לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2018, 22:32
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aviel187 שמתחילה ב "בריטניה הגדילה משמעותית את מכירות המוצרים הצבאיים לישראל ב2017"

"ל פי הנתונים, רישיונות יצוא הנשק לישראל עלו ל -216 מיליון ליש"ט, או 300 מיליון דולר בשערי החליפין הנוכחיים בשנה שעברה, מ -20 מיליון ליש"ט ב2014. הם כוללים רישיון גדול בהיקף של 183 מיליון ליש"ט המכסה "טכנולוגיה למכ"מים צבאיים" [..]
שווי אישורי הנשק לישראל הוכפל בשנה שעברה, לאחר מכירות של כ -84 מיליון ליש"ט ב -2016"

- אין כאן עליה כללית, אלא ירידה כללית (מ-84 ל-33) + רכש חד פעמי
[כמובן, אולי גם ב-16' הסכום כלל רכש חד -פעמי אחר..]

- "רכש טכנולוגיה למכ"מים צבאיים" נשמע מוזר- זה סכום גדול שלא מתאים לתוכנית פיתוח/רכש שאני מכיר.
אולי משהו עבור הסער-6?
האם ייתכן שרכש עבור צד שלישי (נניח, תע"א קונה מ- BAE מכ"מים ומשלבת אותם במערכת ברק-8 עבור הודו. סתם דוגמא היפוטתית) נחשב "ייצוא לישראל"? להבנתי, בד"כ במקרים כאלו מקובל שהלקוח קונה, ומספק לקבלן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2018, 23:30
  a1948 a1948 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "בלי קשר לבקשה הבריטית,..."

אני האחרון שיצדיק את משטר הקולונלים הרצחני ואת הפשעים הנתעבים שהם ביצעו בארגנטינה.

התגובה שלי התייחסה לציניות ולדו-פרצופיות של הבריטים לגבי אמברגו.

בלי קשר לכך (ואני מקווה שלא תיעלב) תגובתך לגבי מכירת נשק לארגנטינה שהינה "כתם על ההיסטוריה שלנו" ניראת לי מעט צדקנית וחד צדדית.

מרבית הנשק שנמכר לארגנטינה לפני מלחמת פולקלנד (בתקופת משטר הקולונלים) היה מתוצרת אירופית (בעיקר צרפתית ובריטית...) ודוגמה בולטת לכך הינם טילי אקסוסט צרפתיים שטיבעו ספינות בריטיות (ולרשות הארגנטינאים עמדו, בין השאר, גם כלי נשק מתוצרת בריטית).

פירוט כלי הנשק במלחמת פולקלד מופיע בערך:
Weapons of the Falklands War
בקישור:
https://en.wikipedia.org/wiki/Weapo...e_Falklands_War

אני סבור שההגינות מחייבת אותך, כאשר אתה מאשים את ישראל באספקת נשק למשטרי דיכוי, לציין איזה מדינות אחרות גם סיפקו נשק לאותם משטרי דיכוי.

לצערנו, אנו חיים בעולם שאינו מושלם ואידאלי, ואם תבדוק את הקריטיונים הנשגבים של מדינות שראויות שנמכור להם נשק, תראה שלמעשה אתה טוען שלישראל כמעט ואסור לייצא נשק.

אני סבור שאם אחת המדינות המכובדות כמו ארצות הברית, בריטניה, צרפת, בלגיה, רוסיה וכדומה מוכרת נשק למדינה מסוימת, גם ישראל יכולה למכור נשק לאותה מדינה.

לגבי משטרים שמבצעים דברים שאתה לא תומך בהם, קיימות דרכי מחאה אזרחיות לגיטימיות שאתה יכול לעשות.
לדוגמה, אם אתה חושב שהמכירות של נשק צרפתי, בריטי או אמריקאי למשטר הקולונלים בארגנטינה הינו "כתם על ההיסטוריה" של אותן מדינות (או מכירות נשק למשטרי דיכוי בני זמננו), אתה יכול לכתוב מכתב מחאה מנומס לשגרירויות של אותן מדינות, ולהודיע להן שלאות מחאה לא תיסע לטיול באותן מדינות. זה ניראה לי מחיר נמוך שתסכים לשלם עבור עקרונותיך הנעלים (ואני לא כותב את זה בציניות, כי תגלה עד מהרה שכמעט ולא ישארו מדינות שבהן תוכל לבקר).
ישן 10-05-2018, 09:23
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי a1948 שמתחילה ב "אני האחרון שיצדיק את משטר..."

לא מדובר רק על המשטר ההוא, ולא מדובר רק על אספקת נשק. ישראל תמכה ועדיין תומכת במשטרים פסולים רבים, חלקם קיבלו ממנה סיוע מדיני וחלקם גם בנשק. אני לא מתכוון למנות אותם (הם רבים מאד לצערי), אבל במקרים רבים היה מדובר גם על משטרים שנמצאו תחת אמברגו בינלאומי מלא או חלקי כמו למשל משטר האפרטהייד בדרום אפריקה (שהעובדה שהיינו בקשר הדוק אתו פוגעת עד היום ביחסינו עם דרא"פ ומדינות אחרות באפריקה), הסרבים בתקופה שבה הם היו עסוקים ברצח הבוסנים או אפילו המשטר במיאנמר בעצם הימים האלה שבהם הוא עוסק בהשמדת בני הרוהינגיה. אנחנו גם טורחים לנסות להלבין טיפוסים חביבים כמו עומר אל באשיר, שבסה"כ יש נגדו איזה צו מעצר בינלאומי בגלל פשעים נגד האנושות. לא מדובר רק על היסטוריה אלא על מה שקורה עכשיו.

זה לא מאד מעניין אותי אילו מדינות גם מכרו נשק למשטרים אכזריים. אני מחנך את הילדים שלי שהם לא מרביצים ולא זורקים אשפה ברחוב גם אם הם רואים את הילדים של השכנים עושים את זה. התפקיד שלי לחנך את הילדים שלי, לא את האחרים. אני רוצה להסתכל במראה ולדעת שהמדינה שלי לא מסייעת לרודנים לרצוח את בני עמם (או עמים אחרים), וכאמור - לעתים קרובות אנחנו עושים את זה גם כשהעולם לא מוכן לסייע להם.
ישן 10-05-2018, 13:24
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "לא מדובר רק על המשטר ההוא,..."

רוצה להזכיר לכולנו בהתייחס לטענה שהעלאת,
כי מרבית ממדינות העולם רואות בישראל בדיוק את אותה מדינה פושעת ומרשעת שאסור למכור לה
נשק, כמי שמשתמשת בו לטובת הכיבוש ולטובת שעבודו של העם הפליסטינאי, כגוזלת אדמותיו
ומשעבדת נכסיו.

עוד קצת כדי להכניס את המחשבה להילוך שני:
האמריקאים (שהם אירופאים בכלל) באו וכבשו טריטוריה מאינדיאנים.
אז מגיע למכור להם נשק או לא ?

במלחמת העולם השניה, הבריטים היו הראשונים ששחררו פצצות ממטוסים על אוכלוסיה אזרחית
(בטעות אגב) אך הדבר יצר תגובת שרשרת כך שגרמניה נסחפה להפלת פצצות על אוכלוסיה אזרחית
בצד השני. אז מגיע או לא מגיע למכור נשק לבריטים ?

האמריקאים שחררו פצצת אטום על יפן והרגו במכה אחת כמות אזרחים חפים מפשע שלא נעשתה
מעולם. מגיע או לא מגיע למכור לאמריקאים נשק ?

אלו רק לקט דוגמאות מאד מצומצם של מקרים למחשבה, ולא יקשה להעלות אלפים של דוגמאות.
הסוגיה הזו הרבה יותר סבוכה ממה שאתה מצייר.

ולכן אציע שבטרם נצא בהצהרות נחרצות מי פושע ומי מירשע, כאלו שאסור למכור להם נשק,
נזכור את מה שנכתב מעלה בתור נקודת מבט פילוסופית להסתכלות על הדברים.

נערך לאחרונה ע"י nec_000 בתאריך 10-05-2018 בשעה 13:29.
ישן 10-05-2018, 14:21
  a1948 a1948 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "אנחנו לא מדברים על העבר אלא..."

אני מכבד את זה שמטריד אותך מה מדינות עושות היום ולא בעבר, את העובדה שאתה עומד על עקרונותיך, ואני חייב להודות שהדוגמה שנתת לגבי סוריה היא בהחלט דוגמה טובה.

אחת מספקיות הנשק העיקריות לסוריה היא רוסיה (אפשר לברר מיהן ספקיות הנשק הנוספות לסוריה).

עכשיו, במקום לבוא בתלונות על כל העולם (סליחה, אתה בא בתלונות רק על ישראל, ולא על כל העולם) אתה יכול למלא את חובתך המוסרית לשיטתך, ולכתוב מכתב מנומס לשגרירות רוסיה בישראל, למחות במכתב על מכירות הנשק שלהם לסוריה, להסביר להם שזה יהיה "כתם חמור בהיסטוריה שלהם", ולהודיע להם שלאות מחאה, וכעונש חמור על התנהגותם אתה לא תיסע לבקר ברוסיה.
בהזדמנות זאת אתה יכול להביע את דעתך גם לגבי נושא חצי האי קרים ועל ולדימיר פוטין הנשיא של רוסיה.

לנוחותך להלן הכתובת של שגרירות רוסיה בישראל:
רחוב הירקון 120, תל-אביב.

נשמח אם תשתף את חברי הפרום במכתב שתכתוב אליהם, ובתגובה שתקבל משגרירות רוסיה.

למען הסר ספק, אני לא כותב זאת בציניות, אני מכבד את העקרונות שלך (למרות שאני חולק על דעתך) ואני באמת מצפה שתפעל, באופן אקטיבי, בהתאם לעקרונות שלך, נגד רוסיה ונגד כל מדינה אחרת שמוכרת נשק למדינה שאתה סבור שאין למכור לה נשק (ולא רק, באופן חד צדדי, כנגד ישראל).
יש לי רושם שבעתיד תוציא מכתבים לשגרירויות של מדינות רבות.
מידע על מכירות נשק למדינות שונות תמצא בארגון SPIRI.

כפי שציינתי, אני מכבד את העקרונות שלך, אך אני עומד על דעתי שראוי שמדינת ישראל תמכור נשק למדינות שקונות נשק גם ממדינות מכובדות אחרות במשפחת העמים כגון ארצות הברית, בריטניה, צרפת בלגיה ורוסיה.
ישן 10-05-2018, 16:10
  a1948 a1948 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "אם הייתי צריך לכתוב את רשימת..."

ל- ninesouls,

אני מבין שיש לך ביקורת מוצדקת נגד רוסיה (ואני שותף לדעתך בעניין זה) אך אתה היית זה שבחרת בסוריה כדוגמה למדינה שאסור למכור לה נשק...
אתה הוא זה ששאלת אותי: "אם אסד לא היה במלחמה אתנו אלא היה שולט במדינה עשרת אלפים ק"מ מכאן והיה בא ומבקש להזמין חביות מיוחדות עם אטמים עמידים לכלור ומתקונים שמאפשרים להטיל אותן ממסוקים, היית מוכר לו?"
מקווה שלהבא תבחר דוגמאות ביתר תבונה.

בשלב זה של הדיון, אני מבין אם כן שיש לך ביקורת רק כנגד רוסיה וישראל בנוגע למדיניות יצוא הנשק שלהן.

משתמע מדברך שאתה אפילו לא תטרח למחות על מעשיה של ממשלת רוסיה, המוכרת נשק למשטר המפעיל נשק כימי (כלור) שאתה הזכרת בצדק רב, אפילו באמצעות מעשה פעוט כמו כתיבת מכתב לשגרירות רוסיה, ולכן אני מבין שהעקרונות לא חשובים לך אפילו בערך של בול דואר (שוב אל תעלב, אני מנסה להוכיח את הצדקנות שלך באמצעות נימוקים לוגיים...).

עכשיו אציב בפניך אתגר יותר קשה:
האם אין לך ביקורת על בריטניה, צרפת או ארצות הברית לגבי המדינות שלהן הן מוכרות נשק בהווה (לא רק בעבר) ???

אני יודע שאני מקשה עליך, אך אתה הוא זה שקבעת את הקריטריונים לדיון בנוגע למדינות "שיש עליהן כתם" בנוגע למדינות המוכרות נשק למדינות מפוקפקות...
ישן 10-05-2018, 14:29
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מדינות אירופה לא ראו בעיה לסחור עם איראן וסוריה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "אנחנו לא מדברים על העבר אלא..."

אף עם ציוד מסוגים אלו!
ולכן הטפת המוסר - צבועה.

מינאמר, רכשה מישראל:
טילי נ"ט ומטולי רימונים שתפסה מהפלסטינים,
סופקו לה גם טילי אוויר-אוויר ישראליים.
ותותחי 155 מ"מ.
היו דיונים גם על רכש ספינות מישראל.

בני הרוהינגה במאינמר, מדווחים על כך שהטבח בהם מבוצע,
באמצעות קלשונים וחרבות...
וכך הם דיווחו:
ציטוט:
"בלילה לפני שהם באו לכפר, יכולנו לשמוע את הנזירים הבודהיסטים משחיזים את כלי הנשק שלהם. כל הלילה שמענו את הקולות", מספר חמיד חוסיין, 40, אחד הניצולים היחידים מהטבח שאירע בכפר טולה-טולי, שבתחום עיר המחוז מונגדאו, במיאנמר. הכפר טולה-טולי שוכן בצומת שבו עוברים כל מי שנמלטים על חייהם ממיאנמר לבנגלדש הסמוכה.

"ב-11 בבוקר הקיפו הנזירים את הכפר, והצבא יצא מהמחנה שלו שנמצא ממערב לשם", אומר חוסיין, שניצל רק כי נשאר בשדות של טולה-טולי. "החיילים קראו לכולם לצאת מהבתים ולהתרכז ברחבת הכפר. יחד עם הצבא הגיעו המיליציות ובודהיסטים מכפרים אחרים, ואיתם הנזירים הבודהיסטים, לבושים באדום ובידיהם קלשונים וחרבות. הם צעקו: 'זו מצווה להרוג את הרוהינגה! זו מצווה לטהר את הארץ מהרוהינגה!' לא היה לאן לברוח".
מה שמשונה,
הוא שקהילות מוסלמיות אחרות במאינמר, שאין בקרבן ארגונים המסונפים ל"מדינה האיסלאמית" - לא סובלות מרדיפה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 10-05-2018 בשעה 14:32.
ישן 10-05-2018, 17:07
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מדינות אירופה - בהחלט קשורות. זה קשור לסטנדרט מקובל.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "מה קשור מה עשו מדינות אירופה?..."

כשישראל התלוננה על כך שמדינות כמו גרמניה וצרפת מוכרות לאיראן וסוריה ציוד המשמש להכנת נשק כימי וגרעיני,
משמע - מעורבות ישירה של נשק שאירופה מכרה,
בפשעי מלחמה שהיום סוריה כבר מעורבת בהם,
ומחר איראן תהיה מעורבת בהם,
זה זכה להתעלמות, כי מה זה בכלל עינייננו מה אותן מדינות מוכרות.

מצד שני, אתה מציע - שרק ישראל לא תמכור בכלל נשק למדינה,
רק בגלל שבאותה מדינה יש טרוריסטים בסגנון אל-קעידה, שטוענים שהיא מבצעת פשעי מלחמה.
לא חיילי הצבא עם הנשק שישראל סיפקה לה,
אלא נזירים - עם חרבות וקלשונות.
סיפורים שנשמעים מצוצים מהאצבע - לא פחות מהסיפורים על כך שצה"ל מעורב בסחר באברי פלסטינים, ומרעיל לפלסטינים את הבארות.

אז בכלל לא פלא שבגלל סיפורים מצוצים מסוג זה, אף אחד לא מפסיק למכור לאותה מדינה טילי נ"ט,
כדי להציל את תושבי הרוהינגה מהרג באמצעות קילשונות.

בהחלט יש הצדקה - לשליחת סיוע הומניטרי, לברר את המצב, ולסייע לשפרו.
הבעיה היא - שבני הרוהינגה סירבו להצעה,
כי הם לא מוכנים לקבל סיוע מיהודים.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 10-05-2018 בשעה 17:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר