לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2017, 23:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "השוואת שכר לוחמי מג"ב ללוחמי החוד"

אני שואל רק, מי בסוף ילך ליחידות החי''ר, שעובדות קשה מאוד, מתוגמלות לא מספיק ולא נכון, גורמות למילואים ארוכים ומעמיסים על משפחות המילואימניקים, לפציעות לכל החיים, וכוללות שירות קשה ומסוכן עד סוף המילואים?

הרי במג''ב הכי נוח וכיף, הוותק נספר לשירות במשטרה, מקבלים שי לחג, ועובדה שאין בעיית איוש תקנים במג''ב.
טירוף מערכות.
בעוד שבע שנים מג''ב יתגברו את חטיבות החי''ר במלחמה בצפון או בדרום, הרי ממילא הם מומחים בפעילות בתוך אוכלוסיה תומכת טרור במרחב עירוני.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-12-2017, 09:56
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "השוואת שכר לוחמי מג"ב ללוחמי החוד"

לדעתי כל הקונספט והתפיסה הציבורית של מג"ב התעוות מאז פרוץ האינתיפאדה הראשונה.

מכוח שיטור חמוש, שנועד לשמור על הגבולות ולשלוט על אוכלוסיה מקומית עויינת בעת הצורך - מג"ב נהפך לארגון פארא-מיליטארי, לדוגמא הוספת יחידות כמו מתיל"ן וימ"ס לשורות המג"ב מעצימים עובדה זו - ולדעתי מכאן נובע הבלבול.

הרי ברור לכולם ששוטרי מג"ב המסיירים במקומות עם חיכוך גבוה בין אזרחים ישראליים לפלסטינאים מבצעים משימות שיטור בלבד - ההשוואה ללחימה אינה במקום.

על אותו קו של השוואה, האם אזרח חמוש הנקלע לאירוע חבלני ולוקח חלק פעיל גם יוכר כלוחם?

ארדן מבצע צעד פופוליסטי ומביא לזילות התפקיד של היחידות הלוחמות ע"י שימוש לא נכון במושג "לוחם", ועוד עשוי להביא לירידה נוספת במוטיבציה לשירות קרבי בצה"ל (לפי המגמה היום).
בסופו של יום מלש"ב יתלבט למה לקרוע את התחת בגולני 3 שנים, כשאפשר לשרת בירושלים בבסיס קבע ולהתהדר באותם תנאים.
ישן 18-12-2017, 16:02
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.16
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "לדעתי כל הקונספט והתפיסה..."

איך אתה בדיוק מודד סיכון?
אני לא בטוח שלשרת בגולני הרבה יותר מסוכן מלשרת בחברון שלוש שנים.
אמנם במלחמה זה סרט אחר לגמרי - אבל ברמת הבטש אני לא רואה שום סיבה שלוחם במגב יקבל פחות מחירניק.
אני דווקא הייתי עושה ההיפף מגדיל תקציבים למגב ומפנה יותר זמן אימונים לחירניקים.
אמנם שירתתי בצהל לפני כמעט עשרים שנה אבל ממה שזכור לי שנה וחודשיים בגזרת עיישיה ריחן עברה לי יותר מהר מארבעה חודשים מייאשים בחברון - בהם לא ידעתי בדיוק מה רוצים ממני להיות לוחם או שוטר. לדעתי חלק מהכישלון בלבנון 2 היה הבטש באיוש שהרג את הגמישות בעיקר המחשבתית של חטיבות החיר.
לסיכום - בלי להכנס להגדרות של לוחם ולא לוחם - מגב חזק זה אינטרס של הצבא . מדובר על מוצר משלים ולא מתחרה
ישן 21-12-2017, 16:44
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "איך אתה בדיוק מודד סיכון? אני..."

לפני שנכמת סיכון - רצוי להגדיר מהו סיכון.

בכוחות הביטחון צריך להמדד הסיכון על ציר עד כמה תפקידך דורש ממך לשים את גופך בסכנה משמעותית לעומת היתר.
להלן הגדרת אייזנקוט מיהו לוחם חוד:
ציטוט:
״לוחם החוד״ - חייל המאומן לפעול במרחב מבצעי כדי לפגוע באויב, במערכים מתמרנים תוך סיכון חייו (לחימה בשטח אויב)

מכיוון שבתוך תחומי הקו הירוק שוטרי מג"ב נוטלים את אותו בסיס הסיכון כמו כל אזרח ישראלי אחר הנמצא ברחוב אין הם נוטלים סיכון.
להלן הגדרת אייזנקוט היכן פועל לוחם חוד:
ציטוט:
לוחמי חוד״ - שאליה ישויכו החיילים המהווים חלק מהכוחות המתמרנים, המסכנים את חייהם בלחימה בשטחי אויב

(מקור הציטוטים: http://www.kan.org.il/Item/?itemId=22700)

ולשם ההגינות וההשוואה למג"ב - גדוד קרקל וגדודי פיקוד העורף המשתייכים למערך הגנת הגבולות של צה"ל לא נחשבים לוחמי חוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר