לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2018, 07:58
  דן7 דן7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.13
בוקר טוב יואב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יואב הוזמי שמתחילה ב "F-16A....נץ - אבטיפוס"

אחד המאפיינים של הנץ מהיכרות אישית צמודה זה גוף כרישי חטוב , די ברור לי כי הבנייה נמצאת בשלבים ראשוניים ובכול זאת, מהסתכלות עמוקה על הגוף שלך ובהשוואה לגוף של אווירון 73 שמישהו שם לך ב- Paper modelers החרטום של האווירון בדגם המוכן נראה דומה מאוד למציאות לעומת החלק האחורי שנראה מעט קווזימודי, הדגם של אווירון 73 גורם לי לחשוב כי מנוע לא יוכל להיכנס לאווירון עקב עקמת קשה לגוף . בדגם הלבן שלך החלק האחורי נראה מצויין, החלק הקידמי דווקא צריך כמה שיפורים כדי לקבל קווי זרימה חלקים והמשכיים. מה שכן מפתח תא הטייס אצלך משדר את הנץ עם מרווח מכובד, אווירון 73 אולי בגלל זווית צילום משדר תא טייס מייד אין ברית מועצות - איזה פועל טטארי חפר מחילונת לטייס אחר שהאווירון נבנה. בכול אופן אני מעריך שהחרטום של אווירון 107 עדיין לא הסופי אז נמתין בינתיים, אגב - נץ זה אווירון מפלסטיק לא מאמין , פשוט תקיש עליו מה שאומר שחלודה עליו - נייט, מה שכן יש לנץ ובשפע זה הזעות דלק, ממש ממטרה , לכלוך בנץ מורכב ברובו מאיכסה שחור פיח בצורה של מריחה לכיוון זרימת האוויר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2018, 10:31
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "בוקר טוב יואב"

תודה רבה דן על המחמאות ועל הביקורת....אבל המגילה הארוכה והרצופה הרסה לי את העיניים על הבוקר.

לגבי הדגם של מקס בפייפר מודולרז...
זהו דגם יפה מאוד, חבר שלי אורן בנה אותו והביא אותו אליי הבייתה במפגש האחרון.
אני לא מבין מה הבעייה שהיצגת עם המנוע והזנב של הדגם של מקס...לפי דעתי נראה יפה מאוד.

לגבי הדגם שלי, מס' נקודות:
1. הדגם כמובן בשלבי תכנון והרבה תיקונים יש עוד לבצע.

2. לא הבנתי מה הבעייה עם קווי הזרימה של הדגם מקדימה ועם החרטום....הם מותאמים לפרופיל מאוד מפורט שיש ברשותי והם מתואמים גם עם תמונות של חרטומים אמיתיים שיש ברשותי למרות כל הטעויות של זויות צילום ממרחק וטעות פרספקטיבה של צילומי תקריב של מטוסים אמיתיים.

3. לגבי חלודה....
מתי ראית שעשיתי חלודה על הדגמים שלי?
הדברים היחידים שאני עושה על הדגמים שלי הם, דהייה, לכלוך ונזילות למינהן.
חס וחלילה שתהיה חלודה(כמו על ברזל) על מוצר תעופתי.

בוקר טוב והמשך יום נעים.
ישן 22-01-2018, 12:31
  דן7 דן7 אינו מחובר  

נעזוב את אווירון 73
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יואב הוזמי שמתחילה ב "תודה רבה דן על המחמאות ועל..."

זה רק הערה ברמה של גלגלי עזר
לגבי חרטום 107, הראדום נראה לי צריך דיאטה, הוא נראה לי קצת שמנמן או שזה פשוט זווית צילום - לא מתחייב לכאן או לכאן וכנראה זה בסדר, זה הזמן לתקן אם באמת צריך .
שים לב לקוים של צידי הגוף באזור מעל הכונס, הקווים צריכים להיות חדים והמשכיים, זה עדיין לא זה ואני מאמין שבסוף גוף פלכי יפה כמו כריש מאקו ספורטיבי.
חלודה - תמיד תוכל להתייעץ עם ד"ר טרנר מומחה עולמי בחלודה וגרוטאות, אצלו - הכול מחליד גם אם לא ברזל, F16 אפילו טרנר לא יכול האווירון יכול להפוך אך ורק לכושי סמבו כאשר הוא מלוכלך, אגב אחת התקלות האופייניות שטייסים היו פותחים לו - יש לשטוף את האווירון, עד כדי כך הזעות הדלק היו משמעותיות .
בכול מקרה - שוב בהצלחה ואם אתה צריך קצת אנקדוטות מחיי האווירון בטייסת מהר לפני שאהיה סנילי לחלוטין
ישן 22-01-2018, 14:12

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "נעזוב את אווירון 73"

כפי שרשמתי, החרטום נבנה בהתאם לפרופילים ובהתאם לתמונות וזאת כנראה בעייה של זוית צילום.
ישבנו ערב שלם בטלפון ירון נחשון ואני כדי להגיע כמה שיותר קרוב למציאות.

בקשר לקווים שמעל הכונס, אם אני מבין למה את מתכוון, אז במבט צד הם ישרים, מה שאתה רואה זה שהם כאילו לא מקבילים בגלל שממבט מלמעלה הם יוצרים קשת...לכן גם ריבוי החלקים.

בדגמים שאני מכיר, יש פחות קשת, ואת צידי הגוף עשו מיחידה נפרדת ומזה ממש רציתי להימנע.
אפילו בחאלינקי, שאותו אני ממש מעריך מאוד בתכנון ומוריד את הכובע בפניו, צידי הגוף שמעל הכונס עשויים מיחידה נפרדת(שאין זה כך במטוס) וכפי שרשמתי לעיל, מזה רציתי להימנע.
במטוס האמיתי, זה ממש נראה משטח אחד שיורד משולי תא הטייס ועד למטה.

לגבי סניליות....
אל דאגה....גם לי יש היכרות עם ה-F16 של 25 שנה בבסיס רמת דוד, ותאמין לי אני מכיר אותו מכף רגל ועד ראש....למרות שלא עבדתי עליו ישירות.
ישן 23-01-2018, 19:46

אתמול והיום עבדתי על ייצור החופה, וכמובן שעשתה לי חיים קשים כמו שאר החלקים בדגם.

לקח לי 6 נסיונות לייצר פריסה טובה ומתאימה לדגם.
החופה היא חופת בועה מלאה וכולה שקופה ויש לה זויות עגולות וגם צריכה להתאים בצורה מיטבית לכל היקף תא הטייס, ולכן היה צורך בעבודה מרובה.

היום ייצרתי את השבלונה מגבס, ולשמחתי, הצלחתי בפעם הראשונה, אבל לקח לי הרבה זמן לשייף אותה כדי לקבל אותה כמה שיותר חלקה וסימטרית.

תמונה של כל החלקים מהחופה מנייר ועד למוצר הסופי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכאן החופה מורכבת על הדגם.
החופה רק מונחת ללא דבק, כי אני עדיין צריך לתכנן את שאר חלקי פנים תא הטייס.

ישן 24-01-2018, 12:58

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צחיג שמתחילה ב "שאלת חופה שקופה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צחיג
נראה מדליק ביותר, יואב.

בעיה שאני נתקל בה בד"כ וגם לאחרונה עם הסקייהוק.
האם אתה משתמש למסגרת החופה בנייר 80 או 160?
האם אתה גוזר את הפלסטיק עמוק לתוך המסגרת, כלומר משאיר את המסגרת או חלק מרוחבה החיצוני לפחות בעובי הנייר בלבד?
אחרת מה שקורה הוא שמסגרת החופה מכילה גם את עובי הנייר וגם את עובי הפלסטיק ובהדבקה על הגוף כל המסגרת בולטת מעל למישור היקף החופה...

צחE

לנייר חופה אני משתמש כרגיל בנייר 160 גר', אולם אני משייף את הפלסטיק שמתחת למסגרת כמה שאפשר, על מנת לקבל כמה שפחות עובי.
מה שעושה את עובי המסגרת זה יותר הפלסטיק השקוף, וההבדל בין מסגרת בנייר 160 גר' או 80 גר', הוא מינורי.
מה גם שמסגרת חופה בעובי נייר 80 גר' היא די בעיית להדבקה מרוב שהיא דקה, יכולה להיקרע, להימעך ומה לא.

צהריים טובים
ישן 01-02-2018, 07:15
  דן7 דן7 אינו מחובר  

כמה פירטונים שלא רואים

ובכול זאת כדאי לשים לב - החבית שנמצאת בזנב האווירון ממש לפני הצנ"פ אינה ישרה, בתחתית האוירון יש כעין מגרעת קטנה, רואים זה בשרטוטי האווירון שפירסמת, לא מצליח לראות בתמונות הדגם אם זה קיים. החרב בכונס - הפריט הכי חשוב באווירון, בלי זה מכונאים נשאבים ישר למנוע (סיפור אמיתי אגב), נטל"ים קצה כנף וטילים לפחות אחד כחול, F16 פשוט לא יכול לעוף בלי הפריטים הנ"ל, האווירונים טסו להם כאשר טיל דמה אחד לפחות מותקן עליהם וזה מסיבה של יציבות אווירודינמית כל שהי - מאמין שבדגם הסופי יהיה גם יהיה. לבסוף, הדגם מראה אווירון במצב על הקרקע כאשר משקל האווירון על הגלגלים ויש מפסק לזה, מי שרוצה להציג את האווירון במצב טיסה הצנ"פ צריך להיות סגור. לכול מי שחושב על מבער אחורי אזי הנחיר אינו פתוח ב100%. מצב פתיחה זה מתקבל ברגע שהאוירון "נוגע" בקרקע בזמן נחיתה כדי להפחית דחף.
חוצמזה - נראה מצויין , מצפה לראות אווירון עם צבע ושחור מהנזילות
ישן 02-02-2018, 14:14

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shalomco שמתחילה ב "דגם יפה המדוייק כמו שאר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shalomco
דגם יפה המדוייק כמו שאר הדגמים שלך.
האים תוכל לתכנן גם את הלביא . הוא דומה לf-16 כך
שיתכן ותצטרך שינויים קטנים הם נראים מטוסים דומים
אני לא מחיל האוויר אלא גולני . כך שאני לא מבדיל ביניהם
וגם לא מצאתי שמישהו תכנן דגם כזה.
אשמח אם תוכל לתכנן גם את הלביא בהמשך.
תודה . שבת שלום.

תודה שלום

לגבי הלביא והנץ, הם נראים דיי דומים, בייחוד בחרטום ובכונס, אבל במרכז הגוף יש שוני רציני שדורש תכנון אחר לגמרי....הכנפיים של הלביא נמוכות יותר, מה שגורם לגב להיות גבוה יותר עם זויות אחרות.

היה לי בעבר רעיון, לקחת את ה-F16 של הבטאון ולהמיר אותו לנץ, אבל ירדתי מזה.

כרגע, אני עסוק מאוד בדגם הנץ שלוקח ממני הרבה אנרגיות.

הדגמים שיהיו אחריו בעזרת ד', הם המטאור ולבסוף הווטור, כך שהלביא יצטרך לחכות לפחות שנה וחצי, שנתיים.
מה גם, והרבה יופתעו ממני, אני לא כל כך מתלהב מהלביא. ...בייחוד לאור העובדה שהוא דו מושבי, גם נץ דו מושבי וסופה, הם לא ממש אהובים עליי.

שבת שלום.
ישן 07-02-2018, 12:27

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי solo67 שמתחילה ב "זריז אתה.... חלקי הראדום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי solo67
זריז אתה....
חלקי הראדום נראים מעט מוזר עם העקומה הכפולה ....לא נתקלתי בפריסה כזאת עדיין,אני מניח שזה בשביל להשיג את הזווית המוטה כלפי מטה? או בשביל הפחיסות של הראדום?

נכון, חלקי הראדום קצת שונים מהמקובל, כי כל אלו הקיימים בדגמי הנייר, הם בעלי תפר תחתון, ואצלי התפר הוא עליון.
תוסיף את מה שאמרת לגבי פחיסות והזויות השונות של חלקי הראדום וזה מה שקיבלתי.
תאכלס בשטח הם מתחברים יפה ונותנים את הזויות והפחיסות הנדרשת....בכל אופן בדגם הלבן, לך תדע מה יהיה עם הדגם הסופי.

זריז?...זה עניין יחסי...בסך הכל עשיתי רק את קובץ החרטום....החלקים הקשים יותר עם המשטחים הגדולים יותר עוד לפני.

דרך אגב משה, אני עדיין לא זזתי מעמדת המחשב מלפני שבועיים מאז שדיברנו.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 07-02-2018 בשעה 12:31.
ישן 07-02-2018, 18:56

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי avrahamrl שמתחילה ב "שלום יואב האם בכל החלק הקדמי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avrahamrl
שלום יואב
האם בכל החלק הקדמי לא עדיף לעשות את החיבור בצד התחתון
היות ואין דבר שיכסה עליו כמו בשאר הגוף שיש חופה וזנב
ואז לא רואים
אברהם

לא.....כי במציאות, יש תפר לכל אורך החלק העליון של החרטום.

בחרטום של ה-F16 יש 7 פסים...3 פסים קצרים בכל צד ואחד ארוך לכל אורך החלק העליון.
ולכן היה שווה לעשות את התפר בחרטום בחלק העליון וכך לקבל תחתית חרטום חלקה כמו במציאות.

חברים, אני חושב שכבר הספקתם להכיר אותי, אני מנסה כמה שיותר להעלים בדגמים שלי את התפרים, כמו כן אני משתדל לשם את התפרים היכן שלא רואים, כמו מתחת לחופות ארוכות, בחיבורי הכנפיים ועוד ועוד, ואם אני עושה דווקא תפר עליון בחרטום, זה ממש לא כי בא סתם בא לי...יש סיבה.

הנה קישורים לתמונות אמיתיות, תשפטו אתם.

https://www.flickr.com/photos/60073719@N04/6299498984

https://media.defense.gov/2012/Jun/...F-UP786-089.JPG

https://c2.staticflickr.com/6/5804/...0fe42bf98_b.jpg

http://data3.primeportal.net/hangar...6a_38_of_68.jpg

וכאן מבט תחתון לחרטום...חלק כמו משי.

http://data3.primeportal.net/hangar...6a_41_of_68.jpg

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 07-02-2018 בשעה 18:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:28

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר