לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2018, 19:37
  Throwaway_account Throwaway_account אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.18
מחפש עצה בנוגע להתמודדות עם כשלים בצבא

קודם כל, בגלל אופי הכשל שבו יצא לי להתקל אני מאמין שיש צורך לשמור על עמימות יחסית, לא בגלל שמדובר במידע מסווג, אלא בגלל שהוא נוגע לתחום ספציפי וקטן שסביר להניח שיחשוף את הזהות שלי, אבל בעיקר בגלל שזה נושא נפיץ שאלול להשפיע רבות על האנשים והמשפחות המעורבות ועל כן אני מבקש סליחה. ברור לי שזה יכול להיות מעצבן לכתוב עצות כאשר אני לא מספק לכם מספיק מידע בכדי לענות, אבל אשמח לספק יותר מידע בצורה פחות פומבית במידה ואתם מעוניינים דרך כתובת מייל throwawayfresh1@gmail.com.

ולמה שאני כן מרגיש שאוכל לשתף -
סיימתי את השירות הסדיר שלי בשנים האחרונות ובמהלכו נחשפתי להתנהלות שהייתי מגדיר בצורה עדינה... ביזיונית. כזו שהשפיע על האימונים, היחס וכתוצאה מכך גם באירועים מבצעיים בהם לקחתי חלק. לא מדובר על התנהלות שבתאוריה יכולה להוביל לכשלים קשים, אלא כזו שהשלכותיה כבר באו לידי ביטוי בצורה חריפה ואני בטוח שלא דנו באותם כשלים והם לא נפתרו.

בחודשים האחרונים קשה לי שלא לחשוב על כך שאני חייב לעשות משהו בנידון וכעת אני מנסה ליצור קשר עם אנשי הקשר הרלוונטים בכדי לשפוך אור על הנושא. השתמשתי במספר אמצעי תקושרת כדי להגיע לאותו בעל התפקיד שאחראי על הנושא ובינתיים לא קיבלתי תשובות, או אפילו התייחסות לאם מה שכתבתי אכן הגיע ונקרא על ידיו. כנראה שהשלב הבא שלי הוא להרחיב את רשימת התפוצה מכיוון שמעבר להסתנן לבסיס ולפרוץ למשרדו, אני מרגיש שמימשתי את האופציות שעומדות לפני.

יצא לי להתיעץ עם מספר אנשי צבא בדרגי הביניים והם אף יעצו לי לפנות אל התקשורת במידה והדברים לא יעלו לדיון בתוך הצבא. כמובן שאני ממש לא רוצה להגיע לכך, אבל לאט לאט אני מרגיש שהאפשרויות שלי מצטמטמות והאטימות, בעיקר הבירוקרטית שלא מאפשרת לי להגיע אל הקצינים הרלוונטים קצת דוחפת אותי לכך.

רציתי לדעת אם יש לכם עצה לתת בנושא - מה כדאי לעשות והאם יש גורמים נוספים שכדאי לפנות אליהם ?

מקווה שהבנתם את הרוח בה הדברים נכתבו ותודה על ההקשבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2018, 20:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Throwaway_account שמתחילה ב "מחפש עצה בנוגע להתמודדות עם כשלים בצבא"

מכיוון יצא לי לעבור חויה כזו בדיוק, אני מצטער לומר שאין הרבה מה לעשות. אתה יכול לנסות את מבקר המדינה, ואתה יכול לנסות את ועדת חוץ ובטחון (ח"כ מהאופוזיציה). מעבר לזה, אין הרבה מה לעשות - המערכת הצבאית לא יודעת איך לבלוע את זה, במיוחד אם שרשרת הפיקוד הרלוונטית לא מסכימה איתך.
ישנם דברים נוספים ספציפיים שאפשר לעשות בתחומים מאוד ספציפיים, אבל זו שאלה לגבי מה בדיוק הבעיה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-06-2018, 00:41
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Throwaway_account שמתחילה ב "מחפש עצה בנוגע להתמודדות עם כשלים בצבא"

אתחיל מהסוף, קשה עד בלתי ניתן להשפיע/לשנות.
מה יגביר את סיכוייך- כוח, אם תמצא עוד אנשים בכדי להפעיל קבוצת לחץ....אם יש לך כסף לממן מודעה בולטת בעיתונות.....ואת זה אני כותב מניסיוני,אף אחד לא יתנפל עליך בכדי לשמוע מה יש לך לומר....כל פקידה צה"לית יכולה לנפנף אותך עם: 'מודים לך על פנייתך', או: 'צה"ל עושה את כל מה שביכולתו לשיפור המצב'....כמה אנקדוטות :אני בחרתי עיתונאי [אם אתה מחפש עיתונאי,חפש מי שהמוטיבציה שלו דומה לשלך] שליווה תכתובת של מעל לשנה עם הצבא, בסוף הוכחתי כי צדקתי,ואז הצבא כתב כי המקרה המדובר שארע לא משקף...[ומה עושים אז? משקיעים עוד שנה להוכיח כי המקרה משקף?]ואם תתקדם לדרגים הגבוהים, יש להניח כי תתקל בשקרים [כי תמיד בדרך יש אנשים שלא מתפקדים, ועכשיו הם יגנו על עורם]וככל שתדבר על כשל גדול יותר, יהיו כאלו שילחמו בך....אני לדוגמא,הגעתי בלילה לשר הבטחון שירד אליי עם פיג'מה [כי לא היתה התייחסות ממשית למה שכתבתי],היתה לי התכתבות ענפה ופתטית עם חבר ועדת חוץ ובטחון, שהראה כוונה, אבל לא הבנה...במילואים מפקדי זרק לי כי אני טווה סביבו החוטים [אחרי שהגעתי למפח"ש בעניין תרגיל/תקלה שלא דווחה/נלמדה.....]ערך החתירה לשיפור לא באמת בראש סדר היום של האנשים/מערכות.....הלוואי ותהיה מסוגל להתגבר על המכשולים, ולהשמיע דבריך במקומות הנכונים.
ישן 24-06-2018, 07:55
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אל"מ ד"ר עמנואל ולד...

לא פעם הזכרתי את אל"מ עמנואל ולד כאן בפורום. הוא ראה מה קורה בצה"ל שלנו ואיך התייחסו אליו.

1. לדעתי אחת הבעיות היא "הרוטציה". מפקד שמגיע לתפקיד חדש לוקח לו כמה חודשים טובים (שנה)
עד שלומד את התפקיד החדש. לאחר מכן מתחיל כבר לחשוב על הדרגה החדשה והקידום בתפקיד הבא.
הוא רוצה "שקט תעשייתי" שלא יפריעו לו.

2. באחד המאמרים כתב אל"מ ולד על איך מפקד חלש ולא מוצלח, לוקח לעצמו סגן עוד יותר חלש (על מנת שלא יבלוט כחזק לעומת הבוס). לאחר שהבוס עובר לתפקיד אחר, מספר 2 שלו מתמנה במקומו וגם לוקח לעצמו סגן שיהיה חלש ממנו וחוזר חלילה......

עד שלאט, לאט הצבא הופך לחלש והיתר תוסיף כראות עיניך...

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A...5%D7%9C% D7%93

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר