לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2017, 22:58
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי vlms שמתחילה ב "שאלות לגבי שכר גלובלי"

בד"כ זה לא הדבר היחיד שכתוב בחוזה, ואני חושב שלרוב זה גם לא מנוסח כך.

בד"כ כתוב לכל הפחות (אחרת זה בעצם לא "שכר גלובלי") שמוסכם מראש שזה מספר השעות הנוספות שאתה עלול לעבוד (אבל גם עלול שלא), והם בכל מקרה משלמים לך את השכר הזה - גם אם לא עבדת את השעות הנוספות האלה. כלומר הם "מתנדבים" לשלם לך גם אם לא עבדת אפילו שעה נוספת אחת. מצד שני בד"כ יש סעיף שאומר שלו תתבע אותם על כך שלאורך תקופת ההעסקה עבדת יותר שעות נוספות מהמספר המוקצה לחודש בחלק מהחודשים - מוסכם ביניכם שאת העודף שהם שילמו לך הם לוקחים בחזרה (הרי לא עבדת את השעות האלה), ואז בעצם זו תביעה רגילה על עבודה לפי שעות נוספות, ובה, כמו בכל תביעה כזו, תצטרך להוכיח ש: א. עבדת, ב. שביקשו ממך לעבוד את כל השעות הנוספות שבגינן אתה תובע (הרי לא הגיוני שאתה תבוא לעבוד במשרה ושהמעסיק הסכים לשלם לך על משרה מלאה, ואתה גם תחליט שאתה עובד יותר ממה שביקשו ממך וגם שהם חייבים לשלם על זה). זו, לדעתי, גם התשובה על עבודה בימים או בשעות שבהן השכר גבוה יותר, בין אם זה עודף שעות נוספות המזכות באחוזים נוספים, ובין אם זה בימי המנוחה. אם בממוצע תעבוד יותר מכמות השעות הגלובליות ככה שיהיה לך שווה לתבוע אותם, אז תוכל לתבוע גם על זה, בהנחה, שוב, שתוכל להוכיח לבית הדין לעבודה שעבדת ושביקשו ממך לעשות את זה...

אי עבודה של שעות המשרה המלאה, ככל הנראה, תאפשר לקזז מימי החופש המגיעים לך (או סתם לפטר אותך, שהרי חתמתם על הסכם העסקה במשרה מלאה ולא פחות מכך)

* אין בנ"ל משום יעוץ משפטי ועלייך לפנות לעו"ד המתמחה בנושא כדי לקבל עצה מוסמכת, מה שהעצה הזו היא בהחלט לא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2017, 23:26

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי vlms שמתחילה ב "היי שימי - תודה על התגובה..."

לפי החוק, למיטב הבנתי, הקונספט של "שכר גלובלי" אינו חוקי[*] (למעט בתחומים ספציפיים - שנשמע לי שאתה לא באחד מהם לפי התוספות שסיפקת, ולכך גם התייחסתי בהודעתי המקורית)

תראה, אתה יכול לקרוא לבד מה שכתוב כאן: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A...1%D7%9C% D7%99

ולשון החוק עצמו: https://he.wikisource.org/wiki/%D7%...%A9%D7%9B%D7%A8 (אפשר להתחיל בסעיף 5)

אני התייחסתי למה שאני חושב שיקרה אם תגיע למצב שתצטרך לתבוע אותם, שזו לדעתי השאלה האמיתית שלך... אם אין לך את ההגבלות שאמרתי בסעיפים אחרים (בטוח? עד היום ראיתי אותם ממש בכל חוזה גלובלי שהוגש לי - וכולם היו כאלה...), אתה די בר מזל כי לכאורה המעסיק הפוטנציאלי שלך לא קיבל ייעוץ שמעסיקים אחרים כן קיבלו, וכנראה לא נתבע אף פעם על העניין...

[*] ואם יש לך מחשבות להודיע להם שהחוזה לא חוקי, צפה לשמוע את התשובה "אף אחד לא מכריח אותך לחתום"... בניסוח מוצלח וחוקי יותר, כגון "החלטנו לבטל את המשרה"

ישן 11-11-2017, 23:56
  vlms vlms אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לפי החוק, למיטב הבנתי,..."

אני ארחיב קצת בנושא...
כמו שכנראה הבנת, יש בחוזה הזה עוד כל מיני דברים לא ברורים ובעיות ניסוח כאלה ואחרות.
המצב כרגע הינו שקיבלתי את החוזה ואני צריך להחזיר אותו עם תיקונים שאני מבקש לבצע - כמובן שהם לא חייבים לקבל את הבקשות שלי, ואז במקרה הגרוע אני אגיד להם "תודה ולהתראות".

העניין הוא שככל הידוע לי, כשאתה חותם על חוזה כלשהוא, לא משנה מה יהיה כתוב בו ושהסכמת לחתום עליו - ברגע שהוא בניגוד לחוק, החוק הוא זה שקובע.
מכאן גם מגיעה השאלה לגבי השעות נוספות:
כאשר מדובר בשכר חודשי, החוק קובע ש- 9 שעות ראשונות יהיו בשכר של 100%, 2 השעות הבאות יהיו בשכר של 125% והשעות הבאות - 12 ואילך - יהיו בשכר של 150% משכר הבסיס.
במקרה שלי, מדובר בשכר גלובלי הכולל בתוכו X שעות נוספות.
מה אומר החוק לגבי התשלום על השעות מעבר לשעות שהוגדרו וכבר כלולות בשכר הבסיס ?
הרי בסוף, גם אם אין התייחסות לכך בחוזה שלי, עדיין, הם יהיו מחוייבים לשלם לי ע"פ החוק
ישן 12-11-2017, 00:05

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי vlms שמתחילה ב "אני ארחיב קצת בנושא... כמו..."

נשמע שמלבד סעיף 5 בחוק המצורף שציינתי כבר, סעיף 26ב. (ג) הוא הרלוונטי

אבל שוב, אם אתה בונה על לעבוד שעות נוספות (באישור, ובתיעוד (!!)) - אני בהחלט ממליץ לך להתייעץ עם עו"ד המתמחה בעניין. ולו משום שאתה בונה פה על הרבה מאוד כסף, שלעומתו מפגש חד פעמי עם עו"ד יעלה פרוטות. כאמור רק אם אתה בונה על זה. אם אתה מתכוון לעבוד ולא לדרוש מהם לשלם על שעות נוספות, הדיון כולו מיותר.

אגב, עוד נקודה שאתה צריך לשקול (שאולי לא חשבת עליה) - אם תתבע על דבר כזה, ייתכן והמעסיק הפוטנציאלי הבא, שיחפש את שמך בגוגל וימצא את התביעה, יחשוב פעמיים לפני שייבחר להעסיק אותך... הוגן או לא, אלה החיים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר