לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2018, 18:34
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
הפגנת חרדים נגד הגיוס: חסמו את כביש 4 בשעת העומס של חמישי בערב

http://m.ynet.co.il/Articles/5188725

אנשי הפלג הירושלמי חסמו את כביש 4 בשעת העומס של חמישי בערב והם ממשיכים להתעמת עם שוטרים באזור בני ברק. הכביש חסום בשני הכיוונים ממחלף האלוף שדה עד מחלף מורשה.

שלט בהפגנה: לא אתגייס לצבא השמד

אתם מבינים? אתם שהולכים לצבא, שיודעים שבלי צה"ל תהיה שחיטה מוחלטת של היהודים, שמגינים גם על אותם חרדים, אתם הולכים לצבא ה"שמד".

אנחנו ממנים. אנחנו משלמים בדמים ומטפחים את החבורה ההזויה שהיא נגד המדינה נגד הצבא ונגד החוק. הנה לכם הציטוט הבא מפיו של הגאון התורן:
https://mobile.kikar.co.il/abroad/article/271654

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התבטא במהלך שיעור שמסר כי שופטי בית המשפט פסולים: "השופטים החילונים שמחללי שבת, פסולים לעדות וכל שכן פסולים לדון" (חרדים)

אנחנו, האזרחים שהולכים לצבא ומשלמים מיסים, משלמים בדמים ומקימים את אלו שפועלים נגדנו.

החרדים מתוחכמים: יושבים על הברזים במשרד הפנים ובוועדת הכספים, ומפעילים את רשת השוד הגדול. הם משתמשים במוסדות ממשלתיים כמו מוסדות הרבנות הכשרות ועמותות חינוך כדי להוציא מיליונים רבים שמתגלגלים בסוף ככסף שחור.

אתם מממנים בדמים חבורות של אנשים שלא רוצים לעבוד בטיעון הקלוש שתורתם אומנותם. אתם מממנים ערים ושכונות חרדיות. אף אחד עדין לא הסביר לי איך זה שמאות אלפי חרדים משתכנים בנדל"ן בקרקעת יקרות בין תל אביב לירושלים, היכן שצעירים יוצאי צבא לא יכולים לרכוש נכס זהה?

היגיע הזמן להפסיק את השוד הגדול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2018, 19:55
  rpi rpi אינו מחובר  

קטעים נחמד
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "קופות החולים מספקות טיפול נפשי כחלק מסל הבריאות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
לדעתי כל התייחסות מינית לאישה נשואה למישהו אחר שלא הביעה הסכמה מפורשת היא הטרדה.
וכל בעילה של אישה נשואה למישהו אחר ללא הסכמה מפורשת - היא אוטומטית אונס.
כי ברירת המחדל היא שאישה נשואה היא מחוץ לתחום מבחינה מינית.
והחוק צריך לשקף מצב זה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
ולכן המדינה הפטרנליסטית מחוייבת שחוקיה ישמרו על טובת הכלל.
למשל ע"י קביעת ברירת מחדל שונה לנשים נשואות ולנשים פנויות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
מוסד הנישואין ההטרוסקסואלים, נועדה כברירת מחדל, לספק סביבה אופטימלית לגידול ילדים,

זה לא המצב כברירת מחדל בקרב בני זוג שאינם הטרוסקסואלים,בהעדר אינטרס ציבורי מובהק, זו אמורה להיות החלטתם. לא החלטתי.
גבר, שמחזר אחרי אישה נשואה (לגבר), שלא מבהירה לו שהיא מעוניינת, ומבהירה שהיא נשואה,
מבצע הטרדה מינית.
גבר שמחזר אחרי גבר נשוי (לאישה), שלא מבהיר לו שהוא מעוניין, ומבהיר שהוא נשוי.
מבצע הטרדה מינית.
אישה, שמחזרת אחרי אישה נשואה (לגבר), שלא מבהירה לה שהיא מעוניינת, ומבהירה שהיא נשואה,
מבצעת הטרדה מינית.
אישה שמחזרת אחרי גבר נשוי (לאישה), שלא מבהיר לה שהוא מעוניין, ומבהיר לה שהוא נשוי,
מבצעת הטרדה מינית.

כשתסיים את הטיפול ספר איך היה ונשקול. אני מעדיף פסיכולוגית זורמת, מצבה הנשפחתי לא ממש מענין. ואגב זה נכון, עלית עלי: יש לי קשר ריגשי עמוק לכסף שלי.

בוא נעזוב עיניני נפש ונתעסק לנו בענינים ארציים של פוליטיקה פשוטה ופיננסים. אתה הרי בחור אינטיליגנטי שמצוי בעינינים וגם בעיניני חרדים. איך אתה מסביר את העובדה המדהימה שאלפי עניים מרודים שמסרבים להשתלב במערכות ההשכלה והכלכלה, שפועלים במפגיע נגד המדינה, שברור שאין להם יכולת לרכוש מדל"ן באזורים המדוברים, הצליחו להתלבש על נכסים בבמרחבים שבין ירושלים לתל אביב, שהם יקרים לצעיר ישראלי ממוצע ששרת בצבא לומד ועובד?

הרבה זמן היה שקט כי חשבו שמישהו יתעורר, אבל לא קורה כלום. משום מה מקבלים את זה כגזירת גורל.

בכל ניתוח שהוא אפשר להגיד ברמה גבוהה של וודאות שאם תיקח לחרדים את הברז במערכת הפוליטית, תיווצר מערכת לחצים שתפעיל שינוי חיובי בעיניני גיוס שילוב חרדים במערכת הכלכלית והפסקה של עיוותים רבים. אני כמובן לא ממציא פה כלום והיו רבים לפני, אבל להערכתי היגיע הזמן לעשות מעשה, הן מבחינת ההזדמנות והן מבחינת עומק הבעיה שהיגענו אליה.
ישן 26-03-2018, 12:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
השאלה היא האם אנשים בוחרים לחיות בעוני
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כך זה במדינת רווחה. אחד לא אוהב שנותנים לערבים, ואחר - לחרדים"

מבחינה ערכית, החרדים ככלל אינם אנשים חומריים ולא מפריע להם בצניעות ואף בדלות יחסית. לכן רבים בחברה החרדית מעדיפים לעסוק בלימוד תורה ולא לעבוד, או לעבוד בעבודות פחותות הכנסה על מנת לא לוותר על עקרון זה או אחר.
כל זה בעיני מאוד מכובד וראוי להערכה.
אלא מה? ברגע שאדם בוחר בחיי דלות במדינה שהיא מדינת רווחה, הוא בעצם בוחר בכך שהציבור הכללי יסבסד אותו במישרין או בעקיפין. יחיה בצניעות ככל שיהיה, גם האביון שחי בבני ברק יזדקק להנחה בארנונה, בתשלומי ביטוח לאומי שונים וכו'. מעבר לכך, הוא יתרום מעט מאוד להכנסת המדינה ממסים ולכן בעצם יסובסד גם מבחינת המשאבים הציבוריים שהוא צורך.

למרבה השימחה, דומה שהציבור החרדי משתלב יותר ויותר במעגל העבודה. בינתיים, עם זאת, עדיין המצב אינו מאוזן.
ישן 28-03-2018, 11:00
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מאוד קל להאשים את החרדים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "השאלה היא האם אנשים בוחרים לחיות בעוני"

אבל גם הערבים נמצאים במצב דומה (עוני עקב אי-דיווח והימנעות מעבודת-נשים),
וישנם גם רבים אחרים שמנצלים את מדינת הרווחה בדרכים שונות: מרגע שיש מס הכנסה שלילי, אי דיווח על הכנסות (למשל על טיפים) שקול במקרים רבים לקבלת קיצבה במרמה.
אלו - תחלואי מדינת הרווחה, שמתעצמים במדינות שאינן הומוגניות.
וישראל היא מדינה מאוד לא הומוגנית.

אם התוצאה של קידוש מדינת הרווחה מביא לצורך בפגיעה קשה ודורסנות כלפי אוכלוסיות מיעוט,
זאת כנראה ממש לא הדרך הנכונה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
למרבה השימחה, דומה שהציבור החרדי משתלב יותר ויותר במעגל העבודה. בינתיים, עם זאת, עדיין המצב אינו מאוזן.
זה לא רק "למרבית השמחה" - אלא תוצאה בלתי נמנעת.
דור הקשישים החרדים החדש - לא מסתמך על רנטות מגרמניה (מהם גם סיבסדו את לימוד התורה בעבר), אלא על עזרה מהנכדים הרבים (שעקב המבנה החברתי, כל אחד צריך לעזור רק במעט).
החרדים הצעירים - כבר זכו להקלות חקיקה, שמאפשרות להם לצאת מהלימודים לעבודה באופן פשוט יותר, אבל הם צריכים לממן מעבודה זו - את אותה כמות של ילדים, ועלות דיור שמזנקת.

חרדים צעירים שאני מכיר - מתלבטים בין אותן עבודות "מינימליסטיות" שמאפשרות לימוד תורה, לבין עבודות משתלמות.
כדי להתאים להעדר ההומוגניות שרק יחריף בעתיד, המדינה הייתה צריכה "לשנות כיוון"
ממדינת רווחה שחותרת למתן קיצבאות גבוהות,
למדינה שבה יש עבודה בשפע והכשרות עבודה טובות יותר.
ישן 28-03-2018, 12:41
מנהל

מה לעשות, אוכלוסיה עניה מעמיסה על כלל האוכלוסיה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מאוד קל להאשים את החרדים"

אפשר להתווכח ביחס לסיבות לעוני אבל לא על כך שהאוכלוסיה הענייה זקוקה לסבסוד על חשבון הציבור היותר חזק ומפילה עליו יותר הוצאות על המשאבים הציבוריםם (בגלל תרומתה הקטנה יחסית)- על זה אין יותר מדי מה להתווכח.
אגב, בחברה הערבית המצב טוב בהרבה מאשר בחברה החרדית, ולא רק בגלל ששיעורי התעסוקה שם גבוהים יותר (אם כי פחותים מאלו של האוכלוסיה היהודית הלא חרדית). ועל זה היו לי לא מעט ויכוחים עם חובבי האשמת ישראל באפלית הערבים. שיעור גדול מאוד מהערבים (יחסית ליהודים) חי בבתים שבבעלותם, ללא ההוצאות החודשיות הניכרות על שכר דירה או משכנתא). לדבר רק על ההכנסה החודשית במנותק מההוצאות (או במקרה הזה- העדר הוצאות על דיור) זה מעוות.

ואני לא מבין איך מדינת הרווחה פוגעת באוכלוסיות מיעוט...היה עדיף שהן יחיו בעוני עוד יותר גדול? אני אישית לא בעד זה.

אכן, השינוי בחברה החרדית הוא כורח המציאות והוא בסופו של דבר טוב לכולם.
ישן 28-03-2018, 14:08
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הויכוח - הוא דווקא לגבי הסבסוד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה לעשות, אוכלוסיה עניה מעמיסה על כלל האוכלוסיה"

מדיניות המיסוי והטיפול בעוני - הוא לא תורה מסיני,
והמדינה יכולה בהחלט לשנות אותו.
אבל - תוצאה ישירה של הפניית תקציבי הקצבאות להכשרה והזנה ישירה, היא שבסטטיסטיקות נרשמת עליה חדה בפערים.
ואותם אלו שמתלוננים על כך שהחרדים עניים - מתלוננים על הפערים הגבוהים,
זה מעיד על חוסר הבנה בסיסית.

בחברה הערבית המצב טוב יותר - בעיקר בגלל שבחברה הערבית שכר הגברים (שכבר עובדים) - אינו נמוך מהציבור הכללי משמעותית ,
בעוד החרדים מסתמכים - על שכר נשים (שכבר עובדות) ששכרן נמוך מזה של הציבור הכללי.
המדינה משנה זאת - למשל ע"י הפניית נשים חרדיות מתאימות (ויש המון כאלו) להכשרה בהיי-טק.
במקביל שיעור תעסוקת גברים חרדים עולה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ואני לא מבין איך מדינת הרווחה פוגעת באוכלוסיות מיעוט...היה עדיף שהן יחיו בעוני עוד יותר גדול? אני אישית לא בעד זה.

אכן, השינוי בחברה החרדית הוא כורח המציאות והוא בסופו של דבר טוב לכולם.
אמונתך העזה בכך שהמדינה חייבת להיות מדינת רווחה שמחלקת קיצבאות גבוהות,
ושפערי העוני חייבים להיות נמוכים,
מתנגשת עם המציאות - בה יש 2 מיעוטים - עם ערכים שונים משלך,
ובהינתן קצבאות גבוהות ורמת שירותים גבוהה לכולם - הם יעשו איתם דברים שונים ממה שאתה מתכנן.

כשאמונה זו גורמת לך לשנוא ולהסית נגד מיעוטים,
ולרצות לפגוע במיעוטים ואורח חייהם, בדרכים שונות ומשונות,
לא ברור איך אתה מתקשה להבין את הנזק.

לא רוצה לתת עוד כסף לצמצום העוני? להעלאת קצבאות?
לא רוצה לחלק לחרדים וערבים שירותים מסובסדים על חשבונך?
סבבה.
בבחירות הבאות יאיר לפיד יקבל יותר קולות מהחרדים,
ואם הוא לא יהיה אדיוט - הוא יכנס לממשלה ויעשה בדיוק את זה.

כל עוד הדבר לא מלווה בהסתה נגד ציבורים שלמים (ונראה שלפיד למד למתן את הטון),
אין לי שום בעיה עם זה.
ישן 29-03-2018, 08:21
מנהל

למה אתה חושב שאין לי ביקורת על מדינת הרווחה?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הויכוח - הוא דווקא לגבי הסבסוד"

תפריד בין המציאות הנתונה ובין השאלות העקרוניות.
אני האחרון שבעד קיצבאות גבוהות בכלל, ולמי שמסוגל לעבוד בפרט.
קיצבאות ילדים למשל, אשר מגיעות לחשבון הבנק של ההורים זה עיוות מוחלט. את הכסף עדיף להפנות לחינוך (מה שיאפשר לתת לאותם ילדים בעתיד את האפשרות ליישר קו עם מי שמגיע מסביבה חזקה) או, למצער, לתלושים שיאפשרו רכישת מזון לילדים.
מאידך, מערכת בריאות ממלכתית, שזה חלק חשוב במדינת הרוחה, אין לה תחליף.
בכל מקרה, גם אם תבטל את כל הקיבצאות, עדיין יישאר המצב שבו העניים תורמים פחות למשאבים הציבוריים (ביטחון, חינוך, בריאות, תשתיות וכו') מהאחרים ולכן האחרים משלמים יותר.
רק במערכת קפיטליסטית לחלוטין (וכזאת אין בנמצא באף מדינה כיום) זה לא קורה.

פערים בין עשירים ועניים גם לא מי ידוע מה מפריעים לי כל עוד העניים מסוגלים לחיות בכבוד ובתנאים מינימלים.

לגבי השונא חרדים וכו'- אני אתעלם מזה למען רוח החג.
ישן 28-03-2018, 19:32
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
תרשה לי לחלוק עליך בזה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ההבדל טמון בצורך בהסכמה המפורשת, ולא רק משתמעת או נרמזת"

אני רוצה להבדיל פה בין שני דברים:
1.ניתוח מהי ברירת המחדל במקרה של יחסי אישות (הסכמה או אונס)
2. אמירה ערכית מה צריכה להיות ברירת המחדל של יחסי אישות לפי הבחנה בין מקרים שונים (רווקה/ נשואה ועוד תתי קטגוריות)

אני טוען שגם אם אתה סבור ב2 ערכית שפסול שאישה נשואה תסכים לקיום יחסים, זה ממש לא משפיע על המציאות הרווחת שבפועל הרבה פעמים היא כן.
כלומר: כשאני בא לבדוק אם היתה הסכמה או לא אני צריך לבדוק את זה אך ורק לפי נסיבות העניין.
אגב, אני בכלל חושב שברירת המחדל היא שכן היתה הסכמה תמיד. אני מניח שאם אני רואה שני בוגרים מקיימים יחסים ב90 אחוז מהמקרים מדובר בהסכמה ומי שרוצה לטעון אחרת- שיוכיח. אבל לא זה העניין, מה שמפריע לי בדברים שלך זה הערבוב בין אמירה ערכית לניתוח מציאות- זה שאתה *רוצה* שאישה נשואה לעולם תסרב ליחסים מחוץ לנישואים עוד לא אומר שזה אכן כך. וממילא בהעדר חוק שאוסר על ניאוף במדינה המופקרת שלנו (מצטער, לא יכולתי להתאפק) השאלה היחידה שרלוונטית היא אם אכן היתה פה הסכמה במציאות. והמציאות, מה לעשות, לא מתנהלת לפי עולם הערכים שלנו...

ישן 02-04-2018, 09:27
צלמית המשתמש של maorhag

אחת המחלוקות היסודיות בינינו
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה עם חוק נגד שקר?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
לא כל מה שפסול מוסרית (בעיניך) חייב להיות פסול גם חוקית. תן לאנשים חופש לבחור בין הטוב והרע כל עוד הם בעליל לא פוגעים באחרים

היא השקר הזה שכל אחד עושה לעצמו וזהו.
אצלנו בתורה זה לא קיים. כל ישראל ערבים זה בזה ואם אחד משחית הוא משחית לא רק את עצמו אלא פוגע בכולם (משל הקודח חור בספינה וכו').
אז כן, אני בעד חוקים נגד דברים שפסולים מוסרית, גם אם כל אחד עושה את זה "לעצמו".
וככה בית דין מצווים להציב שומרים שיאכפו גם עבירות כאלה שכביכול הם "עניינו הפרטי" של האדם.

ישן 22-03-2018, 20:37
צלמית המשתמש של maorhag

לא רלוונטי,אתה כבר נכנס לסיבות.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כן,בואו נשווה בין מי שנאבק על..."

בשבילך זה כלום (וכנראה גם בשבילי) וזו אחלה שאלה לדיון בנושא נפרד: מה דעתי על העמדה של הפלג הירושלמי בשאלת הגיוס (אגב, זה יהיה אשכול מאוד משעמם, כי לא נראלי יש פה איזה ליטבק שיציג עמדה הפוכה), אבל בשבילם זה בנפשם. זה קצת מתחבר לי לאשכול הקודם: זכותך לטעון מנק' המבט שלך לאמת מסוימת , לא זכותך לטעון שככה זה מנק' המבט *שלי*.
אני אגדיר לעצמי איך שבא לי מה קריטי לי ומה לא (מאוד פוגע ברגשותי שאנשים הולכים ישר, לך תבין...) אתה מקסימום יכול לא להתחשב בצרכים שלי, אבל שוב, לא להגדיר אותם. בטח לא אחרי שאני אומר לך במפורש שהם לא מה שאתה חושב.

ולעניין: עבור החבר'ה האלה, תהרוג אותי למה, זה בנפשם. אתה לא יכול להצדיק מאבק לא חוקי של קבוצה אחת ולהשתיק קבוצה אחת שמשתמשת באותם אמצעים, זה דמוקרטיה פה.
אני טוען טענה אחרת לגמרי: חרדים,דתיים, מתנחלים, שמאלנים, ש"סניקים, נכים, סבתא של החבר שלי. לכולם אסור לחסום כביש. זה לא חוקי נקודה.
והיחס צריך להיות זהה: אפס סובלנות לכל חסימת כביש שהיא מכל סיבה שהיא. מעצר במקום תוך שימוש בכוח סביר. לא שהמשטרה תעמוד שם כמו דחליל במשך שעות ותאבטח אותם (!) תוך כדי.
נמאס כבר. אנחנו מדינת חוק או לא?

ישן 22-03-2018, 21:02
צלמית המשתמש של maorhag

ידידי אתה לא מדייק
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "בכלל לא דיברתי על מה המשטרה..."

אני אמרתי 2 דברים שהעלו את חמתך (בכל מקרה אלו השניים שהדגשת)
1. *אולי* בשבילי קללה זה פוגע כמו אונס - משחק בנדמה לי מובהק שנועד לומר שלא משנה כמה קיצוני תיקח את זה- אתה לא יכול להגדיר לי מה פוגע יותר בשבילי. פשוט לא. אתה רשאי לא להסכים, זה בסדר שתחשוב שאני הזוי אפילו, אבל את העמדה שלי מה פוגע/ לא פוגע בי רק *אני* יכול להגדיר.

2. כשחייל מוציא מהפה *דיבורים* על אונס , יותר מפריע לי המקום הערכי של שפת הדיבור והנורמה שלה בצה"ל מאשר אם חיילת אחת תפגע מה*דיבור* הזה. לאמור: אני מתעדף שפת דיבור ערכית ונכונה בכל המרחב הציבורי על פני פגיעה של מאן דהו מהשפה, שניהם אגב מפריעים לי, אבל הדיבור יותר.

לגבי *שיהיו חזקים* שכתבתי - כאן הכוונה שעם כל הצער שיש לי מזה שמישהו עלול להפגע מאמירה כלשהי , אין לזה סוף. ומחר יעלבו השמנים, ומחרתיים הקשישים (זה כבר קרה, "אזרח ותיק" אמור מעתה) וכו' וכו'. אני לא יכול, והאמת גם לא בעד, לאסור בחוק אמירות מגונות ומעליבות. הפתרון היחיד שיש לי הוא שמי שמפריע לו יכול לנקוט באחד משניים: או שיגדל עור יותר עבה ובלוטת דמעות יותר קטנה, או שיאטום את האוזניים,יסתובב וילך. להתחיל לסתום את הפה לאנשים זה רק התחלה למקומות שאני ממש לא רוצה שהממשלה תגיע אליהם.

שמח שהבהרנו את זה, בחזרה לחרדים:
אני אכן לא מקבל את זה אבל במובן קצת שונה: אני מקבל לחלוטין את זה שזה פוגע בהם, אם מה שעוזר להם בחיים זה להתבכיין, ומיד אומר להם בלשון צחה: תקפצו לי.
הרגשות של חרדי שנפגע מצוו גיוס מעניינות אותי בערך כמו הגיוס שלו- לשניהם אין שום משמעות חוץ מבדמיונות של כמה ילדים קטנים בשני הצדדים.

ישן 22-03-2018, 21:23
צלמית המשתמש של maorhag

אז זהו, שלא אמרתי שאסור לך לשפוט
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מה שאתה עושה פה זה לקחת את..."

להפך, מה שאמרתי הוא שכל מה שמותר לך הוא לשפוט, רק לשפוט.
זה בדיוק מה שאני עושה: אני שופט אותם לפי קנה המידה *שלי* ולפי איך ש*אני* חושב שהשכל מורה. לפי זה ראית מה דעתי בדיוק לגביהם. אני רק ציינתי שהשפיטה הזו צריכה להיות מצד זה שאני חושב שהם טועים ולכן אפעל נגדם, לא מצד כל מיני הסברים שאין לי שום דרך להוכיח אותם על כמה זה באמת פוגע בהם. ברור שיש הבדל בין נכה שאין לו מה לאכול לבין פרזיט שלא רוצה להגיע ללשכת גיוס. רק שההבדל הזה הוא שבראשון צריך לתמוך ואת השני לזרוק לעזאזל, לא שהראשון נפגע יותר או כל מיני משחקים בנדמה לי.
טענות כאלה, מעבר לעובדה שהן לא רלוונטיות (מעניין לי ת'נחיר כמה זה פגע או לא פגע בהם), הן גם לא ניתנות להוכחה שכן רגשות הן דבר המסור ללב.

ואחרי זה, כמה שאני חושב שהמאבק שלהם הוא על כלום ושום דבר, כמה שאני חושב שהם פרזיטים וכמה שאני חושב שהמאבק שלהם חמור בהרבה מזה של הנכים (גם של הנכים חמור בעיני אגב, אבל זה לנושא אחר), צריך שיהיה קריטריון אחיד. המשטרה לא יכולה להפלות בין הפגנה להפגנה רק בגלל שהיא מסכימה עם הפגנה פלונית ולא עם חברתה. אז או שקובעים שחסימת כבישים היא לגיטימית ואז צריך לאפשר גם לחרדים לחסום, או שנוקטים כמוני- שהיא לא לגיטימית בשום מאבק ובשום צורה.

ישן 22-03-2018, 20:18
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
"הפגנת החרדים נגד הגיוס"? איזה גיוס?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הפגנת חרדים נגד הגיוס: חסמו את כביש 4 בשעת העומס של חמישי בערב"

הפרזיטים המשועממים האלה לא נאבקים נגד גיוס בכפייה (אם זה היה הסיפור עוד אפשר היה להבין אותם איכשהו) - כל חרדי שמעוניין בכך הולך ללשכת גיוס,מוציא פטור והולך ללמוד בכולל או לעבוד בשחור. אלא שהטרוריסטים מהפלג הירושלמי מעוניינים לשחק אותה אבו עלי ולהראות לציבור שלהם כמה הם גברים וקיצוניים יותר מכולם + סתם בא להם להפיג את השעמום (לא עובדים ולא מתגייסים,צריך איכשהו להעביר את הזמן,לא?) ומסרבים בכלל להתייצב בלשכת הגיוס בשביל להסדיר את הפטור.פה ושם אחד הפרזיטים נעצר בעוון עריקות ואז מתחילה ההצגה.
למה המשטרה לא מביאה אוטובוסים,אוזקת את החולירות ומעמידה אותם לדין בסיטונות? לעזאזל שאין לי מושג.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 22-03-2018 בשעה 20:21.
ישן 22-03-2018, 21:42
  rpi rpi אינו מחובר  

מה שאני לא מבין למה דווקא כאן, במדינת היהודים
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב ""הפגנת החרדים נגד הגיוס"? איזה גיוס?"

תופעת ההסתגרות הגיטו החצרות וההתנהלות החברתית המיוחדת של החרדים קיימת גם בישראל וגם בארה"ב. אבל משום מה בארה"ב הם מתנהגים בנימוס. מעבר לעובדה שהם גם לומדים וגם עובדים, לעולם לא יחסמו רחוב או יציקו לזולת. ממש לא מפריעים לאף אחד. בארה"ב הם מתנהלים ובנועם ובכבוד וגם מקבלים יחס זהה.

נסתר מבינתי למה דווקא בישראל הם מרשים לעצמם ליצר את המהומות ולהציק לאזרחים שלווים. שיעמום? לא נראה לי מתאים, זה משהו שמכוון מלמעלה. אתה טוען שזה לא גיוס משום שאינם חייבים להתגייס.

ההבדלים היחידיים שבין החרדים בארה"ב וישראל קשורים לענין גיוס ומקורות המימון. אם זה לא באמת קשור לגיוס, כנראה זה אולי המהומות הללו קשורות איכשהו למעגלי הכסף.
ישן 27-03-2018, 18:59
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
שלוש סיבות מרכזיות לדעתי
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "מה שאני לא מבין למה דווקא כאן, במדינת היהודים"

1. דווקא משום שבישראל הקהילה מסביב היא יהודית, הפיתוי לחצות את הגדר גדול יותר והמחסום הפסיכולוגי נמוך יותר, וזה גורם להנהגה הפוליטית/דתית של החרדים להקצנה במטרה להגביה את הגדר כמה שיותר. ההמנעות מגיוס, הדרישה להפרדה של גברים ונשים במרחבים ציבוריים למיניהם, החמרות מסויימות בשמירת כשרות - כולן נועדו לבודד את החרדים מהסביבה היהודית החילונית והדתית לאומית עד כמה שניתן, וגם להפריד את הזרמים החרדיים זה מזה.

2. כי הם בעלי הבית והם מאד ישראלים. למרות שתאורטית הם לא מתערים במדינה, בפועל, החרדים, ואפילו הקיצוניים שבהם מרגישים בבית בישראל - זה שלהם ולכן מותר להם להתיר רסן. ומכיוון שהם ישראלים מאד, זה מתבטא באגרסיביות וביוהרה. הפגנת הכח משרתת גם מטרות פוליטיות, וגם תורמת לאנטגוניזם החילוני שמשרת בסופו של דבר את הבידוד של הקהילה (ראה סעיף 1).

3. כי הם יכולים. בלונדון ובניו יורק תהיה כנראה הרבה פחות סבלנות וסובלנות להתנהגות כוחנית ברמה הזאת. זה יעבור פעם או פעמיים, אבל זה לא יוכל להפוך לדבר שבשגרה בלי שתהיה תגובה משטרתית, וחשוב מזה, תגובה של הסביבה.
ישן 31-03-2018, 00:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בארה"ב לא מנסים לגייס אותם בכפיה"

חרדים כן גויסו בכפיה בארה"ב עד שנות ה-70. גיוס החובה הסתיים ב-73.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-04-2018, 09:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "פטור מלא ולא דחיה"

זה לא החזיק במלחמת העולם השניה (לדוגמה). לא היה אז פטור בגלל לימודים גבוהים - אלא מטעמים אחרים לחלוטין (עבודה בתעשיה חיונית ותא משפחתי).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-04-2018, 20:04
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
אפילו לא צריך בכוח
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב ""הפגנת החרדים נגד הגיוס"? איזה גיוס?"

אפילו לא צריך בכוח.
אם החברה' מהפלג הירושלמי רוצים שיתייחסו אליהם כמו אל החברה' מהעדה החרדית אז עד הסוף, לבטל להם את התקציבים לישיבות. אין לאנשי הפלג הירושלמי נציגים בכנסת, שידאגו שכסף יגיע אליהם. העדה החרדית לא באים ללשכת הגיוס אבל גם כעיקרון לא מבקשים אגורה. יחד עם זאת אני כן חושב שצריך לתת קצבאות לחרדים וגם לאלה שלא באים לשרת בצבא וזה בגלל המצב הסוציו-אקונומי במדינת ישראל. הגברים החרדים שלא עובדים מסתמכים על הנשים החרדיות שיעבדו ויביאו פרנסה והמשפחה תחייה ברמת חיים נמוכה, אבל כאן הבעיה. פערי השכר במדינת ישראל לדעתי גבוהים מדי ויש הטוענים שהנשים החרדיות מנוצלות על ידי המעסיקים שלהן. אז מה עושים? המעסיק המנצל חייב לשלם יותר מס לממשלה במקום לשלם שכר הוגן לעובדת החרדית והעובדת החרדית מקבלת קצבאות מהממשלה. אם לא היו בארץ פערי שכר כול כך גבוהים הייתי מסכים עם החילונים שהחרדים שאחראים לעוני של עצמם לא צריכים לקבל קצבאות. העלאת (נוספת) של שכר המינימום, ביחד עם נקיטת צעדים שיבטיחו שלא תגדל האינפלציה, תאפשר חיים בכבוד ופרנסה למשפחות חרדיות בהן הבעל לומד תורה והאישה עובדת, ואז לא יהיה צריך לתת להם קצבאות.

ישן 26-03-2018, 08:13
מנהל

בסופו של דבר, המשטרה אמורה להפיעיל שיקול דעת ביחס לשימוש בכוח
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ואולי בגלל שיש לנו רשויות אכיפת חוק חלביות לחלוטין."

כמובן, "אמורה" אין משמעו שתמיד היא עושה זאת כראוי....
ראיתי הפגנות שהמשטרה ניסתה להתמודד איתם מהרגע הראשון בכוח רב ולמרות שהמפגינים לא נהגו באלימות, לא גרמו נזק ולא חסמו צירים מרכזיים. מצד שני ראיתי גם איפוק מופרז בשימוש בכוח.
לגבי הנכים אני מניח שזה נבע מהביקורת שהמשטרה חטפה אחרי שהיא כן פינתה בכוח נכים שחסמו כבישים. הרחקה בכוח של נכים לא מצטלמת טוב וגררה הרבה מאוד ביקורת נגד המשטרה. אז היא הלכה לקיצוניות ההפוכה. ואגב, אני לא בטוח שזו הייתה החלטה של המשטרה עצמה ולא הנחיה של השר לביטחון פנים.
אגב, כל זה מתרחש לא רק בישראל.
ישן 22-03-2018, 22:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הפגנת חרדים נגד הגיוס: חסמו את כביש 4 בשעת העומס של חמישי בערב"

בלתק חלקי

השוואה בין הנכים לדתיים.
אני מכיר שיש נסיבות מקלות כאשר אתה עומד אשם מול שופט מחכה לגזר הדין

אז הנכים והדתיים שניהם אשמים בהפגנה לא חוקית וחסימת כביש לא חוקית

הנכים עברו על החוק בשביל לבקש חיים.

הדתיים עברו על החוק בשביל להמשיך לעבור על החוק(או הנורמה שזה אותו דבר לחלוטין)

כלומר נראה כאילו כל בר דעת יקל עם הנכים.

אבל בר דעת ודת לא הולכים יחד , גם אם זה על חשבון הנכים

החרדים היו אמורים ללכת לצבא במקום הנכים על פי פשט של חוקי התורה

אבל למדתי כבר שהיחידים שפונים לפשט הזה הם לא דתיים בדרך כלל, לכל דתי יש את הסיבות שלו לכפור בתורה גם על חשבון רעך שאתה אמור לאהוב כמוך

עצם ההשוואה בין הנכים לדתיים היא הזוייה
ויסלח מי שיסלח לי אבל הדבר היחיד הדומה היא הנכות
של הדתיים ושל החילונים מול הדתיים

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:11

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר