לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2018, 22:14
  משתמש זכר navital navital אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.11
"הדרוזים אורחים. אנחנו בעלי הארץ הזו. מציע לאורחים לא לבקש לשבת על כיסא בעל הבית"

הרב שמואל אליהו חושב שמחאת העדה הדרוזית נגד חוק הלאום - אינה מוצדקת. "אני רוצה לומר לכל אורח, אל תנסה לשבת על כיסא בעל הבית".
רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, מתייחס היום (שני) למחאת הדרוזים נגד חוק הלאום שלדעתו אינה מוצדקת. ערוץ 7
"ציונות לא יכולה להתקיים בלי קשר לתורה ולברית אבות. זה מה שקורה לצערי, למי שמתנתק מהתורה. הוא לא מבין למה זו מדינה יהודית", אומר הרב אליהו בראיון לערוץ 7.

הוא מוסיף, "אנחנו מדינה יהודית בזכות העובדה שאנחנו קשורים לקב"ה ולברית האבות. מכורח זה אנחנו כאן במדינת לאום. מי שניתק עצמו מהתורה, שכח גם את מגילת העצמאות. הרי הבסיס של מגילת העצמאות הוא שמדובר במדינה יהודית. אפילו המילה 'דמוקרטית' לא מופיעה שם ורק הוסיפו אותה בגנבה. קודם כל זאת מדינה יהודית וכשמתנתקים מהיהדות, מתנתקים גם מהציונות".

כשנשאל אם הוא יכול להבין לליבם של המוחים מהעדה הדרוזית ענה הרב אליהו, "הדרוזים הם אורחים מאוד מכובדים כאן במדינה היהודית. אבל, אני רוצה לומר לכל אורח, 'אל תנסה לשבת על כיסאו של בעל הבית'. כי שאורח מנסה להיות בעל הבית, בעל הבית תופס אותו בצוואר ואומר לו 'חביבי, אתה אורח'".

"אני מקווה שהקולות הנשמעים מהדרוזים הם קולות קיצוניים. הרוב הבריא של הדרוזים הם שותפים בהגנה על המדינה וצריך לחזק אותם. אני מחזק את הקולות הבריאים בעדה הדרוזית", מסכם הרב אליהו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2018, 09:02
  משתמש זכר navital navital אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.11
הדרוזים מעוניינים שחוק השבות יחול עליהם. "לעולם לא יהיה שוויון בחוק השבות".
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי navital שמתחילה ב ""הדרוזים אורחים. אנחנו בעלי הארץ הזו. מציע לאורחים לא לבקש לשבת על כיסא בעל הבית""

ד"ר חגי בן ארצי טוען בראיון לערוץ 7 שהדרוזים מעוניינים שחוק השבות יחול עליהם. "לעולם לא יהיה שוויון בחוק השבות".
"אני רוצה לחשוף מה לדעתי עומד מאחורי מחאת הדרוזים", אומר בן ארצי בראיון לערוץ 7 ומסביר, "לדרוזים יש זכויות מלאות למעט זכות אחת שמעוגנת במגילת העצמאות בחוק השבות והופיעה מחדש בחוק יסוד: הלאום - והיא הזכות הקובעת שמדינת ישראל תהיה פתוחה לעלייה יהודית ולקיבוץ גלויות".

"בנושא הזה אין שוויון בין אזרחי המדינה. רק יהודי יכול להביא את כל בני משפחתו. מי שאינם יהודים, כולל הדרוזים לא יכולים לעשות זאת", מוסיף בן ארצי.

לדבריו, מטרת העדה הדרוזית היא לאפשר להכניס לישראל אלפי דרוזים נרדפים בסוריה ולבנון. "מאחורי מחאת הדרוזים נגד חוק הלאום שלא פוגע בזכויותיהם, עומד הניסיון להביא את אחיהם הדרוזים מסוריה לבנון וממקומות אחרים ולשם כך לנצל את העובדה שהם משרתים בצה"ל".

בן ארצי אף מרחיק לכת וטוען כי יש לשקול את הפסקת שירות הדרוזים בצה"ל, אם ימשיכו להתעקש על שינויים בחוק הלאום. "צריך להגיד לבעלי בריתנו הדרוזים: 'עד כאן'. אנחנו מכבדים את הרצון שלכם להשתתף בשירות הצבאי ואנחנו מוקירים את החללים שנפלו, אבל לא תוכלו לקבל את זכות השיבה הניתנת אך ורק ליהודים".

"אם מחאת הדרוזים תתגבר, יכול להיות שהגיע הזמן לחשב מסלול מחדש במערכת היחסים עם הדרוזים. השירות הצבאי שלהם לא יכול להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה", הוא מוסיף.

ד"ר חגי בן ארצי גם מבקש להעביר מסר לקובעי המדיניות. "אני קורא לראש הממשלה ולחברי הוועדה שהוקמה לא להיכנע לדרישה של הדרוזים. כי אם חלילה הממשלה תכניס את המילה שוויון לחוק יסוד הלאום, אז בית המשפט יקבע שוויון גם בחוק השבות ומדינת ישראל תיפרץ לדרוזים לצ'רקסים".
ישן 07-08-2018, 10:03
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
באופן אירוני הרב הנכבד מוכיח שהדרוזים צודקים בתגובה שלהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי navital שמתחילה ב ""הדרוזים אורחים. אנחנו בעלי הארץ הזו. מציע לאורחים לא לבקש לשבת על כיסא בעל הבית""

יש הרבה שמוצאים את זה תמוהה שהדרוזים מתקוממים על חוק שבעצם לא אומר שום דבר חדש ולא אומר שום דבר שמפלה אותם בפועל. מה שהרב אומר זה זבעצם הדרוזים צודקים ומאחורי החוק עומדת תפיסה לפיהם הדרוזים הם אזרחים סוג ב. "אורחים" כדבריו.
ודעתי היא שמי שהוא תושב הארץ במשך דורות אינו "אורח". זאת עמדה מקוממת. והוא גם שוכח שבמגילת העצמאות (עליה חתומים גם נציגיה החרדים והלא ציוניים של אגודת ישראל) לא מוזכרת המילה "דמוקרטית" אבל כן מובטח שוויון זכויות אזרחי מלא. השוויון הזה לא קיים בשום חוק יסוד בישראל. אם כבר רצו לקבע את מגילת העצמאות כחוק יסוד (והיו בליכוד כאלו שהציעו את זה במקום "חוק לאום") אז היו צריכים לקבע לא רק את היותה של המדינה יהודית אלא גם את עקרון השוויון.
ישן 09-08-2018, 10:12
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מבולבל מה זה השטויות האלו?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי navital שמתחילה ב "הפלייה מתקנת לטובת היהודים בארץ! שוטרים שנכנסו לכפר דרוזי קיבלו יחס"

מה הקשר ליחס ששוטרים קיבלו או לא קיבלו באיזה כפר דרוזי? ואגב, המושב שלי, כמו הרבה מושבים אחרים, הוא אקס טריטוריה מבחינת משטרת ישראל ואנשים עושים בו (מבחינת חוקי תעבורה לפחות) ככל העולה על רוחם. אז מה?
ואתה רוצה לדעת באיזה יחס אלים נתקלים שוטרים בשכונות יהודיות מסוימות, שלא לדבר על איזורים חרדיים ומאחזים מסויימים בשטחים?
ולהזכירך- דרוזים רבים משרתים בעצמם במשטרה כמו גם בצבא וכו'. לכתוב ש-30% מהדרוזים אזרחי ישראל (לא ברמת הגולן! לאלו אין אפילו תעוות זהו ישראליות) תומכים באסד או רוצים "זכות שיבה" (מאיפה? לאיפה?) זה משהו שבין שקר גס לבורות נוראה.
ישן 09-08-2018, 16:51
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי navital שמתחילה ב "טוב זו דיעה שלך וטוב שאתה לא בשלטון. שום מדינה במזרח התיכון לא תשמור על זכויות"

טוב זה דבר גם יחסי וגם זמני
אז אולי כרגע טוב לך שאני לא
והמאבק הדמוגרפי ישנה את הרוב
בישראל
באירופה
בארהב
ומי יודע איזה צד יהיה הרוב עוד 25 שנים
או חמישים שנה
מה שקורה כרגע זה מאבק טווח קצר לייצר חוקים שבתקווה ישרדו גם באפרטהייד שאולי יתרחש כאשר החוקים שאתה מצדד בהם כרגע יתייחסו למיעוט שליט במדינה.
אני די הבנתי שלפחות בישראל הדיעה שלי מזמן לא שקולה לשנייה אלא במיעוט
מקווה שבמדינות אחרות הדעות יתחלקו אחרת בשנים הקרובות

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 09-08-2018, 17:04
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אחרי שמורידים את דת ה"דמוקרטיה המהותית" אני לא רואה בעיה

מה הוא סה"כ אמר? שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, מי שרוצה לבוא ולגור בה -אהלן וסהלן, אבל כמו שאני מארח בשמחה מישהו אצלי בבית והוא בטח לא יצטרף להצבעה על איזה צבע צריך לצבוע את הקירות, אותו הדבר כאן.
אחרי שתורידו קצת את הבהלה ואת ה"אפרטהייד" ובלה בלה בלה, זו מדינתו של העם היהודי, מי שירצה - יקבל כאן שיוויון זכויות *אזרחי* בלבד, קרי: לא יפגעו בך, אתה חופשי לעסוק במה שתרצה, נגן על חייך ורכושך וכו' וכו' אבל אם זו מדינת העם היהודי למה שלמי שהוא לא יהודי תהיה זכות בלעצב את חייה וצביונה???

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר