לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2017, 21:33
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
מיקרו רחפן מתאבד והעתיד המטריד של הבינה המלאכותית

נתחיל מהסרטון הבא (צפו בו עד מההתחלה ועד 2:55 ואז תחזרו חזרה):

כשנתקלתי בזה לראשונה במקרה וראיתי רק את ההתחלה הייתי צריך לגרד קצת את הראש בשביל להבין במה בדיוק אני צופה. על פניו זה נראה כמו מסיבת עיתונאים או מצגת מכירות של כל חברת אמל"ח (האמת אני מניח שהרבה יצרניות נשק היו שמחות לאיש מכירות כריזמטי שכזה אבל זה סיפור אחר).

הטכנולוגיה שנראית על המסך קיימת ברובה (למעשה בתפזורת - כולה לטעמי) כבר כיום בצורה גלויה (אני לא רוצה לחשוב מה קיים בצד השחור).

מצד אחד מדובר בפתרון צבאי מעולה. מי צריך פצצות כשאפשר להטיל עשרות מליוני מיקרו רחפנים כאלו שיכולים להרוג אדם בפגיעה ישירה על עיירה בדרום לבנון ולתת להם לחסל נקודתית כל מחבל פוטנציאלי.

מצד שני אנחנו מדברים על נשק הורג הנשלט באופן מוחלט פחות או יותר על ידי בינה מלאכותית - ועכשיו אתם גם יכולים לראות גם את שאר הסרטון ולהבין על מה מדובר כאן.

זה בהחלט מעלה תהיות אבל מבחינתי לא רק בהיבט שיוצרי הסרטון הזה רצו אלא גם בשאלה הטכנית/מבצעית - אם יש לך את היכולות ליצור נשק כזה - האם אפשר לתכנן אותו כך שיהיה בטוח יותר - אחרי הכל אם הוא עובד כראוי הוא הרבה יותר "הומאני" מלזרוק 20 פצצות של טון על העיירה ולקוות שהן יחסלו את המחבלים (יחד עם כל מי שבסביבה שלהם).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2017, 23:55
  lazn lazn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "הסרט הזה נראה יותר כמו שטות..."

בתור אחד שמתעסק במודלוציה ובקרה .
אני יכול לומר לך בוודאיות שהטכנולוגיה קיימת ! כל מה שצריך זה 3 מהנדסים ( טובים במיוחד )
ואפשר כבר כיום מרכיבים אזרחיים לגמרי לייצר את מה שאתה רואה בסרטון !

קצת אוףטופיק אבל יתן לך קצת ראייה גבוה יותר !
הרכב האוטונומי - מי לא שמע עליו ?.
אז זהו . שאנחנו כבר שם ! אני יספר לך סוד מתעשיית הרכב ( תעשייה שעבדתי בה תקופה ארוכה )
בליצרן יוקרה מסויים . כבר משנת 2014 (2012 זה כבר היה קיים באב טיפוס ) הייתה כבר יכולת לרכב לעצור לבד . לזהות סטיה מנתיב . לזהות שבאים להתנגש בו מאחורה ומקדימה . ועוד שלל טכנולוגיות שעוד רגע נדבר עליהם .
עכשיו אם תיקח את אותם הרכבים ותשלב בהם יחידת בקרה שתשלוט בכל המרכיבים האלה . יש לך רכב אוטונומי .
עקרונית אנחנו כבר היום חיים בעידן שכל הרכבים החדשים שיוצאים מפס הייצור יכוליםם להיות אוטונומיים לחלוטין ! - רק אם תוסיף להם כמה ריכיבם .

הרעיון לא הבשיל כי אין תשתית כבישים מתאימה ( מערך אנטנות מסויים למקרים ספציפיים ) .
אין עוד תקן ( פרוטוקול תקשורת ) שבו כל היצרנים מוכנים להשקיע בו .
והכי חשוב ! ----- רגולציה !!!!

הרבה אנשים לא יודעים את זה . אבל אנחנו בעידן שבו הקושי היחידי לייצור ופיתוח טכנולוגי הוא כסף ( מינורי) ו העיקרי שהבם הוא הרגוליציה ...
לצורך העניין מן סוג של מערך פקודות של איך הרכב ינהג מקרי חירום של חיים ומוות ואיך הוא בוחר מה יחיה ומה ימות ...
ביום שהמון עורכי דין ורגולטורים יפתרו את זה . לא יהיה יצרן שלא ייצר לך רכב אוטונומי .

נחזור לטופיק .
עכשיו . אם אני לוקח אותך למקומות הנכונים . וקונה את הרכיבים הנכונים - מצלמות חכמות . חיישנים מסוימים -
ואת כל רכיבי ההנעה והשליטה והבקרה - שאותם ניתן לייצר היום בגדלים של סט-ממ בודדים .
לקנות מדפסת תלת מימד של 1000 דולר . ולהדפיס את הגוף בבית !

אתה בהחלט יכול כיום ליצור את זה הדברים הללו בעצמך !
אני לא יודע אם אתם יודעים . אבל בארהב . בימים אלו יש מהפיכה של ממש בכל מה שקשור לעולם ההדפסות התלת מימדיות !

וביום שזה יהיה בכל בית . ניתן יהיה לנצל זאת לדברים לא חיוביים בכלל .. ( בוא נגיד שרוב רובה של ההדפסה כיום הוא לדברים שאין לנו שימוש במשק הבית אז תבין לבד .)

מה שאתה רואה בסרטון בהחלט ניתן ליישום ואני אגלה לך עוד סוד קטן -

מה שאתה רואה היום מול העיניים הוא ההמצאה והפיתוח של האתמול
אם אני אומר לך שכבר קיימים אבות טיפוסים איפהשהוא בעולם של כל סוג של דרון שחשבת עליו .
מחקלאות ועד מתנקשים .

נערך לאחרונה ע"י lazn בתאריך 16-11-2017 בשעה 23:59.
ישן 17-11-2017, 21:57
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי lazn שמתחילה ב "בתור אחד שמתעסק במודלוציה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lazn
בתור אחד שמתעסק במודלוציה ובקרה .
אני יכול לומר לך בוודאיות שהטכנולוגיה קיימת ! כל מה שצריך זה 3 מהנדסים ( טובים במיוחד )
ואפשר כבר כיום מרכיבים אזרחיים לגמרי לייצר את מה שאתה רואה בסרטון !

קצת אוףטופיק אבל יתן לך קצת ראייה גבוה יותר !
הרכב האוטונומי - מי לא שמע עליו ?.
אז זהו . שאנחנו כבר שם ! אני יספר לך סוד מתעשיית הרכב ( תעשייה שעבדתי בה תקופה ארוכה )
בליצרן יוקרה מסויים . כבר משנת 2014 (2012 זה כבר היה קיים באב טיפוס ) הייתה כבר יכולת לרכב לעצור לבד . לזהות סטיה מנתיב . לזהות שבאים להתנגש בו מאחורה ומקדימה . ועוד שלל טכנולוגיות שעוד רגע נדבר עליהם .
עכשיו אם תיקח את אותם הרכבים ותשלב בהם יחידת בקרה שתשלוט בכל המרכיבים האלה . יש לך רכב אוטונומי .
עקרונית אנחנו כבר היום חיים בעידן שכל הרכבים החדשים שיוצאים מפס הייצור יכוליםם להיות אוטונומיים לחלוטין ! - רק אם תוסיף להם כמה ריכיבם .

הרעיון לא הבשיל כי אין תשתית כבישים מתאימה ( מערך אנטנות מסויים למקרים ספציפיים ) .
אין עוד תקן ( פרוטוקול תקשורת ) שבו כל היצרנים מוכנים להשקיע בו .
והכי חשוב ! ----- רגולציה !!!!

הרבה אנשים לא יודעים את זה . אבל אנחנו בעידן שבו הקושי היחידי לייצור ופיתוח טכנולוגי הוא כסף ( מינורי) ו העיקרי שהבם הוא הרגוליציה ...
לצורך העניין מן סוג של מערך פקודות של איך הרכב ינהג מקרי חירום של חיים ומוות ואיך הוא בוחר מה יחיה ומה ימות ...
ביום שהמון עורכי דין ורגולטורים יפתרו את זה . לא יהיה יצרן שלא ייצר לך רכב אוטונומי .

נחזור לטופיק .
עכשיו . אם אני לוקח אותך למקומות הנכונים . וקונה את הרכיבים הנכונים - מצלמות חכמות . חיישנים מסוימים -
ואת כל רכיבי ההנעה והשליטה והבקרה - שאותם ניתן לייצר היום בגדלים של סט-ממ בודדים .
לקנות מדפסת תלת מימד של 1000 דולר . ולהדפיס את הגוף בבית !

אתה בהחלט יכול כיום ליצור את זה הדברים הללו בעצמך !
אני לא יודע אם אתם יודעים . אבל בארהב . בימים אלו יש מהפיכה של ממש בכל מה שקשור לעולם ההדפסות התלת מימדיות !

וביום שזה יהיה בכל בית . ניתן יהיה לנצל זאת לדברים לא חיוביים בכלל .. ( בוא נגיד שרוב רובה של ההדפסה כיום הוא לדברים שאין לנו שימוש במשק הבית אז תבין לבד .)

מה שאתה רואה בסרטון בהחלט ניתן ליישום ואני אגלה לך עוד סוד קטן -

מה שאתה רואה היום מול העיניים הוא ההמצאה והפיתוח של האתמול
אם אני אומר לך שכבר קיימים אבות טיפוסים איפהשהוא בעולם של כל סוג של דרון שחשבת עליו .
מחקלאות ועד מתנקשים .

בארצות הברית כבר יש רכבים אוטונומיים שנבחנים ברחובות ערים בלי שום שידרוג לתשתית. כבר היום אבזור בטיחות שכולל בלימה עצמונית במקרה שהרכב מזהה סכנה מקדימה או הולך רגל הוא די סטנדרטי.
בתחום הרחפנים, אמאזון כבר פיתחה אבטיפוס של רחפן משלוחים עד הבית.

הטכנולוגיה בהחלט כבר כאן

ישן 17-11-2017, 21:25
  lazn lazn אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מיקרו רחפן מתאבד והעתיד המטריד של הבינה המלאכותית"

לא הזכרתי את עניין התוכנה ...
אני לא יודע אם אתה יודע . אבל AR ו VR גם יכנסו לתמונה שאיזה שהוא שלב . ויהפכו לסטנדרט .
כבר כיום .. יש טכנולוגיית זיהוי פנים . בשילוב עם החומרה הנכונה . אפשר לכתוב תוכנה ( וכן זה מאוד פשוט ) שתדע לזהות פנים .בנינים או כל אובייקט אחר שתגדיר במערכת . תדע לעשות מה שנקרא 1+1 .

לדוגמא .
דרון בגודל של רימון יד מרחף לו באוויר ... בעזרת מערך מצלמות חכמות+3D ותוכנה שיודעת איך לשלב בין כל הידע הזה .
לדרון הגדרת תמונת פנים של אדם מסויים שברצונך ל"הוריד" עכשיו הדרון ירחף לו בשקט בשקט עד שימצא את אותו אדם . עכשיו בעזרת מערכת עיבוד נתונים + דאטה בייס מסווים במערכת הוא יודע לעשות את כל הקלקולציות ולהחליט שהצורה הכי מיטבית להתנקש באותו אדם היא בנקודה X . והוא יקח את עצמו לנקודה X
הדרון ידע לנחות בנוקדה ולחכות למטרה שתגיע אליו בעזרת חיישן קרבה .. ברגע שהתקרבה המטרה .. הוא ירף ויתפוץ עליו.

נשמע כמו סרט בידיוני .
אבל היום בו משפחות פשע \ חוקרים פרטיים . \ אירגונים פרטיים כאלה ואחרים . יעשו בזה שימוש ( ולאו דווקא לטובה ) הוא לא רחוק ...

מה אם הייתי אומר לך שכל מה שצריך זה לשים דרון שמצוייד בציוד האזנה מתחת לחלון של מישהו
כי לשמוע וולדעת בידיוק מה קורה באותה מקום

ועוד משהו .
כבר היום מדברים על זה שבעתיד . כל הדרונים האלה "ידברו" אחד עם השני
עכשיו מה אני עכשיו שולח צבא של דורנים למטרות ריגול ? הנקשות ? וכו ?
נקודה למחשבה .

עכשיו בנוגע ל AI מושלם . גם פה יש בעיות רגולטוריות . לכן לא נזכה לראות (בשוק האזרחי )
AI מתפקד באופן מושלם .
אלא נזכה למעין מערכות של " חצי " AI המערכת תציע לך אופציות מסויימות ואתה תבחר בישבילה.. ואת השאר היא תעשה לבד .

רק בעתיד הרחוק יותר נזכה לקבל AI מתפקד לשוק האזרחי
ישן 17-11-2017, 22:17
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "מיקרו רחפן מתאבד והעתיד המטריד של הבינה המלאכותית"

א. טכנית, כפי שציינו- יש לנו היום
רחפנים "אינטליגנטיים" (שיודעים לטוס בנתיב ולחמוק ממכשולים);
מכשירים ניידים עם גילוי וניתוח תנועה
סמארטפונים עם יכולת זיהוי פנים.

שילוב הנ"ל-יש סרטונים ביוטיוב ואני מניח שכבר יש מוצר כזה.
כדי להפוך את השילוב לנשק "אינטליגנטי" לא צריך שום פריצת דרך טכנית- צריך רק חומר נפץ, מרעום ובקר; אז על איזו "חלון הזדמנות לעצור זאת" הפרופסור הנכבד מדבר? רישוי של רחפנים? של מעבדים? של תוכנות זיהוי פנים? אפשר לדרוש רשיון לרחפן (הרי לפני 5-10 שנים לאף אחד לא היה), אבל מה הבעיה לארגון טרור לייבא רחפן, או לממשלה זדונית לייצר אותו בניגוד לחוק?..
זה עיניין של זמן עד שיתחילו פיגועי/התנקשויות רחפנים; והם לא חייבים להיות "אינטליגנטיים" (אם כי כמובן שזה עוזר- חסינות לשיבוש וליירוט).

ב. מה לעשות? אני יכול לחשוב בשני כיוונים:
- שיטור של הרשת עצמה (מי העביר לרחפנים את נתוני המטרות, מי קנה והרכיב אותם)
- רשת הגנה אזורית חכמה של חיישנים, שבשים ואולי גם טילי/רחפני יירוט, שיזהו התקפה ויעצרו אותה.
ישן 17-11-2017, 23:47
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

כמה דברים:
1. מיקרו רחפן בגודל שהוצג בסרטון הנ"ל עם יכולת לחסל אדם ספציפי או אדם לפי סט הגדרות כללי בשליטה אוטונומית לגמרי בפגיעה ישירה כולל יכולת התחמקות הוא דבר די מרשים (אני לא אומר שאנחנו בהכרח לא שם אני רק אומר שלא ראיתי משהו כזה או אפילו משהו קרוב יחסית במציאות - זה לא אומר שזה לא קיים כבר כפיתוח מסווג).

2. הסרטון עצמו הוא פשוט עוד שלב במאבק של לא מעט גורמים באקדמיה ומחוץ לה לנסוג להציב גבולות לבינה המלאכותית - בעיקר לבינה המלאכותית הצבאית בכדי למנוע אסונות בעתיד. לדעתי המאבק הזה עתיד להיכשל. צבאות, כמו גם ארגוני טרור ינסו להשיג כל יתרון אפשרי. הם לא יגבילו את עצמם ולא יסכימו שיגבילו אותם חיצונית כשאף אחד לא באמת מפקח על הצד השני שיגביל את עצמו (ובכל מקרה זה בטח לא חל על מדינות טרור או גופי טרור). האם יש משהו שדה פקטו יכול להגביל את הנושא - אולי אירוע קטסטרופאלי כלשהו בו מעורבת בינה מלאכותית - והאמת - גם אז אני לא בטוח.

3. אותי מעניינת דווקא השאלה המבצעית כמו שכתבתי - אם יכולת דומה למה שנראה בסרטון אכן קיימת - או נניח תתקיים בעוד שנים ספורות באופן מבצעי - כלומר אתה יכול להטיל ממטוס מליוני רובוטים מרחפים זעירים בגודל של קצת יותר מדבורה שיכולים לאתר עצמאית גורמים עויינים בסביבה אורבנית מורכבת, לתקוף ולחסל אותם - זה יכול להיות כלי שובר שוויון - מצד שני אני מניח שבשנייה שאיזה ילד ערבי יחטוף אחד כזה בראש מיד יציגו את זה בתקשורת בכל העולם כ"ישראל רוצחת ילדים ערבים באמצעות בינה מלאכותית" או משהו בסגנון...
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 18-11-2017, 02:28
  lazn lazn אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "כמה דברים: 1. מיקרו רחפן..."

יפה אמרת !!!

פה נכנס כל מה שקשור ב- רגולציה .

ממש כמו ברכב החשמלי וזה מה שאני מנסה הלהסביר ...כבר היום הרכב יכול לעשות הכל לבד .
אבל בוא ניקח כמה דוגמאות :

1 אתה נכנסת לרכב שלך ... הזנת את התכובת והנצ המדוייק ליעד . לחצת על כפתור הסטארט .
5 דקות אחרי אתה נכנס לרכב אוטונומי שיתופי שהוא לאו דווקא שלך .. הרכב הוא של יצרן א לצורך העניין
אחרי 5 דקות קרתה איזה שהיא תקלב במערכת ועכשיו הרכב נכנס למצב "חירום" שבו הוא מתבקש לעצור באופן מיידי. מצד שמאל עומדים 3-4 אנשים שמחכים לאוטובוס . מצד ימין עומדים 10 אנשים ליד בטונדה של טרמפיסטים . ומצד שלישי .. אתה רק 1 ...
איפה הרכב עוצר ? בצד ימין או שמאל ? אבל רגע... אתה רק 1 ... מה הרכב אמור לעשות ? והכי חשוב למה ? !
מצב שני ... 2 חברים נכנסים לרכב . ובאמצא הנסיעה מתחילים לריב עד כדי מכות .
מה הרכב עושה? עוצר בצד ? נוסע לתנת משטרה? נוסע ליעד ?
במקרה של תאונה ... את מי מאשימים ? אותך ? את היצרן ? את התשתית ? ואם כן למה ? !

נחזור לנושא .
בכל כלי שינהג באופן אוטונומי עם ממשק AI חייב להיות איזה שהוא הסכמה רגולטורית . כדי שהמקרה הנל עם הילד הערבי לא יקרה. ואם וכאשר יקרה . את מי מאשימים ? את צהל ? את המפעיל שלחץ על הפעלה ? את היצרן של הדרון ? אולי בכלל את הילד הערבי ששהה שם בזמן לחימה?
בכל מקרה אני די מאמין שכשזה יגיע לבטחון המולדת . הרגלטורים ימצאו פתרון .

ולייצר דרון בגודל של טלפון סלולרי עם מטען רסס שמעיף עשרות חלקיקי מתכת בצורת קליעים הוא בהחלט אפשרי . אבל בבקשה ממך ... בוא לא ניתן לעין הלא נכונה רעיונות .. בסדר.. ?
ישן 18-11-2017, 04:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי lazn שמתחילה ב "יפה אמרת !!! פה נכנס כל מה..."

למרבה הצער, רגולציה וחקיקה לא יעזרו במיל מאותה הסיבה שלמרות כל הרגולציה והחקיקה, מדינות שממש מעוניינות בייצור נשק גרעיני הגיעו לשלב שבו יש להן נשק גרעיני. אתה יכול להגביל מו"פ על בינה מלאכותית צבאית במדינות המערב על ידי חקיקה, רגולציה והסכמים בינלאומיים. למדינות שלא ממש אכפת להן מהסכמים בינלאומיים זה לא יזיז והפיתוח בהן ימשך.

מעבר לכך, שני דברים.

ראשית אנקדוטה: בשנות התשעים המוקדמות יצא לי לדבר עם אדם שהיה מבוגר ממני בכמה שנים על מה שאני מכנה "תסמונת פרנקנשטיין" - הפחד מן הגולם שיקום על יוצרו, הברוא שיפיל את בוראו מכס המלכות. כשתיארתי בפניו תסריט בו האנושות מתאחדת כנגד איום גדול בהרבה - רובוטים עצמאיים - הוא הביע התנגדות מוחלטת וציטט את חוקי הרובוטיקה של אסימוב וטען שלא יהיה רובוט ללא חוקי הרובוטיקה של אסימוב. שאלתי אותו מה ימנע ממישהו לבנות רובוט בלי חוקי הרובוטיקה. הוא אמר שאיש לא יבנה כזה רובוט. שאלתי למה. הוא אמר שכל ההיגיון בחוקי הרובוטיקה הוא שכל הרובוטים יהיו מתוכנתים עם חוקים אלו.
הייתי בן 13 אז ויכולתי להתדיין עם אדם מבוגר הייתה מוגבלת אז לא הצלחתי להעביר את אותו חשד שכבר אז קינן בי, חשד שטום קלנסי ניסח באופן נפלא: "אין שום חוק שמכריח את העולם להתנהג בהיגיון".
הסיבה שאני נזכר באנקדוטה זו היא כי לא משנה כמה רגולציות והגבלות תשים, מישהו יעבור על החוק. בנקודה מסויימת מישהו ישחרר בינה מלאכותית חמושה. לחשוב שאפשר למנוע זאת באמצעות רגולציה זו הטמנת ראש בחול

שנית, בין רחפן קרבי אוטונומי ובין בינה מלאכותית אמיתית יש הבדל של שמיים וארץ. אני לא חושב שהיה צריך להכניס את הדיון על בינה מלאכותית לתוך הדיון הזה. רחפן קרבי אוטונומי יוכל לפעול אך ורק במסגרת הפרמרטרים שתוכנתו בו. הוא לא יחליט פתאום להרוג מישהו כי בא לו. הוא יבצע תהליכים מתוכנתים בתגובה לפקודות ממפעיל אנושי.
לעומת זאת בינה מלאכותית - יצור חי עם מודעות עצמית שחושב באופן עצמאי - תחליט בשביל עצמה. ברגע שתייצר כלי חמוש שמסוגל להחליט עבור עצמו מה לעשות, אתה בסקאלה אחרת לגמרי של בעיות

ישן 18-11-2017, 02:49
  lazn lazn אינו מחובר  

זה נכון שיש ערים הן מלאכותיות והן רגילות שהכניסו לניסוי את חזון הרכב האוטונומי . אבל אתה חייב להבין זהו אך ורק פיילוט למטרות הפעלה ...
לצורך העניין בסביבה עירונית אין בעיות קליטה לרוב .. אבל מה עם עכשיו נסעת למושב בקוע .. ובמצע הדרך אבד האות הלוויני ... והרכב פתאום מאבד את היכולת להתמצא ..
כן צריך תשתיות של כבישים "משדרים " או מערך משדרים מסויים בכל צומת .. אתה חייב להבין שכל ההתקשרות בין הרכבים הללו היא עניין של חיים ומוות ... מה אם עכשיו אתה נוסע ב 130 קמ באופן אוטונומי והרכב שלמפניך מאבד קליטה או יכולת סנכרון עם הסביבה ומחליט להאיט באופן פתאומי בגלל באג או גליץ במערכת שגרם לו לאבד קליטה ?
רכב אוטונומי זה נחמד ! אבל אל תאמין לכל מה שמוכרים לך חבורה של עיתונאים שלא מבינים שום דבר על עולם של הנסה ותקשורת נתונים .
הרכב האוטונומי לא יגיע להמונים לפני 2027 . ! הוא כן יגיע עד 2022 אבל באופן מאוד חלקי ..
וגם אם כן .. אתה מאמיו שבבקור בהיר אחד כולנו נתעורר ופשוט נגרוט את כל הרכבים שלנו ונחליף אותם ברכב אוטונומי ?
אתה יודע כמה מיליוני כלי רכב צריכים לרדת מהכביש כדי שתוכל לסוע בצורה אוטונומית מלאה ולא חצי אוטונומית ? ועוד בצורה בטוחה לחלוטין כמו בסרט איירובוט עם ווילסמית ?
זה נחמד ומגניב .. אבל באיזה שהוא אופן זה ממש כמו בשנת 80-84 ... שאמרו שבשנת 2020 יהיו רק רכבים מעופפים ..
או שכמו בשנות ה 60 אמרו לנו שב2025 כבר אנשים יחיו על הירח ..
לצורך העניין .. בהיותי אחד שאוהב לחקור היסטוריה וסוציולוגיה - בפן הטכנולוגי שלה - איך טכנולוגיה משפיעה על התפיסה החברתית ההמונית\האישית . ואיך היא משנה לנו את החיים .
- נתקלתי בסרטון שמראה תצוגת אופנה מפריז משנת 1950 .. שבא הבתקשו כל המעצבים לעצב את הבגדים של שנות ה 2000... אם אתה תצפה בסרטון אתה תצחק עד עמקי נשמתך רק מהלסתכל על העיצובים .
ותסתכל כיום בשנת 2017 איך אנשים מתלבשים ... בעוד שנה שנתיים האופנה העכשוויות תיהיה של שנות ה -50 .. כי הכל מתמחזר .
מצחיק אבל גם דפוק .

אתה חייב להבין שחזון טכנולוגי הוא אבי כל השכלולים הטכנולוגיים שאתה רואה ובלי חזון שכזה על התפיסה לא הייתה משתנה . ולכן . זה מאוד נחמד לדבר על זה שמחר מחרתיים לא נצטרך לנהוג ..
אבל אל תאמין לכל שטות כזאת ...

אתה היית נוסע ברכב אוטונומי בידיעה שהרכב מצד ימין שלך הוא לא אוטונומי והנהג שלו שיכור ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר