לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2012, 11:16
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
מיסגר על הכפר ג'יבשית , גדוד 50 לבנון 1985

בחורף 1985, הפל' שלי השתתפה עם כוחות נוספים מהחט' , מוהנדסים מג''ב ועוד, במיסגר על הכפר ג'יבשית במסגרת ה"יד החזקה" של רבין..
אני הייתי החימושניק של הפל' והחלטתי להצטרף לכוח שהלך ברגל ולפגוש את הנגמש''ים שיגיעו רק מאוחר יותר בבוקר לכפר, היתה הליכה שקטה של 3-4 שעות , הכפר הוקף לגמרי ורק אז שני זחלדים של מג''ב נכנסו וכרזו לגברים להגיע לביה''ס, כמה ברחנים נעצרו ע''י הכוחות שהקיפו את הכפר, ואז נכנסנו פנימה כדי לסרוק אחרי אמל''ח, פתאום הופיע משה שלונסקי ודיבר איתנו, וזה הופיע במהדורת חדשות, אבי רכש את הקלטת מרשות הטלויזיה וזה שכב אצלי כל השנים הללו, לפני זמן קצר המרתי את זה מוידאו לדי וי די והנה התוצאה..אני האבו זקן שמקשקש אחרי הפיצוץ של הבית..

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2012, 10:33

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני בטוח :D תשמע, אם תחליט..."

באותו קו, שהיה למעשה הקו האחרון שלי בלבנון, העלו אותנו במיוחד כדי לבצע את המיסגרים הללו.. שיכנו אותנו במחנה אנסאר, כמובן שכמו כל דבר, לא הודיעו למקומיים שהיו בעיקר שוטרי מ''צ ועוד יח' שאני לא זוכר שאנחנו מגיעים ולא היה מקום לישון ולא היה מספיק אוכל..
אמרתי לסמ''פ שלא יעשה מזה סיפור ושנדאג כבר לאוכל, ארגנו הרס''פ ואני כמה חיילים, שמנו תצפיתנים ופרצנו למטבח, התברר שהמטבח היה כמעט ריק ולא הבנו איפוה הם מחביאים את האוכל..חיפשנו וחיפשנו עד שגילינו משאית ריאו עם ברזנט סגור היטב, נכנסנו אליה והיא היתה מלאה כל טוב, היו בה ארגזי פירות וירקות, חמישיות ועשיריות עם קבנוסים ומעדני חלב, גבנ''צ ולחם, בקיצור מכל טוב, היה מספיק קר כך שלא היה צריך מקרר, כמובן שלמחרת קמה צעקה אבל אנחנו כבר חתכנו למיסגר הבא ועד שחזרנו הרוחות נרגעו...בארוחה הבאה המקומיים כבר מצאו מספיק מקום בחדר האוכל...
הסתבר שהם ריכזו את האוכל בתוך הריאו לא בגללנו אלא בגלל מכת החולדות שהיו במבנה החד''א..

ישן 28-01-2012, 11:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
קטעים פפפפפפפ כמה אתה מדבר... ;)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מיסגר על הכפר ג'יבשית , גדוד 50 לבנון 1985"

תודה על שיתוף הוידאו! מעניין מאוד להשוות בין איך פעולות כאלה בכפרים ערביים התנהלו אז (והוידאו הזה מציג זאת בצורה מפורטת מאוד, יש לציין) ואיך הם מתנהלים היום.
אני בטוח שמג"ד שהיום ירכז תושבים של כפר פלסטיני בביה"ס של הכפר ויגיד להם שהפעולה של צה"ל שנעשתה בכפרם היא כתגובה על פיגועים - המג"ד הזה ימצא עצמו נבעט מכל המדרגות מהר מאוד...
מעניין אם זה בגלל שאנחנו נעשינו רגישים מדי, או שהוחלט שדרך הפעולה הזו פשוט לא אפקטיבית?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 29-01-2012, 17:19
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וזה לא סותר את העובדה שלפעמים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
וזה לא סותר את העובדה שלפעמים תשאול של ארזרח פשוט על ידי חייל בשטח יכול להניב תוצאות.... ועוד יותר לא סותר את היכולת להפעיל שירותי מודיעין וחקירה מקצועניים.

יש הבדל בין תשאול מזדמן לפעולה מהסוג שתואר. שירותי מודיעין וחקירה מקצועיים אגב, מאוד לא אוהבים את הדברים הללו והפעלת לחץ על מקורות אפשר להשיג בדרכים אחרות, הרבה יותר יעילות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אז זה נורא יפה שאתה מתייחס כאילו רק אחת מן האופציות קיימת, ואם יש מג"דים חובבניים ששואלים שאלות זה מחליף חקירות לעומק או פעילות מודיעינית אחרת, אבל מה לעשות זה לא והשניים לא קשורים.

ובכל מקרה אני דיברתי בכללי, לא רק על התשאול של המג"ד (ולא חקירה של ממש) אלא על כל אופי הפעילות היום לעומת אז...

הבהרה- הביטוי מג"ד חובבן מתייחס ליכולות שלו בתחום הקירה/מודיעין ולא ביכולתו הפיקודית.
אמנם מודיעין מזדמן שמושג "על הדרך" לא יכול להזיק אבל לבנות עליו, אי אפשר. ת'כלס, הפעולות הללו גם בלבנון וגם באיו"ש הופסקו כי:

א- הם לא ממש מצטלמות טוב. מצד שני, גם סיר לחץ לא מצטלם טוב ובטח לא סיכולים ממוקדים.
ב- הם לא השיגו את מטרתם.
ג- אם אתה שולף את כל הכפר מהמיטה באמצע הלילה, כל איש מודיעין סביר, בצד השני, מבין שאתה לא באמת יודע מה אתה מחפש.

ישן 29-01-2012, 19:05
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "ליאור לגבי ההערות שלך א ב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
ליאור לגבי ההערות שלך א ב וג'..אני חושב שאתה מסתכל על פעולות מהסוג הזה בעיני שוטר, לגבי א- נכון, הן לא מצטלמות טוב, מצד שני גם זירת מטענים לא מצטלמת טוב.

לא טענתי שמה שאמור לקבוע זה איך זה נתפס בדעת קהל. ציינתי במפורש שגם סירי לחץ וסיכולים ממוקדים לא מצטלמים משהו, אבל הם אפקטיביים.
אבל- אם הכניסות הללו לכפרים לא מביאות לך את המודיעין שצריך, אז האם שווה לחטוף את הנזק התקשורתי הנלווה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
ב- הן כן השיגו את מטרתם, הן הורידו למחבלים את הראש לתקופת הפעילות ומבחינתי כל קלאצ' שנתפס וכל טיל לאו שנתפס היה שווה את הפעילות הנ''ל..

השאלה למי שייך הקלאץ או הטיל. זה לא סוד שבכל בית לבנוני שני יש נשק. השאלה היא האם כל בית ערבי שני הוא מוקד טרור

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
ג-חייבים להעיר אותם ולהפתיע, אחרת מבוקשים יברחו ואולי יארבו..באותה פעילות היו כ7 מחבלים שנוטרלו..

מסכים במאה אחוז. השאלה היא לטובת מה הוגדרו הכניסות הללו. אם זה לטובת הפגנת נוכחות זה משהו אחד וגם אותו יש לשקול למול הנזק שמגרם לך למול האוכלוסיה המקומית. העניין הוא שמבצע שבמסגרתו אתה אמור להשיג מודיעין בכניסה מבית לבית ו"הפיכת" הכפר בד"כ לא אפקטיבי. אגב, זה לא רק נכון לגבינו: אם זכורות לך פשיטות המשטרה הבריטית על היישוב לפני קום המדינה, אתה יודע שפגיעה בתשתית ההגנה או אפילו ארגונים קטנים כגון האצל והלחי, לא ממש היתה שם.

ישן 30-01-2012, 06:25

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=מרקויס]ליאור לגבי..."

אני חושב שהמטרה של המיסגרים הללו לא היתה חיפוש מודיעין אלא כמו שכתבת, הפגנת נוכחות, הצקה לתושבים ונסיון (לדעתי לא הצליח) לגרום לאוכלוסיה ללחוץ על המחבלים לא לבצע פיגועים משטח הכפר..

נכון שבכל בית לבנוני היה נשק כלשהו, אבל כשזה נמצא בכמויות כאלה (ראית בעצמך) אז זה כבר יותר מהכמות שנחוצה אפילו ללבנוני הממוצע למען "בוחן שכונות"...

אני מניח שכבר אז היה ידוע לדרג המחליט שציונות כבר לא ייצא לנו מהשיעים ולכן התנהגו אליהם כך, צה''ל מעולם לא היה מעז לבצע מיסגרים דומים בכפרים דרוזים באד''ל , זכור לי טיפול בכפפות של משי בדרוזים בהרי השוף בתקופה שהם והנוצרים טבחו אחד בשני להנאתם..
לגבי מודיעין, היו שם גם אנשי השירות, גם חוקרי שבויים מיומנים, התפקיד שלנו היה אך ורק לבצע חיפושים ולהביא חשודים ספציפים..

ישן 10-02-2012, 22:26
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קטעים קרעו אתכם, הא?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "זו היתה סידרה של מיסגרים,..."

כאב לי רק מלראות אותכם מג'עג'עים בכפר עם כל הציוד הזה עליכם...
אצלנו זה גם לא היה צימחוני במיוחד. אני זוכר שמצאתי בבית איזה בחור שהמשפחה ניסתה להסתיר (אספנו את כל הגברים למרכז השכונה) והבאתי אותו למ"פ תוך שאני מציין שאני חושב שנידמה לי שאני זוכר מישהו שנראה בערך כמוהו שהשתתף במהומות כמה ימים קודם. המ"פ שלי (אבטיפוס של הכפרי הגדול ואהבל משהו) תפס אותו ומחץ לבחור המבועת את הפנים על הג'יפ. אחרי שגירדנו אותו משם אמרתי למ"פ "אז זיהית אותו, הא?". והוא ענה: "לא, אבל הוא ניראה לי רע...". במיקרים אחרים היינו אגרסיביים מאוד כלפי אנשים ורכוש. והכל מתוך ידיעה די ברורה שרוב רובם של המקומיים שם לא עשו שום דבר מזיק.
במקרה אחר אספנו כפר שלם באופן ברוטאלי למדי והעמסנו את כל הגברים למכלאה במימשל הצבאי לצורך נאום אזהרה (מאוד דומה למה שראיתי בסירטון שלך) וחקירה. והכל כדי שסייען בכפר יוכל לשמוע את השיחות בין העצורים לגבי מי הנערים שזורקים אבנים ובגללם קרה כל זה... לא יודע אם התוכנית הגאונית עבדה אבל זה לבטח לא הוסיף לנו אהדה.
ישן 28-01-2012, 12:44
צלמית המשתמש של uri7
  משתמש זכר uri7 uri7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.06
Follow me...
ככה ייצרנו את החיזבאללה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מיסגר על הכפר ג'יבשית , גדוד 50 לבנון 1985"

כמי שבילה בנבטיה תקופת מה במסגרת עבודתי בשרות הבטחון אני יכול להעיד
שהכפר גבשית היה בין 10 הכפרים המובילים בשנאה לישראל ובייצור מפגעים
ויצא לי להיות שם ברגעים או יותר נכון בלילות יותר שקטים ועלומים מאשר בסרט.....

לגופו של עניין לצערי אני חושב שישראל בהתנהלות שלה המציאה את החיזבאללה ונתנה לו את כל הכלים להגיע לנפח וההשפעה של היום כי במקום להוציא אותם בלילות מתוך השמיכות (את הריח קשה לי לשכוח עד היום) היינו חייבם לתת להם את המפתחות בלבנון ולא להמר על הסוס הלא נכון קרי
הנוצרים. במידה והיינו עושים כך ועוזבים את לבנון גג שנה מיום ששל"ג פרצה אולי
דברים הייו נראים אחרת

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:19

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר