לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-01-2018, 18:03
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
אתה לא מתבלבל, אבל בוא תבין את הפיסיקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי r2m2 שמתחילה ב "הספק מנוע brushed לעומת brushless, הצהרה מוגזמת?"

קודם כל, מנועי בראשלס הם מנועים חדשים יותר ומורכבים יותר (שים לב שיש להם 3 חוטי חשמל והם דורשים בקר מהירות שינהל את עוצמת הזרם והפעולה שלהם). וכן מדובר במנועים שמפיקים עוצמה רבה בגלל שהם מסוגלים לצרוך יותר אנרגיה בלי להישרף.

הפיסיקה ברורה - מתח (V - voltage) כפול זרם (A - Ampere) שווה עבודה (W - watt)

אם יש מנוע שיכול לצרוך פי עשר יותר אמפר באותו מתח אז הוא יפיק פי עשר יותר עבודה.
במקרה שלך נדמה לי שגם המתח וגם הזרם של מנוע הבראשלס יותר גדול.

שים לב, ברגע שאתה מחליט להחליף מנוע בעצמך - למד את משמעות המונך KV (סיבובי מנוע פר וולט) - לפעמים אתה תרצה KV נמוך בשביל טורק גבוהה יותר ולפעמים הפוך.

מקווה שעזרתי,
בהצלחה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2018, 06:04

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי r2m2 שמתחילה ב "אז תשובה לא קיבלתי בסוף"

אם תתעלם מהתשובה המתנשאת שנרשמה על ידי אנשים אחרים (געגועים לארץ הקודש) ותסתכל שוב בחישוב הפשוט שרשמתי אתה תבין. הספק חשמלי נובע ממתח וזרם (שוב, W=I*V), נניח שיש לך סוללת ליתיום פולימר שמוציאה זרם בקצב של 50 אמפר בשעה והמתח שלה הוא בסביבות ה-30 וולט (כנראה 8 תאים) אז תקבל 1500W.
1500W=30V*50A
שזה בדיוק ההספק של הקומקום החשמלי שלי שעובד על 110V בזרם של כ 14 אמפר. עד כמה שזה קשה לך להפנים שהרבה אופניים נמכרים עם מנועים "חלשים" של 250Watt, הם מצליחים לחפות על זה עם התאמה של מומנט לעומת סל"ד (הרבה יותר נמוך מהמנוע brushless שצירפת) שייתן ביצועים שיספיקו בשביל להזיז אותך מנק' לנק'.

ישן 06-02-2018, 17:30

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אני מנסה לא להתנשא, אבל באמת..."

תודה רבה על ההערות. אשמח אם הן יהיו הערות בונות ויעזרו לי להבין איך לנסח את עצמי בצורה יותר טובה בעתיד. פרט לניסוח אני עומד מאחורי המסר - ואני מקווה שעזרתי. אמנם אני לא מהתחום - אבל יצא לי להתעסק עם הרבה כלים/צעצועים/טיסנים/רחפנים/מסוקים חשמליים במסגרת התחביב שלי. אחרי בנייה של עשרות (כשישים) כלים בעלי מנועי בראשלס (בעיקר outrunners) אני די מבין בנושא ויודע לתאם בין הכלי למנועים, לסוללות, לבקרי המהירות וללהבים (במידה ורלוונטי). אני ראיתי בזמן אמת איך משחק עם כל פרמטר מעלה ומוריד את ההספק של מנועים קטנים וגדולים בעשרות אחוזים.

בכל מקרה, אם יש לך שאלות בנושא מנועים כאלו בעתיד אני ממליץ לך לכתוב אותם בפורומים אחרים בעלי Traffic גבוהה יותר. שם תקבל תשובות ענייניות ולא עשרות קטילות של תשובה אחת עניינית.

אני מקווה שהשימוש במונך קצב זרימה לא גרמה לאף אחד להתחשמל או להזמין מנוע שגוי.

בהצלחה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר