לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2009, 19:02
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "הצנזורה כעת מתירה שמדובר ברקטת נ"ט מסוג C5K"

זהו שימוש ראשון בS5K ברצועה.
מה שמעניין במקרה הזה הוא מצד אחד ייבוא של שיטות מעירק - ברקטות הללו נעשה שימוש מסיבי מאד שם, במגוון מתארים של ירי ישיר או עקיף, מכוון או מתוזמן, שיגור בודד או "כוורת" מרובת שיגורים, ממשגר סופר מאולתר (פשוט השכבה של הרקטה על שק בכיוון הכללי של המטרה....) ועד משגר מאולתר חצי מקצועי (צינור של מרזב שחוזק במסגריה ועבר סידרת ניסויים ב"תעש"). ומצד שני זה אמל"ח מאד נפוץ בצבא המצרי. מאד מפליא שעד היום לא ראינו שיגור של הרקטות הללו בגיזרת עזה.

אגב, אצל אירגוני טרור בגדה כבר נתפסו מספר פעמים רקטות אוויר קרקע מערביות (שמקורן ככל הנראה בצה"ל). המחבלים לא ניסו לשגר את הרקטות הללו. אולי בשל חוסר ידע מקצועי. היו נסיונות להפיק מאותן רקטות מטעני חבלה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-12-2009, 20:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "זו אכן הרקטה...."

טווח גדול יותר ביחס למה שירו בירי ישיר אל מול מטרות נ"ט, כלומר ביחס לרקטות PG7 ורקטות מאולתרות, מן הסתם.
ברור שאם משווים לרקטות קאסם למינהן הטווח קצר יותר והמטען קטן בהרבה.
אבל משווים תפוחים לתפוחים ולא לתפוזים.
זכור על איזו מטרה התבצע השיגור היום.

ישן 07-12-2009, 20:20
  משתמש זכר gaviran gaviran אינו מחובר  
מקים ומנכ"ל חברת טרוג'נס. מומחה לחקר מודיעין, טרור וחבלה

חבר מתאריך: 20.04.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לגדי יש אורחים מחו"ל. אבל הוא..."

אכן ימים קצת עסוקים, אז לנושא הרקטה המדובר - המינוח המדוייק הוא רקטת אוויר קרקע S5 שיש לה אחות גדול יותר הקראת S8 המינוח C5K הוא שיבוש של קריאת Sרוסי כ C אנגלי. הרקטה (או יותר נכון שני הדגמים) נמצאים בשימוש מאוד אינטנסיבי בעיראק. עד היום נראה שימוש ברש"קי נפיץ הקשה וזרחן, עם זאת יצויין כי לרקטת ה S8 יש רש"קים נוספים (ויקפדיה...). ברשותנו מאות סרטים של שימוש באמל"ח זה בעירק במידה קטנה של "הצלחה" מאותרים עשרות דגמי משגרים מאולתרים החל מחד קני דוגמת מטול רקטות שיורה מהכתף דרך דו עד שש קני לירי תלול מסלול כולל לאחרונה משגר דו קני משלט מרחוק חשמלית עם מצלמה המשמשת לכיוון. שורה תחתונה, לא להיט. עם הנושא עוד מעניין אשתדל בהמשך השבוע אחרי הזיכוי של האורחים להעלות כמה דגמים יותר אקזוטיים של המשגר. אגב יש סרטון אחד המראה החלפת חנ"מ ברש"ק בחומר המוגדר כחומר לחימה כימי (די קשקוש אבל עושה כותרות נחמדות).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר