לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2017, 23:41
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה יכול בבקשה להסביר למה "זה לא יכול להיות"?"

ציטוט:

ממנו עולה כי מדי חודש שווי השימוש לצורכי מס הוא 12,400 שקל עבור השימוש ברכב הצמוד. השכר ברוטו של נתניהו בפברואר היה 48,815 שקל, והשכר נטו שהועבר לבנק היה 17,645 שקל, בין היתר לאחר שנוכה ממשכורתו המס של כ-6,000 שקל בגין השימוש ברכב השרד.

זו השערוריה הראשונה. אין סיבה לחייב ראש ממשלה במס על רכב ראש הממשלה הממוגן. הוא יכול לטעון בצדק שיתחיל לנסוע בלי הגנה בפיאט הפונטו שלו ושהשב"כ ישבור את הראש. גם מחייבים אותו לנסוע ברכב כזה וגם משלם על זה מס.
המוזרות השניה:
עלות השכר בישראל מאוד דומה לעלות השכר בארה"ב. לא מובן למה דווקא שכר ראש הממשלה נמצאת בהפרש כה גדול. כל שריף וראש עיר בארה"ב מרוויח הרבה יותר.
הסיבה השלישית:
צריך להניח שראש ממשלה קם מה"עמח'ה ישראל". איש צעיר עם ילדים בבית ואישה שלא יכולה לעבוד מכל מיני סיבות. סכום של 17K לא מספיק למחיה כאשר יש בהכרח הוצאות מיוחדות בגלל אורח החיים המיוחד. ראש הממשלה לא יכול ללכת לשוק לקנות לילדים בגדים, לחפש ספרים משומשים לבית ספר, מתנות לחגים לבת דודה במבצע וכ'. אנחנו לא מצפים שראש הממשלה יבזבז את זמנו על החסכונות הקטנים הקניות המשפחתיות, כאלו שעורך כל אדם שמשתכר 25K משום שבזבוז זמנו עולה לנו יותר. בלי לדבר על זה שהעלות של ללכת לחפש הזדמנויות בחנויות היא עצומה: מאבטחים וכ.

אפשר להביא סיבות נוספות אבל אעצור כאן.

השכר הזה לראש ממשלה הוא לדעתי שכר רעב בלתי מתקבל על הדעת ואין שום סיבה להכניסו למצב כזה בעייתי. אם זה שכרו, לא פלא שהוא מחפש "השלמת שכר".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2017, 07:40
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מסכים לגבי הנקודה הראשונה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "[QUOTE] ממנו עולה כי מדי..."

אכן, מעוות לחייב המס על רכב משורין שמכריחים מישהו להשתמש בו. זה משהו שצריך לתקן.

לגבי ההשוואה לארצות הברית: ישראל איננה ארצות הברית. אנחנו "קצת" פחות עשירים. ובאופן כללי, תודה לאל שלא בכל עניין אנחנו משווים אותנו אליהם.

ומה שיותר חשוב- שמע, לכנות שכר נטו של יותר מ17000 ש"ח "שכר רעב" זה ניתוק של ממש מהמציאות הישראלית. אשריך, בלי ציניות, שאתה כנראה מרוויח ככה שזה הרושם שאתה מקבל. בפועל, רוב הישראלים מרוויחים פחות מזה ומסתדרים. אפילו מסתדרים יפה. קח בחשבון שזאה לא מקור הכנסתו היחיד. אנחנו מדברים על מישהו שהספיק ליצבור נכסים מניבי הכנסה ושאישתו עובדת. חלק מהנכיסים שסבר הם בזכות היותו ראש ממשלה בעבר (הרי נטען שהכסף לבית בקיסריה וכו' הגיע מהרצאות וכדומה).
בוא נגיד כך: הכנסת משק הבית שלי ככל הנראה שקולה לזו של נתניהו. רק שלי יש משכנתא, שלוש בנות קטנות עם ההוצאות הנלוות מבחינת תשלומי מעון, חוגים, בגדים וכו', ולי אף אחד לא משלם את חשבון החשמל, המים, הרכב וכו'....שלא לדבר על גלידת הפיסטוק שהיא במקרה גם הגלידה האהובה עלי. ועדיין, אני חי יפה מאוד, בלי לחצים כלכליים (טפו טפו טפו...) וממש בלי לחפש חנויות של מוצרים משומשים או להתחשבן על כל שקל בסופר...

אז נתניהו, עם הכנסת נטו אמיתית של עשרות אלפי שקלים לחודש (כאמור, אני מכליל בזה הכנסות מעבר למשכורת והעובדה שמרבית הוצאותיו מכוסות על ידי המדינה-כולל אגב ביגוד היות והתייחסת לכך) לא מקבל "שכר רעב".

ולסיכומו של דבר: עניין המס על הרכב מעוות ברמה העקרונית ודורש תיקון . ולצד זה, נתניהו אינו מסכן.
ישן 28-12-2017, 12:59
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
אני יודע שלישראלי רגיל 17 נטו זה סבבה, אבל
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מסכים לגבי הנקודה הראשונה"

אם היינו שמים אותך שם בבית ראש הממשלה הרבה דברים היו משתנים בחייך. כשאתה שם במעבדה יש פתאום פעילויות והוצאות שאתה לא תוכל לעשות כמו שאתה עושה היום. מחשיפה משפטית דרך טיפולים רפואיים או פסיכולוגיים מיוחדים. למשל בשבילך לקחת מורה פרטי לילדה זה סיפור פשוט. נשים אותך במעבדת הלחץ בירושלים תיראה שזה הופך לפרוייקט יקר. לי נראה שבמורכבות החיים שם זה סכום נמוך.

וכן, יש מצב שמארחים ורוצים להזמין אוכל מבחוץ. זה דבר הגיוני במעמד ואופי החיים של ראש ממשלה שחייב להיות מקושר עם הרבה "חברים" שאינם בדיוק חברים שקשורים למיליה העיסקי חברתי והפוליטי. אלו הוצאות שכידוע אי אפשר לגלגל על המדינה.

נראה לי שאורח החיים של ראש ממשלה יש בו משהו שונה ומצדיק שלא יחיה על חסכנות שרגילה לכל אזרח.

אני מסכים איתך שבמקרה נתניהו על פניו נראה שאיש אמיד ולא צריך לדאוג לו.

נכון, פעם זה היה אחרת והיו ראשי ממשלה צנועים מאוד. אבל העולם השתנה. בהרבה חברות סמך ממשלתיות, מחברת חשמל דרך רשות הנמלים ועיריות משכורות הבכירים הרבה יותר גבוהות.
ישן 27-12-2017, 16:23
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מנהל בינוני? 17 נטו זה שכר של ראש צוות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני חושב שכל ההשוואה לא נכונה"

דרגת הניהול הנמוכה ביותר,
וזה לפני הבונוסים והאופציות.
זאת לא משכורת רעב, אבל באמת נראה עקום מאוד.

הבעיה העיקרית - במעון כמו במטוס - היא שיוך רכוש המדינה ל"ראש הממשלה".
הרי מדובר במטוס שנועד לשימוש משלחות רשמיות באופן כללי - לא רק לראש הממשלה.
ובמצב נורמאלי - ראש הממשלה אמור להתגורר בסמוך למבני הממשלה והכנסת, כדי שהשב"כ לא יצטרך להשבית את השכונה כל פעם שראש ממשלה רוצה להגיע לעבודה בלי סכנה שירצחו אותו.
כך גם נשיא ארה"ב, וראש ממשלת בריטניה - מתגוררים צמוד למקום הממשלה והפרלמנט.

אבל בישראל כל דבר הופך לנסיון ניגוח קטנוני,
מעדיפים שראש הממשלה יצטרך לקנות כל דבר במכרז יקר ומסורבל,
מאשר להעלות את משכורתו - ושיקנה לפי רצונו
ישן 27-12-2017, 17:10
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אבל כשראש הממשלה נוסע לנסיעת עבודה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "אפשר לחשוב שראש הממשלה צריך..."

פתאום עולות דרישות שהוא ישלם על הכרטיס של אשתו,
וכמובן - על כל שאר ההוצאות שיהיו בחו"ל.
חלק מההוצאות יש החזרים - וחלק אין.
חלק גדול מההוצאות נגרמו מהתפקיד (כמו עלות הרכב המשוריין שמחייבים אותו להחזיק משיקולי ביטחון), אבל אין פיצוי על כך.
חלק מההוצאות - מחייבות מכרז שיצא יקר יותר, וכשלא ניתן לחכות למכרז צריך לקנות מיד - יורד מכיסך, גם כשמדובר בצורך ממלכתי.

כל המצב בו מעדיפים ניפוח הוצאות ממשלתיות "מסודרות" על קביעת תקרת-תקציב נמוכה ותקציב אישי גבוה - בעייתי.
לא קיים מצב בעולם בו מנהלים מדינה עם תקציב של ראש צוות בחברת היי-טק,
פשוט לא קיים.
https://www.statista.com/statistics...and-government/

העיקר,
בוא נדפוק את ביבי
ישן 31-12-2017, 07:19
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הדגמת מדוע אין לאפשר פתיחת אשכולות על בסיס "חדשות" ישנות
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "צודק. מדובר בידיעה ישנה שאין לה מקום בפורום הזה"

כבר הערתי לך בעבר בנידון ואני מבקש לא לפתוח אשכולות על "חדשות" ישנות. הצלחת להטעות אפילו אותי כאילו המיסוי הוא צעד חדש במסגרת רדיפת נתניהו. כשלמעשה מה שקורה זה בדיוק ההיפך:

בפועל, לפי הידיעה מ-2016 שהעלית, ועדת הכספים התכנסה אז על מנת לתקן את העיוות שהתקיים במשך שנים ביחס לרכב שרד משוריין. כהמשך לכך, לפני מספר חודשים הורה החשב הכללי להפחית אלפי שקלים ממס זה שמשלם נתניהו כדי להביאו לגובה המס שמשלם כל אחד על רכבו הצמוד. הנטו שלו גדל לפיכך ב-3000 שקלים+ הוא יקבל 24000 ש"ח על מה שכבר שילם בשמונת החודשים הראשונים של השנה.

אני מקווה שנתניהו יצליח להתמודד איכשהו עם נטו של למעלה מעשרים אלף שקל.
מה שכן, בית המשפט העליון תיקן עיוות נוסף: נתניהו יצטרך כעת לשלם מס על חלק מהוצאות המדינה על מעונו הפרטי בקיסריה. מדובר בהוצאות שאינן בגדר הנידרש במסגרת התפקיד.
http://www.maariv.co.il/news/law/Article-615550
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר