לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2017, 18:40
  דוכובניק דוכובניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.04
התעמרות בביטוח לאומי

שלום,
הגשתי בקשה להבטחת הכנסה לביטוח הלאומי.
בין שלל הטפסים שדרשו ממני בביטוח לאומי היה אחד: "אישור ממס רכוש לגבי הנכסים שברשותי ואם הם מושכרים".
ברשותי דירת חדר ותו לא. הדירה משמשת אותי למגורים ואינני משכיר אותה לאיש. סרתי למס רכוש ואחר טלטולים וטרטורים נשלחתי עם שובר תשלום לדואר לשלם סכום הגון למדי תמורת השירות של מס רכוש.
אחר המתנה של כמעט יום שלם שלף הפקיד במס רכוש מהמחשב הדפסה בה מופיעה בפירוט רשימת כל הדירות שקניתי ומכרתי בימי חיי.
הפקיד שם על דף המחשב חותמת "מיסוי מקרקעין" ואף הוסיף עליה את חתימתו בכתב ידו.
כשהגשתי את הטופס לביטוח לאומי נדחתה תביעתי בטענה שברשותי 4 דירות (כמספר הדירות שקניתי ומכרתי במשך כל ימי חיי) ושלא דיווחתי אם אני משכיר את הדירות הללו או שהן משמשות אותי לעבודתי (אינני עובד, אני מובטל כבר 8 שנים).
אחר שערערתי על החלטת המוסד לביטוח לאומי נשלחתי בשנית למס רכוש להביא אישור אודות מצבת נכסי הנדלן שברשותי (יש לי דירת חדר בדיור מוגן ותו לא) לצורך הוכחה שאין בידי 4 דירות מהן אני מפיק רווחי השכרה או שהן משמשות אותי לעסקי המגוונים (אין לי שום עסק, אני מובטל).
סרתי שוב למשרדי מס רכוש. טולטלתי וטורטרתי ונשלחתי שוב עם שובר תשלום לדואר. בסוף יום קשה ומורט עצבים קיבלתי שוב את אותו הטופס המפרט את רשימת הדירות שקניתי ומכרת במשך כל חיי !
הפקידה בביטוח הלאומי נזפה בי על כך שאני מביא את האישור הלא נכון. ביקשתי ממנה דוגמא לטופס מעין זה בכדי שאדע מה לדרוש ממס רכוש "איך אני יכול להתווכח עם פקידי מס רכוש כאשר אינני יודע באיזה טופס מדובר ?! " הפקידה השיבה בקוצר רוח והורתה לי לחפש את הטופס ב "גוגל" כי היא לא המשרתת שלי וחוץ מזה היא הודיעה לי שאיננה מוכנה לטפל בי יותר.
לא מצאתי את הטופס. יש מוצא לדרך ללא מוצא בה מצאתי את עצמי?
מבין מגוון המסמכים שאני נדרש להמציא לביטוח הלאומי, חדשות לבקרים, נדרשתי להמציא דף תנועות בחשבון עו"ש.
אצתי רצתי לבנק ששלף עבורי את תנועות העו"ש שהיו בחשבוני בשנה וחצי האחרונים. תנועה אחת בדף החשבון, 51 ש"ח שקלים שהרווחתי מהשגחה בבחינות באוניברסיטה הפתוחה, משכה את תשומת ליבה של הפקידה בביטוח הלאומי והיא דרשה ממני להמציא אישור העסקה מהאוניברסיטה העברית (!!!!). אני בן 65 ומעולם לא עבדתי, מעולם לא קיבלתי אגורה שחוקה מהאוניברסיטה העברית ומעולם לא הופיעה שורה אחת או חצי שורה בדפי החשבון שלי ע"ש האוניברסיטה העברית !!! אני עובד באופן אקראי, לעיתים רחוקות באוניברסיטה הפתוחה !!!
אצתי רצתי למשרדי האוניברסיטה העברית להמציא אישור שמעולם,לא עבדתי שם והתבקשתי על ידם להביא מהביטוח הלאומי טופס אישור "אי העסקה".
המתנתי שעה ארוכה בתור, בביטוח הלאומי לקבלת הטופס הדרוש ונעניתי ע"י הפקידה שהיא לא מוכנה לטפל בי יותר !!!
אין לי הכנסות, אין לי עבודה וזכותי לאבטחת הכנסה נדחית ע"י פקידות (שלא רוצות לטפל בי !!!!) בטיעון מופרך לפיו ברשותי 4 דירות המשמשות אותי להשכרה או עסקים כביכול וכן יש לי הכנסות מהאוניברסיטה העברית !!!!
פניתי לייעוץ משפטי ונאמר לי שמדובר פה בהתעמרות.
אין לי כסף תשלום לעו"ד ובנוסף, עורכי הדין אינם ששים להתמודדות עם המערכת השמנה והאכזרית של הביטוח הלאומי, התמודדות שלא נושאת כל רווח בחובה.
אז למי אפשר לפנות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר