לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2010, 10:55
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
דברים בסיסיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "רשימת ציוד חירום לבית בעת מלחמה כוללת"

השאלה כמה קיצוני/היסטרי אתה רוצה להיות. מלחמה אמיתית תהיה איפהשהוא בין מה שהיה ב-2006 לבין כאוס מוחלט (סביר שיותר קרוב לאופציה א'), ובנוסף אל תשכח שהצטיידות לחודש בתנאי ניתוק מוחלט תעלה לא מעט כסף. עקרונית אתה יכול ללכת על רשימות ציוד מומלתצות לטיולים, לדעתי מה שנדרש:
- קופסאות שימורים ומזון יבש, עם עדיפות לאוכל שניתן לאכול גם ללא חימום/בישול. חישובי כמות מדוייקת פר אדם (לפי גיל ומשקל) יש באינטרנט.
- מים בבקבוקים (שישיות) + חומר לטיהור מים רגילים.
- גזיה/בנזיניה עם דלק תואם בכמות סבירה. לך תדע מתי ייגמר הגז, ואם לא יהיו עיכובים בחלוקה.
- ציוד רפואי ביתי בכמות יפה. אם מישהו נחבל או נפצע, כדאי שתהיה יכולת לטפל בו לאורך זמן עד הגעת פינוי רפואי.
- הרבה נרות, בגדלים שונים. אם זה עבד לפני 1000 שנים, זה יעבוד גם עכשיו.
- ספרים, עיתונים, משחקי לוח וכל דבר שיכול להעסיק את יושבי הבית. השעמום יכול לגרום להרבה מתחים ומריבות, ולא בטוח שיהיה חשמל לסרטים ואינטרנט.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2010, 16:35
  Danielk35 Danielk35 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "כבר עזרת לי לשנות את הרשימה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
כבר עזרת לי לשנות את הרשימה המקורית שלי.
חומר לטיהור מים ומים בשישיות. אני חשבתי על מיכלים גדולים יותר אבל שישיות יותר טוב.
אין לי בעיה שיחשבו שאני היסטרי.
אני יודע שזה יקרה ואני רוצה להיות מוכן לזה .
אני זוכר שבמלחמת המפרץ הראשונה מכרו בהום סנטרים מכשירי רדיו שעבדו על מנואלה.
מישהו יודע איפוה אפשר לרכוש אותם היום??

אם אתה בטוח שתהיה מלחלמה כל כך כוללת, עם טילים ביולוגיים/כימיים אז צריך לאטום את שישיות המים.

ישן 12-02-2010, 11:11
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "רשימת ציוד חירום לבית בעת מלחמה כוללת"

לא ניראה לי שתהיה מלחמה שונה ממה שהכרנו לאחרונה,לא תיראה פה הנחתת כוחות סורית בגיבוי קומנדו אירני (זה עוד לא גוג מגוג) .

אין מצב של ניתוק קווי אספקה
מערך התובלה האזרחי והצבאי מסוגל להגיע לכל מקום (אפילו הקסטל כבר בידינו).
מערך אספקת החשמל ניתן לתיקון וגיבוי מהירים

http://www.mod.gov.il/pages/public_service/meshek.asp

באם ידרש (תלוי מה יחליטו אם זו מלחמה או "מבצע" ) יופעל מערך מל"ח (אני מקווה שיעשה שימוש מאסיבי בצווי ריתוק - התנהלות האיש-איש לנפשו הזו תהרוג אותנו בסוף)

בקיצור "תעמיס" מה שהנך זקוק ל48 שעות מחייך הרגילים.

http://www.oref.org.il/468-895-he/PAKAR.aspx

ותדפיס את המאמר הבא באותיות בולד גדולות על בריסטול

http://www.articles.co.il/article/3...7%D7%9 E%D7%94

ישן 12-02-2010, 11:22
  ישראל_היום ישראל_היום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.10

1. גנרטור. רצוי דיזל, כי זה יחזיק יותר שעות בכמות דלק נתונה.סוללות זה ל 24 שעות. ומה עם טעינה אחרי? גנרטור!
2. מזון יבש. לא סתם הוא מככב במנות קרב: סיכוי מופחת משמעותית למחלות מעיים.
3. ציוד עזרה ראשונה.
4. מים בבבקבוקים סגורים.אל תבנה על רשת המים.

וכל רשימה, כולל מקלט טוב לא יעזרו במקרה של פצצה גרעינית: לאן תצא אחריי? לאיזור מזוהם כדי לגסוס חלילה לאט?

אם כבר פצצה, עדיף ישר על הראש, לא לסבול.

אתה ואני כבר אחרי גיל מילואים ( אלא אם אתה קצין ), אז בחזית יהיה יותר טוב מאשר בעורף.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

ישן 12-02-2010, 11:35
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07

להוסיף על הדברים שסירפד כתב:

ציטוט:
- קופסאות שימורים ומזון יבש, עם עדיפות לאוכל שניתן לאכול גם ללא חימום/בישול. חישובי כמות מדוייקת פר אדם (לפי גיל ומשקל) יש באינטרנט.
- מים בבקבוקים (שישיות) + חומר לטיהור מים רגילים.
- גזיה/בנזיניה עם דלק תואם בכמות סבירה. לך תדע מתי ייגמר הגז, ואם לא יהיו עיכובים בחלוקה (לא בעת שהיה במקלט/ ממ"ד סגורים)
- ציוד רפואי ביתי בכמות יפה. אם מישהו נחבל או נפצע, כדאי שתהיה יכולת לטפל בו לאורך זמן עד הגעת פינוי רפואי.
- הרבה נרות, בגדלים שונים. אם זה עבד לפני 1000 שנים, זה יעבוד גם עכשיו.
- ספרים, עיתונים, משחקי לוח וכל דבר שיכול להעסיק את יושבי הבית. השעמום יכול לגרום להרבה מתחים ומריבות, ולא בטוח שיהיה חשמל לסרטים ואינטרנט.

תקשורת
כפי שנאמר, רדיו +מלאי סוללות, כיום ישנם מכשירי רדיו ופנסים הניתנים לטעינה ידנית ע"י מנואלה ואינם תלויים בסוללות, הם עדיפים לדעתי.
אם אתה לא מאמין בקריסת תשתיות תקשורת מוחלטת, ואני לא מאמין בתסריט הזה, אפשר גם להצטייד בלפטופ עם תקשורת סלולארית ו WIFI כדי לראות מה קורה ולא רק לשמוע ולהיות בקשר עם החברים.

צרכים (לפסימיים במיוחד)
אם אתה צופה תסריט של שהיה ארוכה במקלטים, אף ימים, זה נושא שצריך לתת עליו את הדעת, כיום ישנן ערכות שירותים ניידים כימיים. ולהקציב פינה לנושא הזה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 12-02-2010, 12:02
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי לכולם

ראשית. לדעתי, הפניקה והלחץ מיותרים.

מאחר ואני מעביר הרצאות בנושא העירכות לשעת חירום, הינה השני סנט שלי.

במסגרת ההכנות לשעת חירום (לא חייבת להייות מלחמה, יתכן גם רעש עדמה חזק או כדומה).
  1. ההמלצות הן להכין מלאי מזון לשבועיים. בעיקר שימורים בעלי תפוגה ארוכה ככל האפשר.
  2. מלאי של מיים בכמות של לפחות 6 כוסות מיים ביום למשך שבועיים - יש לדאוג להחלפת המיים כל פרק זמן מסויים.
  3. תרופות לאנשי הביית, כולל תרופות שאנשי הביית מקבלים באופן קבוע. לבדוק תוקף התרופות.
  4. בגדים חמים ושמיכות.
  5. מלאי צעצועים לילדים (הם הסובלים העיקריים במצב הזה).
  6. טלוויזיה קטנה וניידת ומכשיר DVD או ווידאו - כדי להעסיק את הילדים.
  7. לדאוג לחיבור לכבלים או לווין או אנטנה מרכזית. בתוך הממ"ד / מקלט בייתי.
  8. רדיו נייד + סוללות בכמות גדולה יחסית (למשך שבועיים).
  9. פנסים באיכות טובה + סוללות.
  10. ערכות המגן של פיקוד העורף (אם יחולקו) יש לאכסן בממ"ד / מקלט בייתי.
  11. חומר קריאה לבוגרים, אפשר גם משחקי חברה נעימים.
  12. במידת האפשר, מטף כיבוי קטן (3 ק"ג) ולבדוק אותו תקופתית ע"י בודק מוסמך.
  13. תיק עזרה ראשונה הכולל אמצעי חבישה וטיפול בכוויות.
  14. מלאי חיתולים מספיק ושקייות ניילון לאיכסון חיתולים משומשים.
  15. במקלט בייתי- ניתן להתקין אסלה כימית או להכין מלאי גדול של חומר חיטוי הסגור בצורה הרמטית.
בכללי
  1. יש לדאוג לקיבוע של כל הציוד שנמצא על מדפים בבית.
  2. יש לאכסן חומרים מסוכנים (חומרי ניקוי והדברה) במקום נמוך ונעול ע"י מפתח.
  3. יש לפנות את כל הג'נקיאדה מהממ"ד / מקלט בייתי.
  4. במידה וקים פתח מיוחד, יש להתקין סנן אוויר מיוחד לפתח.
  5. יש להתקין בממ"ד / מקלט בייתי, תאורת חירום בעלת אורך תאורה של 120 דקות לפחות.
  6. יש להכין רשימת טלפונים חייוניים וטלפונים של קרובי משפחה. + רשימת טלפונים של שכנים קרובים ורחוקים.
  7. יש להכין תגייות שם הכוללות את מספר הזהות. וסוג הדם. לניילן את התגית ובזמן חירום ללבוש סביב הצוואר (כמו דסקית זיהוי) במידה ויש אנשים בעלי אלרגיה מסויימת או רגישות לתרופות, יש לציין זאת על דסקית הזיהוי בצורה ברורה.
  8. יש לקבוע בצורה ברורה ולתרגל, תפקיד של כל אחד מבני הביית למקרה חירום.
  9. יש להתרחק מזכוכיות למינהם
  • חל איסור מוחלט להכניס לממ"ד או מקלט בייתי, גנרטור, דלקים חומרי ניקוי וגזים למינהם.
  • חל איסור מוחלט על עישון בממ"ד / מקלט בייתי.
עלינו לזכור כי בשעת חירום, יהיו המון מוקדי אסון, סביר שכבישים ודרכים יחסמו ע"י בתים קורסים, תזוזת קרקע, (או במקרה של מלחמה-ע"י כוחות הביטחון).
כמו כן, גם אנשי כוחות הביטחון, עלולים להיפגע או משפחותיהם, אז להעזר בכוחות עצמכם תוך שמירה לא להחמיר את המצב.

אשמח לכל מי שיוסיף לרשימה זאת.

הכי חשוב להישאר רגועים, להאזין להנחייות הגורמים המוסמכים, במידת האפשר לסייע לכוחות הביטחון,
ישן 12-02-2010, 13:51
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי a1948 שמתחילה ב "לגבי רעש אדמה"

במקרה של רעש אדמה. בהחלט מומלץ לצאת ממבנים העשויים בטון או ברזל במהירות האפשרית (לגבי מבני עץ-זה קצת שונה, וזאת מהסיבה שעץ הוא יותר גמיש - ראה מבנים ביפן, מוכת רעשי האדמה - והמבנה העשוי עץ, מתגמש עם השינויים בקרקע).
ככלל רצוי להתרחק ממבנים, קירות גשרים, מנהרות מחלפים ועוד.

אם אתה נמצא בשטח פתוח, ורחוק ממקום מסוכן כגון קירות, עמודי וחוטי חשמל, עדיף לשכב על הקרקע בתנוחה "עוברית" עד חלוף הזעזועים (מספר דקות בלבד).
אם אתה בתוך רכב, על כביש רגיל (לא מחלף או מתחת לגשר או מנהרה). הישאר ברכב, הוא יגן עליך מפני חפצים נופלים (כמובן שרכב לא יגן עליך בפני קיר מתמוטט או מפולת קרקע).
אם אתה נמצא בתוך מנהרה או מתחת לגשר, ואין לך אפשרות מהירה להמלט, נסה לצאת מהרכב ולהיכנס למה שמכונה " משולש חיים" שזה בעצם משולש הנוצר עקב קריסת קירות אשר נשארו שלמים או ריהוט כבד

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img651.imageshack.us/img651/4770/37570594.png]

אם אתה בתוך בניין, היכנס מיד לממ"ד או חדר מדרגות. אין לעמוד מתחת למשקופים (הסתבר כי המשקופים זזים ממקומם ואז כל הקיר שמעל למשקוף, עלול לקרוס).

בחלוף הרעש (מספר דקות), צא מיד מהבניין לשטח פתוח, ללא מבנים או עמודי חשמל צמודים.
והחל לסייע לכוחות הביטחון.

מניתוח של רעשי אדמה בעבר, הסתבר כי לוקח מספר דקות, לבנין לקרוס. זה חלון ההזדמנות לברוח ממבנה פגוע - להבדיל ממבנה שלא נפגע.

ככלל יש תוכנית שנקראת תמ"א 38 העוסקת בחיזוק מבנים לקראת רעש אדמה. אולם, זה קשור לתקציבים ולרצון התושבים להשתתף בתוכנית.

אשמח לעוד שאלות.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 12-02-2010 בשעה 13:54.
ישן 12-02-2010, 18:56

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "מה דעתך על העניין הזה?"

כל מכשיר שיכול לתת התרעה טובה ואמיתית, יכול רק לעזור.
אבל, אם המכשיר היה כזה יעיל (ואני מקווה שהוא יעיל, ללא התרעות שווא) היו מזמן מכניסים אותו לתקן,
לא עשיתי בדיקות מעבדה למכשיר, איני יודע את התכונות שלו. איני יודע אם נעשו בדיקות "במצבי אמת".
דבר אחד בטוח, אם לא מועיל, להזיק הוא לא יכול (למעט אזעקות שווא, במידה ויש)

אגב הנתונים על תנועת גל P לעומת גל S. זאת בדיוק התופעה שבעלי חיים מזהים רעש אדמה, הרבה לפני האדם. עד היום לא הצליח, האדם, לפתח מכשיר שיחכה את הרגישות של בעלי החיים. וזאת עובדה. יש השערה שבעלי החיים מזהים שינויים מזעריים בשדה המגנטי של כדור הארץ-לפני רעש האדמה.

אולם אפילו המכשירים הססמיים הרגישים ביותר, לא נותנים התראה על בואו של גל P, למרות שכאשר בוחנים את הרישום של הסיסמוגרף כן ניתן לראות אותו, אולם הוא מקבל את הסימון P רק בדיעבד, וזאת מהסיבה שהוא מאד דומה לרעשים המתרחשים כמעט כל הזמן.
ישן 13-02-2010, 00:09

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "תודה! ותהיות..."

בדיקה של מכשיר כזה יש לבצע בשיתוף בין מכון התקנים למכון סיסמי.
לא קל לפתח מכשיר אמין, שיענה על כל הדרישות. אנו עדין יודעים כל כך מעט על רעדיות אדמה. בעתיד, לאחר שנרכוש עוד המון ידע בנושא רעש אדמה, יהיה יותר קל לפתח מכשיר אמין (מתוך הנחה שהכרת האויב עוזרת להתגבר עליו).
אגב, אנחנו, כבני אדם, רואים ברעש האדמה, אסון טבע, אולם המחקרים מראים כי בזכות רעשי האדמה תנועת הלוחות הטקטוניים ופעולת וולקנייות אחרות, אנחנו בכלל יכולים להתקיים על הכוכב הזה.
מצב הלוחות הטקטוניים, כיום, מאפשר מזג אוויר נוח יחסית.
הפעולות הוולקנייות שהתרחשו בעבר, העשירו את האטמוספירה בגזים שאותם אנו נושמים היום והצמחים יכולים ליצור פוטוסינטזה ולהפיק חמצן החייוני כל כך עבורינו.
שלא לדבר על הפורייות המרובה של אדמה געשית.

אגב. כאשר מזכירים רעש אדמה. מזכירים את "סולם ריכטר" סולם זה מתאים לאנשים העוסקים במחקר של רעידות אדמה, ולא האזרח הרגיל, רעש אדמה ברמה של 4.5 בסולם ריכטר באמצע המידבר, אינה שווה בכמות הנזק של רעש אדמה זהה במרכז תל-אביב.

לצורך חישוב כמות הנזק שנגרמה. קיים סולם אחר שנקרא סולם מארקלי: שהוא הרלוונטי יותר למדידת נזקים.

1 לא מורגש
2 מורגש ע"י מעט אנשים בתוך הבניין, בעיקר בקומות העליונות
3 מורגש ע"י חלק מהאנשים בתוך הבניין
4 מורגש ע"י רוב האנשים בתוך הבניין וע"י מעט אנשים מחוץ לבניין
5 מורגש ע"י כל האנשים בתוך הבניין וכמעט ע"י כל האנשים מחוץ לבניין
6 מורגש ע"י כל האנשים, נזקים קלים למבנים חלשים, רהיטים זזים
7 נזקים קלים עד בינוניים במבנים רגילים ונזקים משמעותיים במבנים חלשים
8 נזקים קלים במבנים מתוכננים היטב ונזקים משמעותיים במבנים רגילים
9 נזקים משמעותיים גם במבנים מתוכננים במיוחד לעמוד ברעידה, אנשים בהלם
10 רוב המבנים המתוכננים במיוחד לעמוד ברעידה התמוטטו
11 כמעט ואין מבנים הנשארים לעמוד
12 הרס טוטאלי

ישן 13-02-2010, 16:29
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "פרטיזן זו לא מילת גנאי...."

מלחמה/אסון טבע - כל אחד רוצה לשרוד ולהגן על הסובבים אותו. גם לי נדמה שאחרי אסון שעלול לגרום לקריסת כל התשתיות אנשים לא ירוצו לבזוז חנויות ויאבדו צלם אנוש - אבל עדיף להיות מוכנים. האביזר הנוח ביותר לנסיעת מקסימום אמצעים הוא אפוד קרב/מסע ובו כל מה שאנחנו זקוקים לו לזמן קצר - כאשר הכלים יהיו האוניברסליים ביותר ויתאימו לכל שטח.. "לדרמן" או אולר, סכין הישרדות, אש, חבלים, ציוד רפואי, וכל אותם דברים שחשובים לנו בטרק, במארב וכו' - חשובים.
אם יש משהו שתמיד היה חשוב לי במהלך השירות זה שהציוד שלי יהיה מאורגן ושהנשק שלי יהיה מבצעי.
גם היום הציוד שלי בארון בבית מוכן לפעולה ואני בודק אותו אחת לכמה חודשים.
כמו את תיק העזרה הראשונה ברכב - ואני ממליץ על כך...
ישן 15-02-2010, 13:22
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
inbar2000.com
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי inbar2000.com
מה שאמרת. די נכון לגבי מלחמה.
בהסתייגות אחת. לגבי הפעלת "מלא עוצמתה הצבאית" אני די חושש שלא יתנו לנו להפעיל,
ראה "עופרת יצוקה"

לגבי פרק זמן של שבועיים, מדובר בקטסטרופה כתוצאה מרעש אדמה, לווא דווכא מלחמה.

אתה צודק שדווקה במקרה של רעש אדמה נצתרך להתכונן לפחות לתקופה של שבוע
ללא מים וחשמל וכו' .

ולגבי הפעלת "מלוא עוצמתה הצבאית" של ישראל .
אם אני חושב על מצב שבוא עפים מטחי טילים מכוון סוריה לבנון ואירן על ישראל
ופה נהרגים עשרות אנשים ביום אחד . וגם אז לא נוכל להשתמש במלוא עוצמאת האש
אז באמת שחבל לנו על הזמן....
וכמובן שאני לא מתכוון "לנשק יום הדין" שאולי יש לנו כזה ואולי לא .
אני יודע מעט מאוד על מה שאנחנו יכולים לעשות בתחום הצבאי ורק מהמעט
הזה אני יודע שאם הולכים לסבול מאוד....
ישן 15-02-2010, 15:56

Facebook profile
בהחלט יכול להייות
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "יכולה גם להווצר סיטואציה שבה..."

בהחלט יכול להייות מצב שבו אסון טבע, יביא למלחמה.
למשל איבוד מקורות המיים של סוריה - שגם כך היא כבר היום מאד מיובשת.

אבל, במצב של מלחמה כוללת, כאשר יהיה סיכון קייומי למדינת ישראל.
אז, ורק אז, יתערבו המעצמות הגדולות.

לגבי "נשק יום הדין" אני לא בטוח שישראל (אם יש לה נשק כזה ) תפעיל אותו,
כי אז יווצר מצב שבו המעצמות הגדולות, יעדיפו להשתיק אותנו, ולו רק בגלל השיקולים הכלכליים והדמוגרפיים שלהם.
ואז לא נקבל שום סייוע משום מדינה בעולם (אולי רק ממיקרונזייה).
לדעתי הצנועה, כל נושא הנשק הגרעיני, מבוסס על עיקרון "מאזן האימה".

השימוש "בנשק יום הדין" לדעתי הצנועה. יבוא רק לאחר שהופעל נשק כזה נגדינו, לדעתי אנחנו לא נהיה הראשונים,

אבל......... כידוע....... מספיק מטורף אחד, כדי ללחוץ על הכפתור האדום.

ישן 28-02-2010, 11:45

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "ומה התקן? בניין שנבנה לפני 20..."

התשובה לא פשוטה.
סולם 7 - 8 ריכטר הם דרגות גבוהות של רעש אדמה.
לגבי סולם 7, יהיו נזקים רציניים מאד בבניין בן 10 שנים, בניין בן 20 שנה הנזקים יהיו חמורים הרבה יותר.
לגבי סולם 8, הנזק יהי קשה מאד לבניין חדיש, וכמעט הרס מוחלט לבניין ישן יותר.
יש גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון, וזה המרחק ממוקד הרעש, ורמת האחזקה של המבנה.
לדוגמא, מבנה חדיש, החשוף לרוחות מהים, מתבלא הרבה יותר מהר מבניין שלא חשוף לרוחות אלו.
מבנה הקרקע, גם משפיע מאד, יש שכונה שלמה בבאר-שבע, שנפגעה מגלישה של הקרקע בסביבה.

אני נורא מצטער שאני נשמע כמו "נביא זעם", אבל לא צריך לטמון את הראש בחול,

ישן 28-02-2010, 13:53

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כמה משפיע הגובה לעומת רוחב..."

אחת השיטות לשמור על בניינים גבוהים שעמדו ברעש אדמה זה להקפיד שמרכז הכובד, לא יצא מהאנך של הבסיס.
כלומר אם מורידים אנך ממרכז הכובד, אסור לו לצאת משטח הבסיס. (למשל מיגדל פיזה, ישאר שלם, כל זמן שמרכז הכובד שלו נמצא מעל לבסיס).

כדי לשמור שמרכז הכובד, ישאר מעל לבסיס, יש מספר שיטות, שהמוצלחת בינהן היא לבנות משקולת ענקית בקומות העליונות, המשקולת יושבת על מצע של שמן ומוחזקת במקומה ע"י מערכת של בוכנות הדראלייות.

כאשר הבניין מזדעזע, המשקולת נשארת במקומה, וגורמת למרכז הכובד של הבניין, להשאר מעל לבסיס.

בדיוק כמו שנקח שולחן ועליו נפרוש מפה ועליה נניח צחלת. עכשיו נמשוך במהירות את המפה מהשולחן, והצלחת, לא תיפול, היא תשאר על השולחן.

כך קורה גם בבנין גבוה, מודרני, בזמן רעידת אדמה, הבניין מזדעזע, חוק ניטון אומר "שכל גוף נשאר במצבו הנוכחי, עד שמופעל עליו כוח, ואז הוא משנה את מצבו".

כך המשקולת הכבדה נשארת במקומה, ולא זזה גם כאשר הבניין מתנדנד.
אגב, בניינים גבוהים מאד, יש תזוזה מתמדת של הקומות העליונות, לא רק בגלל רעש אדמה, אלא גם בהשפעת הרוחות.

לגבי השיטה היפנית של "ריטוט" - זאת שיטה שהמשקולת מבוקרת מחשבים (המגובים בסוללות מיוחדות) מתחילה לרטוט בתדר של רעש האדמה, אולם בכיוון ההפוך.

מי שלא מכיר את תורת הגלים, בניין רועד בזמן רעש אדמה בתדירות מסויימת - שמשתנה עם עוצמת הרעש אדמה - הרעידה היא בצורת סונוסוידה (גל). המחשב של הבניין, מזיז את המשקולת באותו תדר בדיוק, אולם בכיוון הפוך, לפי תורת הגלים, כאשר "מרכיבים" סינוסואידה אחת על השנים אבל במופע הפוך, אחת מבטלת את השניה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img408.imageshack.us/img408/881/simpleharmonicmotionani.gif]

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 28-02-2010 בשעה 14:08.
ישן 28-02-2010, 11:36

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "ואיפוה לדעתך אנחנו ממוקמים..."

באופן כללי, ערים חדשות, יחסית, כגון מודיעין ואלעד, נבנו ברובן לפי תמ"א 38.
בערים אחרות, יש יוזמות מקומייות של התושבים בשיתוף עם הרשוייות.
אולם בסה"כ המצב לא מזהיר,
דווקא באזורים החלשים מבחינה צויואקונומית, הבעיה מחמירה.
יש בתים שנבנו בשנות החמישים המכונים "רכבות" שכלל אין להם יסודות עמוקים, (כידוע, בזמן קדיחת עמודים לבתים רבי קומות, יש לקדוח עד שמגיעים לשכבת סלע יסוד או שכבה קשה אחרת).
בתים אלו, ברובם, יושבים על "חגורה" שמקיפה את הבניין, ובזמן רעש אדמה. המבנה כולו עלול, פשוט, לנטות על צידו כיחידה אחת,

אני, למשל חושש לתקן הבניה של "מגדל שלום", שאני לא יודע כמה תיכנון הושקע בו, כדי לעמוד ברעש אדמה.
בנין בסדר גודל כזה, עם יקרוס - אנכית (כמו מגדלי התאומים) יגרם זנק ברמה מסויימת.
אבל אם הוא יקרוס תוך נטיה על צידו, ההרס יהיה רחב ביותר.
זה בעיקר עניין של תקציבים.
מתקנים רגישים, כגון מפעלים כימיים ופטרוכימיים, או מפעלי בעלי תכולת חומ"ס רבה, עלולים לגרום לנזק סביבתי אדיר. לדוגמא, מיכלי חמצן ענקיים שיש בבתי חולים ועוד.

בתמונה. נראים בניינים , אמנם לא בארץ, שקרסו על צידם, עקב חוסר ביסודות עמוקים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img46.imageshack.us/img46/7176/76499472.jpg]

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 28-02-2010 בשעה 11:39.
ישן 05-01-2014, 09:14
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
שיטות אחרות לשימור מים
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "גולני, כל יום שישי אני מביא..."

תרמוס (בקבוק זכוכית בתוך מיכל נשיאה מפלסטיק/מתכת) - לרוב מוגבל לגודל של 1-2 ליטר לכל היותר, ולא עמיד במיוחד לזעזועים ומכות. שומר חום למשך כמה שעות טובות, טוב להחזיק אחד בבית ולמלא אותו מים מורתחים.

מיכל מתכת - לרוב בנפח עד 1 ליטר, לא שומר חום/קור אך עמיד ביותר.

שקית/שק מים - מעבר לשקיות שתיה לטיולים בנפח 2-3 ליטר, יש שקי ומנשאי מים בנפחים גדולים יותר של עד 10 ליטר המשולבים בתוך תרמיל גב לנשיאה נוחה. בנוסף, יש מקלחות טיולים ייעודיות הבנויות שק מים לתליה על עץ או כל דבר אחר, עם ראש מקלחת בתחתיתו.

מיכל מים - לא לשכוח את המיכל פלסטיק הישן והטוב שמגיע לנפח של 40-50 ליטר, כל זמן שדואגים להחליף מים מדי פעם הוא בהחלט יכול לספק את הצרכים.

ישן 23-03-2012, 08:43
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06

האמת שהשרשור הזה נתן לי פרספקטיבה על תחום שבכלל לא ייחסתי לו חשיבות משום מה. אני חייב להגיד שאין לי שום זיווד מסודר של ציוד לשעת חירום אזרחי - מה שכן יש לי הוא זיווד של ציוד לשעת חירום צבאי מתוך המחשבה שבמלחמה כוללת ייתכן מאוד ומילואימניקים יצויידו לקרב בצורה לקויה. לכן אני מחזיק לשעת לחימה:

-ווסט מזווד בשלוש צולבות+נותבים+בודדת (וכמובן ציוד לחימה אחר בווסט)
-מנשא 50 ליטר
-קסדה ומשקפי מגן של ESS
-זוג ברכיות
-נעלי הרים
-פק"ל חורף: גטקעס+חולצה תרמית, כפפות, חם-צוואר, כובע גרב, 2 פליזים וחלפ"ס
-אפוד מגן נגד רסיסים
-6 זוגות מדים
-10 זוגות גרבי thorlo
-שק"ש

נקווה שנשק וכדורים יהיו מספיק
ישן 14-11-2012, 15:05
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
Doomsday Preppers

בתחילת השנה עלתה לערוץ National Geographic סדרה בשם Doomsday Preppers
אתר הסדרה
ויקיפדיה

פרקים רבים עלו גם לyoutube וניתן לצפות בהם שם (קישר לפרק הראשון - בתחתית)

כל פרק עוקב אחרי ארבע משפחות אשר מציגות מהו חזון יום הדין שלהם (רעידת אדמה, צונאמי, תקיפה/תקלה גרעינית, EMP, קריסת המערכת הכלכלית, מגיפה וכו' וכו', כיד הדימיון) וכיצד הם נערכים אליו. במהלך הפרק (להוציא פרק הפיילוט) מציג מומחה מטעם NG את הסבירות לאירוע אליו נערכים ובסוף הפרק ניתנת ביקורת על הערכות המשפחה לאירוע ובני המשפחה מגיבים לביקורת. החלק המסכם של כל פרק הוא תגובה של המשפחה מספר שבועות/חודשים לאחר הצילום והאם הם שינוי את הערכותם כתוצאה מהביקורת שקיבלו.
הביקורת בודקת מספר פרמטרים (לא בהכרח לפי הסדר למטה ולא בהכרח מתייחסים להכל):
1. מוכנות ציוד - מים, אוכל, נשק, סניטציה וכו'...
2. מוכנות למילוט
3. מוכנות לפרק זמן ארוך
4. מוכנות למקום חליפי
5. אימון לאירוע
6. סביבה - סביבה פיזית והקהילה שמסביב.

אנשים שם משקיעים המון בהכנות! הכל מרכישת מזון באלפי דולרים, דרך רכישת בתי מקלט, מעבר למדינה אחרת בארה"ב שלפי התסריט אליו הם נערכים בטוחה יותר, החלפת מקום עבודה, רכישת כלי נשק וציוד ועוד.
חלק אטומים לביקורת אותה הם מקבלים וחלקם מקבלים ומשנים הערכות בהתאם.

שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 28-08-2013, 21:09
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
קומונסנס אמריקאי וחידה לחדר האטום
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "נא להוסיף לרשימה. 1...."

רשת וולמארט, ענקית הקמעונאות האמריקאית, שאוגרת במחשביה מידע על 100 מיליון הלקוחות שקונים אצלה כל שבוע, החליטה בעונת ההוריקנים של 2004 לנסות לברר מה הלקוחות שלהם קונים לקראת הסערה. הם סרקו את מאגר הנתונים האדיר שלהם.

מה היו לדעתכם שני הפריטים הנמכרים ביותר בימים שלפני הגעת הסערה לחוף?

רמז: תחשבו על קומונסנס אמיריקאי...

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

נערך לאחרונה ע"י פורום החפ"שים בתאריך 28-08-2013 בשעה 21:15.
ישן 28-08-2013, 22:29
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בירה וטאנג אם אני זוכר נכון."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
בירה וטאנג אם אני זוכר נכון.

כל הכבוד על הראשון! אכן בירה.

נותר רק השני, יותר קשה אבל הנה רמז: כמה בירה אפשר לשתות על בטן ריקה?

הנה התשובה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://anthonywindram.files.wordpress.com/2011/08/strawberry-pop-tarts.jpg?w=500]

ציטוט: "אחת הדוגמאות המוקדמות היתה של וולמארט, ענקית הקמעונאות האמריקאית, שאוגרת במחשביה מידע על 100 מיליון הלקוחות שקונים אצלה כל שבוע. בעונת ההוריקנים של 2004 החליטו מנהלי הרשת לנסות לברר מה הלקוחות שלהם קונים לקראת הסערה. הם סרקו את מאגר הנתונים האדיר שלהם, וגילו שהפריט הנמכר ביותר בימים שלפני הגעת הסערה לחוף הוא דווקא בירה. פריט פופולרי אחר היה פופ־טארט, מאפה ממולא קרם לטוסטר, בטעם תות. מכירותיו הכפילו עצמן פי שבעה. את הדפוסים האלה לא זיהה אף מנהל בשר ודם. הם היו משוכנעים שהלקוחות ייקנו סוללות, לא בירה. הגילוי הורגש בשורת הרווח של וולמארט".

מקור: http://www.calcalist.co.il/local/ar...3602417,00.html

קומונסנס אמריקאי משובח...

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 04-01-2014, 19:32

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי IronKnife שמתחילה ב "הקפצה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי IronKnife
בעקבות הסיפור בירושלים... יש המלצות חדשות למישהו?

???????????????

אתה מתכוון לסערה?
זה רק מאשר מה שאני טוען כל הזמן (במהלך ההרצאות שלי).
לא תהיה עזרה משום מקום.
לכוחות הביטחון ידרש זמן ארוך כדי להתארגן.
באירוע הסערה היה מספיק זמן להתארגן (אני לא יודע מה רמת "ההתכוננות לסערה") ועדין היו המון תקלות.
חלקן בגלל חוסר מוכנות של הגורמים השונים (עירית ירושלים/צפת, חברת חשמל - גיזום ועקירת עצים מסוכנים).
ובגלל חוסר הענות של אזרחים "שרק רצו לראות שלג".
בגלל חוסר תכנון של אזרחים - תושבי ירושלים - שהמתינו לרגע האחרון כדי לצאת לכיוון הבירה. חבר שלי, למרות שביקשתי ממנו מספר פעמים "סע הביתה" המשיך לעבוד עד 20:00 ונתקע בכביש מס' 1למשך 11 שעות, נטש את הרכב - שנגרר - ומצא את הרכב רק אחרי 4 ימים באיזה חניון נידח.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 04-01-2014 בשעה 19:40.
ישן 06-01-2014, 00:39

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "תוסיף גם, חוסר תיאום מגוחך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pilon
תוסיף גם, חוסר תיאום מגוחך בין הכוחות בשטח. למשל, מדריכים על כלי רכבם מבית הספר לנהיגה מבצעית שהוקפצו לסייע, נאלצו לחכות שעתיים תמימות במחסום, כי מישהו לא טרח לעדכן את השוטר במקום והוא עצמו החליט לא להפעיל שיקול דעת.

היה ברדק לא קטן.
תמיד טענתי שכל מערכת נמדדת לא לפי היכולת שלה, אלא לפי התגובה של "האיש בקצה השרשרת",
אתה יכול לבנות מערכת משוכללת ויעילה, אבל אם האיש הקטן שצריך לסובב את המפתח-נרדם. המערכת כולה כשלה. נקודה.

אבל זה היה תרגיל "בזמן אמת" על המוכנות לאירוע ברמה לאומית.
אני בטוח שעוד ישבו וילמדו את המסקנות והתוצאות של האירוע.
להגיד שגם יישמו אותן........... אני ממש לא נאיבי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:23

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר