לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2012, 23:33
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כבר עלה באשכול אחר"

משום מה אני מתנגד לסכימה הזו.
- היא מזכירה לי את הסכימה הצרפתית של צנחני שנות ה-60': רושם עתיק ופשוט
- הצבע העיקרי הוא ירוק-בהיר: איפה זה טוב? לא מתקשר אצלי לחורש ישראלי, ובטח לא לסביבות עירוניות/מדבריות.
- היית מצפה לקצת קשר לעבר: סכימה שתכלול את הירוק-זית שכולנו מזהים כ-"צבע מדי צה"ל", ו/או את הצבע החום של כלי הרכב הצה"ליים. גם מבחינת "מורשת קרב" וגם מעשית- זה צבע פריטי הציוד שיימצאו ליד הדים.

לגבי הבדל מסכימות אויב: רצוי אך קשה לומר כמה זה אפשרי. במבט שטחי:
מצריים: אוסף של סכימות, רובן מדבריות בהשראה אמריקאית
לבנון: בהשראת וודלנד אמריקאי
סוריה: כנ"ל, עם חיבה מסוימת לחום
ירדן: 5-6 סכימות דיגיטליות בצבעים שונים

כלומר, נראה שמה שלא תעשה, שיהיה סביר מבצעית, יהיה דומה למשהו באזור..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2012, 01:33
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "משום מה אני מתנגד לסכימה הזו...."

נכתב כאן על מראה המדים החדשים,
ועל הדילמה של אי נראות ,שתמנע זיהוי ע"י האויב,
מול הצורך באבחנה של כוחותנו,שתמנע אש ידידותית.
היות ואחוז גדול של חיילנו נפגעים מאש כוחותנו,
יש -אולי- לשים את הדגש דווקא על נראות החיילים, דבר שימנע אבדות,
ולכן, מדים אדומים עם תוספת נצנצים מוזהבים ,אינו דבר מופרך,
ויענה על הצורך של הפחתת אבדות, עד שנשכיל למצוא פתרונות אחרים.
במידה ותנאי הקרב יהיו שונים,תמיד אפשר לשנות את פירטי הלבוש,
מי שהגיונו הביא לכך שיחפש מדים מתאימים יותר,
צריך משום אותו הגיון להבין כי צריך יותר מדגם אחד של מדים,
לגבי בחירת מדים ע"פ הנוסטלגיה שהם מעוררים, אני מקווה כי הדבר נכתב בבדיחות הדעת.
ישן 05-12-2012, 08:24
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כבר עלה באשכול אחר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
מה שכן-סכימת הסוואה שונה מהותית מזו שאפשר למצוא אצל הצבאות הערביים השונים, מה שמוריד מסכנת בעיות הזיהוי שתמיד עולות כטיעון נגד הצטיידות צה"ל במדי הסוואה נורמאליים במקום מדי העבודה שרובו מצויד בו היום.

התירוץ הזה לא מחזיק מים כבר שנים רבות (ובכלל לא ברור לי מהו מקורו, נשמע יותר כמו הנפצה של מדריכה מאשר החלטה שקולה של מישהו במטכ"ל).

ראשית, מרבית האויבים שנתקלנו בהם בשנים האחרונות דווקא לבשו מדים צה"ליים למהדרין (אפילו לא כאלה שנקנו באינטרנט, אלא אותנטיים שלנו), כולל אפודים/ווסטים, שכפ"צים/קרמיים, כיסויי קסדה ומצנפות וכו' וכו'. אם זע"ט היה איזה שיקול פה הרי שצה"ל היה צריך לעבור לסכמות הסוואה מזמן.

שנית- מרבית הצבאות בעולם חזו דפא"ות סבירות נגד אויב צבאי אחר, משמע שהאויב שלהם יהיה לבוש בסכמות הסוואה. כנראה שהחייל הישראלי הוא היחיד שמספיק טיפש כדי לא להצליח להבחין בין סכימת הסוואה צה"לית לסכימת הסוואה של האויב.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 06-12-2012, 22:35

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ושלישית, עוד לא נולד החייל שיכול מ-200 מ' להבחין בין Marpat ל-Cadpat."

נקודה מעניינת.
לקחתי מהרשת תמונות של CADPAT (שתי הדמויות משמאל) ו- MARPAT (מדברי ו-"מיוער"), והקטנתי לגודל של 1 ס"מ; במרחק של 1 מ' מהמסך, הדמויות הן בגודל זויתי זהה לדמויות בגודל 1.8 מ' במרחק של 180 מ'.

- אני כן יכול להבחין בין הסכימות (הקאדפאט המדברי נראה ורדרד יותר מהמארפאט המדברי, והקדאדפאט המיוער בהיר מהמארפאט המקביל); כמובן, ייתכן והצבעים כאן רוויים יותר מבמציאות.
- ניכר שבטווח של יותר מכמה עשרות מ', לפרטים קטנים אין השפעה ממשית; אפשר להשתמש ב- 3 צבעים או ב- 6, בדוגמת שוקולד-צ'יפס שחורים או בעלי אקליפטוס ירקרקים; רק הממוצע של הסכימה על פני שטח של כמה עשרות סמ"ר משנה.
ישן 10-12-2012, 07:20
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
במציאות יש תנאי תאורה משתנים.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]נקודה..."

ובד"כ אין רקע לבן לחיילים.
זה לבד מספיק כדי שהבדלי גוונים לא יהיו מספיק ברורים כאמצעי זיהוי מרחוק. בין ה-Cadpat המדברי ל-Marpat המדברי ייתכן שכן, כי הם שונים מאוד, אבל בין סכמות woodland שונות - מאוד בקושי.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-12-2012, 08:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רק נתתי הסבר אחד שניתן לאיתור על המדים המנומרים לפני עשרות שנים"

ברור לי שזה אידאולוגיות שבנו על כלום, בטח אם הדיוט שכמוני הצליח להפריך אותם בחצי שניה.

סתם בשביל לתקל את ה"תירוץ" האחרון- אין שום קשר לכך שישראל כאילו רווית מתארים ועל כן נצטרך כמה סטים של מדים, כי:

1) חיילי צה"ל הולכים עם מדי זית. מדי זית לא יעילים בגזרה ה"מערבית" בדיוק באותה מידה שמדי woodland, או כל סכימת הסוואה ירוקה אחרת, לא יעילים שם.

2) יש סכימות הסוואה "כלליות" שאמורות להתאים לכל/מקסימום המתארים. חלקן היו מוצלחות פחות (ACU) וחלקן מוצלחות מאוד (MULTICAM) ועכשיו אני רוצה לשמוע את הגאון שיקום ויגיד שהאמריקאים והבריטים, שהם המשתמשים העיקריים של הMULTICAM לא מבינים כלום ושצה"ל יכול ללמד אותם ושלמתגייסים שלהם יש קב"א 40 ובלה-בלה-בלה...

*עוד הערת אגב קטנה, זה כבר לא סתם כמה עשורים, זה כבר חצי מאה. זה לא שמרנות- זה אטימות. מצד שני אין מה להיות מופתעים- הנעליים שלנו היו נחשבות באיכות סבירה לפני חצי מאה אז למה לא להמשיך את הגל גם עם מדים ושאר ציוד הלחימה....

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-12-2012, 22:21
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
זה נחמד שחושבים על הסוואה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ISRAEL30 שמתחילה ב "מדים חדשים עם הסוואה מיוחדת לצה"ל?"

אבל בטח גם פה לא תיהיה אחידות וסדר בנושא כמו שצריך להיות בצבא מסודר.
אם כבר חושבים על הסוואה כדאי שיחשבו על הגב והכתפיים של לוחמי החי"ר "הרגילים", המשקל שהם סוחבים מתקרב יותר ויותר למשקל שסוחבים ב"כוחות מיוחדים"(נכון שאין מה להשוות גם במרחקים אבל עדיין), ורמת הציוד והתורה המקצועית שואפת לאפס.
אם אני רואה לוחם לפני תנועה לתוך עזה עם הקרמי, ועליו האפוד, ורק עליו התיק לואו, כשכל מה שאמרתי עם המשקל הנלווה שלהם(טילים, תחמושת, מים וציוד נוסף) נתלה אך ורק על הכתפיים שלו. שחלק גדול מהלוחמים אפילו לא סוגרים את רצועות המותניים, אז כנראה שצריך לעשות שינוי מקיף.
אני לא חושב שחידשתי פה משהו למישהו, רק מוסיף.
לגבי התמונה, אם מדובר באמת בלוחם של "כוחות מיוחדים" חבל שהפנים שלו לא מצונזרות.
גם בתמונה הזו רואים שהתיק לא יושב עליו כמו שצריך, ובמשקלים גדולים זה עיניין קריטי לבריאות של לוחמים.

ישן 09-12-2012, 09:03
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "יש דברים"

אני מסכים וזה מובן מאליו.

מעבר לכך חשוב לציין שגם הציוד באשפתות. כשהייתי טירון קיבלנו לפני שבוע מלחמה תיקי לואו של גרגורי. נשמע טוב נכון? רק שהם היו קרועים ובלויים ברמה כזאת שאי אפשר היה לחגור את הרצועות חזה ובטן וגם לא לשנות את הגובה של הכתפיות. כל הרצועות היו קרועות ועמוסות בכל מיני קשרים רק כדי להחזיק את התיק במקום.

ככה שגם אם באותו זמן הייתי מבין את החשיבות של רצועות חזה ובטן, של מיקום המשקל על האגן וכו' פשוט לא הייתי יכול לעשות את זה, זה סתם היה לעג לרש.
במקום זה הלכתי עם תיק לואו כשכל המשקל תלוי על כתף אחת, קצת כמו תיק בי"ס ופימפמתי לעצמי שזה איתנות וכאלה. הרע במיעוטו...

ואז במילואים אתה קונה תיקים או משתמש בתיקים של החבר'ה שחזרו מדרום אמריקה...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 09-12-2012, 14:19
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי tuni שמתחילה ב "מצטער על ההערה הקטנונית"

כל תיקי ה 90 ליטר מכונים בצבא "תיקי לאו", ללא קשר ליצרן - גרגורי, אמלחיית צה"ל או כל חברה אחרת.
התיקים שקיבלנו מהימחי"ם ב"עמוד" ולפני כן ב"עופרת" היו או של אמלחיית צה"ל או של גרגורי.
כולם במצב מצוין וכולם עם חגורות בטן ורצועות חזה. יש לציין כי היו אלו אותם תיקים ואותם ווסטים שארזנו אחרי "עופרת" ובתכל'ס כ"א קיבל חזרה את מה שהוא ארז (ברוב המקרים).
הבעיה כמובן היא איך לקשור את חגורת הבטן מעל הווסט שיושב מעל שכפ"צ? כמובן שזה בלתי אפשרי.
כמובן שהגב של הווסטים לא חלק אלא עם פאוץ' גב ועליו רצועות לקשירת הקסדה וכן מימיות וכו'... אשר תפורים לגב, כך שלא ניתן לנתק אותם.
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 09-12-2012, 14:41
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "כל תיקי ה 90 ליטר מכונים בצבא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitaikl
\כמובן שהגב של הווסטים לא חלק אלא עם פאוץ' גב ועליו רצועות לקשירת הקסדה וכן מימיות וכו'... אשר תפורים לגב, כך שלא ניתן לנתק אותם.

בדיוק הבעיה שאני מדבר עליה. בצבאות אחרים דואגים לחבר ושיהיה קשר והיגיון בן שכבת הביגוד של הלוחם, שכבת המיגון, שכבת הציוד לחימה והשכבה של המשקל שהיא בעצם אולי אותה שכבה כמו שכבת ה"ציוד לחימה"(מודה שאני לא מתעסק או מומחה בנושא הזה אז מצטער על ההגדרות הלא מקצועיות).
אני גם חושב על לוחמים עם הקרמי, וסט ותיק 30 קילו שצריכים לצעוד במינימום 8-10 קילומטר(במתארים קרובים!) בקיץ עם הדבר הזה, בלי יכולת של הגוף לאדות את הנוזלים.

ישן 09-12-2012, 19:14

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[QUOTE=amitaikl]\כמובן שהגב..."

באחת הנאגלות של ווסטים שיוצרו עבור צה"ל כולו ע"י אמלחיית צה"ל היו ווסטים שהיה להם פאוץ' גב גדול, שלמעשה היה תיק שהיה ניתן לנתק אותו ולהשאיר את הגב חלק. כנ"ל עם בתי המימיות.
לא כ"כ ברור לי למה הוא למעשה נעלם לטובת הווסטים הנוכחים, אולי בגלל שלשימוש עם הפאוץ' הוא היה מאוד לא נוח.
אנסה למצוא תמונה שלו בפורום ולשרשר לכאן. אולי בכלל כדאי לעשות שרשור של "חגור, אפודים ווסטים לדורותיהם" בפורום....
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 09-12-2012, 19:58

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "אתה מדבר על"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
ה"צבי צב"? שמחובר בסקוטש וקליפסים? כי הוא עדיין בשימוש.

אה, ככה זה נקרא?
טוב, אוסיף את הכינוי למאמר המתהווה לפורום
"לובשי חול וחגור וכבדי נעליים - ההיסטוריה, ההווה והעתיד (?) של החגור הצהל"י" (השם לא סופי, כמובן).
אשמח לקבל תמונות והפניות למאמרים בפרטי
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 17-10-2014, 09:06
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
כתבת המשך מידיעות אחרונות על המדים החדשים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ISRAEL30 שמתחילה ב "מדים חדשים עם הסוואה מיוחדת לצה"ל?"

כתבות קודמות

צה"ל מציג: מדי ה-ב' החדשים של הלוחמים. לאור תלונות של לוחמים רבים הוחלט בצה"ל לערוך פיילוט במסגרתו יבוצעו שינויים במדים, על מנת שיתאימו לאופי הפעילות המבצעית

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/244/509.html

מדי ההסוואה החדשים של צה"ל. הסוואה יעילה בשני תאי שטח שונים, נוחות מקסימלית, נידוף זיעה ועמידות בכל תנאי לחימה או מזג אוויר. מדי ההסוואה החדשים תוצרת כחול-לבן שיכנסו לשימוש בצה"ל כבר ברבעון הקרוב, בדרך לכבוש את העולם ולהעלים חיילים כמעט בכל שדה קרב

http://www.mako.co.il/pzm-magazine/...75d7cb31006.htm

מדהים על מדים: מסע בעקבות המדים של חיילי צה"ל. ממלחמת העצמאות ועד היום, המדים הרשמיים של צה"ל עברו שינויים ותמורות – לא פחות מהאופנה הכללית ברחוב הישראלי. פרויקט מיוחד לראש השנה

http://www.idf.il/1133-17121-he/Dover.aspx

ישן 02-10-2017, 17:50

קטעים מדים ליחידות מיוחדות..בליסינג

חב' יונידרס זכתה בעירעור על החלטת משהב"ט לבחור בה לספק ייצור ואחזקה (התאמה, כביסה, תיקון) של מדים ל-1500 לוחמי יחידות מיוחדות, בעלות של 14 מיליון ש"ח לשנתיים

https://www.themarker.com/law/1.4478998

https://www.calcalist.co.il/local/a...3718312,00.html

"זהו פרויקט ניסיוני, שבמסגרתו יונידרס משכירה לצה"ל מדים מעכבי בעירה שהבדים שלהם מסופקים על ידי חברה אמריקאית מובילה בתחום. כחלק מהשירות, יונידרס אחראית לתכנון ואספקת המדים בהתאם למפרט של משרד הביטחון; מדידות והתאמה אישית של המדים ללוחמים; זיהוי באמצעים טכנולוגיים של כל סט מדים; החזקה וניהול מלאי כולל כביסה שבועית ותיקונים; הזמנה או החזרת ביגוד בהתאם למצבת כוח אדם; ושירות לקוחות טלפוני מסביב לשעון. [..]
בדיון שנערך ביום חמישי, אמרה אלוף משנה מרב בריטמן, מפקדת מרכז ציוד, כי יש חשיבות לזמן כשההזמנה הראשונה מיונידרס כבר עוכבה בשל העתירה. היא העריכה כי ייקח לפחות 6–7 חודשים עד שהחיילים יקבלו מדים, ולאחר מכן נדרשים עוד לפחות 6–8 חודשים לראות אם הבגד יציב וחזק ואם השירות מתקבל כראוי. "למיטב הבנתי, נכון לרגע זה אין ספק אחד שיודע לתת את השלם שאנחנו ביקשנו מקצה לקצה עם אחריות מלאה כדי שלא ניפול במהלך הפיילוט בין הכיסאות", ציינה.

- בעלות של ~400 ש"ח לחודש ללוחם, זה לא פינוק מעט יקר? כמה היה עולה לצה"ל להפעיל את זה, עם חיילי חובה?
- תמוה שבחרו ביונידרס, שאין לה להבנתי שום ניסיון בתחום. למה צה"ל מתעקש להמציא את הגלגל ולא לנהוג בהגיון- להפריד בין תכנון וייצור ל-"ליסינג"?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:34

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר