לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2018, 22:19
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אצלך מי שחושב אחרת ממך הוא נבזה...!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "מציע לקרוא קודם את הכתבה,..."

מעניין מה אתה אומר על אותם מאות הצעירים בעזה שנורו ע"י חיילי צה"ל שנהרגו או שנשארו נכים, כאשר התקרבו אל גדר הגבול. הם נורו בכוונה.
לעומת הילדים שנהרגו על חוף הים בשגגה (מקווה שלפחות בזה אתה מסכים)

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2018, 11:43
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "נו, אז נהרג עיתונאי ונהרגו 2 פרמדיקים. מה זה אומר?"

אני לא חושב שהם ביצעו פעולות עוינות אם כי אין כל כך דרך לדעת. אני יודע שפרמדיקים ועיתונאים נצפו ליד מתפרעים שמחזיקים בנשק ולכן ירי כלפי המחבל יכול להסתיים בהחטאה ופגיעה בעיתונאי או פרמדיק.

מה שאני כן אומר בסופו של דבר הוא שנהרגו בערך כ-30 אנשים שלא היו צריכים להיהרג עד כה, מתוך 160, ובצה"ל שבו ערך טוהר הנשק הוא ערך עליון, צריך לפחות לחקור את מות אותם 30 האנשים, ולהיות שקופים כלפי הציבור בנוגע לחקירות ותוצאותם.

לא מזמן פורסם כי לא תתנהל שום חקירה פלילית בנוגע ל"יום שישי השחור" ב-2014 שבו הופעל נועל חניבעל והחיילים ומפקדים בשטח פעלו לפי אינטרפרטציה שגויה שלו, וכנהרגו כ-10 אזרחים, מתוך ה-72 שנהרגו באותו יום.
72 זה מספר שאי אפשר להתעלם ממנו. אפילו אם באמת יצא ש-72 נהרגו באותו יום למרות מאמצים כבירים למנוע זאת, צריך לפחות להיות שקופים כלפי הציבור בנוגע לחשד לרשלנות. כי קצת קשה להאמין שאפילו אחד לא נהרג כתוצאה מרשלנות בצה"ל, אפילו אם בשגגה. ואפילו נאמר שהוקצו רק מחצית מהמשאבים הדרושים, חוקית, כדי למנוע פגיעה באזרחים.

אי אפשר להתווכח בנוגע למוות בשגגה, כמעט, אבל יש מקום לחקירה בנוגע לרשלנות.
לא חקירה כדי לשים במאסר חייל שהושם בסביבה רוויית מטרות ולחץ בצורה קיצונית, למשך זמן מאוד ממושך. אלא חקירה כדי לראות כיצד אפשר למנוע את אותם מקרים.
ישן 19-08-2018, 20:14
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
עוד לפני האינתיפדה הראשונה...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "א. אתה משווה שני מתארים שונים..."

הייתי צריך להגיע לאחד הבסיסים שלנו ליד רפיח. הייתי ברכב לבד עם עוזי ו-2 מחסניות.

בקרבת הבסיס היה מחסום אבנים, יצאתי מהרכב והזזתי כמה סלעים ואז יצאו מאיזה מבנה נטוש כ-20 ילדים בגילאים שונים ובראשם אחד בוגר. הם התחילו להתקרב אלי , רק דרכתי את העוזי והם נסוגו וכך עברתי בשלום את המחסום.

לאחר כמה זמן הייתי צריך לחזור לבסיס הקבע שלי ואז חיכה לי מחסום גדול יותר....
שוב פעם אותו סצנריו עם הילדים ובוגר בראשם, אך הפעם הם לא ברחו לקול דריכת העוזי.
אז יריתי באוויר הרבה מעל לראשם ואז כולם נעלמו.

כאשר חזרתי לבסיס שלי, שאלו אותי אם אני יריתי, כי משטרה צבאית הודיעה על יריות.
לקחו ממני את העוזי וספרו את כל הכדורים במחסניות. תגידו זה צבא זה???

עבר שבוע ושוב פעם הבוס ביקש שאסע לאותו מקום, צחקתי ועניתי לו הפעם עם ליווי רציני...
זה מה שהיה, הצמידו לי 2 לוחמים עם נשקים ארוכים ונסענו.

שוב פעם באותו מקום היה מחסום והסיפור חזר על עצמו, קבוצת ילדים ובראשם "המנהיג".
כאשר יצאתי מהרכב, הוא זיהה אותי ואמר: "רוחו, רוחו, האדא עוואר מג'נון"
(לכו, לכו העיוור הזה משוגע...(אני מרכיב משקפיים))
החיילים שלי נדהמו ושאלו: " מה הוא מכיר אותך"... כן, עניתי - אנחנו חברים וותיקים...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 19-08-2018 בשעה 20:19.
ישן 21-08-2018, 12:57
צלמית המשתמש של Kobmyster
  Kobmyster Kobmyster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
נוהל חניבל (אגב, יש לו שם חדש...)
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "יש אי הבנות בדיעבד. אחרי 18..."

אני לא מסכים שיש אי-הבנות.
מאז שהפקודה הזו יצאה, ולאורך כל גלגוליה, כולם תמיד נהנים "ללכת עם ולהרגיש בלי".
כדי לא להיכנס לדקויות ולנקודות רגישות, אני אתבסס על ויקיפדיה ברשותכם:

"מנסח הקוד האתי של צה"ל, פרופ' אסא כשר, טען כי קיימים מספר נוסחים מקבילים לפקודה, אך לכולם עיקרון משותף, כפי שנכתב לדבריו בנוסח שנוצר באוקטובר 2010: 'יש לפעול, ככל הניתן, לעצירת פעולת החטיפה, לרבות הפעלת אש, אך לא באופן שעלול להוביל בסבירות גבוהה למותו של החטוף, זאת מתוך הבנה שערך חיי החטוף גבוה ממחיר החטיפה'".

"בשנת 2016 החל צה"ל לנסח פקודה מבצעית חדשה בנוגע להפעלת כוח אש בשעת חטיפה, בעקבות הוראת הרמטכ"ל גדי איזנקוט לבטל את הפקודה. באותה שנה איששה בדיקת מבקר המדינה את קיומם של פערים רבים בהבנת הפקודה בין הדרגים ובין היחידות השונות. על רקע זה הומלץ לבחון את ביטולה או את הטמעתה בפקודות אחרות בצה"ל. עוד הומלץ להעניק את הסמכויות להפעלת אש נרחבת בעת סיכול חטיפה לדרגים גבוהים יותר בצבא, ולהתחשב במהלכה בעקרונות של הדין הבינלאומי, כמו עיקרון ההבחנה בין אזרחים ללוחמים ועיקרון המידתיות"

טענתי, והיא נסמכת על ניסיוני האישי, שהפקודה כתובה ומנוסחת היטב, כפי שאסא כשר תיאר אותה, והיא נמצאת בידיהם של המפקדים ברמות השונות ושל הגורמים האמונים על הפעלת אש בהקשר זה.
אבל... וזה חתיכת אבל... יש הבדל משמעותי בין מה שכתוב לבין "רוח המפקד" בכל הרמות בשטח והמבין יבין. לדעתי זו גם הסיבה בעטיה הומלץ להעניק את סמכויות הפעלת האש לדרגים גבוהים יותר, אבל אני לא רואה איך אפשר לנהל אירוע כזה, על כל המורכבות, הלחץ ולוחות הזמנים הקצרים הקיימים בו, מחוץ לרמת השטח שרואה את הדברים בעין וקורא לכל מה שרק יכול "להרעיש"...
ישן 20-08-2018, 01:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אז כל מה שכתבת לא שווה כלום בסופו של דבר
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "אני לא חושב שהם ביצעו פעולות..."

המסקנה שלך היא שצריכה להיות חקירה במקרים כאלה - ואם תקרא אפילו את הכתבה ה"אוהדת", מסתבר שעל פיה אכן היתה חקירה.
בסופו של דבר אני לא מאמין שאותם פרמדיקים ו/או עיתונאים היו לגמרי תמימים, כבר לא פעם ולא פעמיים צוותי רפואה פלסטינים נמצאו משנעים תחמושת ומחבלים (לא פצועים, כמובן), ולא מן הנמנע שגם "עיתונאים" (אגב, מהו הקריטריון על פיו הם מוגדרים כעיתונאים?) השתתפו בחגיגה.
ברצועה יש מאות (אם לא אלפי) פרמדיקים ועיתונאים - איך יתכן שכ"כ מעט מהם נפגעו בהפגנות? הרי פלסטינאים שמטופלים בשטח יש למכביר, וגם סיקור עיתונאי צמוד יש ויש בהפגנות - ואף על פי כן, נהרגו כ"כ מעט מאותם עיתונאים ופרמדיקים. היתכן שאלה שנהרגו ספציפית לא היו תמימים? אני מעריך שכן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:00

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר