לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2018, 00:07
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
שאלה שאלה: תחמושת טנקים ח"ש החל משנות ה-80

כחלק מהתפתחות של משחק וידאו שסובב סביב מטוסים וטנקים מתקופת מלחמת העולם השנייה עד תקופת מלחמת קוריאה, החליטו להוסיף גם מטוסים וטנקים חדשים יותר, שסביר להניח שיגיעו עד לתקופה המודרנית של היום. הוספת רק"מ ישראלי היא כעת רק עניין של זמן, ועל מנת לעזור למפתחי המשחק המתבססים על חומר פתוח ונגיש לציבור, אני ועוד מספר אנשים מנסים ליצור תמונה כמה שיותר מציאותית על הרק"מ הקיים בישראל ובמדינות שונות בעולם.
המשחק הוא כמובן War Thunder למי שמכיר.

החלק שחסר לנו כרגע הוא רק התחמושת לטנקים החל מסימן 1 ועד סימן 4, וזה כולל גם את המג"חים שביניהם.
המטלה היא לא כל כך קלה בהתחשב בעובדה שבניגוד למדינות אחרות, בהן יש שם אחד ויחיד לפגז, בישראל יש 3 שמות שונים מאוד לכל פגז. השם העברי, ועוד 2 שמות לועזיים.
השמות העבריים הם "חץ X" והשמות הלועזיים הם "M3XX" וגם "CL-31XX".

לכן לא קל לעקוב אחרי איזה שם תואם ל-2 האחרים, ולכן אני מבקש מחברי הפורום שמכירים את הפגזים בשמותיהם העבריים, להגיד איך נקרא הפגז בטנק בו הם שירתו.

לדוגמה בסימן 1 ובמגחים בתחילת שנות ה-80 לפחות, עברו לחץ 1 שנקרא גם M111 ובגרמנית גם DM23. בסימן 4 ידוע שיש פגז בשמו הלועזי M338. כל מה שביניהם טיפה אבוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2018, 17:48
  LoXos LoXos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.03.18
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "שאלה: תחמושת טנקים ח"ש החל משנות ה-80"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ariel_zuk
כחלק מהתפתחות של משחק וידאו שסובב סביב מטוסים וטנקים מתקופת מלחמת העולם השנייה עד תקופת מלחמת קוריאה, החליטו להוסיף גם מטוסים וטנקים חדשים יותר, שסביר להניח שיגיעו עד לתקופה המודרנית של היום. הוספת רק"מ ישראלי היא כעת רק עניין של זמן, ועל מנת לעזור למפתחי המשחק המתבססים על חומר פתוח ונגיש לציבור, אני ועוד מספר אנשים מנסים ליצור תמונה כמה שיותר מציאותית על הרק"מ הקיים בישראל ובמדינות שונות בעולם.
המשחק הוא כמובן War Thunder למי שמכיר.

החלק שחסר לנו כרגע הוא רק התחמושת לטנקים החל מסימן 1 ועד סימן 4, וזה כולל גם את המג"חים שביניהם.
המטלה היא לא כל כך קלה בהתחשב בעובדה שבניגוד למדינות אחרות, בהן יש שם אחד ויחיד לפגז, בישראל יש 3 שמות שונים מאוד לכל פגז. השם העברי, ועוד 2 שמות לועזיים.
השמות העבריים הם "חץ X" והשמות הלועזיים הם "M3XX" וגם "CL-31XX".

לכן לא קל לעקוב אחרי איזה שם תואם ל-2 האחרים, ולכן אני מבקש מחברי הפורום שמכירים את הפגזים בשמותיהם העבריים, להגיד איך נקרא הפגז בטנק בו הם שירתו.

לדוגמה בסימן 1 ובמגחים בתחילת שנות ה-80 לפחות, עברו לחץ 1 שנקרא גם M111 ובגרמנית גם DM23. בסימן 4 ידוע שיש פגז בשמו הלועזי M338. כל מה שביניהם טיפה אבוד.

אני חייב להגיד שאני נתקל בך הרבה לאחרונה,
בנוגע לשמות פגזי הח"ש - בגלל ב"מ לא נראה לי שאפשר להגיד את שמותיהם העבריים של רוב הפגזים (כן כבר דיברנו על זה, אבל אני חייל ולוקח את הנושא ברצינות),
אני רק יכול לנחש ששמו הגרמני של ה M338 הוא DM63 בגלל הדמיון בין הפגזים,
ושיש פגז 105 ששמו M833 ושגם נעשה בו שימוש בישראל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:44

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר