לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2017, 08:57
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "טיל בליסטי בין יבשתי חדש מצפ"ק: HS-15"

כמה מחשבות בנושא:
1. הטיל הנ"ל הוצג על ידי צפון קוריאה במצעד לפני שנתיים (בהבדל אחד הוא נראה קצר יותר) לאחר חשיפת הHS-14 זה אומר שצריך לקחת את מה שצפון הקוריאנים מציגים במצעדים ברצינות ולא להתייחס אליהם כסתם תעמולה. וזה אומר שהזבילים שהוצגו במצעד האחרון מצביעים שכיוון הפיתוח הבא הוא טק"ק בין יבשתי עם הודף מוצק.
2. לפי הדיווחים בחדשות לטיל זה טווח יותר גדול מאשר לHS-14, בהתחשב בזה שהרש"ק של הטיל נראה גדול יותר (ולכן כבד יותר) מהHS-14 השאלה המתבקשת היא כיצד הם עשו את זה. האם מדובר במערכת הנעה חדשה לגמרי או שההבדל נעוץ רק בשלב השני והשלב הראשון זהה לHS-14?
3. למה לצפון קוריאה, מדינה בהחלט לא עשירה, לפתח במקביל שתי מערכות שונות של טק"ק בין יבשתי, במיוחד כאשר יש להם רק רכבי שיגור מועטים (6 בערך)?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2017, 15:09
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי baer שמתחילה ב "נראה כך"

ולא רק זה, גם הקבינה שונה. במשגר של הHS-15 לקבינה יש גג ישר.
לעומת זאת במשגר של הHS-14 והHS-13 יש שקיעה קטנה בקבינה בשביל הטיל:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אם נסתכל על הדגם של הHS-15 שהוצג לפני שנתיים נראה שהוא הוצג על גבי משגר של הHS-14, אבל הוא כאמור קצר יותר מהדגם ששוגר. החלק הגלילי של הגוף שלו נגמר באמצע הגלגל השביעי מהסוף, שזו אותה הנקודה שבה נגמר השלב הראשון של הHS-15. נראה שמימדי הטיל (קוטר ואורך) היו גדולים מדי בשביל הHS-15 אז הם פשוט הציגו את השלב הראשון עם הרש"ק וללא השלב השני (ייתכן שנראה גם את הטיל הזה מבצעי) והמשיכו לייצר משגר ארוך יותר בשביל הHS-15.

אגב מעניין שהם הציגו השנה את דגמי הזבילים הם הציגו את אותו משגר רק עם שקע יותר עמוק בקבינה. כנראה שהם החליטו לרדת בינתיים מהאופציה הזאת.

מעניין אותי אם מדובר באותם רכבים של הHS-14 שפשוט שינו להם רק את הקבינה או שמדובר ברכבים אחרים. בכל מקרה נראה שיש להם יותר משגרים ממה שחשבו עד כה ואולי גם יכולת לייצר אותם.
ישן 30-11-2017, 17:24
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
נראה לי שלייצר TEL על כל רכיביו זה פרוייקט קצת מסובך בשביל מדינה מבודדת כמו צפ"ק
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "ולא רק זה, גם הקבינה שונה...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי double_o
ומעניין אותי אם מדובר באותם רכבים של הHS-14 שפשוט שינו להם רק את הקבינה או שמדובר ברכבים אחרים. בכל מקרה נראה שיש להם יותר משגרים ממה שחשבו עד כה ואולי גם יכולת לייצר אותם.

קשה לי להאמין שהם יכולים לייצר בעצמם את כל ההידראוליקה המסובכת, האלקטרוניקה, מערכות השו"ב וכמובן המנוע של רכב כזה. לדעתי סביר להניח שהם לוקחים מזקף קיים ומוסיפים לו רכיבים לפי הצורך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 30-11-2017, 23:10
  lazn lazn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "נראה לי שלייצר TEL על כל רכיביו זה פרוייקט קצת מסובך בשביל מדינה מבודדת כמו צפ"ק"

הרשה לי להכנס לעומק בנוגע לרכב המשגר.
על פניו נראה כי הרבה ידיים סיניות -- ורוסיות- עזרו ליצור את הרכב הנ"ל

לייצר רכב שיגור הוא אינו נושא ככ קשה למדינה בעלת תעשיות כמו של צפק ( תעשיות טרקטורים וצמ"ה )

עקרונית . אפשר לאלתר כל סוג של משגר בעזרת חלקים אזרחיים לחלוטין .
בעיקר בכל מה שקשור להידראוליקה וחשמל .
מכאן ניתן להסיק שרוב הטלסקופים ההידראולים הם הנדסה לאחור+שידרוג של מכלולים קיימים ברכבי צמה .
כנל לגבי חטיבת הכוח . לא בעיה להוסיף ברכב עצום שכזה עוד מנוע אם צריך .
שלא נדבר על עוד סרן .
עקרונית הרכב הזה בעל המון חלקים מתכלים בגלל שהם צריכים איזהשהוא שיפוץ אחרי מספר מסויים של שיגורים .
ישן 01-12-2017, 00:28
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
מישהו יודע האם החץ אמור ליירט טיל כזה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "טיל בליסטי בין יבשתי חדש מצפ"ק: HS-15"

אם הבנתי נכון המסר הוא איום על יפן שיכול להיות מיבצעי בטווח זמן יחסית קרוב.

שאלתי את עצמי האם יש מתחרים לחץ בשוק שמהווה פוטנציאל לרכש ע"י יפן? האם מערכת החץ מסוגלת לתת מענה ליפן מבחינת הפריסה? האם ישראל יכולה למכור ליפן?

האיום המתהווה על ארה"ב לא לחלוטין ברור. יש שכותבים שאין להם עדין יכולת מבצעית רלבנטית אבל השתנו חוקי המשחק באופן דרמטי. בינתיים נראה שהאיומים והסנקציות של ארה"ב על צפ"ק לא אפקטיביים לחלוטין ואולי נדרש עוד זמן.

המצב נראה כרגע במבוי סתום. להדיוט כמוני נראה שצפ"ק מתקדמת במהירות בלתי צפויה ואולי בקרוב תציג מערכת שיכולה להוות איום גרעיני על ארה"ב. כמי שאינו מצוי בתחום הטילים אני מנסה לשאול האם סביר להניח שמהירות הפיתוח מצביעה גם על מהירות היצור של מערכות מבצעיות?

בשורה התחתונה אני מנסה להבין האם ארה"ב כבר קיבלה החלטה להשלים עם צפ"ק גרעינית או שעדין יש זמן תמרון לסיכול. ואם הבנתי נכון כמות המערכות מגדיל את סיכוי החדירה של מעטפת ההגנה ולכן מהווה מרכיב קריטי בהערכה. האם זה סביר להניח שקצב הפיתוח והייצור קריטי עכשיו לתהליכי קבלת ההחלטות? ואם כן, האם על בסיס זמן הייצור אפשר להעריך את זמן ההבשלה של האיום?

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 01-12-2017 בשעה 00:32.
ישן 03-12-2017, 13:41
  טען קשר טען קשר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.17
שאלה- ריבוי דגמי טילים מקבילים (לכאורה)

אם הבנתי נכון, יש לצפ"ק כמה טילים בעלי טווח בין יבשתי (= מגיעים לחוף המזרחי/ המערבי של ארה"ב)
יש HS14, יש HS15 ויש (לכאורה) גם משהו שנראה כמו HS15 רק קצת קצר יותר.
השאלה שלי היא לשם מה ריבוי הדגמים?
האם יש כאן כמה טילים מבצעיים למשימות שונות, או שאלו אבות טיפוס בדרך אל מוצר סופי אחד?
אם יש כאן כמה דגמים מקבילים, לשם מה? זהו פרויקט יקר מאוד, למה לפצל מו"פ?
אם אלו אבות טיפוס, גם כאן השאלה- האם הכרח לייצר אבות טיפוס חיים? אין דרך לדלג על הניסוי היקר הזה (יקר בממון, ויקר עוד יותר במחיר מדיני)?

מקווה שאני שואל את השאלות הנכונות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:23

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר