לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2012, 17:34
  צלם חובבן צלם חובבן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.11
למה בעצם צה"ל לא יכול לקלוט "גיוס לכל"?

1. אם "בקווים" טוחנים משמרות בלי שעות שינה
2. ואם נותנים לאותו סדיר מנוחה ע"י גיוס גדודי מילואים כל חודש להחליפם "בקווים" ולא לצורך שמירה על כשירות
3. כשהנ"ל עולה לכולם הרבה יותר כסף (3-6 ימים של מילואימניק=חודש סדיר ולא דיברנו על הפסד משקי כי הוא נעדר ממקום עבודתו)
א) אז למה מספרים לנו ש- even if, זה לא ישים, וצה"ל לא צריך, ובמילא כל החיילים לא עושים כלום חוץ מלסוע ברכבת כל היום וכו' וכו'?
ב) המשוואה פשוטה: כל עוד גדודי מיל' מגויסים לבט"ש אז הכוח הסדיר בחוסר.
ג) מחזור גיוס חרדי זה 8K לפי ליברמן, אחרי 3 שנים נגיע ליציבות ולכן תוספת 24K, פרופיל קרבי יש לחצי-> תוספת 12K חיילים שייקחו חלק בליבת הפעילות הביטחונית-> פותר כל צורך (הערכה שלי, הרי לא באמת מכיר את המספר שבאמת צריך כדי להגיע למטרה זו) לגיוס גדודי מיל' לבט"ש, שזה, זה הנטל האמיתי שכולם מדברים עליו, שכן רוב הסיפורים על עצמאיים שפושטים רגל וכו' שפוגע בליבת המשק זה כשאזרח נעלם לחודש הרצוף הזה בזמן שגרה. הרי כל מיל' יגיע בשמחה ובהתנדבות לשמור על כשירות לשבוע בבא"פ, ובריצה לזמן חירום, שכן אז כל המשק נעצר ולא רק אותו אחד "מוזר" שפתאום נעלם לו ולא עונה למייל...
אז החשבון הוא: פעם ראשונה אנחנו משלמים לאותו מיל' את שכר המיל' במקום שכר חיילי חובה, פעם שניה משלמים כי יש הפסד ימי עבודה ופעם שלישית מממנים את מי שלא מגויס כדי לפתור את 2 בעיות התשלום הראשונות (הכוונה מימון הישיבות וכו').
ועוד עכשיו אני קורא שרה"מ אומר משהו כמו- אם לא יהיה חוק אז יהיה גיוס לכולם בגיל 18, אז חוזרים לבג"ץ. שוב לא מבין- הרי זה בדיוק מה שצריך! לעמוד בבג"ץ. אתם מבינים: יש פה בעצם הודאה שכל מטרת הפעילות של נבחרי הציבור היא לא לעשות את הפשוט אלא למרוח אותו מן הסתם בטענות שזה בלתי אפשרי במכה אחת, ובהדרגתיות וכו'.
מה לא אפשרי בדיוק? פקודה לצבא להכין מתחם גיוס "כשר", בא"פ "כשר", מוצבים "כשרים" וזהו, ההשקעה הראשונה בזה תחזיר את עצמה וברור שכל שינוי/התחלה הוא קשה אבל לפעמים אין ברירה וצריך לקבל החלטות עכשיו כי אח"כ יהיה מאוחר. אם יש גדוד חרדי אחד שמצליח, אז למה לא חטיבה? ולמה לא אוגדה? המודל קיים, לא בעיה להרחיב אחרי שהבסיס קיים והניסיון נלמד בארגון.
הערכה שלי אם לא יצא מכל ההזדמנות עכשיו כלום:
כשדור ה- Y יגיע לגיל מג"דים, שהזמן ירחיק אותו יותר "מהסבתא שומרת המסורת" ומהמנהגים המסורתיים בבית ומנגד יהיה יותר קרוב לאייפון- הסבלנות שלו והסימפתיה לדת יהיו הרבה פחות משל המקבילים עכשיו- אז זה יתפוצץ לכולנו בפנים במכה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2012, 18:49
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צלם חובבן שמתחילה ב "למה בעצם צה"ל לא יכול לקלוט "גיוס לכל"?"

שני הסנטים שלי על העניין (וזה נושא שעלה לא פעם בפורום):
א. יקר להחזיק חייל חרדי - מעבר לכשרויות המיוחדות (שלפעמים מדובר בפוליטיקה נטו ובגביית מחירים "כי אפשר"), חלק ניכר מהחרדים מתחתנים בגילאי 18-20 ומגדלים ילדים. הדבר יכביד מבחינת המשכורות הצבאיות שלהן (ואנחנו מדברים על תשמ"ש - ממש לא ה700 שקל שלוחמים "רגילים" מקבלים). ככה שאם יש לך כמה עשרות מליונים מיותרים להוציא בשנה על תקציב הביטחון - תגדיל את מערך הלוחמים בקבע, תקצה ציוד נורמלי למילואים, תאמן חיילים כמו שצריך או אפילו - שמישהו יוציא כבר את האבירים המחורבנים האלה מהצבא
ב. אני לא יודע כמה אני צודק, אבל נראה לי שהצבא מוציא תקציבים גדולים יותר כדי להביא את החרדים שהוא מגייס למסלולים מיוחדים (מסלולי השח"ר למיניהם).
בקשר לכל עניין הכשרות וההפרדה - אנחנו שוכחים שהחבר'ה האלו יצטרכו להתמודד עם הצבא הגדול על כל המרכיבים שלו והקשיים שהוא טומן בחובו (התמודדות עם נשים ומשימות שלא לרוח הרב).
ישן 16-07-2012, 19:57

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי כינוי שקר כלשהו שמתחילה ב "שני הסנטים שלי על העניין (וזה..."

1. צריך להבין: הכי יקר זה לגייס מילואים לחודש- כל ההוצאות שהזכרת בטלות בשישים לעומת הפגיעה במשק. הכי חמור- אותם גדודיסטים מתחילים להיעלם מתפקידים בכירים/יצרניים במגזר הפרטי, כך שאולי הפגיעה היא שקופה כי נמנעים ממנה הפוך על הפוך (מקווה שהנק' הובהרה).
2. נושא הבנות כמשל לזה שכל בעיה ניתן לפתור- זה לא שאין לנו משהו כמו 150 ק"מ גדר בלב המדבר עם מצרים שאפשר לשמור שם (תרתי משמע אגב...) יופי של מרחק נגיעה... אז אותם לשם, אחרים משם לפה. הכל פתיר.
3. פ-ש-ו-ט יותר קל להתמודד על מיל' שהם "הילדים הטובים" ולגייס כל הזמן אותם ולתת ראש שקט למפקדים מאשר עכשיו להיכנס לעובי הקורה, יהיו קשיים בהתחלה אבל בטווח הארוך זה ישתלם, אז נכון שהפיקוד בצה"ל יצטרך לעבוד קשה כדי להתניע את המהלך וכל ההתחלות קשות. אבל להגיד שזה ככה וככה ולא אפשרי ועדיף מה שיש עכשיו? אמרתי, תוך 15 שנה זה יתפוצץ ברמה של מלחמת אחים. דור ה- Y בגיל 40 ממש לא יהיה מוכן לשם על זה, ואצלו לא תמצא עשירית מהסימפטיה לדת שיש אצל בני ה- 40+ היום שמנהלים את העסק. הזמנים משתנים.
ישן 16-07-2012, 20:38
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צלם חובבן שמתחילה ב "1. צריך להבין: הכי יקר זה..."

אני לא בטוח שלהקים מסגרות בסד"כ שאתה מציע (עוד גדוד או שניים ת"פ חטמ"ר או חטיבה סדירה - מילא, אבל להקים מטה חטיבה מתמרנת עם כל המשמעויות של זה (ותוכל לקרוא את כל מיליארד הדיונים שהיו פה על כפיר) לא יעלה הרבה פחות. קל וחומר שבסיס החיילים האלו ברובם המוחלט הוא אוכלוסיות מיוחדות (להזכירך - חייל חילוני די חיי על חשבון ההורים שלו, כי מקבלים משכורת עבדות בצבא, ועדיין חלק ניכר מהתקציב השוטף של הצבא הוא על משכורות חובה. ברגע שאתה מגייס עוד מינימום 400 חיילים, נשואים עם ילדים כשברור לכולם שהם יקבלו תשמ"ש ע"ס כמה אלפי שקלים לכל אחד, אתה פוגע בתקציב הביטחון.
מעבר לזה, גדוד נצח יהודה -- כמו שנאמר פה, קשה לי לומר כמה המודל מצליח, במיוחד לאור ההשקעות האדירות בו.
הדרך לגיוס חרדים היא ארוכה, ובאופן מפתיע היא לא מתחילה בבקו"מ ולא מתחילה בצו ראשון. הדרך מתחילה הרבה לפני. (ומעבר לזה, אם חרדים יתחילו ללמוד לימודי ליבה באופן יותר גורף, כנראה שהצבא יצטרך להשקיע פחות במסלולים מיוחדים כדי לגייס אותם)
ישן 16-07-2012, 20:11
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צלם חובבן שמתחילה ב "למה בעצם צה"ל לא יכול לקלוט "גיוס לכל"?"

ציטוט:
אם יש גדוד חרדי אחד שמצליח, אז למה לא חטיבה? ולמה לא אוגדה? המודל קיים, לא בעיה להרחיב אחרי שהבסיס קיים והניסיון נלמד בארגון.

יש גדוד חרדי אחד.
כמה הוא מצליח, וכמה הוא חרדי- קשה לומר. ידוע שלפחות בעבר, שיעור ניכר מהחיילים שם לא היו מליבת הציבור החרדי- חרד"לים ועולים.
כיום הנתונים סותרים: החרדים מדברים על מלש"בים שמבקשים את הגדוד ונדחים, הצבא מדבר על קושי להגדיל את הגדוד:
ציטוט:
נבדקת האפשרות להוריד את סף הגיוס לגדוד הנח"ל החרדי ("נצח יהודה") בחזרה לפרופיל 72, כדי לאפשר הקמה של פלוגת לוחמים נוספת בגדוד.

קח בחשבון שכיום הגיוס החרדי הוא וולונטרי- אין סנקציות מיוחדות לחרדי שלא מתגייס. בגיוס בכפיה המוטיבציה של החרדים המתגייסים תרד, והתועלת הצבאית שלהם לא תהיה גדולה.
הרי אפשר לשאול למה צה"ל לא מוצא מבין אלפי החיילות והחיילים ששורפים זמן ביחידות העורפיות שלו כמה מאות שיוכלו להיות לוחמים ביחידות בט"ש, או אפילו עובדי מטבח, ש.ג. ועובדי רס"ר (כך שהלוחמים יוכלו להיות יותר בשטח, להתאמן יותר ולנוח קצת בין פעילויות מבצעיות). התשובה תהיה שצה"ל לא ממש יודע להפעיל חיילים ללא מוטיבציה.
חרדים שיגוייסו בכפיה- חלקם הקטן ישמח לשרת, חלקם יעשה מה שנדרש ממנו, וחלקם יעשה הכל כדי לא לשרת- יירמה במבדקים הפסיכוטכניים (כך שמילא יתאים רק לתפקידים עם קב"א נמוך), ימציא בעיות רפואה, ת"ש, ונפש, יקבול על כל סטיה מהמגיע לו וגם על מה שלא מגיע לו וכו' עד שיועבר ליחידה עורפית או ישוחרר לגמרי. חייים קרביים לא ייצאו מהם.

אגב, לצה"ל קשה גם למצוא מקומות לחרדים במסלולי שח"ר; חלקם משרתים בתפקידי מנהלה, משגיחי כשרות, ביטחון מידע וכו' תפקידים שבוודאי לא שווים את אלפי הש"ח שהם מקבלים בחודש ולא תורמים למשרתים בהם- ושקשה יהיה להגדילם בשיעור ניכר. הרי כמה משגיחי כשרות צה"ל צריך?

ציטוט:
כשדור ה- Y יגיע לגיל מג"דים, שהזמן ירחיק אותו יותר "מהסבתא שומרת המסורת" ומהמנהגים המסורתיים בבית ומנגד יהיה יותר קרוב לאייפון- הסבלנות שלו והסימפתיה לדת יהיו הרבה פחות משל המקבילים עכשיו- אז זה יתפוצץ לכולנו בפנים במכה.

אם כבר להיפך- שיעור הקצינים הדתיים רק עולה. עד אז, יהיו מפקדי חטיבות, אוגדות וזרועות דתיים שיבינו מצויין את הטיעונים החרדיים (-:

ולמה לא להמשיך באשכול עבר בנושא?

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 16-07-2012 בשעה 20:20.
ישן 16-07-2012, 20:29
  משתמש זכר erezz erezz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.11
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]אם יש גדוד חרדי אחד..."

ככה אני רואה את זה:
קרבים- לצה"ל אין מספיק כסף לאמן את כוח האדם שיש לו היום, אין לו מספיק ציוד תקין לכולם, אין תחמושת(בצבא יש חוסר בכדורי נגב חודשים על חודשים).
להכניס עכשיו להכשרה עוד אלפי לוחמים זה משהו שהצבא פשוט לא בנוי לו( ונעזוב את זה שרובם הגדול לא יהיו לוחמים אלא נטל על הצבא)

ג'ובניקים- גם ככה צה"ל סובל מעודף כוח אדם בתחום הזה והאבטלה הסמויה(גלויה לחלוטין למי שמסתכל), עצומה, אז אתם רוצים להוסיף עוד אלפי אנשים שיעלו עוד כסף ולא באמת יעשו משהו?

וכן ברור לי שיהיו יוצאים מהכלל

עם כל זה אני כמובן תומךבגיוסים ומאוד מתנגד( לא שזה מזיז למישהו) לכל התרגילים הפוליטים שרצים עכשיו בשביל לגרום לציבור רק לחשוב שבאמת מתכוונים לגייס אותם.

ישן 16-07-2012, 21:35

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי erezz שמתחילה ב "ככה אני רואה את..."

ציטוט:
קרבים- לצה"ל אין מספיק כסף לאמן את כוח האדם שיש לו היום, אין לו מספיק ציוד תקין לכולם, אין תחמושת(בצבא יש חוסר בכדורי נגב חודשים על חודשים).
להכניס עכשיו להכשרה עוד אלפי לוחמים זה משהו שהצבא פשוט לא בנוי לו( ונעזוב את זה שרובם הגדול לא יהיו לוחמים אלא נטל על הצבא)
איזה טיעון זה? כאילו שהחרדים יגיעו ישר ליחידות העילית שרק מתאמנות עם אמל"ח יקר ופועלות מעט בבט"ש.. למה לא להסתכל על הצד השני- לוחם סדיר ביח' בט"ש כמו קרקל מחליף ~12 מילואימניקים בשנה. ברור שהוא יכול לשמור על כשירות טובה מהם עם פחות אימונים ממה שהם עושים ב-12 האל"לים שלהם בשנה. עוד לפני שהתחשבנו בהבדלי המשכורות. לוחם חרדי שמתגייס בגיל 18 לצבא חוסך כסף ולא עולה כסף.
הבעיה אינה תקציבית אלא הקושי של צה"ל למצוא את אותם לוחמים.
ישן 16-07-2012, 21:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09

אם החבר קרן-אור התייחס לחצי, אני אתייחס לחצי השני:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי erezz
ג'ובניקים- גם ככה צה"ל סובל מעודף כוח אדם בתחום הזה והאבטלה הסמויה(גלויה לחלוטין למי שמסתכל), עצומה, אז אתם רוצים להוסיף עוד אלפי אנשים שיעלו עוד כסף ולא באמת יעשו משהו?
יש המון ג'ובניקים מיותרים מסוגים מסוימים ומחסור בג'ובניקים מסוגים אחרים. עוד עציצים לא צריך, אבל ודאי שיש צורך ב"ג'ובניקים" מהרבה סוגים אחרים.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-07-2012, 22:03

מה אתה צריך כדורי נגב? בוא נשים את הדברים כמו שהם:
ליבת הפעילות של צה"ל היום באבסטרקציה מאוד פשוטה (ואני יודע שזה לא בדיוק ככה אבל זה להמחשה) היא לוחמים שתפקידם להתפרס על גבול ארוך מאוד (צפון/דרום/מרכז לא משנה) וברגע שהם מזהים משהו אז מקפיצים לוחמי עילית מגובים בציוד/אוויר/ים/מתנייע שמסכל את האירוע.
עכשיו המשימה היא כמה שיותר לוחמים שמסתכלים ומתריאים- ועובדה שלא צריך כדורי נגב בשביל זה- גם מישהו בן 40 יכול להישלף מאמצע חייו האזרחיים ולעשות את העבודה הזאת לחודש. וכל הזמן צה"ל עושה מניפולציות כדי למלא את החוסרים בפונקציה הזאת- אבט"ש אנשי קבע, אבט"ש סדירים, מילואים, לוחמי עילית שעושים שם תורנות, כל מיני, כי מה לעשות- זה התכל'ס, והוא מאוד מתיש.
ישן 16-07-2012, 23:16
  משתמש זכר erezz erezz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צלם חובבן שמתחילה ב "מה אתה צריך כדורי נגב? בוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צלם חובבן
מה אתה צריך כדורי נגב? בוא נשים את הדברים כמו שהם:
ליבת הפעילות של צה"ל היום באבסטרקציה מאוד פשוטה (ואני יודע שזה לא בדיוק ככה אבל זה להמחשה) היא לוחמים שתפקידם להתפרס על גבול ארוך מאוד (צפון/דרום/מרכז לא משנה) וברגע שהם מזהים משהו אז מקפיצים לוחמי עילית מגובים בציוד/אוויר/ים/מתנייע שמסכל את האירוע.
עכשיו המשימה היא כמה שיותר לוחמים שמסתכלים ומתריאים- ועובדה שלא צריך כדורי נגב בשביל זה- גם מישהו בן 40 יכול להישלף מאמצע חייו האזרחיים ולעשות את העבודה הזאת לחודש. וכל הזמן צה"ל עושה מניפולציות כדי למלא את החוסרים בפונקציה הזאת- אבט"ש אנשי קבע, אבט"ש סדירים, מילואים, לוחמי עילית שעושים שם תורנות, כל מיני, כי מה לעשות- זה התכל'ס, והוא מאוד מתיש.

ערב טוב....
נניח שאתה צודק, אבל יש לי כמה בעיות עם זה, יש גם סדירניקים ביחידות "רגילות" שמחזיקים נגב...
שלא לדבר על כדורי M16/M4 שחסר.
ומה עם אימונים קצת יותר מתקדמים מהבסיס של הבסיס שרק אותו עושים היום בצה"ל?( ואני לא מדבר על תרח"טים, אלא על אימונים של עד רמת הצוות)
ומה עם אימונים למילואימניקים? כבר היום אימוני האל"ל הם בדיחה, אתה רוצה להוריד גם מהם? אני צריך להזכיר לך את עשרות המקרים שה"רגילים" נתקלו?
וכאן אנחנו מגיעים לנושא הכי עצוב(מבחינתי כמובן(מה לעשות סוג של אגוצנטרי...), גם לוחמי העילית כמו שאתה קורא להם סובלים ממחסור חמור באימונים/תחמושת/תקציב שמביא לחוסר מקצועיות ולעוד תופעות, בכל אחת מההתקלויות האחרונות למשל היו פדיחות קשות עם הכוחות הלוחמים( הראשוניים והגל השני כמו יחטיות, נכון שהופעתם של יחידות הקצה באמת, לרוב עוברת חלק מבחינה מקצועית(גם אם יש נפגעים), אבל עדיין)

אין לי ספק שלצה"ל חסר לוחמים, בעיקר בתחום הבט"ש, אבל לצה"ל אין כסף להכשיר או לתחזק גם את אלו שיש לו כרגע ונוצר מצב שבהיסטריה הרגילה של הפיקוד( או בכסת"ח) לגזרות חמות יחסית( והכל יחסית כי גם גבול מצרים שנחשב לחם היום הוא סוג של קייטנה לעומת מקומות אחרים בעבר שלא הגיבו ככה), נשלחים כוחות מיוחדים כאלו ואחרים לבצע בט"ש, זו תגובה מוגזמת והיסטרית שפוגעת במוכנות היחידות האלו שמתאמנות ומתכוננות לדברים ספציפים.

ישן 17-07-2012, 14:33
צלמית המשתמש של one_man
  one_man one_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.11
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "נכון שאפשר לקבל אותה מגיל 24..."

כל אזרח יכול לקבל דחיית גיוס לשנה או שנתיים לצורך לימודים (למשל לימודי הנדסאים) - כך שהתקדים קיים ולא אמור לפגוע באף אחד.
אני גם מסכים שעבור תפקידי חי"ר עדיף לגייס את החיילים כמה שיותר מוקדם.
לכן דיברתי על ההבדל שבין גיוס 3 גדודי חרדים בגיל 18 לבין גיוס כמות קטנה בהרבה והפניית השאר לשירות לאומי מאוחר יותר.

נניח שנפנה כמות משמעותית של חרדים להחלפת חיילי השח"מ במשטרה או למערך הכבאות - האם זה לא ייתן למדינה חסכון משמעותי יותר מאשר הפחתת כמה ימי מילואים בשנה?

אני מחפש מספרים, לא טענות כמו "חיסכון עצום בימ"מ". צריך ערכים אמיתיים להשוואה.
אולי ניקח רק חלק קטן מהעלות למשל כמה תעלה רכישת 5000 רובי M4/תבור עם כמות מחסניות ותחמושת לכוננות מלאה + אפודים. האם למישהו יש הערכה כמה זה יעלה?
או - מהי עלות השכר של 3 מג"דים, 3 סמג"דים, 3 נגדי אפסנאות, 3 נגדי רכב, 3 נגדי משמעת וכמה ממ"ים ומפ"ים שנדרשים להקמת 3 גדודי חי"ר קל?
או - מהי העלות החודשים של הזנת 5000 איש במזון גלאט כשר בהכשר הרב מחפוד/חוג חתם סופר/הרב לנדא/בית יוסף (אל תמחק את המיותר כי כולם נדרשים) ?

אני באמת מנסה למקד את הדיון על עובדות (או הערכות מספריות) ולא תחושות בטן שאומרות שזה יותר צודק שכולם יתגייסו מייד.

ישן 17-07-2012, 15:43
צלמית המשתמש של one_man
  one_man one_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.11
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "נו מצויין , אז בעצם מה שאתה..."

אתה צודק - זה באמת דיון אחר
אני אומר שגיוס חרדים מאסיבי מיידי יגרום לעומס על מערכות הצבא ולא בטוח שהוא משתלם כלכלית וחברתית. ושצריך לבחון את הסיסמה של "גיוס לכולם" בעיניים פקוחות ואולי להחליפה ב"שירות לכולם" שיכלול גם תחומים אחרים.

לעניות דעתי, הפתרון הנכון הוא הדרגתי שיוביל בסופו של דבר תוך מספר שנים למצב שבו תהיה לצבא זכות בחירה ראשונה, למלש"בים תהיה אפשרות להגיש בקשה להמשך לימודים של שנה או שנתיים (שתשקל על פי מאפיינים אוביקטיביים של מאפייני החייל וצרכי הצבא) ושבמנילה יופיעו גם תחומי שירות אזרחיים (למשל משטרה, מכבי אש, סיעוד וחינוך)

צריך לזכור שהחרדים המועמדים לגיוס כרגע ידרשו להכשרה שונה במקצת מחיילים אחרים - ולו רק בגלל שחינוך גופני איננו ממוקם בראש סדר העדיפויות של החינוך החרדי (בלשון המעטה)

ישן 17-07-2012, 21:12

מבולבל
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי one_man שמתחילה ב "כל אזרח יכול לקבל דחיית גיוס..."

אני חוזר על עצמי בפעם השלישית:

1. אם צה"ל באמת מתקשה לממן הקמת גדודי חי"ר חרדיים תקניים*, למה לא להקים אותם בצורה קמצנית במקום לוותר מראש על הרעיון?
אם ממש רוצים לחסוך, אפשר:
- להקים אותם באוהלי 12 בבא"פ לכיש או בצאלים; הבסיסים ממילא תומכים במספר גדודים (במילואים) המתאמנים שם בכל רגע נתון, כך שהעומס הנוסף זניח.
- להשתמש בציוד של יחידות חי"ר-קל במילואים (קפל"סטים ישנים וכבדים, אפודי חי"ר ולא ווסטים, ברכיות ברזנט, M16 ארוך ללא כוונת אופטית, מ.ק. 77, ג'ריקן 10 ליטר במקום שלוקרים, אלונקות מיושנות, מאגים במקום נגבים וכו').
- מה נשאר להשקיע בהקמה? ג'יפים ורכב מנהלתי, מחשבים, ציוד משרדי, מכולות לציוד, גנרטורים, סמל גדודי חדש וכו'. אולי גם את חלקם אפשר למשוך מציוד של גדודי חי"ר קל במילואים. זכור שבקו הם בכל מיקרה יקבלו אמצעים נוספים (שכיום בשימוש המילואימניקים שבקו).
- באופן שוטף- כפי שציינת, מספר תקני קבע (נניח שמעט יותר מגדוד רגיל- קצינים בוגרים יותר, רב, מערך ת"ש מפותח יותר), וכשרות מהודרת.
- סה"כ עלות כ"א לחודש: 300 חיילי חובה בשכר 700 ש"ח=210K ש"ח
16 תקני קבע בשכר 8000 ש"ח (נניח)=128K ש"ח
338K ש"ח לחודש, 11K ש"ח ליום**

2. עכשיו בוא נסתכל על הצד השני: צה"ל מתמחר יום מילואים ב-540 ש"ח. כל יום שגדוד מילואים בן 300 חייל נמצא בקו עולה לצה"ל 162K ש"ח. כלומר- כל יום שגדוד נצח-יהודה ב'/ג'ד' יימצא בקו, חוסך לצה"ל 150,000 ש"ח. דומני שזה יספיק לכסות את עלות ההקמה במהרה, ויישאר די תקציב לרכישת ירקות ללא חשש תולעים, עופות בהכשר מהודר ודגים נקיים מטפילים שיוכנו במטבחי המוצבים, ואפילו יישאר עודף לקוגל לשבת..

המסקנה ברורה- כלכלית, הקמת גדודי בט"ש חרדים הם עיסקה מצויינת לצבא, לפני שבכלל התחלנו להסתכל על התועלת הלאומית. הסיבה שזה לא מתבצע היא -לדעתי- קושי לאתר מגויסים חרדים שמעוניינים בשירות כזה- לא עלות לצבא.

* אגב- טענה בעיתיית בפני עצמה. הרי המדינה וגופים שונים תומכים כיום במסלול שח"ר היקר בהרבה.

** המספרים שרשמתי הם "נטו", בלי מענק שחרור, ת"ש ועלויות עקיפות, כך שייתכן והן לא מקבילים בדיוק ל-540 ש"ח שהם עלות יום מילואים. סדר הגדול נכון.
ישן 18-07-2012, 00:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני חוזר על עצמי בפעם..."

וזה בחישוב קמצני - תוסיף על כך: עלות אל"ת מילואים, עלות עקיפה למשק כתוצאה מהעדרות (ולמשפחה). תוסיף על כך את היתרון מבחינת צה"ל של שימור כוח המילואים לטווח ארוך.

ניתן גם מראש לתכנן את הכוח ככוח בט"ש גם בחירום - ללא צורך בימ"ח או כשירויות יקרות, ולאפשר הכשרה קצרה יחסית (03). אחת ההצעות הכי טובות ששמעתי היא להקדיש את עצבת אדום (לדוגמה) כיחידה חרדית ובכך להמנע מהרבה מאוד חיכוכים אפשריים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-07-2012, 03:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "למה לנחש?..."

חלק נכבד מכך הוא תוצר של ההבדל בין אדם בין 22 שנשוי כבר מספר שנים (ומספר ילדים) לבין בין 18. קצבת הילדים היא נתון די משמעותי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-07-2012, 02:46
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
גיוס חובה לא מתאים לאוכלוסית החרדים

אתחיל בדוגמא: לפני כשנתיים נסעתי באוטובוס והתפתחה שיחה עם חרדי אב ל- 4. הוא משרת בבסיס עורפי - שכרו כ- 5000 ש"ח או משהו כזה, ב- 13:00 הוא כבר מזמן בדרך הביתה לאחר שהעביר ניירות מצד אחד של השולחן לצד השני.

צה"ל לא באמת זקוק לאדם כבן 25+ ששכרו 5000 ש"ח על מנת שיעבוד חצי יום בניירת במשרד עורפי וזאת עוד לפני שדברתי על עלות מזון, מדים, תחבורה, ...

לדבריו, לא אכפת לו להמשיך לעבוד בצבא - המונים היו מוכנים לעסקה הזאת - חצי יום 5000 ש"ח.

הבעיה מתחילה בזה שכל גיוס החובה מבוסס על אי יעילות של כח האדם במחיר כלום. בשל העקרון הזה מחזיקים צבא גדול מדי, בירוקרטי מדי ומסורבל מדי - כל זאת על מנת להצדיק גיוס כללי רחב גם של אוכלוסיות טובות שלא היו מגיעות לצבא ללא גיוס חובה.

עניין החרדים, כל עוד הם היו 5% מהאוכלוסיה הצבא העדיף לא להתמודד איתם - כרגע כשכל ילד יהודי שני הוא חרדי פשוט אין ברירה.

עלה פה דיון על מחסור של כדורי נגב או כדורים אחרים. אתם מדברים על פרוטות.

הדיון היותר חשוב הוא מה רוצים להשיג בכל הטררם הזה:

אופציה אחת:

1) 6 גדודי חי"ר עם יכולת לחימה טובה, משמעת ויחידה שניתן לסמוך עליה. 6 גדודים שמאומנים כמו שצריך (לכל גדוד כזה הצבא יכול להשאיר עיר בסדר גודל של ג'נין או שכם לטיפולה השוטף)

2) לשים V גדול שגייסנו עוד 3000 חרדים לצה"ל בשנה שתרומתם שלילית.

לדעתי, הצבא חייב להעזר בשירותי המדינה על מנת לתגמל מאוד את מי שמגיע לעבודה משמעותית בצבא מקירבם - הם לא יקבלו תמיכה של האוכלוסיה ויהיה להם קשה למצוא שדוך ראוי.

הפתרון המיטבי הוא מתן סיוע תוך כדי השירות ולאחריו - הדבר יכול להיות למודי חינם ללמידת מקצוע אקדמי ו\או טכנולוגי לאחר השירות הצבאי, סיוע לאורך חייו של אותו מגוייס שינסה לעזור לו כשיתגלו קשיים בחייו האזרחיים.

המטרה לדעתי חייבת להיות: פעילות בליבת העשיה הצה"לית. בלי הגדרה מראש שזה יקרה אני לא רואה טעם בכל הטררם הזה.

במידה ואכן יצליחו להקים כמה גדודי חי"ר - לא הייתי הופך אותם מראש ל"גדודי בט"ש" - אימון לקוי, יחס מזלזל, או כמו שהגדיר זרת קרן אור רובי M16 ארוכים מודל 1968 עם קנה שירה הרבה יותר מדי כדורים, אפוד על בסיס חגורה לבנה כמו במלחמת ששת הימים.

לדעתי, זו לא צריכה להיות הדרך, אלא להפך: אתם מקבלים בדיוק מה שכולם מקבלים: אתם תקבלו רובי תבור חדשים, אופטיקה מודרנית, קשר, אימון כמו שצריך סדר ומשמעת צבעית,
אני לא חושב שיש לתת את התחושה של סוג ב - אתם בליבת העשיה הצה"לית - אתם גדוד או כמה גדודים כמו כל שאר הגדודים. אתם מאומנים כמו שצריך (גם אם יקח כמה שנים לישר קו עם הצנחנים או גבעתי) - המשימות שלכם אמיתיות וחשובות.

לדעתי, גם אם עלות אותו גדוד סדיר תהיה גבוה יותר כי חלק מהחיילים יהיו אבות לילדים - בתחילת השירות או במהלכו, אוכל - נו טוב זה כבר זוטות - אז עוף בהכשר גלאט במקום שיעלה 7 ש"ח לק"ג לצבא יעלה 11 ש"ח לק"ג. במידה וצה"ל יצליח להעמיד 6 גדודי חי"ר פחות או יותר תקניים נוספים יחד עם כח מלואים שיאומן בהמשך הדרך - הוא יוכל לוותר על זימון גדודי מילואים יקרים הרבה מדי למשימות של אבט"ש או שחרור יחידות הסדיר לאימונים. הוא יוכל להתפרס רחב יותר, לא לשלוח חיילי רובאי 02 לכל מיני מקומות שאם יקרה שם משהו - חבל מאוד שלא העמידו שם חייל מאומן (גם אם פחות טוב מחייל צנחנים כרגע).

לגבי עלות אימונים כדור 5.56 עולה להערכתי 1.37 ש"ח - אימון שיצריך ירי יומי של 100,000 כדורים לגדוד יעלה 137,000 ש"ח - נוסיף קצת מאג, מרגמה, .... לא נגיע לסכומים שהם לא ביכולת צה"ל לשלם. השאלה מה מקבלים בתמורה לכסף.

אני בטוח שאם משהו יכמת את עלות 10,000 חיילי סדיר בצה"ל שאינם דרושים, חסרי מוטיבציה, מעבירים את יומם בין חר"פ לתל השומר בשל בעיות בריאות קשות (שלא מפריעות להם לשחק כדורגל שעתים ברציפות עם החברה), נזק לרכוש, אי תחזוקה נאותה של הציוד בבסיסים העורפיים, עלות מזון, תחבורה, רפואה (משהו אמר MRI?),... אנחנו מגיע למספרים מאוד גבוהים.
ישן 18-07-2012, 03:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "גיוס חובה לא מתאים לאוכלוסית החרדים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
אתחיל בדוגמא: לפני כשנתיים נסעתי באוטובוס והתפתחה שיחה עם חרדי אב ל- 4. הוא משרת בבסיס עורפי - שכרו כ- 5000 ש"ח או משהו כזה, ב- 13:00 הוא כבר מזמן בדרך הביתה לאחר שהעביר ניירות מצד אחד של השולחן לצד השני.

צה"ל לא באמת זקוק לאדם כבן 25+ ששכרו 5000 ש"ח על מנת שיעבוד חצי יום בניירת במשרד עורפי וזאת עוד לפני שדברתי על עלות מזון, מדים, תחבורה, ...

לדבריו, לא אכפת לו להמשיך לעבוד בצבא - המונים היו מוכנים לעסקה הזאת - חצי יום 5000 ש"ח.

הבעיה מתחילה בזה שכל גיוס החובה מבוסס על אי יעילות של כח האדם במחיר כלום. בשל העקרון הזה מחזיקים צבא גדול מדי, בירוקרטי מדי ומסורבל מדי - כל זאת על מנת להצדיק גיוס כללי רחב גם של אוכלוסיות טובות שלא היו מגיעות לצבא ללא גיוס חובה.

עניין החרדים, כל עוד הם היו 5% מהאוכלוסיה הצבא העדיף לא להתמודד איתם - כרגע כשכל ילד יהודי שני הוא חרדי פשוט אין ברירה.
אם יגייסו אותו בגיל 18, רוב הבעיה לא תהיה קיימת, לא בכסף ולא בסוג העבודה

אופציה אחת:

1) 6 גדודי חי"ר עם יכולת לחימה טובה, משמעת ויחידה שניתן לסמוך עליה. 6 גדודים שמאומנים כמו שצריך (לכל גדוד כזה הצבא יכול להשאיר עיר בסדר גודל של ג'נין או שכם לטיפולה השוטף)
בדיוק כך.

במידה ואכן יצליחו להקים כמה גדודי חי"ר - לא הייתי הופך אותם מראש ל"גדודי בט"ש" - אימון לקוי, יחס מזלזל, או כמו שהגדיר זרת קרן אור רובי M16 ארוכים מודל 1968 עם קנה שירה הרבה יותר מדי כדורים, אפוד על בסיס חגורה לבנה כמו במלחמת ששת הימים.
לגדוד בט"ש יש חשיבות רבה בצה"ל, הרבה יותר מלעוד גדוד חי"ר סדיר. גדוד בט"ש יעבור אימון כמו שצריך, ויבצע עבודה, בדומה לגדוד קרקל. המשימות הן חשובות, הן אמיתיות, והן חשובות גם במילואים.
[
לדעתי, גם אם עלות אותו גדוד סדיר תהיה גבוה יותר כי חלק מהחיילים יהיו אבות לילדים - בתחילת השירות או במהלכו, אוכל - נו טוב זה כבר זוטות - אז עוף בהכשר גלאט במקום שיעלה 7 ש"ח לק"ג לצבא יעלה 11 ש"ח לק"ג. במידה וצה"ל יצליח להעמיד 6 גדודי חי"ר פחות או יותר תקניים נוספים יחד עם כח מלואים שיאומן בהמשך הדרך - הוא יוכל לוותר על זימון גדודי מילואים יקרים הרבה מדי למשימות של אבט"ש או שחרור יחידות הסדיר לאימונים. הוא יוכל להתפרס רחב יותר, לא לשלוח חיילי רובאי 02 לכל מיני מקומות שאם יקרה שם משהו - חבל מאוד שלא העמידו שם חייל מאומן (גם אם פחות טוב מחייל צנחנים כרגע).
יוכל לעשות את זה גם עם גדוד בט"ש.

לגבי עלות אימונים כדור 5.56 עולה להערכתי 1.37 ש"ח - אימון שיצריך ירי יומי של 100,000 כדורים לגדוד יעלה 137,000 ש"ח - נוסיף קצת מאג, מרגמה, .... לא נגיע לסכומים שהם לא ביכולת צה"ל לשלם. השאלה מה מקבלים בתמורה לכסף.
זה לא "נוסיף קצת מאג, מרגמה". זה לירות טילי גיל בעלות של מאות אלפי שקלים, ירי נפיצים בעלות של מאות אלפי שקלים, זה הרבה מאוד מרכיבים שעולים הרבה מאוד כסף בשביל להחזיק בכשירות חי"ר. ההבדל בין גדוד בט"ש לחי"ר - בעלות הכשרה, הצטיידות ושימור כשירות הוא מליונים רבים.

אני בטוח שאם משהו יכמת את עלות 10,000 חיילי סדיר בצה"ל שאינם דרושים, חסרי מוטיבציה, מעבירים את יומם בין חר"פ לתל השומר בשל בעיות בריאות קשות (שלא מפריעות להם לשחק כדורגל שעתים ברציפות עם החברה), נזק לרכוש, אי תחזוקה נאותה של הציוד בבסיסים העורפיים, עלות מזון, תחבורה, רפואה (משהו אמר MRI?),... אנחנו מגיע למספרים מאוד גבוהים.

נכון, ואת זה ניתן לפתור ע"י הוספה של מסלול שירות לאומי בסגנון הגרמני - 3 שנות שירות צבאי או 4 שירות לאומי.

ישן 18-07-2012, 21:39
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=jsphs7]אתחיל בדוגמא:..."

ביטיס, ראשית אני מתנצל על המענה המאוחר.

אם יגייסו אותו בגיל 18, רוב הבעיה לא תהיה קיימת, לא בכסף ולא בסוג העבודה .
זה נכון, מצד שני, בגיל 18 רב האנשים הם תחת חסות הוריהם שממש לא רוצים שהילד ילך לצבא ולא יוכל למצוא שדוך - מקסימום גרושה או חוזרת בתשובה - טפו, טפו, טפו

אכן יש יתרון עצום לגייס אנשים בגיל 18 - אבל קח בחשבון שיהיו לא מעטים שגם אם יגויסו רווקים ישתחררו כאבות לילדים עד גיל 21 (גם אם יבקרו בבית פעם ב- 3 שבועות).

לגדוד בט"ש יש חשיבות רבה בצה"ל, הרבה יותר מלעוד גדוד חי"ר סדיר. גדוד בט"ש יעבור אימון כמו שצריך, ויבצע עבודה, בדומה לגדוד קרקל. המשימות הן חשובות, הן אמיתיות, והן חשובות גם במילואים.

מצד שני, זו דרך לומר אתם סוג ב - יש את היחידות הרגילות דוגמאת גבעתי ויש את היחידות של החרדים שהן גדודי בט"ש - אני לא רוצה לתת להם תחושה שהם סוג ב.
מבחינתי אין שום סיבה שלא יקבלו יכולות של גדוד רגיל.

במידה ומשהו במטכ"ל יגיע למסקנה כי יש צורך בעוד n גדודי בט"ש או חי"ר קל או חרמ"ש או עוד גדוד סיור או מה שלא יוחלט - לא הייתי מגייס רק את החרדים "למסלול סוג ב". לדעתי החובה של המערכת חייבת להיות שהם כמו כל השאר לטוב ולרע.

יוכל לעשות את זה גם עם גדוד בט"ש.

זה לא "נוסיף קצת מאג, מרגמה". זה לירות טילי גיל בעלות של מאות אלפי שקלים, ירי נפיצים בעלות של מאות אלפי שקלים, זה הרבה מאוד מרכיבים שעולים הרבה מאוד כסף בשביל להחזיק בכשירות חי"ר. ההבדל בין גדוד בט"ש לחי"ר - בעלות הכשרה, הצטיידות ושימור כשירות הוא מליונים רבים.
כמו שאמרתי התמהיל למעלה חייב להיות החלטה מטכ"לית. שמירת כשירות מילואים של גדודי החרדים חשובה ביותר.

נכון, ואת זה ניתן לפתור ע"י הוספה של מסלול שירות לאומי בסגנון הגרמני - 3 שנות שירות צבאי או 4 שירות לאומי.
ישן 18-07-2012, 08:19

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "גיוס חובה לא מתאים לאוכלוסית החרדים"

ציטוט:
לדעתי, זו לא צריכה להיות הדרך, אלא להפך: אתם מקבלים בדיוק מה שכולם מקבלים: אתם תקבלו רובי תבור חדשים, אופטיקה מודרנית, קשר, אימון כמו שצריך סדר ומשמעת צבעית,
אני לא חושב שיש לתת את התחושה של סוג ב - אתם בליבת העשיה הצה"לית - אתם גדוד או כמה גדודים כמו כל שאר הגדודים. אתם מאומנים כמו שצריך (גם אם יקח כמה שנים לישר קו עם הצנחנים או גבעתי) - המשימות שלכם אמיתיות וחשובות
האם לחיילים החרדים ולציבור החרדי באמת משנה אם הם מתגייסים לפני גיל 22 וסובלים בגדוד בט"ש או בגדוד חי"ר, והאם הם מקבלים הקצאות טובות או גרועות?
לגבי ההשפעה על החיילים: כעתודאי, עשיתי ב-94' טירונות 04 בבט"ר דותן הישן, עם הקצאות גרועות ביחס לחי"ר ואפילו ביחס לק. מ"כים וק. מ"כיות כלל-צה"לי שהיה איתנו בבסיס. אני מדבר על 3 חודשים בהם יום-יום שימנתי, סחבתי במסעות וניקיתי מאג תקול, כי לא היה אחר; על חודשיים בהם הייתי עם קסדה שלא יכולתי לחבוש יותר מכמה דקות (לא היה אפשר להשיג קסדה מעל מידה ב' ויש לי ראש גדול); התלוננו? בוודאי. זה הפריע לסגל שלנו (שבעצמו היו יוצאי חי"ר, בלי גאוות יחידה מיוחדת של הבט"ר) לקרוע אותנו באימונים ולהביא אותנו לרמה טובה של קליעה והיכרות עם הפק"לים, לבצע תרגיל מחלקה ומסע של ~40 ק"מ בסיום? לא.

לגבי השפעה על הציבור: איני מכיר את הציבור החרדי במידה שתאפשר לי לומר האם משנה להם אם צעיר בן 18-22 עוזב את הישיבה למען גדוד חי"ר או גדוד בט"ש.
ישן 18-07-2012, 21:47
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE][color=#0000ff]לדעתי,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
האם לחיילים החרדים ולציבור החרדי באמת משנה אם הם מתגייסים לפני גיל 22 וסובלים בגדוד בט"ש או בגדוד חי"ר, והאם הם מקבלים הקצאות טובות או גרועות?
לגבי ההשפעה על החיילים: כעתודאי, עשיתי ב-94' טירונות 04 בבט"ר דותן הישן, עם הקצאות גרועות ביחס לחי"ר ואפילו ביחס לק. מ"כים וק. מ"כיות כלל-צה"לי שהיה איתנו בבסיס. אני מדבר על 3 חודשים בהם יום-יום שימנתי, סחבתי במסעות וניקיתי מאג תקול, כי לא היה אחר; על חודשיים בהם הייתי עם קסדה שלא יכולתי לחבוש יותר מכמה דקות (לא היה אפשר להשיג קסדה מעל מידה ב' ויש לי ראש גדול); התלוננו? בוודאי. זה הפריע לסגל שלנו (שבעצמו היו יוצאי חי"ר, בלי גאוות יחידה מיוחדת של הבט"ר) לקרוע אותנו באימונים ולהביא אותנו לרמה טובה של קליעה והיכרות עם הפק"לים, לבצע תרגיל מחלקה ומסע של ~40 ק"מ בסיום? לא.

[COLOR=Blue]תחשוב על מוישה שמגוייס לצבא, ומדי פעם פוגש חיילים מגדודים רגילים הוא רואה אצלהם תבור חדש ונוצץ, אופטיקה מודרנית, וסטים, ושואל את עצמו למה לי נתנו נשק ממלחמת יומה"כ, חגור ממלחמת ששת הימים - האם הדם שלי פחות אדום? האם אני בשר התותחים?

לגבי השפעה על הציבור: איני מכיר את הציבור החרדי במידה שתאפשר לי לומר האם משנה להם אם צעיר בן 18-22 עוזב את הישיבה למען גדוד חי"ר או גדוד בט"ש.
מבחינתם זה ההבדל שבין טרפה לנבלה - השאלה מה ההבדל אצל מי שגוייס ולא הסביבה ממנה הוא בא.
ישן 18-07-2012, 22:50

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור] [b]לגבי השפעה..."

שלמה30 ו-jsphs7:
א. חיילים מתלוננים וממורמרים. It comes with the job. אם לא על ציוד שנחות מיח' מקבילות- על ציוד שנחות מיח' מיוחדות. או על יציאות פחות טובות ממחלקות אחרות. או על עומס מיוחד בשמירה. או על התנכלות של הרס"פ. או על האוכל. או אחד על השני. האם זה משפיע על הביצועים? עד רמה מסוימת- לא. אני מניח שגם צוותים של סיירת מטכ"ל שהתאמנו לאנטבה, העבירו את רגעי המנוחה שלהם בתלונות למה נותנים לצוות X הצעיר לזרוק ז', או למה צוות Y הוותיק מקבל הקצאות עדיפות.
ואזכיר כי אם אותו מוישה לא מרוצה, הוא יכול לבקש העברה ליחידה אחרת- רק ששם הוא יצטרך לשרת 3 שנים (בלי "שנת משימה") ולוותר על לימוד תורה יומי וכו' פריבילגיות של גדוד חרדי.
ב. אם יחליט מי שיחליט שכדי להקים עוד גדודים חרדיים צריך לתת להם רובים חדשים מהניילון, ווסטים אמריקאיים, קסדות טרור, כוונות הולוגרפיות ויראורי ימ"ם - מאברוק. זה עדיין יהיה זול מהמצב הקיים, של שליחת מילואים לבט"ש. וזו ליבת התשובה שלי ל- jsphs7.
ישן 10-07-2018, 18:59
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה לרמטכ"ל
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "הרמטכ"ל: לגייס כמה שיותר, נדרשת חלוקה שווה בנטל"

"האתגר שלנו כצבא זה לא ש-67 מתוך 100 חייבי גיוס יתגייסו, אלא שקרוב ל-100 יתגייסו, כדי שתהיה חלוקה שווה באחריות ובנטל"

אבל מי אמר שבכלל יש תועלת בגיוס של כול מי שהיום חייב להתגייס על פי חוק. אני אומר שדווקא צריך לתת פטורים גורפים לסקטורים שלמים שהמערכת יכולה להסתדר בלעדיהם. גם הסקטור האזרחי צריך ידיים עובדות. אשר לאמירה של הרמטכ"ל "כדי שתהיה חלוקה שווה באחריות ובנטל", ממנו לא ציפיתי שהוא יגיד דבר כול כך שגוי. הוא אמור לדעת שזה לא עובד ככה.

אני אומר:
פטור לכול הנשים
פטור לכול המוסלמים
פטור לכול החרדים הקיצוניים
אפשרות לדחיית שירות עד גיל 22 לכלל האוכלוסייה
לא לגייס מי שלא עומד ברף של התאמה גם אם הוא מבקש להתגייס
שכר מלא לכול המשרתים מהיום הראשון לשירות

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:17

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר