לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2017, 06:22
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
חרדים מנסים לכפות שבת "מנוחה" על עובדי הרכבת ועל כל עם ישראל

http://mobile.mako.co.il/news-milit...cca5ef51004.htm
החרדים איימו בפירוק הקואליציה אם יתבצעו עבודות ברכבת ישראל בשבת הקרובה. הבעיה: עבודת התשתית המתוכננת ליום שבת הקרוב מסובכת במיוחד ודורשת השבתה מלאה של הרכבת ועבודה של יותר ממאה אנשים - כולם יהודים.

ליצמן טוען (ומשקר): "שבת קודש הוא יום מנוחה לאומי לאורך כל הדורות וצביון המדינה חשוב לכל אדם בישראל".

לא לא לא!!! לייצמן אתה טועה. לרוב האנשים חשובה הפסקת הכפיה הדתית. מי שרוצה לשמור שבת שישמור. מי שרוצה לעבוד שיעבוד. מי שרוצה לנסוע לבלות שיבלה.

אם החרדים יכולים לחיות טוב ולהתנהג יפה בארצות הברית אין שום סיבה שלא ישחררו את העם בישראל. כל אחד יודע- זה לא ציביון, זה בזיון.

יום אחד החוצפה החרדית תביא לחילוני את הג'ננה. החילוני בד"כ אדם פשרן וסבלני. אבל כשיש בעיות שגורמות לעיכובים מיותרים בנסיעה לעבודה או לצבא, הלחץ של הבוס יחזור אל החרדים בשוס.

ואז חילוני לחילוני יחבור ונאלץ קואליציה חילונית וליצמן ילך "הבית" לספסל האחורי ושלום על ישראל.

אולי צריך לעשות דווקא. למשל אכילת טרף מוגברת מכוונת. שיהיה על מצפונם. אם סטייק לבן יתחיל לזרום כמים לייצמן אולי יתחיל לחשוב פעמיים. אפשר לעשות כינוסים חילוניים בכנסיות ונדון בכפיה. אולי נחלק חלב מבושל בפרה בכל מקום שבו הם מוכרים תפילין וברכה.

כדאי לכם להזהר. וחוץ מזה נראה אתכם גברים. קדימה לכו על זה. תפרקו את הקואליציה. יהיה מענין

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 23-11-2017 בשעה 06:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2017, 11:11
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "1. איך זה קשור לנושא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
. אין ימנים המתנגדים לכפייה החרדית?

הניסיון הראה שהימניים יש להם יותר סימפטיה לדת ישראל ולעם ישראל. ובטח לא שנאה נגד דת. היו כבר כמה נסיונות להעמיד מפלגה ימנית אנטי דתית וזה לא צלח. אולי לתקופה קצרה, ואחר כך כל מי שהוא נגד הדת, סוחב אותו שמאלה. וגם הימנים החילוניים שאינם שונאי דת, כבר התחילו להבין שמדי פעם השמאל מנסה להסית אותם נגד החרדיים בכדי לעשות הפרד ומשול. הם מבינים את הטריק טוב מאוד.

לא מדבר על מתחזים. יש גם המתחזים לדתיים או שיש להם סימפטיה לדת ויש גם מתחזים לימניים...

בקיצור, "אני הסבתא שלכם", כבר לא עובד.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 23-11-2017 בשעה 11:16.
ישן 23-11-2017, 14:00

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אם תסתכל על אחוז התומכים..."

https://www.tzomet-hrz.co.il/news/6086
בישיבת המועצה שהתקיימה השבוע העלה חבר מועצת העיר, יריב פישר, הצעה לסדר היום, להשיב את פעילותו של סניף 'טיב טעם' בעיר, אשר שעת סגירתו בשישי הוקדמה, למתכונת פעילות בדומה לסניפים בערים הסמוכות. ההצעה נדחתה ברוב קולות. בין המתנגדים היה גם יוסף לונדון, נציג סיעת מרצ במועצה. " כאדם חופשי ברצוני להודיע כי אם השבת לא הייתה כתובה בתורה, אני הייתי יוזם הצעת חוק הקובע כי יום אחד בשבוע הינו יום מנוחה", הסביר לונדון והוסיף: "ההחלטה שהתקבלה בנושא צמצום שעות הפעילות של טיב טעם בשבת הינה מידתית, ושומרת על איזון ראוי בין הנוחות של הציבור החופשי לבין הצורך לשמור על איכות חיים ראויה של התושבים הגרים בסמוך לטיב טעם".

ישן 23-11-2017, 16:32
  rpi rpi אינו מחובר  

ליצמן מאיים על חיילים שצריכים לנסוע רכבת ביום ראשון
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "[QUOTE=DeepSpace]. אין ימנים..."

אם ליצמן רוצה שלא נתרגז, אז לפני שהוא מדבר על הפסקת הרכבת שדבר ראשון ידבר על פתרון לחיילים שמשתמשים בה.

הסיבה שליצמן משתמש בעצירת הרכבת משום שזה אחד הדברים היחידים שמשבשים את חיי החיילים. לא את חיי החרדים. החרדי שלא חייב להגיע לצבא עומד בצד צועק "שאבס"" וצוחק.

שנינו יודעים שזה לא ענין של השבת. זה ניצול ציני של הסכם קואליציוני בשביל להשיג דברים אחרים. אז הכי פשוט לאיים על החיילים ומשפחותיהם.

וזו הסיבה שאני כועס: בחור צעיר הולך לצבא ואם אין רכבת החיים שלו נהיים בלגן משפיל. ליצמן תפסיק אל תאיים עלינו כי זה מעצבן. אתה גורם לנו לאיים חזרה. אתה לא חושב שזה חוצפה שמאכר חרדי מאיים על חייל בענין הנסיעה לצבא?
ישן 23-11-2017, 14:02

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני לא יודע אם אני בעד או נגד..."

https://www.tzomet-hrz.co.il/news/6086
בישיבת המועצה שהתקיימה השבוע העלה חבר מועצת העיר, יריב פישר, הצעה לסדר היום, להשיב את פעילותו של סניף 'טיב טעם' בעיר, אשר שעת סגירתו בשישי הוקדמה, למתכונת פעילות בדומה לסניפים בערים הסמוכות. ההצעה נדחתה ברוב קולות. בין המתנגדים היה גם יוסף לונדון, נציג סיעת מרצ במועצה. " כאדם חופשי ברצוני להודיע כי אם השבת לא הייתה כתובה בתורה, אני הייתי יוזם הצעת חוק הקובע כי יום אחד בשבוע הינו יום מנוחה", הסביר לונדון והוסיף: "ההחלטה שהתקבלה בנושא צמצום שעות הפעילות של טיב טעם בשבת הינה מידתית, ושומרת על איזון ראוי בין הנוחות של הציבור החופשי לבין הצורך לשמור על איכות חיים ראויה של התושבים הגרים בסמוך לטיב טעם".

ישן 23-11-2017, 14:16
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני לא יודע אם אני בעד או נגד..."

מה איכפת להם מי עובד, איפה ומתי? למה אין להם בעיה עם עובדי מקורות שעובדים בשבת בשביל שיוכלו להשתמש בברז בשבת? מה עם עובדי חברת חשמל שעובדים בשבת בשביל שיהיה להם חשמל בשבת (בשביל מעלית השבת\שעון שבת\שאר המצאות שהמציאו בשביל לעבוד על האלוהים שלהם בעצמם)?

מה שיותר מקומם זה שככל הנראה מדובר בעובדים זרים בכלל (בעבודות הרכבת), מה שהופך את כל הנושא לצבוע עוד יותר ממה שהיה מלכתחילה.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 23-11-2017 בשעה 14:21.
ישן 23-11-2017, 18:01
  rpi rpi אינו מחובר  

אבל למה הם מתנהגים ככה רק בישראל?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב ""יום אחד החוצפה החרדית תביא לחילוני את הג'ננה""

אני נאלץ להיות רוב ימי בארה"ב. יש לי מגע עם חרדים פה ושם. תמיד מאירי עינים. מדברים יפה. מנומסים. רגועים. אני לא נתקל בחוצפה. האמת אני אפילו משלם להם כסף ושולח את הנוער ללמוד שם קצת כדי שיכירו גם אותם. ולא, אין שום סיכוי להחזיר בתשובה אותי או את הנוער.

ובארה"ב אין שמירת שבת. הכל עובד בשבת והם לא מתלוננים. כל אחד שומר את השבת איך שבא לו. בחיים לא שמעתי תלונה על שמירת השבת או נסיון לכפות.

מאיפה הקטע הזה שדווקא בישראל הם נהיים כאלה? מה זה, האוויר הים תיכוני הופך את האנשים לחוצפנים? הרי הם משיגים את ההיפך: חייל שעובר פעם אחת את המסע בגללם לא ישכח.

ואדון מדינאי אתה חייב להשתפר עם הקטע השמאלני שלך. אני חושב שאתה בבסיס בחור טוב. אז אני רוצה לעשות איתך עסק. תן ניתוח אינטיליגנטי על החרדים הללו, תן חלון הצצה לחיים שלהם. אל תתבייש לדבר על הכל. דברים רעים וטובים. ואני מבטיח לחפש בשבילך ליברלים רעים שישמשו לך להוכחת דבריך. יש לי כאלה שמרוב חופש מתו מסמים. יש לי כאלה שעלה להם השתן לראש עשו כסף פשטו רגל וחזרו בתשובה. יש לי כאלה שמצדיקים טרור נגד מתנחלים. יש לי סיפורים כאלה שעשו הפקרות מינית ויצרו טרגדיות משפחתיות. מה שתבקש. נעשה עסק: אחד תמורת אחד.
ישן 23-11-2017, 18:27
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
ארה"ב אינה ארצם של היהודים - המהווים בה אורחים בלבד
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אבל למה הם מתנהגים ככה רק בישראל?"

וכשאורחים מתחצפים מדי - מראים להם את הדרך החוצה.
בישראל חרדים הם בני בית, ושותפים בכירים בקואליציה (חמישית ממנה).
ביחס לכך - דרישותיהם די מעטות,
מתמקדות בשמירת היהדות במרחב הציבורי (לא המרחב הפרטי ולא מחוץ לערים), ובתקציבים נמוכים-יחסית.

כל מה שנוגע לעבודה-בשבת - ניתן לביצוע בידי לא-יהודים, ולא פחות טוב.
מה שבתורו מהווה - העדפה מתקנת,
גם אם זה פוגע בנימי נפשך שוחרת השוויון.
אם מדובר במקרה חריג ולא בנסיון להפוך העסקה מיותרת של יהודים בשבת בידי המדינה למעשה קבוע - צריך להסביר - מה חריג במקרה זה?
כי ריבוי המקרים החריגים - מעלה חשד שסטטוס זה מנוצל לרעה
ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
ואדון מדינאי אתה חייב להשתפר.
מסכים. יש לו בעיות שגם אני מעיר לו עליהם.
גם לך

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 23-11-2017 בשעה 18:29.
ישן 23-11-2017, 17:49
צלמית המשתמש של ai22

בואו נהיה ריאלים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "חרדים מנסים לכפות שבת "מנוחה" על עובדי הרכבת ועל כל עם ישראל"

חרדים מהווים 11% מנבחרי הציבור ו20% מהקואליציה,
ובעבר היה מדובר ביותר.
בתמורה לחלקם הגדול - דרישותיהם זעומות יחסית,
הן גם מתמקדות בעיקר - בנושאים שרוב הקואליציה לא מתעניינת בהם,
כמו שמירת השבת ברכבת,
ולכן תומכות כמעט אוטומטית ברוב הנושאים בהם הקואליציה כן מתעניינת..
נכון - כשמדובר על מסירת ירושלים לערבים הם מתנגדים, אבל ברוב הנושאים - יש על מה לדבר.

החשיבות שיש לכפיית עבודה בשבת על יהודים - זניחה.
ההתנגדות מתמקדת בעיקר במצביעי מר"צ ויש עתיד, כשאפילו במפלגת העבודה הדעות חלוקות (רבין מוטט את הממשלה ב1977 על נושא השבת, והדבר נתפס כטעות איומה שהובילה למהפך)

החלופה לדרישות החרדים - גלויה וידועה,
בממשלה הקודמת - ל"יש עתיד" היה רק ח"כ אחד יותר מלחרדים - וזה הכריע את הכף לטובתו.
בדיעבד - התברר שהוא לא יציב כמו החרדים - ובחירה זו לא השתלמה,
ועדיין - העובדה שחבר כנסת בודד הכריע את הכף והוביל ליישום מדיניותו,
מהווה הוכחה - שהברית של הימין עם החרדים - היא אינטרסנטית.
החרדים נטשו את הימין לטובת רבין ברק ואולמרט, והימין פועל באופן דומה עם שינוי ויש עתיד.

בפועל - התוצאה של הצלחתו זו, גם ליישם מדיניות אנטי-חרדית, גם בהכנסות לקואליציה והשפעה במגוון תחומים, וגם לפעלתנות מעבר לתחום המצומצם,
הייתה קריסתו בבחירות לאחר מכן.
כי הצלחתו - נבעה בעיקר מכשלונה של מפלגת העבודה,
ולא מכך שכפיית חילוניות היא מטרה של רוב תושבי המדינה.

בפועל,
הכפייה החילונית אולי נשמעת לך כמו פנטזיה - אבל המשמעות שלה מצומצמת.
הנסיון לכפות גיוס על נשים דתיות - נכשל לחלוטין וגרם לירידה בשעורי הגיוס כשניסו לבצעו,
הנסיונות לכפות גיוס על גברים חרדים - נכשל אף הוא,
ומה שהצליח - זה בעיקר שיטת הגברת הגיוס האיטית וההדרגתית.

אם אתה רוצה לעשות דווקא - אתה יכול גם לבלוע רעל.
אין שום הגיון בפגיעה עצמית מכוונת,
ומדיניות כזו - רק מסייעת לעם להבין שמדובר בחבורת מטורפים המחפשים על מה לריב.
יש הגיון - בהחלפת הדרישה לכפיה אנטי-חרדית,
ביצירת סטטוס-קוו חדש והגיוני.

למשל:
בעבר החרדים התנגדו להזזת שעון השבת,
אלא שכשהדבר נעשה נמצאו דרכים לפתור את הבעיות,
והשעון לא חזר לקדמותו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
כדאי לכם להזהר. וחוץ מזה נראה אתכם גברים. קדימה לכו על זה. תפרקו את הקואליציה. יהיה מענין
זה יהיה טפשי מאוד מצד נתניהו לנצל את התירוץ הזה לפירוק הקואליציה,
בדיוק כשגבאי הצליח להשקיט את חבריו ולתת למפלגתו מראית-עין מתונה,
מה שלא אפיין את פעולותיו עד כה.
ישן 23-11-2017, 19:12
  rpi rpi אינו מחובר  

אתה כמובן צודק אבל אני לא מצליח להבין את ההגיון שמוביל אותם
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בואו נהיה ריאלים"

המסר שהם מעבירים זה מסר מקומם. אם הם נגד גיוס שיסבירו מה החלופה לצבא. אין להם חלופה לצבא זה אומר שהם מחייבים אחרים להתגייס.

אני מחפש עיקביות. למשל הם יכולים למשל לדרוש הפסקת גיוס חובה ואז פתרו את בעיית הגיוס. הם יכולים לדרוש גיוס מרצון ותשלום שכר. זה יהיה עיקבי והוגן.

אבל לא, הם לא מעלים אפשרויות הוגנות על דל שפתיהם. הם באופן מכוון מדגישים את הניצול המעצבן וחוסר ההיגיון המתריס.

המפגש שלהם עם החילוניים, לרבות בענין הרכבת, מציג מן חוסר עיקביות ושקר נמוך ומשפיל.

ואח"כ חילוני פוגש את ההתעקשות על יחסי אישות ודיבורי חישוב נידה ברבנות כשכבר רואים שהכלה בהריון...
ישן 26-11-2017, 11:11
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
דווקא יש פוליטיקאים מביניהם שהציעו לבטל את שירות החובה לטובת גיוס מרצון ובשכר
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אתה כמובן צודק אבל אני לא מצליח להבין את ההגיון שמוביל אותם"

הבעיה היא שזו הצעה לא ריאליסטית (ולכן אני חושד שהיא למטרת יחסי ציבור)-
אין לישראל אוכלוסיה גדולה דיה לקיים צבא התנדבותי. למעשה, אפילו קיצור השירות הסדיר יוצר עומסים קשים וגם היום יש אילוץ לתגבר את הכוחות הסדירים במילואים לצרכי ביטחון שוטף. אין שום סיבה לחשוב שהמספרים שאתה לא מצליח להגיע אליהם בגיוס חובה, כן תצליח להגיע אליהם בגיוס התנדבותי.
לצד זה טוענים שצבצא יש "עודף חיילים". האמת היא שיש מחסור בחיילים לתפקידי לוחמה ותפקידי תמיכה ושירותים מסוגים מסויימים ועודף במגוייסים שמבחינת פרופיל צבאי וקב"א אינם יכולים לשמש בתפקידים אלו. מעבר לשירות התנדבותי אולי יקטין את העודפים של חיילים לא מתאימים אבל לא יפתור את בעיית המחסור בחיילים מתאימים ואף יקצין אותה.
ישן 26-11-2017, 12:45
צלמית המשתמש של ai22

כמובן שלא הבנת את המסר
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אתה כמובן צודק אבל אני לא מצליח להבין את ההגיון שמוביל אותם"

המסר הוא קודם כל - שאין להם אינטרס להתגייס לצבא שאחת ממטרותיו הוא פגיעה בהם,
ומבחינתם פגיעה מבחינה דתית - חמורה מפגיעה פיזית.
זה אומר שכמו שהצבא דואג שחייליו יחזרו בחיים,
מבחינתם הצבא צריך לדאוג שחיילים חרדים יחזרו חרדים.
כך שגיוס בשכר מינימום, ואפילו בשכר ממוצע - לא ישנה כלום.

אז כרגע יש פשרות:
אותם חרדים שמלכתחילה "לא מסתדרים" עם לימוד קבוע בישיבה - הולכים ומתגייסים,
אבל כל זה על תנאי - והחרדים מצפים לראות שיפור משמעותי במצבם של המשתחררים, לפני שיגבירו גיוסים לקבוצות אחרות.

מחברים חרדים שלי - נראה שהכל נעשה בעצלתיים:
יש יותר מדי מפקדים שעדיין רואים את ייעודם בלגרום לחרדים להתפקר ו"ללמד אותם איך צריך להתנהג",
ותלונות לא מקבלות מענה סביר אלא אם החיילים דופקים נפקדות.
אחד מהם למשל קיבל עכשיו ריתוק על שהתלונן על התנכלות על רקע דתי מצד קצין.
כשהוא חוזר הביתה - חבריו מבינים מהסיפורים האלו - שהצבא לא באמת רוצה לגייס חרדים.
והסיפורים אלו חוזרים על עצמם - עם כל מתגייס.

כך שהבעיה - היא קודם כל בעיה שהצבא עצמו יוצר.
אותם חלאות שמחפשים רק איך להתנכל לחרדים, ומנצלים לרעה את השירות שלהם להתנכלות כזו,
אחרי זה גם שואלים בצביעות למה חרדים לא מתגייסים בכמות גדולה יותר.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 26-11-2017 בשעה 12:47.
ישן 26-11-2017, 13:07
מנהל

אין בסיס לטענה שלצבא יש ענין לפגוע בחרדים או להעבירם על דתם
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כמובן שלא הבנת את המסר"

לצבא גם אין ענין שישארו חרדים.
לצבא יש עניין שהם ימלאו את תפקידם כחיילים.
זה שפה ושם יש מפקדים שעושים טעויות או נוהגים ברשעות זה לא מלמד על מדיניות מכוונת. מפקדים כאלה תמיד היו ותמיד יהיו בכל עניין ולא רק בעניין החרדי. ככל שיהיו יותר משרתים חרדים, וככל שהזמן יחלוף, גם מקרים מהסוג הזה יפחתו.
התחושה של רבים בציבור החילוני היא שטיעונים כמו אלו הם תירוצים בלבד. לטעמי התוכן והסגנון (צבא שאחת ממטרותיו הוא פגיעה בהם) רק מרגיזים ומחזקים את העמדה הזו בקרב החילונים.
טענות כמו "הצבא לא מגלה רגישות מספקת", "הצבא צריך לשתף פעולה בצורה הדוקה יותר עם הרבנים כדי להתאים את תנאי השירות לדרישות" וכו' אפשר לקבל. אבל טענות כאלו מרמזות על נכונות עקרונית לשירות. הטענות הלעומתיות על רצון רע מצד הצבא או המצדדים בגיוס חרדים מרמזות על רצון לשמר פער בלתי ניתן לגישור ומניעת גיוס בפועל. לפחות מניעת גיוס בהיקף נרחב.
ישן 26-11-2017, 19:04
צלמית המשתמש של ai22

כשיש התעלמות מוחלטת מצרכי אוכלוסיה מסויימת - המוטווציה נמוכה בהתאם
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין בסיס לטענה שלצבא יש ענין לפגוע בחרדים או להעבירם על דתם"

באופן דומה - טבעוניים נהגו להתחמק משירות צבאי,
עד שהצבא שינה את גישתו כלפיהם, ויישם את אותם רפורמות שכל השנים הטבעוניים דרשו.

החרדים רואים את איומי הצבא בכליאה - כאיום חסר משמעות.
צבא שפועל ל"שמד" וחילון ומאיים בענישה אכזרית כלפי אלו החפצים להימנע מחילון כפוי - הוא צבא שהם לא רוצים לקחת בו חלק,
איומים בכליאה גורפת וענישה פלילית במקום התייחסות לתלונות, שחוזרות שוב ושוב:
מראים שזו בדיוק הכוונה של המובילים את המהלך.
מימוש איומים דומים בעבר - הובילו לקריסת היקף השירות - גם בקרב גברים חרדים וגם בקרב נשים דתיות.

אם לצבא מסויים אין עניין בכך שחייליו ישארו בחיים, וחייליו ימותו על שטויות - לחיילים תפחת המוטיווציה לשרת בצבא כזה,
ולא משנה איזו אכזריות יפעילו כלפי אותם חיילים כדי לכפות עליהם גיוס - לא יתקבלו חיילים סבירים בדרך זו.
הדבר לא שונה מבחינת החרדים: כשהצבא רואה בשוויון נפש פגיעה חמורה בהם (וכך המתגייסים רואים זאת) - הצבא מקבל חיילים בעלי מוטיווציה נמוכה,
שמבינים שללא הסתכנות בכליאה ונפקדות חוזרת ונשנית - ההתעללות רק תחריף.
כך - לפי החרדים שאני מכיר. אלו שכעת בצבא או השתחררו לאחרונה.

כך שהצבא כבר פגע משמעותית במוטיווציה של המשרתים הנוכחיים - בשל הזנחה והפקרות,
וזה בלי לדבר על הגברת המוטיווציה השלילית - להתחמקות מגיוס בכל מחיר.
על רקע זה,
הדרישה להגברה משמעותית של הגיוס - תלושה לחלוטין מהמציאות.
חלק מהפנטזיה של התעללות בחרדים עד שאלו יעלמו מהעולם.

אם באמת רוצים להגביר גיוס חרדים,
הגישה צריכה להשתנות מהיסוד,
ותלונות על רקע התעללות בחיילים בנושאי דת - צריכות לקבל התייחסות סבירה,
ובטח לא ענישה והתנקמות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
טענות כאלו מרמזות על נכונות עקרונית לשירות. הטענות הלעומתיות על רצון רע מצד הצבא או המצדדים בגיוס חרדים מרמזות על רצון לשמר פער בלתי ניתן לגישור ומניעת גיוס בפועל. לפחות מניעת גיוס בהיקף נרחב.
אכן - רוב ההתנגדות העקרונית לשירות, מצד רוב הזרמים - נובעת מהתנהלות הצבא עצמו.
אותו הצבא שמעדיף לבזבז סכומים רבים על תגמול מוגבר לחיילים חרדים - במקום לפעול למניעת התעללות שגורמת למוטיווציה שלילית מלכתחילה.

במקביל יש דרישה אחרת - לגיוס גורף.
זה לא יקרה גם אם וכאשר הצבא יאמץ גישה ידידותית לחרדים.
ישן 27-11-2017, 06:59
מנהל

התעלמות מוחלטת זו הגזמה פראית
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כשיש התעלמות מוחלטת מצרכי אוכלוסיה מסויימת - המוטווציה נמוכה בהתאם"

מעבר לכך שבצה"ל באופן כללי האוכל בצבא כשר, שיש שמירת שבת, זמן לתפילות וכו', יש בו יחידות ומסגרות שבהן יש תנאים מיוחדים לחיילים חרדים כמו למשל גדוד נצח יהודה.
יכול להיות שאפשר ללכת עוד לקראתם, ואני בעד (עד גבול סביר) אבל מכאן ועד "התעלמות מוחלטת הדרך ארוכה.
הטבעונים אגב זו דוגמא מצוינת. לי לא ידוע על כך שטבעונים התחמקו מגיוס בעבר (למעט אולי חריגים שבחריגים) אבל כן ידוע לי שהצבא אומנם מספק תחליפי בשר עבורם אבל כולם נאלצים לאכול בחדרי האוכל שבהם מוגש בשר אפילו שלרבים מהם זוהי פגיעה קשה באמונות שלהם.

בכל מקרה, טרם ראיתי הוכחה כלשהי לכך שהצבא פועל כמדיניות לחילון כפוי של חייליו החרדים או הדתיים. ולא, קיטורים של חיילים על חריגות מקומיות כאלו ואחרות אינם הוכחה למדיניות. במסגרת רחבה והטרוגנית כמו הצבא חריגות היו ויהיו. זה שיש מקרים לא מעטים שבהם מפקדים מתעלמים מפטורים רפואיים (וגם אצלי בפלוגה זה היה) לא אומר שיש מדיניות של הצבא לפגוע בבריאות החיילים. זה רק אומר שיש מקרים פה ושם של מפקדים צעירים שפועלים בניגוד לפקודות הצבא.
ואם הייתי מקבל שקל על כל חייל שמקטר על כך שנעשה לו עוול כלשהו, הייתי כבר יכול מזמן לפרוש לפנסיה. אף אחד לא יכול להבטיח לחרדים שלא יהיו באופן מוחלט חריגות כאלו, ממש כשם שאף אחד לא יכול להבטיח לאזרח החרדי (או החילוני) שלא יהיו כלפיו עוולות באזרחות.

עכשיו, אם החרדים לא מפחדים מכלא- אדרבא ואדרבא. שיתגייסו ואם מפקדים נותנים להם פקודות בניגוד לפקודות מטכ"ל שיסרבו פקודה, יקדשו שם שמיים וייכנסו לכלא. תגובות כאלו ייאלצו את הצבא להקפיד טוב יותר על אכיפת פקודותיו שלו. זה הרבה יותר הגיוני, אמיץ ומעורר כבוד מאשר להתנגד באופן גורף לשירות. מה עוד שכבר כתבתי בעבר שבזה שהחרדים ישרתו בכמות משמעותית בצבא הם יוכלו להשפיע על חילונים שמשרתים וכך לקרב לדת. וחשבתי שזה משהו שמאוד חשוב להם (ע"ע כל פעילות ההחזרה בתשובה, למשל).

אבל העיקר שיצא המרצע מהשק. העניין המרכזי הוא שהחרדים לא רוצים שרוב בניהם יגוייסו אלא רק, או בעיקר, נוער השוליים. הטענות לחוסר התחשבות מצד הצבא, "חילון כפוי" וכו' הן בעיקר תירוצים.
וכאן חשוב להבין מאיפה בא החילוני הממוצע: גדוד המבוסס על מתגייסים חרדים משמעו לפחות 2 חטיבות מילואים הפטורות משירות בט"ש בשנה. זה המון, ושירות מילואים באמצע החיים מהווה הפרעה עצומה לשיגרה. מאוד לא הוגן לטעון כלפי החילוני שמעוניין להקל על הנטל הכבד שמוטל עליו שמה שהוא באמת רוצה זה לחלן את החרדים ברשעותו או שהוא צריך פשוט לקבל את זה שרוב החרדים לא יתגייסו וזהו זה.
ישן 27-11-2017, 07:10
מנהל

נו, ויש אמריקאים שבטוחים שישראל עומדת מאחורי פיגועי 9/11
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה ממש חמוד כשאתה מנחש מה חושבים אנשים שאינך מעוניין להבין"

זה לא הופך את זה לנכון.
חיילים אהבו, אוהבים ותמיד יאהבו לקטר. וזה לא משנה אם מדובר בחייל חילוני, דתי או חרדי. גם כשלקיטורים יש בסיס מוצק (וזה לא תמיד המצב) וגם כשלא מדובר בהגזמות פראיות (וגם זה לא תמיד המצב) מדובר ברוב המקרים בחריגים. למשל, זה שאצלי בפלוגה בסדיר קרה שהכריחו חיילים ב"ביתים" לצאת למסע (ובכך סיכנו מאוד את בריאותם) או שבמקרה אחר מ"פ שלף בכוח חייל ממשרד הקב"ן כי היה צריך אותו לתרגיל (ובכך עלול היה לגרום לכך שאותו חייל יתאבד), לא אומר שזו מדיניות של צה"ל או שזה קורה רוב הזמן ולרוב החיילים.
מעבר לכך, אי אפשר לצאת בטענות גורפות על סמך כמה עדויות אנקדוטאליות של מכרים. אני לא מכיר סטטיסטיקה שלפיה רוב החיילים החרדים סבורים שחוו בשירותם הצבאי חילון בכוח או פגיעה משמעותית וחוזרת ביכולתם לקיים את אורח חייהם הדתי. בוודאי ובוודאי שאני לא מכיר נתונים לפיהם מבחינה אובייקטיבית התרחשו פגיעות כאלו.
ואולי כי חשוב- אני לא מכיר פניה של מנהיגות חרדית לצבא להקים מנגנון משותף לטיפול בתלונות כאלו. אם היה רצון אמיתי לשרת, היו נוקטים בצעדים כאלה וצעדים נוספים. אלא שאין.
ישן 27-11-2017, 08:55
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה ממש חמוד כשאתה מנחש מה חושבים אנשים שאינך מעוניין להבין"

לא הבנתי, כתבת "אותם חרדים שמלכתחילה "לא מסתדרים" עם לימוד קבוע בישיבה - הולכים ומתגייסים" - ועל הטענה הזאת,שהיא טענה עובדתית,אמרתי שהיא ככל הנראה קשקוש.הטענה השנייה,לפיה יש "חילון כפוי בצבא" היא טענה שאתה בעצמך כתבת כדעתך האישית,ולא כ"דעת חרדים שאני מכיר" באשכול אחר.
אז שקרן אתה לא,אבל אתה טוען טענות לא נכונות,ככל הנראה.וקונספירטור? ובכן,כן,האמת שכן...
ואני לא אומר שהחרדים שאתה מדבר עליהם הם שקרנים וקונספירטיבים.אני פשוט מכיר את המציאות בצבא.בגדול קגנס כבר כתב דברים מדויקים ואין טעם להוסיף עליהם יותר מידי.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 27-11-2017 בשעה 09:01.
ישן 27-11-2017, 09:18
צלמית המשתמש של ai22

החרדים שאני מכיר והתגייסו
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לא הבנתי, כתבת "אותם חרדים..."

הם כאלו שהבינו שעתידם אינו בישיבה. הם לא יהיו רבנים ולא יעבדו במקצועות קודש.
הם רוצים ללכת לעבוד בעבודות סבירות (ולא בשחור), ולא להישאר בישיבה עד גיל 31.
הם יסתפקו בלימוד "כולל" מספר ערבים בשבוע.
מעבר לכביש יש בית כנסת של חרדים מזרם קיצוני יותר - שם לא ראיתי צעירים שהתגייסו.

לגבי התחושה שיש נסיון לחילון כפוי - זו תחושתם.
האחד התלונן על התנכלות קבועה מצד קצין וכתגובה קיבל עכשיו ריתוק,
שני - נאלץ לדפוק נפקדות כדי שיתייחסו לתלונות.
שלישי היה בתפקיד מש"ק שאחראי על נושאים כאלו - ונתקל בהם רבות (עם יכולת השפעה אפסית).
רביעי מספר שלא מאפשרים לו להתפלל באופן מסודר. זה מפריע לו אבל הוא לא עושה בעיות.
הם מספרים שחבריהם סובלים מבעיות דומות,
והמענה העיקרי לבעיות הוא לדפוק נפקדות ולקוות שקצין ברמה גבוהה יותר יטפל בבעיה או יפעל להעבירם.

אתה יכול לנחש שהכל בסדר ושהחרדים סתם ממציאים - אבל מבחינתך זה ניחוש.
מבחינתם - הם מכינים את האחים שלהם לכך שהשירות הצבאי שלהם יהיה רווי במאבקים ריתוקים ומעצרים,
אם הם אכן יתגייסו.
ישן 26-11-2017, 18:00
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
*אזהרה,דעה לא פופולרית*
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "חרדים מנסים לכפות שבת "מנוחה" על עובדי הרכבת ועל כל עם ישראל"

כל הכבוד לליצמן שהוא בערך היחיד כרגע שעושה משהו עם הערך הזה שנקרא שבת. כל היתר- כולל הבית היהודי עם שתיקה מהדהדת, פשוט מפריחים אמירות בעד השבת אבל לא עושים עם זה כלום.
אני לא מבין איך דתיים יכולים לשבת בממשלה ולשתוק כשיש חילול שבת ועוד נגיסה בסטטוס קוו הבכל מקרה שביר.

דבר אחד כן מחרפן אותי אצל ליצמן- בדברי ההסבר שלו הוא אומר שכנראה שמחללים שבת "להכעיס". זה רק מראה כמה החרדים מנותקים לגמרי מהמציאות לפעמים. אף אחד ברכבת לא עושה "להכעיס" או לא "להכעיס" , פשוט לא אכפת להם ממנו או מהשבת...

ישן 27-11-2017, 07:31

אפשר להרגע. שום דבר לא השתנה ממה שהיה אתמול ושלשום. הכול תרגילי בחירות.

כולם מתלהבים, זה בעצם מה שהפוליטיקאים מחפשים איך להלהיב ולהשיג לעצמם חסידים שוטים.

בנקודה זו ליצמן שיחק אותה יפה, לעומת ש"ס שהצטייר לפחות חרדי ממנו.

מי יותר חרדי ומי פחות, זה קצת יותר מורכב. אבל, פוליטיקאים זה המקצוע שלהם להשיג אוהדים.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 27-11-2017 בשעה 07:38.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:29

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר