אחוזי הגיוס עלו ב15%, ואני בטוח שהמחזורים שעברו אצלי גם סבלו מאחוזי נשירה פחותים.
לגבי חיילים בעיתיים לדעתי זו בעיקר בעיה של אבחנה והחלטה מה לעשות.
בזמן שהייתי בפרויקט ביקש ממני אחד מנגדי השלישות של הגדוד ללכת לבדוק מה קורה עם חייל עריק סדרתי מהגדוד.
באתי אליו הביתה היתה לי שיחה ארוכה איתו ועם אבא שלו שהוא בוגר הצבא האדום על החשיבות של לסיים את השרות כמו בנאדם- היה רקע בעייתי בשכונה לא קלה- והצלחתי לשכנע אותו לחזור להשפט.
אחרי שחזר מהעונש שקיבל ראיתי אותו בגדוד ואני סיימתי לא יודע מה היה הסוף.
הבחור היה אלוף ישראל באגרוף תאילנדי ותקעו אותו באיזה תפקיד לא קשור בגדוד.
אם לצבא היה טיפת מוח הוא היה מדריך קרב מגע או אצלנו או במקום אחר ומסיים את השרות בהצטיינות.
והיו מלא מקרים של אנשים שהצבא מפספס את הכישורים שלהם ומציב אותם בתפקידים הזויים.
אברהם טל היה טבח למשל.
ישן 24-10-2016, 05:58
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile

התעסקות עם אוכלוסיות שוליים היא בראש ובראשונה מסיבות חברתיות ולא ענייניות.
כל פעם שצה"ל מנסה להתמודד עם סוגיה חברתית הוא ימצא את עצמו מותקף כי תמיד יהיה מישהו או משהו שזה לא יתאים לו או לה (אני כותב כאן בלשון זכר אבל זה מיועד לכל המינים, הצבעים והגדלים).
בנושאים חברתיים צה"ל הוא שק חבטות שכולם אוהבים ונהנים להכות בו, כל אחד מסיבותיו שלו כשהם שוכחים או מתעלמים מהסיבה האמיתית שצה"ל קיים - צבא שנותן ביטחון לעם ישראל.

הסיבות הן היסטוריות שהלכו והשתכללו עם השנים, היום כולם רוצים את ליטרת הבשר שלהם וצה"ל בשם ה PC חייב להם את זה (כל גזע, דת, מין, להט"בים, טבעונים, גבוהים, נמוכים, שוקלים יותר, שוקלים פחות, שחורים, לבנים, ג'ינג'ים, עולים, וותיקים, עדות, צרכים מיוחדים וכו' וכו'), כולם באים בדרישה צודקת מבחינתם ורוצים להיות שווים - מאחוריהם שדולות, פוליטיקאים ותקשורת.

זו מפלצת שגוזלת אנרגיה ומשאבים שאנחנו עוד מלפני קום המדינה טיפחנו אותה בסתר, החל מהרגע בו התחילו אגדות הלוחם היהודי, כל מלחמה רק העצימה את זה בסיפורים, שירים ואגדות.
השומר על הסוס, הפלמחניק עם הסטן ביד והבלורית המתנפנפת, העיניים הדומעות של הצנחנים בכותל, הפנטום שעובר מעל טנק מגח בטיסה נמוכה, כנפי טיס, כנפי עטלף, כנפי צניחה, כנפי סיירת, כנפי מלאכים, סיכת צוללן, סיכת חובל, סיכת ביטחון (יש לנו בלב פינה חמה לכנפיים וסיכות).
העצמנו את הטובים יותר לכאורה (איך אמר מפקד טייסת קרב בסרט "טובים מאיקרוס"? בסופו של דבר אנחנו עוד קומבינציה סטטיסטית שמשלמת את המחיר על הפער בין התדמית לאמת) ודיכאנו חברתית את הטובים פחות לכאורה (ביום שרוה"מ/שרהב"ט/רמטכ"ל יבוא לטקס סיום קורס נהגי תובלה נדע שבאמת כולם שווים).
כשהארנו את האחד החשכנו את האחר, יש כאלה שקוראים לזה קיפוח.

וצה"ל כארגון תקוע באמצע, בעל כורחו הפך להיות ביטוח לאומי, משרד הרווחה, משרד הדתות, מועדון להט"ב, מועדון פו"פ, תוכנית בישולים עם שפים וכו'
ומה זה צה"ל כארגון? זה בעצם קצינים שבחרו בקריירה צבאית ורוצים להתקדם במעלה הדרגות והתפקידים.
אף אחד מהם לא ילך ויילחם בשם הצדק בטחנות רוח כשהוא יודע שגם אם הוא צודק ביום שרק יגיד מילה אחת בנושא השדולות והתקשורת ירצחו את שמו, יכנו אותו גזען/שוביניסט/אטום/מנוול/שחצן/מיותר וכו', יפשפשו בעבר שלו ושל משפחתו וימצאו שפעם אחת שכח לשלם וועד.
זו התאבדות, לא תודה! אני ציוני אבל לא עד כדי כך, אני מוכן למות במלחמות ישראל אבל לא במלחמות היהודים!

השינוי חייב לבוא מבחוץ, מההגדרות מה זה צה"ל ומה מצפים ממנו.
ביום שהמדינאים ישדרגו את צה"ל למעמד מקצועי ואנחנו כחברה נמחק מהתודעה את הציפיות לכור-היתוך או מצד שני רב-תרבותיות, אילוצים חברתיים ועוד כל מיני דברים כאלה שבינם ובין צבא אין שום דבר, אז כל התופעות המאוסות האלה ממילא ייעלמו.

ועד אז, לטעמי יש לא מעט דברים לעשות או לא לעשות, לא חייבים להכנס לקטמון בשביל לעצור פח אשפה כשידוע שיש סיכוי לקבל גרזן בראש, שישארו עם הפח אשפה והגרזן שלהם ביחד.
צה"ל עושה סינונים והרבה לא ראויים באמת לא מגוייסים, אבל זה לא מספיק ועדיין לוכדי עריקים מסכנים את עצמם בכל מיני מבצעים שגם משאירים בהם חותמת נפשית לא קלה.
בני 19-20 שצריכים לעמוד באישון לילה מול אימא/אישה וילדים/הורים בוכים זה ממש לא קל, בהרבה מקרים זה גם לא נחוץ.

וכן, אני גם חושב שצריך להעלות את שכר חיילי החובה בצורה מדורגת בהתאם למאמץ + מענק שיחרור.
וצודק עידו, גם לשלוח יותר חיילים לבתי ספר תיכון לדבר עם מלש"בים בגובה העיניים, את הטייסים ואת השיריונרים, את לוחמי החי"ר והקומנדו, את לוחמי הים והמנהרות, את התותחנים ואת הכלבנים, את אנשי אמ"ן והתקשוב, את המכונאים ואת תומכי הלחימה אבל גם את הפקידות שיספרו על תחושת הסיפוק בלעמוד בביקורת אכ"א ואת נהגי התובלה שיספרו מה זה לנהוג על וולוו FH16-600 עם טנק מרכבה 4 עליו ואת הטבחים שיספרו על מבטי התודה של החיילים על זה שהתעקשו להוציא מנות יותר מושקעות ומגוונות ממה שכתוב בדף ההנחיות שתלה להם רס"ר המטבח.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 24-10-2016 בשעה 06:55.
ישן 24-10-2016, 12:30

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "התעסקות עם אוכלוסיות שוליים..."

מסכים עם כל מילה. קודם שיגדיו מה צה"ל אמור ובעיקר לא אמור לעשות ואם ילכו עם זה עד הסוף יהיה אפשר להוציא הרבה דברים לא הכרחיים מצה"ל ולאפשר לצבא לעשות את מה שהוא נועד באמת בשבילו - על השאר אפשר לוותר או אם ממש רוצים - לאזרח.

אגב אפשר ללכת עם ההצעה שלי גם יותר רחוק - צה"ל יכול לפתוח פרויקט במסגרתו כיתה שלמה תגיע נניח במהלך י"ב לבקר יחידה מסוימת בצבא - ממש יום שלם שבו המלשב"ים רואים בפועל מה עושים בצבא באמת מדברים עם החיילים, הקצינים וכו'.

זה יכול להיות פרויקט יפה - קצת מורכב לוגיסטית אבל אם תבטל למשל את התוכניות המיותרות שאני דיברתי עליהן יהיה לזה לדעתי כסף. מה שכן אני בטוח שיהיו כל מיני יפי נפש שיטענו שאסור לחשוף ילדים בני 17-18 לכל המיליטריזם הזה ואסור להכניס את הצבא לבית הספר (לנו זה נראה הזוי אבל יש אנשים שזאת ממש התפיסה שלהם - אגב גם בקרב המורים - יצא לי לדבר עם כמה כאלו).
www.MegaPixel.co.il

ישן 24-10-2016, 18:00

מה לחייל ומה לאזרח?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "התעסקות עם אוכלוסיות שוליים..."

מסכים עם Fang כמעט לגמרי
ציטוט:
אני גם חושב שצריך להעלות את שכר חיילי החובה בצורה מדורגת בהתאם למאמץ + מענק שיחרור.

המחלוקת היחידה שלי עם Fang בנושא הזה זה שהוא אומר להעלות בצורה מדורגת את שכר חיילי החובה. אני אומר שצריך להעלות אותו באופן מיידי. כאן ועכשיו. שכר המינימום לחייל צריך להיות גבוה יותר מאשר שכר המינימום לאזרח. בנוסף צריך לשלם תוספת לחייל שעוסק בפעילות שדה ועוד תוספת לחייל שמסכן את חייו. כמו כן צריך לעבור לגיוס חובה סלקטיבי. לא חייבים לגייס את כולם. מי שהמערכת יכולה להסתדר בלעדיו יכול לקבל פטור מגיוס. צריך לאזרח משימות לא צבאיות שכיום הצבא עושה כולל את רוב אנשי קהילת המודיעין כמו חטיבת המחקר ורוב 8200. כך זה נהוג בעולם. כול חייל שיגוייס יעבור הכשרה קרבית משמעותית ומי שלא עומד בסטנדרטים לא יוכל להיות חייל גם אם הוא רוצה. מי שיש לו רישום פלילי כמובן שלא יוכל להתגייס. יחד עם זאת צריך להחזיר לצבא יחידות קרביות שבעבר היו באחריותו וכיום הן חלק מהמשרד לביטחון פנים. אני מדבר על יחידות שעושות שימוש בנשק חם על קולי ו/או אוטומטי כמו מג"ב וימ"מ שהן כיום חלק מהמשטרה וכן את יחידת מצדה שהיא כיום חלק משירות בתי הסוהר. לפעמים נראה שחלוקת התפקידים בין הצבא ולבין שאר הגופים הממשלתיים בישראל היא לפי חלוקת גיל, ולא לפי מי שאמור להילחם ומי שאמור לא להלחם. אם אתה עוסק בהוראה ואתה בן 19 אז אתה תהיה חלק מחיל החינוך של צה"ל ולא חלק ממערכת החינוך האזרחית. לעומת זאת אם אתה לוחם שאינו קצין ואתה בן 25 יותר סביר שתהיה איש משטרת ישראל ולא איש צה"ל. עיסוק של הצבא במשימות אזרחיות "חברתיות" מסוימות והימנעות של הצבא מעיסוק במשימות קרביות של "בטחון פנים", שבהן עשויים לההרג אזרחים ישראלים מאש צה"ל, רחמנא ליצלן, במקום מאש המשטרה, נועדה לקדם את יחסי הציבור של הצבא ואין לזה הסבר רציונלי ברמה הלאומית.

ישן 24-10-2016, 16:41
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.06
"הפעם נדבר על אותם אנשים בשולי החברה שהחליטו לקום וללכת"

אבל, בזוית קצת אחרת ברשותכם.

"הפעם נדבר על אותם אנשים בשולי החברה שהחליטו לקום וללכת, האנשים האלה שבדרך כלל לא זוכים לאשכול עליהם"...בטח לא בפורום המכובד...אני רוצה להעלות את נושא משתמטי השירות, אותם אנשים הנמצאים "בשולי החברה", פשוט הבעיה שלי היא ברוחב של אותם השוליים.

ראשית, מי הוא המשתמט? לרוב התמונה לא ברורה מספיק לטעמי. על פי כלי התקשורת משתמט יכול לפעמים להיקרא אדם שקיבל פטור מהשירות על רקע מסוים, אך הרושם המתקבל מהנורמות בהן נוהג אותו אדם לא עולות בקנה אחד עם הפטור אותו קיבל.
לפעמים ח"כים מסוימים או גורמים אחרים הקובעים מדיניות בחברה שלנו חוטאים בירי לכל הכיוונים ומשתמטים הופכים להיות אנשים הפטורים כדת וכדין מתוקף חוק.

ההגדרה המופיעה דווקא באתר ויקיפדיה מדויקת מאד וברורה https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9...% D7%90%D7%9C:
ציטוט:
השתמטות מגיוס[עריכת קוד מקור | עריכה]
השתמטות מגיוס היא פעולה בדרכים בלתי חוקיות על-מנת שלא לשרת בצבא. דרך עיקרית לכך היא יצירת מצג שווא, הגורם לקבלת פטור מגיוס. דוגמאות לכך:

נישואים פיקטיביים, שמטרתם היא קבלת הפטור לאישה נשואה, ללא כל כוונה לממש נישואים אלה (וביטולם לאחר קבלת הפטור המבוקש).
הצגת אישורים רפואיים כוזבים או התחזות לחולה, לשם קבלת פטור מטעמי בריאות.
הכרזה של נערה שהיא ראויה לפטור מטעמי הכרה דתית, בזמן שהכרתה הדתית אינה כזו.
יציאה מהארץ קודם לגיל גיוס, והימנעות משיבה אליה חרף פניית לשכת הגיוס. דרך של המדינה להילחם בשיטה זו היא הימנעות מהארכת תוקף הדרכון, כאשר זה פג.[3]
בדרך נוספת להשתמטות מגיוס עוסק סעיף 94 לחוק השיפוט הצבאי[4] - השתמטות הנובעת מעריקות מיום הגיוס, כלומר מצב שבו מי שנקבע מועד לגיוסו לא התייצב לגיוס[5][6][7][8]. כאשר יום הגיוס של חייל חלף וזה לא הגיע ללשכת גיוס ושם עבר את תהליך הגיוס, החייל מוגדר כמשתמט גיוס. לאחר הכרזתו כמשתמט גיוס, פקודת מעצר מוצאת כנגדו ועל המשטרה הצבאית והאזרחית מוטלת האחריות למצוא אותו. כאשר נתפס, יחליטו האם לשפוט אותו בדין משמעתי, דבר שברוב המקרים יביא לעונש מוגבל ואי-רישום פלילי, או לשפוט אותו בבית דין צבאי, שם העונש אינו מוגבל וההרשעה נרשמת במרשם הפלילי.

הזוית שאני מציע היא כזאת בנוסף על כל האמור על הרענון הנחוץ לחיילי החובה, בחירתם, סינון יעיל והשתכרותם שכר המאפשר קיום בכבוד ולא על חשבון ההורים או כחסרי בית בחסות המערכת.

לאור ריבוי הדוגמאות של אנשים שהשתמטו משירות באופן לא חוקי, ולמרות זאת תרמו/תורמים תרומה משמעותית לחברה ולמדינה.
ודוגמאות אחרות-ורבות הרבה יותר, של אלה המשתמטים משירות שלא תרמו דבר. ולא יתרמו דבר לאף אחד. ולמרות זאת רמת חייהם ואזרחותם לא נפגעו באף תחום.
"השוליים" לפעמים מתחילים לתפוס יותר מקום מהרצוי. וכאשר אני הייתי תלמיד בית ספר (לא שזה היה לפני כלכך הרבה זמן) תלמידים היו משרטטים לעצמם את השוליים במחברות.

האם לאור הנ"ל לא היה עדיף אילו גיוס החובה הגורף ו/או מדיניות הפטורים ממנו היו נשקלים מחדש ונקבעים בהתאם למציעות העכשווית?
בעיניי, נכון היה לקבוע נורמות התואמות את המציעות ולא להתמיד בהתעקשות חסרת תועלת בנושאים חסרי תועלת.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 24-10-2016 בשעה 16:48.
ישן 24-10-2016, 22:40

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "ההשקעה בלכידת עריקים היא לאוו..."

זה נכון לגמרי. וכל עוד יש חוק גיוס חובה חייבים להיות לוכדי עריקים.
יחד עם זאת צריך לשנות את הקריטריונים לגיוס (ואי גיוס). דעתי היא שמי שמסוגל לשרת חייב לשרת (ויש כידוע אוכלוסיות שלמות שלא מגוייסות) ומצד שני מי שלא יכול לשרת ולתרום (וזה לא רק מסיבות רפואיות ו/או נפשיות אלא גם בשל חוסר התאמה יסודי למסגרת - ואני פגשתי לא מעט כאלו לצערי) יש לשחררו.

זה מחייב הרבה יותר רגישות של המערכת זה מחייב בדיקות אחרות וקריטריונים אחרים בשלבי הגיוס הראשונים לצורך ניפוי של אוכלוסיות שלא יתרמו לצבא וסביר שרק יגרמו סבל לעצמם, לסובבים אותם והרבה בלאגן בצבא עצמו אם יגוייסו (וכאמור החברה שאני פגשתי בשירות יצרו אין סוף בעיות לצבא והתרומה שלהם הייתה שולית שבשולית אם בכלל). הצבא צריך להתחיל לחשוב על מה נכון לצבא (וזה בסופו של דבר גם מה שנכון למדינה ולחברה - אם רוצים לשקם אוכלוסיות חלשות שתתכבד הממשלה ותשקיע בגופי רווחה ראויים ובחינוך ולא תפיל את הנושא על הצבא שאין זה מתפקידו).
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-10-2016, 00:45
  weare weare אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.16
גם אני, כמו עידו, פיקדתי במשך תקופה מסוימת

על האוכלוסיה הנ"ל.

להקשיב דווקא לטיעונים של הצד השני הציג לי תמונת מצב קצת יותר טובה, שבבסיסה בעיה גדולה - תפיסת חובת הגיוס לצה"ל בעיני החברה היום.
חייל ניגש למפקד ושואל אותו "למה אני מתגייס, עם כל המיליון ואחת הבעיות שלי*, כשכל החרדים והערבים לא מתגייסים?!"**
המפקד למעשה לכוד בשלשלאות של איסור הכנסת הפוליטיקה לצבא ולא יכול לתת לו תשובה שתספק אותו, מן הסתם.
*ואלוהים ישמור באילו סיפורים יצא לי להיתקל, חלקם הגדול ראיתי במו עייני.
**החרדים/ערבים נבחר לצורך הדוגמא. לא הייתה כאן כוונה לפגוע באף אחד שמשתייך לאוכלוסיות הנ"ל!
מכאן, הדרך להסתכל על צה"ל, ויותר מכך חוקי המדינה, בצורה מזלזלת היא קצרה מאוד וחלקם גם כך הגיעו עם הסתבכויות עם החוק לפני כן.

ומה אנחנו בתור חברה עושים עם זה? לא יותר מדי. מספיק לראות את כמות האנשים שלא שירתו בצה"ל שנמצאים במיינסטרים בשביל להבין שזה לא ממש מעניין אף אחד יותר מדי. הסרטים כמו "אפס ביחסי אנוש" או התוכנית "פרופיל 64" לקחו את זה אפילו צעד אחד קדימה וכבר הפכו את חוסר התועלת של חלק מהתפקידים בצה"ל לעובדה מוגמרת ונושא שאפשר להתבדח עליו, כי כנראה לא ניתן לטפל בו.
את זה שצה"ל הפך לשק חבטות הפופולרי בזמן האחרון מיותר לציין(חלק לא קטן מזה באשמתו, כמובן).
אנחנו בפורום אנשים מבוגרים ומבינים את המציאות הזאת בצורה שונה. אותו ילדון בן 18 שמגויס מבין את זה בצורה הזאת ומקצין את זה. ולרוב הזלזול במערכת - שבעיניו הוא לגיטימי לחלוטין - מוביל אותו לבצע עריקות או כל התנהגות בזויה אחרת.

פתרונות לזה אני לא חושב שיש, כי באיזשהו מקום עברנו את נקודת האל-חזור לדעתי. מה כן יכול לשפר את המצב?
פרויקט ההסברה שהוצע כאן הוא צעד מבורך. (תקנו אותי אם אני טועה, אבל פרויקט "בעקבות לוחמים" שמתקיים ברמת הגולן כבר כמה שנים טובות, לא עונה לצורך הזה?)
בעניין הענישה, אולי צעדים יחסית קיצוניים יכולים לייצר הרתעה. כליאה היא לא באמת אפקטיבית, אבל ההשפעה של השירות על האפשרויות באזרחות לדעתי כן. למה אני מתכוון? אדם בן 18 במדינת ישראל שמתעלם מחוק גיוס החובה יכול באותה הקלות להתעלם מתמרור או כל חוק תעבורה אחר. לא רוצה לעשות צבא? אחלה - שכח מרישיון הנהיגה.
שוב, הרעיון קיצוני ומן הסתם לא ממש ישים(בית משפט יגלגל אותו מהמדרגות בקלות), אבל הקונספט לפחות הובן אני מקווה.
ישן 25-10-2016, 02:13

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי weare שמתחילה ב "גם אני, כמו עידו, פיקדתי במשך תקופה מסוימת"

האמת שלא הכרתי את "בעקבות לוחמים" (אני כבר מזמן מן הסתם לא במערכת והילד שלי עוד רחוק מהצבא אז אני לא פה ולא שם מבחינה הזאת). זה נראה פרויקט יפה - אבל קצת שונה ממה שאני התכוונתי זה נראה מן יום גדול כזה עם המון יחידות והרבה בני נוער - אני חשבתי שדווקא משהו יותר אינטימי שבו כיתה בי"ב נפגשת עם כיתה בצבא (נניח עם איזה מפגש מקדים בו מישהו מאותה יחידה נוסע לבית הספר להסביר קצת על מה יהיה). זה מאפשר יותר אחד על אחד לתלמידים עם החיילים והמפקדים - פחות משהו סופר מערכתי וגדול (למרות שכאמור גם זה נחמד).

בכל מקרה העניין פה הוא במספרים ובאילו חברה עוברים את הסיפור הזה - צריך להגיע לאוכלוסיות הנכונות ולכמה שיותר מהן (חברה שגם ככה מורעלים ומגיעים מאזורים עם אחוזי גיוס בשמיים פחות צריכים את זה).

בכל מקרה זה כאמור רק חלק מהסיפור - צריך להיות לצבא סינון אחר של מי מגייסים ומי לא כמו שכתבתי למעלה.

לגבי השאלה מה עונים למי ששואל אותך למה הוא משרת כשחרדים וערבים לא - לי בטח אין תשובות - אני מניח שהיום יותר חרדים משרתים מאי פעם (לא שזה מספיק) ולגבי ערבים - חלקם האמת כן משרת (בטח חלק מאלו שאינם מוסלמים) לגבי השאר - זאת שאלה שהיא לכאורה לא פוליטקלי קורקט אבל אני מניח שברור כמעט לכל אחד שיש אוכלוסיות שהצבא פשוט לא רוצה כי הוא לא יכול לסמוך עליהן. האוכלוסיות האלו לדעתי צריכות לעשות שירות לאומי משמעותי שמקביל מבחינת הזמן לשירות צבאי ובתמורה לקבל את כל ההטבות של מי ששירת בצבא - לצערנו המדינה לא דוחפת את זה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 25-10-2016, 09:55

לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "האמת שלא הכרתי את "בעקבות..."

ציטוט:
האוכלוסיות האלו לדעתי צריכות לעשות שירות לאומי משמעותי שמקביל מבחינת הזמן לשירות צבאי

לא מסכים. מי שלא מתאים לשירות בצבא שלא ישרת בכלל לא שירות צבאי ולא שירות אזרחי. לכול משרת בין אם בשירות צבאי ובין אם בשירות אזרחי יש עלות אלטרנטיבית למשק הישראלי. מי שמשרת לא יכול לעבוד בעבודה יצרנית, הוא לא יכול לשלם מסים והוא חי על חשבון משלם המסים אם הוא מקבל שכר במקרה הטוב, או שהוא חי על חשבון ההורים שלו אם הוא לא מקבל שכר במקרה הרע. שירות חובה אזרחי או צבאי הוא לא נשיאה בנטל כלכלי אלא יצירה של נטל כלכלי על חשבון שאר האנשים. מצד אחד צריך מספר מקסימלי של אנשים שכשירים ומאומנים להילחם כדי שצבא המילואים יהיה גדול ככול האפשר. את זה אפשר להשיג רק על ידי גיוס חובה. מצד שני צריך מספר מינימלי של משרתים פעילים לצורך ביצוע המשימות הצבאיות ההכרחיות בכול רגע נתון עקב העלות הכלכלית של השירות. אז מה הפתרון? גיוס חובה סלקטיבי. מי שכשיר גופנית, נפשית, השכלתית ומוסרית ישרת ומי שלא כשיר בפרמטרים האלה עדיף שלא ישרת. כול אלו שלא ישרתו יוכלו להתחיל את חייהם האזרחיים ומי שכן יגויס יקבל על כך תגמול מהיום הראשון. את שירות החובה האזרחי בעת שגרה אני חושב שצריך לבטל.

ישן 25-10-2016, 10:23
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
שירות חובה אזרחי זו דרך טובה לבטל הדרגתית את "צבא העם"
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "לא מסכים"

העברה גורפת, של מי שלא עומד בתנאי הבסיס ו/או אין לו מטיבציה מספקת, לשירות אזרחי - זאת דרך להגיע למצב שבו כל מי שיהיה בשירות צבאי יהיה כזה שיכול ומתאים לתת תרומה אמתית.

רבים מאותם החרדים, הערבים, והנשים הדתיות שלא רוצים/לא יכולים לשרת בצבא, כן יכולים לתרום באופן אחר,
ובקרב אוכלוסיות חלשות יש למדינת הרווחה קושי לחדור ולתרום- עקב חוסר שיתוף פעולה מצד האוכלוסיה (מה שגורם לסכומי עתק להתבזבז).

כך שהרעיון יפה - להגדיר גם כל מה שאינו שירות צבאי ממש (כולל העיתונות והרדיו ה"צבאיים") כ"שירות אזרחי", שהרי בפועל מדובר ב"מטרה טובה" ולא בצורך צבאי,
ונכון - מסתמכים וצריך להסתמך על כך שמדובר בשירות קל"ב, מה שגורם לעול הכספי על המדינה לרדת (המשרת חי בחדר שלו בבית הוריו ולא בבסיס מרוחק, כך שהעלות בפועל זניחה).
כשמשרת נמצא במצב כלכלי קשה, ניתן ליישם מודלים צבאיים של שירות חלקי (למשל סיוע כמתנדב בבתי החולים במשמרות המאפשרות עבודה במקביל), מודל "פחות יעיל" מבינת ניצול כ"א אבל בפועל מאפשר זמינות רבה יותר בשעת חירום.

ונכון - זה לא נשיאה בנטל, כי הסיסמא הזו מלכתחילה שקרית,
אלא מעבר הדרגתי - למודל נכון יותר.
ישן 25-10-2016, 12:46

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "שירות חובה אזרחי זו דרך טובה לבטל הדרגתית את "צבא העם""

אני לא רוצה לחטוף את השרשור אבל אני חושב שזה כן קשור לנושא העריקים כי בסופו של דבר מדובר גם על עריקים מהמסגרות הללו וגם כי אי השרות שלהם כמו שנכתב כאן נותן תירוץ לאוכלוסיות אחרות לא לשרת (אם הם לא עושים צבא למה שאני אעשה...).

אז 5 הסנט שלי הוא שערבים וחרדים הם לא אוכלוסיות זהות. לצבא אין בעיה עקרונית לסמוך על חרדים - השילוב שלהם בצבא הוא משהו קשה ומורכב מסיבות אחרות (א. חלקם לא רוצים להתגייס בעצת רבניהם, ב. גם אלו שמצליחים לגייס מטילים לא מעט מגבלות על אופן השירות שלהם שמחייבות יצירת מסגרות מיוחדות עבורם - מצד שני בראיה כוללת יש מצב שזה כן שווה - וככל שהיקף הגיוס יגדל כך הצבא ילמד איך להוציא מהאוכלוסיה הזאת את המקסימום - ויש לה מה לתת לדעתי וזה win win גם למדינה אחרי זה כי יש סיכוי מוגבר שחלק מהחברה האלו גם יעבדו אחר כך).

לגבי ערבים (בעיקר מוסלמים) הסיפור אחר לגמרי. הצבא לא יגיד את זה אבל הוא לא סומך על האוכלוסיה הזאת לשרת בצבא (כן יש מקרים פה ושם של חברה שמשרתים זה לא אוכלוסיה הומוגנית לגמרי, אבל בגדול הוא לא סומך וכנראה יש לו סיבות מוצדקות). לכן לאוכלוסיה הזאת יש לתפור פתרון אחר - דעתי היא שהפיתרון צריך להיות שירות לאומי מלא - 2-3 שנים - שירות שיתאים לאוכלוסיה, הייתי מחלק את השירות לכמה סוגים- כמה הצעות יש עוד - נניח חלק שיטור עירוני במגזר, צוותים מקומיים של פיקוד העורף אולי, וגם משימות אזרחיות נטו כמו עוזרי הוראה או אחים/אחיות ואפשר לחשוב על עוד דברים שיעזרו גם לחברה עצמם למצוא אחר כך תעסוקה, יעזרו גם לשפר את פני המגזר עצמו ואולי גם יעזרו להם לשלב את עצמם בחברה הישראלית הגדולה.

האם זה משהו שהמדינה רוצה או מוכנה להקצות לו תקציבים? אין לי מושג - הייתה תוכנית ממשלתית לאחרונה להקצות מיליארדי שקלים למגזר - מה קרה עם זה - לא יודע. אבל זאת הייתה יכולה להיות נקודת פתיחה מעולה (מעבר כמובן להשקעה בתשתיות וכו' שהיא הכרחית אחרי עשורים של הזנחה לאומית).
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר