לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2018, 22:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "קרקל יבצע "קו" של 5 חודשים באיו"ש- בנימין"

שווה להזכיר:
https://www.mako.co.il/pzm-magazine...0&pId=885471177

ואנחנו לא מדברים על חי"ר "אמיתי" אלא על ה RAF regiment.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2018, 22:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי הדקל שמתחילה ב "א. אין בצהל לוחמות "חי"ר..."

א. אין ויכוח.
ב. אין ויכוח.
ג. אני לא בטוח מה הקשר (אלא אם כן התחום הזה הוא מדדי כשירות מבצעית).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-06-2018, 13:28
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "עדות הלוחמת: “הצבא משלם..."

אני מסכים חלקית עם הדעה המובאת בכתבה, אבל הראיון הזה יורה ברגל למי שמתנגד לנשים בתפקידי לחימה וביחידות חי"ר. היא צודקת אבל לא מהסיבות הנכונות:

א. המרואיינת אינה לוחמת. היא שירתה ביחידת חילוץ והצלה של פיקוד העורף, אבל מציגה עצמה או שהכתבה מציגה אותה כלוחמת ושכאילו מבינה מה ההשפעה של הימצאות בנות על יחידה לוחמת.
חילוץ והצלה עושים עבודת קודש, וקטונתי מלומר אם נשים מתאימות לשירות שם, אבל זו לא יחידה לוחמת / מתמרנת.

ב. היא מדברת אך ורק על מיונים וסינונים פיזיים (נניח בקורס טיס / 669) ולא מתייחסת להשפעה של הימצאות נשים על הגיבוש והאפקטיביות של היחידה, לעומת סביבה גברית לחלוטין.
דעתי האישית היא שהאפקטיביות יורדת והגיבוש נפגע גם אם הלוחמות עומדות בכל המדדים הפיזיים.

ג. היא מתייחסת אך ורק לשירות בשטחים ואיו"ש, כאילו שזו תמצית תפקידו של לוחם. אין שום התייחסות ללחימה אמיתית ביחידת חי"ר.

ד. הכותרת היא שהצבא משלם מחיר מבצעי על שילוב לוחמות, אבל אין אף דוגמה קונקרטית בכתבה של מהו המחיר אותו משלם הצבא.

מעניין לקרוא את חוויותיה של המרואיינת, אבל אין פה לדעתי טיעונים רציניים ומנומקים מדוע בנות ביחידה לוחמת / בתפקידי לחימה זה רעיון גרוע.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 05-06-2018, 14:07
  Byte Me Byte Me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.15
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אני מסכים חלקית עם הדעה..."

א. מסכים
ב.אני מאמין שיחידה הומוגנית של גברים\נשים יותר מגובשת מיחידה מעורבת כי יש פחות מתחים, נרצה או לא תמיד יש מתחים מיניים בין גברים לנשים ובמיוחד בגילאים האלה.
ג.אם אני לא טועה בנות לא מיועדות ללחימת חי"ר פרופר ובמיוחד לא מעבר לגבולות הארץ הן יותר לבט"ש, לפחות זה מה שהבנתי בפעם האחרונה שקראתי את מה שצה"ל הגדיר כמטרות.
ד. היא כן נתנה שתי דוגמאות:

1. למפקד יחידה היה בחפ"ק לוחמת שלדעתה נכפה עליו לקבל לוחמת שתהיה חלק מהחפ"ק שלו, אף על פי שאותה לוחמת לא הייתה טובה כמו הבנים שוב זה לטענתה בלבד.
2. היא נתנה דוגמא לכח שמורכב מגברים ונשים ולטענתה המגבלות הפיזיות יובילו לכך שהכח הגברי יצטרך להאט את הקצב בגלל שהבנות לא יוכלו לעמוד בותו קצב מה שיפגע באפקטיביות של הכח.

המאמר לדעתי לא מצליח לחזק את אלה הטוענים שנשים לא צריכות להיות לוחמות, אלא מציג את העבודה הגרועה מאוד (לדעתי האישית) שצה"ל עשה בשילוב נשים בתפקידי לחימה.

לפי דעתי ניתן להקים יחידות של לוחמות שמורכב אך ורק מנשים אך יש לעשות זאת בדרך הנכונה.
אם זיכרוני אינני מטעה אותי קראתי מאמר שטוען שצהל הזמין דו"ח שבו נאמר שעל מנת לשלב נשים ככח לוחם יש להוסיף לזמן ההכשרה עוד שנה על מנת לפצות על ההבדל הפיזי ולהכין את הגוף שלהן לעמוד באותם עומסים.
במקום זה להבנתי צה"ל בחר להוריד את סרגל המאמצים ולתת הקלות כאלה ואחרות לשאת פחות מחסניות וכדומה.

בסופו של דבר הבחורה העלתה מספר טיעונים נכונים והטוב מבינהם שבסופו של דבר יש הבדלים פיזיולוגים בין גברים ונשים ולא ניתן להתעלם מזה.
ישן 28-06-2018, 12:24
  Nyrhex Nyrhex אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "ראשית, שאפו לבנות..."

אם הכוונה למצוא איזה מט"ק או שיריונר ממורמר שילכלך על בסיס זה שהוא ראה/שמע כמה בנות צריך כדי להרים פלטת בזוקה, ספק אם תהיה בעיה למצוא שכזה.

כמט"ק שהעביר מחזור בקורס מדריכות שריון לקראת סוף השירות לפני כמה שנים, עם חיילות שלא נועדו מעולם לשרת כלוחמות בטנק, אני יכול להבטיח לך שהיו שם מספר בנות שהייתי לוקח לטנק למלחמה לפני כמה מהחיילים שהכשרתי במחזור הקודם כמפקד טירונים. בטח ובטח אם מדובר ביחידה שנועדה לשמירת גבולות ולא צריכה לתמרן. אין לי ספק שבנות אלו יכולות להגיע לביצועים טובים בשביל המשימה שלשמה הוכשרו, וכשהמטרה היא הורדת משימות מיחידות מתמרנות, אין פה יותר מדי סיבות לחפש בכוח למה הן "לא כמו גברים". שריונריות כבר יש, הפער היה שאין עדיין מט"קיות, ואתה נכנס לפינה שעדיין צריך לשים את המפקדים שהכשירו אותן בטנק עם החיילות כדי שיהיה ציוות מלא.
ישן 28-06-2018, 16:52
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Nyrhex שמתחילה ב "אם הכוונה למצוא איזה מט"ק או..."

לדעתי הכוונה היא למצוא מה היו הסטנדרטים בקורס (לדוגמה מהירות פריסת זחל והחלפת חוליה, מהירות טעינת פגזים וירי סדרה, ניווט בזמנים וכו'...) והאם הן אכן עמדו בהם.

יחידה שנועדה לשמירת גבולות - רעיון נחמד שנשמע טוב כדי להשתיק את המתנגדים. הכל טוב ויפה עד שאשכרה קורה משהו בגבול וצריך מייד טנק שיעלה לעמדות ויחפה או ייתן מכת אש או יגן על עצמו בטווח קצר. אתה בטח יודע יותר טוב ממני שבמקרה כזה יצטרכו גם לחצות גדר או לתמרן מגיזרה לגיזרה.

אני לא שריונר אבל אני יוצא מנקודת הנחה שכל דבר כמעט שקורה בטנק בשגרה ובחירום מצריך כוח פיזי ומנטליות אגרסיבית כדי לעמוד במשימה, לא רק ידע מקצועי ותנאי מעבדה.

ישן 28-06-2018, 19:54
  Nyrhex Nyrhex אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "לדעתי הכוונה היא למצוא מה היו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
לדעתי הכוונה היא למצוא מה היו הסטנדרטים בקורס (לדוגמה מהירות פריסת זחל והחלפת חוליה, מהירות טעינת פגזים וירי סדרה, ניווט בזמנים וכו'...) והאם הן אכן עמדו בהם.

יחידה שנועדה לשמירת גבולות - רעיון נחמד שנשמע טוב כדי להשתיק את המתנגדים. הכל טוב ויפה עד שאשכרה קורה משהו בגבול וצריך מייד טנק שיעלה לעמדות ויחפה או ייתן מכת אש או יגן על עצמו בטווח קצר. אתה בטח יודע יותר טוב ממני שבמקרה כזה יצטרכו גם לחצות גדר או לתמרן מגיזרה לגיזרה.

אני לא שריונר אבל אני יוצא מנקודת הנחה שכל דבר כמעט שקורה בטנק בשגרה ובחירום מצריך כוח פיזי ומנטליות אגרסיבית כדי לעמוד במשימה, לא רק ידע מקצועי ותנאי מעבדה.

מניסיוני עם מדריכות, אין סיבה שבנות שיועדו לכך לא יעמדו בסטנדרטים של גברים בנושאים הללו (פיזיים ומנטליים). אם היו לי מספר בנות שהייתי לוקח לטנק שם בקורס מדריכות, אני בטוח שימצאו מספיק בנות כאלו למלא יחידה שנועדה לכך.

ובשביל אותה מנטליות אגרסיבית שהייתה מביישת חלק מהחיילים שהסמכתי, בגללה בדיוק אני אומר שיחידה שכזו להגנת גבולות היא רעיון חיובי. בסופו של יום אל תשכח שמה שפעם לא היה עובר, כבר קשה יותר לנפות. גם בפן הפיזי, גם בפן המנטלי.

אבל בלי נתונים לעבוד אתם בינתיים זה באמת דיבורים באוויר. אני אסכם שאני נוטה להאמין לדיווחים הרשמיים עקב ניסיון (מוגבל, מודה) עם הנושא.
ישן 29-06-2018, 10:47
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "להתרשמותי הלא מיקצועים מטרת..."

לעניות דעתי זה היה "ניסוי" שמסקנותיו הוחלטו מראש והכותרות לעיתון נכתבו והוכנו עוד לפני שהניסוי התחיל. מטרתו היחידה היתה לתת גושפנקא "רשמית" וציבורית למהלך שתוכנן מראש לבצעו, ולעזאזל התוצאות.
אני באמת רוצה לפרגן לבנות על ההצלחה האישית מבחינתן ועל המוטיבציה לשרת ולתרום, אבל את דעתי על בנות ביחידה לוחמת (גם אם כביכול לא מתמרנת) כבר רשמתי באשכולות הקודמים.

את המשאבים שהשקיעו בזה היו יכולים וצריכים להשקיע באימונים, שעות מנוע, הקצאות תחמושת והכנה למלחמה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:28

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר