לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2018, 19:52
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "בצבא מלמדים תרגולות ,לא..."

האם התפרסם מה קרה שם? לפי ההערות אני מבין ששניכם יודעים בוודאות מה היה ומי עשה מה. אשמח אם תחלקו את המידע.

אני בהחלט מוכן לקבל שחיילים טועים או שהאויב מנצל חולשות וקבעון מחשבתי שלנו, במיוחד כשאנחנו במצב "שיגרה" מול עזה והיוזמה נמצאת בידיהם.
אני לא מאמין גדול בהלקאה עצמית מוגזמת.

עד עכשיו ה"תרגולות המקובעות" של צה"ל חשפו מנהרות רציניות ומנעו מתקפות גדולות לתוך שטח ישראל שאולי היו מגיעות גם לחדירה ליישובים. אז אם הצליחו לדפוק אותנו ולשים מטען לסיור זה אומר שצה"ל לא יודע לעבוד? לא קונה את זה.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 17-02-2018 בשעה 19:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2018, 20:14
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "בצבא מלמדים תרגולות ,לא..."

מתוך YNET:

מתחקיר ראשוני עולה כי גששים סרקו ובדקו את מרחב הנקודה החשודה שבה הונח אתמול המטען המחובר לדגל פלסטיני בחסות ההפגנות, ולאחר מכן ניגשו לוחמי ההנדסה הקרבית לטפל בדגל, תחת אבטחת לוחמי גולני - אז אירע הפיצוץ ...
בין ארבעת הפצועים - שני קצינים: קצין הנדסה קרבית שנפצע קשה ומפקד פלוגה מגדוד 13 של חטיבת גולני שנפצע קל. הדגל המחובר למטען שכלל גם צינור הונח בצד הפלסטיני של הגדר והנפגעים העיקריים בתקרית היו מקרב לוחמי סילוק פצצות של ההנדסה שעל פניו היו ממוגנים.

אז עם כל ה"כבוד" שאני רוחש לYNET (מטען שכלל גם צינור? באמת???) נראה שלא סתם "התקרבו לחפץ חשוד" סתם כך. העובדה שהמטען הונח בחסות ההפגנות...גם לזה יש פתרונות.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 19-02-2018, 22:16
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "17.02.18 מטען הופעל על כוח צה"ל ליד גדר הגבול ברצועת עזה, 4 חיילים נפצעו"

יוסי יהושע בטוויטר:
הנה עוד משהו מתחקיר צה"לי אחר המטען בפיגוע המשיכה על הגדר בעזה לא הופעל מרחוק אלא היה מטען טלטול שהתפוצץ כשקצין הס"פ הרים את מוט הדגל והתקרב איתו לכח.

אם זה נכון זה רע מאד, "נוהל זיכוי מטען" לא מדבר על מגע ידיים עם החפץ החשוד.

יש בהנפת דגלים כהתרסה אפקט פסיכולוגי שמשפיע על שני הצדדים, למעשה אלה שני צדדים של אותו מטבע.
הצד המתריס רואה בזה הישג והצד המותרס רואה בזה חוצפה, אם לדוגמה הפלסטינים היו שמים על הגדר עגבניות, צה"ל היה מגיב אותו דבר?.
כשהאפקט הזה נשלט ע"י אמוציות ולא ע"י הגיון בריא ונהלים מהר מאד אפשר להגיע לתוצאות קשות כאלה, לכן בעיקר כשיש דגלים צריך משנה זהירות.
דוגמה, ב 1996 קפריסאים יוונים הפגינו מול הכוחות הטורקים בשטח המפורז בקפריסין וניסו להניף את דגלי יוון, כוחות האום במקום התעמתו איתם ולא נתנו להם.
הטורקים הגיבו בירי גז מדמיע אבל גילו איפוק יחסי עד הרגע בו צעיר בשם סולומוס סולומאו פרץ את מחסום האו"ם לאזור של הטורקים וניסה להוריד את הדגל הטורקי, הוא מייד נורה למוות ומייד לאחר מכן הטורקים המשיכו לירות ופגעו בעוד יוונים ואפילו באנשי או"ם.

צילום האירוע, התמונות לא קלות

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ישן 15-11-2018, 00:18
  OlivStone OlivStone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.18
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "ההנגשה הזו היא סנאף..."

למזלנו (ולמזלנו בלבד) עד כה הסרטונים שחמאס הצליחו לצלם, על אף היותם נוראים מבחינתו כמובן, הם עדיין לא הצליחו לתפוס אירוע ברמת הגרפיות והאינטימיות שיצאו מסוריה בשנים האחרונות. גם באירוע הכי חמור לדעתי שזה החדירה ליד ניר-עם הם לא הצליחו לצלם מראות מקרוב של ההרוגים, הסרטון היה מאוד מטושטש ולא ראינו דברים גרפיים מדי.

לא כל סרטוני תעמולת סנאף שווים, לדעתי כשחייל ישראלי חוטף מטען אך ידוע שהוא שרד ו-"רק נפצע" ונראה יחסת שלם זה הרבה פחות הרסני למוראל הציבור (ופחות אפקטיבי לתעמולה של האויב) מנגיד מקרים כמו בסוריה שחייל/חמוש סורי הופך לעיסה אדומה-שחורה ואז הצלמים באים לשחק עם מה שנשאר והכל ב-4K...

אני יודע שזה נשמע מוזר ואפילו חשוד, אינני חסיד של סרטונים כאלה אך חשוב להבין את האפקט שלהם ככלי ל"פ בזמננו. נראה מההסלמה האחרונה שהפלסטינים הבינו זאת והם שואפים להגיע לרמה של המתחרים שהם בחו"ל. אפילו ארגון המחבלים הכי מעפאן בעולם כמו דעאש ניגריה הצליחו להביך את האמריקאים מול כל העולם רק בשל הסרטונים שחולצו מגופות הריינג'רים. אירוע כזה מן הסתם לא היה כה אפקטיבי ללא הסרטונים והתמונות.
האמת אני חושב שזה ראוי דיון משל עצמו, אני לא יכול לתאר אתה תגובה של הציבור אם דברים כאלה חלילה יהפכו לנורמה...
ישן 16-11-2018, 21:44
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "גם המתנגדים ללבוש לא צנוע,..."

שוב, לא צריך להיות חכמולוג. יש לחשוף מרפק, או ברך שלטענת גורמים מסויימים זה לא צנוע וצריך להגן על קטינים.
ויש להראות צילומי גאנג באנג ושחיטת בעלי חיים שאני מניח שלפי הנורמה המקובלת בחברה שלנו, מניעת מראות כאלה, יהיו להגנה הקטינים.
יש לי תחושה של עף החכמולוגיות שלך - שאני לא מבין את מקומה מעבר לציניות מיותרת - אני ואתה שנינו בקו הנורמה וברור לנו איפה אנחנו רואים את "קו ההגנה".

התקשורת ממזמן לא מראה לך את המציאות. לא מעט פעמים היא רחוקה מאוד מזה. לא חושב שהיא אי פעם הראתה.
סליחה, אתקן. היא מראה את המציאות. אבל את החלק היחסי ממנה שרוצים להראות ובאופן שרוצים להראות.
אדם שחושב שהתקשורת מראה לו את המציאות הוא נאיבי. יותר מדיי נאיבי.
ואני אומר את זה כאיש תקשורת לשעבר.

ברור לך שפיצוץ זה לא מה שחולני פה?
אבל הפיצוץ ב Repeat כ-ו-ל-ל השלב, בהילוך איטי, של גופת חייל פגוע מתעופפת באוויר.
כנ"ל לגביי האוטובוס.
שידור חוזרים של אישה פצועה במצוקה מתחת להריסות דקה אחרי שרקטה פגעה בביתה.
וכו' וכו'.
זה חולני פה.
וזו לא תחנה או או אחרת, זו כולם.
לא רואה סיבה שישדרו משהו שהקריין פותח במילים "תמונות קשות מאוד" בטח ובטח בשעות שילדים קטנים צמודים למסך. ברור לך שאין סיבה שקטינים יראו כאלה דברים? אתה רוצה לחשוף אותם לזה? מה הפואנטה?
אני מסכים איתך שהטלוויזיה צריכה להביא לנו את האינפורמציה, את המציאות, כולל את ההרוגים.
את השלב שיראו פה גופות על אלונקות או צילומים מחדרי הנתיחה הפתולוגית עצמה כמו שעושים שכנינו, אני מעדיף להתרחק ממנו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:53

הדף נוצר ב 3.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר