לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2018, 14:00
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "שימוש בירי חי כמוצא..."

אם להשתמש בטיעונים שלך עצמך - לך יש הפריווילגיה להמר על חיי החיילים ותושבי האיזור ע"י התייחסות לחציית גבול כפעולת שיטור שמצריכה מינימום כוח ומבחן אמצעי אל-הרג....האחראים על הנושא אמורים למנוע פגיעה בגדר, חדירה לשטח המדינה וסיכון חיילים ואזרחים ישראלים.

בוודאי גם תעלה את הטיעון המאוס שאנחנו משחקים לידי חמאס בכך שנהרגים להם פורעים / מחבלים.

קשה לי לדמיין איך אנשים ממשיכים להטיל את כל האחריות על ישראל, בתואנת שווא של כביכול ערכים ומניעת "התבהמות".
חיילים מגינים עליך, והממשלה מנהלת יפה מאוד את המאמץ של חמאס לפגוע בחיילים ותושבים. תעשה טובה ושחרר קצת מההתייפיפות.

כל דבר שאגיד מעבר לכך יהיה פוליטיקה.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 14-05-2018 בשעה 14:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2018, 14:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "נכון, האחראים אמורים למנוע..."

אם היית מסוגל לתמוך את הדברים שלך בדברים מעשיים, אולי היו מתייחסים אליך ברצינות. מכיוון שכל מה שאתה מסוגל הוא לדגבר בעלמה, אל תתפלא שמתייחסים אליך בהתאם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-05-2018, 15:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "לתמוך במה ? כי כדאי לבצע..."

כן, זה שאתה לא נותן מפרט אופרטיבי פוסל את הגישה העקרונית. כי אתה אף פעם לא מסוגל לתמוך את ההצהרות שלך במפרטים אופרטיביים - ואתה כותב פה כבר 3 שנים. זה מצביע על כך שאתה לא באמת יודע על מה אתה מדבר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-05-2018, 20:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אז אתה פוסל הגישה העקרונית כי..."

אני פוסל את הגישה העקרונית שמאפשרת לך לדבר באויר ללא צורך בתוכן.

ישן 17-05-2018, 09:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אינך מרגיש צורך להתייחס לדברי..."

איני מרגיש צורך להתייחס לאדם שכל מהותו היא דיבור בעלמה.

ישן 18-05-2018, 20:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "זו בחירה שלך, אפשר להתייחס..."

לא להתייחס לשוטים אכן מבטיח חיים מאושרים. נתחיל עכשיו.

ישן 14-05-2018, 20:00
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "ואתם גאונים גדולים שמבקשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TOTI
ואתם גאונים גדולים שמבקשים פתרונות מעשיים, אתם כל כך מבינים בעניין שבטוחים שירי חי שקוטל 50++ אנשים שלא עברו את הגדר, זה הפתרון ?
יכול להיות שקצת לא אכפת לכם ? גם לחמאס לא אכפת.
אני חושב שאתם טועים.
אני חושב שהמכשול לא נכון, הגדר לא מתאימה (תמיד נגיב מאוחר מדי...כמו לאיום המנהרות), העמדות לא עשויות (חשופות, חיילים עומדים...), אין בכלל כוח שערוך לטיפול במסות של אנשים לא חמושים, ומלבד שימוש רחב בירי גז אין בכלל כלים לא קטלניים, כדורי פלסטיק, גומי, מה שלא יהיה.
נו, אז ברור שהכי קל זה לשים צלפים ולירות.
אנחנו לא מוכנים, לא התכוננו וגם לא נתכונן. יורים וזהו, ככה ברור שלא תהיה חצייה.

לא לקחתי פה חלק בדיוק, אבל רק הערה קטנה,
אתה שוגה פה בכל מה שאתה חושב בו. הגדר לא מתאימה, עמדות חשופות, אין כוח וכו' וכו'.
ישן 15-05-2018, 00:20

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "לפחות תכתוב "אני חושב" שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TOTI
לפחות תכתוב "אני חושב" שאתה שוגה...
אני שוגה כי מה ? כי זה הכי טוב שיש ? כי בפרוץ האינתיפאדה השנייה נהרגו ערבים ישראלים מירי צלפים ואז קמה ועדת חקירה אבל פה זה פלשתינים, למי אכפת ?
אתה חושב שאני שוגה ואני חושב שאנחנו שוגים.
יש עכשיו תוכנית בערוץ 10 "המקור" על הסיבות לעליית החמאס בעזה ולבסוף הפלת הרשות הפלשתינית ברצועה.
גם בעבר חשבנו שאנחנו לא שוגים.

ושוב אתה טועה.
לא כתבתי "אני חושב" כי אני יודע בוודאות שאתה טועה.
אתה סותר עובדות על סמך רגשות ועובדות סותרים עם עובדות.
אין לך מושג על "הגדר", אין לך מושג על ההערכות שם ואין לך מושג על הכלים והכוחות שפועלים שם.
אתה יכול לטעון שהם לא מתאימים עד מחר. אבל אין לך שביב מידע על ההערכות פרט ללהיות מוזן מערוצים 2 ו-10 ותוכנית זו או אחרת על "עליית החמאס" או "אללה איסלאם" או אתר אינטרנטי זה או אחר.
הרגש משתלט עלייך, וזה הגיוני. אבל אתה פשוט טועה. גם אם אתה חושב ש"אין מספיק כלים לא קטלניים" או "הגדר לא מתאימה" או כל שטות זו או אחרת.
זה בסדר לשבת מול מקלדת ולפרוק כעסים. אבל אתה פשוט טועה.
ישן 15-05-2018, 09:04

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "זה טיעון שאני לא יודע איך..."

א' לא.
ב' לא.

חיילים בעמדות לא טובות, גדר לא טובה, אמצעים לא קטלניים לא מספיקים - זה ניתוח מבצעי. זה לא טענה ללמה אנחנו בסוף חושבים שאין ברירה אלא לירות באנשים.
אני בספק אם היית בגדר, אני בספק אם היית ברצועה בתקופה האחרונה ואני בספק אם יש לך מושג לגבי הערכות שם. משמע, הטענות שלך מבצעיות. ושגויות.
אתה יכול לבקר את הפעולות האלה עד מחר. על סמך הרגש שלך והרצון לא לפגוע אנשים. אבל אין לך מושג לגבי המבצעיות והפעולות שבשטח. צר לי.

ולחברך מתגובה קודם - לא. לא באתי להאיר עבורך או עבור כל אחד אחר את המציאות. אני לא אחראי לגחמות אלו או אחרות של מי מחבריי הפורום ואין לי שום עניין בלהאיר לך את המציאות או לפרט הערכות צבאית.
הנקודה היחידה שלי היא שהבחור מביע ביקורת על התנהלות מבצעית מבלי שיש לו שום מושג עליה כמו טוקבקיסט.

אתם מוזמנים להמשיך ולצאת בהצהרות על אי מוכנות צה"ל וכו' על סמך הידע הנרחב שכנראה אין לכם על המצב שבגדר. יום טוב.
ישן 15-05-2018, 17:41

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "זאת לא גחמה, זה אנשים..."

אתה שואל את דעתי האישית או את הדעה של המקצועיים בשטח?
כי התשובה ל2 השאלות היא כן.

אני תוהה, אולי במקום ללכת סחור בצורה של שאלות תגיד לי איך אתה רואה את המצב?
לחכות לחדירה לגדר ושימוש בנשק בשביל לירות (נתפסו לא מעט אמל"ח ונשק), לחכות רק לחדירה לגדר (נבלמו לא מעט ניסיונות לניסיונות לחיתוך הגדר וגרימת נזק וכן כלי עבודה), לחכות לחדירה למושבים\ קיבוצים בסביבה? לחכות לפגיעה באזרחים\ חיילים ישראלים (שוב, נתפסו כלי נשק, "עפיפוני תבערה" שגר נזק ובמזל לא לנפגעים מגיעים במאות).

אין לי ספק שתושבי עוטף עזה בטוחים ביותר ברגע שנפגע אדם שניסה לחדור לישראל. הם לא באו בשביל להעניק פרחים ואפילו לא בשביל לחפש עבודה.
אין לי ספק שמי שמתקרב לגדר, מנסה לחדור את הגדר וחמור מכך מפעיל אלימות ואף נשק חם - למרות אין ספור התראות, אזהרות והידיעה הברורה שעומד צבא חמוש, מוכן ואיכותי על הגדר - דינו להיפגע בדרך זו או אחרת ולהיות מנוטרל.
לפעמים טיפש לומד בדרך הקשה שהוא טיפש, בזמן שהוא זורק אבנים על רחפנים.
ישן 15-05-2018, 22:24
  TOTI TOTI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.14
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "אתה שואל את דעתי האישית או את..."

אז זאת דעתך או דעת המיקצועיים ? או אתה זה שניהם ? לא הבנתי.
אני טוען שאין לנו יכולת להשפיע בעזרת הצבא על המציאות.
ההיתלות שלנו בכוח הצבאי וביעילות שלו זה חרב פיפיות.
כל הרוג בצד השני שיכול היה להימנע היה צריך ברמה הטקטית לנסות להרחיק מהגדר בלי להרוג אותו.
נפגעו מעל 1000 איש. נהרגו מעל 50 איש.
אני לא חושב שכל מי שמתקרב לגדר הוא מחבל, גם לא טיפש. אני חושב שהוא סתם מסכן. אני חושב שלא צריך להרוג בהם.
קהות החושים שלנו מדהימה אותי.
במקום לנסות לשנות מציאות אנחנו יורים בשליחים.
לאף אחד בהנהגה שלהם לא אכפת כמה הרוגים יש, נהפוך הוא.
הבעיה שגם אצלנו זאת המגמה. כולם מחבלים, כולם הולכים להסתער על תל אביב. אם הם זורקים אבנים על רחפנים הם גם בני מוות.
גם לא משנה לנו אם יהיו 10 הרוגים או 1000.

נערך לאחרונה ע"י TOTI בתאריך 15-05-2018 בשעה 22:32.
ישן 15-05-2018, 23:10
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
גזענות רבה נשפכת מהטקסט שלך
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "אז זאת דעתך או דעת המיקצועיים..."

האם אתה רומז שערבים לא אחראים על הגורל שלהם, על ההחלטות שלהם? שאנחנו יודעים יותר טוב מהם מה הם צריכים? הם הרי אנשים עם בינה, שכל בקודקוד - הרי אם הם מגיעים לגדר עם נשקים או רק כדי להשיג גבול, הם עושים זאת במודע ומבחירה.
הרי הם לא איזה ילד מפגר שאנחנו כל הזמן צריכים להזיז או לדחוף אותו לכיוון ה"נכון", לא? מי שבוחר להתעמת מול כוח צבאי, חמוש או לא - מבין היטב את חומרת המעשים שלו וכמובן מוכן לעמוד בהשלכות שלהם.
האם לטענתך הערבים הם ילדים קטנים שאנחנו, העם הנאור, צריך לנווט ולחנך אותו? אם כן, זו גזענות מהזן השפל ביותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 16-05-2018, 17:57
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

זה מוכיח שההרוגים מחבלים, כמובן, זה לא שלא ידעת את זה קודם
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "שמוכיח מה ? שאין לנו אפשרות..."

יש לך מגן של הכחשת מציאות חזק מאוד, הבעיה שהוא לא מגן עליך אלא רק מפריע לך לראות את המציאות.
ההרוגים הם מחבלים, והם יכלו להמשיך ולחיות אם רק לא היו באים לבצע פיגועים. כמו שאמר שהב"ט: "סגולה לאריכות ימים היא לא להתקרב לגדר".
אולי הם נבערים מדי בשבילך, ובגלל זה נפשך יוצאת לחנך אותם כך שאתה מוותר להם כשהם באים - כמובן מחוסר מודעות מוחלט - לבצע פיגועים בגדר, ולכן תנחומי הכנים לך ועליך.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-05-2018, 20:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "איזו מין שאלה זאת ? יש בי..."

תחזיק חזק, זה יעזור. אתה טוען שיש יותר מדי הרוגים, אבל אתה לא מסוגל להצביע ולומר ש X מביא ליותר מדי הרוגים. אבל הי, בא נהיה יפי נפש ונזרוק לחלל האויר כל מיני אמירות בלתי מבוססות.
אם אתה רוצה לדבר על פילוסופיה, אתה מוזמן להתדיין עם רם אדמון. הוא עושה את זה יופי.

ישן 16-05-2018, 08:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "מחזיק, לא עוזר. על מה להצביע..."

צפוי - מי שאין לו משהו ענייני לדבר מתחיל לחרף. אתה בטוח שאתה לא פוליטיקאי?

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 16-05-2018 בשעה 08:45.
ישן 16-05-2018, 18:56
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "תקרא את הכתבה כמו שצריך...."

מסכים בהחלט. ולמען האמת מקווה שאף אחד אינו נפגע חלילה אם אשתף,
שלא ממש מעניין (אותי) מי היו אלו שנהרגו, אם הם נהרגו, וכמה נהרגו.
ופה אני באופן נדיר משהו עם חמאס:
כל המרבה בהרוגים בצד שלהם - הרהו משובך. מדובר לרוב במחבלים רצחניים שטופי מוח,
לא במסכנים תמימים.

יש לנו מספיק נושאים חשובים לתת עליהם את הקשב של מוחנו והזמן שברשותנו,
כמו ילדנו, בטחון מדינתנו וכלכלתה, גם מבלי לדאוג לעוד קבוצת אנשים עלובים ומסכנים.
אם נרצה לאמץ את מסכני העולם, אז לא חסר - יש באפריקה מיליונים רבים.

כנראה שלא אהיה טועה אם אעריך, שהעזתים אינם מעניינים את מרביתו של העם הישראלי.
הנך מוזמן לערוך סקר ולהווכח.

העזתים הם צרה צרורה עוד מלפני שישראל נוסדה, למי שאינו בקיא בהסטוריה האזורית.
לא סתם מצרים תמיד נזהרה להיות מנותקת מהם ואמרה לישראל "תפדלו - הדלת פתוחה
אתם מוזמנים לקחת על העזתים אחריות ופיקוד". כי המצרים ידעו כבר לפני חצי מאה במה מדובר.

מקרי קצה דהיום כמו תורכיה ואיראן המנצלים את העזתים בנאיביות, רק כדי להתנגח בישראל,
שאילו לא היה צורך בהתנגחות זו מלכתחילה, הרי שגם תורכיה ואיראן לא היו יודעים בכלל
מי הם העזתים. אין קשר הסטורי בין פרס הקדומה ותורכיה לעזה.

זו האמת העצובה של העזתים, שאינם מבינים שמי שמתייחס אליהם כיום אינו אלא
מספסר בהם לתועלתו שלו. הם אינם מעניינים אף אחד, אפילו לא את מדינות ערב שיותר
מרגישות בושה להקשר איכשהו לקבוצת האנשים הזו.
את זה תשמע ב- 4 עיניים אומרים מנהיגי ערב לעמיתיהם.
ישן 14-05-2018, 15:27
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אם היית מסוגל לתמוך את הדברים..."

ציטוט:
קשה לי לדמיין איך אנשים ממשיכים להטיל את כל האחריות על ישראל, בתואנת שווא של כביכול ערכים ומניעת "התבהמות".

כאשר יחידה צבאית יודעת שהולך להיות מארב, היא פרואקטיבית בלהמנע מהמארב או במקרה הטוב יותר , לארוב לאורבים.

חייבים להבין שהחמס מציב מארב מדיני לישראל כי זה מה שנותר לו מבחינת כלים - רקטות , מנהרות , עפיפונים - להכל יש מענה, מה שנותר הוא להשתמש בבשר תותחים - אוכלוסיה מיואשת.

המדד להצלחה של החמס הוא ברור וידוע - מספר הרוגים.

מתחת לסף מסויים, זה לא מעניין אף אחד, מעל סף מסויים - מציגים הנושא כטבח - בלי קשר לעובדות.

המבחן של ישראל הוא הפוך - כמה שפחות הרוגים ואם זו פונקציית המטרה ההערכות צריכה לבטא זאת. ואין צורך להסביר מדוע השאיפה הישראלית היא למיעוט אבדות בצד השני, ולא מסיבות הומניטריות אלא מאינטרסים ישראליים רחבים.

האם אפשר היה להערך יותר טוב? - ואנו כבר בפרספקטיבה של חודש בארועים כשהשיא עוד לפנינו - יום הנכבה.
  • היכן השימוש ב"בואש" - מזרנוקים דרך פיזור אווירי?
  • היכן השימוש בזרנוקי מים? אז הביאו זרנוק חזק שאינו נייד -מדוע לא פרוסות 30 כבאיות ממוגנות שישפריצו מים מטווח קצר על מי שנוגע בגדר?
  • היכן "האמצעים הקוליים" לפיזור הפגנות?
האתגר מול צה"ל הוא מורכב - ארוע שעיקרו התפרעות אזרחית עם מרכיב טרור מוטמע בהמון. יתכן שאי אפשר לנהוג אחרת אך ממה שמדווח, יש אמצעים לפיזור הפגנות שפשוט לא השתמשו בהם והסיבה לכך אינה ברורה.

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 14-05-2018 בשעה 15:29.
ישן 14-05-2018, 15:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]קשה לי לדמיין איך..."

מאיפה אתה יודע שלא משתמשים בכלל האמצעים האלה (ואחרים)? אתה מכיר מהן המגבלות של ההפעלה והיעילות של כלל האמצעים? את שקלול האיום החמוש והלא חמוש? אתה מודע לכך שרוב אמצעי האל הרג יעילים בטווח שידרוש מעבר של הגדר (סתם אתה חושב שעברו לשימוש ברחפנים מטילי גז מדמיע?)
האם תעדיף קרבה בשביל להפעיל אמצעי אל הרג, או ריחוק בשביל למנוע נפגעים וחטופים מכוחותיך?
אתה מדבר על 30 כבאיות ממוגנות - יש בכלל כמות כזו או קרובה לכך? לכמה זמן מספיקים המים שלהם, מה המשימה הרגילה שלהם ומה ההשפעה על ניתוק האמצעי משם?

talk is cheap.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 14-05-2018 בשעה 15:46.
ישן 14-05-2018, 16:18
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מאיפה אתה יודע שלא משתמשים..."

ביטיס,

אני יודע מה שמדווח. איו דיווחים על שימוש בבואש , אין דיווחים / תמונות על שימוש במתזיות.

ציטוט:
[האם תעדיף קרבה בשביל להפעיל אמצעי אל הרג, או ריחוק בשביל למנוע נפגעים וחטופים מכוחותיך?/QUOTE]

ומה קורה כעת? יש יותר מתעוד אחד על גיפ ממוגן צה"לי המתקרב מטרים מהגדר על מנת לירות גז מדמיע על מחבלים בגדר

[QUOTE]אתה מדבר על 30 כבאיות ממוגנות - יש בכלל כמות כזו או קרובה לכך? לכמה זמן מספיקים המים שלהם, מה המשימה הרגילה שלהם ומה ההשפעה על ניתוק האמצעי משם?

אני בכלל לא חושב שיש כמות כזו של כבאיות ממוגנות , אני טוען שהיה די זמן להערך ולמגן כבאיות בדיוק למקרה הזה הרי "הסתערות על הגדר" הוא תרחיש וותיק מאוד. הבעיה היא שהמשימה היא של צה"ל, כבאיות שיכות למשרד הפנים ורק הדיון מי ישלם על המיגון יערך שנתיים.... כבאיות לא חסר במדינה ותכנון מוקדם של פיזורם בארץ וריכוזם כאשר צריך לא יפגע באף אחד.
לגבי כמה זמן מספיקים מים וכו' - נו באמת. גבול עזה זה אזור חקלאי אחד גדול. צינורות מים לא חסר שם.

talk is cheap. זה נכון. אבל תכנון לא מושלם ואי - שימוש באמצעים שקיימים במדינה רק ברשויות אחרות

נתנו לצה"ל משימה שאינו ערוך לה מבחינת אמצעים , אתה תראה בעצמך שבעתיד יהיו כבאיות ממווגנות, מתזיות ממוגנות ומטוסי ריסוס שיתיזו "בואש".

ואם לא יהיה מזל ומספר ההרוגים יהיה גבוה מדי , נזכה גם לקרוא את דוח וועדת החקירה על ההערכות שהמסקנות העיקריות יחזרו על אלו של וועדת אור - פיזור הפגנות אלימות זה מקצוע בפני עצמו שדורש הערכות, אימונים ציוד ותו"ל ולפיקוד הצה"לי אין מספיק מאף אחד מהדברים הללו.

אני חוזר ואומר - זו אינה אשמת הצבא, רק בישראל זה נראה נורמלי שצבא מטפל בהתפרעויות.
ישן 14-05-2018, 16:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "ביטיס, אני יודע מה שמדווח...."

אתה מדבר כאילו העיסוק העיקרי הוא בהתפרעות. הוא לא - העיסוק העיקרי הוא בבלימה של התקפה בחסות לא חמושים. זה אומר שאתה לא יכול לקדם כוחות קדימה, זה אומר שאתה מוגבל לאמצעים שניתנים לירי מרחוק - זה אומר, לדוגמה, שאתה לא משתמש במטוסי ריסוס שאפשר להפיל אותם בירי של קלצ'ניקוב!, או שאתה לא חושף משאית גדולה עד לגדר רק בשביל שהיא תוכל להשפריץ מים ל50-60 מטרים הראשונים.
ואגב, מי שדיווח על שימוש ברחפנים לפיזור גז מדמיע, זה לא אנחנו - זה הפלסטינאים. אנחנו לא מדווחים על שימוש בפלטפורמות שונות.
ואני לא מדבר על כך שזה יהיה דבילי לחלוטין להפעיל את כל האמצעים שעומדים לרשותינו מהרגע הראשון.

אתה מדבר על למגן מראש - עלויות? משמעויות לשימוש יום יומי? עלויות לטווח זמן? תועלת?. יצא לך לראות הפעלה של חצציות או זרנוקים כנגד מפגינים - במיוחד לטווחים האמורים?

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 14-05-2018 בשעה 16:32.
ישן 14-05-2018, 16:58
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה מדבר כאילו העיסוק העיקרי..."

ציטוט:
ואגב, מי שדיווח על שימוש ברחפנים לפיזור גז מדמיע, זה לא אנחנו - זה הפלסטינאים. אנחנו לא מדווחים על שימוש בפלטפורמות שונות.
ואני לא מדבר על כך שזה יהיה דבילי לחלוטין להפעיל את כל האמצעים שעומדים לרשותינו מהרגע הראשון.

בטלוויזיה הישראלית מדווחים על שימוש ברחפנים לפיזור "בואש" - זה כוסות רוח למת ביחס לקהל, אבל התחילו להשתמש בבואש עם רחפנים

אני חושב שזה דבילי לחלוטין לא להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותינו מהרגע הראשון כדי לעמוד ביעד אסטרטגי של מיעוט נפגעים.

ציטוט:
אתה מדבר על למגן מראש - עלויות? משמעויות לשימוש יום יומי? עלויות לטווח זמן? תועלת?. יצא לך לראות הפעלה של חצציות או זרנוקים כנגד מפגינים - במיוחד לטווחים האמורים?

עלויות ? גרושים ביחס לתועלת. אינני מדבר על טווחים ארוכים. מתזית ממוגנת מתקרבת לגדר ופוגעת במי שנמצא צמוד לגדר. לא 50 מטר ממנה - זה השלב שבין הגז המדמיע לירי על מי שפוגע בגדר.
מטוס ריסוס המרסס שדה מבצע זאת נמוך מאוד על מנת לדייק לשדה הספציפי ששילם על העבודה ולא זה של השכן. אם באמת רוצים אפשר למצוא דרך לפזר נוזלים על מפגינים מבלי ש"קלצניקוב" יפיל הכלי - אפילו השתמשו ביסעורים לכיבוי אש.

אני מניח שהגישה שלך מאפיינת את החשיבה הצה"לית - זה לא , וזה לא וזה לא (כל אחד עם סיבותיו) , אז הכי פשוט נביא הג'יפים עם גז מדמיע ואם זה לא יעזור, יהיו הרבה צלפים....

הנקודה שאתה לא מבין במסגרת הדיון על הזוטות הללו היא שמדובר בארוע אסטרטגי, לא טקטי.

בעולם משדרים ארוע של פתיחת השגרירות בירושלים עם מסך מפוצל להתפרעויות בעזה - אז מי מנצח? מה היה קורה עם היו מגיעים 100,000 איש היום במקום ה- 45,000 שהגיעו בפועל?
עשרות הרוגים עשויים לגרום לחמס להתחיל לירות רקטות - כמה זה יעלה רק במונחי אובדן הכנסות מתיירות?

גוף הבדיקה המטכ"לי כבר החל בחקירת הארועים בחודש החולף , קצת לחץ בינלאומי ויש לך חקירת מצ"ח אם לא יותר גרוע - ואתה שואל כמה עולה למגן 30 כבאיות .....

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 14-05-2018 בשעה 17:12.
ישן 14-05-2018, 18:18
צלמית המשתמש של ZVI O
  משתמש זכר ZVI O ZVI O אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
אני מאוד ממעט לכתוב,
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]ואגב, מי שדיווח על..."

עוד יותר אם אין לי הבנה גדולה מאוד בנושא, ובכל זאת..
הגישה שלך היא בדיוק הגישה שממנה אנחנו אוכלים מרורים עד היום,
עשרות הרוגים עשויים לגרום לחמס להתחיל לירות רקטות - כמה זה יעלה רק במונחי אובדן הכנסות מתיירות?
החמאס גם יכול להתחיל לירות מבלי שיש הרוגים בכלל, ויכול לירות גם בעוד שבועיים ויכל גם לפני חודשיים.. החמאס יורה רקטות אם זה מתאים לו באותו הרגע וזה לא קשור למה קורה מסביב זה רק תירוץ אשר משחק לידיהם בגלל אנשים כמוך שאומרים "אוי אולי ירו עלינו.."

צה"ל בגישה שלו אומר אנחנו לא נסכן כוחות שלנו במחיר של תעמולה פוליטית, לא נקצה משאבים וניקח סיכונים על מנת להיראות יותר טוב הרי ממילא מי שרוצה ללכלך על צה"ל ימצא את הדרך..

כאשר מדינת אוייב מנסה לפרוץ לשטח מדינה אחרת על פי מושגי העולם זה נקרא מלחמה על כל המשתמע מכך..
עכשיו מה תגיד " אבל זה אזרחים חפים מפשע?" מה אזרחים חפים מפשע אנשים תמימים עושים שם בנסיונות לחצות את הגדר? בגרימת שריפות בצד שלהם ובצד השני? במתן מטריה והגנה למחבלים המניחים מטענים?

קיצר חפים מפשע הם לא, אז בא נפסיק את ההתיפיפות הזאת של מה יגידו ומה יקרה ובמקום זאת נפעל ובצורה נוקשה כנגד המצב שקיים ונגן ונעריך את מה שעושים למענינו במקום לבוא ללכלך ולבכות.

ישן 14-05-2018, 18:57
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ZVI O שמתחילה ב "אני מאוד ממעט לכתוב,"

ציטוט:
כאשר מדינת אוייב מנסה לפרוץ לשטח מדינה אחרת על פי מושגי העולם זה נקרא מלחמה על כל המשתמע מכך..

אתה קצת מבולבל, עזה לא מדינה וממשלת החמס אינה הממשלה הלגיטימית של עזה.

ציטוט:
צה"ל בגישה שלו אומר אנחנו לא נסכן כוחות שלנו במחיר של תעמולה פוליטית, לא נקצה משאבים וניקח סיכונים על מנת להיראות יותר טוב הרי ממילא מי שרוצה ללכלך על צה"ל ימצא את הדרך..

כיצד ירי על "מסיתים" שרחוקים מהגדר מהווה ירי של כח בסיכון? כיצד 50+ הרוגים שאף לא אחד מהם חצה את הגדר מהווה ירי לאיום מוחשי?

ציטוט:
אז בא נפסיק את ההתיפיפות הזאת של מה יגידו

הבעיה היא לא מה יגידו אלא מה יעשו בעולם מבחינה משפטית ופוליטית אלא שלא רואים עין בעין איתך ומבחינה משפטית , ואסביר - תחשוב על משפט בו ישראל מועמדת לדין על ירי במסיתים.

התובע שואל - למה ירית על (רשימה של 10 שמות הרוגים שתועדו נפגעים במרחק מהגדר)

התשובה - הם היו מסיתים ראשיים וירינו, עפ"י ההנחיות , מתחת לברך.

התובע - ואיך את יודע שהוא מסית? שמעת אותו מדבר? ולמה בדיוק הוא מסית?

התשובה - לא שמענו כלום , אבל ברור כי הקשיבו לו והתקדמו לגדר עם בקבוקי תבערה ומספרי תייל. הוא גם זרק אבנים עם רוגטקה.

התובע - אתה חושב שעל דיבור צריך להרוג? האם בקבוקי התבערה של אלו שהגיעו לגדר סיכנו חיילים? חוץ מרוגטקה, ראית נשק חם אצל המסית או אלו שהתקרבו לגדר?

התשובה - אני לא יודע אם על דיבור הורגים , אלו הפקודות שקיבלתי. בקבוקי התבערה לא סיכנו איש אבל ברור שהיו יכולים לגרום נזק לגדר ואולי משהו היה חותך הגדר ועובר , אבל למיטב ידעתי אף אחד לא נשא נשק חם בגלוי, אולי היה להם נשק מוסתר, אולי רימון.

התובע - אז קיבלת פקודות לירות על בני אדם שאינם חמושים ושלא סיכנו אף אחד וביצעת? אגב , משהו עבר את הגדר באותו יום? ואיך אתה מסביר שהפקודה היתה לירות מתחת לברך אך הם נהרגו?

התשובה -מה אתה רוצה? בסה"כ מילאתי פקודות. בטווחים שירינו קשה מאוד לדייק ולפגוע מתחת לברך.

זה דוח - שיח מעצבן , מרגיז ונראה לא צודק = אך זו תפיסת המציאות בעולם המערבי והמהות של הפעלת כוח פורפורציונאלית.

אתה מבין לאן זה עשוי להתגלגל? אז אולי כדאי קצת "בכיינות" ו "לכלוך" כסימן לבגרות , זהירות והכי חשוב - דאגה לשלום חיילי ומפקדי צה"ל שחס וחלילה לא יאלצו להתמודד עם שאלות אלו בבית דין בין-לאומי.

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 14-05-2018 בשעה 19:11.
ישן 14-05-2018, 19:40
  M-78 M-78 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.07
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]כאשר מדינת אוייב מנסה..."

האמת שגם אני בקושי כותב פה, אבל הגישה שלך פשוט מקוממת.

אתה רוצה שנחכה שיחצו את הגדר כדי לירות בהם? ברצינות? אתה מעדיף לסכן חיי חיילים ואזרחים כדי לקבל את אהדת העולם? הגישה שלך מסוכנת ואני שמח שבממשלה ובצה"ל יושבים אנשים עם שכל ישר שמבינים שאסור בשום פנים ואופן לתת לאף אחד לחצות את הגדר.

מספיק מחבל אחד שיחצה את הגדר ויצליח להסתנן לאיזה יישוב כדי לבצע טבח באיזו משפחה תמימה. אני מעדיף לחיות עם שנאת העולם מאשר להירצח כשה-CNN המתועבים ושותפיהם לפשע יאהבו אותי. (ספוילר: גם אם אירצח העולם לא יאהב אותי אבל זה כבר סיפור אחר).

המטרה צריכה להיות 0 פריצות של הגדר על מנת למנוע חדירה לשטח ישראל וטבח באזרחים. אם אפשר לעשות את זה באמצעים לא קטלניים, מה טוב. אם לא - צריך לעשות הכל כדי למנוע פריצה כזאת, גם אם זה אומר 50 הרוגים ביום אחד.
ישן 14-05-2018, 20:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]ואגב, מי שדיווח על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tby

אני חושב שזה דבילי לחלוטין לא להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותינו מהרגע הראשון כדי לעמוד ביעד אסטרטגי של מיעוט נפגעים.

זה דבילי לחלוטין להראות לאויב את כל היכולות שלך ולהשאר בלי כלום כאשר הוא מתאים את האסטרטגיה שלו.

מטוס ריסוס המרסס שדה מבצע זאת נמוך מאוד על מנת לדייק לשדה הספציפי ששילם על העבודה ולא זה של השכן. אם באמת רוצים אפשר למצוא דרך לפזר נוזלים על מפגינים מבלי ש"קלצניקוב" יפיל הכלי - אפילו השתמשו ביסעורים לכיבוי אש."אם באמת רוצים" זה שם קוד ל"אני לא באמת יודע אבל אני אגיד שבטוח יש דרך כי אחרי הכל יש לי אג'נדה ולעזאזל העובדות

אני מניח שהגישה שלך מאפיינת את החשיבה הצה"לית - זה לא , וזה לא וזה לא (כל אחד עם סיבותיו) , אז הכי פשוט נביא הג'יפים עם גז מדמיע ואם זה לא יעזור, יהיו הרבה צלפים....
אני מניח שהגישה שלך מאפיינת גנרלים של כורסא. אחרי הכל talk is cheap
הנקודה שאתה לא מבין במסגרת הדיון על הזוטות הללו היא שמדובר בארוע אסטרטגי, לא טקטי.

בעולם משדרים ארוע של פתיחת השגרירות בירושלים עם מסך מפוצל להתפרעויות בעזה - אז מי מנצח? מה היה קורה עם היו מגיעים 100,000 איש היום במקום ה- 45,000 שהגיעו בפועל?
ומה היה קורה אם בחסות העשן החמאס היו מצבעים חטיפה מהירה של 4 כבאים? זה בטוח עדיף...
אולי החמאס יחליט לירות רקטות אם לא יהיו עשרות הרוגים - אז מה עכשיו? אני יכול לתת לך עשרה מתארים שונים ונוגדים שיביאו את החמאס לירות רקטות. שנתכונן לכולם?

גוף הבדיקה המטכ"לי כבר החל בחקירת הארועים בחודש החולף , קצת לחץ בינלאומי ויש לך חקירת מצ"ח אם לא יותר גרוע - ואתה שואל כמה עולה למגן 30 כבאיות .....

לא חשבתי שאתה ילדותי. בכל אירוע יש את המקרה הגרוע ביותר. אז מה? אתה מתכונן למקרה הגרוע ביותר תמיד? יש לך וולוו XC90? יש לך ביטוח רעידות אדמה ופגיעת מטאוריטים? אתה מסתובב תמיד עם מסכת אבכ? יש עשרות מתארים שמתממשים ברמה זו או אחרת בכל יום, אתה תוציא כסף להתכונן לגרוע מכל בכל אחד מהם?

ישן 14-05-2018, 21:30
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=tby] אני חושב שזה..."

עזוב, ברגע שהוא הגדיר כמטרה אסטרטגית "מינימום נפגעים בצד של האויב" אין מה לדבר על טקטיקה ואמצעים.

זה מצטרף לדיון שהיה פה על נסיון להשיג שקט בכל מחיר. אין למידה מטעויות, אנשים משחררים אותן סיסמאות משנות ה-90 ש"אם נילחם בהם אז הם ניצחו" ושכל האחריות עלינו, אנחנו לא היתכוננו, אנחנו לא ניסינו מספיק, אנחנו יצרנו פרובוקציה בגלל נצחון באירוויזיון ועוד ועוד.

האויב (שהתחיל את כל הבלגאן) עלול להתעצבן כי אנחנו עשינו כהגנה עצמית X, האירופאים (שדוחפים ומממנים את הזעם הערבי) יחרימו אותנו כי אנחנו עשינו Y.

וגם אם אף אחד לא עשה לנו כלום ואין צונאמי מדיני והאמריקאים בעדנו והמשיח הגיע, אנחנו בכל זאת "לא מוסריים" ואנחנו צריכים לאכול ח*א ולתת לחיילים ואזרחים להיהרג בשביל "לשמור על צלם אנוש" ובלבולי ביצים אחרים.

אין לזה סוף ועייפתי מלנסות לענות לטיעונים האלו, כשנקודת המוצא של הוויכוח שגויה ו/או בעלת אג'נדה הרסנית (ונא יסלח לי TBY אין פה מתקפה אישית).

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 14-05-2018 בשעה 21:35.
ישן 14-05-2018, 21:54
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]עזוב, ברגע שהוא הגדיר..."

אסביר בשמחה.

מדיניות של "נפגעים רבים = הסלמה" היא לא הבנה של כלום, היא בחירה בשקט תעשייתי ובפתרון הקל והלא יעי. מדיניות שגויה ומטופשת בלשון המעטה, שמפקירה את חיי האזרחים על מזבח מוסרי עקום ומגוחך, וגרוע מכך - היא לא עובדת אלא מביאה לתוצאה הפוכה! היא בדיוק הסיבה שאינתיפאדות וסבבי הסלמה חוזרים על עצמם כל כמה חודשים / שנים.
בשכונה שאנו גרים בה, פטיש בראש עובד יותר טוב מנימוס אירופי, וחבל שאתה (ולפעמים קובעי המדיניות) לא מבינים את זה.

אני יכול להבין שיקולים של תזמון - לחכות עם התגובה האמיתית לתקופה שיותר נוחה לנו מדינית או צבאית, אבל לתרץ חוסר מעש וחולשה מופגנת בפני אויב, בכך ש"איפוק הוא כוח" ו"אם נברח נמנע הסלמה" זהו שיגעון.

כשחיילינו בורחים או עומדים בצד כשהאויב שורף להם את הג'יפ, רק להתאפק ולא לגרום ל"הסלמה" 0(וכמובן האחריות להסלמה עלינו ולא על האויב שפשוט עושה מה שבא לו), זה בדיוק מה שגורר את ההסלמה ונותן בידי האויב את היוזמה.

רק רוצה להזכיר לך את כל הפסקות האש ההומניטריות בזמן צוק איתן, רק כדי שלא יאשימו אותנו בגרימת ההסלמה. 70 חיילים איבדנו בשביל החרא הזה, כל פעם באותה צורה.
האם אתה מעוניין לתת לאויב לעשות מה שבא לו על הגדר (הם צוחקים על רימוני הגז וזרנוקי המים) עד שהוא יחליט שהוא מוכן להסלמה האמיתית?

מדוע אתה מתעקש להאשים את ישראל בהסלמה, אפילו באינתיפאדה שהאויב פתח בה? זה אבסורד!

ישן 14-05-2018, 22:46
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "כולה טען שלא חייבים לירות..."

נו, כנראה שאף אחד מעולם לא ניצח בעימות על ידי הפעלת אלימות. בוא נסגור את צה"ל. אולי גם האמריקאים יבטלו את זרוע היבשה, כל מדינות העולם פראיירים שאם רק היו יושבים ומכילים הניצחון היה מגיע מעצמו.
מעניין מה היה לפני לבנון שהביא אותנו לשם, ומה היה לפני אפגניסטן שהביא לשם את האמריקאים.

כנראה שיותר חכם להביא "בעלי ברית" מטוניס ולתת להם נשק ואוטונומיה. זה יעבוד יותר טוב מהפטיש הכושל שאנחנו "אלופים" בו. אולי גם ניתן לאיראן לתווך בינינו לבין חמאס זה הרי יותר חכם מאלימות ברברית.

אגב, אתה יודע מה המשמעות של גבול, ומה המשמעות של מדינה שלא אוכפת את הגבול שלה?

הכמה עשרות הרוגים האלו עושים רושם מצויין וחשוב מאוד על מי שחושב שאנחנו מדינת קורי עכביש שעדיין שבויה בסיסמאות השלום של אוסלו. זה שולח מסר לא רע בכלל, שלא פחות חשוב מתקיפות אתרים איראניים בסוריה.
בפעם הקודמת שבחרנו להיות "חכמים ולא צודקים" (ההתנתקות) זה גם שלח מסר חזק וחשוב, רק בכיוון ההפוך.

ברשותך אני אפסיק עם הדיון הזה כי עייפתי, וכי הדיון קצת חורג מגבולות צו"ב.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 14-05-2018 בשעה 22:50.
ישן 15-05-2018, 07:41
  Doron11 Doron11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.15
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "שינוי מציאות הוא לא רק מספר..."

זה כבר סתם התחמקות. המבצעים בעזה באו לשנות את המשוואה של ירי טילים של שדרות (וישובים אחרים) ללא תגובה. המשוואה הזו לא "שונתה" אלה נפסקה לחלוטין. זה אפילו לא קשור ל"להרגיש בטוח", אלה לחיים תקינים-איכות החיים של תושב עוטף עזה היום לעומת לפני עשר שנים היא שמיים וארץ.

לא הבנתי מה אמרת על לבנון. התכוונת שגם נסיגה מנעה הרוגים? אני כנראה מסכים עם זה, אני לעומתך לא מסתכל על המצב כבינארי (או שתמיד צריך להשתמש בכוח או שאף פעם לא). אבל העובדה היא שאחרי מלחמת לבנון נהרגו פחות ישראלים על הגבול ב12 שנה מאשר בשש השנים שלפני המלחמה . וברור שזה המדד-יצאנו למלחמה בגלל תקרית גבול.

לנסות להציג את זה כאילו במקרים האלה שימוש בכוח לא עזר, או הזיק, זה לא כנה. אתה תהיה הרבה יותר משכנע אם תכיר במקרים בהם כוח פתר בעיה לעומת מקרים שלא, במקום פשוט להתכחש למציאות.
ישן 15-05-2018, 14:12

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "לא הבנתי. אם בצוק איתן ירו..."

LOL, אז בשביל להתחמק מלהודות בטעות שלך, אתה אשכרה הולך לטעון שזה לא שעופרת יצוקה יצרה הרתעה, אלה פשוט שלחמאס ניגמרו הרקטות, במקרה, בדיוק בסוף עופרת יצוקה? ין ספק שקבילתי תשובה לשאלה האם אתה טוקבקיסט שמפריע לדיון או איש שיחה רציני, אבל שעשעת אותי מספיק כדי לזרום איתך בנתיים. כמה שאלות:

1. תן לי בבקשה מקור לכך שהסיבה להפסקת הירי ב2009 היא גמר תחמושת.
2. למה לא "נגמרה התחמושת" בכל שנה לפני עופרת יצוקה? ולמה גם שנתיים אחר כך, כשהם חידשו את בתחמושת מן הסתם, חמאס לא חזר לירות באותה כמות?
3. לגבי לבנון-מה היא הסיבה שבמקרה, אחרי מלחמת לבנון, ירדו דרססטית מספר תקריות הגבול? נגמר לחיזבאללה התחמושת?

אשמח אם תענה לכל שלוש הנקודות. לגבי ההערה על צוק איתן, הכנסת נוק אאוט לטיעון של עצמך ולא שמת לב א9ילו. הפלסטינים ירו בצוק איתן כי זה היה מצב לחימה, בניגוד לשגרה שבה הם כבר יורים הרבה פחות אם בכלל . אבל זה כן סותר את העובדה שהם לא יורים בגלל כיפת ברזל-אם היית צודק, הם לא היו טורחים לייצר עוד רקטות ולירות בצוק איתן.
ישן 17-05-2018, 09:06
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "תודה רבה! התחלת ב"אי אפשר..."

לגבי החיזבאללה - חד משמעית לא. חיזבאללה הוא לא צבא בגודל אמריקאי או רוסי שיכול להלחם שתי מלחמות במקביל, ויש לו בעלי בית איראנים שהבהירו לנסראללה במפורש שהם רוצים לשמור את הכוח הרקטי שלו למטרות שלהם ולא שלו. אין לזה קשר להרתעה הישראלית (אבל אם תרצה - גם ישראל מורתעת: היא מעזה לתקוף נשק שמיועד לחיזבאללה כל עוד הוא בסוריה אבל לא ברגע שהוא חוצה את הגבול ללבנון).

אבל יש נקודה חשובה אולי יותר לגבי החיזבאללה: הוא לא מתקיף את ישראל סתם כי בא לו להרוג או לחטוף אלא כדי להשיג מטרה מוגדרת מבחינתו - שחרור אסירים או נקמה על פעולה ישראלית ספציפית. הוא חטף כדי לשחרר את האסירים שלו, והוא תקף בנקמה על פגיעות בו. כיוון שהחטיפות שלו הצליחו והובילו לכך ששחררנו אליו את כל האסירים הוא הפסיק; אחרי שהוא נקם מבחינתו בבורגס על חיסול מורניה לא היה לו צורך לתקוף בגבול. אבל כשאתה עושה את המאזן שלנו מול חיזבאללה אתה צריך להחשיב גם את בורגס.
ישן 17-05-2018, 13:28

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "ידידי, אתה מוזמן למצוא כמה..."

מאיפה הבאת את ערימת השטויות הזאת? המטרה המוצהרת, האשונה והעיקרית של חיזבאללה היא השמדת ישראל: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ideology_of_Hezbollah

וכשאני אומר "מוצהרת" אני לא מתכוון רק "כתוב באיזה נייר מלפני 30 שנה" אלה אשכרה מומהרת, שוב ושוב. ציטוט אחד מני רבים, של דובר חיזבאללה בראיון לניו יורקר, מצוטט מתוך ויקיפדיה, מקור נגיש למדי אבל כזה שלהכנס אליו לבדוק שניה את השטויות שאתה אומר היה מאמץ גדול מדי בשבילך:

If they go from Shebaa, we will not stop fighting them', he told [The New Yorker]. 'Our goal is to liberate the 1948 borders of Palestine,... The Jews who survive this war of liberation can go back to Germany or wherever they came from.'

לגבי מה הוא עשה בעשור האחרון כדי להשיג את המטרה: תגיד, אתה צוחק? על סניף הגולן בפיקוד גיהאד מורניה וסמיר קונטאר שמעת? על משלוחי נשק כבד ונמ, ועל פי דיווחים נשק כימי, שמעת? אם אתה לא מכיר מה הוא עשה בעשור האחרון לך תחפש. אלה דברים שנגישים ברמת החיפוש בגוגל. אני לא עובד בשבילך.

לגבי הרתעה הדדית-להגיד שחופש הפעולה של ישראל בלבנון הוא יותר גרוע עכשיו מלפני 2006 זה שקר. בין 2000 ל2006 פגיעה בחיזבאללה בלבנון הייתה טאבו. מאז חיסלנו בכירים שלו, עד רמת רמטכ"ל, הפצצנו משלוחי נשק, הרגנו עשרות מאנשיו, ועל פי פרסומים זרים חיסלנו כמה וכמה אתרים לאחסנת נשק בלבנון עצמה. אין ספק שחופש הפעולה שלנו שם הוא לא כמו בסוריה, אבל הוא בהחלט גדל בהרבה אחרי המלחמה.
ישן 14-05-2018, 21:38
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=tby] אני חושב שזה..."

איך אומרים? נפגש בחמש אחרי המלחמה.

לפחות אנו מסכימים שכנראה היה אפשר להערך יותר טוב.

את דוח המבקר על הטיפול במנהרות קראנו כולנו (?) - איך אג"ת הכין תוכנית להערכות אך לא ווידא ביצוע , איך היה מידע על המנהרות הרבות אך לא היה תו"ל , ציוד ואימונים לטפל בהם. איך אמ"צ לא הכין תוכנית מבצעית כוללת לטיפול במנהרות וכיצד שכבר קיבלו החלטה לבצע , המחסור בציוד ותו"ל לא התרגם ללוחות זמנים נכונים לטיפול במנהרות וכו'. הכותרת - ידענו אך לא הפנמנו.

אתה טוען משהן אחר - ידענו, הפנמנו, החלטנו שזה לא מספיק חשוב מבחינת הערכות - אגב - החלטה לגיטימית לחלוטין . ולחילופין אתה אומר - ידענו, הפנמנו ועשינו הכי טוב ואם אפשר לשפר זה בשוליים.

אני חושב שאנו יותר קרובים לתסריט המנהרות מאשר לתאור שלך, נחיה ונראה.
ישן 15-05-2018, 10:53
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בגלל שמהות העימות בעזה כרגע - זו הפגנה"

ציטוט:
כשהפגנות מטופלות דרך חיסולים באמצעות צלפים - זה בהחלט יוצר תחושה של התמודדות לא נכונה.

אני לא חושב שיש משהו בצה"ל שנותן פקודה לצלף לירות על מנת להרוג אדם לא חמוש במרחק מהגדר ושאינו מהווה שום סיכון לכוחות . פקודה כזו תהיה בלתי חוקית בעליל.

אין מדיניות חיסולים של מפגינים.

השימוש בצלפים מוגדר כ "נשק על הרג" בגלל הדיוק של הפגיעה בפלג גוף תחתון והתחקירים יגלו האם חלק מהצלפים פיספסו.

בהנחה של 1000 נפגעים מירי , אפילו 50 הרוגים , הם רק 5% , כלומר סביר ש 1 מ- 20 צליפות לאורך כל היום של עשרות רבות של צלפים תסתיים "בתאונת עבודה" - הרג במקום פציעה.

ברגע שמפעילים אש חמה בכמויות של אלפי ייריות , יהיו הרוגים גם אם כולם יעשו 100% מאמץ שאף אחד לא יהרג.
ישן 15-05-2018, 11:50
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא טענתי שיש מדיניות חיסולים
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]כשהפגנות מטופלות דרך..."

אבל השימוש בצלפים תחת קטגוריית "אל הרג" הוא מאוד בעייתי.
גם בגלל שבפועל - 50 הרוגים זה ממש לא אל-הרג,
גם בגלל שזו בדיוק הצורה בה דיקטטורות רצחניות מדכאות הפגנות.
וכפי שכתבתי: זה מייצר תחושה של התמודדות לא נכונה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tby
ברגע שמפעילים אש חמה בכמויות של אלפי ייריות , יהיו הרוגים גם אם כולם יעשו 100% מאמץ שאף אחד לא יהרג.
שאלה חשובה שצריכה לדעתי להישאל היא:
האם יש הצדקה להרג של עשרות מפגינים כשבפועל לא התבצעה פלישה לישראל המצדיקה שימוש באש חיה (וכפי שראינו - קטלנית)?

האם לא עדיף לעבור לשילוב של נשק לפיזור הפגנות כל עוד אין חציית גדר,
לצד אש חיה במצב בו יש איום על הכוחות, או חציית גדר בפועל?
ישן 15-05-2018, 15:38
צלמית המשתמש של ai22

הצבא האירופי מתמודד עם אנשים על הגבולות
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "לא בטוח שירי פגזים גם בשטח..."

אבל אין צבא,
ואין גבולות,
ואין התמודדות,
והאנשים לא משתייכים למדינה עויינת,
ובטח לא לכוח צבאי-למחצה של מדינה כזו.
אז אין שום קשר.

הם מבינים את הקונספט של פלישה צבאית למדינה זרה, שהיא פעולה מלחמתית מובהקת.
ואת ההבדל האדיר מול קונספט של ירי לעבר מפגינים - בשטח מדינה זרה.
ירי צלפים לעבר מפגינים נשמע כמו משהו שעשו בבריה"מ, ועושים בסוריה,
ולא משהו שעושים במדינה דמוקרטית ונורמטיבית.
וצריך לעשות המון סלטות באוויר כדי שזה ישמע איכשהו סביר.

המחדל ההסברתי - הוא כישלון בקרב מאסף במלחמה תודעתית שכבר הפסדנו בה:
ניתן לתעד פנימית את ההתרחשות ולשחרר מידע בקצב גבוה,
או לאפשר לעיתונאים לתעד - ולשחרר את המידע בעצמם ללא כל שליטה בו,
או לעשות הכל כדי שכמה שפחות מידע ישוחרר עד שהאירוע יחלוף.
בכל המקרים זו - מדיניות צמצום נזקים.

הייתי רוצה להאמין שהקו המוביל מאחורי תכנון האירועים הייתה נסיון לצמצם את שטף המידע והאלימות כדי שההפגנות לא יאפילו על טקסי פתיחת השגרירות,
ואז לפחות יש בכך הגיון,
אבל אני מפקפק בכך.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 15-05-2018 בשעה 15:42.
ישן 14-05-2018, 22:19
  M-78 M-78 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.07
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "תותחי מים בשימוש המשטרה..."

אני מניח שמים מתוקים. מי ים מאכלים מתכת, גומי, ופלסטיק איתם הם באים במגע בקצב מהיר במיוחד, אפילו אם מדובר במגע שטחי בלבד. לדעתי הלא כל כך מלומדת, הבלאי לציוד שבא במגע עם המים יהיה יותר יקר ומסובך להחלפה משימוש במים מתוקים.
גם מבחינה לוגיסטית זה עדיף משתי סיבות: הראשונה - מים מתוקים בכל מקרה זמינים בכל מקום בו יש צריך לפזר מפגינים/מתפרעים, זה יותר קל משינוע של מאגרי מים מליחים. והשנייה - כפי שכתבתי מים מליחים ייגרמו לבלאי מואץ במיוחד וצורך לתחזק ולהחליף מערכות יקרות בתכיפות מרובה, מה שאומר יותר אנשי תחזוקה, מכרזי רכש וכו' וכו'.
מבחינה מבצעית זה גם עדיף משום ששימוש במים מתוקים מונע תקלות שנגרמות כתוצאה מקורוזיה והצטברות משקעים שמקורה במי ים, ומאפשר הפעלה אמינה יותר.

נערך לאחרונה ע"י M-78 בתאריך 14-05-2018 בשעה 22:24.
ישן 13-05-2018, 22:23
  משתמש זכר גור אריה גור אריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.17
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גור אריה שמתחילה ב "קישור לאשכול..."

אולי זה הפיתרון, צה"ל העביר היום את תותח המים העוצמתי של בתי הזיקוק בחיפה לדרום.

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.
ישן 15-05-2018, 07:45
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לחמאס יש מטרה מרכזית: כמה שיותר הרוגים מצידו

כל העניין של לחטוף חיילים, לפגע בכוחותינו או אזרחינו וכו' הוא משני.
מצידם ככל שייהרגו להם יותר ככה העולם ילחץ יותר על ישראל וככה הרחוב הערבי יתמוך בהם על חשבון אבו מאזן. מבחינה אסטרטגית הרבה יותר טוב להם שהרחוב ביו"ש יבער והתמיכה בחמאס בו תגבר בגלל שפיכות הדמים שהם מביאים על עצמם מאשר שהם יצליחו לחטוף חייל או להרוג כמה אזרחים ישראלים בעוטף עזה.
זה משחק ציני להחריד אבל הם קובעים כרגע את חוקי המשחק. מדובר למעשה בהתאבדות המונית נוסח שביתות רעב או הצתות עצמיות.

לאור זאת, כדי שמדינת ישראל תצמצם את ההשג החמאסי והנזק לעצמה אכן היא צריכה למצוא את הדרכים למנוע את חציית הגדר תוך מינימום פגיעה קטלנית בעזתים. נכון, זה לא פשוט. מאוד מאוד לא פשוט. אבל אם ידענו לגנוב מאירן ספריה שלמה של קלסטרים, אנחנו מסוגלים למצוא גם לזה פתרונות. כרגע בחרנו בפתרון המקובע והפשוט של אמצעים שגרתיים לפיזור הפגנות (שאינם יעילים דיים) ובירי חי.
אפשר להגיד שנכשלנו.
ישן 15-05-2018, 09:00
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.18
האם ישראל נערכה בצורה אופטימלית בזמן שינתן לה לטפל בבעיה של פריצת הגדר ?

כל נושא פריצת הגדר או צעדת המונים לכיוון גבול ישראל היה על השולחן לפחות 10 שנים אם לא יותר מזה. כל מפקד פיקוד דרום היה מודע לבעייה הזאת וניתן לו זמן להערך בהתאם.
על פניו מצד אחד אנחנו רואים כרגע הצלחה , הפלסטנים לא מצלחים לעבור את הגדר ואין פגיעה בנפש בצד הישראלי, מהצד השני מספר הנפגעים בצד הפלסטני לא בדיוק תורם לנו (וכן כאן הנקודה להזכיר לכולם שעושה רושם שמידי פעם שוכחים) שבטחון נבנה ממספר רבדים שכוללים כלכלה, חינוך ומה לעשות גם יחסים בין לאומיים.) אז גם אם המספר הגדול של הרוגים בצד הפלסטני שבראש ובראשונה באשמת החמאס אולי תורם להרתעה מסויימת הוא פוגע באספקטים אחרים. אגב אני לא בטוח שחלק גדול מאותם הרוגים הם לא כאלו שנפטרו בעזה בימים האחרונים מכל מיני סיבות שאין קשורות לארועים והוסיפו אותם לרשימות רק כדי להגדיל את המספר.

נערך לאחרונה ע"י dbe3 בתאריך 15-05-2018 בשעה 09:30.
ישן 15-05-2018, 10:07
צלמית המשתמש של סיורניק

מצטער אבל פשוט מדכאת אותי כל ההלקאה העצמית ורוח הנכאים הזו, החיפוש בכוח של איפה אנחנו לא בסדר, איפה צה"ל טעה ולא התכונן מספיק, מגדירים הגדרה שרירותית בדיעבד של מה הייתה המטרה שלנו (מינימום נפגעים בצד השני) כדי להתאים למסקנה שנבחרה מראש שאנחנו לא בסדר והיה פה מחדל.
אנשים פה כנראה יודעים יותר טוב מחמאס מה חמאס מנסה להשיג. אין שום פעולה או תוצאה שבה לדעתכם ישראל יוצאת בסדר, צודקת, מוצלחת...

אז אחרי הצלחה עצומה של שבירת גב ההפגנות, כישלון אדיר לחמאס, 0 נפגעים בצד הישראלי (חיילים או אזרחים) ללא חדירות, ללא הצלחה בהנחת מטענים, ללא חטיפות ועם קצת נזק ושריפות ורכיבה על גל מדיני חיובי מול איראן ואירופה, פתאום יש לחברים פה את הפריבילגיה לחפש איפה בכל זאת אנחנו הרעים. מסתבר שיש 50+ הרוגים לאויב לא בגלל שחמאס בוחר לשלוח "אזרחים" לשרוף את הגבול ואם תהיה להם הצלחה זה ייגמר בטבח ישראלים, אלא בגללנו ובגלל שלא התכוננו מספיק עם אמצעי קסם שימנעו נפגעים ועם חדי קרן וכוונות טובות.

חברים פה מתייחסים לפעולה מלחמתית של מדינה עוינת תוך שימוש ב"אזרחים" (שהאויב משתמש בה בכל העולם הערבי כבר עשרות שנים וכבר אמורים להבין את הקטע) כאילו מדובר בפיזור הפגנת אוהדי כדורגל או מפגינים בכיכר רבין. אולי נוותר על הגבול וניתן למשטרה הכחולה לעצור אותם.

באמת שאני לא מצליח להבין את החשיבה הזו. אבל האמת שאני מעדיף את זה על המצב ההפוך שבו יש לנו נפגעים בגלל ש"התכוננו מראש" לפעולת שיטור ופיזור הפגנות וחטפנו מנהרה, מטענים חדירות ליישובים וחטיפות חיילים. מעדיף שתהיה לנו הפריבילגיה למתוח ביקורת על כל דבר ממצב נוח שאנחנו המנצחים בו, ולא להיות צודקים ומתים.
תמשיכו להכות על חטא, אני מבסוט מהתוצאה ומגבה ב-100% כל חייל צה"ל שנאלץ לירות כדי לשמור על הגבול והאזרחים שבצד שלנו.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 15-05-2018 בשעה 10:11.
ישן 15-05-2018, 10:57
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "גם אחרי ששת הימים היינו נורא..."

אפשר להתדיין על האם מאגפים מימין או משמאל, או האם לתקוף שדה תעופה או מערך נ"מ, אבל אם היית אומר לי שמלחמת ששת הימים או יום כיפור או המתקפה בסוריה הן כישלון בגלל שנפגעו יותר מדי חיילי אויב, אז באמת אין לנו על מה לדבר.

יש הבדל בין תחקור מבצעי לצורך שיפור, לבין חיפוש בנרות אחר סיבות (אידיאולוגיות, לא מבצעיות) מדוע אנחנו בכל זאת אשמים והכל כישלון נוראי.
שוב, ברגע שהגדרת כמטרה אסטרטגית (!!!) "מינימום נפגעים לאויב" אתה נמצא על מישור אחר לחלוטין ממני. זה נקרא לירות את החץ ולסמן סביבו את המטרה.

ישן 15-05-2018, 11:11
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אפשר להתדיין על האם מאגפים..."

ציטוט:
ברגע שהגדרת כמטרה אסטרטגית (!!!) "מינימום נפגעים לאויב" אתה נמצא על מישור אחר לחלוטין ממני.

ממשלת ישראל כנראה נמצאת במישור אחר לחלוטין ממך:

השר ארדן, חבר הקבינט הבטחוני:

"אמר יפה מי שאמר אתמול, 'החמאס רוצה כמה שיותר הרוגים ליד הגדר וצה"ל וישראל רוצים כמה שפחות' - זאת האמת ואת האמת הזו אנחנו צריכים להסביר עם כל הקושי שבדבר בכל רחבי העולם."

אם המטרה האסטרטגית של החמס בהפגנות על הגדר הוא ליצור לחץ ודה-לגיטמיציה של ישראל באמצעות (השיטה) הפגנות אלימות על הגדר שיביאו לנפגעים בכמות כזו שתשיג את המטרה אזי המטרה האסטרטגית של ישראל היא למנוע ההצלחה של החמס באמצעות מיזעור ההרוגים.

שים לב מה המטרה. היא לא היתה "כיבוש יישוב ישראלי" באמצעות פריצת הגדר

התוצאה של אתמול:

שערי העיתונים הבריטים לא חסכו ביקורת מפעולות צה"ל בגבול הרצועה. "מרחץ דמים" הייתה הכותרת ב"דיילי מייל", אחרים השתמשו במילה "טבח"

תחליט אתה מי הצליח יותר אתמול לאור המטרות של כל אחד מהצדדים
ישן 15-05-2018, 11:30
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]ברגע שהגדרת כמטרה..."

אתה (וחלק מחברי הממשלה) מקבלים לחלוטין את כללי המשחק של האויב, לפחות מן השפה אל החוץ.
במשך שנים חברי ממשלה אמרו לנו שערפאת רוצה שלום כמטרה אסטרטגית, האם זה אומר שזה נכון? ושכל כישלון במו"מ מוטל מייד על ישראל?

האם זה אומר שמבצע חומת מגן היה כישלון אסטרטגי כי הוא היווה הסלמה? או כי הוא הציג אותנו כרעים בעולם?
לפני 2006 אמרו שלא רוצים פרובוקציות שיפגעו בהבנות עם חיזבאללה / האו"מ, אז האויב עשה מה שבא לו בדיוק כשהיה לו נוח ואנחנו שילמנו מחיר כבד פי 10.

ומי שמסתמך על הדיילי מייל לדעת אם אנחנו בסדר או לא...לא חשבתי שאחרי אוסלו עוד יש אנשים שקונים את הלוקשים האלו. תכף תגיד לי שאיראן וסוריה מגנות אותנו בגלל ה"טבח".

ישן 16-05-2018, 18:23
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
יכול להיות
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "מה כל הפוליטקה הזאת..."

יכול להיות שלישראל יש אינטרס למזער את הנפגעים בצד השני, אבל זה לא האינטרס היחיד וזה גם לא אינטרס שצריך להמדד על בסיס יום קרב בודד.

להערכתי לצעדות על הגדר היה פוטנציאל להיות הרבה יותר המוניות ואפקטיביות, אבל הפעולה של צה"ל מתחילתן סיכלה את האופציה הזאת. התגובה הכוחנית היתה מרתיעה והותירה את רוב האנשים בעזה בבית. אם מלכתחילה הם היו מוכנים להשתתף בהפנינג פרובוקטיבי, אחרי שהתברר שהוא מסוכן הם החליטו שהם מעדיפים לא לההרג על מזבח החמאס.

התוצאה היא שצה"ל הצליח למנוע פריצה של הגדר שזה לא רק הישג סמלי ותודעתי, אלא גם מניעה של סיטואציה נפיצה פי כמה שהיתה מאלצת את ישראל להגיב בעוצמה גדולה בהרבה והיתה מסתיימת בשפיכות דמים גדולה לאין ערוך. כמו רפואה מונעת - אתה רואה את המחיר שלה, שהוא לפעמים יקר, אבל קל לשכוח מה האלטרנטיבה. עד כה נהרגו בסביבות 120 אנשים מתחילת העימותים על הגדר, רובם, אגב, אנשי חמאס. לו היתה נפרצת הגדר יתכן שהיינו רואים מספר גדול בסדר גודל. עד כה, מי שמקטרג על התמודדות צה"ל עם ההתפרעויות לא הציג תוכנית מעשית טובה יותר שהיתה משיגה את אותן תוצאות. הקריאה להשתמש רק או כמעט אך ורק באמצעי אל-הרג היא למעשה קריאה לאפשר מעבר של הגדר מתוך תקווה שזה ייגמר בלא כלום.
ישן 18-05-2018, 19:40
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "טוב, אתחיל מהקל...במידה..."

אני חושב שזו הפעם הראשונה ששמעתי ממך משהו קונקרטי. אתה יודע מהו המרחק שצריך לעמוד מהם בשביל להשתמש באפקטיביות? אתה יודע מה היעילות של ירי גומי דרך גדר? יצא לך פעם?

ישן 18-05-2018, 20:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "ככל שמתקרבים האפקט..."

כדורי גומי לא עוברים גדר - יצא לי לנסות כמה וכמה פעמים. והפלסתינאים יודעים את זה טוב מאוד. 50 מטר זה לרומה שיורה בודדות ולא טמפונים (שאסור היום). קיצר - האמצעי הזה לא עובד, והפלסתינאים לא מורתעים ממנו. לחיילים שמסתערים על גדר אין שום אפקט - ברור שהם לא עוברים אותה. מה שכן תעשה זה לייצר מטרות לחמושי החמאס. בהצלחה בטיעון הבא..

ישן 18-05-2018, 21:55
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כדורי גומי לא עוברים גדר -..."

מה עוצר גומי מלעבור במרווחים שבין חוטי הגדר ?
מה כן מרתיע עשרה לא חמושים שהגיעו לגדר? הרוג? שלושה הרוגים? הרי הם יודעים שלא נהרוג עשרה, ממה יש להם לפחד ?
אם הרוג מרתיע, גם ירי ליד מרתיע, אותו תחושה,פחד מוות,
ואני עדיין חושב, ככלל, חיילים המסתערים עם רכב יבריחו הפלסטינים גם ללא ירי, יכולה להיות בעיה כי הפלסטינים יברחו מחוץ לקו הגומי,ואז יתפתח מין משחק עם הצבא....לכן הצבא צריך לפתח ולהקפיד על מתודה סדורה של שימוש באמצעים, כך שהפלסטינים ילמדו, כי כל אמצעי גורר אחריו אמצעי אלים יותר....אותו הם לא ירצו לפגוש.....וכרגע פוגשים אותו יותר מדי, משום שהצבא לא מקפיד [לטעמי] על תורה סדורה, ועובר ישר לאמצעי שאפשר היה להימנע ממנו אם היו מקפידים על המשחק המקדים.
ישן 15-05-2018, 12:02
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אתה (וחלק מחברי הממשלה)..."

ציטוט:
אתה (וחלק מחברי הממשלה) מקבלים לחלוטין את כללי המשחק של האויב, לפחות מן השפה אל החוץ.

אני לא רוצה להגרר לפוליטיקה עם ערפאת ויתר הנושאים .חשוב להתמקד במאורעות היום.

דווקא מול החמס אני מסכים עימך שאנו מקבלים את כללי המשחק של החמס - הם רצו הרבה הרוגים, נתנו להם הרבה הרוגים אך כאשר חילחלה ההבנה כי יש "יותר מדי הרוגים" צה"ל החל להפציץ נכסי חמס באמצע היום כאיתות של "מספיק ודי" שכנראה נקלט בצד השני.

כלומר יש "ארגז כלים" שהופעל עפ"י שיקול דעת שלא עפ"י כללי המשחק של האוייב שהביאו, כך נראה , לשינוי התנהגות בטווח של שעתיים.

אינני אומר לרגע אחד לא להיות אגרסיביים כלפי החמס אך ישראל, כצד החזק, יכולה לקבוע את כללי המשחק ולהפעיל מנופי לחץ משמעותיים לשינוי ההתנהגות.

למשל - מעבר לפגיעה ב "מטרות חמס" ניתן לקשור את חופש הדייג להתפרעויות , לפגוע במוסכי אוטובוסים שהסיעו מפגינים, לחבל בציוד ההנדסי שעסק בהכנות להפגנות, לחבל בירי ברכבים שהביאו מפגינים, לגבות את הנזקים ועלות הטיפול בהתפרעויות מכספים שעוברים לרצועה או לרשות

.

הערה אחרונה - הזכרת מלחמת יום כיפור וזה הזכיר לי דיווח על חברים בממשלה האומרים כי התנהלות ישראל מול החמס המבקש הודנה מזכירה את התנהלות הממשלה מול גישושי השלום של סאדאת (טוב שארם בלי שלום משלום בלי שארם....)

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 15-05-2018 בשעה 12:05.
ישן 15-05-2018, 17:01
צלמית המשתמש של ai22

בחן מה היו מטרות מבצע "חומת מגן", והאם הן הושגו?
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אתה (וחלק מחברי הממשלה)..."

היות והתשובה הייא כן - לא ניתן לטעון שהיה מדובר בכישלון.

להבנתי:
האירוע כעת נועד להשיג מספר מטרות:
למנוע התמקדות בעזה במקום בהעברת השגרירות (הצלחה חלקית)
למנוע הצלחה טקטית לחמאס : פלישה לישראל וכיבוש יישוב, חטיפת חייל או הריגתו, מיקוש שישמש לפגיעה עתידית בחיילים. (הצלחה מוחלטת)
וכמובן מה שמתמקדים בו - למנוע מחמאס ללמוד איך להפוך הפגנות אלו לכלי לחץ בינלאומי על ישראל , גינוי בינלאומי והגברת התסיסה בגדה (לכאורה נראה כמו כישלון חלקי).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
ומי שמסתמך על הדיילי מייל לדעת אם אנחנו בסדר או לא...לא חשבתי שאחרי אוסלו עוד יש אנשים שקונים את הלוקשים האלו. תכף תגיד לי שאיראן וסוריה מגנות אותנו בגלל ה"טבח".
מה שהדיילי מייל כותב - צפוי.
ההתנהלות של ישראל נראית פשוט רע, כי לירות ירי חי על מפגינים נראה רע ולא ניתן להציג את זה טוב.
ואם נמשיך להתנהל רע - יהיו לכך השלכות.
ישן 15-05-2018, 15:48
צלמית המשתמש של ai22

לא ממקשים יותר. זה גורם פגיעה אזרחית ויש אמנות נגד זה
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "מדוע לא מיקשו ממערב לגדר?"

אתה שם מוקש בנקודה X, בגלל עימות זה או אחר,
20 שנה אחרי זה - העימות הוא כבר היסטוריה. עם גשמים וסחף קרקעות לכל עבר - כבר לאף אחד אין מושג איפה היו פעם מוקשים, מדי פעם ילדים הופכים לנכים ופרה עולה על מוקש ומתה.
עמדות בשליטה מרחוק - נשמע כמו פיתרון אידאלי,
אבל לצד כוחות גיבוי - למקרה של אובדן שליטה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפוסל במומו
אני באמת לא מבין מדוע לא מיקשו את החלק שממערב לגדר, באזור הפרימטר שסוכם בהבנות צוק איתן.
הבנות יוק.
כל העניין בהפגנות הוא שחיקת אותן הבנות - לא ניתן לאכוף אזור פרימטר,
ותקיפת מפגינים בהתאם לאותן הבנות - זה גול עצמי.
ישן 16-05-2018, 21:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה כל האמל"ח של החוליה הנוראית?"

אתה זוכר שלפי הסרטון החוליה הזו השליכה מספר מטענים? (אני ספרתי 7)

ישן 15-05-2018, 21:30
  משתמש זכר גור אריה גור אריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.17

דיונים על גבי דיונים.

האם ניצחנו אתמול ?!
כן!!!
מהדהד!!!!
למה?
כי הייתה רק מטרה אחת, והיא הושמעה על ידי כל האחראים בשטח, למנוע חדירה כלשהיא לשיטחנו בכל מחיר!
מטרה תדמיתית/הסברתית, תמיד הייתה בעייתית, ומה שלא יהיה המדיה האירופית תמיד תחפש להיות נגדינו (מהכרת השטח, אני גר שם..).
ראיה נוספת: נכון לעכשיו, החמאס די התקפל, היו היום בקושי נפגעים, בקושי הגיעו אנשים (גם אתמול רק חצי מהמתוכנן). רוב המדינות גינו בשפה רפה בלבד (תבדקו איך הגיבה גרמניה ׳ידידתינו׳!).
האם יש מקום לשיפור ולהתייעלות?
מי שיודע לא יספר את זה כאן.
ייתכן שיש במה להתייעל וייתכן שלא, לא אנחנו אלה שנחליט על סמך השערות.
ישן 16-05-2018, 10:19
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי גור אריה שמתחילה ב "דיונים על גבי דיונים. האם..."

אתה צריך להבדיל בין הדברים. במלחמות בין צבאות בדרך כלל המטרה של כל צבא היא הפוכה מהמטרה של השני, ואז השג לאחד הוא בהכרח כשלון לשני. בלחימה בין צבא לארגון כמו חמאס המצב יכול להיות אחר.

המטרה המרכזית של צה"ל היתה מניעת חדירה לשטחנו, והמטרה הזו אכן הושגה. אבל האם שאלת את עצמך אם המטרה העיקרית של חמאס היתה לחדור לשטחנו? ספק גדול בעיני אם זו היתה המטרה - אם זה היה המצב היינו כנראה רואים היערכות אחרת מצדו ומאמץ גדול יותר לבצע זאת בפועל. לא שהוא לא היה שמח לפרוץ את הגדר; זה היה מבחינתו הישג תעמולתי וסמלי גדול מאד. אבל נראה שהוא הבין די בתחילת הארועים שצה"ל נערך היטב לסכל כוונה כזו. כשהיה לצה"ל מודיעין על כוונה לנסות לפרוץ בשעה מסוימת הוא גם פרסם אותו, כדי לוודא שחמאס יודע שצה"ל ערוך - ואכן הנסיון לא בוצע.

אבל לחמאס היתה מטרה אחרת. חמאס רוצה לשבור את מדיניות הסגר על ידי ציור האוכלוסיה כאנשים אומללים ששלטון כיבוש אכזרי כולא אותם ב-"כלא הגדול בעולם" - זה כמובן האופן שבו חמאס מתאר, לא מה שאני חושב. מבחינה זו התמונות ומספרי ההרוגים משרתים אותו היטב. הרוגים זה לא מה שמטריד אותו; כוח אדם הוא הדבר היחיד שברצועה יש עודפים ממנו. העובדה שמדינות מחזירות שגרירים (גם אם ממילא לא היה מדובר בידידי ישראל גדולים), שבעמודים ראשיים של עתונים בכל העולם אנחנו נראים כשלטון דיכוי, ששרי חוץ משחררים הצהרות - כל זה יוצר עלינו לחץ. אפשר להזכר בסיפור המרמרה: צה"ל השתלט על הספינה ומנע ממנה להגיע לעזה, אבל מספר ההרוגים שם הוביל לכך שבעקבות הפרשה ישראל הקלה משמעותית את הסגר ולמעשה מדיניות הסגר המוחלט קרסה. זו היתה תוצאה גרועה הרבה יותר מאשר אילו הספינה היתה מגיעה לעזה. אני לא חושב שכאן נראה תוצאה מרחיקת-לכת כזו, אבל אני חושב שחמאס בהחלט השיג חלק ממה שהוא רצה.

וכמו שכתבתי בדיון על העפיפונים - הכשל החמור הוא לא של צה"ל אלא של הממשלה שאין לה מדיניות לגבי עזה, לא ממפה את האינטרסים קצרי וארוכי הטווח שלנו שם ולא פועלת לקידומם, לא מקיימת ישיבות בנושא או מנחה את המועצה לבטחון לאומי להכין אוסף של חלופות. ברגע שאתה משאיר את היוזמה בכל התחומים בידי הצד השני, לא סביר שהענינים יתקדמו לכיוון שיהיה לטובתך.
ישן 16-05-2018, 19:52
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.12
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "אתה צריך להבדיל בין הדברים. ..."

דברים נכוחים. על כך אמר טאליראן: "זה גרוע מפשע זו אווילות". אינני חושב שהיה מעשה פשע, אך זו איוולת לירות על אנשים בקרב המון טרם פרצו את הגדר. הרי זה מה שביקשה הנהגת החמאס. יש מספיק זמן ומרחב לקטול אותם ברגע שעלו על הגדר או חצו את הגבול, ואיש לא יכול לפצות פה לפחות ברמה המשפטית.

יצירתיות ודמיון אינה הצד החזק של ההנהגה הצבאית זה שנים, ובהקמת חטיבת הקומנדו ניוושע. לוואי והיו קוראים ספרות מחקרית על על התרומה האפסית מבחינה אסטרטגית של יחידות מיוחדות במלחמת העולם השניה בצבאות בנות הברית, ביחוד הבריטי. שם מספרן של יחידות קומנדו היה רב, ומרבית הזמן ישבו בטל. (צ'רצ'יל טבע את הכינוי קומנדו משפת אפריקנס בעת במלחמת הבורים.) היתה התנגדות להקמתן בקרב ההנהגה הצבאית הבריטית בטענה שהן רק יגרמו לדלדול כוח אדם איכותי מהיחידות הרגולריות. טענה זו תקפה גם להיום, בפרט בצה"ל.
ישן 17-05-2018, 01:40
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.12
בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "Go educate yourself before..."

אינך יכול להציע לי הצעות כלשהן על לימוד מלחמת העולם השניה. את הספר והמאמרים האקדמיים שלי בתחום מצטטים בחו"ל. (אני מתנצל על חוסר הצניעות). הינך מבלבל בין הישיגים טקטיים ובין הישיגים והשלכות אסטרטגיים. מה הקשר בין צלבי ויקטוריה של אדם או אנשים אמיצים ביחידות קומנדו למול חשיבותן והשפעתן יחסית להשקעה בהן ובמספריהם. לפי אותו הגיון שלך פיקוד מטוסי הקרב של חיל האוויר הבריטי היה פחות בחשיבותו האסטרטגית כיוון שרק טייס קרב אחד זכה בצלב ויקטוריה (שמו ניקולסון כדי לחסוך לך זמן). מי שזכה פעמיים בצלב ויקטוריה היה חייל פשוט מן הדיביזיה הניו-זילנדית. (Upham) דיביזיה רגולרית שלחמה טוב יותר בכרתים מאשר כוח הקומנדו הבריטי שנשלח לשם. אך היו לה כשלונות אחר כך. לפני כן כוח קומנדו בריטי נשלח לכיבוש דאקאר של וישי ונכשל. (על דאקאר וכרתים ואיטליה ישנה יצירת מופת ספרותית של הסופר אוולין וו WAUGH הנקראת SWORD OF HONOUR. מומלץ כקריאה חוויתית. וו שירת בגדוד הקומנדו המדובר. ) מלחמת העולם השניה התנהלה והוכרעה על ידי יחידות רגולריות. הגרמנים והרוסים לא הקימו גדודי וחטיבות קומנדו. היטלר השתמש לצורך מבצעים מיוחדים (והוא המעיט מאד בהם) בסקורצני וכוח צנחנים (אבן -אמאל, שחרור מוסוליני) אולם לאחר כרתים וההלם משיעור האבידות הוא הפך את כוח הצנחנים הגדול שלו לכוח רגלי רגולרי שלחם היטב בגלל איכות כוח האדם. וצנחנים אינם כוחות קומנדו.

קרא אתה ספרות מחקרית בעניין; קרא על הוויכוח בסוגיה במטכ"ל הקיסרי למול צ'רצ'יל שדחף להקמת יחידות קומנדו, (אני קראתי את המסמכים ישירות בארכיון), ומדובר במספר לא קטן של גדודים (ולכן בעיית דלדול כוח האדם האיכותי ביחידות הרגולריות. זה נכפה כגיגית על הר על דיל ולאחריו אלן ברוק בידי צ'רצ'יל) ולא ב-SAS שמנה כמה עשרות בכל נקודת זמן. ישנה הגזמה לגבי השלכות פעולות ה-SAS. עם כל הפשיטות הנועזות על שדות תעופה גרמניים, הבריטים הגיעו לעליונות אווירית ב-1942 במדבר המערבי באמצעות הגדלה מאסיבית של מטוסים ומתקדמים יותר מהגלאדיאטור הדו-כנפי ו-P40 והוריקנים הנחותים שפעלו בשנים 40 ו-41. ספיטפיירים לא נשלחו אז. הפשיטות לא יצרו שום מפנה. מה ה-SAS וכוח פופסקי עשו באיטליה, האם הוא פתרו את הקפאון בקאסינו, על החוף באנצ'יו? הפריצה של המבוי הסתום נעשתה על ידי יחידות רגולריות שלחמו באופן רגולרי. האם כוח הקומנדו הבריטי שנשלח פעמיים לחסל את מפעל המים הכבדים בנורבגיה השיג מטרתו? רובם נתפסו והוצאו להורג, כן אלה שנשלחו לכבוש איים בדודקנז. מפעל המים הכבדים ניזוק קשה על ידי חוליה נורבגית מקומית. היו גם הצלחות בעלות משמעות טקטית בלבד. ומה עשה ה-SAS בעיראק ב-1991?

הסוגיה של ריכוז כוח אדם איכותי בכוח גדול בסדר גודל גדודי או חטיבתי ויותר למטרות פעולות "קומנדו" למול גריעתו מהיחידות הרגולריות שהופכות לחלשות יותר, היא סוגייה מתמשכת מפתיחת מלחמת העולם השניה. ישנה בעייה של הפעלת הכוחות, אמונה באיזה כוח מנוף, לרוב דמיוני , שהם יכולים לחסוך את עיקר הלחימה הרגולרית, וישנה בעייה כפי שהתגלה בחלק ניכר מן המקרים של חילוצם. במקרה הישראלי הסוגיה חריפה יותר כיוון שאין לנו הרבה חטיבות חי"ר קרביות רגולריות.
ישן 17-05-2018, 04:51
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי זיגפריד ששון שמתחילה ב "אינך יכול להציע לי הצעות..."

פרופ' ששון היקר,

חנהל'ה התבלבלה קצת.

אדם אחד השמיד יותר מטוסים מאשר טייסות שלימות של חיל אוויר ולכן באופן יחסי, ההשקעה בו ובחבריו היתה לאיך ערוך קטנה אך משמעותית לעומת זאת שבטייסות. מבלי לגרוע מחשיבותן ותפקידן. כנ"ל לגבי הצוות הנורבגי שפגע במפעל המים הכבדים.

הדיון בחשיבותם והפעלתם של כוחות מיוחדים אינו מנושא באשכול הזה ובטח לא ייפתר בדוגמאות כאלה ואחרות שהפירוש להן הוא בעיני המתבונן.

באבולוציה הצבאית המודרנית כעובדה, רוב הצבאות מצטמצמים ומתכנסים ממסות ליחידות מובחרות יותר. ניצחון של איכות על כמות שנובע גם מהשינויים המנטליים במדינות המערב לגבי אובדן חיי אדם במלחמה, כוח האדם הזמין ואיכות כוח האדם הנדרשת להפעלת האמצעים בצבא מודרני.

בהשוואה לכל הצבאות המערביים האחרים, כל חטיבות החי"ר כיום בצה"ל הן כוחות מובחרים.

בכבוד רב,

פרופ' ויטמן

נערך לאחרונה ע"י vitaman בתאריך 17-05-2018 בשעה 05:00.
ישן 16-05-2018, 20:31
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "ואתה מתעלם מהכרזות של דוברי..."

סתם בשביל הספורט:
הלוויה לחמאסניק 1:

הלוייה לחמסה לחמאסניקים:

עוד חביבי עם סרט ראש חמאסי:

את הדגל אתה כבר מזהה?

מי זה זה? ממולץ להכנס לקישור משורשרים גם זיהויים של הארגונים של ההרוגים שלהם.

בן 15 נקטף בדמי ימיו,
אבל אבוי- של מי הדגל הצהוב הקטן למרגלותיו? עזרו ילדים למר תות לגלות:

בן 14 אותו כנל:

ולהבדיל- הלוויותו של מי שכנראה אכן היה אזרח לא משויוך ארגונית לטרוריסטים- בתכריכים לבנים מסורתיים.

מסתבר שכשמדובר על הספורט הלאומי הפלסטיני- ניסיון לבצע טבח ביהודים גם המחלוקות עם הסלפים נשכחות:

נערך לאחרונה ע"י jhonny בתאריך 16-05-2018 בשעה 20:48.
ישן 17-05-2018, 22:57
  TOTI TOTI אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.14
בתגובה להודעה מספר 198 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "הוא בטח גם לא ראה אף פעם..."

אני לא מעדיף כלום חוץ משלא יירו באנשים שלא מהווים סכנה ומתקרבים לגדר.
הסיפור של הילד הזה התפרסם בניו יורק טיימס. כל שאר הדברים שאתם כותבים אלה המצאות וסיפורי סבתא של אנשים שטופי שנאה לצד השני בדיוק כמו שהם שונאים אותנו.
https://mobile.nytimes.com/2018/04/...a-protests.html
כל הדגלים שם, ראיתי.
יש סרטון של הילד הזה ירוי ומת, הצבא חוקר את המקרה ואתם בשלכם. אולי מבויים, אולי ילד rpg, בטוח היה בקייטנה של חמאס.
יכול להיות, אני בספק.
כל שאר ההרוגים מזוהים בשמותיהם.
מלבד שוב לומר שאחד מדוברי החמאס הודה ש50 הם שייכים לארגון החמאס אין שום הוכחה שכולם עסקו בפעילות טרור אלא פשוט השתתפו בהפגנה אלימה קרובה לגדר.
יש מעל 100 הרוגים מהימים האחרונים בהם מספר קטינים ומספר עיתונאים. יתכן שכולם הם פעילי טרור, דובר צה"ל לא מאשר זאת. הוא לא מאשר זאת גם לאחר שהתבקש לכך.
הזלזול, הציניות וההערות הנילוות לצילומי הלוויות מבחילים ודוחים ולא ברור לי למה מנהלי הפורום משאירים חרפה כזאת רשומה.

נערך לאחרונה ע"י TOTI בתאריך 17-05-2018 בשעה 23:26.
ישן 17-05-2018, 23:55
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אפילו אם היו פעילי חמאס אין שום הוכחה שהם עסקו בטרור?
בתגובה להודעה מספר 199 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "אני לא מעדיף כלום חוץ משלא..."

מקרה כזה של עיוורון, בשילוב עם כניעה מוחלטת לנרטיב של האוייב ומה שאני מקווה מאוד היא תמימות של מישהו שנולד אתמול - מזמן לא ראיתי, אבל זה בסדר, אני מודע לתופעות כמוך אז מלבד הדחקה של רפלקס ההקאה מקריאת התגובות שלך, אני עדיין בסדר.
אתה יכול לחזור לדבר על אותם 50 אנשים שהם פעילי חמאס אבל במקרה אלה היו כנראה מוועדת הקישוט.
המטרה של דיון בדרך כלל זה כדי ליצור דו-שיח כלשהו בניסיון להגיע להבנה או עמק השווה בין הצדדים, או סתם הפריה של דיעות וידע.
איתך זה לא אפשרי, גם כי אתה מסרב לחלוטין להכיר במציאות ובאמת המוחלטת, וגם כי הטיעונים שלך תלושים כ"כ מהמציאות, שכמו שג'ואי מ"חברים" אמר פעם:
You're so far past the line, you can't even see the line. The line is a dot to you.

חבר, כדאי שתלך לבדוק את זה לפני שזה יהיה בלתי הפיך.

ציטוט:

ישן 17-05-2018, 18:15
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 208 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=ariel_zuk] צריך קודם..."

תפסיק לחשוב שכולם אנטישמים ובאים נגדינו. יש מלא אנשים במערב שרואים כל בוקר רק את הכותרות, ואולי מרשים לעצמם לקרוא כתבה אחת או 2. אם הם רואים כתבה שמן הסתם תדבר נגדינו, זה יטה את דעתם לגבינו. אבל אם הם יראו חדשות שתורמות לתדמית שלנו, אז גם זה ישפיע באותה מידה. ועובדה שכאשר התפרסם ש-50 חמאסניקים ועוד 3 מהג'יאהד הסלאמי נהרגו, מתוך 62, הרבה מאוד אנשים ראו את זה וזה הטה למספר שעות את מלחמת ה-PR לטובתינו.

כמובן שעל זה הצליחה להעפיל העובדה שרופא קנדי נורה ביחד עם עוד 19 אנשים מסומנים בבירור כצוות רפואי. הם נורו במטרה לפצוע, אך מי שטיפל ברופא הקנדי הפצוע נורה בחזה ומת.
אין סיכוי שמישהו קורא עיתון או נכנס לאתר חדשות ורואה את הדבר הזה וחושב שזה משהו חיובי. זה נשמע מעשה מאוד ברברי.
התראיין ישראלי אחד בשם מיכאל (מייקל) אורן. סגן שר. שאלו אותו בראיון מדוע נורה הרופא. 3 פעמים נשאל. כל מה שהוא ענה זה שלעמוד 35 מטרים מהגדר זה מסוכן. כמובן שכל השאלות נשאלו בצורה מאוד מוטה כדי ליצור תמונה שגויה של המציאות, אבל אפשר היה גם לענות בצורה שלא תתרום לתדמית הזו.
ישן 17-05-2018, 21:50
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "תפסיק לחשוב שכולם אנטישמים..."

בוא אסביר לך משהו:

אתמול היה אירוע ירי בבית ספר בדיקסון, אילינוי. תלמיד לשעבר בן 19 בא עם נשק ופתח בירי. למרבה המזל המטח הראשון לא פגע באיש. שוטר שעובד בבית הספר שמע את הירי ורץ לעבר האירוע. כשהיורה ראה אותו הוא פנה לברוח. השוטר רדף והיורה פנה לעברו והחל לירות. השוטר ירה בחזרה, פגע בתלמיד ופצע אותו.

בעיתונות לא היו כותרות. לא היו שידורים חיים. לא היה תמונות ואירועי וידאו, נאומים ושאר ירקות. מדוע? כי זה לא הולם את האג'נדה.
אם ישראל תביא עכשיו לפיוס הסטורי בין הקוריאות, ללחיצת יד בין האייטולה למלך סעודיה ובדרך גם לשלום, שגשוג ואחווה בין ישראל והפלסטינים, עדיין לא תראה את הכותרות המדוברות. זה פשוט לא עובד ככה.

ישן 18-05-2018, 07:51
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "אני לא מבין איך אתה יכול..."

כל תושב יודע הוזהרו בתקשורת בוצע ירי אזהרה,
ולא הסתובבו וחזרו.
נמצאו בתוך הפרמטר שמוגדר ירי על מנת להרוג.
רואים שמעולם לא היית בסיטואציה כזו.
אין בכלל מה להתבלבל.
בעשרות מקרים יריתי ליד אנשים שהתקרבו למתחם ומבינים את זה יופי מסתבר שירי 30 מטר ימינה או שמאלה זו שפה בינלאומית.
עושים אחרוה פנה והכל נגמר בשלום.
זה לא קרה כאן- מה הקטע עם מה התפקיד שלו? למי זה משנה? מצדי שיהיה גם פעיל זכויות אדם.
אתה נמצא במקום שבו יורים באנשים ביודעין?
מפר את כל ההוראות והאזהרות שנמסרו לך?
שא באחריות.
אתה חי בסרט רציני ביותר אם אתה חושב שווסט עם צלב אדום או משהו דומה ימנע ירי.
יש מוסכמות בינלאומיות ,
ושהם רוצים הם יודעים למצוא את יחידת הקישור בטלפון ומקבלים עדכונים בזמן אמת לאפשר פינוי רפואי.
ישן 18-05-2018, 11:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

לא פעם ולא פעמיים מחבלים השתמשו בתחפושת של שירותי הצלה או עיתונאים
בתגובה להודעה מספר 213 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "גם את המחבלים מישהו צריך..."

ולא פעם ולא פעמיים הם גם נעזרו בשירותי הצלה ו/או עיתונאים כדי לבצע את זממם, אין סיבה לאפשר לכל מי שלבוש כמו שירותי הצלה להתקרב לגדר.
כמו שכתב johnny, יש דרכים לפנות פצועים מבלי להיפגע, ועובדה שבשטח לא נשארו פצועים או גופות - גם כאלה שהגיעו עד למרחק נגיעה בגדר.
מי שלא יודע את הנוהל כיצד לטפל בפצועים בקרבת אירוע טרור שכזה, שפשוט יתרחק משם - הפגיעה בו היא על אחריותו בלבד.

ציטוט:

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 18-05-2018 בשעה 11:25.
ישן 18-05-2018, 11:25
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 216 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "לטעמי, כדי שלא נגיע לרמת..."

גם האינתיפאדה השנייה "התחילה רשמית" כשנהרג הילד הפלסטיני ההוא, שספק אם יודעים עד היום מי ירה בו (צה"ל או המחבלים) והאם הוא באמת מת או שהיה עוד הצגת פאליווד כשזה עוד נחשב אמין.

זה נראה רע כי יש מי שבוחר להבליט את המקרה הזה ואת העובדות הנוחות לו כדי להציג את זה בצורה שמוציאה אותנו רע. סוג של שיתוף פעולה בין האויב לבין ארגוני זכויות, תקשורת ישראלית צהובה וכל מיני תמימים / אדיוטים-שימושיים כמו שרואים בשרשור הזה (ולא, אני לא קורא לאף אחד אדיוט).

יש פה מגיבים שממש מחפשים את צה"ל, איזושהי פאתולוגיה להוכיח לעצמם שאנחנו אכן נוראים ואיומים כפי שהם חוששים שאנחנו. קופצים על כל שקר ערבי או תקלה מבצעית כמוצאי שלל רב, כביכול מרצון לשפר ולהתמקצע, בפועל מתוך רצון להתייפיף ולנקות את המצפון על חשבון הצבא ולעזאזל הנזק שנגרם לנו. ואף עובדה, מקרי עבר או נסיון מבצעי לא ישכנע אותם שהם לא רק טועים אלא גם משמשים נשק בידי האויב.

מדיה היא נשק.
זו לא חוכמה גדולה להבליט את הטעויות שלנו או את השקרים וההגזמות של האויב ואז להיתמם ולומר "זה נראה רע בניו יורק טיימס" כאשר אתם אלו שפרסמתם את זה בניו יורק טיימס!
לא חוכמה גדולה להתלונן באו"ם על הפרת זכויות אדם (חד צדדית רק מצד ישראל) ואז להיתמם ולומר ש"האו"ם לא יתמוך בנו אם נמשיך ככה".
והכי לא חוכמה לדבר באוויר ולהגיד "אני מודאג מהמוסריות שלנו, שהאחראים ימצאו פתרונות שגם מוסריים באופן מושלם, גם נראים טוב בתקשורת וגם יהיו יעילים ולא יפלו למלכודת של האויב וגם לא ישלחו מסר של חולשה לכל אויבנו במזרח התיכון, מה שיפגע בנו בטווח הארוך". צאו מהסרט!

מתוך כבוד אמיתי לחברי הפורום אני משוכנע שזה מתוך תמימות ותום לב אמיתי, ולא מתוך כוונה רעה, אבל ראבק אל תקברו את הראש באדמה. אנחנו נלחמים פה על החיים שלנו.

ישן 18-05-2018, 21:09

בתגובה להודעה מספר 217 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "גם האינתיפאדה השנייה "התחילה..."

שוב, אני לא מכיר את מקרה הירי ברופא (משום מה לא שמעתי עליו מחוץ לפורום), וממש לא מעניין אותי איך אנחנו "נראים" בחו"ל. אני חושב שאנחנו צריכים להיות מוסריים כמטרה בפני עצמה, כי זה אנחנו, אלה הערכים שלנו, זה העם שאנחנו רוצים לגדל פה.

אני שונא מחנאות. הכוונה לאנשים שמשייכים עצמם למחנה-וכל דבר שקורה שלא תואם את האידיאולוגיה של המחנה שלהם הם מכחישים או מתרצים. יש לנו כאן דוגמא חיה ומפחידה במיוחד-TOTI- והוא אפילו לא היחיד. אנחנו לא רוצים להיות כמוהו. יש חשיבות לדעת להגיד מתי על פניו טעינו, או מתי מתברר שמישהו מהצד שלנו הוא אדם רע (ושוב-מדבר בכללי, לא מכיר את המקרה הספציפי). אחרת אנחנו עיוורים.

מי שבטוח בעצמו ובצדקתו יודע לקבל ביקורת.
ישן 19-05-2018, 11:14

בתגובה להודעה מספר 221 שנכתבה על ידי TOTI שמתחילה ב "אג'נדה, אידיאולוגיה, מחנה,..."

"החרדות שלך שהערבים יסתערו על תל אביב"-אין לך טיעון רציני ולכן אתה בורח לאד הומינם שלא מבוסס על כלום. אין לך מושג מי אני.

על פי הדיון פה, בהחלט עולה חשד סביר שאתה נגד המדינה והצבא. לא במובן של "אויב" חלילה, אבל כן במובן שאתה רוצה יותר מהכל לגלות שצה"ל רע, לא מוסרי, טבח באזרחים תמימים ועוד. רואים את זה לפי זה שגם כשמעמתים איתך עם נתונים חד משמעיים זה אפילו לא מזיז לך: כשאמרו לך שחמאס עצמו מודה שכמעט כל ההרוגים הם פעילים אמרת שזה לא נחשב פעילי טרור, אולי הם סתם היו רשומים במפלגה. כשהראיתי לך שהמבצעים בעזה הפסיקו את ירי הרקטות, אמרת שבטח סתם נגמר לחמאס התחמושת.

אתה באמת לא מבין איך זה נראה מהצד? בבחירה בין עובדה מבוססת היטב שמוציאה אותנו טוב, לבין טיעון תלוש מהמציאות שאין לו שמץ של ראיות אבל שמוציא אותנו רשעים תמיד תבחר בשני. איך אני לא אמור לייחס לזה כוונה רעה?

"איך הגענו למצב שיורים במפגינים"-הראו לך פה כבר מאה פעם שרוב גדול של מי שנורה לא היה מפגין. ושוב, מה אתה חושב שצריך היה לעשות?
ישן 18-05-2018, 19:23
  משתמש זכר Nargila Dwarf Nargila Dwarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.14
Some sources
בתגובה להודעה מספר 230 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "עניין של אמונה. אני לא מאמין..."

I tried to find some sources about the number of casualties.
Not amazing results,and they all seem to quote the palestinian health source.
This is just to add some information, all the given numbers should be taken with a pinch (bucket) of salt.

CNN :
ציטוט:
..
More than 2,700 Palestinians suffered injuries in the clashes, nearly half of them due to live fire, according to the Palestinian Health Ministry,
..

BBC:
ציטוט:
At least 52 Palestinians have been killed and 2,400 wounded by Israeli troops, Palestinian officials say, on the deadliest day of violence since the 2014 Gaza war.

Ynet:
ציטוט:
פלסטינים - בהם שמונה ילדים - נהרגו היום (ב') לאחר שהתקרבו לאזור גדר המערכת. כ-40 אלף בני אדם הפגינו באזור הגדר ולפי גורמי רפואה בעזה - 1,204 בני אדם נפצעו.

Mako:
ציטוט:
ברצועה יש ביקורת על חמאס על רקע כמות הנפגעים הגדולה - 59 הרוגים וכ-2,700 פצועים.

Mako:
ציטוט:
לאחר יום אלים במיוחד ברצועת עזה במהלכו, כך לפי טענות הפלסטינים נהרגו לפחות 52 מפגינים ומעל 2000 נפצעו,

Mako, hmm
ציטוט:
יום מתוח ורצוף תקריות בגבול עזה: כ-50 אלף פלסטינים לוקחים חלק בהפגנות היום (שני) ב-13 מוקדים שונים מול גדר המערכת. משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי 52 נהרגו ו-1200 נפצעו.

Note the change from 2000 to 1200 wounded.

And of course,
Haaretz:
ציטוט:
כפי שפורסם ב"הארץ", בלילה בין יום שני לשלישי העביר חמאס סדרה של מסרים לישראל, באמצעות המודיעין המצרי וכנראה גם על ידי תיווך קטארי, בדבר רצונו לרסן את רמת האלימות. באותו היום נהרגו 60 פלסטינים מאש צה"ל במהלך ההפגנות לאורך הגדר, ולמחרת מתו מפצעיהם שני מפגינים נוספים. כ-2,770 נפצעו בסך הכל, יותר מ-1,350 מהם מאש חיה. יותר מ-50 מהפצועים נפגעו אנוש ויותר מ-70 מהם במצב קשה.

And again from Haaretz, in the article about the court apeal:
ציטוט:
עוד נטען כי בשבועות האחרונים נעשה שימוש מופרז בכוח בהפגנות, שגרם למותם של 86 מפגינים, שבהם 12 קטינים ושני עיתונאים, ולפציעתם של 11,000 בני אדם.
..
בבקשה נכתב כי ביום שני האחרון, בהפגנות המחאה על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים ולקראת יום הנכבה, מספר הנפגעים היה חסר תקדים. לפי הכתוב, באותו יום נהרגו 60 פלסטינים מאש צה"ל, מתוכם 42 בני אדם שהשתתפו בהפגנות, שבהם חמישה קטינים ואדם בעל מוגבלות. בנוסף, נכתב, 2771 פלסטינים נפגעו, בהם 225 קטינים, 12 עיתונאים ו-17 אנשי רפואת חירום. ב-1,359 מקרים הפציעות נגרמו מאש חיה. בעתירה מסתמכים על נתונים שאסף מרכז אל-מיזאן, ואלה מעט נמוכים מנתוני משרד הבריאות בעזה.

Edit: Aaand Mida.org.il:
ציטוט:
לפי דיווחים המגיעים מעזה מנין ההרוגים בהתפרעויות עומד על כ-50 איש וכ-1,200 פצועים. מצה”ל נמסר כי כ-40 אלף פלסטינים התפרעו ב-13 מוקדים שונים ברחבי הרצועה, תוך שהם משתמשים באמצעים אלימים כולל השלכת מטענים ובקבוקי תבערה.

נערך לאחרונה ע"י Nargila Dwarf בתאריך 18-05-2018 בשעה 19:35.
ישן 19-05-2018, 07:30
  tby tby אינו מחובר  

מועצת זכויות האדם הורתה על ועדת חקירה נגד ישראל

YNET מדווח:
מועצת זכויות האדם של האו"ם הורתה הערב (ו') לפתוח באופן מיידי בחקירה עצמאית של הרג המתפרעים במהומות ברצועת עזה. 29 מדינות תמכו בפתיחת החקירה, 14 נמנעו, ארצות הברית ואוסטרליה התנגדו להצעה.

בין המדינות שהצביעו בעד החקירה היו גם ספרד, סלובניה ובלגיה - ובישראל רואים זאת בחומרה מאחר ושלושתן חברות באיחוד האירופי. בגזרת ההפתעה נרשמה התמיכה של מקסיקו בחקירה, למרות שהתקרבה לאחרונה לישראל אחרי שנים של דפוסי הצבעה אנטי-ישראליים באו"ם.

המועצה גינתה את ישראל בגין "שימוש בלתי סביר בכוח נגד אזרחים פלסטינים שהפגינו בדרכי שלום ברצועת עזה, והפרת החלטות של האו"ם וחוקים בינלאומיים". עוד נכתב כי המועצה מביעה את צערה על אובדן החיים של אזרחים, בהם ילדים, נשים, עובדי סיוע ועיתונאים - ואת המניין הגבוה של הפצועים.

במועצה האשימו את ישראל ב"כישלון שיטתי ביכולתה לבצע חקירות אמיתיות בצורה עצמאית, אובייקטיבית ואפקטיבית כנדרש בדין הבינלאומי על העבירות שבוצעו נגד הפלסטינים",

חברות המועצה הדגישו את מחויבותה של ישראל ככוח כובש להבטיח את ביטחונם, שלומם ורווחתם של האזרחים הפלסטיניים בשטחים הכבושים ובעזה, ואמרו כי הוועדת תחקור בסיוע של מומחים רלוונטים את ה"מתקפה הצבאית על מחאה אזרחית שהחלה ב-30 במרץ שכוללת הפרות שעלולות להגיע לכדי פשעי מלחמה".

מטרת החקירה, לדברי המועצה היא "לגבש המלצות, בייחוד צעדי ענישה, כדי לסיים את הפטור מעונש ולהבטיח דין וחשבון חוקי, כולל פושעים אינדיבידואלים (הכוונה לחיילים) ואחראים נוספים, ולעדכן את המועצה בדו"ח כתוב ובדיווחים בעל-פה".

-------

מי שחושב שהדיון בנושא ירי על אזרחים לא חמושים הוא דיון של "יפי נפש" עם פרשנות לא נכונה של המציאות, אולי כעת יתחיל להבין כי מדובר בראש ובראשונה על הגנת חיילי צה"ל ומפקדיו וכרווח משני שמירה על מעמדה של מדינת ישראל בעולם.

הארוע האסטרטגי מתחיל להתגלגל והוא התחיל לנוע רק בגלל כמות ההרוגים בארוע אחד.

וועדת חקירה בינלאומית תתחיל לעבוד ואם הממצאים שלה יעידו על הפרות בוטות של הדין הבינלאומי העניין עשוי להגיע לבית הדין בהאג.

ישראל תהיה חייבת להתגונן בשתי דרכים - שיתוף פעולה מלא עם הוועדה ופתיחת חקירות מצח כהגנה על החיילים מפני הדין הבינלאומי. זאת אנה פרשנות שלי אלא דברים שנאמרו בעקבות תחילת הארועים - לפני למעלה מחודש כאשר "מנגנון הבדיקה המטכ"לי" הונחה לבדוק הארועים שגררו מספר לא קטן של הרוגים:
הלוחמים יכולים הביע סיפוקמזה שלא ניתנה החלטה לפתוח בחקירת מצ"ח, דבר המעיד על כך שעל פניו האירועים עצמם אינם מצריכים חקירה פלילית", הסביר אמש גורם צבאי משפטי בכיר בשיחה עם וואלה! NEWS. "למעשה המנגנון הוא מעין תחקיר פלוס. זה מלמד על כך שעל פני הדברים אין לומר שבוצעה כאן עבירה פלילית. זוהי בשורה טובה לחייליםשעלולים להיפגע אם יהיו במעמד של נחקרים באזהרה (כלומר - חשודים בפלילים - א"ס). יחד עם זאת,יהיה מי שיאמר שההגנה הטובה ביותר היא דווקא חקירה פלילית יסודית, בעיקר מהזווית של המשפט הבינלאומי".

לדין לא אכפת אם מדובר בפעיל חמס מוכר. גם לפעילי חמס מותר להפגין ואפילו לזרוק אבנים. השאלה שתישאל - איפה הוא היה ביחס לגדר והאם היה חמוש.

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 19-05-2018 בשעה 07:33.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:16

הדף נוצר ב 3.46 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר