לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2017, 01:54
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "התעללות בשוטר בהפגנה הבלתי חוקית של ה"נכים"."

https://m.calcalist.co.il/article.aspx?guid=3722226

ה־OECD קוטל את מתווה קצבאות הנכות: "העלאת הקצבאות תסכן את הצמיחה בתעסוקת נכים"

דו"ח הארגון מדגיש שלושה כללים להעלאת קצבאות: ככל שהקצבה יורדת, כך גם יורד שיעור מקבלי הקצבה; ככל שקל יותר לקבל את הקצבה, כך שיעור מקבלי הקצבה גבוה יותר; וככל שקצבת הנכות נדיבה יותר לעומת קצבאות אחרות כגון אבטלה או מחלה, כך שיעור מקבלי הקצבה גבוה יותר

הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי (ה־OECD) התריע בפני משרדי הממשלה על הסכנות הכרוכות במתווה לשיפור תנאי הנכים שהציג ביולי האחרון ראש הממשלה בנימין נתניהו - כך נודע ל"כלכליסט".

על אף הביקורת של הארגון, בערב יום הכיפורים נפתח אותו מתווה, והוסכם בין יו"ר הקואליציה דוד ביטן, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן והיועץ הכלכלי של ראש הממשלה פרופ' אבי שמחון על הרחבת תקצוב המהלך מ־4 מיליארד שקל ל־4.2 מיליארד שקל לאורך ארבע שנים; ועל הרחבת הקצבה המקסימלית מ־4,000 שקל בחודש ל־4,500 שקל בחודש.

על פי טיוטת חוות הדעת, שזכתה לשם "רפורמה במערכת קצבאות הנכות בישראל: הערכה ראשונית של ה־OECD", העלאה משמעותית מדי בקצבאות הנכים "כרוכה בהכרח בסיכונים פיסקאליים ובהשלכות על שוק העבודה".
במתווה המשופר שהושג בשבוע שעבר, קצבת הנכים עלתה בשיעור של עד 72.1% במקרה של נכים קשים. "שיעורי התעסוקה של אנשים עם מוגבלויות גדלו בישראל ב־15 השנים האחרונות, בניגוד לרוב מדינות ה־OECD האחרות", נכתב.

דו"ח ארגון ה־OECD מדגיש שלושה כללים להעלאת קצבאות - ככל שהקצבה יורדת, כך גם יורד שיעור מקבלי הקצבה; ככל שקל יותר לקבל את הקצבה, כך שיעור מקבלי הקצבה גבוה יותר; וככל שקצבת הנכות נדיבה יותר לעומת קצבאות אחרות כגון אבטלה או מחלה, כך שיעור מקבלי הקצבה גבוה יותר.
עוד לפי הארגון, הצמיחה הדרמטית בקצבה כפי שנקבע במתווה - כמו גם מנגנון ההצמדה לשכר הממוצע וזאת להבדיל מקצבאות אחרות הצמודות למדד המחירים לצרכן — תגרום לישראלים רבים לדרוש את הקצבה ובכך "העלות התקציבית של המתווה תהיה גבוהה מהצפוי". כלכלני ה־OECD מודאגים במיוחד מהפער בין קצבת האבטלה לבין קצבת הנכות, ורומזים כי המתווה ייצור "תמריץ חזק" עבור אלו שמתקיימים מקצבאות ביטוח לאומי, או אלו שמיצו את זכויותיהם כמובטלים, לדרוש קצבת נכות.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 18-10-2017 בשעה 02:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2017, 09:16
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני מבין שאין יותר מנהלים או..."

להוריד אותו מניהול כי... מה? כי אכף את סעיף 25 שכתוב בתקנון כבר כמה שנים טובות?

מה בדיוק גורם לך לחשוב שלא איכפת לי? למיטב ידיעתי התייחסתי (ובמהירות) לכל עניין שהועלה בפני. כמובן שייתכן ש"פנו" אליי על גבי הודעה בפורום שלא יצא לי לראות (כדאי לשלוח לי הודעה פרטית אם רוצים להסב את תשומת ליבי למשהו)

אני לא מבין למה אי אפשר לדון בפורום כמו בני אדם ולא לכנות אנשים בכינויים מכינויים שונים. אם אין טענה שניתן לטעון בנושא הדיון, אז זה ממש בסדר לא להגיב בכלל... ונושא הדיון הוא נושא הדיון, לא המשתתפים בו!

ישן 22-10-2017, 19:51
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
אני לא מכיר את המדינאי אישית ולכן לא אומר שהוא רשע
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "לא זכור לי שכיניתי גולש בשם..."

הכותרת אומרת שנכים מתעללים בשוטר מתייחסת לתמונה שמראה מגע פיסי בין קצין משטרה לבין אדם אחר כשברקע רואים נכים על כסאות גלגלים. מכאן נתן להבין שהכותרת מנסה להעביר מסר שנכים מתעללים בשוטרים. האם זה עושה שכל שנכה שיושב בכסא גלגלים מתעלל פיסית בשוטר?

לי לא.

בגדול במרבית הודעות של המדינאי יש תמיכה אוטומטית ב"מלך", יהא זה טראמפ או ביבי. האם שנאה לנכים נובעת משום שנכים שמוחים מתויגים כסוג של שמאלנים שעושה בלגן ל"מלך"? המושג "מלך", למי שלא מכיר, מבטא קונספט דתי מאוד מסוים שאופיני לקבוצה מאוד מסוימת בין הדתיים.

מי שקורא את ההודעות שמראות תמיכה אוטומטית ב"מלך" וגם שמכיר נכים או אמפטי לנכים או נכה בעצמו עלול בהחלט להרגיש שבכותרת יש מימד של רשעות.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 22-10-2017 בשעה 20:16.
ישן 22-10-2017, 20:41

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אני לא מכיר את המדינאי אישית ולכן לא אומר שהוא רשע"

אני לא יכול להגיד שהבנתי כל מה שכתבת, אבל... יש הבדל בין לומר שהכותרת מרושעת (אפשר גם להוסיף "לדעתי") - לבין להפוך אדם לרשע (שזו דרך אחרת לומר שכל מה שהוא עושה זה רע. ממרום שנותיי, יש מעט מאוד אנשים שאני מכיר שאני יכול לקרוא להם בכינוי הזה. אני חושב שאולי אדם אחד... מישהו שעושה מה שבא לו, על חשבון מי שבא לו, וכשזה לא הולך, עובר בקלות לאלימות ולנזקים לרכוש. אני חושב שמגיע לו הכינוי הזה...).

ולדעתי האישית בעניין הכותרת שבאשכול הזה, אין לי מושג אם האדם שנחזה כנוקט באלימות לכאורה כלפי השוטר שבתמונה הוא נכה או לא, כך שאולי המרכאות במקום ואולי לא. למי שמכיר, נכות זה לא רק על כסא גלגלים. יש כל מיני סוגים של נכות, ולא את כולם רואים חיצונית על האדם, ויש גם מקרים שאפשר לראות רק לפעמים (ישנן מחלות שתוקפות את הגוף ומשביתות אותו, אך בזמן שאינו התקפה, האדם עשוי להראות כשאר האנשים הבריאים)

אני ודאי לא שונא נכים, אבל אני גם לא מבין למה הם מפריעים לי (ולכוחות חירום, אגב!) ליסוע בכבישי ישראל. האם הם רוצים שאני אגדיל להם את הקצבאות? אני לא יכול. שיחסמו לאלה שמקבלים את ההחלטות את הכביש... נראה לי שזה יהיה יותר אפקטיבי?

ישן 23-10-2017, 09:05
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
העובדה שהוא נכה כן משנה את מהות מעשיו
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם האדם מנצל את העובדה שהשוטר..."

אנחנו כאלה. מתייחסים שונה לנכים קשישים ילדים וחסרי ישע.

הם לא מתעללים. לפעמים הם זועקים לעזרה וזעקתם שונה משל אחרים.

אולי עדיף שיזעקו מאשר ימקו בכאבם ואף אחד לא יידע. השוטר סובל משום שהוא יודע שזה שאחראי על חלוקת התקציב הציב אותו לספוג ולהכיל את הכאב כדי למשוך זמן. האחראי לא רוצה לבוא לטפל בענין כי זה לא בא לו טוב בתיקשורת. אולי גם בגלל שאלו המסכנים לא מצביעים נכון. האחראי כדאי שיפסיק להתעלם ויקום וידבר ויטפל בענין.

בכל מקרה ליבי עם השוטר.

האם מאבקם אפקטיבי? אינני יודע. כולם כנראה מודעים עכשיו יותר ליאוש.

אני מעריך שמרבית מכרי לו היו נכים ללא פרנסה שצריכים לחיות מקיצבה של 2000 ש"ח היו מתיאשים ונאבקים עד הסוף בלי לעשות חשבון לתוצאה. יאוש זה דבר מסוכן.
ישן 24-10-2017, 06:55

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "העובדה שהוא נכה כן משנה את מהות מעשיו"

אני לא אמרתי שאין להתייחס שונה למי שלא שפר מזלו... ואני בהחלט מודע לכך שכל אחד יכול להפוך לנכה בן רגע כשאני אומר את זה.

ואני לא אומר שהם לא צריכים לעשות מחאה. מחאה, נשמת אפה של הדמוקרטיה.

אממה, יש הבדל בין למחות לבין לשתק את המדינה ולגרום נזקים אדירים מבחינה כלכלית וכנראה שאף בחיי אדם (אמבולנסים שלא יכלו להגיע לחולים, או בחזור מהם - אל בתי חולים). אתה לא יכול להגיד שאתה לא יכול לחיות - ואז לגרום למותם של אחרים! הדם שלך לא אדום יותר...

כמו שאמרתי, אם הם רוצים לחסום משהו, שיחסמו את החיים של אלה שלא נותנים להם מה שהם רוצים. סתם לגרום נזק למדינה ולאזרחיה רק גורם ל-אנטי נגדם, ובאופן אבסורדי, מקשה לתת להם יותר, משום שהמקום שממנו צריכים לממן את הנזק שנגרם למשק בעקבות חסימות הכבישים - הוא בדיוק אותו תקציב שכבר עכשיו לא מספיק...

ישן 23-10-2017, 00:56

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אני לא מכיר את המדינאי אישית ולכן לא אומר שהוא רשע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
בגדול במרבית הודעות של המדינאי יש תמיכה אוטומטית ב"מלך".

בדיוק הפוך. במרבית ההודעות שלי, אני נגד ה"פוליטיקלי קוררקט". ולא מפחד ללכת נגד הזרם התקשורתי. בעידן התקשורתי הmsm זה המלך. וגם ביבי וגם טראמפ, הנה ה"מלך" - התקשורת הולכת נגדם. יש בארץ נשיא אחר שהmsm דוקא בעדו, ואני לא עושה ממנו מלך.

ובאשר לנכים, גם אותה נקודה כאשר כולם נבהלו מהתמונות עם כסא גלגלים שמנצלים את זה למטרות פוליטיות, בקטע הזה אני נגד הדמגוגיה, העניין מורכב ולא פשוט, כמו שהבאתי בכתבה מהכלכליסט. יש ממשלה וכנסת ודיונים ענייניים ויש המון מרכיבים, יש גם זקנים, יש גם ילדים, כולם צריכים לסיוע, ויש גם את משלמי המיסים. תתארו לעצמכם אם משלמי המיסים היו שובתים מלשלם מיסים. זה לא זבאנג וגמרנו. לכן הבאתי כותרת דרמטית להראות לאן דמגוגיה יכולה להוביל. בכותרת לא כתבתי שהנכים מתעללים בשוטר, אלא התעללות בשוטר בהפגנה של הנכים. לא ביישתי את הנכים אישית, אלא את ההפגנה הלא חוקית.

נכון, יש המון מרכיבים, וגם באישיות שלי, שלך ושל כל אחד יש המון מרכיבים, לכן כדאי יותר להתייחס עניינית לנושאים ולא לעשות אנליטיקות פרסונליות.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 23-10-2017 בשעה 01:03.
ישן 24-10-2017, 07:52

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "שנעבור ביחד על כל האשכולות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
שנעבור ביחד על כל האשכולות בהן אתה מגיב לגופו של גולש ומשתמש בכינויים כאלה ואחרים? (אם התגובות האלה לא נמחקו that is)

עברו כבר כמה ימים ולא מצאת, למרות שאני כותב פה הרבה שנים.

אני לא מאשים אותך, בארצנו עשו דימוי שכל מי שהוא ימני בדעות חייב להיות מתלהם. ובמיוחד אם הוא גם ימני וגם דתי ועוד חרדי.

עד כמה שזה לא נכון. ייתכן גם שההיפך הוא הנכון.

ישן 24-10-2017, 07:47

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ככלל, גם ל"עבריין" מגיעה הגנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אפשר להוציא מישהו כ"רשע" או טמבל מבלי לכנות אותו כך

מיותר. אפשר גם להיות ענייני, ולדון בנושאים עצמם. הציבור הוכיח שיש להם אינטלגנציה די גבוהה להבין דברים עניינית, גם כאשר מרעיפים עליו דמגוגיה בלי הרף. ואם כן קל וחומר אם ירעיפו עליו דברים הגיוניים, כמובן בתנאי שיבינו שמתכוונים לטובתם הם, ולא שמנסים להוליכם שולל. ובשביל זה צריך גם שהמטרה של הכותבים תהיה טהורה וכנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר