לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2023, 10:52
  Minus1945 Minus1945 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.22
צבאי זחל"מ בשירות צה"ל

זחל"מים היו בשירות צה"ל ממלחמת העצמאות עד ללבנון, הם שימשו כמעט כל חיל, מזחל"מי חילוץ, נ"מ, נ"ט (תותח נ"ט ומשגר טילים), כנגמ"ש, כארטילריה ועוד, אבל יש לי כמה שאלות, למשל, איך מבדילים בין זחל"מ לזחל"ד (מנוע דיזל) חשבתי שאפשר להבדיל בעזרת החלק הקדמי, שבזחל"ד יש פלטה חלקה על הגריל בזמן שלזחל"מ רגיל אין, אבל חבר אמר לי שהזחל"ד בחצרים בכלל זחל"מ, ועכשיו אני אבוד, בכל מקרה הנה כמה תמונות של זחל"מים בצה"ל: השמח לתשובות או למידע נושף בנושא זחל"מים במיוחד על האחד בעל תותח 90ממ נ"ט והזחל"מים בעלי חימוש כבד במלחמת העצמאות, תודה מראש!

זחל"מ רגיל במלחמת העצמאות
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

זחל"מ נ"מ שיוצר זמן קצר לאחר מלחמת העצמאות (זוג מקלעים 13.2ממ צרפתים מודל 1929)

זחל"מ בשם "בילו" בעל תותח 6 ליטראות נ"ט במלחמת העצמאות

נערך לאחרונה ע"י Minus1945 בתאריך 10-01-2023 בשעה 10:53. סיבה: תמונה לא נכונה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2023, 15:25
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Minus1945 שמתחילה ב "זחל"מ בשירות צה"ל"

ציטוט:
זחל"מים היו בשירות צה"ל ממלחמת העצמאות עד ללבנון

"עד לבנון" זו תקופה ארוכה. 82׳ או 2000? 🙂

אישית, בזמן הלימודים בעתודה (95׳-99&#1523 הייתי משובץ בגדוד מילואים, כניראה של חטמ"ר ביו"ש.
אני עשיתי בו שתי תעסוקות (במחנה עופר ובנווה דקלים) אבל לא הייתי מעולם בגדוד עצמו.
השמועה אמרה שיש בו זחל"מים. בשנת 96׳ אאל"ט היה אימון וחברים שלי התאמנו עם זחל"מ.
זה בהחלט נחשב קוריוז כבר בזמנו- שמעתי סיפורים ממכרים על זחל"מים שנתקעו ב-82׳ בכמויות.

ולפי הכתבה הזו הוא עוד היה בימ"חים.. ב-2005?!
https://www.makorrishon.co.il/nrg/o...RT/870/620.html

מניח שמדובר בכלי חימוש ופינוי רפואי ביחידות עורפיות יחסית, ובכ"ז זה מדהים.

מניח שיש כאן חברים שיודעים בדיוק אילו יחידות היו עם זחל"ד ומתי. נניח, האם בתוכניות להתערבות בעירק ב-91׳ היה סיכוי שאיפושהוא, באיזה גדוד חימוש אוגדתי/פיקודי, זחל"ד היה נכנס לירדן?..
ישן 10-01-2023, 23:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מי שחתום על הוצאת הזחל"מים..."

ביחידת המילואים הראשונה שלי היו זחל"דים עד 2000. היו עוד לאחר מכן למשימות ספציפיות ביחידות הנדסה (שגם נסעו לא רע!) עוד כמה שנים לאחר מכן...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:34

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר