לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2006, 15:29
  פליקס פריש פליקס פריש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
האוגדות במלחמה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אין קשר"

עוצבת "האש", בפיקוד תא"ל אייל איזנברג, מוכרת גם כאוג' הצנחנים ותחתיה פעלו במלחמה חטיבת הצנחנים הסדירה, ושתי חטיבות צנחנים במיל', שאחת מהן נחשבת לחטיבת צנחנים מובחרת (המיל' של מגלן) בפיקוד אל"מ דני. היה לאוגדה גם גדוד הנדסה, שפעל תחת חטיבת דני ואיבד 9 לוחמים בהתמוטטות בית בדבל.

בארבעת הימים האחרונים למלחמה האוגדה הונחתה במרחק של כ-10 קילומטרים מן הגבול, בפעולת הנחתה ענקית של כמה מאות גיחות, שנמשכה שני לילות. אחד המסוקים המנחיתים הופל, ומשימת האוגדה - השתלטות על איזורי שיגור רקטות בוטלה בהוראת רה"מ.

עוצבת "עמוד האש", בפיקוד תא"ל ארז צוקרמן, נלחמה בגיזרה המזרחית, ותקפה את אל חיאם ואת מרג' עיון. היא הפעילה חט' חי"ר וחט' שיריון אורגניות שלה, שתיהן חטיבות מילואים.

עוצבת הגליל - או אוגדה 91, בפיקוד תא"ל גל הירש - אתם מכירים
וכך גם את אוגדה 162 - עוצבת הפלדה, בפיקוד תא"ל גיא צור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2006, 23:48
צלמית המשתמש של garbil1989
  משתמש זכר garbil1989 garbil1989 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
תגובה!!!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "זכור שהיה אשכול בו מישהו כתב..."

אכן מדובר באותה היחידה "חטיבת חיצי האש" משתייכת לאוגדת "האש" שהיא בהגדרה אוגדת המילואים של הצנחנים (אוגדה זו היא יחידת המילואים של כל יוצאי חטיבות הצנחנים הסדירות ואף כוללת בתוכה יוצאי יחידות מובחרות כאלו ואחרות) "חטיבת חיצי האש" היא חטיבת מילואים מובחרת של הצנחנים (כמו שנאמר יחידת המי"ל של מגלן ועוד מספר יחידות מובחרות של הצנחנים) אכן תחת פיקודו של אל"מ דני
כוחות של היחידה פעלו בשטח לבנון במהלך המלחמה ולא רק לקראת סיומה היחידה קיבלה מספר מסימות ויעדים במבצע שנקרא "שינוי כיוון" ששונה מספר פעמים במהלך המלחמה עוד לפני שיצא לפועל
אחד מהרגעים הקשים בקרבות היה התקרית "בדבל" בו נהרגו 9 לוחמים מהגדחה"ן של החטיבה כתוצאה מפגיעת שתי רקטות בבית בו שהו הלוחמים.
אני חייל מילואים של "חטיבת חיצי האש" וגם בסדיר הייתי פעיל בחטיבה זו כך שאני מכיר את הנפשות הפועלות. במהלך המלחמה גוייסתי גם אני בצו-8 כמו שאר חיילי החטיבה כך שהייתי שם ואם תרצה אני מוכן לענות לך על שאלות בנוגע לחטיבה בכלל ולהשתתפותה במלחמה כאיש מבפנים ששייך לחטיבה ולמערכת שהיה במלחמה. כל זאת כמובן במגבלות מסויימות (בטחון-מידע!!!) כי מן הסתם ישנם דברים שאי-אפשר וגם אינם צרכים לפרטם!!!......

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=26%2F07%2F2007&end_date=26%2F07%2F2010&-=.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר