לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2017, 14:25
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "שוב פעם,אידיוט=מי שחושב אחרת ממך."

רוב מוחלט של האנשים שלא מסכימים איתי הם לא אידיוטים. סמוטריץ' ספציפית הוא מטומטם מתלהם ועל גבול הבוגדני. אנחנו מוקפים באוייבים מכאן ועד הקווקז וסמוטריצ'נו חושב שעל כל פיצ'פקס שלא מוצא חן בעיניו הוא ישעה את הגיוס לצה''ל. אם כל ציבור במדינה ינהג בצורה כזאת מהר מאוד מדינת ישראל תצטרף לממלכת ירושלים הצלבנית בפח האשפה של ההיסטוריה.
ועוד כשחושבים על זה שמדובר על חבר כנסת יהודי בכנסת ישראל שגר באזור מסוכן ויורק לבאר שממנה הוא שותה... הייתי מציע שצה''ל ידחה במחזור גיוס אחד את ההגנה על ביתו של סמוטריץ' אבל טמטום לא מצדיק עונש מוות...

אה,ואנחנו לא עושים טובה לאף אחד בזה שאנחנו מתגייסים לצה''ל,זאת חובתנו האזרחית והיא לא אמורה להיות מותנית בשום דבר.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 24-03-2017 בשעה 14:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2017, 14:59

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אחח הצביעות הליברלית במיטבה"

1.לקרוא להומואים סוטים - זאת אכן אמירה פוגענית. משכב זכר הוא עבירה חמורה מאוד כמו חילול שבת,אכילת שפנים או בעילת נידות. לבחירה לחיות בשלום עם האחרונים ולקלל את הראשונים אין שום קשר להלכה אלא רק לשמרנות קסנופובית ותרגום תחושות לא נעימות בבטן לאידאולוגיה סדורה.

2.טיעון איש קש.בשום מקום לא כתבתי שיש בעייה להגיד שמי שמתגייסת לקרבי היא חלשה מבחינה דתית.דיברתי על התבטאויות חמורות פי אלף. חבל לשלוף בנונשלנטיות שקרים מהשרוול,כל אחד יכל לקרוא מה כתבתי באשכול השכן...

3.בלדחות גיוס לצה''ל במחזור אחד הכוונה היא להפעיל איום מרומז על הצבא שמשמעותו ''תיישרו קו עם השפיצים האידאולוגיים שלנו או שלא נתגייס'' נאמנות למופת למדינה ולצה''ל,מה יש להגיד... למרבה המזל רוב מוחלט של בני הציונות הדתית לא מתכוונים לחתום קבע בגייס החמישי שסמוטריץ מפנטז עליו..

ותואיל בבקשה להסביר לי איזו גזירות שמד נוראיות צה''ל מפיל על הקנטוניסטים המסכנים מהישיבות ומהמכינות כי אני לא ממש נתקל בהן..
ישן 24-03-2017, 16:16
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "1.לקרוא להומואים סוטים - זאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
1.לקרוא להומואים סוטים - זאת אכן אמירה פוגענית. משכב זכר הוא עבירה חמורה מאוד כמו חילול שבת,אכילת שפנים או בעילת נידות. לבחירה לחיות בשלום עם האחרונים ולקלל את הראשונים אין שום קשר להלכה אלא רק לשמרנות קסנופובית ותרגום תחושות לא נעימות בבטן לאידאולוגיה סדורה.

2.טיעון איש קש.בשום מקום לא כתבתי שיש בעייה להגיד שמי שמתגייסת לקרבי היא חלשה מבחינה דתית.דיברתי על התבטאויות חמורות פי אלף. חבל לשלוף בנונשלנטיות שקרים מהשרוול,כל אחד יכל לקרוא מה כתבתי באשכול השכן...

3.בלדחות גיוס לצה''ל במחזור אחד הכוונה היא להפעיל איום מרומז על הצבא שמשמעותו ''תיישרו קו עם השפיצים האידאולוגיים שלנו או שלא נתגייס'' נאמנות למופת למדינה ולצה''ל,מה יש להגיד... למרבה המזל רוב מוחלט של בני הציונות הדתית לא מתכוונים לחתום קבע בגייס החמישי שסמוטריץ מפנטז עליו..

ותואיל בבקשה להסביר לי איזו גזירות שמד נוראיות צה''ל מפיל על הקנטוניסטים המסכנים מהישיבות ומהמכינות כי אני לא ממש נתקל בהן..

השיח שלך על חבר הכנסת סמוטריץ' (שהוא אחד הפרלמנטרים היותר מצטיינים כיום בכנסת ואיש רהוט להפליא אם תטרח לשמוע אותו במקום לקרוא כותרות) הרבה פחות מכבד מאשר האמירות של הרב יגאל על הסוטים. אני צריך איזשהו ספר שיכתיב לי מתי מותר לקלל ומתי אסור,אם אפשר שיהיה בהוצאת הקרן החדשה לישראל בבקשה.
אכן הכוונה היא להפעיל שרירים מול צה"ל,בהחלט. אני לא חושב שזה סותר נאמנות. בסוף החבר'ה יתגייסו. וגם אם כן,אז מה? אפשר להראות בריש גלי שאנחנו נאמנים לתורה לפני הכל כולל כל מיני פקודות מטומטמות של צה"ל.
איך צה"ל פוגע בציבור הדתי לאחרונה? ביטול זהות יהודית (סליחה,הכפפתה לאכ"א,בקיצור ביטול), כפיה חילונית על דתיים להשתתף במקומות שנוגדים את אמונתם (אותי אישית חייבו להשתתף בדבר כזה,סרבתי פקודה כמובן וב"ה יצאתי בשלום), והשיא הוא כמובן ביטול השילוב הראוי ופקודת השירות המשותף,הכנסת בנות לטנקים וכו' וכו' וכו'.
הצבא שלנו חושב שתפקידו לממש את האג'נדה של ארגוני נשים ושמאל במקום להלחם,אם הוא קצת מבולבל אולי כדאי להעמיד לו אלטרנטיבות שיתיישר. כמובן אפשר לדון בתועלת של המהלך-שלדעתי היא אפסית כי כמו שהרמטכ"ל צחק על ראשי הישיבות וכולנו יודעים שהציונות הדתית תמשיך להתגייס גם אם יגידו לה לא-אבל אני לא רואה פגם עקרוני-מוסרי בהצעה,סתם לא יעיל.

ישן 24-03-2017, 16:45

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]1.לקרוא..."

דבר ראשון - הרב לווינשטיין מקבל כסף מצה''ל כדי להכשיר לוחמים שאמורים בסוף להיות מוכנים להסתער ביחד עם ''הסוטים''.אני לא מקבל שקל מהכנסת ולכן זכותי להגיד מה שאני רוצה. במיוחד אם חבר כנסת בוגד בחובתו הבסיסית וקורא להשתמטות משירות צבאי.
ובוא נפרוט את הטיעונים ההיסטריים של החרדל''ים אחד לאחד ונראה מה הם שווים -
1.ביטול אגף זהות יהודית. ובכן,צה''ל לא בכיס שלך ולפעמים הוא יקבל החלטות שאתה לא תאהב. כל עוד אין פגיעה אישית בזכות של חייל לחיות לפי אמונתו אין פה שום עילה לשבור את הכלים.
2.כפייה חילונית על דתיים וכו' - על מה בדיוק אתה מדבר? אני לא נתקלתי בינתיים בשום דבר כזה. היה את כל הסיפור עם שירת נשים אבל מדובר בסיפור שכבר רץ כמה שנים - זאת לא הייתה העילה לדברים של סמוטריץ'.
3.ביטול פקודת השילוב הראוי - כללי מידי,תביא לי מקרים ספציפיים שבהם נפגעה זכותו של חייל דתי לשמור על ההלכה. זה ורק זה יכול להיות תירוץ לסרב להתגייס.
4.הכנסת בנות לטנקים - שוב,צה''ל לא בכיס שלך. כל עוד לא מכריחים חייל להיכנס לטנק ביחד עם חיילת אין פה שום עילה לסרב פקודה.
הדברים שלך מראים שאתה נאמן לצבא ולמדינה על תנאי - רק כל עוד הם מיישרים קו עם האידאולוגיה והדרישות שלך. כדאי לך לקחת שיעור מתנועות הנוער השמאלניות.50 שנה נושכים שם את השפתיים וממשיכים לשרת בצה''ל למרות שהם לא מתים על ''הכיבוש''.איזה קטע,הא? ה''סמאלנים הבוגדים'' יותר נאמנים למדינה ולצבא ממי שרוממות כיבוש הארץ בגרונם ואיומי ההשתמטות בידם...

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 24-03-2017 בשעה 16:48. סיבה: תיקון טעות עובדתית
ישן 25-03-2017, 19:34
צלמית המשתמש של maorhag

ואם הוא מקבל כסף אז הוא צריך ליישר קו עם הקומוניזם?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "דבר ראשון - הרב לווינשטיין..."

ואתה שוב מתמם,יש כאן תהליך ארוך ואיטי של מלחמת ערכים בצבא,יותר ויותר מכניסים לתוכו ערכים שלא היו פעם ומשנים את הסטטוס קוו.
כפיה חילונית קיימת,אני יכול לתת לך מקרים אישיים שלי זה קרה,ב"ה היינו מחלקה חזקה וידעו לא להתעסק איתנו בתחום אבל פה ושם עדיין נאלצתי לסרב פקודה כדי לא לעבור על ההלכה.
כשאתה מכניס בנות לטנק אתה משנה מצב קיים שבו דתיים יכולים להתנהל איכשהו בשריון למצב שבו יש בנות בפלוגה על כל המשתמע מכך. אני לא זוכר איפה אמרת שהיית בצבא אבל או שאתה לא זוכר או שאתה מתמם (אפשרות שלישית כמובן היא שלא אכפת לך מהפרטים הנ"ל וזה אני מלמד זכות שלא קרה), חסר מקרים שאיזה משק"ית מסתובבת לה בגופיה בפלוגה? מד"סניקית? חצי מפל"ג מסתובב עם בנות בכל מקום...איפה שיש בנות יש בעיה קשה לחייל הדתי,בהנחה שאשכרה אכפת לו מדיני צניעות וכו'.
אני נאמן למדינה במאה אחוז,זה לא אומר שאם דורכים עלי אני חושב שזה גשם גשם מיטפטף. אני גם לא מסכים לסרבנות במובן המלא שלה-אי גיוס. רק לדחות במחזור גיוס אחד (פעולה חוקית לחלוטין) את כל הציונות הדתית,צה"ל לא יקרוס,הביטחון שלנו לא יפגע,אבל יבינו שאנחנו רציניים.

ישן 25-03-2017, 22:54

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ואם הוא מקבל כסף אז הוא צריך ליישר קו עם הקומוניזם?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
ואתה שוב מתמם,יש כאן תהליך ארוך ואיטי של מלחמת ערכים בצבא,יותר ויותר מכניסים לתוכו ערכים שלא היו פעם ומשנים את הסטטוס קוו.
כפיה חילונית קיימת,אני יכול לתת לך מקרים אישיים שלי זה קרה,ב"ה היינו מחלקה חזקה וידעו לא להתעסק איתנו בתחום אבל פה ושם עדיין נאלצתי לסרב פקודה כדי לא לעבור על ההלכה.
כשאתה מכניס בנות לטנק אתה משנה מצב קיים שבו דתיים יכולים להתנהל איכשהו בשריון למצב שבו יש בנות בפלוגה על כל המשתמע מכך. אני לא זוכר איפה אמרת שהיית בצבא אבל או שאתה לא זוכר או שאתה מתמם (אפשרות שלישית כמובן היא שלא אכפת לך מהפרטים הנ"ל וזה אני מלמד זכות שלא קרה), חסר מקרים שאיזה משק"ית מסתובבת לה בגופיה בפלוגה? מד"סניקית? חצי מפל"ג מסתובב עם בנות בכל מקום...איפה שיש בנות יש בעיה קשה לחייל הדתי,בהנחה שאשכרה אכפת לו מדיני צניעות וכו'.
אני נאמן למדינה במאה אחוז,זה לא אומר שאם דורכים עלי אני חושב שזה גשם גשם מיטפטף. אני גם לא מסכים לסרבנות במובן המלא שלה-אי גיוס. רק לדחות במחזור גיוס אחד (פעולה חוקית לחלוטין) את כל הציונות הדתית,צה"ל לא יקרוס,הביטחון שלנו לא יפגע,אבל יבינו שאנחנו רציניים.

1. השאלה היא לא מה הוא צריך לעשות או לא אלא מה צה''ל יכול לקבל. מנקודת המבט של צה''ל בעייתי מאוד לאפשר לאדם שמתבטא בצורה פוגענית כלפי קבוצת אנשים שצה''ל מחייב בגיוס מחד ומאוד רוצה לשלב מאידך - לחנך את לוחמי העתיד של הצבא.תחשוב שבמכינה חילונית היו קוראים למתנחלים,בהכללה ''פאשיסטים'',הייתה קמה זעקה ובצדק.
2.האם כרגע הכריחו בנים להיות עם בנות באותה פלוגה? ממש לא. וספק רב אם הייתה איזושהי כוונה כזאת בעתיד.גם לא מחייבים בנים או בנות דתיים לשרת בקרקל.
3.לא יצא לי לראות משקיות בגופייה ובכלל בצה''ל המצב יותר טוב מאשר בתחנה המרכזית בבאר בשבע.
4.אתה לא נאמן למדינה גם בחמישים אחוז. על כל פיצפקעס אידאולוגי אתה תומך בלשבור את הכלים,החל מדחיית מחזור גיוס שלם כשברור לכולם שזה איום ''מרומז'' לאן נגיע בהמשך אם צה''ל לא יהפוך לזרוע הצבאית של הר המור וכלה באמירה שהיית מעביר מידע מסווג על פעולות של הצבא שאתה לא אוהב...אצל הקווניקים יש איזו תופעה של נאמנות ותמיכה מוחלטת לאידאות של ''מדינה'' ו''צבא'' ופחות להתבטאויות שלהן בעולם התופעות...

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 25-03-2017 בשעה 22:57.
ישן 25-03-2017, 23:04
צלמית המשתמש של maorhag

אני שמח שתייגת אותי עם הקוו,אחלה שכנים יש לי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]ואתה שוב..."

ציטוט:
1. השאלה היא לא מה הוא צריך לעשות או לא אלא מה צה''ל יכול לקבל. מנקודת המבט של צה''ל בעייתי מאוד לאפשר לאדם שמתבטא בצורה פוגענית כלפי קבוצת אנשים שצה''ל מחייב בגיוס מחד ומאוד רוצה לשלב מאידך - לחנך את לוחמי העתיד של הצבא.תחשוב שבמכינה חילונית היו קוראים למתנחלים,בהכללה ''פאשיסטים'',הייתה קמה זעקה ובצדק.
2.האם כרגע הכריחו בנים להיות עם בנות באותה פלוגה? ממש לא. וספק רב אם הייתה איזושהי כוונה כזאת בעתיד.גם לא מחייבים בנים או בנות דתיים לשרת בקרקל.
3.לא יצא לי לראות משקיות בגופייה ובכלל בצה''ל המצב יותר טוב מאשר בתחנה המרכזית בבאר בשבע.
4.אתה לא נאמן למדינה גם בחמישים אחוז. על כל פיצפקעס אידאולוגי אתה תומך בלשבור את הכלים,החל מדחיית מחזור גיוס שלם כשברור לכולם שזה איום ''מרומז'' לאן נגיע בהמשך אם צה''ל לא יהפוך לזרוע הצבעית של הר המור וכלה באמירה שהיית מעביר מידע מסווג על פעולות של הצבא שאתה לא אוהב...אצל הקווניקים יש איזו תופעה של נאמנות ותמיכה מוחלטת לאידאות האפלטוניות של ''מדינה'' ו''צבא'' ופחות להתבטאויות שלהן בעולם התופעות...

למדתי במקום קצת רחוק מזה אבל אני לא אתנגד באופן כללי להיות איתם בגן עדן (למרות שאני לא אוהב את הממלכתיות אובר שלהם ועוד כמה דברים אבל סה"כ מדובר באנשים יראי שמיים עם תורה גדולה,תודה).
אני מבין שצה"ל מגייס אותם,צה"ל גם ירצה לגייס כמו שכתבתי לך את מי ששוכב עם אחותו,אולי גם באוכלוסיה הזאת אסור לי לפגוע? אסור לי להתבטא קשות בתחום?
2.האם מחייבים דתיים לשרת בקרקל? רשמית לא בפועל לפעמים. כשאומרים לך או קרקל או ג'וב הרבה דתיים בלית ברירה יתקעו שם,אני מכיר אישית כמה.נכון,לא דוסים טרור והבחירה היא שלהם ועדיין.
3.אשריך. לי יצא יותר מפעם,ועוד במוצבים פלוגתיים שאין לבנות מה לחפש בהם בכלל. בתחנה מרכזית באר שבע אף אחד לא מכריח אותי לעבור,בצה"ל כן.
4.לא,ממש לא על כל פיפס,אנחנו במצב שהגיעו מים עד נפש כבר מזמן,כאן אני בעד לעשות שרירים,בהחלט. בכלל הגישה של הציונות דתית שתמיד מוותרת ראינו לאן היא הגיעה.
ובכלל,נדמה שאנחנו נחלקים פה בשאלה הרבה יותר גדולה: אני תופס את צה"ל כמצווה חשובה מבין תרי"ג,חשובה,אבל עדיין מבין תרי"ג. ואם כדי לקיים מצווה מסוימת צריך לפגוע בכלליות שמירת המצוות אז שווה בדיקה אם ואיך לעשות אותה.
מהגישה שלך נראה שהתפיסה היא חילונית במובן של צריך-לעשות-צבא-כי-ככה וגם החילונים עושים.
אם החיוב שלי נובע מגישה תורנית הרי שהוא כפוף לכללים של הגישה הזו והמגבלות על כל מצווה והפטורים בהם,אבל כשלא באים מגישה תורנית אני מבין איך בקלות ניתן לקדש את הצבא על חשבון הדת ולשכוח שהוא עוד פרט בדרך.

ישן 26-03-2017, 22:04
צלמית המשתמש של maorhag

אני גם כן אוכל חזיר ומחלל שבת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "נו באמת...תמיד אפשר להגיד..."

ציטוט:
נו באמת...תמיד אפשר להגיד ''הגיעו מים עד נפש'',ולהקצין כל דבר שלא מוצא חן בעיניך.יגיעו מים עד נפש כשיכריחו חיילים לאכול חזיר או להיות בכפייה עם בנות בטנק.אנחנו לא שם ולא נהיה שם. מה שעושה סמוטריץ' זה להעמיק את הגישה שיש ''מדינה'' שהיא מדינה חילונית במהותה ויש את ''הדתיים'' שהם גוף חיצוני שהולך עם המדינה רק כשמתחשק לו.זה מתכון לאסון.
ואכן,אין ספק שאתה לא יוצא מהבית ולא הולך בשום מקום שגרים בו חילונים, לא גולש באינטרנט שרמת הסינון שלו היא בינונית ויוצא מהמערה רק בשביל להתגייס לצה''ל... תעשה לי טובה..

זה אומר שזה בסדר שעל הדרך אלבש שעטנז? לא מבין את דרך החשיבה הזו...
ולא,אני משתדל לא להיות במקומות שיש בהם בעיות צניעות מעבר לכורח המציאות.
אגב,להראות כמה הפרשנות שלך היתה מנותקת מהמציאות לגבי הקוו,תדע שהקוו הם המתנגדים הראשונים לכל ביטול של ממלכתיות,ועם כל ההערכה שלי אליהם (בוודאי יותר מבתי מדרש אחרים שיוצאים מהם בעיקר תקלות) כאן אני לגמרי לא איתם,למרות שהם אנשים יקרים. מוזמן לקרוא את ההתיחסות של הרב טאו לדברים-שכאמור מתנגד בתוקף לכל זה:
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/343003

ישן 24-03-2017, 16:46
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]1.לקרוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
אפשר להראות בריש גלי שאנחנו נאמנים לתורה לפני הכל כולל כל מיני פקודות מטומטמות של צה"ל.
איך צה"ל פוגע בציבור הדתי לאחרונה? ביטול זהות יהודית (סליחה,הכפפתה לאכ"א,בקיצור ביטול), כפיה חילונית על דתיים להשתתף במקומות שנוגדים את אמונתם (אותי אישית חייבו להשתתף בדבר כזה,סרבתי פקודה כמובן וב"ה יצאתי בשלום), והשיא הוא כמובן ביטול השילוב הראוי ופקודת השירות המשותף,הכנסת בנות לטנקים וכו' וכו' וכו'.
הצבא שלנו חושב שתפקידו לממש את האג'נדה של ארגוני נשים ושמאל במקום להלחם,אם הוא קצת מבולבל אולי כדאי להעמיד לו אלטרנטיבות שיתיישר. כמובן אפשר לדון בתועלת של המהלך-שלדעתי היא אפסית כי כמו שהרמטכ"ל צחק על ראשי הישיבות וכולנו יודעים שהציונות הדתית תמשיך להתגייס גם אם יגידו לה לא-אבל אני לא רואה פגם עקרוני-מוסרי בהצעה,סתם לא יעיל.

זאת אומרת בלי להתבלבל אתה אומר שההלכה קודמת לחוקי המדינה, ורצוי לעבור על חוקי המדינה על מנת לכפות חוקי הלכה.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 26-03-2017, 22:16
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "אתה מתחמק. אם אני לא טועה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cfox
אתה מתחמק. אם אני לא טועה, לפי ההלכה צריך לציית לחוקי המדינה. להשהות גיוס של מחזור שלם זאת קריאה לסוג של מרד. אתה אומר בעצמך שזאת מחאה- זאת לא העדפה של ההלכה על פני החוק. זה לא נניח שאומרים למישהו לשבת כשאישה שרה, והוא מסרב והולך.

אני מכיר חיובים לציית לחוקי המדינה בכל מיני דיני ממונות ואולי ניתן להרחיב זאת למען קיום הסדר,אבל ברור שזה לא חיוב עצמי בדרגה של תורה וברור שאם זה סותר דין תורה אז אין לזה קיום.
להשהות גיוס היא פעולה חוקית עדיין בפעם האחרונה שבדקתי וכן,היא מפעילה קצת שרירים מול צה"ל (שלדעתי זה לא יועיל ולכן חבל מראש להתחיל עם זה אבל נניח), לא כל פעם שמתווכחים ומפעילים מנוף כלשהו זה אוטומטית מרד ונשברים הכלים. רוצה דוגמה? לך לקואליציה. ח"כ יכול להתנגד למשמעת קואליציונית במקרים מסוימים,זה עוד לא אומר שהוא פורש ממנה.

ישן 24-03-2017, 18:31
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
אתה מודע לכך שיש בצבא הרבה יותר כפיה דתית מכפיה חילונית

ויש לא מעט כפיה שנוגדת ערכים בסיסיים של חילוניים רבים, אז מה, נגדיר מחדש את הציונות החילונית? ואם מישהו לא יאהב את זה שהצבא נכנע באופן תדיר לציונות הדתות נארגן מרד בסגנון של סמוטריץ'?

בכנות אני לא מבין מה מפריע לך שנשים ישרתו בטנקים. אין מגבלה פיזית, ברור שנשים יכולות לבצע את כל תפקידי התותחנות והנהיגה, יכולות לטפל בטנק ולבטח יכולות לפקד על טנק, מחלקה ופלוגה בלי שום מגבלה פיזית. לנשים יש יכולת חלוקת קשב טובה משל גברים ( אתה יודע שגברים מתמוטטים מטרפת ילדים טיק טק, לעומת נשים שמעבירות אותה בסבבה ועוד מספיקות לדבר עם אמא, לסגור ענין עם 3חברות, לגמור שיעורים לאוניברסיטה ולבשל לשבת באותו הזמן). אישה מפקדת על גדוד טנקים יכולה לעשות זאת אולי הרבה יותר טוב מגבר. קשה לי להבין מה מפריע לך.

אתמול נכנסתי לתקן משהו ברכב בארה"ב וטופלתי ע"י מכונאית, אישה. תאמין לי שהיתה יעילה מכל הגברים שם והוכיחה אחלה ידע. אני גם לא מבין למה זה צריך להפריע לאדם דתי יותר מאשר לחילוני.

באחת הטיסות לארץ פגשתי זוג נחמד ויפה תואר, נוצרים דתיים קנדיים שמעריצים את ישראל ותורמים הרבה בעשיה וכסף. את הכסף עשו מעסקי מיחזור וחקלאות ויש להם כל מיני מגרשי גרוטאות ועניני בקר וגידולים שונים. האיש סיפר לי בגאווה איך אישתו עובדת בדיוק כמוהו ואפילו יותר מקצועית, נוהגת על טרקטורים, מפעילה ציוד כבד ומנופים ומנהלת כשצריך צוותי פועלים. והם דתיים, ונשואים הרבה שנים ויש ילדים ונכדים והבחורה, או בעצם הסבתא, נאה מאוד מטופחת ונשית.

זה הכל בראש ואפשר להתקדם.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 24-03-2017 בשעה 18:41.
ישן 25-03-2017, 22:43
צלמית המשתמש של maorhag

ההבדל פשוט
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אתה מודע לכך שיש בצבא הרבה יותר כפיה דתית מכפיה חילונית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
ויש לא מעט כפיה שנוגדת ערכים בסיסיים של חילוניים רבים, אז מה, נגדיר מחדש את הציונות החילונית? ואם מישהו לא יאהב את זה שהצבא נכנע באופן תדיר לציונות הדתות נארגן מרד בסגנון של סמוטריץ'?

בכנות אני לא מבין מה מפריע לך שנשים ישרתו בטנקים. אין מגבלה פיזית, ברור שנשים יכולות לבצע את כל תפקידי התותחנות והנהיגה, יכולות לטפל בטנק ולבטח יכולות לפקד על טנק, מחלקה ופלוגה בלי שום מגבלה פיזית. לנשים יש יכולת חלוקת קשב טובה משל גברים ( אתה יודע שגברים מתמוטטים מטרפת ילדים טיק טק, לעומת נשים שמעבירות אותה בסבבה ועוד מספיקות לדבר עם אמא, לסגור ענין עם 3חברות, לגמור שיעורים לאוניברסיטה ולבשל לשבת באותו הזמן). אישה מפקדת על גדוד טנקים יכולה לעשות זאת אולי הרבה יותר טוב מגבר. קשה לי להבין מה מפריע לך.

אתמול נכנסתי לתקן משהו ברכב בארה"ב וטופלתי ע"י מכונאית, אישה. תאמין לי שהיתה יעילה מכל הגברים שם והוכיחה אחלה ידע. אני גם לא מבין למה זה צריך להפריע לאדם דתי יותר מאשר לחילוני.

באחת הטיסות לארץ פגשתי זוג נחמד ויפה תואר, נוצרים דתיים קנדיים שמעריצים את ישראל ותורמים הרבה בעשיה וכסף. את הכסף עשו מעסקי מיחזור וחקלאות ויש להם כל מיני מגרשי גרוטאות ועניני בקר וגידולים שונים. האיש סיפר לי בגאווה איך אישתו עובדת בדיוק כמוהו ואפילו יותר מקצועית, נוהגת על טרקטורים, מפעילה ציוד כבד ומנופים ומנהלת כשצריך צוותי פועלים. והם דתיים, ונשואים הרבה שנים ויש ילדים ונכדים והבחורה, או בעצם הסבתא, נאה מאוד מטופחת ונשית.

זה הכל בראש ואפשר להתקדם.

אם מכריחים אותך (ולא עושים את זה,אבל נניח) לאכול כשר זה לא נוגד את אמונתך עד רמה שלא תוכל להיות שם,זה סתם להתאפק. באותה מידה אם יכריחו אותי נגיד להתפלל בלי שיתנו לי זמן תפילה אני אחיה,פשוט אקום יותר מוקדם ואתפלל,שוין.
אבל אם מכריחים אותי לרוץ ביחד עם מדסניקית בלבוש מינימלי אני לא יכול להיות שם גם אם אני מאוד רוצה.
לגבי טנקיסטיות: חלאס עם ה"ברור ש...". דווקא מאוד ברור שלא. קרא את הנתונים שמביא רז שגיא-75 אחוז מהתותחניות נפצעות ולא כשירות! נשים נפצעות שם במאות אחוזים יותר מגברים,די עם הבולשיט שהן יכולות הכל. ואם תהיה טנקיסטית בטנק איתי אני יכול להיות איתה במארבים לילות שלמים? זה צנוע? ואיך היא תסתובב בפלוגה (כי השלב הבא הוא כמובן מגורים משותפים,זה כבר חצי קורה במקומות מסוימים)?
הדוגמא שהבאת מנוצרים מקסימה-לא רואה את ההקבלה לדת שלנו. הנצרות היא כלום בפיתה. כדי להיות נוצרי טוב אתה צריך להאמין בטוב הגלובלי או שקר כלשהו ואין לך כמעט שום מצווה מעשית. להיות נוצרי דתי זה בערך ללכת לכנסיה וגם זה אני לא חושב שחובה,להיות יהודי דתי זה בכל צעד ושעל שלך תילי תילים של הלכות והנהגות,ממש לא אותו הדבר.

ישן 27-03-2017, 01:04
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
בהתאם להמלצתך קראתי את דברי רז שגיא
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ההבדל פשוט"

ענין הצניעות נפתר בפגישה שהיתה בין סגן שר הבטחון הרב בן דהן בענין השינויים בפקודת השירות המשותף נותר ענין כשירות הבנות לשרת בחילות ותפקידים מסוימים ולעניננו בטנקים.
למיטב הבנתי לרז שגיא אין בעיה עם נשים בטנקים למעט ענין תרגולת נהג פגוע בה צריך למשוך את הנהג מתא הנהג. היות ומחצית מהטנקיסטים הגברים גם מתקשים בדיוק במשימה הזו, אני לא רואה בעיה לנשים לשרת כטנקיסטיות.
כידוע לנשים חלוקת קשב טובה משל גברים. חלוקת קשב הינה התכונה הכי חשובה בנהול הקרב למפ או מגד טנקים. אישה שמצטינת בחלוקת קשב יכולה להצטיין בנהול קרב כמפקדת פלוגה או גדוד טנקים לפחות כמו גבר. ישנן נשים שהיו רוצות לפתח קריירה צבאית כמו הגברים וכמו שמקובל בצבאות אחרים למשל הצבא האמריקאי.. מניעה לשרת שרות מבצעי בטנקים מהווה עצירת קריירה צבאית באופן שאינו הוגן.
עולה גם השאלה של נשים דתיות מוכשרות שרוצות לפתח קריירה בצבא בתחומים שיכולים לתרום להן באזרחות, למשל ברפואה. האם זה סביר שתמנע מאישה דתיה ללמוד לימודי רפואה כי יש בעיית צניעות? אם הייתי אב דתי הייתי דוחק בבתי ללמוד רפואה ולשלב את הדת בדרך אחרת.
ישן 27-03-2017, 12:46
צלמית המשתמש של maorhag

שמעת אותו פעם?
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סמוריץ הוא אהבל בלי קשר לדיעותיו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אדם שאומר משפטים כמו "אני הומופוב גאה", "הנתונים מוגזמים. יש לי 5 ילדים ואני לא חושב ששניים מהם עניים" (שזה בערך 8 בסולם אלון מזרחי), או "אתם לא עוברים פסיכומטרי כדי להתקבל לאוניברסיטה, האנאלפבתיים שלכם תופסים מקומות באוניברסיטה. תראה לי ערבי אחד שעבר פסיכומטרי בכניסה לאוניברסיטה"
אדם כזה הוא לא רק בור וטיפש אלא גם לא בדיוק מופת לטוב לב

הוא מתבטא ברהיטות ומסביר את טענותיו בפירוט מלא ובשפה ברורה. הוא אחד האינטילגנטים בכנסת,ממליץ לך לא להתפס למשפט שקראת פה ושם ולעקוב אחרי האיש.
ואני לא רואה בעיה בלהיות הומופוב גאה,חותם על זה. רוב המשפטים שהבאת הם תגובה צינית למשפטים מעצבנים (נגד הקהילה הגאה שכל מי שנגדה הוא הומופוב כמובן ונגד הסקר האידיוטי ההוא על העניים)
ולגבי הערבים-ממליץ לבדוק את העובדות,אכן יש אפליה בהרבה מקומות לטובתם גם אם הם פחות מוכשרים.

ישן 27-03-2017, 14:58
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כן, כי אני מעורב בקבלת סטודנטים
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אתה יכול לומר מידע שזה לא נכון עובדתית?"

ראה, ברור שיש במקרים כאלו ואחרים אפליה מתקנת. אני לא נתקלתי בזה והקלות שהיו לערבים בגלל נתונים חריגים היו גם ליהודים. מה שכן-סטודנטים ערבים קיבלו סיוע מיוחד בלימודים דרך מנגנון ייעודי. רבים מהם לא היו זקוקים לזה, ורבים מאלו שהיו זקוקים לזה-לא ניצלו את זה וכך ניצלנו את המשאבים הפנויים לטובת סטודנטים יהודיים.
העניין הוא שאדון סמוטריץ לא אמר שיש ערבים שמתקבלים בלי פסיכומטרי אלא שאין ערבים שמתקבלים עם פסיכומטרי. כשמגזימים ברמה כזאת אזי בהכרח משקרים ובהכרח משפילים. אני מכיר סטודנטים ערבים שלדעתי הרבה יותר אינטליגנטים מסמוטריץ שלמד משפטים במכללה ההאקדמית קריית אונו. מכללה פרטית שאחוז ההצלחה של בוגריה בבחינות לשכת עורכי הדין בשנה האחרונה עמד על המספר המרשים של 16%. מהנמוכים שיש (אפילו במכללת ספיר שאף היא לא בדיוק סטנפורד שיעור העוברים את הבחינות במועד זה היה 75%.).
ישן 12-12-2017, 10:11
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
כעת: הפקודה עודכנה ורוככה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ח''כ סמוטריץ: על בחורי הישיבות לדלג על מחזור גיוס כמחאה על ''פמיניזם רדיקלי'' בצבא"

• חייל דתי לא יוצב לשירות קרבי מעורב בכפיה,
  • קצין דתי יוכל לערער על הצבתו בשירות קרבי מעורב (קודם לביצועה) לראש אכ"א ולרב הצבאי הראשי.
  • עם זאת - החלטה על הנעשה ביחידות אלו היא בידי אכ"א בלבד.
  • בקשת שינוי הצבה לאחר שהשירות המשותף החל - לא תטופל באופן שונה מהרגיל.
  • במהלך מלחמה או שעת חירום חלקים גדולים בפקודה לא יהיו רלוונטיים, והשיקול היחיד, דוגמת שינה משותפת באותו חדר או מתחם לחיילים וחיילות, יהיה פיקוח נפש.
  • בוטל האישור לחדרי השירותים והמקלחות מעורבים שלא בשעת מלחמה או חירום.

נציגות רבני הציונות הדתית בירכה על השינויים: "השינויים העיקריים שנעשו לבקשתנו מתבטאים בביטול חובת הערבוב בין גברים ונשים ככל הניתן שהופיעה בתחילת הפקודה, וכן בשינוי 'סעיף הקצין' ומחיקת האפשרות לשבץ קצין בעל כורחו ביחידות מעורבות. הדברים בנוגע להחרגת הקצינים נמחקו מהפקודה החדשה, ועל כן שינויים אלו מקובלים ומספקים. החלטת הרמטכ"ל לעדכון נוסח פקודת השירות המשותף הינה צעד חשוב המאפשר לכלל חיילי צה"ל לשרת בצבא תוך כדי שמירת אמונתם ואורחות חייהם, ואנו מביעים את הערכתנו על כך".

עוד נאמר כי "הדרך עוד ארוכה וישנם קשיים ואתגרים רבים שטרם קיבלו מענה. נמשיך ללוות את תהליכי יישום הפקודה בשטח, מתוך הערכה ואמון בכוחם של הרמטכ"ל ושל צה"ל להשתמש בכלים שעומדים לרשותם בכדי להעניק מענה הולם לכלל המשרתים בצבא, מתוך כבוד לאמונותיהם וערכיהם של כלל חיילי צה"ל. תודתנו לרב הצבאי הראשי על חלקו המשמעותי בדיאלוג חשוב זה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר