לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2018, 10:12
  דן7 דן7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.13
מסוקי טייסת מובילי הלילה

לפי בקשת בוגר טייסת 114 טייסת מובילי הלילה נבנו מסוקי הטייסת כמו שטסו תקופה ארוכה, לפחות כמו שאני זוכר את ליין הטייסת בתקופה הקצרה ששרתתי בתל נוף. 2 המסוקים בקנה מידה 1:72 בערך כאשר הסופר פרלון מקורו בדגם של Ecardmodels והיסעור מקורו בדגם הביטאון, קנה המידה נוצר ע"י הדפסת 2 עמודים על עמוד. דגם הסופר פרלון המקורי הוא דגם של התצורה הימית של המסוק כמו שטםס בחיל הים הצרפתי וכן תואם לגרסה הסינית של המסוק, המסוק צבוע במקור בצהוב מזעזע שנוצר מדהייה של הצבע המקורי תואם למסוק ממוזיאון הגרוטאות של טרנר. הדגם נצבע בחום המקורי של חיל האוויר ונוסף בבנית סקרץ' השלמה למבנה שעל גם המסוק, מפעם לפעם אני משחק עם הדגם כך שבסוף אני מאמין אגיע לדגם תואם יותר למציאות כולל המנוף .
לגבי היסעור - אז דבר ראשון להפריך את הדעה הכללית על דגמי הביטאון, הדגם מדוייק מבחינת התאמת החלקים ומזכיר יסעור בכללי, הצביעה המקורית מזעזעת ולרוע המזל קווי פנלים פשוט לא קיימים. הדגם נצבע בצבעי שנות ה70 וסומן במספר זנב 360 שזה המסוק שהיה מעורב בתאונה שידועה כאסון ה-נ"ד מתחילת שנות ה70 בביקעה. למי שמתעניין המסוק התרסק כתוצאה ממשקל יתר וכול הלוחמים ואנשי הצוות נהרגו, לאחר התאונה הוגבלו המסוקים ל33+4 בהתאם להוראות היצרן.
לדגם נוסף צינור תדלוק בבניית סקרץ' , ככלל יש מקום לעבודה נוספת על הדגם כדי להביא אותו לדגם שתואם יותר את המציאות אך הפלטפורמה טובה כבסיס לשינויים
ככלל נושא המסוקים קצת מוזנח בארץ גם בהתחשב בכמות המועטה של דגמי מסוקים קיימים, יהיה מאוד נחמד גם אם כקבוצה ניצור לנו אוסף מכובד של מסוקי חיל האוויר לדורותיהם בדומה לאוסף ההולך מתקדם לקראת השלמה של אווירוני הסילון של חיל האוויר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שבוע טוב לכולם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2018, 11:59
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "מסוקי טייסת מובילי הלילה"

הסופר פרלון נראה יפה מאוד....אהבתי.

לגבי היסעור....
למרות התאמת החלקים הטובה, הדגם בכללי נראה טוב, אולם החזית שלו, קרי, תא הטייס, זקוק לשיפור במראה כי הוא שטוח מידיי....שאר הגוף של הדגם נראה יחסית בסדר גמור.

ד"א....בזמנו, רון פרסקי עשה הסבה לדגם היסעור של הבטאון עם סכימה חומה.

ושאלה לגבי קנה המידה.....
שני המסוקים בקנה מידה 1:72....האם זה היחס בגודל שלהם במציאות?
כי נראה לי שיצא בדגמים שהסופר פרלון קטן יתר על המידה מול היסעור.

במציאות אורך הסופר פרלון הוא 26.9 מטר והיסעור 26.97 מטר
בקנה מידה 1:72, אם אינני טועה היסעור אמור להיות בערך 37.5 ס"מ ואילו הסופר פרלון 26.9 ס"מ...בערך הפרש של 10.5 ס"מ ביניהם.

בתמונה מלמעלה נראה שההפרש ביניהם הרבה יותר מעשרה ס"מ....כך שלא נראה לי ששניהם בקנה מידה זהה.
ואני מדבר פה על חשבון גס, לא מדוייק, כי תמיד יש הפרשים בדגמים לכאן או לכאן.

צהריים טובים.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 06-05-2018 בשעה 12:12.
ישן 06-05-2018, 15:52
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דן7 שמתחילה ב "הי יואב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דן7
לגבי ק"מ אז הפרלון הוא "רק" כ-20 מטר אורך כך שהיסעור גדול ב6-7 מטרים, מה שכן יש מצב שק"מ של דגם הפרלון קצת פחות מ1:50 אבל אז אני צריך למצוא את הקובץ המקורי
אין ספק ששני הדגמים דורשים עוד עבודה אבל כמו שציינתי הפלטפורמה טובה.
אולי פעם באמת נארגן משהו קבוצתי וניצור אוסף כמו שכתבתי - מכובד. ואולי פעם יהיה לחיל האוויר שלנו אוסף דגמים של כל כלי הטייס ששרתו בו, דגמי נייר מכובדים.

צודק, טעות הקלדה שלי....התכוונתי 20 מטר אורך לסופר פרלון.

לגבי פרוייקט מסוקים....
מבחינתי עוד ארוכה הדרך, כי לפני המסוקים יש אצלי בעדיפות 3 מטוסי הבוכנה המפורסמים, מסרשמיט, ספיטפייר והמוסטנג...כך שהדרך עוד קצת ארוכה בשבילי.

ערב טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:20

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר