לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2018, 14:02
  טומי בן ארי טומי בן ארי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.14
מתי איום טקטי מפסיק להיות "רק" טקטי?

שלום לחברים.
מזה זמן מה אני מתלבט בשאלה שברישא.
אבקש להסביר: נניח כי באימות עתידי כלשהו יתחילו לעוף טק"ק כאלה ואחרים למרכזים אזרחיים.
ברור כי אין אלה מהווים סכנה קיומית למדינה, אולם מי שהיה כאן במלחמת המפרץ זוכר את הפאניקה שאחזה באוכלוסיה.
כמה עשרות הרוגים, והבוקה ומבולקה יחגגו שעות נוספות. איזורים שלמים יפונו מתושבים (פינוי עצמי כמובן). משפחות יתחילו לנסוע מהצפון לדרום ולהפך. אולי תתחיל גם ביזה.
אני לא רואה עמידה איתנה של התושבים כדוגמת הבליץ בלונדון. (גם שם פינו ילדים)

למרות היותי ליימן גדול, איני סבור כי יש לנו מענה ל(עשרות) אלפי טק"ק המפוזרים סביבנו במשגרים ניידים והם ימשיכו ליפול בכמות כזו או אחרת.

אשמח לשמוע מה"חכמים" בפורום מה הם חושבים על הסוגיה.
בתודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2018, 22:01
  Byte Me Byte Me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טומי בן ארי שמתחילה ב "מתי איום טקטי מפסיק להיות "רק" טקטי?"

כל עוד לעם תהיה הרגשה שצה"ל נותן בראש ושוברים לאויב את העצמות העם ייספוג.
כמובן ככל שיעבור הזמן הדירשה לסיים את המלחמה תגבר מכיוון שאנו נהיה בבעיה כי איום הטק"ק גדול והנזק שהוא יעשה יהיה לא מועט גם כן.

אני מניח שלקראת הסוף צה"ל כן יעלה הילוך עקב הלחץ וההבנה שכמות המיירטים נגמרת, ואז הלחץ על האויב יגבר ואנחנו נראה יותר הרס כולל של מטרות אזרחיות רק על מנת לשבור את רוחו של האויב.

בנוסף אני מניח שצה"ל כן נערך להשמדת מאגרי טילים ומשגרים, האינטרס של צה"ל יהיה לסיים כמה שיותר מהיר האינטרס של חיזבאללה יהיה למשוך את הזמן עד להשגת מטרה אסטרטגית למשל כיבוש שטח מהגולן\גליל או חטיפה חס וחלילה.

כתבתי באשכול אחר אני יותר מודאג מההנהגה שלנו מאשר מהמלחמה, במידה וההנהגה תתיר את הרסן ותתן לצה"ל להשתולל המלחמה תגמר מהר יותר ממה שמצפים, במידה ולא כולנו נסבול.
ישן 07-02-2018, 10:03
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "איום טקטי הופך לבעיה אסטרטגית כשהאסטרגיה חסרה או פגיעה"

1. ב 91', למרות הקשקושים, חלק גדול מהעם (כל משפחתי למשל) נותר במרכז ולא היה בפניקה וכדו'.
2. לא ממש ברור לי למה הכוונה שלך בכשלון העורף הישראלי ב 2000 וב 1993.
3. לעיל מדברים על כך ש"העם"/"העורף" רואה ש"שוברים לאויב את העצמות" וזה נותן לעורף כוח להשלים עם טילים שנופלים עליו. לטעמי - שטות. מה שנותן לעורף כוח לעמוד בפרץ (והעורף הוא בעצם בתסריטים הללו גם סוג של חזית, לא לשכוח) זה התחושה של צדקת הדרך. שאנחנו פועלים כמו שצריך. שאנחנו צודקים ומתבוננים במציאות נוכחה מתוך עוצמה פנימית (וגם, זה נאמר בצדק, שלא מורחים אותנו ומנסים לגנוב זמן עד שהשופט ישרוק...). אף פעם אני לא זוכר את עצמי, את חבריי או את משפחתי חושבים במונחים של "זה בסדר שטילים נוחתים עלינו ואנחנו נחזיק מעמד במקלט כי הרגו לאויב יותר...".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:28

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר