לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2018, 09:48
  beatma beatma אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
סוף ל-4/17: בשורה ללוחמי צה"ל בקווים - יציאות אחידות לחופשה

חדשות טובות לחיילים בתעסוקה מבצעית: מעתה ייצאו לשלושה ימים בבית בתום 11 יום בצבא. על מי בכל זאת לא חל התיקון ההיסטורי שאותו יזמו אלופי הפיקוד המרחביים ואישר הרמטכ"ל?

תיקון היסטורי שישפיע על אלפי לוחמים: ביוזמת אלופי הפיקוד המרחביים (צפון, דרום ומרכז) ובאישור והנחיית הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, לוחמים שנמצאים בתעסוקות מבצעיות ("קווים") יזכו ליציאות אחידות לחופשות הביתה. בכך תסתיים אפליה של שנים ארוכות בין הגזרות השונות.

ההוראה נכנסה לתוקף בתחילת החודש ומיושמת באופן מדורג, עד שתושלם באחרונת הפלוגות בשבועות הקרובים. בסיום התהליך, כלל הלוחמים והלוחמות שתופסים קוויים בגבולות המדינה וביהודה ושומרון ייצאו לשלושה ימים בבית בתום 11 ימים בצבא. הוראה זו מהווה למעשה סוף ליציאות המכונות "4/17" ו-"5/16" - יותר משבועיים רצופים בבסיס ואז ארבעה או חמישה ימים בחופשה.

עד כה היציאות לחופשה לא היו אחידות, וגרמו למרמור ולתסכול בקרב לוחמים שהיו בתעסוקות בגזרות שבהן היציאות היו אחרי כשבועיים וחצי רצופים ושוחקים בצבא, בעוד חבריהם בגזרות אחרות זכו לצאת לחופשה בתדירות גבוהה יותר.

בתום עבודת מטה שנערכה בנושא ועסקה בהשוואה בין הגזרות השונות, עלה כי אין הצדקה לכך שלוחמים בתעסוקה מבצעית לא ייצאו הביתה במשך תקופה ארוכה. עד כה, במקרים מסוימים חיילים יצאו לחופשה קצרה בבית גם אחרי שלושה שבועות בצבא, אך כעת נדרשו המח"טים והמג"דים בחטיבות המרחביות להתיישר לפי יציאת סוף שבוע (חמשוש) לכל לוחם - אחת לשבועיים. השינוי נכלל בכלל הגזרות הבט"ש, בגבולות עם לבנון וסוריה, ירדן, מצרים ועזה וכן באוגדת איו"ש. בנוסף, הוא כולל גם קווים ייחודיים בגזרות אלה, כמו כוננויות תותחנים בגבול הצפון או כוננויות טנקים בפיקוד הדרום.

בחטיבת המבצעים בצה"ל, שבה קובעים את שיבוצי הגדודים לגזרות השונות לאורך השנה, יאפשרו למפקדי החטיבות והגדודים בגזרות להתגמש מבחינת המשימות השוטפות, לפחות בעת הקרובה, כדי שהשינוי לא יתבטא בעומס על הלוחמים. השינוי לא יהיה רלוונטי בימי מתיחויות או הסלמות שיובילו לעוצרי יציאות, כפי שהיה לא פעם בשנתיים האחרונות, בעיקר ביהודה ושומרון.

השינוי לא יחול על פריסות מבצעיות במערך ההגנה האווירית, כמו כיפת ברזל, ולא על כוננויות גזרתיות של יחידות מובחרות, בהן בדרך כלל היציאות הביתה נחשבות לטובות. המהלך הזה הוא חלק משיפור מעמדו של הלוחם שיזם הרמטכ"ל, וכולל שורת הטבות כלכליות או חומריות, הגדרת לוחמים ביחידות חוצות גבול במלחמה כמו בחי"ר ובשריון כלוחמי חוד, להם יוענקו בקרוב גם סיכות לוחם חדשות שיבדילו אותם משאר הלוחמים והחיילים העורפיים בצבא.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7...5076827,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2018, 13:56
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי beatma שמתחילה ב "לא מבין כיצד קובעים שרירותית להוציא חצי סד"כ בכל סופ"ש"

מסכים איתך.

זכורות לי לא מעט משימות, כפלוגת שריון (מוקטנת מתוקף היותה) בקווי חי"ר, שהצלחנו לתפוס בקושי:
אם לא היו נשארות שתי מחלקות מלאות בכל שבת, אני תוהה איך היינו מצליחים להעמיד סיורים+מחסומים+יזומות. אני תוהה אם היינו יכולים להעמיד מספיק חיילים בכוננות, ואם היה סד"כ זמין לכל דבר שהוא קצת אקסטרה.
התשובה היא "לא", כנראה.

על פניו אני לא אוהב את הכיוון, כי זה אומר בהכרח לוותר על משימות לטובת ת"ש שאני לא רואה צורך מיוחד בו.
אישית הייתי עם 17/4 תקופה ארוכה, וקשה לי להגיד שזה צילק אותי או שזה גרם לי להרגיש מופלה בצורה כזו או אחרת. זה היה חלק מתפקיד הלוחם, בדיוק כמו גלצ"ח או טל"ת על הבוקר, מעבר לעובדה שהסופ"שים האלו במוצב מגבשים מאוד יחידה אורגנית כמו פלוגה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר