לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2018, 08:11
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
קודם צריך להבין האם רוצים פיתרון, או שמחפשים להתבכיין
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אתה רוצה שינוי ? אנשים רק..."

בשנת 2011, הממשלה לקחה את המחאה ברצינות תהומית,
הקימה וועדה, והלכה למוחים לברר מה הם בעצם רוצים.
והסתבר,
שהמחאה לא נבעה מקושי אדיר כלשהו - אלא כמעט בלעדית כדרישה פוליטית להחלפת שלטון.
ולכן זה שמאז שנת 2011 ראינו אינפלציה קרובה לאפס - לא שינה דבר מבחינת הדרישות לשינוי,
וזה שהדרישות למימון ממשלתי לגנים נענו - לא שינה דבר מבחינת הדרישות לשינוי.
וזה שהפערים החברתיים רק קטנו מאז, וניתן מענה לדיור מוזל לצעירים - לא שינה דבר מבחינת הדרישות לשינוי.
פשוט - כי הדרישות לשינוי לא נבעו ממצוקה.

גם בחברה הערבית - יהיה זה שקר גס לטעון שהאלימות נובעת ממצוקה.
אחרת השגשוג הכלכלי שיש כיום במגזר הערבי - היה משקיט את האלימות ולא להפך.
כמו שיהיה שקר גס לטעון שהפערים נובעים מאפליה (שקר שנובע - מהתעלמות מהעדר שיתוף פעולה בנושאים נרחבים עם מוסדות המדינה)
ולכן - הטיעונים שלך הם בעצם מסיכה. היא מאפשרת לך להתבכיין, תוך ידיעה שתוכל להמשיך להתבכיין פחות או יותר לנצח, ושאף פיתרון לא יספק את ההתבכיינות.

הבעיות מתגברות - בעיקר מסיבות פוליטיות-פנימיות ואינטרסים פוליטים-פנימיים.
המדינה לא רוצה מלחמה עם הציבור הערבי, ולכן לא תפעל באגרסיביות ובאופן גורף ונחרץ כנגד איומים מציבור זה.
וכל עוד הפוליטיקאים הערבים, שמייצגים את הציבור הערבי, יעדיפו להתנגח במשטרה מאשר לדאוג לציבור שלהם (הנפגע העיקרי מהאלימות במגזר), כל שיפור יהיה קוסמטי בלבד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2018, 20:02
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
הטיעונים שלך - הם לא טיעונים רציונלים.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "לא הבנתי מדוע הטיעונים שלי הם..."

הם לא מבוססים על הסבר הבעיה, או שורשה, או מהות הפיתרון מבחינתך,
אלא על "תחושתך" שיש בעיה ו"תחושתך" שאין מענה סביר, ללא הסבר על מהותו, שורשיו או הדרך לתיקון הבעיה.
ולכן,
תוכל לקונן על תחושתך שיש בעיה (ללא להסביר מהי בכלל הבעיה), אפילו אם ערבי יכהן כסגן ראש הממשלה, והשכר הערבי יעלה בקצב הגבוה מהממוצע במשק, ואף יעבור אותו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
הפואנטה היא כי קיימים אצלנו דברים בלתי מתקבלים על הדעת, שאיננו עושים לשינויים....ומי שמתייחס רק לאלימות בחברה הערבית...הינו לקוי ראיה
תוריד את המסיכה!
מהם אותם דברים "בלתי מתקבלים על הדעת"?
מה לדעתך "איננו עושים לשינויים"?

האלימות בחברה הערבית היא אכן רק סמפטום אחד,
והיא מתקיימת לצד העדר שת"פ במגוון תחומי תכנון, העדר גביה רבות מהעיריות הערביות, פשיעה רבה, וסיכול נסיונות להפחיתה, השחתת רכוש ציבורי בערים הערביות, בהעדר השקעה אישית בחינוך (מה שלא מתקיים בקרב ערבים נוצרים - הזוכים לאותו תקצוב).
והאשמת מדינת ישראל בכל בעיה מקומית בחברה הערבית.
ישן 25-04-2018, 19:07
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הטיעונים שלך - הם לא טיעונים רציונלים."

אני אומר שוב :'קיימים אצלנו דברים בלתי מתקבלים על הדעת'.....רציונלי או לא רציונלי....אתה מסכים לכך או לא? אני מניח כי אתה כמו כולם משתמש בביטויים 'שלום' 'העיקר הבריאות' 'תהיה בריא' ....נעזוב כרגע את ה'שלום', כי זה יסבך אותנו, איך אתה חי עם מצב כי לרופא עור צריך לחכות חדש, ולרופא נוירולוג שנתיים....נראה לי כי לך ולשכנך אין בעיה עם זה....ואת זה אני יודע גם כי אתה נצמד ל'עניין הערבי' כאחד שנוקט עמדה רק כלפי נושא שהושלך פה מול עיניך, ומתעלם מהשאר...וגם כי מחר לא הולכים לשנות את המצב, כי אנשים, כולל שכניך, לא דורשים זאת......אגב, הייתי יכול להביא לפה המון דוגמאות שבגינם אני מסיק כי אנשים התרגלו למה שיש, ואין להם דחף לשנות דברים שע"פ הגדרתי הינם חרפה למי שגר כאן.
ישן 27-04-2018, 23:17
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו, ומה אתה עושה כדי להביא לשינויים?"

נראה לי כי אין לי יכולת, וגם לא לאחרים, להביא לשינוי מהותי, כשהציבור אינו מבחין בבעיות.
ממה שנשאר לי, אני בוחר לזרוק את האמת בפנים, גם אם אין לכך השפעה....פעם הייתי יותר אופטימי...חשבתי כי לא רואים... היום אני יודע כי לציבור נוח להתעלם...לשקר לעצמו...
ולגבי החיידקים שתוקפים אותנו, כאשר אנחנו מגיעים לבתי חולים לקבל סיוע.......יש כאלו המגיבים בטרוניות...יש כאלו הפונים לפתרונות חלופיים, כמו רפואה פרטית....ויש המוציאים זעמם בתקיפת עובדי רפואה....שלושת הפתרונות אינם טובים....ואני לא רואה לנכון לטחון מים ולדון פה למה זה קורה....כדיון תאורתי, בלי לתת בסופו תכנית עבודה עם לוח זמנים לשינוי....
כמובן כי הנושא אינו 'הרפואה'...אנשים ממתינים גם למשפט, בטלפון, ובפקקים בכבישים.......זה סימפטום להשלמה עם הנורמות.....אנחנו אנשים שלא מבינים מה לא תקין.....וכשלא מבינים גם לא יהיה שינוי....שינוי יכול להיות רק אם מישהו יטלטל אותנו....ישנה חשיבתנו....מי שאמור היה לעשות זאת הינה מערכת החינוך ....אבל...אנחנו לא בכיוון...
ישן 28-04-2018, 10:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "נראה לי כי אין לי יכולת, וגם..."

כרגיל כל מה שאתה עושה לדבר בעמימות ולהתבכיין, ואין לך שום יכולת לדבר לעניין.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:21

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר