לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #4  
ישן 11-01-2018, 05:51
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "[QUOTE=האזרח]קבוצת מומחים..."

אני חייב לומר שהאזנתי לשיח הזה (מוטב לומר האזנתי עד שלא יכולתי להאזין יותר). האופי של חלק גדול מהראיון הזה היה טרחני בצורה מחרידה תוך התעלמות מעובדות פשוטות (רובן ידועות) כשלא נוח (למשל העובדה שנאוטילוס היא מערכת שלא מבוססת על לייזר מצב מוצק ולכן אפילו בתיאוריה לא מתאימה למבצוע בשטח עם כל הכימיקלים - בטח לא כיום כשכל העולם עובד על לייזר מצב מוצק), שעלויות הפיתוח של מערכת לייזר (מוצק מודרני) יהיו גבוהות מאד וסביר שגם עלות התותח (הם אמרו 40 מליון דולר על לייזר כימי "מובטח" - כשנראה מערכת מודרנית נדבר על מחיר).

אני גם לא שמעתי מילה על הפיתוח כאן בארץ של מערכת לייזר - קרן ברזל (לפחות עד לשלב שבו לא יכולתי להאזין לטרחנות הזאת).

אני האחרון שמתנגד ללייזר (בדיוק ההפך) אבל אפילו כשאתה תומך במשהו אתה צריך להיות הגון לאמת. וכאמור בלי קשר הטרחנות, הטרחנות היא פשוט בלתי נסבלת (אולי בגלל זה אין לנו לייזר לכו תדעו).

נקודה אחת מעניינת למחשבה בכל זאת עלתה מהראיון המציק הזה - הטענה שההתנגדות בחברות הביטחוניות נובעת מכך שמערכות טילים מניבות לחברות הרבה יותר רווחים בטווח הארוך ממערכות לייזר כי צריך להמשיך לייצר טילים - והם יקרים מאד בעוד לייזר הוא רב פעמי. יש בזה משהו ואישית לא ייחסתי לזה חשיבות עד כה - אבל זה לא מופרך שזה גורם שמעכב התקדמות.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 12-01-2018, 18:41
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "די פשוט,"

נושא הלייזר ומגבלותיו הוא לא פשוט, יש הרבה משתנים כאן והדבר תלוי באורכי הגל, בעוצמות ובעוד הרבה מאד משתנים סביבתיים.

למעשה "אביו" של הלייזר - המייזר - פותח אחרי מלחמת העולם השנייה בין השאר על בסיס תובנות שנבעו מהבנת תהליכי הבליעה של גלי מיקרו באדי ים. הינה קטע מתוך עבודת המאסטר שלי שעוסק בנושא ומספר קצת מהרקע ההיסטורי המאד מרתק של סיפור פיתוח המייזר והלייזר בארה"ב (טאונס המוזכר כאן הוא Charles H. Townes - הוא אבי המייזר ואחד מאבות הלייזר וזוכה פרס נובל לפיזיקה לשנת 1964. הוא נפטר לפני כשנתיים):

"המכ"ם שפיתח צוותו של טאונס בחברת בל היה שיכלול של פיתוח בריטי ונועד לשמש אמצעי טיווח עבור מפציצים. מערכת הטיווח אשר הייתה בשימוש עד אותה תקופה (ואשר נודעה בכינוי Norden Bombsight על שם מפתחה) הייתה מהסודות הצבאיים השמורים ביותר של חיל האוויר האמריקני במלחמת העולם השנייה. אולם למערכת טיווח זו היו גם חסרונות, ההתקן המכאני המורכב לא הצטיין תמיד בדיוק רב ומשום כך שאף חיל האוויר האמריקני לפתח במקביל גם מערכת טיווח מבוססת מכ"ם. המשימה שהוטלה על טאונס וצוותו הייתה לפתח מערכת מכ"ם אשר תעשה שימוש באורכי גל קצרים ותנצל אנטנה קטנה במידה מספקת כדי שניתן יהיה להכניסה למטוס. בשלב הראשון עבד הצוות על פיתוח מכשיר בתדר של 10 סנטימטר, ולאחר שהושגה מטרה זו, נתבקשו לעבור לתדר של 3 סנטימטר ומאוחר יותר - לתדר של 1.25 סנטימטר. צמצום התדר היה אמור לשפר את הרגישות והדיוק של המכ"ם ולאפשר פגיעות טובות יותר במטרות. בשלב זה נכנסה לתמונה תובנתו של טאונס כמדען. במהלך עבודתו על המכ"ם, נזכר טאונס כי כמה שנים קודם לכן נעשתה עבודה מדעית הקשורה לספיגה של קרני מיקרו על ידי אמוניה בתדר הקרוב ל-1 סנטימטר. טאונס הבין כי אדי מים, המצויים בשפע מעל האוקיינוס השקט, עלולים לחסום את פעולת המכ"ם. הוא פנה למקבלי ההחלטות והתריע על הבעיה, אך נענה בביטול. משהועמד לבסוף המכ"ם למבחן, התברר כי טאונס צדק, והדבר העלה במידה רבה את קרנו כמומחה בתחום הקרינה בתדרי מיקרו".
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 12-01-2018, 21:11
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.08.05
הודעות: 11,730
תודה, עידו. הסבר מקצועי מאוד.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "נושא הלייזר ומגבלותיו הוא לא..."

המעניין מה קורה אצל הרוסים. עד כמה שניסיתי לברר ולגרד, הם שותקים כל הזמן.
לדעתי יש אצלם איזה פיתוח סודי המתגבר על העננות גדולה והגבוהה. גנרל החורף הוא לאורך חודשים רבים עם עננים נושאי ברד ושלג.

אחד הפיתוחים זה היה אצל אמריקאים שהשתמשו במטוס תובלה הנושא "תותח לייזר" מעל לעננים, אבל עוד לא הבשיל הפרויקט בגלל גודלו של התותח. ברור לי ששם עובדים כל הזמן על השכלול. כסף לא חסר להם.
_____________________________________
"בניתי לי בית ונטעתי לי גן במקום זה שביקש האויב לגרשנו ממנו בניתי את ביתי, כנגד מקום המקדש בניתיו. כדי להעלות על ליבי תמיד את בית מחמדנו החרב...."
(ש"י עגנון - חתן פרס נובל)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 12-01-2018, 21:41
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "תודה, עידו. הסבר מקצועי מאוד."

כל מי שיכול עובד על פיתוחים בתחום הלייזר (וכיום זה לא מעט מדינות בכלל - בעבר זה היה בעיקר האמריקנים והסובייטים אבל הרבה השתנה מאז והטכנולוגיה היום הרבה יותר נגישה).

זה תחום מסווג - חברות אמריקניות מפרסמות מידי פעם ידיעות בנושא - כבר לפני עשור כמעט ראינו ידיעות על לייזר מעבדה מצב מוצק של 100KW עם כוונה בתוך מספר שנים להגיע ל-400KW - שום דבר לא נשמע יותר מהפרויקט הזה (לפחות אני לא ראיתי כלום) והיום באופן מוזר שוב חוזרים לדבר על הספקים הרבה יותר נמוכים של עשרות KW - הפעם ברמה שקרובה בהרבה למבצעיות. אלו הספקים שיכולים אולי לשמיד פגזים ורקטות אבל נדרש לכך לא מעט זמן - מה שאומר שאם אין לך הרבה לייזרים באותה גזרה - קשה מאד להשמיד מטחים - וזאת מגבלה. עם לייזר בעוצמות של מאות רבות של KW כל התהליך יכול להיות מהיר בהרבה - אם זמן ה"טעינה" קצר מספיק.

לגבי ה-ABL ופרויקטים אויריים אחרים - רובם היו מדגימי טכנולוגיה של לייזר כימי - אז הם לא ממש רלוונטיים כיום. לא ראיתי פרויקט של מאות KW אוירי (או בכלל - כמשהו שמתקרב למבצעיות כאמור) - זה צריך להגיע ואולי כבר קיים כפרוקט שחור (כנ"ל אצל הרוסים). אני באמת לא יודע מה הצליחו או לא הצליחו ברמת המעבר דרך עננות, עשן וכו'.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 07:03

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר