לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-05-2018, 18:12
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kobi321123 שמתחילה ב "עזרה בירי אקדח"

ראשית כל, לא נדיר ירי ביד ימין ועין שמאל. אני יורה ככה גם כן.

באופן כללי, כדי לעשות כך בנוחות מה שאתה רוצה לעשות זה להחזיק את האקדח שמאלה מהמרכז במקום להחזיק אותו במרכז הפנים. אשתדל להעלות תמונה שלי יורה שתבהיר את צורת האחיזה מחר בבוקר שעון ישראל.

אל תמהר לירות. ירי מפוזר ונטייה שמאלה ולמטה הם אינדיקטורים לך כשאתה יורה מהר מדי, כך שהאצבע מפעילה יותר מדי לחץ על ההדק ואתה לא מחזיר את הכוונת אל המטרה בין כדור לכדור. לי הייתה את הבעיה הזו ומה שעשיתי היער להוציא את העצב משמורת חיידק אחרי כל ירייה כדי לאלץ את עצמי להאט, לנשום, לכוון ולירות. קודם אתה רוצה לפתח מיומנות בסיסית עם האקדח לפני שאתה מתחיל לירות מהר, לעשות שליפות וכל מיני דברים כאלה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2018, 22:02
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "במטווחים זה כך, אך בחיים זה בין מטר ועד 5 מטר..."

אני מעז לחלוק עליך בעניין המטרים. יש כמה יהודים מהקבוצה שלנו שהוכיחו שאם תרצו, אין זו אגדה (לפגוע תחת אש עם אקדח במחבל עם קלאצ' שיורה בדיוק עליך ממרחק יותר מעשרה מטרים ולהישאר בחיים).

אני בהחלט מאחל לכל הרעים שיצייתו בדיוק נמרץ למשפט שלך.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 13-05-2018, 21:10
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13

קודם כל, תמצא מדריך אחר אבל העיקר שתירה בצורה מודרכת, קשה לתקן טעויות יורה בהתכתבות.

בהנחה שתמונת הכוונות שלך נכונה ומדוייקת, נשמע כמו כמה גורמים אפשריים:

1. פחד ירי (פלינצ') - אתה מצפה לרתע מהירי ובאופן אינסטינקטיבי מתנגד לו עם שרירי היד, מה שגורם לקנה "להצליף" כלפי מטה. כדי להימנע מזה תנסה לתת ליציאת הכדור להפתיע אותך. מעצור בלתי צפוי (תרמיל הפוך במחסנית) יכול לעזור למדריך לזהות אם זה קורה.
פלינצ' בדרך כלל ימשוך את הפגיעות כלפי מטה.

2. אצבע יורה נדחפת עמוק מדי או לא מספיק עמוק בתוך שמורת ההדק והלחיצה על ההדר "דוחפת" את כל הנשק שמאלה, או שכיוון המשיכה שלך קצת נוטה הצידה ולא ישירות אחורה לאורך ציר הקנה. מדובר בתנועה מינורית אבל באקדח זה משפיע מאוד, וליורה ימני יזיז את הפגיעות שמאלה.

3. משיכת הדק ארוכה מדי - בגלוק יש להדק מהלך יחסית ארוך, ולא תמיד קל למצוא את ה"מדרגה" שאחריה עוד טיפה לחץ משחרר את הכדור. זה מצריך הרבה עבודה ביבש למצוא כמה מהלך יש לך עד למדרגה. ברגע שתמצא את זה, תתרגל על הגעה למדרגה ללא שחרור כדור ורק אז ירי כשאתה מוכן והתנועה מינימלית. ככל שהמהלך קצר יותר, השפעת הלחיצה שלך על כיוון הקנה קטנה יותר.

4. לי אישית עזר גם למשוך כתפיים לאחור ולנעול את כל הגוף חוץ מהאצבע, כדי לא להסתמך על שרירי הידיים שמתעייפים מהר. י מדריכים שממליצים לדחוף כתף ימין קדימה ויד תומכת אחורה, וכך לתפוס את הנשק ב"תנועת מלחציים" חזקה ויציבה.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 13-05-2018 בשעה 21:14.
ישן 14-05-2018, 16:31
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Kobi321123 שמתחילה ב "ברור לי שאי אפשר ללמוד לירות..."

עוד דגש לעניין הכוונות - יש הבדל בין יצרנים שונים בנוגע לתמונת הכוונות הנכונה לאותו אקדח:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה 1 - סוכריה על מקל / Lamp Post בדר"כ רלוונטית לאקדחי קליעה למטרה תחרותית, כי היא מתאימה בעיקר למטרות בגודל קבוע שהטווח אליהן קבוע וידוע. קל לשים כוונות על הנקודה המדוייקת שהלהב פוגש את גוף המטרה. נקודת הפגיעה תהיה במרכז.

תמונה 2 - Half and Half הכי נפוצה ולדעתי האישית הכי נוחה, נקודת הפגיעה תהיה ממש בקצה העליון של הכוונת הקדמית (בצבא קראו לזה נימה מינימלית).

תמונה 3 - תמונת כוונות "קרבית" כלומר נקודת המכוון היא נקודת הפגיעה, הכוונת הקדמית בעצם מכסה / מסתירה את נקודת הפגיעה. אחד היתרונות הוא שביום ובלילה מכוונים לאותה נקודה וקל יותר להשתמש בכוונות הלילה, ויש אומרים שקל יותר לרכוש את המטרה במהירות בצורה הזו. החסרונות הם בקליעה לטווח רחוק כשהמטרה קטנה ומוסתרת ע"י הכוונת.

כשהיה לי גלוק תמיד יריתי לפי תמונה 2 ופגעתי טוב, אבל בנשק הנוכחי שלי (זיג P226) הכוונות מאופסות לתמונה 3 "קרבית": Point of Aim = Point of Impact ולכן אם אכוון כמו בתמונה 2 הפגיעות תהיינה נמוכות.

ישן 13-05-2018, 21:59
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

עזרה בירי באקדח-
אקדח זה כלי שקשה לדייק איתו בחירום.
האקדח הוא משקולת שמוחזקת הכי רחוק מהגוף ואז עוד מפעילה מכות על הידיים והזרועות ואם כל זה קורה כשיורים עליך או סביבך, אז החיים קשים עוד יותר.
העיצה המרכזית שלי אליך היא למצוא מדריך שמישהו מהימן בעיניך ממליץ עליו לא כלוחם מהולל, אלא כמדריך נהדר.
אתה כמובן יכול להתאמן כמו שסבא שלי, בוגר הצבא הבריטי וההגנה, לימד אותי לירות-
לוקח כלי שמדמה כלי ירייה, בעל משקל דומה או לפחות הדק שניתן ללחוץ ולנקור (יש צעצועים כאלה). מניח מטבע על הצינה (מחלק) מאחורי הכוונת הקדמית, מכוון יפה יפה, ונוקר בלי שהמטבע יפול.
מתחיל לאט וממשיך. זה יופי של אימון אחיזה-לחיצה.

אה- ואל תלמד ירי בהתכתבות.

בהצלחה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 14-05-2018, 16:41
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Kobi321123 שמתחילה ב "[QUOTE=jhonny]כבר חשבתי ש42..."

הכוונה לאנשים ללא נסיון עם אקדח, שרוצים את האקדחים הקומפקטים ביותר (גלוק 26/42( כי זה מגניב או כי ליחידה X יש אותם, או שחושבים שאקדח פול-סייז כבד/מסורבל להם מדי.

מקובל שאקדח קומפקטי (מה שנקרא בארה"ב אקדח גיבוי) מצריך הרבה יותר אימון כדי להגיע למיומנות סבירה מאקדח פול-סייז (אחיזה פחות טובה, אורך קנה קצר עם רתע מורגש יותר) ומי שרוצה את הנשק משיקולי וואסח, בדרך כלל לא מקדיש את הזמן והכסף להתאמן בצורה מספקת, ולא מקשיב למבינים שנותנים עצות, מה שגורם להרבה אנשים שמבינים בנשק לאבד סבלנות.

ישן 15-05-2018, 17:34
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Blackfin25 שמתחילה ב "גלוק-19 אקדח נהדר אמין ופשוט,..."

הוא מתכוון ל-26 ול-42 ודומיהם (גודל סאב-קומפקט).

יש אנשים (ללא נסיון וידע) ש-19 נחשב עבורם גדול ולא מספיק מוסלק ולא מבינים שאקדח מוסלק וקטן זה טרייד-אוף ושבהכרח האחיזה פחות טובה וקשה יותר לפגוע (וכל פגיעה שאינה במחבל משמעותה פגיעה בחף מפשע)

אני לא שולל אותם באופן כללי, מי שיש לו נסיון וידע, יש לו את הכלים להחליט האם למצב הספציפי שלו עדיף נשק א' ולא נשק ב', אבל למי שאין נסיון והולך לפי שמועות, וואסח, פוזה והרגלים מהצבא, ולא מבין את המשמעות וכמות האימון הנדרשת באקדחים האלו, כדאי להקשיב למומחה (ולא לאיש מכירות) לפני שקונים.

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 15-05-2018 בשעה 17:40.
ישן 17-05-2018, 12:23
  first lightning first lightning אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.17
שיהיה בהצלחה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Blackfin25 שמתחילה ב "אז אשמח אם יהיו כאן כמה חברה..."

כפי שנאמר פה כבר קודם, קשה לעשות זאת בהתכתבות.
אבל קח את הדברים שסיורניק אמר פה. הוא יודע על מה הוא מדבר.

הפחד מהרתע של פליטת הכדור הוא גורם מכריע. קח לך איזה 50 כדור וסתם תירה עד שתתפוס בטחון בנשק, עד שהתגובה שלו לנקישה כבר לא תרתיע אותך.

לגלוק 19 יש תורה שלמה משלו. אתה תצתרך הרבה זמן והרבה השקעה ללמוד לפי תחושה איך להגיע ל"מצב הקשה" של ההדק, ללחוץ, ולשחרר טיפה (!) עד שתחזור ל"מצב הקשה" וללחוץ שוב, ושוב,ושוב.

לא ציינת האם אתה משתמש בנרתיק חיצוני או פנימי, וזה חשוב כי ל"ירידה" על האקדח יש משמעות קריטית. ככל שהירידה על האקדח תהיה אגרסיבית ונכונה יותר, ככה הירי שלך ישתפר. בעגה המקצועית קוראים לזה "כפל בשר" של העור העודף בין האגודל לאצבע היורה.

תעבוד על יבש יבש יבש יבש עד שתצא לך הנשמה, ואין לי ספק שתשתפר. וכמו שכבר אמרו פה, מדריך טוב יוכל להכנס לפרטים הרבה יותר קטנים שאין לנו אפשרות להתייחס אליהם פה כמו עמידה יציבה, דריכה נכונה, וכמובן- אחיזה נכונה, אגודל על אגודל וכו'.

לא יודע מה הציפיות שלך, אבל רק שתדע שזה גם משהו שאתה תצתרך לשמר אותו כל הזמן. אם אתה לא תגיע למטווח לפחות פעם בחודש, כושר הירי שלך יפחת כל הזמן, והתוצאות שלך לא יהיה טובות ואתה תהיה מאוד מאוכזב. אתה נכנס לרומן שבו שתצתרך רק "לתת" רוב הזמן, מבלי לקבל הרבה תמורה להשקעה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר