לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2018, 12:12
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "Chatbot and "Ai" implementation"

צ'טבוט - רובוט שיחה. משמש לשיחה אוטומטית (או היברידית. אולי נדון בהמשך בפתרון היברידי).
שיחה אוטומטית מנסה לדמות שיחה כמו בתוכנת צ'ט רגילה. ברמה פשטנית המטרה לשלוף תשובה לפניית ה"לקוח" בשיחה.

מקובל לחלק את פתרונות הצ'טבוט לשנים:

1. Rule based
בדומה לכל תוכנה "רגילה" נשלחת תגובה אוטומטית שנשלפת על בסיס עץ החלטות ומצבים.

2. Ai based (אני מתמקד כרגע בפתרון מבוסס ai)
בדרך כלל בנוי משני מודולים עיקריים:
2.1 Natural language analysis
המשתמש כותב או מדבר בשפתו הרגילה. המערכת מנתחת ומאתרת בטקסט מילים או ביטויים רלבנטיים שישמשו לשליפת תשובה או ל"חישוב התשובה" באמצעות מודול 2.2.

2.2 Machine Learning
תפיסת המודול: לקבל את הטקסט המנותח מ 2.1 לחשב ו/או לשלוף תשובה מתאימה. השליפה מתבצעת מ"עולם המידע" שאליו מכוונת המערכת שלצורך הדיון ייקרא כאן בסיס הנתונים.
לפי הערכתי וידע מתחומים "קרובים" במודול זה יש משמעות קריטית לתכנון, למיפוי המידע, להחלטה על מבנה ה"מטרה" וליישום. לאלו יש השלכה על בחירת הכלי, ונוצרים יחסי גומלין בין החלטה על סביבות פיתוח, תכנון מבנה המידע והנתונים, ממשקים, מקורות המידע ופתרונות הסבה וטעינה הנתונים למערכת.
תוך שאני מדמה כמה צ'טים הבנתי שחשוב שתהיה מערכת לומדת, קרי: לא רק המידע שמופה. צריך לכלול גם את האינטראקציות שהיו בשיחות קודמות. דרישה זו משליכה על התכנון והיישום, ומענין איך יהיו הפתרונות בענין זה בבדיקת הכלים. אולי נדון בהמשך.
שיקולים והגיגים נוספים בענין בחירת הכלי:
בגדול אני רוצה פתרון "קל ואפקטיבי", כזה שלא "ישתה" את צוות הפתוח שעסוק כידוע תמיד. יהיה יתרון בקרבה ליכולות של הצוות הקיים.
אני רוצה להקטין סיכונים טכנולוגיים ואין לי ענין להמציא את הגלגל מחדש: אחפש מערכת שיש בה ניסיון בתחומים קרובים מבחינה מבנית לעולם שלנו בתקווה למצוא יותר מנגנונים אוטומטיים בממשקים, עולמות מידע הסבות וטעינות נתונים. היות ואין סטנדרטים לניתוח, זה יאפשר להפנות יותר מאמץ לניסוי וטעיה ויקטין את הצורך להשתמש במפתחים.
בשלב ראשון אתמקד במערכות שמאפשרות לעבוד בסביבת node.js.
אני מתחיל לצלול אל הכלים, בודק ארכיטקטורה וישימות. אין לי ברירה ואני מכין כמה דוגמאות מידע הואיל וחלק מהענין יכלול התנסות בכלים בסביבות הניסוי של החברות כדי לא להסתבך בהתקנות בשלב זה.
כרגע אין לי מושג איך להתייחס לבדיקות ועניני ביצועים. עוד נושאים להמשך. הכוונה שאוכל לנסח דרישות על בסיס התקדמות בהתנסות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2018, 18:27
  rpi rpi אינו מחובר  

הפוטנציאל בתחומי שיווק ופרסום, התחרות והגיגים על העתיד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "Chatbot and "Ai" implementation"

אני כאמור חדש בתחום צ'ט בוט ולפיכך נחשף ומאזין להרבה מסרים. מתחיל לחבר את הנקודות ומתבהרת התמונה במגוון נושאים וספינים שלאחרונה צצים כפטריות אחרי הגשם. נתקל בהרבה בז וורדס.
די ברור שיש פוטנציאל עצום ואנחנו נמצאים בתחילתו של הגל.
מכרה שעוסקת בתיווך נכסים הפיצה בגאווה את ה"אפליקציה שלה" לניידים. פגשתי בה בארוע והיא סיפרה לי שהתקשרה עם חברה שמתכוונת להפיץ את אפליקציה לכל סוכנים. קונספט עקום: אם אני לקוח פוטנציאלי, קונה או מוכרבית, אני אצטרך להוריד אפליקציה של כל הסוכנים? למה לא הלכתם על צ'ט בוט? נכון, רוצים שלסוכנת תהיה חשיפה, מנסים ליצר חווית משתמש, אבל לכאן בדיוק נכנס הפוטנציאל של הצ'ט בוט ועולם המובייל: הפצה אוטומטית לכל הערוצים ומתן אפשרות לקבלת תגובות, תגובות אוטומטיות, לינקים לנכסים שלה ועוד.

במהלך בדיקות המוצרים בתחומי צ'טבוט הבנתי שמרבית הפתרונות בגל החדש מכוונים לתחומי השיווק והפרסום. כל תוכנת צ'ט, החל מ sms וממשיך ב"רשתות החברתיות", קבוצות הדיון ופייס בוק על סוגיו השונים, מספקים ויספקו ממשקים וימכרו ערוצי פרסום וכלי פרסום ואנליטיקס שונים.

כולנו נחשפנו לאחרונה גם לכמעט תחנונים של פוליטיקאים להוריד את תוכנת הצ'ט החדשה/ישנה. זה מגיע מאותו צורך ומאותו מקום.
כל היצרנים, קטנים כגדולים, זוכרים מן הסתם איך ביבי זכה בבחירות האחרונות ומכאן ההשלכה העצומה על הפוטנציאל בתחומי "דעת קהל".

הרבה חושבים שפתרונות צ'ט בוט למינהם בתחומים אלו יהיו ה"מלך החדש". נתקלתי בהמון סטרטאפים שמיועדים לערוצים אלו.

אני לא בתחום השיווק והפרסום ולכן לא ממש נכנס לפרטים במה שקשור לעיצוב דעת הקהל, אבל היות ונחשפתי קצת אני משתף.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 11-03-2018 בשעה 18:37.
ישן 14-03-2018, 19:49
  rpi rpi אינו מחובר  

Tools review #1: Dialogflow
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הפוטנציאל בתחומי שיווק ופרסום, התחרות והגיגים על העתיד"

יקרא להלן לקיצור בעיברית דיאפ.
בתחושה נראית לי סביבה נכונה לי להתחלה:
https://dialogflow.com/pricing/
מספקים סביבת Standard Edition חינמית וסביבת Enterprise Edition בענן, ואני מנחש בגוגל משום שהם בבעלות גוגל. על בסיס בזווית העין ראיתי שהם חיים בסאניוייל, מה שמצביע על האפשרות שזו חברה שנקנתה על ידי גוגל ואינה מערכת שפותחה על ידי גוגל. (מסמן לעצמי לבדוק משמעויות בהמשך).
אני מחליט שיהיה נכון "לשחק" וללמוד בסביבה החינמית, אבל אם רלבנטי, אך ורק בסביבהת ענן מאובטחת וסגורה הרמטית. (נקודה נוספת לבדיקה משום שכלים אפשר להחליף, התוכן הוא הנכס האמיתי).
בההתחלה צריך להיכנס לתחום Natural-language processing (NLP).
קצת גוגל ואני מגלה עולם בהחלט מענין. אני מתחיל לקרוא ומבין שזה כמו אוקיאנוס - ככל שאני צולל פנימה אני נחשף לעומק הולך וגדל. מפסיכולוגיה דרך סוציולוגיה. פוטנציאל יישומי במרחב גדול של תחומי החיים כמו רפואה טיפול מסחר פוליטיקה חינוך וכו. הצד האקדמי מענין אבל אין מימון ללימוד ומחקר ואני מחליט לצמצם סקופ ולהתחיל עם ישומים פשוטים שרלבנטיים לעולם הצר של ההזנק. אני מבין שזה קשור למיבניות של השפה והשיחה ומנסה להבין איך דיאפ יצרו את המיבניות שתהיה פשוטה גם לאהבלים כמוני שמחפשים קיצורים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:07

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר