לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2018, 09:07
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הפיסיקאי פרופסור סטיבן הוקינג הלך לעולמו והוא בן 76"

ציטוט:
מַה נֹּאמַר לְפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ, הֲלֹא כָּל הַגִּבּוֹרִים כְּאַיִן לְפָנֶיךָ, וְאַנְשֵׁי הַשֵּׁם כְּלֹא הָיוּ, וַחֲכָמִים כִּבְלִי מַדָּע, וּנְבוֹנִים כִּבְלִי הַשְׂכֵּל, כִּי רוֹב מַעֲשֵׂיהֶם תֹּהוּ, וִימֵי חַיֵּיהֶם הֶבֶל לְפָנֶיךָ, "וּמוֹתַר הָאָדָם מִן הַבְּהֵמָה אָיִן, כִּי הַכֹּל הָבֶל" (קהלת ג יט)לְבַד הַנְּשָׁמָה הַטְּהוֹרָה שֶׁהִיא עֲתִידָה לִתֵּן דִּין וְחֶשְׁבּוֹן לִפְנֵי כִסֵּא כְבוֹדֶךָ. וְכָל הַגּוֹיִם כְּאַיִן נֶגְדֶּךָ. שֶׁנֶּאֱמַר "הֵן גּוֹיִם כְּמַר מִדְּלִי וּכְשַׁחַק מֹאזְנַיִם נֶחְשָׁבוּ הֵן אִיִּים כַּדַּק יִטּוֹל".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2018, 21:59
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מאוד נחמד"

זה מאד פשוט.
אתה לא יכול להיות שום דבר אחר מזבל אם אתה מתנגד לישראל ועוד מסביר למה.
מדען, חוקר, לא משנה, אם אתה נגד הכיבוש אתה זבל שקנה את התואר שלו בשטחים.
נחמדים כמוך מנסים להסביר
לא נחמדים כמוני נחסמים
זה לא משנה את העובדה שאו שאתה בעדי או שאתה בן זונה כפי שמתארים פה לא מעט כותבים
(ממתי דבריו הפומביים של נשיא ארהב לא אמורים להופיע בפומבי?)

אגב, זו פרובוקציה מכוונת.
אני בסך הכל משתמש במילים שנשיא ארהב השתמש בפומבי
אם יש פה בעייה, אז אכן יש פה בעייה.
אבל לא אני התחלתי.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 01-04-2018 בשעה 22:02.
ישן 16-03-2018, 13:25
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הוא גם מאחרוני המדענים הסלברטאים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אפשר לומר שאחרי אינשטיין, גדול המדענים הסלברטאים בעת החדשה, הוקינג, לצד חומסקי (מי שרצה אנטישמי יכול כעת לקבל אותו בברכה...) הם המדענים המוכרים ביותר בעולם אף שרוב מי שמכיר אותם לא ממש מבין מה חשיבותם המדעית (וגם לגבי אינשטיין זה היה נכון במידה רבה...).
אולם, בעוד שהתרומה המדעית פרופר של אינשטיין הייתה עצומה, זו של הוקינג הייתה צנועה למדי ואלמלא מאבקו המופלא בנכותו והספר הפופולארי שפרסם הוא לא היה מוכר כלל בציבור הרחב.

נשמה, שמעת על ריצ'רד דוקינס? ניל דה-גראס טייסון? קרל סגן? ריצ'רד פיינמן?
ובתקופה האחרונה יותר סטיבן פינקר ואפילו ג'ורדן פיטרסון?
(ובמידה פחותה יותר סטיבן ג'יי גולד, מרטין גרדנר, ג'ארד דיימונד?)

אני לא נכנס לתרומה המדעית שלהם ועד כמה כל אחד מהם הוא יצור או דוש, אבל אתה באמת חושב שחומסקי כמדען יותר מוכר מניל דה-גראס טייסון? (או אולי אפילו ביל ניי דה סיינס גאי?)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-03-2018, 20:15
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "על חלקם שמעתי ואת דוקינס התלבטתי אם להזכיר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
עזבתי את זה כי הוא לא כל כך מוכר כמדען ויותר כמטיף שיש לו רקע מדעי. קארל סגן הוא דוגמא טובה שלא חשבתי עליה אבל אני מנחש שרוב האנשים לא שמעו עליו ועל הוקינג כן.
על כל פנים, הנקודה היא שהוקינג הוא ברשימה המצומצמת ובולט לגביו שלמרות שהוא מוכר כביכול אך ורק בשל היותו מדען (בניגוד לחומסקי למשל) הרי שתרומתו המדעית לא יוצאת דופן.

הם כולם מפורסמים יותר בזכות זה שהם "מתלהבי מדע בתקשורת הפופולרית" ופחות בזכות המדע שהם עשו תכלס, אבל הם כולם גם מדענים אמיתיים.

אני מסכים לגמרי עם מה שאמרת על הוקינג - הוא אמנם מדען מהשורה הראשונה, במובן שהוא לא עוד בעל דוקטורט במדעים, אבל ההישגים שלו הם מהסוג שעוד מאות או אלפי מדענים הגיעו אליהם.

הדבר הכי קרוב שאני יכול לחשוב עליו למדען שגם הגיע למה שאתה קורא לו הישגים יוצאי דופן וגם מוכר יחסית ממחוץ לקהילה המדעית זה ריצ'רד פיינמן. הוא גם זוכה פרס נובל לפיזיקה, שאני חושב שאפשר להשתמש בזה כמדד להישגים יוצאי דופן, וגם בחור מגניב ומוכר מעבר לקהילה המדעית בלבד. אבל למרבה הצער ממש לא מוכר כמו הוקינג. וחבל, כי הספר שלו הרבה יותר כיפי.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-03-2018, 13:46
  JediEXE JediEXE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.16
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם נפסול אישים חשובים בגלל אנטישמיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
צריך לזכור שלאורך ההסטוריה שנאת יהודים, או לפחות סטריאוטיפים כלפיהם, היו הכלל ולא היוצא מהכלל.

איפה שהיתה השפעה מוסלמית או אירופית עם סייגים בודדים. מקסימום 2.1 מיליארד איש מתוך 7 מליארד שכוללים תרבויות שלא שונאות יהודים כלל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אני עוד זוכר שהזדעזעתי מדמות היהודי בספר של המינגווי ומאמירות של גנראל פאטון.....
כן, אפשר להגיד שהרבה נגדנו...

אין מה להשוות בין פאטון לבין ראסל או הוקינג.

פאטון התבטא באופן אנטישמי, אך האנטישמיות שלו לא היתה בעלת מטרה או מונעת ממנה, אלא מבורות הטיפוסית לשנות ה-30 וה-40 בארה"ב. בניגוד לראסל, אדם שכחלק ממכלול התיעוב שלו לארה"ב (כמו "ועדת ראסל" שה"שופטים" שלה הורכבו מפרו-קומוניסטים שהצהירו מראש על תמיכה בצפון ויאטנם), פעל נגד ישראל (אמנם באופן סמלי, אך עשה זאת לבסוף במספר דרכים). או המינגווי, שחברו עזרא פאונד היה תעמולן פאשיסט ואף נאצי, ובכל זאת לא חדל להיות חבר של המפלצת (אני חושב שהוא גם עזר לפאונד להימלט מעונש על פעולותיו בימי הנאצים)
.

עוד הבדל קטן הוא שפאטון מעולם לא קיבל מעמד בשל מה שאמר, בניגוד לראסל או הוקינג. אלא בשל מה שעשה, ולכן אין לדעתי טעם להאשים אותו באותו אופן שאדם כמו סטיבן הוקינג, שבבחירתו צד יצר מעין מצג (מצג שווא, אבל בכל זאת מצג) שלפיו יש לפעולה של החרמת ישראל מעמד סמכותי (בניגוד לפאטון שפעולותיו מוכרות בעיקר לחיילים, ודיבורו מוכר יחסית למעט אנשים, לראסל, הוקינג והמינגווי לעומת זאת, העיסוק הראשי היה בכתב או בנאום, והשפעתם הרבה יותר רחבה מבחינת קהל).

נערך לאחרונה ע"י JediEXE בתאריך 19-03-2018 בשעה 13:53.
ישן 19-03-2018, 18:16
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יהודים הגיעו לסין הודו ויפן, וזכו שם להערכה ולא לשנאה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "חוץ מהנוצרים(ואבותיהם מהעולם..."

משפחת ששון זכתה לעושר רב, אבל לעומת האירופים - לא עשקה ושיעבדה את האוכלוסיה המקומית כדי למקסם רווחים, ולכן לא שנאו אותם.
סוחרים יהודים - הגיעו להודו וסין כבר לפני מאות שנים, אבל העדר רדיפות בסין היו גם בעוכרי בני הקהילה,
בסין - אותן תכונות שגרמו לאירופים ולמוסלמים לשנוא אותנו - גרמו לסינים להעריץ אותנו.
יהודים היו גם סוחרים וגם יודעי קרוא וכתוב - ולכן לא התקשו להגיע למשרות ממשל, ככאלו הם היו חתנים מבוקשים,
ולכן הם התבוללו עד להכחדת הקהילות לחלוטין.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9...%A1%D7%99%D7%9F
ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אנחנו צריכים לשאוף ל"שלום קר" עם העולם שיושג באמצעות כח יהודי חזק (כח צבאי,כלכלי,מדעי וכו').לצערי,לא ריאלי לצפות ליותר.
לא בכוח אלא במוח.
גם לספק תרומה משמעותית לעולם,
וגם לדעת - לשמור מרחק. לא להתערבב יותר מדי,
ולשמור על זהותנו העצמית.
ישן 01-04-2018, 08:13
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
האנטישמיות היא במהותה שנאת-יהודים
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ביפן יש לא מעט דיעות קדומות וסטריאוטיפים ביחס ליהודים"

לא הערצת-יהודים ונסיון ללמוד מהם ולחקותם.
הנסיון להציג הערצה כשנאה הוא מאוד מגוחך,
ומקורו לא ברור.

בעבר תחרות דתית היוותה פקטור,
במאה ה20 אידאולוגיות חילוניות של המרקסיזם והנאציזם החליפו אותם כמניע העיקרי.
וממשיכות גם במדינות ללא יהודים או עם מעט מאוד יהודים.
החלפת התפקידים תוך העתקה מוחלטת של התסמינים - מעידה שתחרות לא הייתה הסיבה.

ככל הנראה,
לא מדובר בשנאה הנובעת מתחרות וחשש להחלפה,
אלא מצורת ההתמודדות עם השקפה שונה ותדמית של הצלחה.
יותר ממונותיאיסטיות - הנצרות והאיסלאם הן מסיונריות,
וגם מארקסיזם ונאציזם אינן סובלניות להשקפות אחרות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 01-04-2018 בשעה 08:17.
ישן 23-03-2018, 14:27
  amir1 amir1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.02
אם בכביש, זה שאתה חכם לא אומר שאתה צודק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הפיסיקאי פרופסור סטיבן הוקינג הלך לעולמו והוא בן 76"

ק"ו בחיים,
אם שנינו מתווכחים ואני מבין שאתה חכם יותר ממני , אני אבטל דעתי בפניך ,
אבל בערבון מוגבל , כי בדיוק כמו שאתה יותר חכם ממני , כך יתכן שהחבר שלך חכם יותר ממך ,
או אפילו יתכן שאתה בעצמך אמנם חכם , אבל אינך ישר או לא נקי מנגיעות ויכול להיות שאתה בעצמך יודע שההוכחות שלך אינם מוחלטות ואינך מגלה זאת מסיבות מסויימות .
וכל שכן אם אתה רואה שהיקום "קצת" יותר חכם ממך ואתה יודע גם שאתה מוגבל בחושים ובכלי המדידה שלך,
ולא פעם נתקלת באשליות אופטיות שהטעו את השכל שלך .
אז היה מן הראוי שתקח את ה"הוכחות" שלך בערבון מוגבל ותבין שיש מצב שאתה טועה .
ועם כל הכבוד לפר' הוקינג, אם כל קוסם צעצוע יכל לעשות לו קסמים שלכאורה נגד חוקי הטבע , והוא הודה שאינו יודע אין הוא עושה זאת רק מבין שזה סותר את חוקי הטבע ,
אז מניין הבטחון שכל מה שאנחנו מגלים בעזרת הכלים המוגבלים שלנו אכן נכון .

טוב, מקווה שכעת הוא כבר יודע מי צודק ,
אבל שלא יטרח לרדת לספר לנו כי החסידים שלו לא יאמינו לו .
ישן 27-03-2018, 21:44
  amir1 amir1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אתה לא מתקרב לסוליות לא של הדובר"

האמת שב"ה כבר לפני הרבה שנים נגמלתי מוויכוחים בפורומים על דת ומדינה ואמונה ,
ואולי טעות שלי שחרגתי ,

אז לפחות אכתוב את המסקנה שלי מכל הויכוחים דאז ,
יש שני האפשרויות להסביר את מה שקרה בבריאת העולם ,
או שקרה דבר מעל הטבע , כלומר בורא שאינו חומר יצר את החומר בין אם זה בבת אחת או בהדרגה .
או שקרה דבר שנוגד את חוקי הטבע ,
שהרי סדר ושיכלול ונבראים עם מטרה ותיאום או סימטריה למשל , מחייבים מתכנם חיצוני להם .

ואז אחד החכמולוגים טען לי , שלפני שנברא העולם ,גם לא היו חוקי טבע שמגבילים את האפשרויות להווצרות העולם ,
אז אני שאלתי, אם אין חוקים אז מה הבעיה להסביר שהעולם נוצר בבום אחד ,
הרי כל המאמץ להסביר את ההשתלשלות של ארועים ואבולוציה הוא בגלל הקושי להסביר את הסדר והשכלול של הבריאה נגד חוקי הטבע ,
אז לצורך כך זקוקים לכמה מליארדי שנים כדי להסביר כיצד קרו כל האפשרויות וההתפתחויות ,
אבל אם אין חוקים ואין מגבלות אז למה צריך בכלל הסברים .
כל הסדר הזה נוצר בבת אחת ובא שלום על ישראל .
מי שבאמת מאמין שכל תורת הנפש והרגשות , געגועים אהבה וכו' הם סה"כ הפרשות כימיות שנבראו במקרה ,
אז שיקח איזה חומר שיבטל לו את הפגיעה הריגשית שלו מהוויכוחים (:
אין כבוד ואין דרך ארץ אין מוסר ואין חוקים .

טוב, מקווה שלא אתפתה שוב להכנס לזה .
ישן 28-03-2018, 11:39
  amir1 amir1 אינו מחובר  

אין ויכוח על השתנות בנבראים
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=amir1] הרי כל המאמץ..."

גם הגמרא וגם המציאות מראה לנו שהברואים משתנים בצורה מסוימת ,
המחלוקת היא האם הברואים עברו שינויים ממין אחד לאחר וכו' ,

ובאופן כללי, אנחנו צריכים להבין שלא לכל דבר בעולם יש הוכחה מדעית ,
בית משפט מוציא להורג על סמך הוכחות מסוג שונה שאינם מדעיות ,
אני למשל מעולם לא הייתי בארה"ב ולא ראיתי את מגדל התאומים ,
ולכן אף אחד לא יוכל להוכיח לי מדעית שהיו שני בניינים כאלו במציאות ,
וכך ג לגבי השואה ולגבי כל ארוע הסטורי,
זה שיש לך סבא עם מספר על היד עדיין לא מוכיח כלום, הכל אפשר לזייף .
בעוד כמה עשרות שנים ההוכחה היחידה תהיה יום השואה, שאותו קבענו כדי להנציח את הדבר ,
וכך גם לגבי כל היהדות , ההוכחה היחידה היא מסורת ונאמנות .
ותאמין לי שאחרי שתכיר את התורה ותראה איזה שינוי היא מסוגלת לעשות לאדם ,
אתה תקבל אותה גם אם לא יהיו לה הוכחות וגם אם ח"ו היא המצאה של מישהו ,

פרט נוסף הוא העדויות על תופעות רוחניות וניסים , חיים בינינו מאות ואולי אלפים שראו ניסים גלויים אצל גדולי ישראל ,
ואם תכיר אותם, תבין שאין סיכוי בעולם שהם התעסקו עם קסמים ולהטוטים .
ואם מאות מספרים לך שישבו בסעודות אצל הבבא סאלי למשל וראו במו עיניהם כיצד הוא מכסה בקבוק שתיה ומוזג לכל המסובים ובסוף מסיר את הכיסוי והבקבוק נשאר מלא .
אז אתה יכול להאמין או לא , אבל זה יהיה כמו הוויכוח למעלה .

ברגע שהמדע החליט שהוא נשען רק על מה שהוא יכול להוכיח במעבדה ,
אז מצד אחד הוא אולי הבטיח לעצמו תגליות מוכחות ,
אבל מצד שני הוא קבע מראש את המוגבלות שלו ,
משום שהדברים היחידים שהוא יוכל להוכיח הם אלו שניתנים למדידה בכלים שהוא בחר ,
זה כמ שתצא לים עם רשת של 20X20 סמ' ותנסה להוכיח שאין סרדינים בים ....
בדיוק כפי שיש בעולם תחומי תדרים וצבעים שהעין שלנו לא רואה , ואף אחד לא ראה מעולם אינפרא אדום או רנטגן ,
והדרך היחידה שלנו היא לתרגם את ההשפעה שלהם לתחומים אחרים ,
כך יתכן שאין או שבעדית נמצאו לדרך להמחיש את הרוחניות .

טוב, בא נעצור כאן לפני שזה שוב יתפוס לי את הראש כבעבר .

חג חרות שמח לעם ישראל .
כל יהודי שקורא לעצמו אתאיסט בעצם קורא להוריו שקרנים ,
כי לטענתו מישהו אי שם בהסטוריה המציא את היהדות ומכר אותה להמונים בצורה כזו שהיו מוכנים למסור את נפשם ואת ילדיהם על האמת הזו .

נערך לאחרונה ע"י amir1 בתאריך 28-03-2018 בשעה 11:50.
ישן 29-03-2018, 08:41
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
המדע האמפירי יכול לחקור רק מה שניתן למדידה
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי amir1 שמתחילה ב "אין ויכוח על השתנות בנבראים"

יש גם תחומי מדע שבהם מתבססים על הסקה (מתמטית ואחרת) ולא על תצפית ישירה. על קיומו של האטום הסיקו מבלי שמישהו ראה אטום.
המדע לא מתיימר לקבוע האם יש או אין בורא עולם. להיפך, מקובלת הטענה ששאלת קיומו של האל איננה ניתנת לבחינה מדעית. את זה משאירים לפילוסופים, תיאולוגים וכו'.
המדע גם לא מתיימר לתת תשובות סופיות. מי שמחפש את זה שלא ייכנס לתחום. המדען מודע לכך שרבות מהתפיסות והתיאוריות הקיימות עוד ישתנו פעמים רבות לאור ממצאים חדשים שיתגלו. הוא גם מודע לכך שיש שאלות שלא ניתן, ואולי לעולם לא יהיה ניתן, לתת עליהם תשובות סופיות.

כפי שהמדע לא אמור לעסוק בנכונות האמונה הדתית, גם הדת לא אמורה לעסוק בנכונות התפיסות המדעיות. זה פשוט חסר טעם. כל תפיסה מדעית, אשר מגובה בשלל ראיות (למשל, ביחס לאבולוציה) יכולה להתיישב עם האמונה הדתית וזאת בתנאי שמתייחסים לספר בראשית לא כספר מבוא למדעים אלא כספר שיש לו מסרים, ומתייחסים לאלוהות כמשהו קצת יותר מורכב מאיש עם זקן לבן וארוך שיושב בשמיים. ואני לא מתיימר להמציא כלום בטענות האלו....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:07

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר