לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2017, 22:57
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי JediEXE שמתחילה ב "דונלד טראמפ הכריז לפני מספר דקות על הכרה בירושלים כבירת ישראל."

יום בשורה

הפליא והגדיל ה' לעשות בארץ והפליא והגדיל שמו הגדול והקדוש אשר נתגדל ונתקדש ברבים ובפרט בעיני כל השרים וכל העמים אשר בכל מדינות המלך אשר גם בעיניהם יפלא הפלא ופלא וענו ואמרו על זאת כי אם מאת ה' היתה זאת היא נפלאת בעינינו ותהיה זאת לפלא כי ה' אתנו ואין עוד.

(לשונו הקדוש של בעל התניא אודות הנס על שחרורו שהיה בי"ט כסלו, התאריך העברי שמתחיל היום בערב .).
http://www.toratchabad.com/contents.asp?aid=79360

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 06-12-2017 בשעה 23:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2017, 13:22
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שמישהו יסביר לי מה טוב בזה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "הבית הלבן מאשר: טראמפ יכיר בי-ם כבירת ישראל"

לא יודע מה איתכם, אני לא צריך את טראמפ שיאשר לי שירושלים היא עיר הבירה שלי
בפועל, כולם מתייחסים גם ככה לירושליים כבירת ישראל, מלבד הצבת שגרירויות בה. ואת זה גם טראמפ לא עושה.
אז מה ייצא לנו מזה?
זה גורם למדינות האיחוד האירופאי ושאר העולם לצאת בהכרזות על כך שירושליים אינה בירת ישראל מבחינתם בזמן שקודם בפועל הכירו וברנמה ההצהרתית לא התייחסו לנושא.
זה נותן למדינות הערביות העוינות שמסביבנו תירוץ לשכוח לרגע מהשנאות בינם לבין עצמם ולהתאחד נגדנו. לפחות זמנית ולפחות ברמה מסוימת. לא בדיוק הגשמת האינטרס הישראלי האסטרטגי.
וכמובן, אם זה יעורר ערבים בארץ ישראל ל"זעם בלתי נשלט" ובעקבות זאת לפגיעה ביהודים זה בטח לא שווה את זה. אפילו הצבת המגנומטרים הייתה סיבה מוצדקת יותר ללקיחת הסיכון הזה.
אבל מה? זה אולי טוב ליחסי הציבור של נתניהו ושל טראמפ שיכול להגיד שהוא עומד בהבטחות הבחירות שלו. למרות שההבטחה שלו הייתה העברת השגרירות ואת זה הוא לא עושה.
ישן 07-12-2017, 16:13
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מספר ההומלסים בארה"ב גדל ?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מה ז'תומרת "למה זה..."

מטביעים אותנו בכ"כ הרבה חדשות זבל,
שמה שחשוב מתפספס.
ציטוט:
מספר דרי הרחוב בארה"ב גדל בשנה החולפת - בפעם הראשונה מאז שנת 2010, מיד לאחר המשבר הכלכלי העולמי. לפי הממשל בארה"ב, הרשויות מנו כ-554 אלף חסרי בית ברחבי המדינה - עלייה של כאחוז מאשתקד.
העלייה העיקרית במספר חסרי הבית נרשמה בערים בחוף המערבי, שם הוכרז מצב חירום בעשרה ערים ומחוזות מאז 2015. העיריות, פעילים וחסרי הבית עצמם מצביעים על סיבה אחת עיקרית: הכלכלה המשגשגת באזור, שהזניקה את מחירי השכירות מעבר ליכולותיהם הכלכליות של עובדים רבים. עד לפני מספר שנים, מרבית העובדים באזור יכלו לשכור מקום ראוי, אך כעת אפילו כמה חודשים של חוסר תעסוקה יכולים להביא אותם לרחוב.

במקומות רבים במדינות קליפורניה, וושינגטון ואורגון צצים בשנים האחרונות מחנות אוהלים של חסרי בית בסמוך לכבישים ראשיים או מקורות מים. אוכלוסיית חסרי הבית במדינות הללו צמחה ב-14% בשנים האחרונות, אך שיעור אלו מביניהם שאין להם מקום קבוע ללון בו צמח ב-23%.
האם לדעתך התיאור נכון?
ולמה הוא מאפיין בעיקר את החוף המערבי, שדווקא לא מוביל את הצמיחה בארה"ב?
ישן 07-12-2017, 20:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מספר ההומלסים בארה"ב גדל ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
מטביעים אותנו בכ"כ הרבה חדשות זבל, שמה שחשוב מתפספס.

לא מתפספס אלא מוסתר בכוונה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
האם לדעתך התיאור נכון?

ראה, אין לי מידע סטטיסטי שאני יכול לפנות אליו אבל לתחושתי, בהתבסס אך ורק על מה שאני רואה כאן בצפון קליפורניה, התיאור נכון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
ולמה הוא מאפיין בעיקר את החוף המערבי, שדווקא לא מוביל את הצמיחה בארה"ב?

לפני כשנה יצא לי לעצור הומלס שזה עתה הגיע לעיר בעת שניסה לגנוב בקבוק של וודקה. בבדיקת רקע התברר שהוא מאיזור מיניאפוליס במינסוטה. שאלתי אותו אם הוא נווד והוא ענה לי שלא, הוא הגיע לגראס וואלי כי הוא רצה להגיע לגראס וואלי. כששאלתי למה, הוא משך בכתפיו וענה "מזג האוויר טוב, אנשים נותנים הרבה יותר, הגראס זול והשוטרים נחמדים".
דוגרי - לדעתי האישית זו התשובה. זה לא שדווקא בחוף המערבי יותר אנשים מאבדים את בתיהם אלא שהומלסים מהחוף המזרחי והמערב התיכון מהגרים מערבה בחיפוש אחר מדינות שבהן מזג אוויר הרבה יותר נוח והחקיקה הרבה יותר ליברלית (הווה אומר יש הרבה יותר תוכניות תמיכה בחסרי בית וענישה פחותה על פשעים קלים)

ישן 07-12-2017, 18:11
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
הנה דעתי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שמישהו יסביר לי מה טוב בזה?"

הסיבה המרכזית לכך שהסכסוך הישראלי-ערבי עוד קיים היא הסרוב הבסיסי של הערבים להכיר בזכותה של ישראל להתקיים במרחב כמדינת לאום יהודית. מובן שלו היה מו"מ להסכם מדיני היו קשיים מעשיים רציניים מסיבות שקשורות לבטחון, למים, לשטחים ולאוכלוסיה, אבל כל הדברים האלה היו נפתרים לו היה רצון כן מצד כל הצדדים. הסיבה שאין מו"מ כזה ושנסיונות רציניים יותר ופחות לנהל מו"מ כזה נכשלו, היא שאין לערבים ככלל ולפלשתינים בפרט כוונה להכיר בישראל במהותה.

ירושלים בהקשר של הסכם מדיני היא אולי הסוגיה הסבוכה ביותר, אבל חשוב מכך הוא מעמדה הסמלי בשני הצדדים. עבור הישראלים היא ערש הלאומיות - מקומם של בתי המלוכה ובתי המקדש ההסטוריים, ומוקד המאוויים לתקומה במשך אלפי שנים עד לציונות המודרנית (שגם שמה נגזר משם העיר). עבור הערבים, יש כמובן חשיבות דתית לעיר. אובדן השלטון בה לישות זרה היא תבוסה לאומית שאי אפשר לחיות איתה. עבור הפלשתינים שהגדרתם הלאומית היא תולדה של התנועה הציונית, ושבסיס מהותם הוא ההתנגדות לציונות, חשיבותה של ירושלים נגזרת מחשיבותה ליהודים. בנוסף, אחיזה פלשתינית בירושלים היא המפתח להיותם קול כלשהו בעולם הערבי/מוסלמי. ללא ירושלים, הפלשתינים הם פסיק חסר חשיבות.

החלום הערבי למוטט את ישראל באמצעים צבאיים נגוז אחרי מלחמת יום כיפור, וכמובן שהשלום בין ישראל למצרים היה המסמר האחרון בארון הקונספציה הזאת. האסטרטגיה הזו הוחלפה עם השנים (לא באופן מתוכנן מראש ולא בכוונת מכוון) עם הרעיון של ערעור החוסן הלאומי הישראלי באמצעות טרור ובאמצעות כלים מדיניים - על ידי בידודה של ישראל עד כמה שניתן, על ידי הפיכתה למדינה מצורעת ועל ידי ערעור זכות קיומה בעיני הקהילה הבינלאומית ובעיני עצמה. מעצם מהותה זו גישה של התשה, ולכן היא משחקת על זמן. ככל שיצליחו הערבים לשמר את מעמדה של ישראל כמדינה מצורעת על תנאי, כך ייטב. גם כאן, אין סמל כירושלים לגישה הזאת. סרוב מדינות העולם להכיר בירושלים כבירת ישראל היא למעשה עדות להכרה מוגבלת מאד בריבונות הישראלית ובזכות הגדרתה כמדינה יהודית.

ההכרה של טראמפ בירושלים טורפת את הקלפים. למרות שאין בה דבר וחצי דבר על מעמד העיר העתיקה ועל גבולות, היא הצהרה ברורה וחדה על המהות של מדינת ישראל. היא חותרת מול המגמה של התפוררות הציונות בתוך ישראל והתפוררות הלגיטימציה שלה מחוץ לישראל. אם יש משהו שהיה יכול להביא למו"מ אמיתי בין הצדדים זו הכרה בינלאומית בירושלים כבירת ישראל. הכרה כזאת היתה משדרת לפלשתינים מסר ברור: מדינת ישראל כאן להשאר, קיומה לא נתון למו"מ, בואו נדבר על ההגדרה העצמית שלכם ועל התנאים שיהפכו אתכם למדינה. כאמור, זה לא תסריט מציאותי. לו טראמפ היה מדינאי עם חזון, אולי הוא היה יכול להוביל מהלך כזה. אבל טראמפ הוא טראמפ - איש קטן וקטנוני שמתעניין רק בעצמו ובפוליטיקה הקטנה.
ישן 09-12-2017, 21:23
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אלוף"

אתה עצמך הרי נגד החוק הזה, רק אתה טוען שהימנים צריכים ללכת על זה, בכדי שבנט ולא נתניהו יוביל את הימין, אולי כי יש לך תחושה שאת בנט יהיה יותר קל לסובב, או בגלל שהוא יעשה הפרדה בין הימין לחרדים, וככה הימין יפסיד את הרוב. יש גם אפשרות שאולי אתה באמת ובתמים אוהב את בנט למרות "ימניותו" או ימניותו. אבל המדינה יותר מדי חשובה בכדי לקחת שאנסים.

פעם אחת כבר ניסית לשכנע אותי עם הסכמי אוסלו, ואז לא הלכתי אחריך למרות שאתה עצמך האמנת לזה בכל לבך, וצדקתי. אז עכשיו שאני ילך אחריך, כאשר אתה עצמך לא מאמין לזה?

שוב, יש כלל פשוט מאוד
לברר לאן שואף השמאל ולעשות הפוך
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=602928

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 09-12-2017 בשעה 21:33.
ישן 10-12-2017, 00:23
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
הרקע לעיתוי ההכרזה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "האם נתניהו מתנגד לחוק "ירושלים המאוחדת" ?"

http://m.ynet.co.il/Articles/5051602
סעודיה מצרים ארה"ב וישראל מנסות ללחוץ על הפלסטינים לויתורים בשתיים מתוך 5 האבני הנגף בהסדר שבין ישראל לפלסטינים: ויתור על זכות השיבה, ויתור על ירושלים העתיקה בתמורה לבירה באבו דיס.

אבו מאזן מתנגד אבל לא יכול לפתוח את הפה ולספר מה באמת קורה במו"מ החסוי. החמס מנסה להשתמש בארוע כדי לחולל מהומות ואולי יצליח להחלץ מהמבוי הסתום שנקרא ה"פיוס".
בקלחת הזו יש לכולם מה להגיד: האיחוד האירופי המלוכלך, טורקיה האחות של האחים המוסלמים, החברים השוליים בליגה הערבית שכבר מזמן לא שומעים את דעתם ואפילו כמה מוסלמים באיים רחוקים.

ביבי עושה בשכל: שומר את הקלפים קרוב לחזה בשקט מופתי. הרי אם "יפקיר" את אבו דיס מיד יצעקו שהוא מחלק את ירושלים. אז הוא מספק סחורה אבל לא תצליחו לתפוס אותו ב"קלקלתו" עד שיהיה ברור שיש תוצאה. ולכן חוק ירושלים המאוחדת ממש לא במקום.

טראמפ הפעיל לחץ ונתן רמז קטן בדמות ההכרזה על ירושלים. האם הסיכויים קלושים? האם הפלסטינים עקשנים ובעלי ראות מוגבלת?

בכל מקרה אני מעריך את טראמפ על הסבלנות והנחישות. זה לא מובן מאליו. מאמץ כזה דורש הרבה אנרגיה והשקעה כספית לא מבוטלת. זה נראה יותר כמחויבות אישית מאשר אינטרס אמריקאי. בטוח שהוא עושה יותר מאובמה שהבטיח אבל התייאש אחרי חודשים ספורים.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 10-12-2017 בשעה 00:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:45

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר